Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) Joker88 válasza etejedu (#2794) üzenetére


Joker88
őstag

kívülrők egész jónak néz ki. így az utolsó képen, az anyósülés előtti légzsákborító műanyagot érdemes szemügyre venni..
lehet hogy csak elfáradt a műanyag, azért vált el annyira a többitől..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#2802) westcoastog válasza Joker88 (#2801) üzenetére


westcoastog
veterán

Azt érdemes megnézni, az enyémben helyén van rendesen.

Egy megtekintést minimum megér a kocsi. :)

(#2803) kcsa válasza Emu (#2799) üzenetére


kcsa
veterán

Sima univerzális OBD2 olvasó az azért nem "rendes" felszerelés, ezért mertem javasolni azt, amit. :)

(#2804) westcoastog


westcoastog
veterán

Ki mondeozik még itt rajtamkívül?
Ázik a krv@anyja, és nem jövök rá hol.
1 éjszakát kint hagyom esőben és a bal tapoón áll a víz elől hátul.
Pollenszűrő tömítés csere megvolt. Ahol befolyhat fentről száraznak tűnik.
Csomagtartómban a pótkerék tároló is vizes, oda sem tudom honnan megy be a víz.

[ Szerkesztve ]

(#2805) kcsa válasza westcoastog (#2804) üzenetére


kcsa
veterán

Nekem ugyan MK3, de a csomagtartóm nekem is beázott a kábel átvezetésnél, ami ugyan gumitömítéses, de az évek során begyűlt annyi retek alá, hogy bevezette a vizet a csomagtartóba. Szétszedtem, kitakarítottam és butillal szigeteltem. Azóta száraz :)

(#2806) Erdei88 válasza westcoastog (#2804) üzenetére


Erdei88
veterán

MK3as Mondeom nekem is beázott elől.
A szélvédő alján lévő gumi/műanyag, nem tudom pontosan mi elengedett és bevezette az összes vizet jobb előre

(#2807) sutykuru válasza kcsa (#2803) üzenetére


sutykuru
tag

2016-ban már eléggé az.

(#2808) kcsa válasza sutykuru (#2807) üzenetére


kcsa
veterán

Félreérted :) OBD2 kevés.

(#2809) westcoastog válasza kcsa (#2805) üzenetére


westcoastog
veterán

Ránézek majd holnap. :R

(#2806) Erdei88
Nézelődök arra is. :R

(#2810) Erdei88 válasza westcoastog (#2809) üzenetére


Erdei88
veterán

Ha esetleg az lenne a probléma, üvegragasztóval vissza tudod ragasztani

(#2811) westcoastog válasza Erdei88 (#2810) üzenetére


westcoastog
veterán

Mondtak még olyat is hogy az ajtóból a küszöbön át folyik be annyi víz.. Azt is megnézem.

Jó kis hibakeresős napnak nézek elébe holnap is. :)

Most megint szerelhetem ki az ülést, száríthatom ki a szigetelést meg a szőnyeget... Alig várom.

[ Szerkesztve ]

(#2812) Dorien válasza DeFranco (#2789) üzenetére


Dorien
veterán

Semmi érezhető gond nem volt vele. Ezt az egy dolgot szúrták ki műszakin a másfél éve 600e Ft-ért vásárolt, itt többek által látatlanban bontószökevénynek minősített fókán. :) Valami utángyártott cucc ment bele, megbízom a szerelőmben.

Viszont fékbetéteket és tárcsákat cserélnem kell majd olyan 2-3e km múlva, mert már eléggé a végüket járják...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#2813) DeFranco válasza Dorien (#2812) üzenetére


DeFranco
nagyúr

de mi volt rossz? mi volt a hiba amit kiszúrtak?

(#2814) Emu válasza kcsa (#2803) üzenetére


Emu
őstag

Értem, bár kellett a magyarázat is na :) Közben sikerült találnom egy szakit, aki kimondottan ezekkel az 1.9TDI-kkel foglalkozik, úgyhogy talán rendeződik a bajom.

(#2815) kcsa válasza Emu (#2814) üzenetére


kcsa
veterán

Sorry :R

(#2816) westcoastog


westcoastog
veterán

Kibeleztem a kocsi jobb oldalát, megint facsartam a vizet a padlószigetelésből, és még mindig van benne tócsa...
Most megyek autómosóba meglocsolom, meg beültetek valakit hogy figyeljen.

Gumikédereket megigazítottam, hátha az volt a baj... Bár mikor megvettük is be volt ázva, bár akkor betudtuk az országos méretű felhőszakadásnak..

(#2817) Dorien válasza DeFranco (#2813) üzenetére


Dorien
veterán

Nem tudom. Rá tették rázópadra és annyit írtak fel a hibalistára, hogy "2. tengely: mindkét oldalon alsó-első keresztlengőkarok cseréje".

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#2818) westcoastog


westcoastog
veterán

Ajtón kívül ötletem sincs esetleg hol szivároghat be ekkora mennyiségű víz, akár egy éjszaka alatt.
Lehet az lesz a legjobb megoldás hogy hagyom szétszedve, és ha esik beülök nézelődni..

(#2819) Goose-T válasza westcoastog (#2818) üzenetére


Goose-T
veterán

Amikor még Skoda Feliciám volt, akkor volt ilyen beázós parám, nekem mindig a biztosítékos doboz ázott be a műszerfal jobb oldalában. Az volt a megoldás, hogy ki kellett szedni az első szélvédőt, és visszarakni. Az előző tulaj cserélte benne, és rosszul lett belerakva az új, amiatt folyt be a víz a gumikéder mellett.

Mondjuk ha a taposó vizes, akkor inkább arra gyanakodnék, hogy valamelyik ajtó vezeti be valahogy a vizet. Alapból eleve ott folyik el a víz, csak a gumi nem engedi be. Nem lyukas valahol a gumiprofil?

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#2820) westcoastog válasza Goose-T (#2819) üzenetére


westcoastog
veterán

Elől valószínű a pollenszűrőnél ázhatott be, most hogy magasnyomásúval locsoltam ott nem folyt.
Az ajtóról szedtem le a burkolatot, mikor az ajtót locsoltam onnan fröcskölt befelé szépen a víz.
De egy éjszaka alatt ennyitől feltud töltődni a padlólemez? Plus a 2 centi vastag szigetelés is csurig issza magát? :F

Taposóm elől hátul állt a vízben.
Kis rés van a gumikédereknél, mert nem ér össze ha jól fel van rakva... -,-

De a vezető oldalon sem, ott meg csont száraz a kocsi.

itt a videó

De lehet inkább össze kéne kötnöm a kerti csapot, aztán slaggal engedni rá folyamatosan...

[ Szerkesztve ]

(#2821) gaborbol válasza westcoastog (#2820) üzenetére


gaborbol
őstag

"De lehet inkább össze kéne kötnöm a kerti csapot, aztán slaggal engedni rá folyamatosan..."

Mi ezt csinaltuk anno, ha mar ugyis kiszeded a karpitot meg az uleseket, hogy kiszaritsd a mostani vizet akkor ez a legjobb alkalom.

Egy ember bent ul a kibelezett kocsiban a masik meg esszel locsolja szepen elemenkent, akkor kiderul hogy honnan jon a viz.

(#2822) westcoastog válasza gaborbol (#2821) üzenetére


westcoastog
veterán

Jó lenne, bár elvileg le van barmolva a csap a kút szivattyúról... :W
Na majd ránézek.

(#2823) kcsa


kcsa
veterán

Mondjuk az külön vicces, hogy a szintén Ford tulaj (csak ő C-Max) haverom felhívott, hogy az övé is beázik annyira, hogy penészes lett az ülés alatt. Úgy látom mindenki ezzel szórakozik :D

(#2824) sutykuru


sutykuru
tag

Pár hete szó volt a motortető szigetelésről.
Debreceni bontóban 7k a II-es fókára.

(#2825) radi8tor válasza kcsa (#2823) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mindenki az talán túlzás. Inkább azt mondanám az utóbbi idők sok esőzése megtette hatását. Ritkán esik ennyi eső.

⭐ Stella

(#2826) westcoastog


westcoastog
veterán

Még mindig beázok, és nem az oldalsó gumidugó miatt ami a sárvédő mögött van...
Fentebbről a karosszéria illesztésnél valószínűleg, most szedhetem ki a műszerfalat...

Ja és elkezdtem nézegetni a nívópálcát, félig van már csak az olajszint, pár hónapja pedig maxon volt...
Most még lehet tömítéseket is venni, szelepfedél biztos hogy kell...
:O
mk2 mondi 1.6

Már bő egy hete szét van szedve, és már a jövőhéten jó lenne összerakni, csak az a baj egyedül csinálom és nem haladok.. :W

[ Szerkesztve ]

(#2827) westcoastog válasza westcoastog (#2826) üzenetére


westcoastog
veterán

Lehet mégsincs olajproléma csak ennyire hülye vagyok? Megjött szerelő ismerősöm, kihúzom a nívót és maxon van. :F :DDD
Nem is értem, pedig el se mozdultam a kocsival. :D

(#2828) westcoastog válasza westcoastog (#2827) üzenetére


westcoastog
veterán

Igen hülye vagyok, annyira be volt borulva az agyam hogy az eszembe sem jutott hogy a beindított motorból vissza is kell folynia az olajnak. :DDD
+ most magammal beszélgetek, imádom lejáratni magam. :D

(#2829) kcsa válasza westcoastog (#2828) üzenetére


kcsa
veterán

Aki ezt nem követte el, az 1) autószerelő 2) soha nem nézi az olajszintet :D

(#2830) westcoastog válasza kcsa (#2829) üzenetére


westcoastog
veterán

Van igazságtartalma annak amit írsz. :C

Amióta az eszemet tudom beteges autómániás vagyok, de a szerelgetésekbe kb 1 éve kezdtem el belecsöppenni, lesz mit tanulni. :)

Holnap kibontom a műszerfalat végre, aztán már csak megtalálom azt a fránya beázást. :U

(#2831) SzlobiG válasza westcoastog (#2828) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na meg meleg motornál többet is mutat, mint hideg esetén. :)

(#2832) westcoastog válasza SzlobiG (#2831) üzenetére


westcoastog
veterán

Igen. :K
Mondjuk csak annyit mentem vele hogy kiálltam a garázsból. :)

(#2833) radi8tor válasza westcoastog (#2832) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az pont elég. Kell neki 30-60 perc mire visszafolyik az olaj a teknőbe.

⭐ Stella

(#2834) westcoastog válasza radi8tor (#2833) üzenetére


westcoastog
veterán

Utólag már rájöttem én is. :B :D

(#2835) westcoastog


westcoastog
veterán

Megvan a beázás...
Illesztésnél ki van repedve a tömítőanyag..

(#2836) Poultier


Poultier
tag

Üdvözlet!

3 hónapja egy Ford Focus 1.6 Ghia boldog tulajdonosa vagyok, amiben szeretnék olajat cserélni. A kocsi 2003-as és 225k kilóméter van benne, a kézikönyv szerint 5W-30 olajat kell beletenni, de szerintem már kopott annyira a motor, hogy akár a 10W-40 is mehet bele. Mit javasolnátok?

(#2837) DeFranco válasza Poultier (#2836) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mehet bele nyugodtan az 5w30, meghalajla. ha esetleg eszi akkor ott gond van amit rendbe kell hozatni. az olaj nem tomites amit vastagabbra cserelsz ha ereszt.

valszeg nem fogja enni, ha rendben van az auto, probald bele nyugodtan.

(#2838) kcsa válasza Poultier (#2836) üzenetére


kcsa
veterán

5w30 az ajánlott, hát az kell bele. Ha kopott a motor akkor meg felújítás kell, vastagabb olaj nem fogja megjavítani, csak felgyorsítja a kopást.

szerk.: most nézem hogy DeFranco is kb. azonos véleményen van, csak elbambultam, és nem láttam mit írt :)

[ Szerkesztve ]

(#2839) Poultier válasza kcsa (#2838) üzenetére


Poultier
tag

Köszi a korábbi válaszokat!

Milyen márkát javasoltok?

(#2840) kcsa válasza Poultier (#2839) üzenetére


kcsa
veterán

Én Ford olajat töltök bele, Castrol termék,túl nagy gond nem lehet belőle, és ára is rendben van.

(#2841) DeFranco válasza kcsa (#2840) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szintén ford. olyan amilyen, nem a legjobbabb top csúcs, de elketyeg vele a motor, és megfelelő.

(#2842) Dorien válasza Poultier (#2836) üzenetére


Dorien
veterán

Én 232e km-nél 5w40-et raktam a Focusba, azt eszegette. 248e km-nél 5w30 ment bele (Mannol), ezt úgy néz ki, hogy nem eszi egyáltalán.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#2843) SzlobiG válasza Poultier (#2839) üzenetére


SzlobiG
félisten

Itt egy PDF a Ford ajánlásaival. Én Castrolt használok.

(#2844) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Holnap szervószivattyú tömítés csere.
Szorítsatok! :)

⭐ Stella

(#2845) DZs válasza Poultier (#2836) üzenetére


DZs
senior tag

Egy 1,6-os benzinesbe más nem való, mint 5W-30. Silány minőséget nem szabad venni, költs közepes minőségre, az már elég.

(#2846) radi8tor válasza radi8tor (#2844) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ejj, nem passzol a rendelt szimmering. Ha nem sikerül találni egyet akkor drága mulatság lesz (100k felett van egy szivattyú amihez jár szimmering). :O

⭐ Stella

(#2847) westcoastog válasza radi8tor (#2846) üzenetére


westcoastog
veterán

Nekem szervószivattyú és ABS tömb csere lesz valamikor. ;] :DDD

(#2848) radi8tor válasza westcoastog (#2847) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hja, én sem majréznék ennyit, ha tervezett dolog lett volna, de úgy volt csak 10k-s szimmering megy bele. Hát nagyon nem passzolt.
Ford meg nem ad lehetőséget külön szimmering rendelésre. Nincs rajta a filmen.

⭐ Stella

(#2849) westcoastog válasza radi8tor (#2848) üzenetére


westcoastog
veterán

Az nem hangzik túl jól. :(
Jó kis munka lesz az.

Nekem is ki lesz pakolva a motortér amikor csináljuk. De muszáj, elég hangosan szuszog a szivattyú kormány tekergetéskor, az abs-em meg üvöltözik vészfékezésnél, és elindulásnál is.. :D

(#2850) radi8tor válasza westcoastog (#2849) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mázli, Bárdiban találtak egy passzoló szimmeringet. Még árban is olcsóbb. 12k helyett 2k. :)
Már csak össze kell pakolni.

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.