Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) Dj Sügi válasza Kephamos (#2150) üzenetére


Dj Sügi
őstag

És a többieknek. Én sem látom túl sok értelmét, esetleg télen lefagyott úton jól jöhet.
Ha 1-esben nagyobb fordulatszámnál sehogy sem forog ki a kerék, akkor sztem van benne, amúgy nem lehet ezt valahol kikapcsolni...? :DD

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#2152) sch_a válasza Dj Sügi (#2151) üzenetére


sch_a
addikt

Nekem MK6 Fiestam van. ABS van benne, viszont az első kerekek pörögtek már ki sáros úton. ;)

(#2153) jozsi252 válasza radi8tor (#2149) üzenetére


jozsi252
veterán

Ahh tényleg, ki is ment a fejemből hogy van ilyen topic is, pedig nemrég még írtam is oda.
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#2154) Matthisa


Matthisa
tag

Vkinek nincs eladó ford emblémája?Mk4-5 Fiestához kellene!

(#2155) tomiii. válasza Matthisa (#2154) üzenetére


tomiii.
aktív tag

(#2156) Matthisa válasza tomiii. (#2155) üzenetére


Matthisa
tag

Köszi!Néztem én is!De nem tudom h mennyire reális!Nincs is sajnos a közelben egy márkaszerviz sem!Meg kintről van a kocsi...

(#2157) berek21 válasza Matthisa (#2156) üzenetére


berek21
senior tag

Itt nézz körül.
[link]

LG Velvet eladó!

(#2158) hurenzon válasza Matthisa (#2156) üzenetére


hurenzon
senior tag

Az nem lényeg, többen cserélték itt

(#2159) Dj Sügi válasza tomiii. (#2155) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Ezt jó hogy linkelted, köszi, :R holnap megnézem én is ezt a lehetőséget. Nem tudom mennyire kell kopottnak lenni az emblémának.? Az enyém elégé meg van kopva mind2ő.

Amúgy a múltkori témához csak annyit, hogy nem is olyan gyenge sztem a Fiesta, ha azt nézzük hogy sokkal nagyobb bódés autókat is szereltek 1.3-1.4-es motorral pl: focus. És a kategóriájában is szinte csak gyengébbek vannak pl: polo, fabia, ibiza, corsa, sokkal viccesebb a LE arányuk.

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#2160) Dj Sügi válasza Matthisa (#2156) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Nekem azt mondták telefonba, hogy 10 évesnél fiatalabb kell legyen az autó, és csak 1et cserélnek....

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#2161) tomiii. válasza Dj Sügi (#2160) üzenetére


tomiii.
aktív tag

fene a pofajukst akkor. :((

(#2162) Dj Sügi válasza tomiii. (#2161) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Mondjuk azt nem mondta, hogy gyártási év vagy forgalomba helyezés éve számít.
Illetve nem tudom, hogy az etis-ben a gyártási évnél a hónap van a középső(második) helyen vagy a nap?

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#2163) Bazsee71 válasza Dj Sügi (#2162) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nekem hónap szerint elmúlt 10 éves, de ingyen cserélik az emblémát. (Kaposvár)

(#2164) tomiii. válasza Dj Sügi (#2162) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Mindegy, ezek után már nincs kedvem elvinni hozzájuk átnézésre és embléma cserére :((

[ Szerkesztve ]

(#2165) DNReNTi válasza Dj Sügi (#2160) üzenetére


DNReNTi
őstag

Az enyémről lelopták, arra vajon vonatkozik? :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#2166) radi8tor válasza DNReNTi (#2165) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, a régit leveszik róla.

⭐ Stella

(#2167) DNReNTi válasza radi8tor (#2166) üzenetére


DNReNTi
őstag

Hát végül is a régit már levették... ;]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#2168) radi8tor válasza DNReNTi (#2167) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én a dísztárcsával vagyok így.
Lecseréltem őket, aztán 1-2 hónappal később lelopták mind a négyet.
Azóta nem voltam hajlandó megint venni. Pedig a kerékanyák meghálálnák. Sokkal jobban rozsdásodnak. :(

⭐ Stella

(#2169) DNReNTi válasza radi8tor (#2168) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nekem most kellene téli gumit vennem, épp azon agyalok, hogy mire kerüljön a gumi, lemezfelnire tárcsával, vagy 2x annyiért bugázzak a neten használt gyári alufelniket. Lehet simán csak lemez lesz, arról nincs mit lelopni. :) Amúgy meg a krvnyt annak, aki ilyeneket ellop.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#2170) radi8tor válasza DNReNTi (#2169) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Télire mindenképpen lemezfelni ajánlott. Só nem tesz jót az alufelninek (kivéve, ha rögtön lemosod, de az nem mindig oldható meg).

⭐ Stella

(#2171) DNReNTi válasza radi8tor (#2170) üzenetére


DNReNTi
őstag

Akkor ez eldőlt. Thx.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#2172) Kephamos válasza radi8tor (#2170) üzenetére


Kephamos
addikt

Ráadásul a fogyasztásnak is jót tesz a lemezfelni. A legtöbb alufelni baromira nehéz, a nagyon drágák könnyebbek, mint az acélfelnik.
Könnyűfém felni: A fém könnyű, a felni nehéz. :DDD

(#2173) Bazsee71 válasza Kephamos (#2172) üzenetére


Bazsee71
őstag

Pont akartam írni, hogy könnyebb, én pl. kimondottan tudom élvezni kerékcsere után a felszabadult lóerőket. ;]

(#2174) radi8tor válasza Kephamos (#2172) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyszer olvastam valamit a lengéscsillapítóra háruló nehézségekről is. Mivel a kerekek azok nem csillapított tömeghez tartoznak.

⭐ Stella

(#2175) Matthisa


Matthisa
tag

Sziasztok!2001es 1.3as endura Fiestám váltója vagy kuplungja hangoskodik!Kinyomott kuplungnál elhallgat.Üresben és hármasban észrevehetőbb ez a fémes morajlás.Viszont váltani mármint a sebességet szépen veszi.Csak idegesítően hangos!Látom sok fórumon h nem vagyok egyedül ezzel,de érdemleges megoldást sehol se láttam!Vkinek ötlet?Ja és még motorféknél is csörömpöl!

(#2176) SzlobiG válasza Matthisa (#2175) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nyeles tengely csapágyra tippelnék. Egy váltós ki tudja cserélni, vidd el hallgattasd meg vele.

(#2177) Dorien válasza Matthisa (#2175) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem is a nyelestengely-csapágy lehet a ludas.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#2178) Matthisa válasza SzlobiG (#2176) üzenetére


Matthisa
tag

Köszönöm nektek a választ.Esetleg engedjem le az olajat?Nézzem meg milyen lehet?Vettem 3 Litert plusz xado adalék annyit megérne még szerintetek?Ha nem akkor mennyibe fájhat ez a művelet?Debrecen környékén váltó szakértőt nem tudna vki ajánlani?

(#2179) Matthisa válasza Matthisa (#2178) üzenetére


Matthisa
tag

Bajuszkapcsolót lehet javítani?Az index nem kattan vissza a kormány forgatásával!

(#2180) Bazsee71 válasza Matthisa (#2178) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nálam is ugyanez a helyzet. Próbaként nyomtunk a váltóba ilyen spec cuccot (nem emlékszem a nevére), nem szűnt meg a zaj. Ha jól emlékszem, szerelőm anyaggal együtt ~30e Ft-ot mondott a műveletre. Ez persze nem egy szerviz költsége.

Más: nekem az elmúlt 8 hónapban kétszer csinált olyat a Fiestám, hogy nem vette az 1-2 fokozatot indulásnál. 3-assal rajtolva megtettem pár métert és minden rendben. Mennyire lehet komoly baja, hogy időnként nem áll szinkronba?

[ Szerkesztve ]

(#2181) SzlobiG válasza Bazsee71 (#2180) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mi pontosan az a spec cucc?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#2182) Bazsee71 válasza SzlobiG (#2181) üzenetére


Bazsee71
őstag

Telefonon kicsit turkálva meglett: WYNN'S H.P.L.S. Transmission Treatment

(#2183) Dj Sügi válasza Dj Sügi (#2162) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Mára kaptam időpontot a helyi Ford-hoz. Rendesek voltak kicserélték mind2 emblémát, és átnézték a kocsit is!
Igaz kicsit sokáig tartott, de megérte várni rá, ismét javult a kinézete a szekérnek! :DD :R

Még kellene valahol keresnem 4db használt Ford gyári alufelnit jó áron a nyári guminak, de horror áron mérik őket az utángyártottakhoz képest... :(

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#2184) radi8tor válasza Bazsee71 (#2180) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem hátramenetnél van ez a nem szinkron dolog. Van hogy csak 2-3 próbálkozás után veszi be.

⭐ Stella

(#2185) LamaCube válasza radi8tor (#2184) üzenetére


LamaCube
addikt

Olyankor simán kuplungolj újra és tedd be pl. hármasba, majd rükibe. Nálam ez mindig bejön :)

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2186) Bazsee71 válasza radi8tor (#2184) üzenetére


Bazsee71
őstag

Hátramenetnél nekem is régóta fennáll, Ford szervizes elmondása szerint már az újak is ilyenek voltak, de elfutnak 300k km-t is.

(#2187) Richard! válasza radi8tor (#2184) üzenetére


Richard!
addikt

Nálam is jelen van ez a "probléma". 2005-ös évj.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#2188) DeFranco válasza Richard! (#2187) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem probléma, a rüki nem (sem) szinkronizált, mindegyik ilyen. persze az lehet, hogy idővel kicsit jobban érződik, ahogy kicsit fáradnak az alkatrészek, de tudtommal új korától fennáll ez a nem-bug-hanem-feature

ezért is jár körbe az a hoax hogy a fóka váltója szar, mert recseg ha hátramenetet kapcsolsz, ami totál hülyeség, és csak azt bizonyítja, hogy aki hátramenetbe tette az nem tud váltani meg valszeg az a típus, aki a kuplungot is dobálja meg már az első kanyart is nyélgázon veszi. hármasban.

feleségem volt a tesztalany, neki gyakrabban kezdett makacskodni a rüki mint nekem, de volt annyi esze, hogy nem erőltette bele a fokozatba, meg szólt nekem hogy valami nem ok. a megoldás: tartani kell szépen az L alakot, nem elcsalni egy kis átlóval, meg ha elsőre nem akarja venni, akkor nem vállból betolni hanem duplán kuplungolni, hogy szinkronba kerüljenek a fogaskerekek. ennyi.

persze nem mosdatom a szerecsent, jobb lenne ha a rüki is szinkronizált lenne, azt nem tudom ennek mi az akadálya, illetve hogy a kortárs autók közül hol melyik fokozat szinkronizált és melyik nem.

(#2189) TayRol


TayRol
veterán

rendeltem led-es w5w-ket a rendszámtáblához, a pocsolyafényhez és a beltérbe is. a kérdésem az volna, hogy az indexbe tehetek ilyent, vagy oda értelmetlen/szabálytalan? mondeo mk4 2007. danke.:)

(#2190) Sholom válasza TayRol (#2189) üzenetére


Sholom
tag

Az nem lesz jó indexbe, oda spec. erösebb, más típus kell (COB LED) Amúgy szabálytalan, ha kiszúrja a yard viheted vizsgára (gyárilag ledes irányjelzövel szerelt Mondeo nincs). Kell bele ellenállás is, mert amúgy bennt össze-vissza fog kattogni, villogni az index visszajelzö.

(#2191) -v- válasza DeFranco (#2188) üzenetére


-v-
addikt

Enyémen pl. szinkronizált, gondolom amúgy azért nincs soknál mert fölösleges ..

(#2192) DeFranco válasza -v- (#2191) üzenetére


DeFranco
nagyúr

azt nem is tudtam hogy más a váltód. ötsebességes az is, nem?

(#2193) TayRol válasza Sholom (#2190) üzenetére


TayRol
veterán

na erre gondoltam. köszi, akkor felejtős.

(#2194) Richard! válasza TayRol (#2189) üzenetére


Richard!
addikt

Az indexbe szerintem felesleges. Helyzetjelző, rendszámtábla, hátsó lámpa, tolatólámpa, belső világítás aztán csókolom.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#2195) TayRol válasza Richard! (#2194) üzenetére


TayRol
veterán

helyzetjelzőbe veszek majd osramot, a hátsó és a tolatólámpán még nem gondolkoztam... annak is erősebb lesz a fénye?

(#2196) Richard! válasza TayRol (#2195) üzenetére


Richard!
addikt

Igen, de legalább látnak :)) én 1 éve járok led izzós hátsólámpával. Eddig még nem zavart senkit. Műszakin is átment. A tolatólámpába is érdemes, legalább este is látsz vele.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#2197) DeFranco válasza Richard! (#2196) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Eddig még nem zavart senkit. = eddig még nem állítottak bele kempingfejszét vagy gyalogsági ásót? vagy honnan gondolod?

(#2198) Richard! válasza DeFranco (#2197) üzenetére


Richard!
addikt

Igen, pontosan erre gondoltam, illetve a rend éber magyar és német őreire :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#2199) -v- válasza DeFranco (#2192) üzenetére


-v-
addikt

Nem, ez 6-os getrag. A 2 literes benzinesben meg dízelekben meg megint más van, az mtx75-ös, asszem amúgy abban is szinkronos a hátramenet.

(#2200) DeFranco válasza -v- (#2199) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tudtam tudtam, csak nem sejtettem :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.