Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) kcsa válasza erdey_a (#28549) üzenetére


kcsa
veterán

Gyári előírás szerint egyébként is 10 évente cserélni kell. Szóval ha nagyon unatkozol.... :)

(#28552) tobias88888


tobias88888
őstag

2010es ford fiestánál normális dolog a fordos rádiónál hogy alig fogható valami? Pesten is talán 5-6 adó van, de például a rádió 1 minősége is néha jó néha nem. Antenna ránézésre nem sérült

[ Szerkesztve ]

(#28553) darvinya válasza erdey_a (#28550) üzenetére


darvinya
titán

Vízpumpa mindig megy.
Ne kever össze a ventilátorral, ami akkor kapcsol be, mikor elérte a hőfokot.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#28554) ReFleXx válasza oliwire (#28528) üzenetére


ReFleXx
addikt

gyári szönyeget vennék

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#28555) A Zéé válasza tobias88888 (#28552) üzenetére


A Zéé
addikt

Antenna talp és antenna csatlakozására nézz rá, esetleg kicsi csiszolópapírral, vagy fém gyapottal csiszolt meg.

Just a simple Lineman...

(#28556) Csabex válasza oliwire (#28546) üzenetére


Csabex
őstag

Rezaw-ot vettem én is és még valaki innen akinek ajánlottam, teljesen meg vagyok elégedve vele, nem bűzlik és bírja a strapát is :) Pakolásztam már bele amikor szerelni mentem...
Másik dolog, hogy egyszerű kirázni, mert ilyen szilikonos, nem ez a merev fajta gumi.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28557) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Nekem szerencsém volt és a kocsival együtt volt a csomagtértálca, plusz télre gumiszőnyeg kompletten, már azt használom. Volt benne sima szőnyeg is :))

(#28558) #27070592 válasza westcoastog (#28522) üzenetére


#27070592
törölt tag

Hi, volt egy megérzésem hogy nem is szíjas hanem láncos :D
Az hasznos dolog ha kedved, időd és helyed is van ahol foglalkozhatsz az autóval. Én is azt szeretem ha én csinálom az autót, de legalábbis jelen vagyok és látom mi történik.
Egyébként egyben van az autó, a fotó alapján. Én is gondolkodtam ezen a Mondeo generáción anno, aztán mk1 Focus lett belőle. De nem bántam meg, most hogy a futómű rendbe lett rakva és úgy viselkedik az úton ahogy az elvárható, teljesen elégedett vagyok, és még gyári motoros napfénytető is van hozzá (ezért vettem ezt a példányt, ez volt az egyik alapkritérium)

(#28559) erdey_a válasza darvinya (#28553) üzenetére


erdey_a
őstag

a vízpumpa megy, csak a hűtőben nem kering a víz, mert a termosztát zárva van. az marad levegős

Vérboci

(#28560) darvinya válasza erdey_a (#28559) üzenetére


darvinya
titán

Tartályból motorba megy a víz először, nem a hűtőbe.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#28561) erdey_a válasza darvinya (#28560) üzenetére


erdey_a
őstag

Tartályból motorba megy a víz először, nem a hűtőbe.

ez valami csubakka védelem? hogy jön ez ide? ki állította az ellenkezőjét?

na reszeljük még kicsit a fingot. pont azért kell meleg motornál légteleníteni, mert addig nincs a hűtőben keringés. ha a hűtőben levegő van, akkor annak a helyére idővel a lötty megy, remélem ebben egyetértünk. a lötty pedig a tágulásiból fog a levegő helyére menni, a levegő meg megy a tágulásiba. fagyálló cseréjekor a hűtőt légteleníteni kell. ha ezt nem teszik meg, vagy nem rendesen teszik meg, akkor levegős marad a hűtő. idővel kimozogja magát jó esetben, de a lé a tágulásiból így "elfogy".
a lakás fűtése éppen így működik. ha kizárom a radiátort a rendszerből, akkor légteleníteni sem tudom. ha légtelenítem, az egész rendszerben csökken a nyomás, "elfogy" a víz, a kazán feltöltést kér.

Random gugli találat:
Az utolsó fázisban indítsd be a motort, és néhány percig hagyd, hadd járjon üresben. Várd meg, míg a motor felső, nyitott hűtőzáró sapkával felmelegszik. Ezután tekerd/nyomd fel az utastéri fűtést a max. legmelegebb fokozatra. Ekkor ellenőrizd le, hogy a hűtőfolyadék kering a hűtőben, azaz, hogy nyitva van-e a termosztát. Ha úgy látod, rendben áramlik, rakd vissza a hűtő zárósapkát, és töltsd fel a kellő szintig a fagyállókeveréket a kiegyenlítő tartályban.

Vérboci

(#28562) darvinya válasza erdey_a (#28561) üzenetére


darvinya
titán

Ok.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#28563) oliwire válasza Csabex (#28556) üzenetére


oliwire
őstag

Na már csak meg kell érkeznie :))

(#28564) westcoastog válasza #27070592 (#28558) üzenetére


westcoastog
veterán

Igen szerencsére láncos. :D
Nem szeretem nagyon kiadni a kezemből az autómat, na meg nem tudok műhelyóradíjat megfizetni, meg aztán kitudja mi kerül bele alkatrészként és mennyiért kiszámlázva.

Az előző tulaj felújítatta a külsejét/belsejét teljesen, na meg ismertem az autót régóta, ezért vettem meg nagy bizalommal, sajnos a műszaki részére annyit nem áldozott már valószínűleg, március óta 320 ezer forintot tettem bele de még van jó pár dolog amit meg kell csinálni. Bal küszöb sarka is el van rohadva, pedig kétszer is volt fényezés előtt lakatosnál, de az is csak a pénzt vette el, munkát nem adott. :))

Próbálom szép állapotban tartani, még egy kis pénz és műszakilag is rendben lesz, aztán remélem gondok nélkül elleszünk pár évig. :)

(#28565) Kephamos


Kephamos
addikt

Én vagyok a hülye vagy Mk3 Focushoz a shellnél kapható ablaktörlőlapár tényleg a hulladék és kiesik a helyéről?

(#28566) darvinya válasza Kephamos (#28565) üzenetére


darvinya
titán

Előfordulhat, hogy a kirakott darab egy hulladék, különben nincs rajta 1000% haszon.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#28567) erdey_a válasza Kephamos (#28565) üzenetére


erdey_a
őstag

nem lehet csak gumit cserélni a lapátokban?

Vérboci

(#28568) Kephamos válasza erdey_a (#28567) üzenetére


Kephamos
addikt

Azt még nem vizsgáltam meg. Gondoltam 6 év után veszek egy újat. hiba volt. Mehetek vissza hőbörögni. Gyári Ford.

darvinya: ugy tunik nekem, hogy nem csak a kiadott darab, hanem alapvezően egy rakás szar.

(#28569) darvinya válasza Kephamos (#28568) üzenetére


darvinya
titán

Én homasita -ban vettem egy márkásat drágán, s abban nem volt olyan illeszték, ami bekattana a kampós ablak törlő karba, pedig autóhoz való(még ráírták is).
Megoldás az volt, hogy a külön lévő illesztékből kellett hozzá kérni, hogy jó legyen.
Emiatt írtam, hogy lehetséges.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#28570) mmdms


mmdms
addikt

Sziasztok!

Egy hete vettem egy 2003-as 1,3i Fiestát, gyári 15"-os alufelnin van a nyári, 14"-os lemezen van a téli gumi. Az lenne a kérdésem, hogy az alufelni csavarjai kellenek a lemezfelnihez is? Van egy B5 passatom, ott tilos ugyanazt a csavart használni, de nem kaptam a kocsihoz másik csavarokat. Köszönöm előre is ha tudtok választ adni.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#28571) Sys85 válasza Kephamos (#28568) üzenetére


Sys85
veterán

Én a Bosch lapátokban bízom.
Nem olcsó,de eddig mindig minőséget kaptam a pénzemért.
Azt hiszem 18k volt az mk3-as fókámra.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#28572) ldn218 válasza erdey_a (#28567) üzenetére


ldn218
tag

Én húztam már bele régi lapátba új gumit. Soha többet. Zajongott az üvegen használat közben.

(#28573) ReFleXx válasza mmdms (#28570) üzenetére


ReFleXx
addikt

Fordnal anyák vannak, a tőcsavarok az auton vannak, amugy itt is külön anya szokott lenni könnyűfém felnihez és acélhoz.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#28574) mmdms válasza ReFleXx (#28573) üzenetére


mmdms
addikt

Köszi! Megnéztem a pótkerék alatt találtam anyákat, de kicsit hihetetlen, hogy ilyen pici anyák kellenek.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#28575) ReFleXx válasza mmdms (#28574) üzenetére


ReFleXx
addikt

ilyet keress: [link]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#28576) erdey_a válasza ldn218 (#28572) üzenetére


erdey_a
őstag

jó gumit kell beletenni ;)
vw vonalon a szerviz is csak a gumit cseréli, de a lapátot számlázza :DDD
megnézem milyen a fordon a kialakítás, aztán ha ugyanaz, akkor bedobom a cikkszámot ami jó lehet

Vérboci

(#28577) ldn218 válasza erdey_a (#28576) üzenetére


ldn218
tag

Jó gumi ment bele. A szerelő ismerőseim véleménye is a zajosságot hozta fel lehetséges hibának. 13 év alatt 1 gyári szett utána a belehuzzott ( de csak rövid ideig ) utána egy valeo szett. Ami jelenleg is benne van. Adtam egy esélyt a belehúznásnak de többet nem. A minőségi lapát nálam tovább bírta hosszú távon az az olcsóbb. :)

[ Szerkesztve ]

(#28578) mmdms válasza ReFleXx (#28575) üzenetére


mmdms
addikt

Ilyenek, akkor ezek azok, köszönöm! De azt hiszem veszek újakat, elég leharcolt állapotban vannak.

Lenne még pár kérdésem:
-Hogyan tudom az órát beállítani a műszerfalon?
-Van-e valami lehetőség fejegység beszerelésére, kazettás vacak van benne. Jó lenne egy usb-microsd valami, de már egy cd-aux bemenetnek is örülnék. Vettem már egy fm transzmittert, de a kulcs kivételekor se áramtalanítja a szivargyújtót, mindig ki kell húznom...
-Utólag felszerelhető műanyag kerékdob az első kerék köré, illetve "sárvédő" nyúlvány?
-És végül, ez az 1.3-as motor tényleg nem akar 3ezer felett semmit se csinálni, vagy csak nálam nem megy egyáltalán? Ennél még a ladám is sokkal erősebb volt. :B

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#28579) TommyX_ válasza mmdms (#28578) üzenetére


TommyX_
őstag

1. Kérdésedre
2. Megoldható lenne.
3. Kérdésedre

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#28580) Drughi


Drughi
addikt

Ma sikeresen lemerült az akkum. Nem volt mai darab, így bikázni kellett.

Erre a műszerfal világításra nincs valami megoldás? Hogy ha lezárom az autót a műszerfal ne világítson még kitudja meddig...
Illetve ha véletlenül a szivargyújtóba hagyom az autós kamerát bedugva, akkor az se menjen már, ha a gyujtást leveszem. Ez eléggé idegesít.

[ Szerkesztve ]

(#28581) molnarpeter válasza Drughi (#28580) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szivargyújtó: ha külön körön van, akkor biztosíték tábla mögött át lehet mókolni (csak olyan szálra legyen kötve, ami indítózás közben lekapcsol :) ). Villanyász megcsinálja.

(#28582) oliwire


oliwire
őstag

Fogyasztás téma: most tankoltam teli vissza a kocsit, computer 7,6 L/100 km-t mondott, Sprintmonitorra feljegyezve a km-t és a visszatankolt mennyiséget 8,27 L/100 km lett a valós. Ez normális? Lehet kalibrálni, hogy közelebbi értéket mutasson?

(#28583) gabor9991 válasza oliwire (#28582) üzenetére


gabor9991
őstag

Nem pontos az átlagfogyasztás kijelzése, nálam 10 éve bő fél literrel többet mutat mint a valós fogyasztás, mondjuk ez a ritkább mert általában inkább kevesebbet szokott mutatni egy fedcomp mint a valós fogyasztás.
Kalibrálni úgy tudom nem lehet mert talán a befecskendezési időből kalkulál.

[ Szerkesztve ]

(#28584) molnarpeter válasza oliwire (#28582) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Volt nullázva?

(#28585) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hátsó lámpába kizárólag tolató halogén égő helyére milyen led fényforrást ajánlotok?
Ezt az Osram-ot néztem, tett már be valaki ilyet és ha igen működött? Nem zavart be a can rendszernek?

Illetve pótféklámpa izzó w5w ha jól tévedek?

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#28586) oliwire válasza gabor9991 (#28583) üzenetére


oliwire
őstag

Hát itt pont a kevesebbet mutat, mint ami valójában :DDD

(#28587) oliwire válasza molnarpeter (#28584) üzenetére


oliwire
őstag

Persze, minden tankolás után nullázom a fogyasztást, és a megtett km-eket. És abból számolok következő teletankoláskor. Mindig tele szoktam tankolni.

(#28588) ldn218 válasza oliwire (#28582) üzenetére


ldn218
tag

1.6 tdci-m van jópárszor utána számoltam és max 1-2 deciliter eltérést tapasztaltam.

(#28589) gabor9991 válasza oliwire (#28586) üzenetére


gabor9991
őstag

Igen, nálad optimista a fedcomp, nálam meg pont fordítva számol, most is 8.7 az átlag a valós meg valahol 8 alatt lesz.

(#28590) oliwire válasza ldn218 (#28588) üzenetére


oliwire
őstag

Nekem 1.5 Ecoboost, és most tankoltam meg 2x teljesen. Majd a többinél kiderül mennyi az eltérés..

(#28591) oliwire válasza gabor9991 (#28589) üzenetére


oliwire
őstag

Na vajon melyik a jobb? :F Így kicsit csalódott vagyok, a másiknál meg talán örülnék, hogy de jó, most is kisebb lett :DDD

(#28592) flymi válasza oliwire (#28582) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mindössze egyszer számoltam az idén nyáron fogyasztást (elsőre ráadásul hibásan :DDD ) az elmúlt két év alatt , lusta vagyok na.
Mivel 90%-ban városban használom (klímával,fűtéssel, fluxuskondenzátorral), így 11 liter fölött járok el vele, de nem érdekel. Autóút 6,5-6,7 lityi környéke. (1.6b)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#28593) Drughi válasza oliwire (#28587) üzenetére


Drughi
addikt

Én még ugyan csak 1x tankoltam meg, de terveim szerint csak 4-5 tankolásonként nulláznám a mérőt.
Vezetem excel táblában, illetve drivvo app-ban a fogyasztást. Majd összehasonlítom.
Suzukinál pl 69 teli tankolás után is 0,1 dl volt az eltérés a fedcomp és az excell között

[ Szerkesztve ]

(#28594) oliwire válasza flymi (#28592) üzenetére


oliwire
őstag

Milyen évjáratú az az 1.6 benzin? Olyan magas nem volt még a fogyasztásom :B :DDD

(#28595) oliwire válasza Drughi (#28593) üzenetére


oliwire
őstag

Én azért szoktam nullázni minden tankolásnál, mert úgy tudom, hogy kb 500 km-t mehetek vele biztonságosan, utána már érdemes teletankolni, mert ugye nem jó, ha nagyon kevés benzin van a tankban.

(#28596) #27070592 válasza westcoastog (#28564) üzenetére


#27070592
törölt tag

kitudja mi kerül bele alkatrészként és mennyiért
Ehhez már volt szerencsém, 13k-ért (+6k munkadíj) kaptam egy vízpumpát ami nekem netről 8k lett volna. A szervíz gondolom a plusz saját kedvezményes árán kapta, 5k-ért.. :D

Jó lakatost pedig nehezebb találni mint jóindulatú tüdőrákot kb. Nálam is jóízűen elfogyasztotta a rozsda mindkét küszöb hátsó harmadát, gyakorlatilag restaurálni kellett azt a részt. Persze mit várjon az ember egy 18 éves, vaslemezből készült járgánytól, ami télen-nyáron szabadban alszik..
Egyszer lehet hogy lesz majd egy porszáraz (és pormentes) fűtött garázsom. Talán. :)

(#28597) flymi válasza oliwire (#28594) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

2005-ös kombi.
A vezetési stílusom változó, attól függ rajtam kívül van-e más (családtag) is a kocsiban.
Ezt egyébként a nyáron hoztam össze 100%-ban városban, klímával.
Számolt érték: 11,3 l/100km
Fedcomp: 12.9 l/100km

Fedcomp általában 10,5-12 közt szokott mutatni városban, hosszabb távon autóúton 6,5-6,7. Pályán velem nem járt még.

Tehát mint kiderült a fedélzeti fölé lő, így valóságban kicsit kevesebb a fogyi de mint mondottam volt korábban, nem igazán érdekel. :N
Általában havonta egyszer begurulok a kútra negyed tanknál álló (szintén csaló) mutatóval és teletankolom.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#28598) Csabex válasza oliwire (#28563) üzenetére


Csabex
őstag

Na az jó, akkor majd várjuk a véleményt :)

Fogyasztás témába bekapcsolódva, nálam most vegyesen M0 és belváros (40 / 60%) napi szinten 8,2 - 8,3-ban áll meg. Motor az a sima 1.6 szívó, viszont nem nulláztam még amióta megvan :DDD Lassan 2000 Km amit beletoltam, de próbából majd egyik telitanknál nullázom és elkezdem vezetni majd a Spritmonitoron, kíváncsi vagyok én is a valós fogyasztásra. Kipróbálok majd egy ilyen egy kattanásos telitankos számítást is, persze ugyanannál a kútnál és fejnél, hogy tutira menjek, mert az viszonylag pontos számítás.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#28599) westcoastog válasza #27070592 (#28596) üzenetére


westcoastog
veterán

Na akkor tudod miről beszélek. :D
Van flex, hegesztő is, még a végén megcsinálom azt a küszöbvéget. Igaz van karosszéria lakatos rokon.
Nem az hogy mit várjon az ember, hanem az hogy elviszik az autót egy állítólagos szakemberhez, aztán a fényezés is olyan sok helyen hogy szebbet tüsszentek. A küszöb sarka miatt meg kétszer vitte vissza az előző tulaj, de úgy nézem csak le lett pacsmagolva meg festve, javítva nem. Pénzért azért tartotta a markát.

(#28600) troll81 válasza flymi (#28597) üzenetére


troll81
addikt

Szia teljesen rendben van
100%-ban városban, klímával.
Számolt érték: 15.2l 100km otthon gatya benyaval.
Autópálya 9.5-10.4 ig ..
.. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.