Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) Goose-T válasza Pardise (#3348) üzenetére


Goose-T
veterán

Első autódat vagy első új autódat? :) Gyakorlóautónak kicsit drága mulatság szerintem.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#3352) Gergőke88 válasza DZs (#3349) üzenetére


Gergőke88
addikt

Valamit félreértettél mert ebben nincs turbó... ;)

Illetve az első hátsó parkradarból nem a gyárit kérted?
A képel alapján nem gyári benne az 100%

[ Szerkesztve ]

(#3353) Pardise


Pardise
senior tag

Köszönöm mindenkinek. Első autóm és első új autóm is egyben :) Eddig apum Fiat stilojat vezettem öt évig :D

Your car, your life ;)

(#3354) Atlantis válasza Pardise (#3348) üzenetére


Atlantis
veterán

Örülök, ha megfelelő autót sikerült venned. Kicsit ugyan ömlengős lett és túlságosan is dicsérőre sikerült az írás, de sebaj, ha majd elmúlik a köd, észreveszed az autó hibáit is. :)

DZs: ahogy már említették, turbót ebben nem nagyon találsz.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3355) Pardise válasza Gergőke88 (#3352) üzenetére


Pardise
senior tag

Gyári. Nem volt benne alapból. Utólag lett meg rendelve és bele szerelve. Eredeti gyári radarok.

Your car, your life ;)

(#3356) Pardise válasza Atlantis (#3354) üzenetére


Pardise
senior tag

Gondoltam h van benne negatív tulajdonsag is m mindenben. Nekem így jó. Szerintem nagyon nem fogtam mellé és eddig tényleg semmi hibát nem vettem észre.

Your car, your life ;)

(#3357) Gergőke88 válasza Pardise (#3355) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ez nem gyári az 100%..
Amit kifizettél érte az lehet, de a megoldás is érdekes...

(#3358) Atlantis válasza Pardise (#3355) üzenetére


Atlantis
veterán

Ha a márkaszerviz szerelte bele utólag, akkor az nem gyári. Persze attól még lehet jó. A gyárit tudtommal arról lehet megismerni, hogy a középkonzoli minikijelzőn mutatja az autót felülnézetből (de nem valós képet), ha aktív a radar.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3359) SzlobiG válasza Gergőke88 (#3357) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen a gyári ilyen lett volna.

Ettől függetlenül nem rossz az, csak nem gyári. :)

(#3360) DZs válasza Gergőke88 (#3352) üzenetére


DZs
senior tag

Pedig azt hittem, hogy turbós.

(#3361) Pardise válasza Gergőke88 (#3357) üzenetére


Pardise
senior tag

Utólag lett rendelve bele és szerelve is de nagyon jó szerintem :)

Your car, your life ;)

(#3362) westcoastog válasza Pardise (#3348) üzenetére


westcoastog
veterán

20-ezres olajcserét meg ne várd mert nem egészséges. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3363) kcsa válasza Pardise (#3348) üzenetére


kcsa
veterán

Először is gratula, az új autó érzése tényleg szenzációs :)

A rózsaszín köd meg majd elmúlik, az 1.6-os piszkosul húzna? Hát... :DDD

(#3364) berek21 válasza Pardise (#3348) üzenetére


berek21
senior tag

Grat az autóhoz. Vigyázz rá, figyeld minden rezdülését. Mivel keveset mész, ne várj 20 ezerig az olajcserével. Inkább évente csináltasd meg. A motor meghálálja.

LG Velvet eladó!

(#3365) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

hali,
vélemények erről az autóról: [link] ?

(#3366) Pardise válasza kcsa (#3363) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm mindenkinek :) Hát kinek mi, nekem az 1.4es 9 5lovas fiat stilo is húzott, nekem bőven elég :D Olyan sok kocsit nem vezettem még, hogy annyira különbséget tudjak tenni, de ez nekem bőven elég és jó :)

Olajcsere meg akkor 10ezer km-ként lesz vagy évente, köszi a tanácsokat :R

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#3367) SzlobiG válasza berek21 (#3364) üzenetére


SzlobiG
félisten

Olajcsere amúgy is egy év vagy km szóval a 20k-t úgy se fogja elerni.

(#3368) tomiii. válasza Pardise (#3348) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Gratula tőlem is Egerből.(vagyis inkább mellőle) :D Ha Nyár végén jársz Nagyvisnyó felé, tudok mutatni olyat, amire még én sem mondanám, hogy megy, de neked akkor lehet ez is jobban bejönne (~900kg, 160LE, nem erős, de Ford és van alatta futómű :DDD )

(#3369) Martin97 válasza Pardise (#3348) üzenetére


Martin97
aktív tag

Gratulálok! Jól felszerelt autód van!

#3370 radi8tor1: Kicsit az aston martinokra emlékeztet. (elölről nézve)

[ Szerkesztve ]

(#3370) radi8tor válasza Pardise (#3348) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szépek ezek a Focusok, a fene vigye el. :)

⭐ Stella

(#3371) DZs válasza tomiii. (#3368) üzenetére


DZs
senior tag

Arra a csomagra én kíváncsi vagyok.

(#3372) Atlantis válasza radi8tor (#3370) üzenetére


Atlantis
veterán

Ízlések és pofonok ugyebár, de szépnek éppen nem nevezném, sőt hátulról eléggé randa ezzel a lámpával. Kombiban egy sötétebb színben és a Titanium szint krómozott hűtőrácsával már kinéz valahogy, de a belterén ez se segít sajnos.

Nekem is mindig megakad rajta a szemem, mert magára vonja a tekintetet, ezzel nálam olyan, mint a Civic. Otthonra nem kéne, de megnézem...

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3373) Pardise válasza Martin97 (#3369) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm srácok. Azt szeretném még kérdezni, hogy a későbbiekben jó lenne a kocsiba egy mélyláda, előre xeon kék színű izzók, ezek beleszerelése okozhat garancia vesztést?

Your car, your life ;)

(#3374) SzlobiG válasza Pardise (#3373) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha gyárilag nem xenon izzó van benne, akkor ne is próbálkozz bele szereltetni sose lesz olyan mint egy gyári xenon, na meg tiltják is az utólagost. De amúgy igen mehet bele nagyobb kelvines. Mély láda kétlem hogy garancia vesztést okozna.

(#3375) Pardise válasza SzlobiG (#3374) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm! Nekem ez a kékes világítás nagyon tetszik, ha esetleg tudnál ajánlani ilyen izzót megköszönném. Mélyládákhoz meg nem igazán értek. Erősítő, kábelszett kell hozzá ha jól tudom. Olyan 400-500 wattos láda elég lenne, meg nem tudom milyen erősítő meg kábelszett kellene hozzá. Ha ezekben is segítenél esetleg jó lenne. Valamint ha megoldható olyan mélyláda kellene, amit bármikor ki lehet venni könnyen :B

Your car, your life ;)

(#3376) Richard! válasza Pardise (#3375) üzenetére


Richard!
addikt

Osram Cool Blue vagy Cool Blue Hyper+. Ez utóbbi közúti forgalomba nem használható, de nekem nagyon bevált :B

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#3377) Pardise válasza Richard! (#3376) üzenetére


Pardise
senior tag

Áhh, nem akarom, hogy megbüntessenek :D Elég sok itt a mi városunkban a rendőr és mindenbe belekötnek, csak a friss betonba nem :D Olyan lenne a jó, amit lehet használni közúton meg mindenhol!

Nagyon jól néz ki pedig :O

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#3378) Richard! válasza Pardise (#3377) üzenetére


Richard!
addikt

Akkor a Cool Blue Intense amit keresel ;)
[link]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#3379) Pardise válasza Richard! (#3378) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszi :)

Erről vélemény? Meg akkor gondolom a helyzetjelző meg a ködlámpaizzót is hasonlóra kellene cserélni!

Your car, your life ;)

(#3380) Erdei88 válasza Pardise (#3377) üzenetére


Erdei88
veterán

Esetleg Osram Night Breaker

(#3381) Martin97 válasza Pardise (#3375) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!

Ha jobb hangot akarsz, akkor az nem feltétlen a mélynyomóval kezdődik (Ez az utolsó lépés). Én a helyedben a gyári hangszórókat is külön erősítőről hajtanám, mert sokkal jobb lenne az eredmény (jó fejjel még jobb), és szépen beférnek az ülés alá. (Ajtókban csillapító béléssel még jobb lenne.)

Mély ládát nem ajánlás, hanem hallgatás alapján kell venni. Amelyik az egyik kocsiban jól szól, a másik kocsiban még szólhat szarul.

Szumma: Én a helyedben egy jóféle erősítővel kezdenék, amivel a gyári hangszórókat hajtod, mert az a hifi alapja, nem a mély láda.

Mindez csak attól függ, hogy mit akarsz. Egyébként az autóhifi topikban lehet, hogy többet tudnak segíteni. :)

(#3382) Pardise válasza Martin97 (#3381) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm :) Majd meglátom még, egyenlőre a világítást szeretném megcsinálni ilyesmire. Ehhez szeretnék ajánlatokat, hogy milyen izzókat vegyek, kell a H7 ugye, a helyzetjelző meg a ködlámpa! Ehhez kellene egy szett :B

Your car, your life ;)

(#3383) SzlobiG válasza Erdei88 (#3380) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az nem kék, cool blue kell neki ha kéket akar. :)

(#3382) Pardise: Ezért már bünti jár meg nem látsz vele semmit pláne esőben annyira kék. Vedd a cool blue intenset azzal még látni is fogsz.

[ Szerkesztve ]

(#3384) Dj Sügi válasza Atlantis (#3372) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Pardise: Grat az új kocsihoz, sok balesetmentes Km-ert kívánok! ;)

Atlantis: Akkor nem csak nekem nem tetszenek ezek az új Fordok. Belül szörnyen néznek ki, és a külseje sem valami tetszetős számomra.

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#3385) Pardise válasza SzlobiG (#3383) üzenetére


Pardise
senior tag

Áh,értem. Elég csak a H7-eset kicserélni, vagy a többit is kikell? (helyzet, köd) Vagy ha csak a H7-et cserélem, nem fog hülyén kinézni, hogy a többi meg fehér?

Your car, your life ;)

(#3386) SzlobiG válasza Pardise (#3385) üzenetére


SzlobiG
félisten

De a többit is cseréld ki blue intensere másképp hülyén fog kinézni. Mindenből van ilyen blue szóval ki tudod cserélni. Viszont kék ez se lesz inkább fehér a 3750kelvin még nem kék. Ahhoz a hyper kéne, de azt meg büntetik...

Ilyesmit várj tőle:

[ Szerkesztve ]

(#3387) Pardise válasza SzlobiG (#3386) üzenetére


Pardise
senior tag

Értem ) Akkor ezek a blue izzók szép kéken világítanak, nem büntetik és a látóviszonyok is jók, rendesek világít, igaz?

Linkelnél be ezekből az izzókból H7et, helyzet meg ködizzót is kérlek?

Your car, your life ;)

(#3388) SzlobiG válasza Pardise (#3387) üzenetére


SzlobiG
félisten

H7
W5W Helyzetjelző.

Ködlámpát nézd meg milyen kell bele.

Mondjuk ez a megbüntetnek dolog is olyan, hogy a rendőr nem tudja megállapítani, hogy az milyen izzó szét szedni ugye nem szedheti ránézésre meg nem tudja megmondani. Nekem a helyzetjelzőbe pl LED van és sose szóltak érte mivel ki nem veheti onnét.

[ Szerkesztve ]

(#3389) Pardise válasza SzlobiG (#3388) üzenetére


Pardise
senior tag

Hát igen, nem tudják megmondani. Ezek az izzók jók lesznek, majd beszereltetem a szervizzel majd ha viszem a kocsit elsőre olajcserére 1500km-nél, egy hónap múlva kb. Nagyon köszönök minden segítséget :R

Helyzetnek lehet én is olyat teszek, mint neked van, vagy minden izzóból ugyan olyan színhőmérsékletű kell? Vagy nem baj ha pl a helyzet XK a H7 meg YK?

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#3390) SzlobiG válasza Pardise (#3389) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tehetsz ledet helyzetjelzőbe igaz kicsit elfog ütni mert az meg kék viszont ha nem akarod, hogy nagyon elüssön, akkor 4000k-sat vegyél ez nem olyan kék, hanem inkább fehér mint amilyen a H7-es lesz.

(#3391) Pardise válasza SzlobiG (#3390) üzenetére


Pardise
senior tag

Aha, akkor inkább maradok ennél.

Azt, hogy az első ködfényszóróban milyen izzók vannak hogy/hol lehet megnézni? Papírokon nem találtam, kocsiban meg még nem ültem ma!

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#3392) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Van egy kis Fusionöm, sajnos csak az épület előtti parkolóban tudom tárolni, amivel nem lenne akkora gondom, ha nem lenne tiszta retek pár nap alatt, nem lenne tele mindenféle porral/szarral. Van esetleg valami ápoló, amivel érdemes átkenni?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#3393) DZs válasza rizso (#3392) üzenetére


DZs
senior tag

Kemény, vagy nano viaszt kenjél rá.

[ Szerkesztve ]

(#3394) rizso válasza DZs (#3393) üzenetére


rizso
addikt

Kösz a tippet, kicsit beleásom magam a témába :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#3395) Dj Sügi válasza SzlobiG (#3388) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Tudsz egy hivatalos linket adni, ahol leírják, hogy melyik még a szabályos izzó és melyik az ami már nem?
Mi a helyzet a műszakinál? Ott sem vehetik ki, hogy megnézzék milyen van benne, ha gyanúsnak tűnik?
Kösz!

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#3396) tomiii. válasza DZs (#3371) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Készülőben :D Csak sok másik project is fut sajna, alig van rá időm.

(#3397) DZs válasza tomiii. (#3396) üzenetére


DZs
senior tag

Hol fogsz vele menni?

(#3398) westcoastog válasza DZs (#3397) üzenetére


westcoastog
veterán

Brezován szokták tolni az ipart. :D

(#3399) tomiii. válasza DZs (#3397) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Első körben a faluban a műhelytől hazáig lakatolás után, :DDD aztán új motor be, majdan' Brezova(Visonta) gokartland. Főként az építgetés a lényeg, egy kis mókázás csak a ráadás. tavalyi, szinte teljesen gyári autó(lehetett vagy 100LE, 200 kilóval nehezebb, hosszú difi, koppra gyári, 20 éves hátsófutómű) célirányos fejlesztgetése, szóval sokat várok tőle, nekünk már ez is elég volt játszadozni.

old fords never die they just get faster ;]

[ Szerkesztve ]

(#3400) westcoastog válasza tomiii. (#3399) üzenetére


westcoastog
veterán

Van ilyen old fords never die matrica a mondeon, de az gyorsabb nem lesz. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.