Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28051) Real_Necro válasza Dißnäëß (#28050) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szóval így tudnék a 306ezerből 210ezret "csinálni"? ;]

Nekem az ülésfűtésnek az egyik ledje van "kiégve". Már van cserealkatrészem, de nem tudom hogyan egyszerű kivenni a kis egységet. Érdemes egy lappal benyúlni a pöcköknél és úgy kihúzni, vagy mindent szét kell bontani?

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#28052) ReFleXx válasza Real_Necro (#28051) üzenetére


ReFleXx
addikt

vagy megnezed YT-n hogy kell. :DDD link
egyszer szedtem mar szet az enyemet, nem ment a lefele gomb az anyos oldalon, amugy eleg lehet kipattintani a valtoszoknyat es onnan benyulva alulrol feltolni.

Teli felni meglett?

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#28053) Dißnäëß válasza Real_Necro (#28051) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem, ugyanis még a fizetôs, regizett, faszán aktivált fullos Forscan sem teker visszafele, csak elôre :U

A két óra között amúgy volt vagy párezer eltérés a dízel javára, felhoztam az enyémhez, mivel jártam is vele. A sajátom meg valós (és az is maradt). ;)

Kreatív egyének találnak mûszercsoport javítással foglalkozókat, akik talán tudnának Neked segíteni. Nem Forscannel dolgoznak.. :DDD

D800 megvan még ? :D

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#28054) Real_Necro válasza ReFleXx (#28052) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én ilyenkor mindig parázok, hogy eltöröm a műanyagot. Még a deréktámaszom sincs cserélve...

Felni még nincs, valamint nyárra keresek, mert a téli acélfelnin van, tavaly vettem új gumikat, azt most nem szereltetném át. A nyárim utolsó szezonos, oda akarok másik, szebb alufelnit (ha van, 17"-ost, de a 16" is jó), a mostani nyári alufelni meg menne majd a télire. Így kevesebbet kellene műhelyben állnia a kocsinak, most meg ezt a telet még kibírom alufelnivel meg "féknyomos" besárgult dísztárcsával.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#28055) ReFleXx válasza Real_Necro (#28054) üzenetére


ReFleXx
addikt

nyugi ezt nem tudod eltörni. massziv cucc.

neked nem böki az eltört rugo a huzatot belulrol?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#28056) Real_Necro válasza ReFleXx (#28055) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem, mázlim volt. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#28057) oliwire válasza Csabex (#28045) üzenetére


oliwire
őstag

nem tudom, most újból alaposabban megnéztem a képeket, de nekem hihető lenne a 87.000 km is. A csomagtartóba elég néha koszosabb, nehezebb dolgokat szállítani, és nagyon könnyű amortizálni. Egy élőben megpillantást megér szerintem, ha épp helyileg arra jár az ember.

(#28058) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Így néz ki most a bal első sárvédőm alja és a küszöbbel közös vége. Igaz koszos is de látszik, h már erősen csámcsog rajta a rozsda, hónap végén megy műtétre. Érdekes módon a jobb oldal nem ilyen.
Lehet jövő ilyenkorra ezen már át lehetne látni? Nem tudom, de aszonták még menthető.

Így néz ki a csontig lekoptatott küszöböm felső fele, ez ugye a vezető oldali résznél van, a másik három ajtónál nem ilyen. Ez is javítva lesz.

Ahol ez a javítás eszközölve lesz ott csinálnak alvázvédelmet, teljes polírt is. Igazából mindent IS megoldanak. A manusz apja állítólag huszonpár évig dolgozott Ford márkaszervizben. Most a fiával tolják maszekba.
Képeken láttam eddig a koma munkáit, kíváncsi leszek élőben mit mutat majd a hely (100+ m^2 aknás műhely).
Az egész dolog azért érdekes, mert amíg a helyi fényezős szaki 50k / elemért oldaná meg a fújást, addig ott ahová viszem ez 25k / elem áron van számolva.
Az alvázvédelem árajánlata itt helyi szervizben 60k-ról szólt és állítólag 1 hétig tartana, nála ez a művelet 2 nap és 40k.
Teljes polír szintén kábé ugyanennyi.
Ezen beavatkozások mindegyike megoldható még az idén nála.

Mindig ha új helyre kell vinni a kocsit van bennem egy kis félsz csipetnyi szkepticizmussal fűszerezve, de majd úgyis kiderül igazak-e a mesék. :)

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#28059) A Zéé válasza flymi (#28058) üzenetére


A Zéé
addikt

Az 50k/elem fényezés az olyan "vidd inkább máshova" ár, a 25 korrektnek hangzik.
Viszont a 2 napos alvázvédelemről azt olvastam, hogy az a komolytalan kategória, mert használt autónál letakarítani normálisan zsír és olajmentesen az alját több mint egy nap.

Just a simple Lineman...

(#28060) darvinya válasza flymi (#28058) üzenetére


darvinya
titán

Bocs, hogy bele vau, de nem csak külső rozsda van ott, hanem A oszlop is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#28061) radi8tor válasza A Zéé (#28059) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom úgy engedik haza a kocsit hogy még csöpög rajta a festék. :D

⭐ Stella

(#28062) flymi válasza darvinya (#28060) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mi köze van az A oszlopnak a sárvédő aljához?

A Zéé: igen, ez engem is aggaszt kissé. Az odáig alap, h kerekek le és dobbetét ki + alvázmosás. De a rozsdátlanítás szerintem alapból elvesz egy napot, erre jön még egy nap míg lekenik + kéne még száradjon is legalább egyet. Viszont az egy hét is túlzás a helyi szerviz részéről.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#28063) darvinya válasza flymi (#28062) üzenetére


darvinya
titán

Mert mondjuk az A oszlopon van a sárvédő.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#28064) ngaba válasza Dißnäëß (#28053) üzenetére


ngaba
aktív tag

Egyébként előre sem szabad tekerni (Magyarországon)...

(#28065) 7Sony7 válasza flymi (#28058) üzenetére


7Sony7
addikt

Hali. Az első képen látszik, hogy alul két csavar fogja oda a sárvédő elemet a kasztnihoz.
(Szerintem arra gondolt darvinya, hogy tulajdonképpen az az A oszlop alja). Én azt a két csavart is kivettem, és kissé elhúztam a sárvédőt kifelé, ott is rozsdás volt mindkét elem. Csiszolás+passziváló+alvázvédős kezelés után raktam össze, remélem sokáig fogja bírni.
Nézesd meg szerintem te is ott, nehogy baj legyen. Meg ugyanott, csak befele az autó alján nem is látszott, csak megkapartam kicsit (A lefelé lógó küszöb élt) és rozsdás volt az is.

[ Szerkesztve ]

-

(#28066) flymi válasza 7Sony7 (#28065) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Jah.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#28067) Alemida válasza flymi (#28066) üzenetére


Alemida
tag

Ilyesmi lehet:
link

(#28068) flymi válasza Alemida (#28067) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Itt azért már lerágott belőle egy jó darabot. :R
Az enyém nem ennyire vészes. Sajnos a sárvédő és doblemez találkozási pontja mögött kerékcserekor mindig egy maroknyi ganyét söprök ki, ez ilyen. Megáll a cucc, vizet meg levegőt kap, ideális a rozsdának. Majd megnézem a másik oldalt is alaposan, de ott kívülről még nem látszik semmi. Sárvédő belső fele persze felületi rozsdás emlékeim szerint.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#28069) Csabex válasza oliwire (#28057) üzenetére


Csabex
őstag

Sok fókát nézegettem és azért tűnt fel, meg most van viszonyítási alapom az én 118.000 km-hez. Jobb első alufelni gatya szegény, jobb hátsó ülés ki van szakadva nagyon durván, kormány fakó, kopott míg nálam szép és épp a bőr is rajta, ránézésre is azonnal látszik a különbség. Vezető ülés is ramaty állapotban van, a jobb oldala ki van koptatva és előtte lyuk, vagy szennyeződés van. Biztonsági őv oldala kopott, elég sokat dugta mellé valaki, illetve ha megnézed a kulcsot, akkor azon is látszik az intenzív használat, szóval nyakamat rá, hogy ebbe nem 87.000 van :DDD

Szerk.
Utánanéztem és gyárilag nem a Sony volt benne, hanem a sima Blaupunkt, tehát ez a Sony utólag került be.

[ Szerkesztve ]

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28070) oliwire válasza Csabex (#28069) üzenetére


oliwire
őstag

Igazad lehet, nekem a 160.000 km-es mk2 Focus volt egy picikével rosszabb állapotban, de a nagytakarítás után már jobban nézett ki :D Most a 107.000 km-es mk3.5 Focus sokkal patikább állapot van, de betudtam annak, hogy az még 4 éves, az előző meg 14 éves

(#28071) troll81


troll81
addikt

Sziasztok kb hány kg egy St motor egyben? Valami adat van erről valahol? Keresgettem de semmit nem találtam...
Kb 100 120kg? Van a pincében csak nem egyben... Nem mericskelnem le darabokban :D

(#28072) darvinya válasza flymi (#28068) üzenetére


darvinya
titán

Cikk-ben szereplő sárvédőn kívülről semmi sincs, nálad azért már rendesen csámcsog a fém bogár.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#28073) Csabex válasza oliwire (#28070) üzenetére


Csabex
őstag

Akkor lehet egy kerek 100-at toltak vissza a törökök vagy arabok kint :) Egyébként félreértés ne essék, nem az itteni, hanem leginkább kintről már úgy jön be, hogy megmókolják...
Az mk3.5-ed az gyönyörű, tetszik nagyon a színe meg a lámpák sem a sima széria felszereltség :) Ő még nagyon egyben van :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28074) molnarpeter válasza troll81 (#28071) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] talán :F összességében ha szállítani kell, az raklapos történet szerintem 🤔

(#28075) gabor9991 válasza Csabex (#28069) üzenetére


gabor9991
őstag

Belsejében lehet azért durva kopásokat okozni, az enyémben meglátnád a kormányt lehet el is szaladnál :D
pedig most van benne 165000 de a kezemtől nagyon durván meg van kopva.
A biztonsági öv, az ülés a kulcsok, simán lehetnek elhasználtak, ha mondjuk anya 85000-szer elvitte a gyereket az 500méterre lévő iskolába :) kiszállt-beszállt ki-be csatolta az övét kivette a kulcsot majd újra visszatette.
Viszont én is azt gondolom, hogy egy külföldi autó amin nincs magyar rendszám és az előélete nem lekövethető az egy igazi lutri a km állás tekintetében.
Amikor én vettem az enyémet akkor azt mondta a fordnál a munkafelvevő hogy ezt így ránézésre nem lehet megmondani még akkor sem, ha napi szinten ezzel foglalkozik az ember, elmondása szerint látott olyan belteret 40 ezerrel ami elképzelhetetlenül le volt lakva illetve 300 ezerrel is volt olyan amelyiket bármennyire vissza lehetne tekerni.
Meg nem is biztos, hogy jobb egy ilyen idős autóban a kevés km, mert lehet tényleg csak a sarokig jártak vele naponta 5* de azt folyamatosan hideg motorral
Meg kell nézni milyen.

[ Szerkesztve ]

(#28076) troll81 válasza molnarpeter (#28074) üzenetére


troll81
addikt

Jön egy a napokban és egyben van és egyedül vagyok rá..és el kéne tenni az udvarról... :F

(#28077) Dißnäëß válasza ngaba (#28064) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ezt nem tudtam. Mondjuk lesz*om, ha hibás kijelzô miatt nem megy át mûszakin, mert a km számláló fele nem olvasható le. Úgyhogy igen, ebay-rôl vett óra be, beadtam neki az én picivel több km-em, így ugyanaz lett, és így jártam vele, míg az enyém gyógyult. Azt meg visszakaptam és a megtett km-ekkel növeltem. Tiszta munka. Meg állítólag lehet itt az órát tekergetni jobbrabalra, ECU is tárol valami alapján km-t, ami nem a mûszeregységbôl megy neki. Jobb a béke, ciki lenne egyszer egyikbôl A értéket kiolvasni, másikból meg egy nagyon vadul eltérôt. Na AZ legyen bûncselekmény, ne amit én teszek, hogy patikamérlegen követem-jegyzem. Buta ország.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#28078) molnarpeter válasza troll81 (#28076) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Valami motor emelő zsiráf nincs esetleg ismerősi körben? Már ha egyenletes a placc. Akkor könnyebb lenne a hozó autóból is kivenni (ha úgy érkezik), és lehet gurítani is valamennyire. Vagy valami vastagabb lemezt tenni alá, és csúsztatni pl :F bár végső soron szétkapnám legalább kétfelé, és akkor hengerfejet-blokkot külön be lehetne vinni egyszerűbben, már ha amúgy is bontva lenne.

(#28079) oliwire válasza Csabex (#28073) üzenetére


oliwire
őstag

Köszönöm! :)
ma készítettem egy képet róla, a facebookos focus csoportba, kérdezték, hogy milyen abroncs kell 18 és 17-es felnikre, és kértek képet, hogy miképp néz ki egy 2015-ös focuson a 18-as kerék.
Hát így:

(#28080) radi8tor válasza oliwire (#28079) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nagyon jól néz ki!

Az a csoport... én kiszédültem onnan pár hét után. Eléggé belterjes közösség.

⭐ Stella

(#28081) darvinya válasza troll81 (#28076) üzenetére


darvinya
titán

Bérelni egy kis elektromos targoncát.
Kiszedni és elrakni is könnyebb vele, de csak sík felületen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#28082) troll81 válasza molnarpeter (#28078) üzenetére


troll81
addikt

Raklapon jön elvileg emelő hatfalas hozza remélem.. és van béka nalla.

Darvinya semmi ilyesmi nincs a környéken egy faluban lakom.. ha más nem szét kapom úgy könnyebb.kapun hozza be és jó.

(#28083) radi8tor válasza troll81 (#28082) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Abban ne legyél olyan biztos, nem mindenkinél van béka. :(

⭐ Stella

(#28084) oliwire válasza radi8tor (#28080) üzenetére


oliwire
őstag

Köszönöm! :)

Hát vannak érdekes arcok/kérdések ott, de próbálok az itt megszerzett tudásommal ott segíteni, ha tudok :D

(#28085) Csabex válasza oliwire (#28079) üzenetére


Csabex
őstag

Hát igen, ez a szín ez nagyon adja :) Meg a felni is klappol az összképbe, szóval tényleg baromi jól néz ki :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28086) darvinya válasza troll81 (#28082) üzenetére


darvinya
titán

Közeli városban biztosan van, vagy béka, vagy motor kiszedő.
De ha föld udvaron akarod végig vinni, ahhoz már ezek nem jönnek szóba.

HomeMade falusi módra, roncs autóból kilóg gerenda, amiről lóg a lánc, házi csörlőn emeli a 3 lábú gerendát.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#28087) molnarpeter válasza troll81 (#28082) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha megfelelő a terep, akkor némi borravalóval megkínálnám a sofőrt, hátha begurítja :)

(#28088) Csabex válasza molnarpeter (#28087) üzenetére


Csabex
őstag

Ha nem, akkor hívni kell a Fekete Lacit :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28089) oliwire válasza Csabex (#28085) üzenetére


oliwire
őstag

Köszönöm szépen! ;) :B

(#28090) Csabex


Csabex
őstag

Uhhh, a napokban lőttem egy fotót egyik reggel az esős napok után és be akartam dobni, hogy mit szóltok, mi lehet, illetve találkozott-e valaki hasonló dologgal, csak elfelejtettem, de most pótolom :)
Ez fogadott másnap reggel amikor indultam munkába és csak a vezető oldali ajtónál, sehol máshol, egyik ajtónál sem. Egy gumi géder csere orvosolja ezt a problémát szerintetek?

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28091) darvinya válasza Csabex (#28090) üzenetére


darvinya
titán

Árnyékba volt az a oldal?
Ha igen, akkor reggeli lecsapódás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#28092) robertka


robertka
tag

Kinéztem ezt az autót. Ausztriából van a motorja szépen jár én nem láttam rajta rozsdát, elég komoly alvázvédő van rajta. Kívül bellul tetszik úgy látom egyben van. A kereskedő azt mondta, hogy most csak lefoglalni tudom 10% ért és majd 27. én tudom elhozni mert akkor kap rendszámot és lesz rajta új műszaki. Ez így rendben van szokás így három hetet “váratni”? A kereskedés 2006 óta üzemel. Ha lefoglalózom kell valamire figyelnem abban a szerződésben?

(#28093) molnarpeter válasza robertka (#28092) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az a baj az utólagos alvázvédővel, hogy nem látni be alá. Ha friss, akkor gyanúra adhat okot, sokszor a rozsdát eltüntetni használják :( (Ausztria meg pont jellemzően rozsdásabb autók forrása)

[ Szerkesztve ]

(#28094) robertka válasza molnarpeter (#28093) üzenetére


robertka
tag

Köszönöm, ez [link] eket a képeket csináltam az aljáról szerinted aggodalomra ad okot?

(#28095) Csabex válasza darvinya (#28091) üzenetére


Csabex
őstag

Passz... Szerintem a teljes autó volt árnyékban, mert reggel 7 után indultam és a belvárosi magas házak tartják rendesen az árnyékot. Na de a többi ajtónál miért nem? Vagy valahol el lenne mozdulva a géder?

[ Szerkesztve ]

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28096) Zoli-bácsi válasza robertka (#28094) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Mikor lett alvázvédőzve? Mert ha frissen,(és nagyon úgy néz ki hogy ez friss) akkor szinte biztos hogy csak eltakarni akarják a rozsdát, rohadást. Mi másért csináltatná meg a kereskedő eladás előtt. :D

(#28097) darvinya válasza Csabex (#28095) üzenetére


darvinya
titán

Nálam is ilyen, amelyik oldalt nem süti, annál pára cseppes.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#28098) oliwire válasza Csabex (#28090) üzenetére


oliwire
őstag

Nekem a magasnyomású mosóban való zuhanyoztatás után is vannak ott cseppek. De az utastérbe nincsen víz. Úgy látom neked is csak a küszöbön vannak a cseppek.
Szerintem is csak nem száradt fel azon az oldalt a víz, nem hiszem, hogy nagy baj lenne.

(#28099) robertka válasza Zoli-bácsi (#28096) üzenetére


robertka
tag

A hídon friss a többi régi, de felhívtam az osztrák Ford markaszervizt azt mondtak alvazszam alapján valóban náluk volt vegig szervizelve és meg 2019.06an is volt náluk 180 nal volt vezérlés csere és semmi baleseti javítás csak az általános dolgokat cseréltek mindig.

(#28100) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Sziasztok!

Fordd KA 1.3 benzin a 60 lovas változat. Milyen motorolaj kell bele? Ugyanaz a gyári ford olaj jó bele mint ami sok más fordba is? 5w-30 szintetikus?

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.