Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29301) dellfanboy válasza #27070592 (#29300) üzenetére


dellfanboy
senior tag

250-nel lett csaladtag elotte mi volt az homaly. kivulrol nem latok olajfolyast, le lett brigeciol-al torolgetve ahol elerem alul felul 1 hete, azota ment par szaz km-t de semmit nem latok, most 2napja all, raktam ala kartonpapirokat de nem latok csoppenest. olajbetolto sapkat is mar csereltem, de ott se dobja ki az olajat.

en a 2t gepeimbe 1;33, 1,4-es kevereket hasznalok. ahhoz kepest az a1.8haat nemtom.

jah volt trabim, de itt semmifele kek fustot nem latok amikor jar a motor/inditasnal, gondolom a kati megfogja? de meg most mikor hidegebbek a reggelek, se latom hogy dobna a keket.
nincs nfo vezerles mikor volt cserelve, a szelepfedeltomites mar uton van, az ki lesz cserelve, bar lehet feleslegesen.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#29302) gabor9991 válasza dellfanboy (#29294) üzenetére


gabor9991
őstag

Engedheti a tömítés befelé az olajat, de akkor csak olaj lesz a gyertyáknál.
Befolyhat a víz is az ablakmosó fúvókától meg a fagydugó is engedheti a hűtőfolyadékot.
Nézd meg hogy olaj, hűtőfolyadék vagy sima esővíz az amit találtál.
1 liter olaj 1000 km alatt rengeteg valószínűleg már a katalizátort is simán kinyírja ennyi olaj.

(#29303) DeFranco válasza molnarpeter (#29270) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én fókán is láttam olyat, hogy a sárvédő volt alul a peremnél kilyukasztva (esztétikusan meg volt csinálva, szép szabályos négyzet alakú lyuk, visszajavítva a festés, lakkozás)

hagyományos ablaktörlő lapátból nekem az alap (best of osan) valeo vált be, flatblade-t még nem vettem.

(#29304) Dißnäëß válasza Csabex (#29289) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszi ! A kép linkek jók, de lehet áttenném őket google drive-ra, az excel mellé, mert én azt tapasztalom, hogy pár hónap után törli őket a ph motorja a ph-ról, ergo invalidak lesznek ezek a most még jó linkek itt.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#29305) DeFranco válasza flymi (#29283) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én amiatt aggódnék, hogy az elemek az autó mozgásával rázkódásával csak el-elmozognak egymáshoz képest, és ha összeér két elem szorosan, ott le fogják dörzsölni egymásról a lakkot-fényezést.

(#29306) flymi válasza DeFranco (#29305) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Egen, ezzel tisztában vagyok.
~6 évet bírjon még ki alattam (az elmúlt kettőn után pluszban) és akkor rendben leszünk. Onnan már minden hónap/év ajándék lesz. Elég gyorsan telik az idő...

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#29307) Csabex válasza Dißnäëß (#29304) üzenetére


Csabex
őstag

Nem rossz ötlet... Ha oliwire gondolja, akkor én lementem őket és bedobom saját drive mappámba, mert nálam az örök, van már több mint 5 éve is megosztott mappám :D
Sőt ha kérek szerkesztési engedélyt tőle, akkor egy az egyben tudom updatelni a listát anélkül, hogy bármit is tenne... Na de várjuk meg, hogy mit reagál, mert lehet feldobja a sajátjába ha van ideje...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#29308) ReFleXx válasza flymi (#29290) üzenetére


ReFleXx
addikt

49k lett volna a gyári sárvédő, gondolom a bontott gyári nem szétrohadt meg nincs

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#29309) ReFleXx válasza Dißnäëß (#29304) üzenetére


ReFleXx
addikt

elég feldobni imgur-ra, onnan sem torlodik soha

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#29310) Csabex válasza ReFleXx (#29309) üzenetére


Csabex
őstag

imgur-t azért fenntartással kezelném, mert volt rá példa, hogy broken linkeket láttam egyes posztokban... Rákeresve írják is, hogy a hotlinking nem engedélyezett. Google drive-nál nincs vita a tulajdonjogról meg mi egy másról, ott azt csinálsz vele amit akarsz :)
Egyébként lehet, hogy csak én találkoztam halott imgur-os linkekkel, ez sem kizárt.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#29311) ReFleXx válasza Csabex (#29310) üzenetére


ReFleXx
addikt

en meg nem tapasztaltam ilyet

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#29312) #27070592 válasza dellfanboy (#29301) üzenetére


#27070592
törölt tag

Ha nincs biztos infód, akkor elég lutri a vezérlés. Persze nem az észt akarom itt osztani, én sem cseréltettem vételkor, de gondolkodom rajta erősen. Az első tulaj 160k-nál cseréltette (szervízkönyv szerint), szóval 304k-nál lehet hogy nekem sem ártana már. Bár a nepper azt állította hogy három éve volt cserélve, de amit a nepper mond.. azt tizenkilenccel kell osztani.
Úgyhogy rajta vagyok a kérdésen. Komoly összeget fizetnék ennek a spinének ha ő cserélné a vezérlésemet és közben nézhetném. :D Ugyanez a DOHC blokk, csak az enyém 1.8.

Nemrég egy volt kollégám járt úgy, hogy addig halogatta az offtopic, ma már tök ritkának számító GT-jén a szíjcserét, hogy élettartam szíj lett belőle. Addig bírta ameddig el nem szakadt.. Hazavontatás, szétborítás, hengerfejfelujítás, 150k ft kuka.

(#29313) oliwire válasza Csabex (#29307) üzenetére


oliwire
őstag

Adok hozzáférést neked a táblázathoz, most kettő képpel szerintem le is vagyok maradva :B :DDD
onnan meg a linkek megvannak és le lehetne mentenni tényleg őket. Az elején még le is mentettem, de az jobban lemaradt most.
Délután leszek majd gép előtt, hogy meg tudjam csinálni.

Szerk.:
megcsináltam egy alapot is, a körlevélnek, majd azzal is lehetne valamit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#29314) DeFranco válasza oliwire (#29313) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha gondolod küldd át. áll az ajánlat.

(#29315) flymi válasza ReFleXx (#29308) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hát így utólag lehet jobban jártam vna ha azt választom és kicsengetek rá plusz 33k-t.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#29316) troll81 válasza flymi (#29315) üzenetére


troll81
addikt

Két kép az összefoglalóhoz. [kép] [kép] :R rossz helyre ment maradhat? :D

[ Szerkesztve ]

(#29317) ReFleXx válasza flymi (#29315) üzenetére


ReFleXx
addikt

melyik utángyártott sárvédőt vetted amugy?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#29318) oliwire


oliwire
őstag

Na elméletileg mindenki, aki beküldte még a képet a mostani időpontig, felvezettem a google sheets listába, onnan konvertáltam xlsx-be, majd csv-be, majd azt beolvastattam a docx körlevélbe, és DeFranco fórumtársnak továbbítottam, így már lassan az utolsó simítások elé kerülünk :D
[link] Itt lesz a lista, ha valakit mégis kihagytunk, még kiabáljon már egyet, és még beillesztjük a linket a képről.

[ Szerkesztve ]

(#29319) #31600896 válasza Mikulásbá (#29272) üzenetére


#31600896
törölt tag

Egy ilyen alufelnit én is bevállalnék. :)

(#29320) radi8tor válasza oliwire (#29318) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:C :R

⭐ Stella

(#29321) Mikulásbá válasza #31600896 (#29319) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Gyári, ezzel vette a párom a kocsit.

(#29322) zsolt1225 válasza zsolt1225 (#29229) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Na ma sikerült találnom gummát a felnihez. 44-ért adja a 4db-ot, eladott autóról való kb. 2000km van benne, 2019 42. havi gyártás. Ha újonan veszek akkor sem garantált, hogy 2020-ast kapjak. Kleber Krisalp, tesztek alapján jó ár-érték arányba találtam. Így összességében sikerül megúsznom 72-ből a gumit felnivel plusz jön rá a szerelés. Ha újan vettem volna meg akkor 115 lett volna. Szerintem ez is bőven elég lesz egy pár évig amennyit én megyek vele...
Még a "szőr" is rajta van a gumin.

Másik: megjött pénteken a pillantó alatti LED egység, ki is cseréltem, nagyon jó fénye van, képen nem adja vissza, de jól néz ki ahogy kinyitom az autót. Még majd jön előre a fehér helyzetjelző úgy lesz teljes a fehérség :)

(#29323) Zoli-bácsi válasza zsolt1225 (#29322) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Mértél te ezen profilmélységet? Mert eléggé kopottnak tűnik.

(#29324) diablo1984 válasza Zoli-bácsi (#29323) üzenetére


diablo1984
veterán

a közepe eléggé, de a széle az jó "húsos". Magas nyomáson használták, ezért szemre megette a közepét, talán a kopásjelzőig van 2mm...

mod: igen, 2ezer alatt nem kopik így el, ezzel mentek melegebb aszfalton is, de ott is többet.

[ Szerkesztve ]

(#29325) Zoli-bácsi válasza diablo1984 (#29324) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Az biztos hogy nem 2000km-t volt használva.

(#29326) patomi válasza Zoli-bácsi (#29325) üzenetére


patomi
őstag

Szinte biztos többet futott. Nekem a nyárin 2k km után még bőven látszott a festékcsík. Aztán lehet csak kosz miatt tűnik úgy. Mindenképpen profilmélységet kellene mérni.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#29327) patomi


patomi
őstag

C-max-os társaimtól kérdezném. Ma izzót kellett cserélnem hátul jobb oldalon. Minden rendben is ment, de az alsó hosszabb műanyag anya beesett a kasztniba. Vissza lehet szerezni azt valahogy? Ha esetleg jobban szétbontom, vagy valami? Mert alul nincs ám lyuk rajta a csomitartó irányába

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#29328) ReFleXx válasza zsolt1225 (#29322) üzenetére


ReFleXx
addikt

téliből már simán kapsz 2020ast újonnan a nyárinál szokott még sok lenni a tavalyi dotból tavasszal, amugy nekem is kopottnak tünik ez ahhoz képest.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#29329) flymi válasza ReFleXx (#29317) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Most jót kérdeztél, mert nem én vettem meg hanem a festő.

Más: valaki keresett múltkor hangulatvilágítást menet közbenre, mert a lábtérpilács ugye kilő ha zárul az ajtó.
Hát én bepróbáltam egy ilyet. Nem igazán rajongok az rgb őrületért ami az utóbbi évek PC hardvereiben és egyéb helyeken is állandósult, de fix színek is beállíthatóak. Kuponnal, pontok beváltásával egész olcsón behúzható. Biztos még vagy száz weboldalon is van ilyen. Ma szereltem be.
Gyerkőc odáig van a színes fényekért. Most abban a korban van, h mindent megnyomkod legyen az kapcsoló vagy távirányító. Például a tévét, de mondok durvábbat, a telefont igazából már profibban kezeli mint mi pedig csak 19 hónapos és nem túlzok. Fényképeket nézeget, kilép a galériából vagy mappákból, elindít videókat, stb. Én is csak pislogok.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#29330) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Kértem az emberkétől még képet a gumiról, holnap küld. Én azt gondoltam csak a képen csalóka a dolod, de ha ennyien mondjátok akkor már gyanús.

(#29331) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!
Szerintetek ez lehetséges, hogy óra csoport hiba?
Indítás után nem indul a motor, és ez a hibaüzenet jelenik meg.
felvétel
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#29332) gabor9991 válasza zsolt1225 (#29322) üzenetére


gabor9991
őstag

Az enyém is egy szezont futott hp3-mas [kép], hasonló lehet a mintamélység, szerintem olyan7mm körül lehet.
Ránézésre a tiéd sincs annyira durván megkopva bár a 2000 km lehet hogy alul volt becsülve.

[ Szerkesztve ]

(#29333) Csabex válasza zsolt1225 (#29330) üzenetére


Csabex
őstag

100 Ft-os fotót is küldhetne, mert az alapján be lehet lőni a mintamélységet.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#29334) flymi válasza gabor9991 (#29332) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Vagy lemaradt egy nulla.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#29335) kcsa válasza tomszli11 (#29331) üzenetére


kcsa
veterán

Lehetséges, de ennyiből nem nagyon derül ki. Csapkodd meg a műszerfal tetejét, próbáld újra, de én itt nem erre tippelnék.

(#29336) Mikulásbá válasza tomszli11 (#29331) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem lehet, hogy az akku gyenge? Nekem akkor csinált ilyesmit.

(#29337) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Bosch AeroTwin AM 468S típusú lapátokat vettem végül. Felraktam, de még nem próbáltam ki. Remélem jobb lesz, mint az előző volt.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#29338) DeFranco válasza flymi (#29337) üzenetére


DeFranco
nagyúr

törekedj arra hogy port ne törölj vele. söpörd le a szélvédőt indulás előtt, különös tekintettel a lapát élén megülő porra.

(#29339) kcsa válasza oliwire (#29318) üzenetére


kcsa
veterán

Ma ellógtam home officeból, és beálltam mosóba, kézismosára se időm se kedvem ilyen hidegben :D

Legyen ez a kép, ezt sikerült :D

(#29340) robertka


robertka
tag

Most kaptam árajánlatot kuplunk cserére Valeo szettel, váltóolaj cserével és féltengely szimeringekkel együtt 150 ért, ez nekem meg is felelne. Érdemes ilyenkor még valamit cseréltetni? Azt mondta a szerelő, hogy a kuplung felső munka hengert ami a pedálnál van nem szokták cserélni mert nem problémás és hogy a kinyomócsapágynál nincs szimering, jó lehet így szerintetek is?

(#29341) kcsa válasza robertka (#29340) üzenetére


kcsa
veterán

a kuplunk ennyibe kerül, a kuplung néha olcsóbb :DDD Bocs :D

(#29342) #31600896


#31600896
törölt tag

Sziasztok!
Segítség kéne. Hangszórót cseréltem régen a bal első ajtóban. Mondeo-s ment bele. Kocsim Focus MK2. Most nem tudom amiatt, vagy mert kifúrtuk a szegecseket és fúrás közben kilazulhatott valami a zárszerkezetben, de mindig zörög az az ajtó, ha a mélyet felhangosítom. Zubogó, puffogó hangja van, balanszt eltolva még erőtlenebb is a mély a jobb oldalihoz képest. A 2. ajtókárpittal is ugyanez a jelenség (1x cserélnem kellett), tehát gondolom nem a kárpit miatt lehet. Minden esetre rendeltem egy kárpitot, mert ha törik a patent utána ott már nem fog tartani. Mi okozhat még ilyen kellemetlen hangot? Kívülről is hallani, szól bent a kocsiban a zene, ajtók zárva és bal oldalról zubog, puffog. Megnyomom az ajtó lemezét és alábbhagy. :U :U :U
Másik, hogy ha élesen beveszek 30-40-el egy kanyart és burkolathiba van, akkor is hallok a bal első ajtó felől valami zubogó, puffogó hangot. Zene mellett méginkább.
Végére akarok járni a dolognak, feszes, patent, csendes gépsast akarok ismét. :))

(#29343) tomszli11 válasza Mikulásbá (#29336) üzenetére


tomszli11
tag

Az a vicc, hogy ma reggel meg pöccre indult, nem is értem ezt az egészet...

(#29344) kcsa válasza #31600896 (#29342) üzenetére


kcsa
veterán

ajtó burkolatot le tudod venni úgy, hogy hangszóró bent marad, szóval én így kezdeném keresni a hang forrását. Egyébként hangszóró is tud zörögni ha éppen hibásat sikerült kifogni. Illetve akkor is furcsán szól, ha fordítva kötötted be.

(#29345) #31600896 válasza kcsa (#29344) üzenetére


#31600896
törölt tag

Fordítva nem lehet bekötni, mert van egy csatlakozója, amit egyféleképpen lehet rátolni a hangszóróra. Attól félek ha letépem a kárpitot beleszakad a patent.

[ Szerkesztve ]

(#29346) kcsa válasza #31600896 (#29345) üzenetére


kcsa
veterán

és kisujjbecsszóra mondod, hogy egy másik évjáratú másik típusú autó csatija teljesen azonos? Logikusnak hangzik, de láttam én már karón varjút... :)

(#29347) oliwire válasza kcsa (#29339) üzenetére


oliwire
őstag

Utolsó utáni időben küldted el, még a tiédet éppen be tudtam illeszteni az autóskártyába :DDD
Már csak képekké kell konvertálni a word-ből, és már készen is vannak a kártyák.
Lehetséges, hogy ezen a héten már lesz egy összefoglalónk az ittlakók autóival :)

(#29348) #31600896 válasza kcsa (#29346) üzenetére


#31600896
törölt tag

Tőlem lehet kisujjbegycsatlakozó, vagy nagylábujjcsatlakozó is, de ez pontosan azonos volt a gyárival. Vaterán vettem anó, akkor Mondeo MK3 hangszórónak hirdették, képen meg láttam, hogy pont úgy néz ki, 4 Ohm, 20W...mint a Focus MK2-be való. :))De nem is a csatlakozón van a hangsúly hanem, hogy mi a búbánat adhatja ki a zubogó hangot az ajtókárpit alól? :D

Tegyük fel, a hirdető elnézte és Focus II-be valót vettem. Mi lehet a gixer?

[ Szerkesztve ]

(#29349) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Na segítsetek eldönteni, hogy milyen ez a gumma. 11k/db áron. dot 4219
[link] [link] [link] [link]

(#29350) David891


David891
csendes tag

Sziasztok!
Anzio felnikről van valakinek tapasztalata mennyire jók?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.