Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) radi8tor válasza DeFranco (#2544) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehel térrel szemben Alig utcában van egy km óra javító szerviz.
Megbízhatóak, csak ajánlani tudom. 1945 óta ezt csinálják. ;)

⭐ Stella

(#2552) patomi


patomi
őstag

Ez hogyan? [link] Nem egy autót látok 2005-2006 évjárattal amiben ilyen későbbi kormány van. Ez utalhat elpukkant légzsákra?

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#2553) Tsebacsi válasza patomi (#2552) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem valami felszereltségi szint? Ez sportos kormánynak néz ki, ha már 3 küllős, nem lehet hogy csomag része?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#2554) Atlantis válasza patomi (#2552) üzenetére


Atlantis
veterán

Ez az alap 3 küllős kormány, amikhez van tempomat is, azoknál már a 4 küllőset adták.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2555) -v- válasza Tsebacsi (#2553) üzenetére


-v-
addikt

Pontosan, létezett sport felszereltség! Nem tudom pontosan meddig, facelift előtt 2004-től volt, 3 küllős kormány, sportfutómű meg sötétített lámpa elöl
Pl.

(#2554) Atlantis: nem, tudtommal csak ehhez meg st/rs-hez volt 3 küllős alapból, többi 4 ...

[ Szerkesztve ]

(#2556) Atlantis válasza -v- (#2555) üzenetére


Atlantis
veterán

Lehet, hogy igazad van, a lényeg, hogy a tempomatot a 3 küllőshöz nem adták. A képen is egy alacsony felszereltségű autó van, azt gondoltam, azoknál mindig a 3 küllős volt. Egyébként szerintem a 4 küllős szebb és kényelmesebb is, mondjuk én sokszor fogom (helytelenül) alul a kormányt.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2557) Atlantis válasza patomi (#2516) üzenetére


Atlantis
veterán

Hja, elfelejtettem megírni, megnéztem, az enyémen is lehetne jobban kidolgozott a lemezek és a lámpa kapcsolata. Ez ilyen ezek szerint.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2558) patomi válasza Tsebacsi (#2553) üzenetére


patomi
őstag

Atlantis , [rvilike] Köszi nektek is. Annyi felszereltségi szint létezik, hogy nehéz eligazodni. Főképp, mert sokszor rosszul is írják ki.

(#2557) Atlantis :R

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#2559) Ł-IceRocK-Ł válasza patomi (#2558) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Hát ez tuti! :(((

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#2560) DeFranco


DeFranco
nagyúr

újabb lehetetlen kérdés:

mk1 fl fóka továbbra is.

elengedte magát a vezető oldali napellenzőn a gumiborítás azon a kis pöckön, amit bepattintasz a tetőn levő konzolba

itt a jobb alsó sarkán látható, a képen levő is egy kicsit meg van már fáradva ha jól látom.

kikezdte az idő meg a nap, gyurma lett, megrepedezett, lefoszlott. van ilyen. körbetekertem celluxszal gyorsjavításként, hogy ne vesszen el, de mivel ennek a felülete csúszik, nem marad bent a helyén, kicsúszik a tetőn levő tartóból.

találkozott már valaki ilyennel? hogyan lehet ezt orvosolni kendács módszerrel a teljes napellenző cseréjén kívül?

(#2561) Goose-T válasza DeFranco (#2560) üzenetére


Goose-T
veterán

Sehogy, az enyém már ilyen volt, amikor hozzám került 2013-ban. A szerelőknél, akiket ajánlottam, biztos lesz bontott napellenző, nekem is kicserélték pár ezresért.

Szerk.: az előző tulaj ragtapasszal tekerte körbe, azzal még elvan egy kis ideig, de mindenképpen cserélni kell.

[ Szerkesztve ]

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#2562) DeFranco válasza Goose-T (#2561) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szvsz ha találnék valami olyan szalagot, mint a cellux, aminek a külső felülete gumis borítású, vagy legalább is érdes, akkor azzal meg lehetne csinálni akár fixre is.

a szerelővel kapcsolatban mindjárt írok pü-t.

(#2563) Goose-T válasza DeFranco (#2562) üzenetére


Goose-T
veterán

Esetleg a jó öreg kacsaszalag segíthet.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#2564) DeFranco válasza Goose-T (#2563) üzenetére


DeFranco
nagyúr

csúszik ez is, ha kevésbé is. most épp hőszigetelő gumicsíkon gondolkodom, de ilyesmi tippekért, megoldásokért jöttem.

(#2565) gaborbol válasza Goose-T (#2563) üzenetére


gaborbol
őstag

Mindenki erti mirol van szo, csak mondom, hogy semmi koze a kacsahoz. Nem duck tape hanem duct.

A duct az a fembol keszult klima vagy futes cso rendszer vagy darab, azoknak a toldo elemeit szoktak rogziteni vele.

(#2566) Goose-T válasza gaborbol (#2565) üzenetére


Goose-T
veterán

Poén akart lenni, ennyire tufa azért nem vagyok. :DDD

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#2567) -v-


-v-
addikt

Nincsen valakinek véletlen 2002-2008 közötti fiestáról katalógusa? Főleg facelift előtti érdekelne, 2005öset találtam

[ Szerkesztve ]

(#2568) LamaCube válasza DeFranco (#2560) üzenetére


LamaCube
addikt

Én Festo levegőcsövet raktam rá /azért jó, mert kemény, de mégis van rugalmassága/. Felhasítottam, szürke szigszalaggal körbetekertem, hogy ne virítson a kék és szépen bepattintottam. Ez tavasszal volt és azóta sincs probléma vele. A lényeg, hogy olyan átmérőjű legyen a cső, ami szépen befeszül és bepattan.

[link]

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2569) radi8tor válasza LamaCube (#2568) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szigszalagot nem gyűri le róla használat során?

⭐ Stella

(#2570) LamaCube válasza radi8tor (#2569) üzenetére


LamaCube
addikt

Nem, mert maga a cső fixen van a belepattintóban és a tengely forog csak és nem a cső. A szigszalag csak azért kellett rá, hogy ne virítson a kék szín.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2571) DeFranco válasza LamaCube (#2568) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez jó ötlet! meg tudod mondani esetleg, hogy milyen méret kell? szerinted jó lehet a sima gumicső is, amit a barkácsboltban lehet kapni akváriumokhoz, öntözőrendszerekhez?

jól értem, hogy a vágott részt felrakás után nem ragasztottad össze, csak az anyag rugalmassága tartja? ha igen, nem esik le?

(#2572) radi8tor válasza DeFranco (#2571) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gumi szerintem azért nem olyan jó, mert összenyomódik idővel.

⭐ Stella

(#2573) DeFranco válasza radi8tor (#2572) üzenetére


DeFranco
nagyúr

miért, ez a festo cső miből van?

(#2574) radi8tor válasza DeFranco (#2573) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kemény műanyag.

⭐ Stella

(#2575) DeFranco válasza radi8tor (#2574) üzenetére


DeFranco
nagyúr

értem, és hol lehet ilyet szerezni? (értelemszerűen nem 5m-es kiszerelésben, elég 15-20 centi is, ha kapható annyi)

(#2576) radi8tor1: nyilván ha adják pl. méterre, nem érdekel, kifizetem azt a 200 Ft-ot, csak kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

(#2576) radi8tor válasza DeFranco (#2575) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt nem tudom. De biztos kuncsorogni kell pár cm-t.

⭐ Stella

(#2577) LamaCube válasza DeFranco (#2571) üzenetére


LamaCube
addikt

Szigszalaggal vékonyan körbetekertem csak az esztétika miatt. Jól írta Radiator, kemény cső, de mégis rugalmas. Pont úgy feszül be, hogy maga a fém tengely elforog benne. Azt hiszem 4-5 mm-es a külseje.
Pneumatika boltokban lehet kapni, általában min. 1m kell venni, de szerintem simán adnak 10 cm-ert ha mondod mire kell. Ha privátban írsz egy címet küldök neked postán egy borítékban, ha nem sürgős.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2578) Richard!


Richard!
addikt

Sráczok!

Meg tudnátok nekem mondani, hogy mennyi fékolajra lenne szükségem? FF II 2005. 1.6 benzin DA motorkód

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#2579) SzlobiG válasza Richard! (#2578) üzenetére


SzlobiG
félisten

1 litert ír a program.

(#2580) Richard! válasza SzlobiG (#2579) üzenetére


Richard!
addikt

Akkor ha pont 1 litert veszek azt jól gondolom, hogy nem lesz elég?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#2581) SzlobiG válasza Richard! (#2580) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát fene tudja a légtelenítés miatt, lehet kevés lesz,ha sokat kell szórakozni.

(#2582) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Sógorom szerint a 2005-2007 ben gyártott fókák megbízhatóbbak mint a 2007-2009 széria.
Ez mennyire légbőlkapott dolog?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#2583) Atlantis válasza Ł-IceRocK-Ł (#2582) üzenetére


Atlantis
veterán

Persze, a 2005-ös a legjobb, nekem is az van, hamarosan eladó lesz, bájdisznájszkár. :DDD

Viccet félretéve, szerintem az idő előrehaladtával nem romlani szokott a gyártási minőség ugyanabból a típusból, sőt, gondoljunk csak a gyerekbetegségekre. Fókánál pl.: a Ti-VcT motorok konstrukciós hibás vezérlésállítása és a korai szériák gyenge hátsó kerékcsapágyai is javítva lettek idővel, meg még sok más is, amit nem kötnek az ember orrára.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2584) Richard! válasza SzlobiG (#2581) üzenetére


Richard!
addikt

Másfelet berendeltem, biztos ami biztos. Köszi.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#2585) Ł-IceRocK-Ł válasza Atlantis (#2583) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Értem, tehát akkor nem kell félnem egy jó fészliftes 2008-2009 es darabbal :)

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#2586) Atlantis válasza Ł-IceRocK-Ł (#2585) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem jobban, mint általában, ha használt autót vesz az ember.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2587) Ł-IceRocK-Ł válasza Atlantis (#2586) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

A Ti-VCT, kerülendő?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#2588) Atlantis válasza Ł-IceRocK-Ł (#2587) üzenetére


Atlantis
veterán

Már nem. Amelyikkel gond volt, azt mostanra kijavították, még a facelift előtti verzióknál is. Te meg újabbat akarsz, abban nem lesz vele gond, jó motor az.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2589) Ł-IceRocK-Ł válasza Atlantis (#2588) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nézegettem a mondeokat is. Kb ugyanannyiér melyk éri meg jobban?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#2590) Atlantis válasza Ł-IceRocK-Ł (#2589) üzenetére


Atlantis
veterán

Melyik Mondeo, milyen motorral, stb.? Ha kb ugyanannyi, akkor gondolom a Mondeo öregebb.

Egyébként Mondeo-t nem szoktak benzinessel venni, mert egyszerűen kevés hozzá, az autó rohadt nagy, ahhoz dízel kell, hogy rendesen mozgassa vagy ha mégis benzines, akkor kizabál a vagyonodból. Amúgy sem hasonlítanám őket, más kategória a két autó, először azt kell eldönteni, mire is van szükség, kell-e a nagy kasztni, ami a mindennapokban inkább átok tud lenni, mint áldás.

A magyarok (egyik) népbetegsége, hogy rendre nagyobb kocsiban feszítenek, mint amire valóban szükségük van. Eddig én is szenvedtem ettől, de a gyógyulás útjára lépek talán...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2591) Ł-IceRocK-Ł válasza Atlantis (#2590) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

A Focus elég nagy nekem, csak gondoltam rákérdezek.
Meg ahogy mondtad is, fókából inkább akkor minél fiatalabbat, öregebb mondeo helyett.
1.6 benzin elég nekem. Most hogy a sport vagy nem sport, az a plusz 15 ló már fenntartási díjba számítva nem dob sokat szvsz. Bár lehet fürgébben mozgatná a gépet :U

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#2592) TripleB válasza Richard! (#2584) üzenetére


TripleB
senior tag

Fél litert tudtunk lecserélni kb egy hónapja egy 1.6-os Focus-ból. Megvettem a literes flakont, de a barátnőm autója is átesik szerintem a másik feléből a fékfolyadék-átömlesztésen.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#2593) SzlobiG válasza Ł-IceRocK-Ł (#2589) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mikorit néztél? 1.8, 2.0 benzin motor jó a mondeoba is. A dízel kerülendő hármas mondeoba.

MK4-be már jó a dízel is meg az eco boost is.

(#2594) kcsa Igen tudom jelen vagyok ott is, csak az MK4-be. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2594) kcsa válasza SzlobiG (#2593) üzenetére


kcsa
veterán

Csak benéztem ide a topikba, és ez a mondat már önmagában két hetes flamewart generálna a mondeoklubos fórumban ;]

(#2595) Ł-IceRocK-Ł válasza SzlobiG (#2593) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

1.6 os elég, első kocsi lesz, így is egekbe a fizetni való tuána :O

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#2596) gaborbol


gaborbol
őstag

Ford Fusion van feletek? 2010 -2011 -es evjaratokat nezek, de csak a hybrid verziojat. le kene cserelnem a 2006-os Priust valamire, kepe kerult a Fusion hybrid is, de semmit nem tudok rola.

[ Szerkesztve ]

(#2597) SzlobiG válasza Ł-IceRocK-Ł (#2595) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor mondi kilőve Mk3-ba nincs 1.6.

(#2598) kcsa válasza SzlobiG (#2593) üzenetére


kcsa
veterán

én MK3 vonalon vagyok :) Amúgy 1.8 sem gyenge a klasszikus értelemben, hiába alapmotor. Nekem legalábbis kellemes meglepetés volt - persze sehol sincs a céges Saab 9-5 Aero T-hez képest ;]

(#2599) Atlantis válasza gaborbol (#2596) üzenetére


Atlantis
veterán

Felénk asszem ezt Mondeo (Vignale) Hybrid-nek hívják. Nem fog belőle szerintem sok futkosni itthon....miért nem veszel újabb Prius-t? Várd meg belőle az IV-est, morcos kis dög lett.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2600) patomi


patomi
őstag

Urak! Egy 250K-t. futott focusnál mire érdemes figyelni? (1.6 116 ló) Elvileg karban tartott darab, csak nem tudom ennyi futás után (esetleg) mire kell, vagy lehet számítani plusz költségként?

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.