Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) tomiii. válasza westcoastog (#3400) üzenetére


tomiii.
aktív tag

csak öregebb. :D Nem épp valami élményadó autó., ha a folytonos beázást nem vesszük élménynek :D

[ Szerkesztve ]

(#3402) westcoastog válasza tomiii. (#3401) üzenetére


westcoastog
veterán

Hétvégén bontom a műszerfalat meg kinyomom két tubus karosszériatömítővel. :DDD
Utazóautó ez nem élmény. :D

[ Szerkesztve ]

(#3403) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Azokhoz lenne kérdésem akiknem 2010 utáni C-Maxuk van. Hátra elfér 3 db gyerekülés?

(#3404) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok!
Külső GPS antennát szeretnék a 2004-es benzines C-Maxomba, hol tudok nagyobb barkácsolás nélkül kijutni az utastérből egy kábellel?

S23

(#3405) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Sziasztok,

Milyen szervíztapasztalatok vannak (hiba, javítás költsége, kmóra állás ahol releváns) a 2004 és 2010 között gyártottak Ford C Max-al kapcsolatban?
Mindenféle hiba érdekel, mi benzinest nézegettünk a használat jellegéből adódóan.

-- end of transmission --

(#3406) alex devil válasza SaNyEe (#3405) üzenetére


alex devil
senior tag

Én egy éve és egy hónapja vettem egy 2004es benzines 2000cm3 Ghia felszereltségű C-Maxot, eddig 14000km-t tettem bele ennyi idő alatt így most van benne 142000. (az önkormányzatnál lekérdeztem az óraállást a vételnél és annak alapján nem tekerték vissza a kilométerórát)

Amikor megvettem 128000 volt benne ás az egyik hátsó csapágyat kellett cserélni ha jól emlékszem 30 ropi volt a csere
a klíma valahol ereszt - még nem tudom mennyi lesz eddig nem volt időm elvinni megjavíttatni
a tetőablak vmi csöves rendszeren vezeti el a vizet ennek a kipucoltatása kb 10 ropi volt

más baja szerencsére nem volt

S23

(#3407) zack


zack
nagyúr

Mk3-mas Mondinak az oldalsó index burkolata (A oszlop alatt) hogy jön ki?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3408) lajafix válasza SaNyEe (#3405) üzenetére


lajafix
addikt

A facelift utániak abból is jobbak felismered a függőleges csíkos hátsó világításról. Ezek már annyira régik, hogy a karbantartás és a használat módja határozza meg az állapotukat, különösebb szériagond nincs velük.

Rock'n Roll

(#3409) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sziasztok!

mk1 fókásokhoz lenne kérdésem:

főleg a faceliftes sedan esetében érdekel a kérdés, de a többi típus is jöhet. arra volnék kíváncsi, hogy a hátsó lökösben vajon van-e gyárilag habbetét (sárga, purhab szerű anyag a műanyag héj alatt) vagy nincs? egymásnak ellentmondó infókat olvasok erről, van ahol azt mondják van, van ahol azt mondják nincs.

bontóban láttam, tehát létező alkatrész, de a mi autónkon nincs, tudtommal nem is volt. a lökös gyári, gyári fényezéssel (volt, most törték be a télen, most javíttatom), tehát elvileg nem volt az, hogy törött és ezt nem pótolták... elvileg.

(#3410) DZs válasza DeFranco (#3409) üzenetére


DZs
senior tag

2000-es évjáratnál van hab, 2002-től nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#3411) Atlantis


Atlantis
veterán

Elvitték a fókámat, mostantól már csak múltbéli emlékek alapján tudok majd nyilatkozni és ritkábban nézzek be. További sok sikert és sok balesetmentes km-t minden Fordosnak, különösen a fókásoknak :) , örülök, hogy hosszú évek döglődése után kezd élet lenni a topicban.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3412) SzlobiG válasza Atlantis (#3411) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mennyibe vitték el ha nem titok?

Egy kis fogyasztás.

(#3413) Atlantis válasza SzlobiG (#3412) üzenetére


Atlantis
veterán

Az maradjon titok. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3414) radi8tor válasza DeFranco (#3409) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én értelmezésemben az a sárga hab az nem a lökös része. Ha leszeded a lökhárítót, akkor ott marad a kasztnin. Mikor első lökhárítót cseréltettem, akkor se vettem hozzá ilyen energia elnyelőt, csak a műanyag lökhárító lett cserélve.

⭐ Stella

(#3415) DeFranco válasza radi8tor (#3414) üzenetére


DeFranco
nagyúr

de nekem nincs ott semmilyen ilyen hab. nem is volt. legalább is hogy én nem látom, az fix.

szerk: bontóban három "lökösrész" van, héj (ez a lökös) hab (erről beszélünk) meg a merevítő.

[ Szerkesztve ]

(#3416) radi8tor válasza DeFranco (#3415) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem hívj fel egy Ford alkatrészest és alvázszám alapján megmondja van-e, kell-e neked olyan. Lehet változtattak valamit rajtuk.
(pénteken én is lerendeztem kicsit a hátsó lököst :((( , valószínű csere lesz belőle, nem akarom látni azt a nagy repedést rajta)

⭐ Stella

(#3417) LuckyL válasza radi8tor (#3416) üzenetére


LuckyL
őstag

vannak jó műanyagosok, akik szépen meg tudják csinálni
ha nem hiányos csak repedt akkor kifejezetten olcsón kijöhetsz

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3418) radi8tor válasza LuckyL (#3417) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nem hiányos, max egy kicsit ahogy neki nyomódott a kasztninak.
Tudsz esetleg valakit ajánlani nem túl messze Óbudától? :)

⭐ Stella

(#3419) LuckyL válasza radi8tor (#3418) üzenetére


LuckyL
őstag

a totalcaron írtak is a műhelyről, mindenképpen azt próbálnám meg
én max itt Debrecenben tudnék

[link]

tessék a link

ja még azt tenném hozzá, ha mondjuk egy utángyártott lökhárító vagy javítás között kellene választanom, simán jobban megbíznék a javításban
ki tudja az utángyártott milyen minőség valójában

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3420) radi8tor válasza LuckyL (#3419) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:R

Alkatrészben én is az eredetit szoktam választani. :K

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3421) kcsa válasza radi8tor (#3420) üzenetére


kcsa
veterán

Az említett műanyagosnál én is jártam már, ajánlom. Szép munka, emberi áron.

Más kérdés hogy én is Óbudáról megyek, de munkaidőben vannak csak ők is nyitva, így alig lehet odaérni :(((

[ Szerkesztve ]

(#3422) radi8tor válasza kcsa (#3421) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azzal nálam nem lesz gond, mert 3 műszakban dolgozom.

⭐ Stella

(#3423) DeFranco válasza radi8tor (#3416) üzenetére


DeFranco
nagyúr

voltam ma szerelőnél, megmutatták a hab és a merevítő helyét is, mindkettő hiányzik.

nem is értem. elvileg nem volt törött az autó soha, gyári minden festékréteg rajta, az alján sem látszik semmi, ami törésre utalna.

nem tudom a vonóhorognak egyébként mire kell csatlakozni, de ha a merevítőre, akkor azt tudom elképzelni, hogy volt rajta vonóhorog, de az eladás előtt levette a barom és eladta külön.

vagy nem tudom. mindegy, keríteni kell mindkettőt, és fel kell rakatni, mert a biztonság nem játék. hogy honnan lövök ilyet, azt nem tudom.

plusz az anyósülés ajtaja rohad, kívülről hólyagos már egész sűrűn, úgy hogy fasza, lesz azzal is meló.

plusz alsó támasztóbak és féltengely csapágy is cserés lesz lassan.

salalalala

(#3424) DZs válasza DeFranco (#3423) üzenetére


DZs
senior tag

Lökhárítón festék vastagságot nem tudsz mérni. Lehet, csak az tört a habbal együtt, merevítő meghajlott, de csak a műanyagot cserélték, a többit kidobták.

(#3425) hurenzon válasza DeFranco (#3423) üzenetére


hurenzon
senior tag

Tudok adni egy Pesti bontos elérthetőséget.
Szerintem az ország legolcsóbb bontója

[ Szerkesztve ]

(#3426) Goose-T válasza DeFranco (#3423) üzenetére


Goose-T
veterán

Ezek a tizensokéves autók már csak ilyenek. Bontott alkatrészek beszerzéséhez továbbra is őket ajánlom. Fel is szerelik percek alatt, ha kell. Van mellettük egy fényezőműhely is, ha valamit festeni kell.

Az ilyenek megelőzése végett gondolkozom már az autócserén, bár idén már nem lesz valószínűleg megejtve, mivel szeptemberben születik a kishugi, így négyfősre bővül a családunk, és addig inkább nem megyünk bele nagyobb költésbe, ki tudja, mire kell majd kiadni hirtelen pénzt. Jövőre már jobban lenyugszanak a dolgok, majd akkor elkezdek nézelődni. Addigra eladó lesz egy nagyon megkímélt, szuper felszereltségű, műszakilag kifogástalan, 2003-as évjáratú, 1,6-os benzines kombi Focus. :) Tegnap tekertem bele még csak a 180 ezredik kilométert. Nem lenne egyébként semmi bajom vele, csak sokat megyünk autópályán, és 110 felett nekem már kicsit hangos. Amikor az én szüleimhez megyünk, akkor csak országúton megyünk, ott nagyon halk, a 4-es főút leggyorsabb szakaszán is 110-es sebességhatár van, és én nem vagyok az a tipikus gyorshajtó, csak amit a GPS megenged. :)

Cserénél továbbra is Focusban gondolkozom, 2008 utáni kombit akarok venni másfél-két misi körül. Mindegy, hogy benzines vagy dízel, nem dőlök a kardomba, ha belefutok egy félmillás injektor-felújításba. Amilyen keveset megyek, a benzines is jó lenne, de szinte csak 1,6-os van a hahun, azokból is nagyon kevés az, aminek megfelelő a felszereltsége (digitális klíma, ez már hozza magával a többit). Nem rossz az 1,6-os benzines, de ha bővül a család, még nehezebbek leszünk, és azért most sem egy erőgép. A Ti-VCT plusz lóerői meg nem hinném, hogy sokat számítanának. Ahogy az amerikai mondja: no replacement for displacement.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#3427) DeFranco válasza hurenzon (#3425) üzenetére


DeFranco
nagyúr

megköszönném :R (a többieknek is, ha van tipp)

@Goose-T: ránézek tartanak-e ilyet, bár a merevítő elég ritka lehet, mert amikor lököst kerestem nem nagyon futottam bele.

[ Szerkesztve ]

(#3428) Goose-T válasza DeFranco (#3427) üzenetére


Goose-T
veterán

Telefonon kérdezd meg őket, a honlapot ritkán frissítik.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#3429) DeFranco válasza DZs (#3424) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nagy valószínűséggel ez volt, de még mindig nem tudok napirendre térni a dolog fölött, hogy ezt így képesek voltak megcsinálni. basszus hihetetlen, hogy vannak ekkora fszok.

jó, rohad az ajtó, letojom, köpi az olajat, max. rácseszek ha megveszem, láttunk már ilyet, bunkóság az is, de benne van a játékban sajnos. de ez biztonsági berendezés... ezzel életeket kockáztatni, hogy nem teszi vissza, nem szól, letagadja...

(#3430) sutykuru válasza DeFranco (#3429) üzenetére


sutykuru
tag

Ez egy 10-es skálán kb. 2-es, láttam már pár olyan autót aminél a típushoz értő szerelő is vakarta a fejét.

(#3431) DeFranco válasza sutykuru (#3430) üzenetére


DeFranco
nagyúr

rám is rám akartak sózni egy kettőből összerakottat, ipari szerencsém volt, hogy ki tudtam deríteni kerülőúton és nem vettem meg.

de ez akkor is elképesztő...

és én még utánajárok, alámászok, feltűnik. klaudia mikepécsről mit fog csinálni ilyenkor?

(#3432) sutykuru válasza DeFranco (#3431) üzenetére


sutykuru
tag

megveszi és ~10 évig pereskedik/vár a pénzére

(#3433) DeFranco válasza sutykuru (#3430) üzenetére


DeFranco
nagyúr

legalább 10 szakértőnél péknél járt az autó. dzsedájszerelők, lakatosok, futóművesek.

egynek nem tűnt fel, hogy baszki mi ez a hat csonk a hossznyúlvány végén és miért nincs ott egy alkarnyi vasdarab?

mindegy, nem hisztériázok, szerencsére nem volt rá szükség, ne is legyen, de ez akkor is valahol hihetetlenségében abszurd történet.

(#3434) sutykuru válasza DeFranco (#3433) üzenetére


sutykuru
tag

A lufik legalább benne vannak?

(#3435) DeFranco válasza sutykuru (#3434) üzenetére


DeFranco
nagyúr

visszajelzo vilagit (marmint gyujtaskor), diag nem dob ra hibakodot. szerintem benne vannak. a csavarok erintetlenek a csomagtarto padlolemeze erintetlen.

nagyot biztos nem csattantak vele, max valami olyan lehetett mint nekem. megtoltak egy lampanal.

(#3436) tomiii. válasza DeFranco (#3431) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Mekkora ez a merevítő? mert régebbi Fordokban akkora, amit ketté fejelek, szóval semmi biztonsági szerepe nincs, itt már ennyivel nagyobb lenne?

(#3437) DeFranco válasza tomiii. (#3436) üzenetére


DeFranco
nagyúr

képek alapján kb. a lökös szélességének 70-80 %, a és lehet úgy 8 centi magas talán...

ha te egy ilyet kettéfejelsz, akkor az MMA-ban a helyed.

amúgy meg nem az a szerepe, mint a dögrácsnak a navarán, hogy mindenen átmenjen, hanem hogy az nyelje el az energiát a padlólemez, meg a váznyúlvány helyett, mert ezt cserélheted, előbbieket meg nem.

tehát adott esetben pont azért van ott, hogy "kettéfejejék" és ezzel elvigye az energia egy részét.

(#3438) tomiii. válasza DeFranco (#3437) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Hogy beszélhettem volna a tiédről, mikor azt sem tudom, hogy néz ki? :D Ezért kérdeztem a mivoltát. Bár így leírás alapján csak értékvédelem a célja.(autó hátulja, kevesebb lakatolni való, vagy is ha csak egy lemez, de vastagságát nem írtad) csak azért írom, hogy nyugodtan keress egy szép, ép, rozsdamentes darabot, nem ennek hiánya fog megölni. :D

(#3439) DeFranco válasza tomiii. (#3438) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem azt mondtam, hogy az enyémről beszéltél (nekem nincs is :D) hanem leírtam, hogy "szemre" mit látok, bár pont ez a része nem érdekel, hiszem úgy is csak egy méret van.

nem csak értékvédelem, ez egy passzív biztonsági elem. ha ezen nyersz 5 centit egy ne adj' isten becsapódáskor, és a hátsó ülésen ülők ezért szálnak ki épen a kocsiból, akkor már megfizethetetlen a jelentősége.

értsd: én családot viszek az autóban, másfél éves gyereket, pályán, országúton, forgalomban, nem zárt pályán meg erdőben fák közt csapatom for the lulz of racsing. nem pejoratívan írom, szimpatizálok azzal amit csinálsz, amíg másokat nem veszélyeztetsz vele, de ha ott van egy passzív biztonsági elem, akkor nem mérlegelem, hogy hány mili vastag a lemez, hanem pótolom, mert ott a helye.

[ Szerkesztve ]

(#3440) tomiii. válasza DeFranco (#3439) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Értem mire gondolsz, én másra gondoltam, most kimentem, hogy megmutassam, de nálunk olyan vékony volt, hogy már minden lökhárítómon elvan rohadva és nem tudom kivenni megmutatni, mert porlad. :D Ennek nincs semmi ilyesmi szerepe, neked valószínűleg nem ez hiányzik. :D

"azzal amit csinálsz, amíg másokat nem veszélyeztetsz vele,"

hogy autókat tologatok az udvaron? Igyekszem óvatosan csinálni. :DDD Nekem ez a 3. évem, hogy nincs önerőből menő autóm. :D #szarford ;] SZóval nem nagyon tudok bántani senkit, bár haverra múltkor ráejtettem egy váltót.

[ Szerkesztve ]

(#3441) DeFranco válasza tomiii. (#3440) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nagyon jó lenne, ha ma már kézbe tudnám venni, ha így lesz lefotózom neked :)

(#3442) DeFranco válasza tomiii. (#3440) üzenetére


DeFranco
nagyúr

bedobták a vasat, ezzel medvét lehet ölni.

és első ránézésre tök jó állapotban van. vagy lefényezték (nem hiszem, 5k volt) vagy kifogtam egy jó példányt.

remélem passzolni fog.

hurenzon-nak köszi a bontós tippért, úgy néz ki belött. menjen fel a felfogatásra, és boldog leszek.

[ Szerkesztve ]

(#3443) Pardise válasza SzlobiG (#3388) üzenetére


Pardise
senior tag

Ködlámpa H8 55W kell bele. Hülye kérdés, de a reflektorokat is kicseréljem ilyen kékre, vagy az maradhat?

Your car, your life ;)

(#3444) SzlobiG válasza Pardise (#3443) üzenetére


SzlobiG
félisten

[link]

Én a refit is cseréltem, de nem kékre, hanem Nightbreakerre iszonyat jól világít. :K

(#3445) Pardise válasza SzlobiG (#3444) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszi :) Linkelnél refi izzót is kérlek?

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#3446) SzlobiG válasza Pardise (#3445) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az milyen foglalat?

(#3447) Pardise válasza SzlobiG (#3446) üzenetére


Pardise
senior tag

H15 15/55W

Your car, your life ;)

(#3448) SzlobiG válasza Pardise (#3447) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kék van belőle. [link]

(#3449) Pardise válasza SzlobiG (#3448) üzenetére


Pardise
senior tag

Uhh, van ára :Y Jól látom, hogy darabja ennyi?

Na akkor, ezek mehetnek előre:

Refi
Helyzet
Tompított
Köd

Az nem gond, hogy mindegyik 4000K, csak a H7 3750K? Vagy észre sem venni?

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#3450) SzlobiG válasza Pardise (#3449) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát a fene tudja, kérdezd meg őket 1-dbra vonatkozik-e. Gondolom új foglalat ez azért ilyen drága.

Szerintem nem fogod észre venni ezek így jók lesznek, de ahogy mondtuk nem kék lesz, hanem inkább fehér gyenge kék árnyalattal, de jól fog világítani és kinézni is sztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.