Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29201) DeFranco válasza A Zéé (#29199) üzenetére


DeFranco
nagyúr

össze szokott ragadni az antenna, nekem volt hogy csak a gumi borítás teljes szétroncsolásával sikerült letekerni fogóval.

csavarlazítóval lehet esetleg segíteni rajta, bár nekem a wd40 nem nagyon hatotta meg. egy ideig javítottam zsugorcsővel aztán lecseréltem egy aftermarket antennára.

(#29202) gabor9991 válasza A Zéé (#29196) üzenetére


gabor9991
őstag

Velem is ezt csinálták
Felhívtam őket vezérműszíj csere miatt és mondtak valami horror árat, de valami 250 körül számolt úgy emlékszem.
Montam neki, hogy a Ford oldalán 129000 az ajánlat azt keressük már meg :) és hirtelen tudta, hogy mi az és már
129-is lett a horror árból, ebből még lealkudtam a két hosszbordás szíjat és már csak 99900-volt az árajánlat.
Gondolom most a kulpunggal ugyanígy bepróbálkoznak.

[ Szerkesztve ]

(#29203) robertka válasza A Zéé (#29196) üzenetére


robertka
tag

Van itt a közelemben egy jó értékelésű szerviz bár én még nem voltam ott rákérdezek náluk hátha 100 körül megáll.

(#29204) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Acélfelniket leadtam, legkorábban 1,5-2 hét múlva lesz kész.
Addig nyárin csoszogok.
Holnap kész a sárvédő csere és a küszöb javítás.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#29205) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. :F
Tegnapi napon lettem tulajdonosa egy 2005-ös 1.6 TI-VCT motoros Ford Focus-nak.
A hiba jelenség a következő:
Alapjáraton, illetve alacsony fordulatnál (ezres fordulaton) 1-esben elkezd a fordulat ugrálni olyan 700 és 1300-1500 között aminek a vége az, hogy leáll a motor magától.
Ha mondjuk nagyobb gázt adok, és feltudok váltani 2-esbe onnan már jó volt, bár ezt sokáig nem csináltam, mert nem mertem eltávolodni így a háztól nagyon messze.

Amennyire tudtam lekameráztam:
Felvétel a jelenségről

Megvételkor tüzetesen átnéztem a kocsit hosszú ideig járattam a motort ami szépen egyenletesen járt hidegen is és melegen is, a próbakör során teljesen jól működött.
A jelenség miután haza hoztam autót kb. 100 km után jelentkezett.

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!!

[ Szerkesztve ]

(#29206) erdey_a válasza tomszli11 (#29205) üzenetére


erdey_a
őstag

én nem kísérleteznék, visszavinném a kereskedőhöz, de minimum felhívnám, hogy baj van a kocsival. de alapjárati szelep tisztítás segíthet.

Vérboci

(#29207) oliwire válasza tomszli11 (#29205) üzenetére


oliwire
őstag

Szia,

Mindenképp a kereskedőhöz mennék, ez pont az a kategória, ami rejtett hiba volt, és a kereskedőnek vállalni kell a felelősséget érte.

Itt egy érdekes videó: [link]
Ebben az van, hogy egy srác direkt 100.000-ért vett egy BMW-t, hogy megnézze, mit is kap ennyiért. És itt 1-es fokozatban rángatott az autó, de azért, mert a levegő szívó cső el volt repedve, és fals levegőt szívott, amikor a kocsi elindult, mert akkor nyílott szét a cső. Amikor már elérte azt a sebességet, és nem rángatott a kocsi, akkor a repedés sem volt annyira szétnyílva, és stabilan ment az autó.

Nem azt mondom, hogy ennél is tuti ez a baj, de egy ellenőrzést megér.

(#29208) patomi válasza erdey_a (#29206) üzenetére


patomi
őstag

Ebben nem olyan már, mint az mk1 fokában volt. Egy nagy egység a szívósoron. Drága cserélni.

tomszli11.
Nálam korábban hasonlót okozott a kartergázcső repedése. Illetve alatta a szelep is tönkre ment. Mondjuk, menni sem ment a kocsi, alig pörgött a motor. Annyit babráltam vele, hogy volt amikor ezt produkálta. Érdemes megnézni. (Igaz sima 1.6 az enyém)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#29209) tomszli11 válasza oliwire (#29207) üzenetére


tomszli11
tag

A kereskedőhöz való visszavitellel az a gond, hogy mint írtam is ott amikor megnéztem teljesen szépen egyenletesen járt, bő fél óráig járt a motor, majd utána a próba kör alatt is amikor vezettem teljesen jól ment, majd most megvételkor úgyszintén minden rendben volt így attól tartok nem tartozik bele a rejtett hiba kategóriába.

(#29210) patomi válasza tomszli11 (#29209) üzenetére


patomi
őstag

Kellékazavatosság van.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#29211) oliwire válasza tomszli11 (#29209) üzenetére


oliwire
őstag

De ha minden rendben van az átvételkor, és a próbakör alatt, nem zárja ki, hogy 100 km múlva, ha leáll alattad, akkor az te okoztad. Egyszerűen meleg volt a motor próbakör alatt, akkor rendben volt minden, majd most hidegen indítva már jönnek a problémák.
Jogod van visszavinni, és a kereskedőnek kötelessége ezt orvosolni.

[link] Ezt olvasd el. 100 km után még semmi olyan természetes kopásból eredő hibának nem kellene előjönnie, amit most az autód produkál. Vagy vásárláskor fel kellett volna hívni a figyelmet minden olyanra, ami 6 hónapon belül csere, mert ugye kereskedőnél ez az időtartam a szavatosságra.

(#29212) tomszli11 válasza oliwire (#29211) üzenetére


tomszli11
tag

Az a baj hogy szerintem félre értés történik, mert nekem ez az autó kell, azért vásároltam meg, mivel karosszériára beltérre illetve egyéb műszaki állapotra teljesen rendben van. Szóval inkább az a kérdés hogy melyik irányba induljak el szervizelés terén, mi lehet ami okozza ezt a jelenséget?
Pillangó szelep tömődése? Alapjárat szabályzó szelep? Vákuumcső? Vagy mi más egyéb lehet?

(#29213) 7Sony7 válasza tomszli11 (#29212) üzenetére


7Sony7
addikt

Nem arról van szó, hogy vetesd vissza a kocsit, de lehet, hogy pl: kifizeti a kereskedő a javítást, vagy megjavíttatja, vagy elhajt a fenébe, de legalább megpróbáltad. Amúgy meg kéne egy diag.

[ Szerkesztve ]

-

(#29214) oliwire válasza tomszli11 (#29212) üzenetére


oliwire
őstag

Igen, ahogy felettem is írták, ne te álld a javítás költségét, hanem az eladóval vigyétek szervizbe, javíttassa meg a saját kontójára, és a szerviz keresse meg a hibát, ne neked kelljen kutakodni.
Az autót mi se gondoltuk, hogy emiatt vissza kellene adni.
Amiket felsoroltál, minden lehetséges, de csak személyesen, szerelés után lehet biztosra megállapítani.

(#29215) robertka


robertka
tag

Az előző hozzászólásokat olvasva szerintetek ha én két hete vettem az autót és azt mondták hogy valószínüleg csak a párakicsapódást hallom sípolni most kiderült hogy a kinyomócsapágy sípol és feltehetően a generátor szabadonfutó akkor írjak a kereskedésnek én is ne javítatsam még meg?

(#29216) oliwire válasza robertka (#29215) üzenetére


oliwire
őstag

Szerintem hívd fel a kereskedést, illetve látogasd meg őket, 2 hete vetted, egy csapágy nem 2 hét alatt kopik meg úgy, hogy ilyet produkáljon. Az a hiba már vásárláskor is benne volt, és ráadásul téged (szándékosan vagy sem?) megtévesztettek, hogy csak párakicsapódás. Első körben kereskedő, hogy ezt illene orvosolni.

(#29217) robertka válasza oliwire (#29216) üzenetére


robertka
tag

Köszönöm írok neki, hogy legyen nyoma. Gondolom ha a fék minimumon van konkrétan 23.01mm de nincs válla (én csak azt néztem első körben nem vettük le a kereket) és szép sima, gondolom fel lett szabályozva azt is érdemes beleírnom? Amúgy én nem tudom mit szigorítottak ezen a műszaki vizsgán de ez most lett honosítva 2 hete.

[ Szerkesztve ]

(#29218) oliwire válasza robertka (#29217) üzenetére


oliwire
őstag

A féket is megpróbálhatod, de az ha eléri a minimumot, és még működőképes, arra simán mondhatja, hogy ugye ez kopó alkatrész, vásárlás pillanatában még szabályos méretekkel rendelkezett, és azóta kopott le. Nem tudom milyen méretekkel kell rendelkeznie a fékbetéteknek vagy a tárcsának, így ilyen mélységben már nehézen tudok neked segíteni.

(#29219) robertka válasza oliwire (#29218) üzenetére


robertka
tag

Azt én is elengedném de a kuplung picit zavar főleg hogy rákérdeztem a sípolásra azt mondták hogy a hosszbordás csúszik picit mert nyirkos idő volt ami igaz is volt. A fék min. 23mm az nem gond nem is annyira drága mint a kuplung.
Csak úgy alkudtunk meg hogy teljes szervizelést kap műszaki előtt ha valamit cserélni kell akkor azt ők álják, egy hátső ablaktörlőt cseréltek.

[ Szerkesztve ]

(#29220) oliwire válasza robertka (#29219) üzenetére


oliwire
őstag

Ha benne volt, hogy ők állják a szervizelést, az egész jó alku. Első körben, akkor kinyomócsapágyas javítást teljesen jogosan igényelheted, a kuplungod legyen rendben. A fékeknél a betét vagy a tárcsa van már neked elkopva?

(#29221) robertka válasza oliwire (#29220) üzenetére


robertka
tag

Hétfőn elviszem akkor szerelőhöz nézzem eg és adjon árajánlatot amit becsatolok akkor nekik. A tárcsa minimumon van sőt a jobb oldali picit alatta is a betétek olyan 50%-osak kb.

(#29222) oliwire válasza robertka (#29221) üzenetére


oliwire
őstag

Akkor arról is tedd bele, mert ha alatta van, akkor a műszakin lehet nem menne át. És a műszaki vizsgán való sikeres átmenés szerintem jogos alap a kéréseidnek.

(#29223) gabor9991 válasza robertka (#29221) üzenetére


gabor9991
őstag

Nem akarok beleszólni, de hogy kopó alkatrészek ingyen garanciában nem lesznek kicserélve ingyen a 2008-as használt kocsidon arra most nagy tétet mernék tenni.

[ Szerkesztve ]

(#29224) subaruwrc válasza gabor9991 (#29223) üzenetére


subaruwrc
félisten

ja
ez max rejtett hibákra lehet érvényes.

(#29225) robertka válasza gabor9991 (#29223) üzenetére


robertka
tag

A fékre gondoltam, hogy nem lesz de ez a kuplung kinyomó sípolás szerintem rejtettnek betudható ők azt mondták hogy a szíj csúszott pára miatt aztán most meg egy komolyabb költség derült ki de tudom ez is kopó alkatrész csak ha mondják hogy ez rossz akkor tudok róla. Sok reményt nem fűzök hozzá de ha felesbe beszálnak jobban esne.

[ Szerkesztve ]

(#29226) oliwire válasza gabor9991 (#29223) üzenetére


oliwire
őstag

Erre én is kíváncsi lennék, hogy milyen besorolást kap ilyen esetben egy kuplung javítása.
Mert igaz, erre is ráfoghatják, hogy kopó alkatrész.

(#29227) gabor9991 válasza robertka (#29225) üzenetére


gabor9991
őstag

Próbáld meg, legfeljebb leráznak, de mivel használt kocsi, meg nem is fiatal én nem nagyon bíznék abban hogy fizetnek egy fillért is egy zajos kinyomócsapágy miatt.

(#29228) gabor9991 válasza oliwire (#29226) üzenetére


gabor9991
őstag

Elvileg nincs szükség javításra nem?
Kiemel a kuplung csak zajos a csapágy, én ezt értettem a leírtakból.
Az, hogy valamennyit állna a javításból a kereskedő szerintem csak azon múlik mennyire lehet normális.
De egy ilyen idős autóban a kopott fék meg kuplungcsere biztos nem rejtett hiba szerintem.

(#29229) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Meló után indulok felnit venni, jó állapotú és 28Ft/4db R16
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

[ Szerkesztve ]

(#29230) radi8tor válasza zsolt1225 (#29229) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha csak más nem ér oda előtted. ;]
Jó vételnek tűnik. Én asszem 10-esért vettem a Fókára felújítandót (rozsdásat).

⭐ Stella

(#29231) #27070592 válasza flymi (#29195) üzenetére


#27070592
törölt tag

Rozsdás tartókonzolon is segíthet egy rozsdamarózás, én is elkövettem tavasszal. Persze új már nem lesz belőle, de nem is az a cél, viszont egy cserét el lehet odázni.
Különben lehet hogy csak én vagyok tisztaságmániás, de amikor nemrég futóműbeállításon voltam, a két srác aki csinálta az autót rögtön azt kérdezte hogy télen nem használom az autót vagy miért ilyen tiszta a motortér? Egy tizenéves Focus nem így szokott kinézni.. :)
Rájuk hagytam.

Apropo Redmi, egy 4X-et használok a megjelenése óta, mert emészthető méretű telefon, de már eléggé sikerült megutálnom. Ahogy korosodik, úgy lassult be szép fokozatosan, mintha ezzel próbálnának cserére ösztönözni.. Ami a cég szempontjából érthető is, de én nem az évente_két_új_telefon tipusú felhasználó vagyok, úgyhogy kicsit csalódás a xiaomi. Van egy Amazfit sportórám is, bringázáshoz vettem, az is korosodik már, tehát bringázás közben nem egyszer fogja magát és kilép az elindított bringakörből, mentés nélkül.. :((( Vegyek másikat/újabbat/faxomabbat (ezt pedig kukázzam) Bocs az off miatt.

(#29232) DeFranco válasza #27070592 (#29231) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem is redmi 4x van, vanilla rendszerrel, tényleg baromi sokat lassult, de szerintem ennek köze van ahhoz is hogy telik a belső tárhely.

tervezek majd egyszer ha ráérek egy alapos takarítást szerintem szignifikáns javulást lehet vele elérni.

(#29233) cappa72 válasza #27070592 (#29231) üzenetére


cappa72
nagyúr

3db 4x van a családban.
Nem feltétlenül a telefon tervezett elavulása teszi lassúvá, inkább sok "fejlesztett" app, ami frissülés után jellemzően méginkább erőforrászabáló lesz.
Évről évre "fejlesztik" a szoftvereket.
Egyábiránt a 4x gyorsabb volt, mint a mostani RN7-em; a bökkenő az, hogy 4x: 3GB RAM; RN: 4GB RAM.
Néha indítsd újra, azzal általában javul kicsit a helyzet, néha törölgess egy kis cache-t. Nézz rá a thumbnails-re(előnézetek, jellemzően képeknél).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#29234) -v- válasza DeFranco (#29232) üzenetére


-v-
addikt

Nekem redmi 8, ez már újonnan is g*ci lassú volt :DDD

(#29235) DeFranco válasza -v- (#29234) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hát... nem nagyon találok redmi vonalon én sem utódot, más vonalon meg még annyira sem (sok pénzt meg nem adok telefonért)

(#29236) ReFleXx válasza DeFranco (#29232) üzenetére


ReFleXx
addikt

4xem volt, anyam örökölte 😂

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#29237) #21346560 válasza ReFleXx (#29236) üzenetére


#21346560
törölt tag

4X-em volt, szerettem, kimostam... :DDD

(#29238) DeFranco válasza ReFleXx (#29236) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem (szinte) mindenkinek volt 4x-e :D

piszok jó telefon egyébként, nagyon szeretem de már tényleg lassúcska.

(#29239) #27070592 válasza DeFranco (#29232) üzenetére


#27070592
törölt tag

& cappa72 & 4X userek :)
Igen, lehet hogy tárhely gond lesz (bár a ritkán használt régebbi appokat simán törlöm a p-be és a zenéket/képeket is sd-kártyán tartom nem a telefon tárhelyen) de lehet hogy alaposabban le kellene takarítani.
Visszasírom az előző telefonomat, ami egy Sony Z3 compact volt. Annak a kijelzője adta fel, csak gtk-árban lehetett volna javítani úgyhogy fiókba került. De még egyszer nem adok 200k-t egy telefonért.

szerk: off

[ Szerkesztve ]

(#29240) robertka válasza gabor9991 (#29227) üzenetére


robertka
tag

Talán egy e-mailt megér, az autó így is tetszik nem bántam meg. Igen kiemel meg nem csúszik csak picit zajos ha ki van emelve.

(#29241) flymi válasza #27070592 (#29231) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Meg is rendeltem a note 9 4/128-ast, most veri ákcijós az e-máguson. (ez itt a reklám helye)
5 éves telefon már kábé csereérett.

A sárvédő felkerült. Az illesztési hézagokon látszik, h utángyártott. A küszöb ki lett toldozva/foltozva. A lakatos azt üzente nekem, h normális esetben ilyet nem csinálna, most kivételt tett.

Ilyen vót:

Ilyen lett (a festő készítette):

A sárvédőt a helyén még nem fotóztam, majd pótolom. De az biztos, hogy nem lett olyan mint a radiátoré. :N
Fújni kellett a komplett sárvédőt, a küszöböt a bal első ajtótól a hátsó végéig. Mindenhová küszöbvédő fóliát tett fel a koma és alul lerücsizte.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#29242) #31600896 válasza flymi (#29241) üzenetére


#31600896
törölt tag

Bakker ez durván korrodált volt már. Ennyire nekem sem volt az. Kijavítottam otthon, mert csak felületi volt, annyi, hogy a sárvédő alja picit kilyukadt. Ott már nem csak felületi volt. :DDD Júniusban szinte körbevágtam a lyukat, és csiszi, rozsdamaró... után ment az üvegszálas javítócucc. Egyenlőre keresni kell hol javítottam.

Vagány a lila lábtérvilágításod :)

Rendszámtábla világításom túl sárgafényű. Mit ajánlotok, ami jó fehér fénnyel világítaná meg, és a kresznek is megfelel?

[ Szerkesztve ]

(#29243) David891


David891
csendes tag

Vélemény ezekről a felnikről meg maga a helyről [link]
Vagy inkább keresgéljek gyárit?

(#29244) erdey_a válasza flymi (#29241) üzenetére


erdey_a
őstag

mennyi idős a járgány? mennyi idő alatt ette meg így a rozsda? az én gépem még fiatal, csak érdekel, hogy mire készüljek...

Vérboci

(#29245) Sub-ZeRo válasza erdey_a (#29244) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az enyém 17 éves és nem rohad sehol. Olasz autó volt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29246) zoger válasza erdey_a (#29244) üzenetére


zoger
tag

Ha mosod a kocsit, néha dugd be a slaggot a dobbetét mögé. Rengetek kosz fel tud ott halmozódni.

(#29247) #31600896 válasza zoger (#29246) üzenetére


#31600896
törölt tag

Az első dobbetéteket pedig célszerű a sárvédőlemezen kívülre illeszteni, mert alapból a lemez haljata mögött van. Az a perem kezd el legelőször hólyagosodni.

(#29248) flymi válasza erdey_a (#29244) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

15 és fél. 16 lesz a tavasszal. A karatekölyöké azé nem rohad még mer olasz. A zényim agyarországon lett forgalomba helyezve és zömében itt is közlekedett, de egy időben osztrákiába is jártak vele.
A bal oldalából ki lett hajítva a szivacs, kerékcserénél asszem a jobb oldali is repülni fog.
Garázst nem sűrűn láthatott, cégesként kezdte az életét.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#29249) 7Sony7 válasza #31600896 (#29247) üzenetére


7Sony7
addikt

Helló. Pont ezt akartam csinálni, de a dobbetét alján van egy műanyag kiszélesedés, amibe megy alulról a csavar, ezért nem tudtam kitenni. Te befűrészelted, vagy hogy sikerült?

-

(#29250) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ablaktörlő lapátot kéne cserélnem, mert ez a szar amit tavasszal vettem rá már dadog az üvegen.
Milyen márkát vegyek ami kibírja egy évig?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.