Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) SzlobiG válasza ACAB95 (#3549) üzenetére


SzlobiG
félisten

Egyiket se a Tddi a régi adagolós transitbol való motor abból jót nehéz találni ami nem rohad. A tdci meg híresen problémás injektor bajok magasnyomásúval karöltve amit ha javítani kell több százezres tételt jelent. Inkább benzineseket nézz 1.8/2.0 sokkal jobbak. Ha dízel akkor mk4-es mondeoba nézegess azok már jók.

(#3552) Pardise válasza Pardise (#3548) üzenetére


Pardise
senior tag

Erre valaki?

Your car, your life ;)

(#3553) ACAB95 válasza SzlobiG (#3551) üzenetére


ACAB95
tag

Szóval a TDDi jó motor, csak jót kell kifogni. Még nézegettem a Fiat Stilo 1.9 JTD, Octavia 1.9 TDi -t, de valahogy a Mondeo jobban bejön. Munkám végett mindenképp dízel fog kelleni.

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#3554) SzlobiG válasza ACAB95 (#3553) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát kevesebb a nyűg velük, de azt se vennék őskövület az a motor már. Ha még is dízel melett döntenél, akkor is a facelifteseket keresd asszem 2005-től vannak. Amúgy maga az autó korrekt rohadásra az ajtók alján az íveknél kell fokozottan figyelni mert nem folyik ki a víz és berohad egy idő után.

Octavia 1.9 tdi motorja sokkal jobb mint a tdci ez tuti még a PD is.

(#3555) kcsa válasza ACAB95 (#3553) üzenetére


kcsa
veterán

Érdemes beleolvasgatni a mondeo.hu fórumba. Persze van pár elvakult koromfanatikus, de össznépi egyetértés van abban, hogy most már nem igazán jó vételek, csak ha tudod mit veszel. Egyébként hamar belecsúszni egy 200k-s felújításba, az meg egy ~1millás autónál elég szar arány.

@SzlobiG: ez teljesen így van, FL ajánlott, FL2 méginkább, onnantól kezdve sem a hátsó fékkel sem a rohadással nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#3556) zack válasza ACAB95 (#3549) üzenetére


zack
nagyúr

Egyik rosszabb mint a másik. Ahogy előttem is írták már. TDCi az egy pénznyelő.
Dízelt felejtsd el. Csak akkor ajánlható ha meg tudod venni a 3 évesnél fiatalabbat.
Még a 10+ éves szívó benzinesekkel is lehet nyűg, és oda is kell tartalék.
Nekem kuplung + gyújtáskábel + gyertya cserével indult a buli (200e).

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3557) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Tiszteletem!

Csatlakozom az urakhoz egy Sierra 2.3D-vel. :) :)

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#3558) DeFranco válasza Earl_Muttley (#3557) üzenetére


DeFranco
nagyúr

babakék :C

(#3559) Pardise válasza Pardise (#3548) üzenetére


Pardise
senior tag

Erre senkitől nem kapok választ....? Ha rendben van, meg szeretném vásárolni!

Your car, your life ;)

(#3560) DeFranco válasza Pardise (#3559) üzenetére


DeFranco
nagyúr

gyárilag nem kaptál bele szőnyeget? mennyi lenne a gyári szőnyeg?

nagy valószínűséggel ez büdös lenne mint a franc, dobnád ki két nap után, ha elviseled vagy kiszellőzik akkor meg hónapokon belül kitaposod és ronda lesz.

nekem egy fórumtárs által van gyári gumiszőnyeg elöl (amiért azóta is piszok hálás vagyok) de zongorázni lehet a különbséget. stramm az anyaga, jól fekszik, jól tisztítható és ha megtakarítom egy kis glicerinnel, olyan mint az új.

(#3561) Pardise válasza DeFranco (#3560) üzenetére


Pardise
senior tag

Van benne gyári, adtak hozzá, de az olyan kicsi. Ez az ebayes jó nagy, meg jól néz ki, jól véd. Ennyire nem éri meg akkor? Ilyen rossz anyagból van?

Your car, your life ;)

(#3562) DeFranco válasza Pardise (#3561) üzenetére


DeFranco
nagyúr

menj be a hamisitóba vagy egy tetszőleges hiperbe, tapogass meg pár utángyártott szőnyeget, meg szagolgasd meg őket, aztán szorozd meg az érzést kettővel.

(#3563) Pardise válasza DeFranco (#3562) üzenetére


Pardise
senior tag

Aha, ezekről az ebayes dolgokról hogy lehet megtudni, hogy milyen?

Your car, your life ;)

(#3564) DeFranco válasza Pardise (#3563) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a) megrendeled és megtudod
b) elolvasod a kommenteket ha vannak a termékhez, és vagy elhiszed vagy nem
c) józan paraszti ész

én 2000 Ft-nál drágább dolgot nem rendelnék ebajről, legalább is ilyen csingcsungtól biztos nem.

de ha van 30k-d reszkírozni, nekem mindegy.

(#3565) Pardise válasza DeFranco (#3564) üzenetére


Pardise
senior tag

Hát nem tudom, nincs feleslegbe 30 ezrem, kommenteket nem látok, nem tudom milyen lehet, hogy lehetne megtudni, hogy miből van meg ilyenek :/
Material:TPE+XPE+leather. ez valami bőr a többit nem tudom mi lenne!

Esetleg valami oldal, ahol lehet prémium minőségű egyedi gumiszőnyeget csináltatni?

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#3566) westcoastog válasza Earl_Muttley (#3557) üzenetére


westcoastog
veterán

Ejj, jó választás. :C

(#3567) berek21 válasza Pardise (#3565) üzenetére


berek21
senior tag

Ment pü.

LG Velvet eladó!

(#3568) Pardise válasza Pardise (#3565) üzenetére


Pardise
senior tag

---- Material:TPE+XPE+leather.
---- TPE?Thermoplastic Elastomer?It is a kind of rubber high elasticity, high strength
---- XPE (Physical foam polyethylene) high elasticity, but also has the characteristics of injection molding materials.

Ezeket kellene lefordítani, sajna nem vagyok nagy angolos!

Your car, your life ;)

(#3569) tomiii. válasza Earl_Muttley (#3557) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Hohóóóó :D 6 éve Sierrázok, nem gondoltam, hogy összefutok itt még valakivel. :D Mutatok párat az enyéim közül :D

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

Ami az enyém, az a fehér kombi, kupé és a piros sedan. Többit pedig heti rendszerességgel használom. :D

[ Szerkesztve ]

(#3570) patomi


patomi
őstag

Urak, biztos rossz helyre írok ezért off. Ha nem autópályát használ az ember akkor is kell matrica? Pl. M5 helyett az 5-ös utat.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3571) DZs válasza patomi (#3570) üzenetére


DZs
senior tag

Ahány megyén átmész az 5-ösön haladva, annyi megyei matrica kell.

[ Szerkesztve ]

(#3572) DeFranco válasza DZs (#3571) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a régi 5-ösön menne, nem az M5-ön.

(#3573) radi8tor válasza patomi (#3570) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nem kamionnal mész, akkor nem kell fizetni autópályán kívül kivéve elkerülő utak egyes szakaszaiért.
Térkép

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3574) patomi


patomi
őstag

Köszi urak. :R Bocsi az offért, de annyi infót találtam, és mind mást mond.(igen személyautóról van szó)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3575) Earl_Muttley válasza tomiii. (#3569) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Ez már fanatizmus. :D Nekem ez meg egy félig melós (nyár),majd csak simán használós és félig hobbiautó, amit igyekszem anyagi lehetőségeimhez képest a legjobban kipofozni. :D

Belső szirszarjaid nincsenek véletlenül? Van néhány elem ami repedt, törött, ami tudom hogy egy 27,5 éves autónál teljesen rendben van, de engem nagyon zavar. :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#3576) tomiii. válasza Earl_Muttley (#3575) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Inkább mk2/2-k voltak nálam bontás alatt, a beltereket meg szanaszét hajigáltam a kertbe kb., de dobj egy listát, hátha valami van a kis raktárban vagy a pincében. Sőt, akármilyen alkatrész miatt kereshetsz, kivéve motor-váltó, dízellel nem foglalkoztam még.

(#3577) Earl_Muttley válasza tomiii. (#3576) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Holnap azaz ma fotózok egy párat akkor :D Köszi :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#3578) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

Anyósomék autó cserén gondolkodnak, a kiszemeltek között vannak ők is:
Fiesta 1.4 tdci
C-max 1.6
Fusion 1.4 tdci

El tudtok látni pár jó tanáccsal mire készüljenek fel leginkább, ha valamelyikre ezek közül esik a választásuk?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3579) kcsa válasza Real_Necro (#3578) üzenetére


kcsa
veterán

Én színtévesztő vagyok mint az állat, de a cmaxon legalább háromféle szín van.

(#3580) pècsimunkás válasza kcsa (#3579) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Igen , szerintem is . Meg írta , h németben meg osztrákban használták az autót . Ez nem mindig előny , mert sokkal jobban sóznak , és azért az odavág rendesen ,akármilyen az alvázvédelem ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#3581) Dorien válasza kcsa (#3579) üzenetére


Dorien
veterán

Az első lökős biztosan cserélve lett, de ettől még lehet jó az autó. Én inkább az ilyen korú TDCi motoroktól félnék, mert nem olcsó, ha ott besz@rik valami.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#3582) SzlobiG válasza Real_Necro (#3578) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ahogy írták a többiek a c-max körbe törve lehetett az felejtő.

A TDCI-vel számolni kell, hogy kettős tömegű kuplungja van ami ha beszarik 200k-nál kezdődik a cseréje szóval ha kis távokat mennek inkább benzinest nézzetek nem térül meg a kevesebb fogyasztás.

(#3583) Real_Necro válasza SzlobiG (#3582) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszönöm mindenkinek az infókat! :R

Azt nem gondoltam volna, hogy ekkora motoroknál is már van kettős tömegű. Felhívom apósék figyelmét rá, számoljanak vele.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3584) kcsa válasza Real_Necro (#3583) üzenetére


kcsa
veterán

Néha sima mezei szívó benzinesnél is előfordul DMF, pl. MK3 Mondeo és hasonlók. Szóval már mindenhova berakták :/

(#3585) SzlobiG válasza Real_Necro (#3583) üzenetére


SzlobiG
félisten

Peugeot a mai napig nem szerel kettős tömegűt az 1.4-es HDI-be asszonynak is ezért lett a 307-es és nem a fiesta. Nem értem a ford minek rak az 1.4 tdcibe mikor a motor ugyanaz. :U

[ Szerkesztve ]

(#3586) Real_Necro válasza SzlobiG (#3585) üzenetére


Real_Necro
veterán

Igazából ebben az árkategóriában szeretnének nézni valamit a régi 1.6-os benzines Lanos helyére. Kis távokra, viszonylag jó fogyasztással. Mondjuk azt nem értem miért dízelt keresnek, napi 10-20 km-t autóznak.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#3587) Vgabor92


Vgabor92
tag

sziasztok!

bocsánat a kevés infóért de egy ismerősnek próbálok segíteni, aki külföldön van éppen az autójával és problémája adódott.
1-es focus
1.4-es benzines
120 km/h felé nem nagyon tud vele menni és igen lomhán gyorsul az autó

mik lehetnek a lehetséges problémák? csak, hogy ne akarják nagyon lehúzni..

nekem amikor ilyen problémám volt + fékezés következtében felkeményedett a pedál, akkor egy vákumcső csatlakozás volt elfáradva

[ Módosította: radi8tor ]

(#3589) Martin97 válasza Vgabor92 (#3587) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!

Nekem a lambda szonda okozott ilyet.

Szerk: Katalizátor, műszaki megvan. Következőleg (sorrendben) jön a kipufogó, a kuplung és a fék.

[ Szerkesztve ]

(#3590) Pardise


Pardise
senior tag

Hali!

Olyan kérdésem lenne, hogy az új Ford Focusban kilehet kapcsolni, hogy minden lezárásnál és nyitásnál ne hajtódjanak be automatikusan ki-be a külső tükrök?

Your car, your life ;)

(#3591) SzlobiG válasza Pardise (#3590) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szerintem nem lehet, de miért baj ez? Én pl ezt a funkciót hiányolom a mondibol.

(#3592) Pardise válasza SzlobiG (#3591) üzenetére


Pardise
senior tag

Én nem látom értelmét, rengeteget megyek vele rövid távon, sokszor csukódnak ki-be, félek, hogy így hamar elromlik, meg amúgy is belül van egy gomb, amit ha megnyomok becsukódnak-kinyílnak. Nem tudom, számomra ez a funkció haszontalan, max látványra jó!

Your car, your life ;)

(#3593) Dorien válasza Pardise (#3590) üzenetére


Dorien
veterán

Lehet, hogy van rá valami kombináció, mint pl. arra, hogy elindulás után automatikusan bezáródjanak az ajtók. Én rákérdeznék a Fordnál vagy fordfocus.hu-n.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#3594) TayRol válasza Dorien (#3593) üzenetére


TayRol
veterán

tuti, hogy ki lehet kapcsolni, ha valaki rádugja a computert.:) amúgy ez a fícsör nekem is hiányzik a mondeóbol.

(#3595) Richard! válasza Pardise (#3592) üzenetére


Richard!
addikt

Majd akkor is ezt mondd, ha valamelyik félnótás leviszi a tükrödet.... bár ha zavar.. :U
És amúgy is garanciás 2 vagy 3 évig!? De amúgy sem fog elromlani. Ez egy Ford!!! :B

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#3596) Pardise válasza Richard! (#3595) üzenetére


Pardise
senior tag

Ha olyan helyen manuálisan betudom őket csukni, havernál, mamánál, boltban, ilyen helyeken felesleges, semmilyen nagyvárosban nem közlekedek. Amúgy igazad van :) 5 év garancia van rá!

Your car, your life ;)

(#3597) SzlobiG válasza Pardise (#3592) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én a mondeon tudok kapcsolgatni csomó mindent van hozzá programom többek közt az előbb említett elindulás után záródó ajtók, de mivel nekem gyárilag nem motoros így nem is érint.

Nem tudom focusnál van-e ilyenre lehetőség kérdezz rá a focus fórumon.

(#3595) richie900812 Attól hogy ford még nem örök életű sajnos. :D

[ Szerkesztve ]

(#3598) F-ECT$ válasza SzlobiG (#3591) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem pl szűk a garázsom, és tuti lezúznám a jobb oldalit, ha automatikusan nyílna. (A jobb falra kell állni, hogy kiférjek bal oldalt.)

Dive ever, work never.

(#3599) mepet válasza Pardise (#3590) üzenetére


mepet
addikt

Nekem a 2008-as Fiesta-ban (a piros monokróm kijelzős computer-esnél) valami ilyesmi: menü -> vehicle settings -> folding mirrors -> link to lock
Talán ez, nem emlékszem pontosan. Egyébként a könyvében is benne van.

(#3600) Pardise válasza mepet (#3599) üzenetére


Pardise
senior tag

Megnézem majd, köszönöm!

Your car, your life ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.