Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28751) flymi válasza oliwire (#28707) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Kitöltve. :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#28752) #27070592 válasza oliwire (#28707) üzenetére


#27070592
törölt tag

Szintén kitöltöttem, jó ötlet volt, köszi a munkádat! :R

(#28753) erdey_a


erdey_a
őstag

Fordtársak! Annyira örülünk a feleségemmel az új szekérnek, hogy felmerült, hogy vigyázni kellene rá :D.
Itt jött képbe a kormányvédő. :B
Szerintetek? Hasznos, ciki? Jó vagy gáz? Nem nagyon nagypapás dolog? Használ valaki ilyesmit?

Vérboci

(#28754) Sub-ZeRo válasza erdey_a (#28753) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem van az enyémen. Sajnos az előző olasz tulaj gyűrűvel használta és igen csak elkezdtett válni róla az anyag. Így hát vettem egy védőt rá mert még nem vettem hozzá új kormányt. Szóval nem gáz szerintem ha veszel rá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28755) kcsa válasza erdey_a (#28753) üzenetére


kcsa
veterán

Nagypapás. De az újszerű belső megvigyázására én is felraktam egyet. Ezvan :)

(#28756) radi8tor válasza kcsa (#28755) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez nem tűnik logikus lépésnek. Miért nem a kormánybőrözés a megoldás mondjuk 5 év múlva?
És kinek őrzöd meg a patika állapotot, a köv tulajnak?

⭐ Stella

(#28757) kcsa válasza radi8tor (#28756) üzenetére


kcsa
veterán

Nem feltétlen van logikus magyarázat :B Egyébként egy sok évvel ezelőtti nyaralás (értsd: sok-sok dugóban szívás a horvát autópálya fizetőkapuknál) alkalmával az MK6 Fiesta "bőr"kormányát megmarta az izzadtságom. Azóta használok ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

(#28758) Sys85 válasza kcsa (#28757) üzenetére


Sys85
veterán

Lehet nem is ember vagy,hanem xenomorph? :D

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#28759) erdey_a


erdey_a
őstag

jaja, gyűrűből az én kezemen, meg az asszony kezén sincs hiány, úgyhogy lehet hogy felpattintok egyet.
meg ezek szerint nem leszek egyedül a dologgal a világban :D

Vérboci

(#28760) kcsa válasza Sys85 (#28758) üzenetére


kcsa
veterán

Ezen sokat gondolkoztam már én is, de jobban szeretem a gyíkember megnevezést, ha már egyszer a háttérkormányban dolgozom :D

(#28761) cappa72 válasza erdey_a (#28753) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én 20 év után tettem fel offtopik autóra óccó kormányvédőt, anyóka azt mondta, jobb így a fogása. (teszkó gazdaságos, az is féláron, kiárusításkor...)

Az ontopik autóra lehet, hogy kiváncsiságból felteszek majd egyet, de valahogy így is elég jó fogása van, lehet hogy csak rontanék rajta - meg az már eleve bőrkormány.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#28762) darvinya


darvinya
titán

Kormány szempontból én jártam jobban. :D
Autóm kormánya nem kopik, deformálódik, s jó méretű a vastagsága.
Valahogy Focus kormánya egy vicc virsli hozzá, nem kellemes megfogni.
Nem vagyok nagy termetű, kezem sem nagy, de mikor megfogtam Focus kormányát nehezen tudtam rászorítani kezem, olyan vékony.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#28763) molnarpeter válasza radi8tor (#28756) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

+1, a védő igazából pl küllőket pont nem védi, pedig ott is sokat pihennek az ember ujjai általában... Alin vannak típusspecifikus bőrök, amiket otthon fel lehet varrni, azt jobb ötletnek tartom, ha már egyáltalán kell valami.

(#28764) szgabor12


szgabor12
tag

Sziasztok!

Hátha tudtok segíteni, lemérni most sajnos nincs lehetőségem estig, viszont szükség lenne tudni a következőt amilyen hamar csak lehet:

2010-es Mondeo kombiban lehajtott hátsó ülésekkel elférhet egy 200x120 cm-es plexi?

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni! :R

,,If I'm not back in five minutes... just wait longer!"

(#28765) goldnarmz válasza oliwire (#28742) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Hagy legyen már egy lúzer kérdésem...
A csomagtér tálcát a szövetre tetted rá vagy annak a helyére?
Én múlt héten tettem be (eredeti Ford) csomagtér tálcát, de úgy, hogy kivettem a szövetet.
Viszont úgy tűnik, hogy a szövet "tálca" hátsó lökhárító felőli szélén van valami merevítés, ami a gumi tálcából hiányzik, ezáltal ott nagyon "lágy" a gumi rész, nincs semmi alátámasztás. Feleségem szerint simán rá kellene tenni a szövetre. :F Mi a véleményetek? :R

(#28766) kcsa válasza goldnarmz (#28765) üzenetére


kcsa
veterán

rá kell tenni.

(#28767) Sys85 válasza goldnarmz (#28765) üzenetére


Sys85
veterán

Azt simán rá a gyárira szerintem.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#28768) goldnarmz válasza Sys85 (#28767) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

& #28766 kcsa:
Köszi, nem is értem, miért bonyolítottam feleslegesen... :R
Közben eszembe jutott még egy kérdés:
Kb. 2 hónapja jutott hozzám egy 2017-es Focus, egy 2011-es MK2.5-et váltott.
Elmúlt a kezdeti köd, és sajnos egyre többször visszasírom az előző verziót, ilyen-olyan okok miatt. Pl. nagy csalódás, hogy nincs benne automata ablaktörlő, Titanium létére. Ezt is csak 2 hete észleltem, mivel addig nem volt rá szükség. :W
Illetve észrevettem, hogy menüből nem lehet kapcsolni az ESP-t. 2-esben ezt meg tudtam tenni.
Hogyan derítem ki, hogy ebben az autóban van-e egyáltalán? :R

(#28769) kcsa válasza goldnarmz (#28768) üzenetére


kcsa
veterán

Biztosan van benne, 2014 óta kötelező.

(#28770) goldnarmz válasza kcsa (#28769) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Igen, ezt hallom másoktól is, de a pár hónap használat alatt volt pár olyan szituáció, amit az előző Focus tuti, hogy lekezelt volna (és villog a műszerfalon az ESP piktogram), ennél meg semmi stabilizálást nem éreztem. Kb. mintha egy 15 éves autóban ülnék mindenféle segédlet nélkül. :F

(#28771) kcsa válasza goldnarmz (#28770) üzenetére


kcsa
veterán

Amerikai videó - így lehet eltérés, de ilyened sincs?

(#28772) Sys85 válasza goldnarmz (#28768) üzenetére


Sys85
veterán

Az érdekes,mert az mk3-nál (2012) lehet kapcsolni az ESP-t.
Nálam nagyon jól működik az ESP akkor amikor kell.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#28773) goldnarmz válasza kcsa (#28771) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

& #28772 Gixxer88

Nincs ilyenem. Nálam a Driver assist menün belül csak a Hill assist van.
A 2-es Focusban benne volt a Traction control, ebben nincs. :W
Ezért is tettem fel a kérdést...

[ Szerkesztve ]

(#28774) ReFleXx válasza szgabor12 (#28764) üzenetére


ReFleXx
addikt

nekem ugy remlik a 2m mar nem fer be lehajtott ulessel, max a felhajtott ulolapra

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#28775) kcsa válasza goldnarmz (#28773) üzenetére


kcsa
veterán

naiv kérdés, de fel kell tennem: gyújtáson nézted? beszáll, gyújtás ráad - motor nem indít, és akkor. MK2-ben csak így jön elő a menüpont, járó motornál már nem :)

[ Szerkesztve ]

(#28776) goldnarmz válasza kcsa (#28775) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Kimentem, megnéztem csak gyújtással. A Driver assist menü alatt ez a két lehetőség van:
- Hill start assist
- Tyre monitor (ezt korábban nem említettem, de lényegtelen)

(#28777) Joker88


Joker88
őstag

Ez a gyári rádió mennyi hangszórót 'bír el' ? most kettő van benne, csak gondolkodok, hátra is rakatni,meg az ajtóban lévő magas( ? ) hangszórókat is kicseréltetni (vagy csipogó,ki hogy ismeri ) Nem várok sokat,csak ne a motorhangot hallgassam :D


[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#28778) szgabor12 válasza ReFleXx (#28774) üzenetére


szgabor12
tag

Köszi, megnézem majd!

,,If I'm not back in five minutes... just wait longer!"

(#28779) kcsa válasza goldnarmz (#28776) üzenetére


kcsa
veterán

Műszerfal titkosmenüben teszt módban világít az ESP visszajelzője? Több ötletem tényleg nincs... :) De alvázszám alapján elvileg megnézhető hogy mi van benne.

(#28780) goldnarmz válasza kcsa (#28779) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Nem ismerem ezt a titkos menüt... :B

(#28781) TommyX_ válasza Joker88 (#28777) üzenetére


TommyX_
őstag

Pumába is ilyen rádió volt, ott 4 hangszóró volt gyárilag.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#28782) oliwire válasza goldnarmz (#28765) üzenetére


oliwire
őstag

Már megválaszolták, de igen, csak a szövetre tettem rá, eléggé hajlékony, rugalmas szilikon jellegű gumiból van, így akkor van jó tartása, ha az alap szövetes csomagtartó alja benne marad :K

(#28783) Csabex válasza goldnarmz (#28765) üzenetére


Csabex
őstag

Én is rá tettem... Szerintem is rá kell.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28784) Zoli-bácsi válasza Joker88 (#28777) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Kazettás magnó? :DDD Ez inkább egy cseréért kiált, nem pedig plusz hangszórókért.

(#28785) Joker88 válasza Zoli-bácsi (#28784) üzenetére


Joker88
őstag

hát,míg beérek a munkába,meg haza,épp elég hogy szóljon a rádió :D legalább emiatt nem törik fel a kocsit ;]
Mert itt nyugaton, Győrben már az ablaktörlőket,dísztárcsákat is szabadítják a kocsiktól :U :o

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#28786) Zoli-bácsi válasza Joker88 (#28785) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Ha csak annyi a igény hogy szóljon a rádió, akkor felesleges a plusz hangszóró/csipogó csere. Ha viszont jobb hangzást akarsz akkor a fejegységet kell cserélni első lépésként. (erre a példányra ez hatványozottan igaz :D )

(#28787) Sys85 válasza Joker88 (#28785) üzenetére


Sys85
veterán

Egy tizenpárezres levehető előlapos usb-s Pio/Kenwood fejjel a gyári nagyoválok is egész korrektül szólnak (a gyári fejhez képest nagyon durván jobban).Jobban megérné az,mint hátra hangszórókat rakni a gyári borzalomra. :))
A levehető előlap miatt meg nem fogják megkívánni. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#28788) Csabex


Csabex
őstag

Kicsit off, de remélhetőleg egyik fórumtárs sem fog hasonlóképpen eljárni ha gebasz lenne az autóval :DDD

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28789) gabor9991 válasza Joker88 (#28785) üzenetére


gabor9991
őstag

"Mert itt nyugaton, Győrben már az ablaktörlőket,dísztárcsákat is szabadítják a kocsiktól"

80-as években jártam sokat romániába ott volt ez divat, hogy a dácsiákról le volt szedve az antenna/ablaktörlő mert mindenki lopta mindenkiét :D

(#28790) cappa72 válasza Zoli-bácsi (#28784) üzenetére


cappa72
nagyúr

Jóa' - főleg egy kazetta/jack adapterrel ;)
(amúgy van olyan kazettám, ami 30 év múltán is elfogadhatóan szól - bár lehet, hogy csak a nosztalgia szól belőlem vala)

@#28785Joker88
Győrben már az ablaktörlőket,dísztárcsákat is szabadítják a kocsiktól
Még mindig?
Ott lopták le a tanksapkámat '97-ben a Mitsubishi Cordia-ról. Igaz, az akkori Szigetbe'...

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#28791) radi8tor válasza Csabex (#28788) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mármint ha megszorulunk pénzügyileg ne készítsünk vírusvideót? Már reggel ettől zengett a rádió. Jól felkapta a média.

⭐ Stella

(#28792) #27070592 válasza westcoastog (#28599) üzenetére


#27070592
törölt tag

offtopic, de a karosszériások egy nem kis része (tisztelet a kivételnek) átállt a "biztosítózásra", vagyis nevetségesen kis sérülésekkel szeretnek foglalkozni és a kgfb biztosító felé sokszázezres számlákat kiállítani. Minimális munka, komoly profit, és csak a megfelelő embereket kell hozzá ismerni. Azért nem látják szivesen az olyan ügyfeleket ahol tényleges karosszériamunka van az autón és nem lehet érte szép profitot leakasztani, csak a nyűg és elfecsérelt idő van vele és foglalja az értékes szervízórát.

De hogy ne csak off legyek, épp kipróbálom a hazai világítástechnika nagy öregjének egy H7 szettjét. A dobozon +120% fényerőt ígérnek.
Ez előtt goodyear H7 volt az autóban, annak sem volt nagyon rossz fénye, de ez egy picit jobb szerintem. (a fotók azonos beállításokkal készültek, fullmanuális módban)
goodyear halogén
tungsram +120%

dujuzíí da diferansz? :D

(#28793) Csabex válasza radi8tor (#28791) üzenetére


Csabex
őstag

Az is lehet, hogy megszorult, de ez inkább amolyan burkolt reklám még ha elrettentő is... Állítólag korábban egy G mercit dobatott le egy helikopterrel, aztán fene se tudja. Én most este bukkantam rá párom közösségi oldalán, mert én havonta 1x ha belépek sajátomba és az is épp elég :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28794) radi8tor válasza Csabex (#28793) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hülye világ ez. Van aki turmixgépbe dobálja a mobilokat, van aki autókat gyújt fel.

⭐ Stella

(#28795) Csabex válasza radi8tor (#28794) üzenetére


Csabex
őstag

Hááát igeeenn... De még mennyire, hogy hülye. Milyen jókat lehetne "offolódni" egy topik taliban erről és hasonló témákról pár mondatban, eszmecserében :) Egy szép napos hétvégén összehozhatjuk valamikor majd.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28796) DeFranco válasza #27070592 (#28792) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hát a 120 nincs meg de több a fény. tény.

(#28797) #27070592 válasza DeFranco (#28796) üzenetére


#27070592
törölt tag

Itt a kulcsszó az "akár".. :DDD
lehet hogy a legolcsóbb, leggagyibb 459 forintos H7 izzóhoz képest megvan a 120%+.
Kiváncsi leszek az élettartamára is.

(#28798) zsolt1225 válasza #27070592 (#28797) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Én ennek a +150%-os verzióját szeretném majd megvenni. Azt mondják tartósabbak, mint az osram. BMW-be volt legerősebb philips, az tartós volt, de sárga fénye van, nem tetszik.

(#28799) zolee3000


zolee3000
tag

Arról van infótok, hogy a Sync 3 mennyire barátja a Saomi mobiloknak? (Arra gondolok, hogy problémamentes a párosítás, nincs eldobált BT etc.) Tudom, hogy elvileg Android-verzió függő inkább a dolog, de mégis... Samu telót néztem még, gondolom ez kommerszebb ebben a tekintetben.

[ Szerkesztve ]

(#28800) cappa72 válasza zolee3000 (#28799) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem oké.
4x, majd note 7
szerk.: Meglepő módon a Sygic is működik, de nem AA-val - mert ekkor az AA-t ki kell kapcsolni a fejegységen

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.