Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28751) Matska válasza El Joe (#28750) üzenetére


Matska
senior tag

Akksi csere előtt hagytad felmelegedni?

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#28752) El Joe válasza Matska (#28751) üzenetére


El Joe
tag

Nem, de akkor már 1 órája a fűtött kocsiban volt.

(#28753) Matska válasza El Joe (#28752) üzenetére


Matska
senior tag

Akkor passz. Gyári visszaállítást próbáltad?

Egykis hidegtől nem kellene ilyennek előfordulnia, a T20-al voltam kint éjszaka is a jeges szélben, - 10 fokban órákig, de én bírtam rosszabbul. Utána mindig az 5-10 fokos kamrában melegszik 2-3 órát, mielőtt megy a melegre.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#28754) El Joe válasza Matska (#28753) üzenetére


El Joe
tag

Persze, újra raktam a frissítést is. Semmi.

(#28755) total90 válasza madgie (#28749) üzenetére


total90
veterán

95-ből ja van A1 és A2 is... nekem van mindkettő és megy mindkettővel. Túl van spilazva ez a dolog.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28756) Teasüti válasza total90 (#28755) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi srácok!

(#28757) |AP|


|AP|
veterán

úgy látom most pár hete elég sok rossz vélemény jött az eglobálról, viszont elég jó árban adják a T-s vázakat.

(#28758) total90 válasza |AP| (#28757) üzenetére


total90
veterán

Én most 24-én rendeltem tőlök pár cuccot és mivel a pénzt leszopták a kártyájmról, de 3 nap után nem volt jelzés, hogy mi van a cuccokkal, így irtam nekik. Ma ezzel el is ment a délelőttöm, de már vissza is utalták a pénzt.
Egyébként teljesen jó, van német supportjuk, mert olyan sok rendelésük van innét. Az én esetemben a gond az volt, hogy amit rendeltem annak egy része nem is volt nekik és majd csak pár nap múlva érkezik meg egyáltalán a raktárba. Nekem meg ez úgy nem téma, mert február 6-án 3 hétig túrázni fogok. Így veszek használtam mindent.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28759) |AP| válasza total90 (#28758) üzenetére


|AP|
veterán

nem tudom mi lett mostanában velük, korábban csomóan rendeltek tőlük innen is mindenfélét (én is egy 50-230-at) és minden megjött gond nélkül.
De az e-infinnel is van valami, mert onnan meg minden eltűnt raktárról... :F

(#28760) iscsu válasza total90 (#28758) üzenetére


iscsu
tag

Ez mindenesetre jó hír, hogy szó nélkül visszafizették. Akkor még az is lehet, hogy a PayPal claim esetleg kimaradhat, és még belefér egy e-infinitys kör (én február végén utazok :D ).

(#28761) #16820480 válasza |AP| (#28759) üzenetére


#16820480
törölt tag

Gondolom annyira felfutott a rendelések számra, hogy nem tudják teljesíteni időben. Valószínűleg relatív kevés emberrel próbálják megoldani a dolgot, hogy jobban jöjjenek ki.
Az e-infin nekem is fura, mert náluk jobb árak vannak mostanában, csak éppen semmi nincs raktáron (Fujiból).

(#28762) madgie válasza |AP| (#28759) üzenetére


madgie
titán

Fene tudja, Razzino már rég használja az e-infis X-T3-ját, az enyém meg még mindig csereberélik, sehol semmi... pedig utánam rendelte 1-2 nappal :DDD

(#28763) El Joe


El Joe
tag

Én is kíváncsi vagyok, most gariztatom az EG-al a T2-őt (Fotóparadicsomban szaki ránézett, azt mondta, hogy kártya alaplap, de mivel minden egybe van építve teljes elektronika).
Eddig normálisnak és korrektnek tűnnek, kértek leírást a hibáról, adtak "okos" ötleteket amiken már rég túl vagyok, kértek egy videót a hibáról. Meglátjuk. Mondjuk a gépet a hónap elején 5 nap alatt kihozták.
(reménykedős szmájli)

(#28764) Zozzant válasza iscsu (#28760) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem fizetik vissza, mert a tiéd is "Dispatched", közben nem is... arra nagyon ügyelnek, hogy hamar ebbe a státuszba kerüljön.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#28765) total90 válasza |AP| (#28759) üzenetére


total90
veterán

Nem tudom, de elég hülye szitu... meg ezt a rendelés után kb. azonnal látniuk kellett volna és nem várni mire én írok nekik.

Az azért okés, hogy a zseton jött vissza azonnal.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28766) kobox válasza green dude (#28735) üzenetére


kobox
tag

Válaszd az f2-t, jó kis obi, gyors, csendes, WR stb. Elégedett leszel vele. Csak utána nehogy kipróbáld az 1,4-et :)

[ Szerkesztve ]

(#28767) G.Guido válasza madgie (#28762) üzenetére


G.Guido
csendes tag

Egyébként érdekes dolog. A múltkor szó volt róla. Nekem volt 4 magyarországon vásárolt Fuji vázam és 4 külföldi. Egyik magyarországi sem volt tökéletes (gondolok itt pixelhibákra, rosszul meghúzott lcd zsanérra és volt garanciális probléma is). A külföldi vásárlásoknál soha semmi. Nem vagyok egy összeesküvés-elmélet gyártó, de eszembe jutott, hogy ide talán a quality controllon épp csak megfelelt termékek jutnak...

(#28768) taranis válasza kobox (#28766) üzenetére


taranis
addikt

Hát ennyi erővel az 1.4-et is ajánlhatod, és akkor nem kell tartani a kipróbálástól :D

colorizer.net

(#28769) #16820480 válasza taranis (#28768) üzenetére


#16820480
törölt tag

Túl lehet azért élni azt a kipróbálást :D

(#28770) kobox válasza taranis (#28768) üzenetére


kobox
tag

De nem igazán ajánlhatom jó szívvel ha a tesztek mást mutatnak :)
Saját kárán tanul az ember leginkább, élen járok ebben én is :K
Persze mindenkinek másak az igényei, felhasználási terület, stb. Valaki viszont írta előttem, hogy az 1,4 más liga és ezzel maximálisan egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#28771) excalibur36 válasza kobox (#28770) üzenetére


excalibur36
senior tag

Én kipróbáltam az f2-t.... tesztek ide, tesztek oda eladtam egy hét után.
Valahogy nem voltam vele megelégedve, sem az élessége, sem a rajzolata nem volt olyan amire azt mondtam volna, hogy na, pedig a 35f2-t meg imádom.
Aztán vettem egy 1.4-et... hát tényleg más liga.... rajzolatra, élességre az 56f1.2.höz tudom hasonlítani.

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#28772) zso79 válasza iscsu (#28760) üzenetére


zso79
őstag

Nálam sem kellett a paypal-t bevonni, visszafizették maguktól. Illetve rákérdeztek, hogy küldjenek-e újat vagy kérem vissza a pénzt. Nálam mondjuk a DPD UK-nél tűnt el a csomag, náluk meg 6 hét (max), mire elveszettnek minősítik. Nem mondom, kicsit nehézkesen ment a kommunikáció és egy idő után "elfelejtettek" válaszolni a levelekre, de amint letelt a 6 hét ők jelentkeztek.

(#28773) Teasüti


Teasüti
nagyúr

E-infinity rendelést leadtam 25.-én, holnap jön DHL Express-el. Le vagyok nyűgözve.
Azt hittem hajón jön majd.

(#28774) taranis válasza Teasüti (#28773) üzenetére


taranis
addikt

Hát az nem lenne jó vám és áfa szempontból :)

colorizer.net

(#28775) dqdb válasza taranis (#28774) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha EU-n belülről jön DHL Expresszel, akkor jó. Ha a feladó kifizeti a vámterheket akkor is jó. Ha nem az EU-n belülről jön és nem fizeti ki, az 6000 forint + mindenre 27%-os áfa + valamennyi vám szinten nagyon rossz :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28776) taranis válasza dqdb (#28775) üzenetére


taranis
addikt

Arra próbáltam célozni, hogy EU-n belül viszonylag ritkán van hajó, ha meg hajóval jön a cucc, akkor jobb máshonnan rendelni. De ezek EU-s feladások, ha jól tudom, megoldják, hogy az legyen.

Szerk: feltéve hogy vám és áfa határ feletti cuccról van szó:)

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#28777) dqdb válasza taranis (#28776) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ja, oké, így már értem.

Bár nekem a DHL Express egyszer már hozta hajó sebességét EU-n belülről szállítva ... És EU-n kívülről is, amikor egyszerűen elveszett a vámolásra beküldött levelem úgy, hogy az automatikus visszajelző levelet megkaptam arról, hogy ők megkapták.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28778) taranis


taranis
addikt

Tök jó ez a 20000-es Anker powerbank amit ajánl a Fuji. Felvettem ma 8 órányi full hd-t, és a 4 ledből még 2 világított. A váz akksija végig fullon volt. A projekt megengedte hogy az LCD brightness minimumon legyen, ez biztos segített, de hát akkor is, nagyon jó ez a powerbank.

colorizer.net

(#28779) madgie válasza taranis (#28778) üzenetére


madgie
titán

Nekem ez van, még az év végi akciózásnál vettem 24 dolcsiért. USB-C PD, meg még rá is akaszthatom a gömbfejre, ha mondjuk a time lapse pörög órákig :) Élesben még nem próbáltam, itthon töltögettem vele a cuccokat, kábé lemeríthetetlenek ezek a 20k powerbankek :D

(#28780) taranis válasza madgie (#28779) üzenetére


taranis
addikt

Jaja, annyi extra költség van velük, hogy kell pd töltő. Megy mással is, de egy örökkévalóság.

colorizer.net

(#28781) madgie válasza taranis (#28780) üzenetére


madgie
titán

Ott is a kínaiak segítettek :D

(#28782) taranis válasza madgie (#28781) üzenetére


taranis
addikt

Nem sokkal több ez, nagyon jó töltő: [link]

colorizer.net

(#28783) dqdb válasza taranis (#28782) üzenetére


dqdb
nagyúr

Blitzwolfnak én is hiszek a korábbi reputációjuk alapján.

Töltők vásárlása előtt mindesetre érdemes itt körbenézni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28784) gorgo


gorgo
őstag

mi ez a DP protocol? először hallom... ha rákeresek usb-c > display port jön fel, de gondolom nem erről van szó

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#28785) Mercutio_ válasza gorgo (#28784) üzenetére


Mercutio_
félisten

PD nem DP

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28786) madgie válasza gorgo (#28784) üzenetére


madgie
titán

Oda-vissza lehet egy csomó delejt varázsolni az usb-c porton :)) Ígyni

(#28787) dqdb válasza madgie (#28786) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, és egy 20000 mAh akkunál már csak egy jobb van: 45 vagy 60 W-tal feltölthető 20000 mAh-s akku :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28788) taranis válasza dqdb (#28787) üzenetére


taranis
addikt

Így van, persze lehet élni 36W-os töltővel is, csak érdemes :D

colorizer.net

(#28789) El Joe


El Joe
tag

Leleveleztem az EG-al ki kell küldenem a t2-őt javításra/cserére. Van valakinek gyakorlati tapasztalata melyik futár céggel érdemes lebonyolítani?

[ Szerkesztve ]

(#28790) madgie válasza El Joe (#28789) üzenetére


madgie
titán

Fürgefutár például. Kitöltöd, hová kell vinni, meg mekkora csomag és feldob egy jó pár ajánlatot. Angliába asszem a GLS relatív olcsó.

(#28791) taranis válasza taranis (#28788) üzenetére


taranis
addikt

Kimaradt a "nem", már fikázni sem tudok :(

colorizer.net

(#28792) El Joe válasza madgie (#28790) üzenetére


El Joe
tag

Igen, jó árai vannak, de csak 200 000-ig biztosítja a csomagot. De köszönöm jól összeszedett az oldal.

(#28793) taranis válasza dqdb (#28783) üzenetére


taranis
addikt

Ez a töltős oldal teljesen beteg...

colorizer.net

(#28794) dqdb válasza taranis (#28793) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha a tesztek alaposságát nézed, akkor kissé elborult a csávó a jó értelemben. Ha azt nézed, hogy megvizsgálja, mennyire van a 230 V-tól elszeparálva az 5 V-os rész, mekkora feszültségtüske üt át úgy, hogy az USB csatlakozót fogva megrázhat az áram, akkor életmentő lehet. Valamint azt sem árt tudni, ha a töltő határon járatva sem teszi tönkre a rákötött eszközt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28795) |AP|


|AP|
veterán

ha már a töltőknél járunk: Létezik olyan töltő, ami egyszerre két Fuji akkut is tölt, és tölthető powerbankról, illetve hálózatról is?

(#28796) dqdb válasza |AP| (#28795) üzenetére


dqdb
nagyúr

Elvileg kínaiban igen, gyakorlatilag nem tudom, mennyire jó/megbízható/ajánlható.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28797) taranis válasza dqdb (#28794) üzenetére


taranis
addikt

Jaja jó cucc ez, de a csávó teljesen beteg, jó értelemben :) Én ezt a témakört, ismerve a veszélyeket úgy szoktam megoldani, hogy megbízható márkákból veszem a töltőt, powerbankot. Amit a Fuji ajánl az csak nem bántja a vázamat. Bár a kopasz véleményét ismerve semmilyen power bankot nem kellene használni a vázra kötve.

colorizer.net

(#28798) Gercsa válasza |AP| (#28795) üzenetére


Gercsa
senior tag

Igen, nekem van ilyen patona töltőm, usb-n kapja az áramot, bár power bankról még nem próbátam, szerintem arról is töltenie kellene, és két akksit tölt egyszerre.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#28799) beginnerguy válasza |AP| (#28795) üzenetére


beginnerguy
tag

Én ezt vettem (2 akku + töltő, de a töltő a lényeg, lehet azt hiszem külön is kapni). Kicsi, könnyű, könnyen karcolódik, lassúcska. Tegnap adtam el géppel együtt (az új gépbe más akksi megy), szerettem, utazáshoz tökéletes. PB + hálózati töltés is megy (ez utóbbihoz értelemszerűen kell USB töltő).

szerk: lényegében ugyanaz, amit eggyel feljebb a kolléga írt :)

[ Szerkesztve ]

(#28800) excalibur36 válasza |AP| (#28795) üzenetére


excalibur36
senior tag

Szia!
Én ilyet használok.
Tökéletesen dolgozik hálózatról és powerbankról is.
Bár az utóbbi időkben csak powerbankról használom.
[link]

[ Szerkesztve ]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.