Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29951) kcsa válasza troll81 (#29950) üzenetére


kcsa
veterán

Gyári alkatrész sehol sem olcsó... :)

(#29952) Real_Necro válasza kcsa (#29951) üzenetére


Real_Necro
veterán

Itthon mennyivel ugrana feljebb casco, ha gyárival megegyezőt szeretnék beépíttetni?
Szélvédős azt mondta, az utángyártott cascoval ingyen van, a gyárival megegyező kb 20-as, de gondolom következő évben a díja magasabb lesz...?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#29953) kcsa válasza Real_Necro (#29952) üzenetére


kcsa
veterán

Egyértelműen szerződésfüggő hogy mi történik, de nekem még sosem volt cascom :B

(#29954) #27070592 válasza troll81 (#29950) üzenetére


#27070592
törölt tag

Az enyém is csereérett már, még a gyári van benne. Pilkingtontól kértem árajánlatot (elvileg gyári beszállítók a Fordnál is), de azért az nem ezer euro lenne hanem csak száz (35k ft). Lehet hogy a német szervízárak inkább a bérszínvonalat tükrözik.

(#29955) flymi válasza troll81 (#29950) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ez teljesen jó így, nem tudom mit vagytok úgy odáig, mivel nem írták oda az összeg mögé milyen pénznemben kérik én vietnámi đồng-ban fizetném vagy ngultrumban. Annyit megér. ;]

Sikerült párosítani az eszközt a telóval, hát nem estem tőle hasra. Eléggé le van korlátozva a free verzió (egyszerre max két adatot lehet figyelni), az élő adatok meg (főleg a km/h ahogy néztem) jelentős késésben vannak, de legalább hibakód olvasás után nulla hibát detektált.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#29956) troll81 válasza flymi (#29955) üzenetére


troll81
addikt

Szerintem egyértelmű euró a a fizető eszköz. :D nem vagyok oda csak nem értem. Drága ennyi.

(#29957) flymi válasza troll81 (#29956) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nekem is 60k-t mondtak Pilkington üvegre a helyi szervizben, nem is csináltattam meg. Talán majd 1-2 év múlva Fehérváron.

Azért próbáld meg lengyel zlotyiban kifizetni, nekem nem egyértelmű a pénznem ha nincs odaírva. ;)

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#29958) kcsa válasza #27070592 (#29954) üzenetére


kcsa
veterán

Azért az ár erősen függ sok mindentől: nekem fűtött, szenzoros, uv szűrős - garantáltan nem jön ki 35k-ból, pedig csak egy Focus, nem is S-Max méret :D

(#29959) gabor9991 válasza flymi (#29955) üzenetére


gabor9991
őstag

Én a torque lite-tal egyszerre 8 adatot tettem ki a kijelzőre mert nem fért ki több :)
Nem értem nálad miért csak 2 működik egyszerre .

(#29960) Real_Necro válasza kcsa (#29958) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nálam is van rajta minden, fűtés, szenzor, bogárpiszok... :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#29961) troll81 válasza flymi (#29957) üzenetére


troll81
addikt

700eu lett volna az utángyártott, akkor inkább gyári a ez 16.an jön meg. 4 óra a szerelesi idő

(#29962) ReFleXx válasza troll81 (#29950) üzenetére


ReFleXx
addikt

itthon sem olcso [link]
es akkor ami cascora megy ott meg szokott lenni egy szorzo kb :D
cascora nem is raknek bele utangyartottat

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#29963) #27070592 válasza kcsa (#29958) üzenetére


#27070592
törölt tag

Nálam csak annyi extra van hogy átengedi a fényt. :D
Viszont már karcos szegény és két (javított) kavicsfelverődés is van rajta, jobban fog esni a tudat hogy kapott az autó egy új karcmentes szélvédőt.

(#29964) molnarpeter válasza #27070592 (#29954) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekünk úgy jött össze a legolcsóbban, hogy best glass oldalán néztem árat és partnert, best glass-on keresztül egyeztettünk a hellyel (különben ők maguktól drágább árat mondtak), és így lett a Chocapic :D

(#29965) kcsa válasza #27070592 (#29963) üzenetére


kcsa
veterán

tizensok éve anyámnak volt egy MK3 Fiestája, na azon volt olyan a szélvédő hogy az első esőcseppre nem lehetett kilátni: a karcok és a víz együtt úgy szórta a fényt, hogy majdnem ace venturázni kellett. Kapott új szélvédőt ajándékba, mert én is rettegtem vezetni esőben :)

(#29966) molnarpeter válasza gabor9991 (#29959) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lehet az adapter is gyengébb darab, ami nem szolgáltat elég adatot (gyakorlatilag sávszélesség amire gondolok) :F

(#29967) troll81 válasza ReFleXx (#29962) üzenetére


troll81
addikt

Persze erőltetni a akarta a után gyártott szélvédő t erre mondtam h keresek mást.. Így lett eredeti. Vagy ez vagy másik műhely ennyi. Ha viszem előtte még ellenőrzöm a szélvédő t. H eredeti e.

(#29968) #27070592 válasza molnarpeter (#29964) üzenetére


#27070592
törölt tag

Bestglass oldalon körülnézve mk1 Focusba még 16100-ért (plusz munkadíj) is van első szélvédő, de hogy jön ide a Chocapic? :)

kcsa: én jóatyám offtopic verdájával kaptam majdnem sokkot, az nem karcos volt hanem a törlőlapátok gumija volt olyan szinten csíkozósra kopva hogy amikor esni kezdett az eső majdnem meg kellett állnom vele. Rendeltem is rá két normális lapátot.

(#29969) gabor9991 válasza molnarpeter (#29966) üzenetére


gabor9991
őstag

Persze, bármi lehet az enyém ugyanilyen szép kék :) de nincs vele probléma.

(#29970) flymi válasza gabor9991 (#29969) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Két verzió létezik belőle, nem tudom ez számít-e. Van 1.5 és 2.0 is.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#29971) Csabex válasza oliwire (#29939) üzenetére


Csabex
őstag

Na, ha sikerült, akkor készíthetsz egy amolyan mini how-to leírást és akár mehetne a topik összefoglalóba :) Én is így vagyok vele, hogy per pill elég a próba licensz.
Lehet jövőhéten, vagy utána beszereltetem a tempomatot és akkor megkérdezem a srácokat, hogy nem-e tudnák aktiválni az auto ablak felhúzást záráskor, ha már úgyis babrálnak a modulokban...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#29972) Csabex válasza gabor9991 (#29959) üzenetére


Csabex
őstag

Melyik kijelzőre? Teló vagy autó? Oda akarok kilyukadni, hogy az ELM-et folyamatosan csatlakoztatva kell hagyni, ha androidos fejegységed van vagy csak gyújtás után minden alkalommal?

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#29973) gabor9991 válasza Csabex (#29972) üzenetére


gabor9991
őstag

Én telefonon használom annak a kijelzőjére ennyi adatot simán ki tudok pakolni.[kép]
A kérdés második felében mi is a kérdés pontosan?

(#29974) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Hallottam olyan esetről, hogy szélvédőcsere közben az A oszlop fényezése sérült. Mennyire gyakori ez? Van, ahol erre figyelnek, hogy ne forduljon elő?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#29975) Csabex válasza gabor9991 (#29973) üzenetére


Csabex
őstag

A második részben arra utaltam, hogy minden alkalommal újra csatlakoztatod, vagy folyamatosan benne van az aljzatban az ELM ?

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#29976) diablo1984 válasza Real_Necro (#29974) üzenetére


diablo1984
veterán

Mivel a ragasztót kekaparják, így tud sérülni a szélvédő alatt a lemez. Ezt jó esetben a ragasztó lezárja, rosszabb esetben nem kennek rá annyi ragasztót és 1-2 év múlva megjelenik a rozsda a szélvédő körül, de akkor már csiszolhatsz, festetheted, de végül a lemezcsere lesz a megoldás, mert a szélvédő alól jön a cucc és a rozsda mentén be is fog ázni a szélvédő.
Úgyhogy igenis számít, hogy ki cseréli ki a szélvédőt.

(#29977) oliwire válasza Csabex (#29971) üzenetére


oliwire
őstag

Persze, csinálok közben képeket is akkor :K De amúgy van itt rajtam kívül másnak Sync 2-je? :D

(#29978) gabor9991 válasza Csabex (#29975) üzenetére


gabor9991
őstag

Én alkalomszerűen szoktam csak használni de volt már olyan amikor benne felejtettem és csak napok múlva vettem észre, hogy bedugva maradt, nem volt semmi gond belőle, nem merítette le az akkumulátort, nem melegedett.

(#29979) flymi válasza gabor9991 (#29978) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Erre én is kíváncsi voltam, nem mertem benn hagyni. Bár szerintem a kamera többet szív parkoló módban.
Ez a kép amit felraktál a Lite verzió ha jól tévedek?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#29980) gabor9991 válasza flymi (#29979) üzenetére


gabor9991
őstag

Igen, a lite.
Amire nekem kellett arra elég ez is.

(#29981) darvinya válasza Real_Necro (#29974) üzenetére


darvinya
titán

Ha szarul csinálják, s nem oldószerrel szedik le az előző ragasztót, akkor fényezés sértik.

diablo1984

Rá kell kérdezni hogyan szedik le.
Kapargatni akarja, akkor rá kell kérdezni, hogy utána telibe fényezi a kocsit is.
Hüppögő szerelőt kerülni kell.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29982) diablo1984 válasza darvinya (#29981) üzenetére


diablo1984
veterán

Van aki oldószerezi? Nincs azzal gond, ha a ragasztóval lezárja a sérült részt. Oldószerről még nem hallottam, a debreceni pilkington biztosan kaparja, mindig tele van a műszerfal a ragasztó porjával.

(#29983) darvinya válasza diablo1984 (#29982) üzenetére


darvinya
titán

Igen, azzal kell leszedni.
Kapargatva nem is lehet leszedni rendesen, csak mikor festéket is leszeded.
Az oldószer nem olcsó, de nem is olyan drága, hogy ezzel spóroljanak.

Azzal a céggel biztosan teli fényt csináltatnék költségükön, ha már ilyen kontárok.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29984) ReFleXx válasza darvinya (#29981) üzenetére


ReFleXx
addikt

semmi oldoszerezes nem szokott lenni.
az elozo ragaszto nagyjat lepengezik, egy vekony reteg megmarad , erre huzzak ra az uj ragasztot

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#29985) #31600896


#31600896
törölt tag

Sziasztok!
Kesztyűtartó világítást cserélt már valaki LED-esre II-es Focusban? A csomagtér izzót már LED-esítettem, az izzó párját bele akartam tenni a kesztyűtartó világítás foglalatába, de szikrázott egyet és kakaó kifli. Lehetséges, hogy oda más paraméter kell?

[ Szerkesztve ]

(#29986) darvinya válasza ReFleXx (#29984) üzenetére


darvinya
titán

Hát ez az, ami után beázik.
Drága az a 10eFt-os oldószer, amit legalább 5 szélvédőhőz elég.
Tudom így több munkája lesz újból.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29987) ReFleXx válasza darvinya (#29986) üzenetére


ReFleXx
addikt

miért ázna be? :F
gondolod nekik nem az jó ha nem ázik be csere után? biztos szeretik gariban újraragasztani a szélvédőket

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#29988) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

MK1 Focus alufelnihez kerékanyát hol néznétek? Vagy Cromaxnál olcsóbb úgysem lesz?

(#29989) molnarpeter válasza albiosz (#29988) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jófogás?

(#29990) sparta2 válasza albiosz (#29988) üzenetére


sparta2
tag

Gyári?

(#29991) zoger válasza albiosz (#29988) üzenetére


zoger
tag

Petrányi webshop. Nemrég ott vettem, jó áron.

(#29992) A Zéé válasza albiosz (#29988) üzenetére


A Zéé
addikt

Nem tudom mennyire jó ár, de én öcsémnek itt vettem: [link]

Just a simple Lineman...

(#29993) mtade


mtade
aktív tag

Üdv! Focus mk2/mk2.5 1.6 benzin 100Le tulajokat szeretnék kérdezni, hogy nekik milyen a motorfék hatásfoka a verdán.
A feleségemében valószínű elkoptak a motorfékbetétek :DDD
Próbáltam akár háromezres fordulatról is, de mintha nem is lenne.
Nem tudom, másnak ez hogyan működik, de nekem ez furcsa, motorféküzemben olyan, mintha kidobnám üresbe, alig lassul.

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#29994) diablo1984 válasza mtade (#29993) üzenetére


diablo1984
veterán

Nem dízel, ez ilyen.

(#29995) darvinya válasza ReFleXx (#29987) üzenetére


darvinya
titán

Régi ragasztóra új ragasztás nem biztos a kötés.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29996) Joker88 válasza mtade (#29993) üzenetére


Joker88
őstag

azért nem érzed,mert idő kell, míg a lovak megfordulnak a szekérrel.. ;]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#29997) kcsa válasza mtade (#29993) üzenetére


kcsa
veterán

Az a baja hogy csak 100 lovas, nem 101 ;]

(#29998) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek, teljesen tanácstalan vagyok...

Korábban már írtam a csoportba, hogy a 2005-ös 1.6 Ti motoros Focusomnak alapjárati gondja van.
Több szervizben jártam már, de sehol se tudtak segíteni, illetve azt a választ kaptam hogy tankoljak 100as benzint és majd jó lesz.
A probléma az, hogy a hiba csak néha jelentkezik, nem produkálja folyamatosan.
Nincs alapjárata az autónak.
Amikor egy rendes haladós tempót megyek, akkor semmi probléma, viszont ha kikuplungolok vagy megfog egy lámpa, akkor a fordulat annyira leesik, hogy leáll az autó.
Fogyasztása computer szerint nem magas, vezetés közben nincs rángatás, nincs torpanás, nincs lomhaság.
A gyertyák kis használat után is kormosak.
Amiket eddig megnéztem/ nézettem rajta:
- Fojtószelep tisztítás
- Gyertya csere Motorcraft-ra
- Új gyújtáskábel
- Légtömegmérőt féktisztítóval letakarítottam
- Kartergázcső nem puha, nem lyukas

Hibaként a szervizben lambdaszonda hibát dobott és nem megfelelő keverékképzést. Viszont azt is mondták, hogy a lambdák nem rég lettek cserélve rajta, így valószínű inkább a keverékkel van a baj.
Ja és persze a 100 üzemanyag után majd csak jó lesz... 😏
Hát nem lett...

Nagyon szépen köszönöm előre is.

(#29999) mtade válasza kcsa (#29997) üzenetére


mtade
aktív tag

Van benne rózsaszín kormányvédő, az plussz 10 ló... :DDD

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#30000) #27070592 válasza albiosz (#29988) üzenetére


#27070592
törölt tag

Ha nem ragaszkodsz a gyárihoz, nézd meg a febit, 07176-os cikkszámon elérhető. 19-es kulcsnyílású egyszerű lyukas vasdarab, nincs rajta sem forgó szoknya sem ragasztott kupak ami tönkre mehet. Örök élet + 1 nap, és még jól is néz ki szvsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.