Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29601) Sys85 válasza Dißnäëß (#29594) üzenetére


Sys85
veterán

Azért ebbe is kell izzó,csak éppen xenon.
A tompított/refi az xenon az Osram lámpatestben.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#29602) subaruwrc válasza darvinya (#29600) üzenetére


subaruwrc
félisten

rozsdátlanítás után hőbandázs
bár ezen gyárilag sincs semmi ( st 170-é )

(#29603) troll81 válasza subaruwrc (#29596) üzenetére


troll81
addikt

Küldjek turbós leomlot? :D meg lehet fújni simán azt a motort :D

(#29604) Dißnäëß válasza Sys85 (#29601) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ja értelek. Jól néz ki mindenesetre.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#29605) subaruwrc válasza troll81 (#29603) üzenetére


subaruwrc
félisten

na erről beszélgessünk majd privátba :DDD

(#29606) #24556544 válasza oliwire (#29551) üzenetére


#24556544
törölt tag

Közbe kiderült, hogy még is ajtónyitásra kapcsol le, csak nyitva volt az ajtó a kábel miatt :D
Forscan -t nem kell megvenni, ingyen lehet 2 hónapig aktiválni ami elég hozzá, én 2 szer is aktiváltam :D
Nem tudom, én kb. 3000 ft ért rendeltem aliról ilyen usb -s csatlakozót és tökéletesen működik. Vezeték nélkülit nem mertem bevállalni.

[ Szerkesztve ]

(#29607) #24556544 válasza David891 (#29553) üzenetére


#24556544
törölt tag

Nekem csak ez a gps kellett, és ezt az 1 számot átírni ami kb 15mp es munka felesleges pénzkidobás lett volna másra bízni.

(#29608) oliwire válasza #24556544 (#29606) üzenetére


oliwire
őstag

Ha ingyen lehet aktiválni, akkor kipróbálom a vezeték nélkülivel, hátha azzal is lehet aktiválni a gps-t :)) Térképet SD kártyán vettél bele?

(#29609) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Srácok miért van az, hogy elmegy a rükvercbe a világításom. Csak a tolató lámpáról van szó. Múlthéten ezt csinálta de az izzó jó volt és kapott egy új izzót is.
Ma megint csinálja/csinálta és nem jövök rá hogy miért. Néztem biztosítékot, az cserélve lett de jó volt mert nem volt szakadt. Baszkuráltam szombaton és jó lett. Ma már megint nem jó.
Valaki valami ötletet tud adni? Focus mk 1.5 1.6 benzin

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29610) darvinya válasza Sub-ZeRo (#29609) üzenetére


darvinya
titán

Kapcsoló, rakd többször egymás után rükibe.
Ha ezután is csinálja, akkor kapcsoló csere lesz a megoldás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29611) Sub-ZeRo válasza darvinya (#29610) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha az lesz akkor mit kell venni hozzá, meg mennyire macerás cserélni?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29612) DeFranco válasza Sub-ZeRo (#29611) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mk1 fóka? az. nekünk szerelő csinálta, gyorsan megvolt vele. kapcsoló hiba volt.

[ Szerkesztve ]

(#29613) Csabex válasza Sub-ZeRo (#29609) üzenetére


Csabex
őstag

Hasonló gondom volt az előző autómnál is, de ott átmeneti megoldásként befújtam a csatlakozó mindkét végét kontakt spray-el (Nem WD40!!!) és az segített, mert csak a kábelek voltak oxidálódva. Te esetedben is megér egy próbát ez az átmeneti megoldás, mert lehet csak kontakt hibás... A kapcsolót itt találod, ahol ez a srác mutatja ezen a youtube videón, vagyis a váltónak az oldalán az autó elejénél. Ha a kontakthiba nem oldja meg, akkor ilyet kell rendelned bele és kicserélned. A csere nem egy nagy ördöngösség, de ha kell segítek, (ha Bp.-i vagy :DDD ) illetve van kontakt sprayem is.

szerk. Azt gondoltam, hogy a kapcsolót csak ki csavarozod alul a csatlakozónál, de tévedtem, mert ha jól látom felülről kell cserélni és ki kell kapni emiatt az akkut is, szóval mégsem egy 5 perces mutatvány, de nem lehetetlen :DDD

[ Szerkesztve ]

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#29614) Csabex válasza Csabex (#29613) üzenetére


Csabex
őstag

Lejárt a szerk. időm...

Az előző hszben a linkelt tolatólámpa kapcsoló az 1998-ig bezárólag lett szerelve az IB5-ös váltóval. A tied ugye 2003-as és az már az MTX75-ös váltóval szerelt, nem az IB5-el. Tehát helyesbítek, a megfelelő kapcsoló ez lenne :)

Elnézést :R

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#29615) flymi válasza bajnokpityu (#29598) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Szted ha kiegett egy héten belül, veszek ugyanolyat? -> :U Azt nem tudhatom.
Szerintem akkor csak peched volt, de azért szvsz nem írnám le az Osramot egy hamar kiégett égő miatt.

Öt égős halogén fő fényforrás van hálóban, ott kábé kéthavonta cserélek izzót. Igaz azok kínából rendelt occsó jóságok.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#29616) Sub-ZeRo válasza Csabex (#29613) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszönöm a videót meg a linket is! :R Már rendeltem egyet tegnap, nem szenvedek vele. Kicserélem és csá. Köszi a segítség felajánlást is! :R :DDD
De akkor hétvégén szervíz lesz, mert lesz olak csere is azt meg bátyámmal megoldjuk. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29617) Sub-ZeRo válasza Csabex (#29614) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem az IB5 kell nekem, már csak azért, mert nem felhúzós a váltókarom, hanem csak bepakolod R-be. Szóval az első lesz a nyerő.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29618) Sub-ZeRo válasza Sub-ZeRo (#29617) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mindkettőből rendelek... Az a biztos... Ami nem kell meg megy eladásra... :((

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29619) kcsa válasza Sub-ZeRo (#29617) üzenetére


kcsa
veterán

Az mtx75 sem felhúzós (az általam ismert példányok legalábbis :) )

De neked 1.6-hoz IB5 tartozik, az biztos.

(#29620) oliwire válasza Sub-ZeRo (#29618) üzenetére


oliwire
őstag

És ha rendelés előtt kiszeded a kocsidból, megnézed, és azt rendeled meg? Legalább a ki és beszerelést is megtapasztalod előtte.

(#29621) Sub-ZeRo válasza oliwire (#29620) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az oké, de egy acél haspáncél van a kocsi alatt és kurva nehéz egyedül lekapni... :(((

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29622) patomi válasza Sub-ZeRo (#29621) üzenetére


patomi
őstag

Cromaxban, ha felhívod és bediktálod az alvázszámot, megmondják melyik van benne. Nekem eddig ez bevált. Illetve aszem a rendszerükben is benne van a kocsim adata.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#29623) oliwire válasza Sub-ZeRo (#29621) üzenetére


oliwire
őstag

A régi Opel Astrámból indultam ki, annál felülről lehetett kiszedni :DDD
De akkor a Fordoknál jobban el van rejtve. Youtube-n kerestél róla videót, hogy kell szétszedni?

(#29624) oliwire válasza oliwire (#29623) üzenetére


oliwire
őstag

én most találtam róla egy videót, tényleg eléggé szét kell szedni :Y
[link]

(#29625) flymi válasza patomi (#29622) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

2 éve Cromaxtól rendeltem többek között első lökös alá másik koptatót. Egy évre rá elővettem, h majd jól felrakom. Hát nem jött össze, mindkét végén rövidebb volt 5-5 cm-rel így a patentok csak elől középen passzoltak a széleken már nem. :(((
És nem azért történt mert elbaßtam volna a rendelést, mert a többi alkatrész viszont stimmelt a pakliban.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#29626) patomi válasza flymi (#29625) üzenetére


patomi
őstag

Sajna benne van. Cseréltem már én is alkatrészt náluk, de csak márka miatt. Eddig minden passzolt amit adtak. Ha a csomagolás megvan és láthatóan nem lett beépítve vissza is veszik.

szerk. Telefonon egyeztettél rendelés előtt?

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#29627) flymi válasza patomi (#29626) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Igen, megvolt a telefonos egyeztetés. Csak az volt a legkevésbé fontos dolog a pakkban így elmaradt. Egy évre rá megtaláltam becsomagolva, gondoltam felapplikálom csak ugye nem passzolt. De ennyi idő eltelte után már oly mindegy. Mérgemben bevágtam a sarokba.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#29628) Csabex válasza Sub-ZeRo (#29616) üzenetére


Csabex
őstag

Szívesen, nm :) Hirtelen felindulásból én is elsőre tippeltem, de utána láttam, hogy a te évjáratod 2003 és azért javítottam gyorsan.
Én is azt javasolom amit a többiek, hogy csörögj oda Cromax-hoz és alvázszám alapján azonnal kiderül, nekem is volt erre példa előző autómmal.

#29624oliwire: :K Ezért is vontam vissza azonnal a kijelentésem, hogy a csere nem egy nagy ördöngösség :DDD

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#29629) patomi válasza flymi (#29627) üzenetére


patomi
őstag

Megértem, ez tényleg sajnálatos.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#29630) #24556544 válasza oliwire (#29608) üzenetére


#24556544
törölt tag

aha, uk ebay szállítással kb. 12 ezer ft. Hamar ideért, asszem 1-1.5 hét volt. F8 De csak, mert egy f5 ös volt benne, és gondoltam miért ne.

[ Szerkesztve ]

(#29631) ldn218


ldn218
tag

[kép] Sziasztok. 115000 kilométert futott SIDA 1.6 benzin. Trafó új Ngk, kábel új Valeo, gyertya új Fomoco. Féktisztítóval kétszer ellenőrizve nem falsol. Légtömegmérő új Hella. Vezérmű tengely helyzet érzékelőt és az állító solenoidot felfogom cserélni hogy meglássam vándorol-e a hiba. A kettes henger gyújtás kimaradásnál arra gondolok hogy a szelep megvan kicsit tapadva vagy kokszolva, oda beettek valami wepp szivócső és szelep tisztítót. A motor amúgy rendkivül csendes "feleslegesen" nem zajong. Valakinek ilyen téren tapasztalata vagy ötlete ? Köszönöm.

(#29632) oliwire


oliwire
őstag

Kicsit ebayezgettem, és berendeltem az ELM OBD2 csatlakozót, amit USB-vel tudok használni a laptoppal, Forscan kíséretében. Továbbá megrendeltem a Ford SD kártyát a legújabb térképpel. A youtube-os leírások alapján ennyi kell, hogy aktiváljam a térképet a Sync 2-n. Elvileg november végén érkeznek. Mindig kell a kihívás a kocsin :D
A menetrögzítő kamera vezetékét tegnap sikerült úgy elbújtatni, hogy nem is látszik sehol sem :))

(#29633) subaruwrc válasza ldn218 (#29631) üzenetére


subaruwrc
félisten

nekem nem volt jó tapasztalatom a focomo / motorcraft gyertyával hiába volt új
hézagok nem stimmeltek gyárilag emiatt rángatott vele gyorsításkor.
igaz neked a légtömegmérőd hella, de nekem volt egy hella trafóm ami 3 hetet bírt majd megdöglött.
1.6 benzinnél nem gondolnám hogy le van kokszolódva a szelep tekintve hogy szívócsőbe fecskendez, nem direktbe. de csak egy user vagyok nem szerelő.
előbb gyanúsítanám a kábelt, vagy leginkább a gyertyát.

(#29634) Joker88


Joker88
őstag

Na, olyan ügyben kérnék segítséget tőletek,hogy Győr környékén ki tudná nekem megoldani 'okosban' egy régi,1998as Fiesta hangszóróbekötéseit,stb :D hátra tuti nincs vezeték,nézegettük a küszöbnél, illetve a drága karosszériás mesterem a javítás közben az eddigi is halk sztereó hangerőt kb az 1/4-re csökkentette ;] most már kénytelen-kelletlen meg kell csináltatnom a hangszóró-muzsikát,nem halogathatom tovább,mert csak az 50 paci hangját hallgathatom :DD
Mert két üzletet is próbáltam ma akik ezzel foglalkoznak Győrben (nem a reklám helye,de két jól menő,jó hírű) , az egyik január közepére-végére adna időpontot, a másik meg még későbbre :U


Ja és, update 1: Megérkezett a Távol -Keletről a már emlegetett díszcsík-szerűség a kárpit és műanyag ajtóborítás közé :D illetve a szélvédő mögé alulra is ,meg egy bizbasz bólogató-rugós fejű figura :K

In loving memory of Garrett Lockhart

(#29635) Csabex válasza Joker88 (#29634) üzenetére


Csabex
őstag

Szívesen segítenék, de Bp-en vagyok :) A kábelezés gyárilag benne szokott lenni, kizárt, hogy ne legyen... Egy kötegben viszik a centrálzár kábelével meg mindennel ami megy még hátrébb a csomagtér felé. Nálam pl. az irányjelző modul a csomagtér bal oldalánál van hátul.
A műanyag díszcsík-szerűség egy az egyben ugyanaz mint amit én is rendeltem :) A napokban épp írtam róla.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#29636) Sub-ZeRo válasza oliwire (#29624) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ahogy látom ez mk2 már. Az mk1-nél alúról meg tudod oldani. De azért köszönöm! Mentem a videót! :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29637) Sys85


Sys85
veterán

Egyszer régebben feldobtam a hifi bt/usb sípolás problémát.
Elvileg valami kábelezési gond okozza a tápellátás környékén,de nem magában a fejben.
Esetleg másnál is volt/van ilyen probléma,vagy csinálta/csináltatta már meg ha volt ilyen gondja?
Fóka mk3 sima gyári alapfejegység,nem sync.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#29638) oliwire válasza Sys85 (#29637) üzenetére


oliwire
őstag

Zajszűrő kell bele szerintem, az megoldja.
pl ilyen [link]

[ Szerkesztve ]

(#29639) Sys85 válasza oliwire (#29638) üzenetére


Sys85
veterán

Ezzel sokra nem megyek,BT és usb esetén ez nem jó.Az aux sose volt használva és sose lesz.
Amúgy pont ugyanez a jelenség: [link]
Egyedül rádió esetén nincs ez a zaj.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#29640) aszti75


aszti75
senior tag

Sziasztok!
2004-es Ford Focus Turnier 18 TDCI Duratorq motoros,mennyire "könnyű" otthoni körülmények között gázolajszűrőt cserélni?Soha nem cseréltem benne(használtan vettem és most itt az ideje) csak Mazda Premacy-n,de ott egyszerű volt.Volt pumpa a szűrőházba építve,itt a Fordnál ugye nincs.Valami videó vagy leírás van róla,mert én eddig sehol nem találtam.A másik a váltó olaj csere vagy rátöltés lenne. Arról sem találok a konkrét típushoz se videót,se leírást.
Ha valaki tudna érdemben segíteni,azt megköszönném :R

[ Szerkesztve ]

(#29641) Sys85


Sys85
veterán

A drágaságom ma kapott egy alapos zuhanyt,úgyhogy mostmár én is meg merem mutatni a topiklakóknak. :D
Nem látszik rajta a 303e km és nincs is semmi baja a "lelkének" sem.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#29642) subaruwrc


subaruwrc
félisten

nnnna
nem lett rossz szerintem

(#29643) DeFranco válasza subaruwrc (#29642) üzenetére


DeFranco
nagyúr

beledezted?

(#29644) subaruwrc válasza DeFranco (#29643) üzenetére


subaruwrc
félisten

igen
rendeltem emagról pár szimpatikusat ami 360-ban szórja a fényt így még foltos se lett
a halogén izzók már megint meg voltak feketedve pedig most teljesen bele valóak minden paraméter szerint, és alig pár hónaposak voltak ...

(#29645) DeFranco válasza subaruwrc (#29644) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én sima rizsszemeket tettem bele de azokat is ette időnként, a klímaszabályzónál levőket meg kényelmetlen is volt cserélgetni. ott kontaktos lehetett, mert néha világított néha nem.

(#29646) Joker88 válasza subaruwrc (#29644) üzenetére


Joker88
őstag

igaz,nekem régebbi,meg felszereltségben is más, de nálam a LED-ek nem váltak be a kilométer órában.. minden indításnál totóztam,hogy adnak-e fényt vagy se. Meg az index-visszajelző nekem egy izzón,piktogramon van, vagy bal irányjelző volt,vagy jobb.. gondolom a pozitív-negatív áram miatt.. szóval nekem az órában nem jöttek be a LED-ek,ellenben az imént említett középkonzolon,fűtéskapcsolóknál ,köszönik,megvannak..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#29647) Csabex válasza Sys85 (#29641) üzenetére


Csabex
őstag

Szép kis hófehérke :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#29648) radi8tor válasza Sys85 (#29641) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:C
De a rendszám mintha maszatos lenne ;]

@subaruwrc: nagyon baba de én nem merném LED-re cserélni mert félek túl világosak az éjszakai vezetésnél.

⭐ Stella

(#29649) Sys85 válasza Csabex (#29647) üzenetére


Sys85
veterán

Ennek a típusnak szerintem ez az egyik legjobban álló szín.
Néztem már több színben is,de szerintem ebben a legszebb a formája a kombinak.
Meg ezen látszódik meg a legjobban a kosz,ami ebben az időszakban nem ritka. :DDD
Jövőre kap egy sötétítést B oszloptól hátra,kap 4 alupapucsot is,meg nagy eséllyel 2 új fényszórót (ha anyagi helyzetem engedi Osram LEDriving,de minimum egy menetfényes projektorost).

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#29650) Csabex válasza Sys85 (#29649) üzenetére


Csabex
őstag

Akkor majd csinosodni fog ő is :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.