Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

A bekeretezett részekről megtudja valaki mondani mire szolgálnak? És hogy melyik autó kapcsolója? Köszi!

Szerk.: Hol található a parkoló lámpa?

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#3602) Richard! válasza Dj Sügi (#3601) üzenetére


Richard!
addikt

Automata fényszóró, sötétben automatikusan bekapcsol.
A kis tekerő izével tudod a műszerfal világításának az erősségét állítani.
A "P"-t meg majd megmondja egy nálam okosabb :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#3603) sutykuru válasza Dj Sügi (#3601) üzenetére


sutykuru
tag

belső fények (óracsoport + rádió) erőssége; parkoló lámpa; és automata világítás

(#3604) radi8tor válasza Dj Sügi (#3601) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

P jelzés az parkoló fény, majdnem olyan mint a helyzetjelző. Ebben az állásban akkor világít a parkoló lámpa, ha kiveszed a kulcsot és index karral jelzed melyik oldali lámpákat használja.
Tulajdonképpen áramot tudsz vele spórolni, mert csak az egyik oldali helyzetjelzők világítanak majd.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3605) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van egy Ford Mondeo MK3 autónk, amivel 2 nagy gondunk lenne.

Egyik az a vezető oldalon a sárvédő kerékjárati ívnél rozsdásodik. Ezt szerintetek itthon orvosolni lehetne, vagy mindenképp szakember kell hozzá? Gondolom először le kellene csiszolni a rozsdát, utána utána alapozó, utána glett, utána pedig lefújni?

A másik gond pedig hogy a lámpánál felül a tömítés végérvényesen megadta magát. Ezeket mennyire nehéz szerintetek kicserélni, mennyire kell a lámpát szétszedni hozzá? Gondolom nem csak felülről van rajta a tömítés és kész?

Itt lenne 2 kép a hibáról - KATT

Köszönöm a segítséget előre is!

iPhone 13 Pro Max

(#3606) kcsa válasza jozsi252 (#3605) üzenetére


kcsa
veterán

Lámpából vennék bontottat (de vigyázz, angol autóból csak a lámpabelső átépítésével lesz jó), olcsóbb és egyszerűbb mint bármilyen javítás. Valószínűleg tartósabb is :)

A rozsda meg elég csúnya, de ha csak ennyi (pl. korábban leverődött a sarkán a festék, és csak ezért rohad), akkor a leírt folyamat nagyjából igaz.

(#3607) jozsi252 válasza kcsa (#3606) üzenetére


jozsi252
veterán

Közbe találtam Cromax-nál ilyen tömítést, pff... 18k a 2 db tömítés. :(

Lehet hogy egyedül nem fogok belevágni ebbe a javításba, mert nem csináltam még ilyet soha, és ha már meglesz csinálva, akkor szeretném ha normálisan meglenne. Amúgy Carcolor-nál találtam spray-t, nem tudom azzal mennyire lenne jó lefújni?

iPhone 13 Pro Max

(#3608) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

Véleményt kérnék: Fekete karbon fóliázás kis felületen, kinél mennyire számít gagyinak, mennyire lehet egyáltalán tartós külső elemen?
Ezt a műanyag ajtó rányitásgátlót részt gondoltam: [kép]

Nem tetszik az oldalán ez a szürkés (ABS?) műanyag, ha fekete lenne jobban mutatna sztem.
Színre fényeztetni felesleges, mert errefelé jó ha a fél kocsi oldalát nem viszik le a tacskó parkolóban parkolás közben a versenyzők, nemhogy arra figyeljenek, hogy az ajtót ne vágják neki a másik kocsijának. (Hiába szoktam megállni az ajtótól szinte a legtávolabb.)
Ez meg védene valamit a kisebb karcoktól is, ha meg lemázolják róla gyorsan cserélhető, és akkor sem egy több k-s fényezett elemet kell újra csináltatni/javíttatni.

Bármi más 5let is szívesen fogadok! :K

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#3609) DeFranco válasza Dj Sügi (#3608) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én nem tennék rá karbont, szerintem minden karbonmintás nem karbon elem prosztó.

vagy behúznám bármilyen színben passzoló fóliával (preferáltan matt fekete, hogy ne üssön el) vagy hagynám úgy ahogy van, max. lőnék bontóból egy cserepéldányt ártól függően.

(#3610) kcsa válasza Dj Sügi (#3608) üzenetére


kcsa
veterán

Az nem ABS, általában PUR, és rücsis. Nem hiszem hogy tartósan tapadna rá fólia.

(#3611) hoby36


hoby36
senior tag

Üdv!Van aki cserélt mk6 Fiestánál tető antenna szárat?Menete ugyan az a 6mm-es mint bármelyik másik autóé? :)

A logikában semmi sem véletlen!

(#3612) Joker88


Joker88
őstag

Az mitől lehet, hogy ha üresjáratban, üzemmeleg morotnál adok egy kövér gázfröccsöt, majd hirtelen elengedem a gázpedált, elkezd visszaesni a fordulat, és mintha majdnem lefulladna.. majd újra alapjárat.
ha számít, nemrégen kb 20 liter MaxxMotion 95-öt tankoltam,majdnem üres tankra.. ( Fiesta , MKIV, 1998 évjárat, 1,3-as benzin )

[Videó]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#3613) DeFranco válasza Joker88 (#3612) üzenetére


DeFranco
nagyúr

alapjárati szabályozó szelep tisztítással kezdjétek, az a legvalószínűbb és legfájdalommentesebb

(#3614) LuckyL válasza Joker88 (#3612) üzenetére


LuckyL
őstag

régi autóknál ha nagyon kiürül a tank előfordulhat hogy a trutyit felkapja az aljáról
benzinszűrőt is meg lehetne nézni

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3615) Pardise


Pardise
senior tag

Hali!

Sok helyen láttam itt a neten, hogy a Ford Focusokhoz van ilyen Smart Key. Én ilyet nem kaptam az új Focushoz, csak ezt a bicskakulcsot, meg egy pótkulcsot. Smart kulcsot miért nem kaphattam, illetve annak mi a szerepe? Vagy lehet, hogy csak azokhoz adják, amiben kulcs nélküli indítás van? Ahogy látom van 5 meg 3 gombos.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#3616) SzlobiG válasza Pardise (#3615) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mert nem nyomó gombos indításod van, ugyanis ahhoz jár a smart key.
Annak csak a kocsiban kell lennie érzékeli és lehet indítani.

[ Szerkesztve ]

(#3622) Goose-T


Goose-T
veterán

Most szereztem 5000-ért egy belső motorháztető-burkolatot. Kíváncsi vagyok, mennyivel lesz csendesebb belül a kocsi tőle. Az enyémben eddig nem volt olyan, pedig MK1.5-ös Focus Ghia.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#3623) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Hirdetni még mindig tilos fórum területén. Ha városi lokálban akarod meghirdetni akkor hajrá (csak egy helyen), vagy Hardveraprón.
De itt semmiképpen ne! :R

⭐ Stella

(#3624) Dorien válasza Goose-T (#3622) üzenetére


Dorien
veterán

Dízelekre szokták tenni.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#3625) Goose-T válasza Dorien (#3624) üzenetére


Goose-T
veterán

Régebben benzinesekre is rakták. Tesómék most vettek egy 2001-es, 1,3-as benzines Ford Fiestát, és feltűnt, hogy annak a motorháztetőjén is van, mondom nekem is kell egy. :) Még nem applikáltam, kíváncsi leszek, milyen lesz. Egy barátom benzines Toyota Avensisében is van, és az pont amiatt híres is a csendességéről.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#3626) kcsa válasza Goose-T (#3625) üzenetére


kcsa
veterán

Utolsó évben gyártott MK3 Mondeom van, utolsó évben már minden műanyag bizbaszt lespóroltak amire volt bőr a képükön - ugyanígy lehagyták a motortakaró műanyagot is (ami egyébként zajszigetelőként is funkcionál, vastag bélés van alatta).

Amióta vettem egy bontottat, azóta (szerintem) számottevően csendesebb. Nem tudom mennyire placebo... :)

[ Szerkesztve ]

(#3627) Real_Necro válasza Real_Necro (#3586) üzenetére


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

A korábbi autó keresés még nem zárult le rokonság részéről. Jelenleg egy 12 éves dízel Focus a kiszemelt...

Ellenben én is el kezdtem újra körbe nézni Mondeo téren. Kérdésem annyi lenne, ezen hirdetés alapján láttok valami érdekeset, amire jó figyelni?

[link]

Köszönöm előre is. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3628) SzlobiG válasza Real_Necro (#3627) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez külföldi sztem így a km-t nem tudod lekérdezni ami nagy eséllyel kamu is...

Van egy két érdekesség a kormány+világítás kapcsoló faceliftesből való, viszont a külseje meg olyan mint az enyém azaz nem faceliftes. Érdekes aztán elképzelhető, hogy volt ilyen variáció is.

Kicsit többért viszont már vannak faceliftesek is inkább olyanokat nézegess. Vagy amit ismerősnek néztünk 2.3-ért 2011-es Titanium-X nagyon fullos iszonyat jól kifogta.

(#3629) Real_Necro válasza SzlobiG (#3628) üzenetére


Real_Necro
veterán

A 2011es lenne az alom, 2.0 vagy 2.2 dizelben titanium felszereltseggel 2,5 korul.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3630) Real_Necro válasza SzlobiG (#3628) üzenetére


Real_Necro
veterán

Neztem egyebkent facelifteseket is:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_titanium_led_ulesfutes_tempomat_16kf-10304270

2,5m-ig ennyit talaltam.(bocs a linkert, telefonrol vagyok)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3631) TayRol válasza Real_Necro (#3630) üzenetére


TayRol
veterán

Ennél a kereskedésnél nem veszünk autót. :)

(#3632) Real_Necro válasza TayRol (#3631) üzenetére


Real_Necro
veterán

Gondoltam, valahol hallottam mar... :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3633) SzlobiG válasza Real_Necro (#3630) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezért mondom ennyiért már kapsz faceliftest is azok jobbak, na nem mintha az előd rossz lenne. :)

Ezt már régóta hirdetik gondolom nem véletlen...Nézegetni kell ki lehet fogni jókat ahogy említettem is, pláne ha nem azonnal akarsz venni. :)

(#3634) Real_Necro válasza SzlobiG (#3633) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tavaszig szeretnem megejteni, szoval van meg ido, nyitott szemmel jarok. De ha valaki tud jo vetelt, szivesen meghallgatom, persze csak a fenti 2 dizel erdekelne, ferdehatu vagy kombi, az mar nekem majdnem hogy mindegy. Sedan ne legyen. ;)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3635) Real_Necro válasza TayRol (#3631) üzenetére


Real_Necro
veterán

Innen sem veszünk autót?

Az ülésfűtés gombjairól készült kép olyan mintha valami hozzá nem értő "szaki" csavarnyúzóval támadt volna neki...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3636) TayRol válasza Real_Necro (#3635) üzenetére


TayRol
veterán

ezt a kereskedést nem ismerem. a gombok cserélve voltak, csak nem tudták szépen kiszedni. :(

(#3637) kcsa válasza Real_Necro (#3635) üzenetére


kcsa
veterán

Azért valahol botrányos, hogy a 3m kategóriában is ez a taknyolás van :(

(#3638) Real_Necro válasza TayRol (#3636) üzenetére


Real_Necro
veterán

Gondolom hála a nem szakszerű javításnak. Ez sem sokat járhatott hivatalos szervizben. Egyébként tényleg bosszantó, hogy ebben az árkategóriában is ilyenekbe akadni.

Fehérvári bolt egyébként miben rossz? Pörgetett, hegesztett félműködő roncsokat pofoznak fel?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3639) TayRol válasza Real_Necro (#3638) üzenetére


TayRol
veterán

Bizonyítottan tekerik az órát. Abban a kocsiban sem annyi van, mint ami oda van írva hanem kb x2

(#3640) Real_Necro válasza TayRol (#3639) üzenetére


Real_Necro
veterán

Közel 400e km-nek azért már a külsőn is látszódnia kellene nem?

Ja anyósék közben megvették a 12 éves 1,8-as dízel Focust. Remélem nem lesz vele problémájuk.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3641) TayRol válasza Real_Necro (#3640) üzenetére


TayRol
veterán

Nem feltétlen. Cimbi 4 éves Audi A6-osaban 190e km van és mint az új, még a bőr szaga is.

(#3642) SzlobiG válasza Real_Necro (#3640) üzenetére


SzlobiG
félisten

Dehogy, ha olyan tulaja volt nem veszed észre.

Múltkor lekérdeztem egy hasonló mondit 175e km-el volt hirdetve a lekérdezésben meg 390e szerepelt majd a következő bejegyzés már 175e volt és nem látszott rajta hogy majd 400e km van az autóban szóval simán tekerik őket ezért nézz inkább hazait és nem külföldről behozottat, mert azt letudod kérdezni.

(#3643) Real_Necro válasza SzlobiG (#3642) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ugy tudom a lekerdezeses opcio csak 2012 ota megy es az is kikerulheto ha szerviz elott tekerteti mindig a tulaj vissza...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3644) TayRol válasza Real_Necro (#3643) üzenetére


TayRol
veterán

Így van. Ezért kell venni hazai, 1 tulajos kocsit, összes számlával. :D

[ Szerkesztve ]

(#3645) Real_Necro válasza TayRol (#3644) üzenetére


Real_Necro
veterán

Feher hollo?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3646) TayRol válasza Real_Necro (#3645) üzenetére


TayRol
veterán

Kb. Szerencse is kell hozzá.

Hál' istennek nekem volt, ez mutatja, hogy nem lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#3647) Real_Necro válasza TayRol (#3646) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az nem mazli, tul sok jo kapcsolatod van. :P

Szoval szolj ha latsz valami nekem valot.;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3648) TayRol válasza Real_Necro (#3647) üzenetére


TayRol
veterán

Oks.

(#3649) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

Sziasztok!

Mk3.5-ös Focusban le lehet vajon cserélni a gyári központi egységet (a sima 4,2"-es nem érintőst) utólag a Sync3-as nagyképernyősre, majd ha elérhető lesz itthon is?

(#3650) zack


zack
nagyúr

Tudtok olyan szervizt Pesten, vagy Pest közelében ahol hozott alkatrészt is beépítenek és jó szakemberek?
Lenne 50% a Bárdinál, de ha nem tudom hol berakatni, akkor kb semmit sem fog érni. :(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.