Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28251) ReFleXx válasza SECTORnooB (#28250) üzenetére


ReFleXx
addikt

dizel reszecskeszuro, milyen auto / motor ez?
olaj/gazolaj szivargas okozhat ilyet ami aztan ráég valahova, kedvelt helyek pl injektor koruli rezkarika atfujas, vagy pl nagynyomasunal ereszt ami aztan eltud csöppenni a leömlőnél, de egy DPF tisztitas is elegge megtudja melegiteni a kipuff rendszer es leeg rola ami addig rakerült.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#28252) SECTORnooB válasza ReFleXx (#28251) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Focus 2 2005/10 hó 1.8tdci

(#28253) SECTORnooB válasza SECTORnooB (#28252) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Olajat nem nagyon eszi mióta megvettem kábé semmit nem evett 2 hónap és 3 ezer kilométer alatt kb. Kormolni egyáltalán nem kormol.

(#28254) molnarpeter válasza SECTORnooB (#28243) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Indítás: amíg könnyen indul, nem füstöl folyamatosan, addig nem tulajdonítanék különösebb jelentőséget neki, dízel=büdös :D (főleg sima nafta)
Lendkerék - én is hagynám, majd ha álló helyből indulva vagy indítás-leállítás nagyon zajos és remegős lesz, inkább akkor csere, aztán annyi. Meg lehet mutatni szakértőnek is, olvastam nyitott ajtót nézős verziót is a vibráció ellenőrzésére, de ahhoz gyakorlat kell. Vannak amúgy lendkerék felújító cégek is, ha időben el van kapva, egy próbát megérhet (olcsóbb), de amíg jó, nem nyúlnék hozzá.

DPF-re gondolt szerintem, 1.8-ban szerintem nem volt :F

[ Szerkesztve ]

(#28255) SECTORnooB válasza molnarpeter (#28254) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ez a büdös és a hideginditas utáni "zakatoló hang kuplung felengedès után ez most jött elő mióta ilyen "hideg "az idő.

(#28256) darvinya válasza molnarpeter (#28254) üzenetére


darvinya
titán

Vannak amúgy lendkerék felújító cégek is, ha időben el van kapva, egy próbát megérhet (olcsóbb), de amíg jó, nem nyúlnék hozzá.

Ez kicsit ellentmondás.
Mikor már rossz nem lehet felújítani, viszont előjelekkor felújítással megmenthető.
Csak kérdés, mi az egyértelmű előjelek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#28257) SECTORnooB válasza darvinya (#28256) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ha a lendkerék meghal remélem egyértelműen jelzi felém.
Rá szànom a pénzt kuplungal együtt , ahogy nézegettem a Luk féle kuplung szett külön mellé a lendkerék elég nagy a szórás az árakkal kapcsolatban.
Autó szerelő műhelyben megtudják állapítani hogy milyen állapotban van? (komolyabb szét bontás nélkül)

(#28258) kcsa válasza SECTORnooB (#28257) üzenetére


kcsa
veterán

Csak szubjektív módon állapítható meg a hibája bontás nélkül. Néha bontással is... Várj türelmesen, jó helyen van az a pénz a zsebedben :D

(#28259) molnarpeter válasza SECTORnooB (#28255) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekem is a nyelestengely csapágy a tippem, de most hideg van, sűrű az olaj, stb, azzal is együtt lehet élni amíg nincs csúnya hangja szerintem - szintén szerelőnek mutogatós dolog, mint a lendkerék. Ha hordó valahova olajcserére, akkor a köztes szervizek alkalmával ezeket mutasd meg nekik, aztán ha valamelyik jelentősebb mértéket ér el, akkor majd javítás. Sokat elmennek a dolgok 98-99% állapotban is ;)

(#28260) darvinya válasza SECTORnooB (#28257) üzenetére


darvinya
titán

Luk jónak számít, kettős tömegű lendkerékből nem tudom melyik a jó, mert nekem sima van/kell.
Ahogy többiek írják, megállapítani valamit csak bontással, és tudással lehet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#28261) SECTORnooB válasza molnarpeter (#28259) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Csak vigyáznèk rá, nem szeretném ha bárminek szövődménye lenne, 100000kmt szívesen beleraknèk.
Most 326 ezer van benne.:))

[ Szerkesztve ]

(#28262) kcsa válasza SECTORnooB (#28261) üzenetére


kcsa
veterán

Ezzel nincs is gond, de sokszor kénytelen vagy megvárni azt az állapotot amikor már korrekt egzakt módon megállapítható a hiba.

hasonló cipőben járok, c$ak mo$t épp ninc$ kedvem kic$erélni: mindkét féltengely belső csukló lóg egy kicsit, és gyorsításnál 30 kmh környékén remeg az autó. Se alatta, se felette nem, szóval nyilván engem aki tudom hogy valami nem stimmel nagyon zavar. Asszony jobb1-en észre se vette... No comment. Mindenesetre bal már kicserélve, persze semmit nem javult. Most jön a jobb oldali cseréje - ha megjön a kedvem ugye - mert ha nem ez a baja akkor belenyúlosabb lesz.

(#28263) ngaba válasza SECTORnooB (#28243) üzenetére


ngaba
aktív tag

Ha biztosra akarsz menni, elviszed egy jó szerelőhöz, és egy tálca sörért megmondja neked. :) Azt persze nem fogja tudni megmondani, hogy mennyit fog bírni, de azt igen, hogy per pillanat csereérett állapotban van-e.

(#28264) Drughi válasza kcsa (#28239) üzenetére


Drughi
addikt

Köszi!
Lefotóztam de még nem próbáltam ki.
A fényszórókapcsolóm így néz ki:

Egyelőre még azt se tudom micsoda az 1,2,3 as állás, oda se tudom kattintani :B
Vagy az azt jelentené, ha magam felé húzom, akkor kapcsolódik fel a ködlámpa?

(#28265) flymi válasza Drughi (#28264) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

A parkoló mód engem is érdekelne, h pontosan mit is csinál. (1-es)
A háromszögek mutatják, h épp nyomni kell vagy magad felé húzni a kapcsolót és úgy odatekerni. Próbáld ki, meg fogsz lepődni. :DDD

3 -> ködlámpát kapcsolja (első)
2 -> ködzárót kapcsolja (hátsó), két nyíl vagyis kétszer kell kattanjon kifelé húzva

Nincs a kocsidhoz manual/kézikönyv?

A fényszóród magasságállítója sincs épp jól beállítva. Hármas állásban max akkor jó ha meg van pakolva a csomagtér és ülnek hátul még ketten, hárman. Ha csak egyedül utazol akkor a kocsi pilácsa így leginkább csak a kocsi orra elé fog csak világítani és nem sokat fogsz látni. Sötétben állj egy fal elé az autóval, kapcsold fel a tompítottat és lassan egyesével léptesd a magasság állítást, ismét meg fogsz lepődni. ;) :D

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#28266) Drughi válasza flymi (#28265) üzenetére


Drughi
addikt

Van kézikönyvem, de német.
Jelenleg benne van a téli szett acél felnin, ezért van hármasba, viszem majd gumishoz, meg homokszóratom a melóhelyemen.

Az a gond, hogy korán megyek, későn jövök, nincs időm "belakni"

(#28267) Joker88 válasza flymi (#28265) üzenetére


Joker88
őstag

2001-es Focus..
a 'parkolómód' beállítás : nálunk ha odatekered, a motor leállításu tán kb 2-3 percig még ég a helyzetjelző (gondolom hogy találj ki a garázsból :D ) ,aztán lekapcsolódik.

Idézet a szervízfüzetből,vagy minek hívják.. :D

" Kísérővilágítás
A fényszórók felkapcsolásához kapcsolja
le a gyújtást, és teljesen húzza az
irányjelzőkart a kormánykerék felé. Rövid
hangjelzést fog hallani. A fényszórók
automatikusan lekapcsolnak 3 perc eltelte
után, ha bármely ajtó nyitva van, vagy 30
másodperccel azután, hogy az utolsó ajtót
is bezárták.
Ha az összes ajtó be van csukva, de még
a 30 másodperces késleltetésen belül
bármely ajtót kinyitják, az a 3 perces
időmérés újrakezdését eredményezi.
A hazakísérő fényeket le lehet kapcsolni,
ha az irányjelzőkart ismét meghúzza a
kormánykerék felé, vagy ha a
gyújtáskapcsolót bekapcsolja"

In loving memory of Garrett Lockhart

(#28268) ReFleXx válasza Drughi (#28266) üzenetére


ReFleXx
addikt

ford.hu-n fenn van digitalisan a kezelesi kezikonyv.
[link]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#28269) flymi válasza Joker88 (#28267) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Azt láttam, h a helyzetjelző ég, de nem vártam 2 percet, hangjelzés nem volt. Legközelebb kipróbálom és várok vele.
Már tavaly télen is megvoltam nélküle.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#28270) Sub-ZeRo válasza Drughi (#28264) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

1: HA bekapcsolod akkor lesz helyzetjelződ de nem fog sípolni, jelezni neked. Este célszerű használni, ha olyan helyen állsz meg, ahol nincs világítás. Bezárhatod a kocsit is.
2: Ködlámpa. Ha rá fordítod és kihúzod, akkor elsőnek az első, majd másodszor hátsót kapcsolja fel.
3: Passz. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28271) Sub-ZeRo válasza flymi (#28265) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nálatok az elsőt meg a hátsót külön kell kapcsolni?!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28272) flymi válasza Sub-ZeRo (#28271) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:K

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#28273) Zoli-bácsi válasza Sub-ZeRo (#28270) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

2. Nem kell (és nem is lehet) ráfordítani, csak simán kifelé kell húzni. Ha egy kattanásig húzza akkor a hátsó, ha kettő kattanásig, akkor az első ködlámpa is bekapcsol.

(#28274) darvinya válasza flymi (#28265) üzenetére


darvinya
titán

Mikor ilyet próbáltam, akkor azt mondták, hogy betolni kell és lezárás után 10mp világít kívül belül.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#28275) darvinya


darvinya
titán

Ez 5000Ft jó vétel? [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#28276) Zoli-bácsi válasza darvinya (#28275) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

1000Ft körül van az utángyártott darabja, és ennél szerintem teljesen mindegy hogy gyári vagy nem. Szóval ilyen értelemben nem jó vétel.

(#28277) Csabex válasza Drughi (#28264) üzenetére


Csabex
őstag

Érdekes, hogy nálad nem a világításkapcsoló egységnél van a műszerfal háttérvilágítás szabályzója... Enyém is 2009 és 1.6, de nálam úgy van megoldva, hogy vízszintesen van elhelyezve egy, a magasságállításhoz hasonló gomb. Mondjuk nálam van egy AUTO állás is a jobb végén (amióta megvettem ezen hagytam), lehet ezért különbözik, de ez a műszerfal háttérvilágítás túl parányi dolog, hogy opcionális legyen, szóval ott lesz az valahol :) Majd ha lesz időd belakni találsz még érdekességeket :D
Te nem tapasztalsz beázást a csomagtérbe a jobb oldali tetősín környékén? Sajnos enyém beázik :( Kell nézzek valami jó karosszériást aki megoldja majd ezt a gondom... Nem tudom, ha valaki tapasztalt-e még hasonlót a fórumtársak körében.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28278) A Zéé válasza Csabex (#28277) üzenetére


A Zéé
addikt

ha nincs ott tekerentyű, akkor nem állítható. Enyémben sincs, de nekem nem is hiányzik, nem olyan erős ez alapból. Öcsémében eltekerve a minimálisról nagyobbra pl. engem már kimondottan zavar.

Just a simple Lineman...

(#28279) darvinya válasza Zoli-bácsi (#28276) üzenetére


darvinya
titán

Kösz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#28280) Csabex válasza A Zéé (#28278) üzenetére


Csabex
őstag

Ezt nem néztem volna ki tőlük :D Csak nem extraként kezelik :DDD Öcsédnél is van AUTO állás?
Akkor lehet, hogy a fényérzékelős verziókban van csak... Érdekes mindenesetre.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28281) A Zéé válasza Csabex (#28280) üzenetére


A Zéé
addikt

sztem nincs az övében.
Eléggé összevisszák ám ezek az autók, nem olyan egyértelmű a felszereltségi szint, és összevissza lehetett extráztatni őket. Lábtér világítás (ami feláras volt alapból) is olyan, hogy vannak autók, amiben gyárilag benne van a kábelezés és a foglalat, csak bele kell pattintani az égőt és megy is. Vagy faceliftes mk2-ből léteznek olyanok, amiknek nem is tudom miből rakták át a műszerfalát (nekem a 2006-os Fiestámban volt hasonló műszerfal), de kevesebb infó van rajtuk, mint a facelift előtti alap műszerfalon.
Vagy pl. Trend felszereltség elvileg nincs hátsó dobfékkel, gyakorlatilag meg mégis, mert az enyém is olyan... Kevertek ezek mindent mindennel :D

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#28282) Mikulásbá válasza A Zéé (#28281) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Hol kell keresni ezt a lábtér világítást? Lehet az enyémben is ott van, csak izzók kellenek bele. :U

(#28283) Csabex válasza A Zéé (#28281) üzenetére


Csabex
őstag

Hehe, köszi a tippet :DDD Ha elvonul ez a szutyok idő és lesz időm, akkor majd csekkolom is :)
Egyébként tényleg kesze - kusza a felszereltség szint, mert még a króm díszelemes ködlámpák is extrának számítanak, az sem széria. Enyém sem standard felszereltség, ebbe is aztán kért ezt - azt a gazdija, de a jó kis ülésfűtést kihagyta, fene a jó dolgát :DDD

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28284) A Zéé válasza Mikulásbá (#28282) üzenetére


A Zéé
addikt

Középkonzolhoz elég közel kell keresni.
Ez asszem a sofőr oldali, a másik oldalon mintha teljesen a műanyagban lenne (már régen néztem meg, azóta is tervezem, hogy kivezetékezem magamnak... :D)

Just a simple Lineman...

(#28285) flymi válasza Csabex (#28277) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nekem is volt beázásom, DIY oldottam meg mindenféle bontás nélkül és jó lett.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#28286) Drughi válasza Csabex (#28277) üzenetére


Drughi
addikt

Végigböngésztem hahun bár képet, sokban van, de főleg a trend/trend plus-okban nincs. Az enyém hivatalosan silver magic, ami kb a trend plusnak felel meg, de egy nagy katyvasz az egész.
Igazából mindegy, nem fontos, csak az Ignisben volt, éjszaka használtam sokat

(#28287) Csabex válasza flymi (#28285) üzenetére


Csabex
őstag

Hallod, van olyan amit te még nem csináltál a kocsidon? :DDD
De a tied nem kombi kivitel, vagy rosszul emlékszem? Hogy oldottad meg, felszedted a tetősín hátsó részét is (szerk. nem látok a szememtől :DDD írtad, h bontás nélkül.) , vagy csak belülről nyomtál cumót? Fotókat nem készítettél esetleg annak idején?

[ Szerkesztve ]

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28288) Csabex válasza Drughi (#28286) üzenetére


Csabex
őstag

Hosszú úton éjszaka én is szoktam használni, mert megnyugtató a szemnek ha nem virít a műszerfal. Tiedben van tempomat? Azt hiányolom még eléggé, mert sokszor jól jönne a nulláson.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28289) Drughi válasza Csabex (#28288) üzenetére


Drughi
addikt

Nincs, azt nem is akartam. Évente 2x megy pályán, akkor kibírom nélküle, inkább a radar hiányzik. Szokni kell, hogy ennek van fara :D

(#28290) flymi válasza Csabex (#28287) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Írd be a fórumban a keresőbe, h "beázás" és ki fogja dobni milyen volt. Kombim van, 2005-ös 1.6 b.
Az oldalsó elem és a tető találkozásánál volt mindkét oldalon jókora repedés, ott jött be a víz. Kikentem valami fekete trutyival (most nem tudom mi a neve, valami tömítő, vettem belőle egy tubussal), szétbombázott kerékpár egy küllőjével nyúltam be a tetősín alá mert nem volt humorom bontani és úgy dolgoztam el az anyagot. Azóta (gyors lekopogom) jó. :D

Az enyémben is van műszerfal világítás tekerentyű a lámpa magasság állító alatt vízszintesen. Azt gondoltam ez mindben benn van, de az Ambient-ben fedcomp sincs úgyh nem csodálkozom semmin sem. Nincsenek éles különbségek a felszereltségi szintek között. Utólag is nagyjából be lehet építeni szinte bármit.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#28291) Csabex válasza Drughi (#28289) üzenetére


Csabex
őstag

Azt meg tudod oldani akár egy ilyen kamerával is, csak egy kis kijelző kell hozzá... Nekem előzőmben volt és ebben nincs, amit hiányolok is, de majd idővel ha kicserélem a fejegységet , akkor beruházok egy kamerára, hisz minek költeni tolatóradarra, ha tudja majd ezt is.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28292) Csabex válasza flymi (#28290) üzenetére


Csabex
őstag

Annak idején a keresőbe flymi-re kerestem valakinek a javaslatára, hát meg is lepődtem :DDD
Ok, köszönöm a tippet, rá fogok keresni és ha nekilátok, akkor majd dokumentálom fotókkal, videóval és be is dobhatjuk majd az összefoglalóba, mert állítólag csak idő kérdése és felbukkan ez a hiba bármelyiknél, nem csak a kombinál.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28293) flymi válasza Csabex (#28292) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Igen, ez a ferdehátú és a kombi fóka egyik betegsége.

Épp két éve és 6 napja van nálam a kocsi. Ugyan már kicseréltem a fél autót és bár így sem tökéletes, de szeretem az összes bajságával és nyöszörgésével együtt. :D

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#28294) Csabex válasza flymi (#28293) üzenetére


Csabex
őstag

Kitartó vagy, ez tiszteletre méltó :) Vigyázok rá én is, épp ma volt olaj, szelepfedél tömítés meg 2 db. első szilent csere, aztán most ez a beázósdi jött elő, de ők evvel nem foglalkoznak sajnos.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28295) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

A zerő legyen veletek!


Nem a legszebb, majd leszedem és lefújom. Találtam egy matricát és poénból felraktam.
A két éves új hátsó embléma elkezdett bemattulni, orvosolni kell.

Az első az bírja a gyűrődést, pedig nem is autófólia.

A géptető rudazat még nem jött meg, pedig Augusztus 9-én rendeltem. :(

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#28296) Real_Necro


Real_Necro
veterán

4 kerék le-fel + centrír 16" acélon 9.600Ft

Kérdés:
FB Adok-veszek csoportokba csak a kiváltságosok kerülhetnek be? Van, ahol megadtam kocsi típust stb, aztán semmi... hetek óta.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#28297) patomi válasza Real_Necro (#28296) üzenetére


patomi
őstag

Szép. Ezért(is) veszek 4 évszakost. Ha minden igaz, ezen a heten érkezik is.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#28298) SECTORnooB válasza A Zéé (#28281) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ha már lábtér világítás, nem lehet elindulás után vissza kapcsolni? Ha este elgurul leesik valami nem találom meg, plusz elég hangulatos. Mk2 fóka.

(#28299) radi8tor válasza patomi (#28297) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ehhez elég +garnitúra felni. Anno vettem 12000-ért 4 acélfelnit a téli garnitúrához (kicsit rozsdás). Pár évvel később homokfújás+szinter. Még mindig beljebb vagyok szerintem mintha évente 2x cseréltetném a gumikat.

⭐ Stella

(#28300) Zoli-bácsi válasza SECTORnooB (#28298) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Vezetés közben akarod keresgélni az elgurult dolgokat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.