Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) SzlobiG válasza Erdei88 (#3297) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem tudom, hogy ez a vissza hívás csak usara érvényes-e, vagy egyáltalán a mondeokba ez kerult-e. Autós topikba linkelték. [link]

[ Szerkesztve ]

(#3302) Mi5u válasza SzlobiG (#3301) üzenetére


Mi5u
tag

"arról nincs szó, hogy az Európában forgalmazott 1,6-os EcoBoost motorral szerelt autókkal baj lenne."

Egy kérdést azért megérne az Ford EU felé.

(#3303) Goose-T válasza Mi5u (#3302) üzenetére


Goose-T
veterán

2012-es hír, ne vicceljünk már, ez nem a Facebook.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#3304) Mi5u válasza Goose-T (#3303) üzenetére


Mi5u
tag

:DDD
Most néztem a dátumot, jogos. :B

(#3305) _ATi_1 válasza SzlobiG (#3241) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Üdv!
Ma reggel voltam klímafeltöltésen az autóval, közben megkértem a szervizest, hogy csináljunk már egy diagnosztikát, miközben tölti.
Ki is dobta a szervó hibát, de szerencsére semmi komoly, alacsony feszültség volt a hiba oka. A szervizes szerint kezd gyengélkedni az akku. (A hibaüzenet Power Steering Malfunction volt)

(#3306) SzlobiG válasza Goose-T (#3303) üzenetére


SzlobiG
félisten

Erdeinek meg pont olyan körüli lehet a mondeoja vagy fiatalabb esélyes, hogy már neki nincs ilyen hiba, de ki tudja.

(#3307) patomi válasza zack (#3291) üzenetére


patomi
őstag

A 4 literes explorerem meg 20lityot szippantott városban. Gázból 22-24 liter között. Cserébe igazi örömautó volt :D

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3308) Dorien válasza zack (#3291) üzenetére


Dorien
veterán

Szép... :)
Országúton, meleg motorral nekem ilyesmi: (Focus Mk1 1.4 benzin, 55 l tank)

Ha városban használom sok hidegjárással, akkor 380-400 km után áll középen a mutató.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#3309) Erdei88 válasza SzlobiG (#3306) üzenetére


Erdei88
veterán

2013. tavaszi. De eddig nem füstölt vagy lángolt :D

(#3310) Martin97 válasza Atlantis (#3290) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!

Elsősorban nem a papírformára értettem a kérdést, hanem mindennapi használatra.
Személy szerint én az egyszerű dolgok híve vagyok. Minél bonyolultabb valami annál drágább előállítani és annál hamarabb romlik el. Azért érdekel majd a tapasztalatod, hogy mégis milyenek a való életben. :)

Egyébként az okossággal nincs semmi gond. Kicsit még alá is számol, mint amennyit még menne, legalábbis szerintem. Mondjuk lehet hogy csak azért, mert 20km alatt már bennem van a félelem, hogy kifogy a nafta. Azt tudom, hogy az elektronika szerint 3 km-el még el tudtam menni a legközelebbi kútig. :)

(#3311) ACAB95


ACAB95
tag

Üdv
Van egy Ford Focus 2 1.6 TDCi autóm. Sajnos megbukott a műszakin káros anyag kibocsájtás végett. Hideg indításnál komoly mennyiségű kékes szürkés füstöt lövel ki, utána ok egészen 3500 fordulatig. Turbó és a vezérlés most voltak cserélve. Előre is köszönöm!

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#3312) kcsa válasza ACAB95 (#3311) üzenetére


kcsa
veterán

Ez egy panasz vagy dicsekvés? Esetleg van egy rejtett kérdés is? :)

(#3313) Richard! válasza ACAB95 (#3311) üzenetére


Richard!
addikt

Eszi az olajat.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#3314) SzlobiG válasza ACAB95 (#3311) üzenetére


SzlobiG
félisten

Rossz helyre vitted műszakira. ;]

Mikori évjárat?

Több oka is lehet amúgy dpf,katalizátor, egr szelep, esetleg injektor hiba, de az említett olaj fogyasztás is.

(#3315) forintuser


forintuser
őstag

Sziasztok.Kerékcsere alkalmával a csavarokat leszedve az acélfelnik nem mozdulnak.Ti hogy szednétek le? Kerék lazítás és autózás megvolt. WD 40 is volt.. :F

Holnapkészítést vállalok.

(#3316) sutykuru válasza forintuser (#3315) üzenetére


sutykuru
tag

2m-es gerendával fejfölé emelve

(#3317) forintuser válasza sutykuru (#3316) üzenetére


forintuser
őstag

Se gerenda, se emelő.. :B Csak a kicsi.

Holnapkészítést vállalok.

(#3318) sutykuru válasza forintuser (#3317) üzenetére


sutykuru
tag

Értelmes gumis aki nem vassal veri a felnit, vagy szerviz.

(#3319) ACAB95 válasza SzlobiG (#3314) üzenetére


ACAB95
tag

Nem eszi az olajat, DPF nincs benne, keveset eszik, jól húz ezért is lepődtem meg hogy megbukott.
Úgy döntöttem a műszakis részt elintézem, amíg nincs nagyobb baj nem nyúlok hozzá.

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#3320) Rico33 válasza forintuser (#3315) üzenetére


Rico33
aktív tag

Pótkerékkel meg kell kínálni.Szerszám híján hirtelen ötletből nekem ez vált be.

(#3321) Richard! válasza ACAB95 (#3319) üzenetére


Richard!
addikt

Pedig ennek utána kellene járni. Még most, amíg nincs nagyobb baj... :U

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#3322) _ATi_1 válasza forintuser (#3317) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Nekem is az vált be, hogy egy másik kereket nekilendítek... :)

Más: Valaki esetleg rendelt már OBD-s műszert? Alapvető hibakódok kiolvasására kellene egy 2008-as Focus-hoz. Típus, vagy link jól jönne egy olyan típusról, ami működik. :)

(#3323) sutykuru válasza _ATi_1 (#3322) üzenetére


sutykuru
tag

Blútyúkosat használok, simán jó alap dolgokra.
Itt van pár hasznos infó.

(#3324) _ATi_1 válasza sutykuru (#3323) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Köszi, átolvasom majd, hasznos infók vannak benne. Nem is tudtam, hogy ezeken keresztül szinte mindent át is lehet programozni :))

(#3325) DeFranco válasza forintuser (#3315) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem leverték gumikalapáccsal. más gumis is megerősítette, hogy kb. ez van, típusprobléma, ha sokáig fent van a felni (pl. négyévszakos gumi)

szvsz nem lesz tőle baja, ha nem fémmel üti, sokkal nagyobbakat kap az úton.

(#3326) sutykuru válasza DeFranco (#3325) üzenetére


sutykuru
tag

Be kell zsírozni felrakásnál és nem rohad rá.
Nekem utoljára annyira rárohadt, hogy nem vállalta a gumis, hogy leszedi sérülés nélkül.

(#3327) DeFranco válasza sutykuru (#3326) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én nem zsíroznám, inkább ragadjon fel, mint letekeredjen az anya.

amúgy egyszer ragadt fel, miután megvettem, de szerintem az előző tulaj télen-nyáron azzal a debicával használta (azt mondta rá négy évszakos, persze nyári volt) akkor gumicserénél le kellett ütni, azóta én szezononként cserélem a gumit. nem is ragadt fel még soha, kézzel leszedhető.

(#3328) sutykuru válasza DeFranco (#3327) üzenetére


sutykuru
tag

Nem az anyánál kell zsírozni, az agynál ahol felfekszik a felni.

(#3329) Dj Sügi válasza _ATi_1 (#3324) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Mi mindent?

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#3330) sandró60


sandró60
addikt

Üdv!
Kérdezem a Ford tulajdonosokat,hol tudok beszerezni 2-darab köd lámpánál lévő takaró alkatrészt?
Sajnos valaki aki ért is hozzá precizen kipattintotta min a két oldalon lévő ködfényszoró mellet lévő lemezt.Hogy törne el a keze :W Itt a kép amiről szó van
Ez egy Ford C-max 1.6 Trend 2007-évjáratú

[ Szerkesztve ]

(#3331) F_Gergely válasza sandró60 (#3330) üzenetére


F_Gergely
őstag

Itt van
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3332) sandró60 válasza F_Gergely (#3331) üzenetére


sandró60
addikt

Köszönöm. :R Meg találtam
Azért azt nem hiszem el,hogy egy Fordosnak nincs annyi pénze.hogy vegyen 2-darabot aminek az ára darabonként 7666forint.Akkor ne tartson ilyen autót.Szerintem biztos egy "sufni"tuningos szaki igy oldotta meg. :W

(#3333) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Nektek fotóztam:

⭐ Stella

(#3334) kcsa válasza radi8tor (#3333) üzenetére


kcsa
veterán

smoke&charm... pff :/

(#3335) radi8tor válasza kcsa (#3334) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó, hát mindenki tévedhet. :P
A másik a lényeg.

⭐ Stella

(#3336) sandró60 válasza radi8tor (#3335) üzenetére


sandró60
addikt

Én is arra gondoltam,hogy a leszerelt keretek helyére valami figyelmeztetést tennék,hogy ne fojtasa tovább a"szerelést"Ezután már csak a ködlámpa kiszerelése jöhet. :O
Sajnos nincs garázs.Helyette lakótelepi parkoló.
Nekem erről az autoról loptak le 3darab eredeti disztárcsát mostani ára 8-10ezer forint/darab. :W A tárcsák 2-évig birták,hogy nem nyúltak hozzá.Helyette nevesincs márkájú üzletközpontosak vannak most fent.Érdekes ezek már 6-éve birják. :K

[ Szerkesztve ]

(#3337) radi8tor válasza sandró60 (#3336) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem is lopták már le komplett dísztárcsa garnitúrámat. Aztán vettem rá újakat, majd pár héttel később azt is lelopták. Na, azóta nincsenek rajta dísztárcsák... :U
4-es készlet olcsóbb, mint darabonként venni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3338) mayo#51


mayo#51
tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, h vettem egy 2002-es Ford Mondeo kombit 2.0-es motorral. Hazajöttünk vele semmi probléma nem volt. Aztán másnap indexelésnél hátulról valami nagyon hülye hangot adott a gép, de csak akkor, h ha indexeltem. Mikor leraktam estem a kocsit, sajnos rá egy 10 perc múlva újra el kellett volna indulnom, h ha engedte volna a Mondeocskám, de az akksi megadta magát. Na töltőre fel és minden ok volt. Elmentem másnap venni egy zsír új akksit, mert amúgy sem volt benne egy bizalomgerjesztő, amit szépen bele is tettem. Beindítás minden oké. Nem mentem vele aznap sehova, csak annyira indítottam be, h megmutattam sógoromnak, h milyen a gép és megmutattam neki, h milyen hülye hangot ad indexelésnél, aztán leállít és egy métert se mentem vele. Ma indultam volna el, de ismét nem forgat az akksi, pedig 0 km :W :W :W 5 percre tettem töltőre az akksit, aztán pöccre indul... Történt már valakivel ilyen innen a fórumról és mi volt a megoldása? Mi húzhatja le az akksimat egy éjszaka alatt? Valami a hátsó lámpánál lesz probléma, vagy lehet valami komolyabb is? :F :F :W :W

Megtisztelő válaszaitok előre is köszönöm!

(#3339) kcsa válasza mayo#51 (#3338) üzenetére


kcsa
veterán

Mindenképpen mérni kell, nincs univerzális válasz: folyamatos áramerősség mérés mellett lehúzni fogyasztókat (biztosítékok, relék).

(#3340) mayo#51 válasza kcsa (#3339) üzenetére


mayo#51
tag

Akkor kénytelen leszek keresni egy szakit!? :W :F

(#3341) kcsa válasza mayo#51 (#3340) üzenetére


kcsa
veterán

Ha nincs meg hozzá az alapvető ismereted, és legalább egy multiméter, akkor igen, villanyász kell :/

(#3342) Ł-IceRocK-Ł válasza radi8tor (#3333) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ez király! :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#3343) mayo#51 válasza kcsa (#3341) üzenetére


mayo#51
tag

Rámértünk... Pár percig 4,6 A áramfelvétel, de beindítva nem volt, csak kinyitottam az ajtókat... Utána beállt 265 mA-re... Biztositékok egyesével kiszedés mérés után, a GYÚJTÁS 50A-es biztosítékát kivéve egyből leesett 10 mA-re a nyugalmi fogyasztás... Erre jutottunk eddig...

(#3344) DZs válasza mayo#51 (#3343) üzenetére


DZs
senior tag

Méricskéléskor motort ne indíts és ajtókat se nyitogass az utastér világítás miatt. Nyugalmi áramfelvételt kell nézni.
A gyújtás biztosítékánál még nem igazán találtál valamit, mert azon nagyon sok kör megy keresztül.

(#3345) mayo#51 válasza DZs (#3344) üzenetére


mayo#51
tag

Nem ment se motor se semmi, az ajtót annyira nyitottam ki csak h felnyissam a motorháztetőt és ne riasszon be, igy állt be pár perc múlva a 265 mA... Holnapra kaptam időpontot egy szakihoz, meglatjuk mit mond rá...

(#3346) lajafix válasza mayo#51 (#3338) üzenetére


lajafix
addikt

Tippem (mert 3 hónapot szívtam vele): generátor feszstab diódái már nem csak 1 irányba nyitnak. Persze ez nem olyan, hogy mindig hanem csak amikor kedve van...

Rock'n Roll

(#3347) Joker88


Joker88
őstag

ma felraktam a Szatuna-féle légterelőt.
ellenben, a visszapillantó tükör házánál egy kicsit kifele feszíti a légterelő a tükörház egyik sarkát. normális - ez ?

[Kép 1]

[Kép 2]

[Kép 3]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#3348) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!

Tegnap vásároltam meg első autómat, 0 km-s, Ford Focus, ferdehátú 1-6os, 125 lovas. Mivel évente 10-15 ezer km-t megyek és általában csak a városban, vagy közeli városokban, azért választottam a benzinest. Nálam a hosszú táv max 100-150 km.

Az egri Barta Ford Szalonban vásároltam meg, ahol nagyon rendesek volt az értékesítő, valamint a szervizes kollégákkal is megismerkedtem. 5 év garancia van a kocsira. 20 ezer km-enként vagy évente kell vinni kötelező szervizbe, valamin 1500 km-nél van egy ajánlott, de nem kötelező olajcsere, valamint átnézik a kocsit, hogy minden okés-e. Természetesen elfogom vinni.

Az autóba a következő extrákat kértem:
- Automata klíma
- Első-hátsó parkoló radar
- Könnyűfém felni
- Metálfényezés
- Első-hátsó ködlámpa

Tempomat, középső kartámasz alaptartozék volt.

Az autóról:

Külső:

Hatalmas kocsi, gyönyörű megjelenésű, sokan utána fordulnak az utcán! Elektromosan behajló külső tükrök vannak, melyek lezárásnál becsukódnak, nyitásnál kinyílnak. Csomagtartó is óriási!

Belső:

Jó minőségűek a műanyagok, masszív, stabil minden, se nem mozog, kotyog, zörög.
Sötét szövetkárpit. Az ülések nagyon kényelmesek, jól belehet állítani, tökéletes. A kormányt puha, varrott bőr borítja, mely jó fogású, kellemesen puha és kényelmes.
Kormányon találhatóak a következő vezérlő gombok: Tempomat, hangvezérlés, nyilak és OK gomb a menüben való lépkedéshez. Telefon gombok, valamint multimédia gombok.
Az autó belső tere hatalmas. Mivel nem vagyok egy magas ember, így jóval előrébb kell húzni az ülést, így hátul még több hely van. A 120 kilós édesapám is kényelmesen ült hátul!

A műszerfal és a gombok a kedvenc színemmel, a kékkel vannak megvilágítva, mely gyönyörűen mutat sötétben.

A klíma jéghideg,a fűtés forró, nagyon jól be lehet lőni a kellő meleget, hideget.

A 2 kijelző is nagyon jó. A kormány mögötti kijelző a benzinfogyasztást, megtett utat, benzinmennyiséget és az ez által megtehető km-t, stb-t mutatja, valamint a sebességet is kiírja digitálisan.

A tempomatot még nem nagyon próbáltam, de nincs is nagy szükségem rá :)

A középső konzolon a multimédia található. Tegnap még CD-ről, ma Pendrive-ról hallgattam zenét. A basszus nagyon jó, főleg, ha ráadjuk a kakaót :)

A telefonkihangosító rendszer is szuperül működik, melyet bluetooth-on keresztül lehet összekapcsolni a telefonnal. Tisztán és jól hallani minden beszélgetést!

A hangvezérlést sem próbáltam, szerintem arra sem lesz szükségem.

A belsőről hirtelen ennyi jutott eszembe!

Menettulajdonságok:

Hát, mivel kb 1500 km-ig bejáratós a kocsi, finoman kell bánni vele, mint a szűz lánnyal, így nem húzattam, nem huligánkodtam vele, de így is érezni, hogy piszkosul húz, nem lomha a motor, fürge, teszi a dolgát. A motornak belülről hangja nincs, tökéletes szigetelés, kívülről pedig kellemes hangja van a kocsinak.

Az 5 fokozatú sebváltó szintén nagyon jó, jó fogása van és nagyon jól, könnyen kapcsol!

Fékek is kiválóak, elül-hátul tárcsafék van!

Tolatóradarok szintén jók, ki-be lehet őket kapcsolni! Ennek működését szerintem mindenki tudja!

Hát így elsőre ennyit sikerült leírnom 150 km után. Ha bárkinek van bármi kérdése, nyugodtan kérdezzen, írjon itt, vagy akár privátban, szívesen válaszolok a kérdésekre, szívesen mondok véleményt.

Lőttem pár fotós is természetesen, melyek az autó WS Platinummal van átkenve. A WS Platinumot szintén ajánlom, előző kocsinkon is az van és nagyon jó! 2-3 havonta átkenem vele a kocsit, nagyszerű védelmet nyújt és gyönyörű fényt ad a verdának! Pofon egyszerű felkenni a kocsira, nekem az új fajta van, amit csak rá kell spriccelni a kocsira, majd a mikroszálas kendővel szárazra törölni. 1 óra alatt átkentem az autót, nem hagy nyomot :)








[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#3349) DZs válasza Pardise (#3348) üzenetére


DZs
senior tag

Üdv a fedélzeten!
A giulietta és mazda3 mellett a legszebb csapott hátú. Olajat 10000-ként cserélj, ne várd meg a 20000-t.
130-as pályázáskor, megállás előtt 1 km-rel a sebességet vedd vissza 100-110-re, hogy hűljön a turbó. Minden turbóst így kellene használni.

(#3350) hurenzon válasza Pardise (#3348) üzenetére


hurenzon
senior tag

Szép autó, gratulálok hozzá.
Mennyibe ált meg (mert elég nagy a különbség hahun)?
Kíváncsi leszek ezek hogyan bírják kb 10 év múlva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.