Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29451) kcsa válasza Csabex (#29426) üzenetére


kcsa
veterán

Ez egyébként így szemre 2.0 TDCi, nem benzines. Dízelnél van ugye a megszaladás jelensége, az se sokkal jobb ám.

(#29452) oliwire válasza DeFranco (#29450) üzenetére


oliwire
őstag

rendben, majd az otthoni gépen tudom feltölteni, a cégesen nem enged a drive-ra feltölteni semmit. Amikor ezt megcsináltam, akkor elküldöm emailben az új illetve a változott kártyák neveit :)

(#29453) Dißnäëß válasza oliwire (#29420) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Semmi, az csak egy virtuálisan kacsintós mondat lett volna :) Természetesen tökjó mind, csak a négynél több hengeresek hangja jó implementáció esetén képes enyhébb merevedést okozni az arra érzékeny sofőrökben. :DDD

Céges 1literes szívó Fiestám volt, 3 henger. A világból kiment, szuper kis motor volt ahhoz képest, hogy egy pici kis varrógép, nagyon szerettem. (Felmondtam, eljöttem..)

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#29454) Dißnäëß válasza molnarpeter (#29421) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Régi főtengelyt nem lehetett túlméretes csapágyhoz köszörülni amúgy, vagy fel sem merült? (Egyszer mentem olaj nélkül pár száz métert... akkor elég volt annyi, meg kicsit romlott a vezérműtengely+hidrotőkék állapota, de az megint más történet.)
Dehogynem merült fel, de mikor meglátták, azonnal nope. Szerelőm elmondása szerint max 3x lehet köszörülni, egynegyed mm-enként, többször nem javasolt, legalábbis ő azért nem tenné már tűzbe a kezét. Itt nem lett volna elég ennyi, a részleteket nem tudom, de sajnos nagyon megkapta a magáét, másik kellett (ami minimum köszörülhető és egyébként jó, vagy köszörülést sem igényel, mert gyári standard méretű és szépek is a felületek. Utóbbi lett hálistennek. De hajam kihullott egyébként, ez így leírva mind egyszerű, benne lenni folyamatában uh, idegrendszer kell hozzá).

Gáz projekt szerintem nem lenne rossz amúgy - nade ilyen javítás után gondolom nem esik jól még pár százast befektetni, és onnantól kezdve megint ott tartunk, hogy kevés futással sokára térülne meg :F
Hidrotőke mentes motor. Alapjában ezek olyanok, ahogy elmondták nekem többen is, hogy szelephézaguk viszonylag fix és 100-ezrenként lehet ellenőrizni kb, de semmi extra teendő nincs vele, és általában akkor is tök oké még. LPG esetén a magasabb égési hő stb. miatt az alkatrészek tágulása miatt 20-ezrenként javasolt (ha jól emlékszem) szelephézag állítás, ami egy elég körülményes művelet ennél a motornál, még a többi hidrotőke-mentes motorhoz képest is. Erre nem sok gázos cég képes szerintem. Végül: tipikusan általánosan bevett dolog, hogy fix himbás motorokat nem ajánlott gázosítani, vagy ha igen, akkor megy a vita a felsőkenőről, hogy kell-e oda, vagy sem, egyik szerint igen, másik szerint nem, satöbbi + továbbra is a sűrűbb szelephézag ellenőrzés kérdése. Amit persze lehet mindig abszolválni egy kötelező szerviz során, akár nem is maga a gázos cég hanem az, akinek van szerszáma hozzá, de mondjuk egy VW-nak egy hidrotőkés VR6 benzinese esetében az egész LPG téma nem is lett volna kérdés. (Csak az úgy néz ki, mint egy konzervdoboz, tényleg, no offense, csak nem szépek, na, az S-Max meg pazar csini lett szerintem, egyterű létére). Összefoglalva így mindent, előnyt, hátrányt, azt mondtam magamban, áhh, inkább nem gázozok. A vírusnak köszönhetően full time home office van, már nem is pörög bele ingázós napi 70km, ennek is a figyelembe vételével (és hogy ez már így marad, nem térünk vissza oda, ahol voltunk), nem látom értelmét, jobb a béke és benyával etetni.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#29455) flymi válasza lizakattila (#29446) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Miért lóg a motorháztető nyitód? Az embléma.

molnarpeter: :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#29456) cappa72 válasza oliwire (#29396) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ó... kicsit lemaradtam.
Köszi az összefoglalót!
Jó ez a kártyás megoldás.
:R

Anyókának tetszik az a piros ford... :C

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#29457) ReFleXx


ReFleXx
addikt

foglalkozos felni hobbistaknak 10k-ert :D [link]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#29458) oliwire válasza ReFleXx (#29457) üzenetére


oliwire
őstag

Ez még itt van a közelben hozzám :DDD de nem értek sajnos annyira hozzá, mit kellene ezzel foglalkozni? Mert én most a hozzá nem értő szememmel csak esztétikai problémákat látok így elsőre. :B

(#29459) kcsa válasza oliwire (#29458) üzenetére


kcsa
veterán

és az esztétikai problémákkal nem kell foglalkozni? :P :)

(#29460) oliwire válasza kcsa (#29459) üzenetére


oliwire
őstag

Azzal úgy gondoltam, hogy meg lehet kezdeni a telet, az úgyis kicsit igénybe veszi, majd tavasszal szépen alaposan rendbe téve tenni el a következő szezonra :DDD

(#29461) ReFleXx válasza oliwire (#29460) üzenetére


ReFleXx
addikt

ha jol latom padka nyomok vannak a peremen, de hasznalhato igy is

ha kozel van csapj le ra, ennyit boven meger

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#29462) oliwire válasza ReFleXx (#29461) üzenetére


oliwire
őstag

Csak ugye nekem kicsi.. max annyit tudnék vele, hogy továbbértékesítem :K

(#29463) Joker88 válasza oliwire (#29432) üzenetére


Joker88
őstag


[kép]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#29464) oliwire válasza cappa72 (#29456) üzenetére


oliwire
őstag

Melyik piros? :D

(#29465) oliwire válasza Joker88 (#29463) üzenetére


oliwire
őstag

Lementettem a képet, beillesztettem a word-be. ;)

(#29466) cappa72 válasza oliwire (#29464) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát az a 182 LE-s 1.5T, benya... :K

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#29467) oliwire válasza cappa72 (#29466) üzenetére


oliwire
őstag

Köszönöm :B

(#29468) Holding91


Holding91
újonc

Most látom az összefoglalót nagyon jók lettek a képek :)

[ Szerkesztve ]

(#29469) oliwire válasza radi8tor (#29394) üzenetére


oliwire
őstag

tudnál nekünk még segíteni egy következő módosításra? :)

a drive mappába felkerült 4 módosítás: Drive link
3 főnek képpel lett kiegészítve - módosítva:

Drughi
Joker88
westcoastog

1 főnek meg új kártya:

lizakattila

Köszönöm a többiek nevében is! :)

(#29470) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Bluetooth-os OBDII-ből milyet vegyek?
USB-s már van, de a telefonnal egyszerűbb lenne párosítani mint állandóan egy lapossal mászkálni.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#29471) Dißnäëß válasza flymi (#29470) üzenetére


Dißnäëß
veterán

[link]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#29472) Csabex válasza cappa72 (#29466) üzenetére


Csabex
őstag

Az nekem is nagyon tetszik :DDD Na majd élőben egyszer :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#29473) flymi válasza Dißnäëß (#29471) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Jó ára van. :)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#29474) Dißnäëß válasza flymi (#29473) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Cimbi használ valami ilyet, ha nem pont ezt 1:1, bevált neki. Nem tud annyit, mint egy USB-s EX, de azért sokmindenre jó, meg persze kényelmes appon kiolvasni élőben is akár, stb.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#29475) molnarpeter válasza flymi (#29470) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

ELM327 v1.5 PIC18F25K80 vezérlővel rémlik, hogy olcsó és használható.

(#29476) flymi válasza molnarpeter (#29475) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Na valami ilyesmire gondoltam, csak a verziószámot tekintve nem voltam biztos benne. :R

Dißnäëß: :R

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#29477) David891


David891
csendes tag

Sziasztok
Ti kocsi ápolásra gondolok itt belső tér műanyag/bőrre milyen szereket használtok?
Láttam ezt a lotus cleaning szereket nem tudom megéri-e az árukat.

(#29478) DeFranco válasza David891 (#29477) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én a beltéri műanyagokra sonax xtreme műanyagápolót használok, elégedett vagyok vele, csak kicsit nehéz beszerezni

gumikéderekre félévente 50-50%-ban higított glicerines vizes oldatot. (tényleg ezt meg is kellene csinálni a hétvégén)

bőr nincs az autóban rajtam kívül, a tusfürdőm meg gondolom nem releváns :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29479) Dißnäëß válasza David891 (#29477) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Először ózont. Úgy kikapta az enyhe "használt" szagokat, mint a szél, mindenből. :K
Sonax itt is bevált az évek során, nem mindenhol kapható és nem a legolcsóbb, de jónak jók.

Bőrre a Nivea is kiváló, legalábbis a szobámban lévő valódi hasított marhabőr bútort egy bőrbútoros javaslatára 2x már lekentem vele, pöpec. A kocsinak a kormánya kapott már egyszer, hagytam neki egy napot beszívni, természetesen eltűnt, nemcsúszik, satöbbi, szóval kiváló. De ez nem professzionális tanács, csak kérdezted, mit használunk. :) (Oszd kettővel) ;)

Gumikra, géderekre standard random szilikon spray megy negyedévente kb. Tök ok.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#29480) Sys85 válasza David891 (#29477) üzenetére


Sys85
veterán

Hogy megéri-e az árát a Lotus nem tudom,de nekem beváltak a termékei,elégedett vagyok velük.
Az üvegtisztítót és a műszerfalápolót használom.
Az üvegtisztító pl nagyon jó,pedig próbáltam már sokmindent.

DeFranco:
Homasitában mindig van.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#29481) DeFranco válasza Sys85 (#29480) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ritkán járok hamisito felé, nem esik útba.

üvegfelületre nálam a lidlis fekete flakonos aeroszolos hab vált be. az odakötött koszt és rárakódott szennyeződésréteget (akár szmogpára) nagyon szépen leszedi, utána pedig igény esetén rámegyek clinnel, attól lesz maximálisan csíkmentes de nagyolásra a lidlis szuper, jobb mint a clin magában.

ablakmosó folyadékból meg prelix.

(#29482) David891


David891
csendes tag

Köszönöm most hogy karanténba vagyok sok a szabadidő :D Vignale mondeoba elég sok a bőr aztán most lenne idő😁
Látom ebből a lotusból van szett is lehet kipróbálom.
Közbe előbb megjött a gumi szőnyeg szett is.

[ Szerkesztve ]

(#29483) Sys85 válasza DeFranco (#29481) üzenetére


Sys85
veterán

Most vettem Prémium Prelix téli mosót,kíváncsi leszek.
Eddig tescoban vettem a Sheron-t az nagyon bevált,de random hogy lehet e kapni.
A sonax 8500forintos (5L) elvileg nagyon prémium télijében viszont csalódtam.
-7-8fokban menetközben kristályosodott a szélvédőn,pedig előtte a sokkal olcsóbb Sheron se produkált ilyet.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#29484) ReFleXx válasza David891 (#29482) üzenetére


ReFleXx
addikt

autoapolos topikba nezz be

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#29485) David891 válasza ReFleXx (#29484) üzenetére


David891
csendes tag

Jahh hogy olyan is van :R köszi 😀

(#29486) ReFleXx válasza David891 (#29485) üzenetére


ReFleXx
addikt

mindenre IS van 😀

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#29487) n1nja


n1nja
tag

Sziasztok.

A hűvös/hideg idő beálltával Nektek is lényegesen nehezebb a váltás amíg be nem melegszik a rendszer? 2-esbe visszaváltani és 5-ösbe felváltani jóval nagyobb erőt/ügyeskedést igényel. Próbáltam már mindenféle sebesség/fordulat mellett. (Jó)Pár kilométer után nincs gond. Tavaly volt a váltóban olaj cserélve. Nem emlékszem, hogy milyen került bele. Lehet érdemes lenne ezzel kezdeni? Álló helyzetben minden fokozatot egyszerűen, könnyedén lehet kapcsolni.

Válaszokat köszi.
(Focus mk1.5 2002 1.6b)

(#29488) DeFranco válasza n1nja (#29487) üzenetére


DeFranco
nagyúr

anno én is tapasztaltam ilyet, bár ennél hidegebb időben. a váltóolaj cserével enyhült a dolog, de nem szűnt meg, főleg a 2-est vette kicsit kelletlenebbül ha jól emlékszem, erőltetni soha nem kellett, csak a vajpuhánál volt egy kicsit kelletlenebb.

szerintem valamilyen szinten természetes a dolog, de jó lenne tudni hogy a megfelelő váltóolaj került-e bele.

[ Szerkesztve ]

(#29489) n1nja válasza DeFranco (#29488) üzenetére


n1nja
tag

Köszi.
Akkor bevásárolok a Castrol-ból meg keresek valakit, aki a közeljövőben le tudja cserélni nekem. :)

(#29490) DeFranco válasza n1nja (#29489) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha nem veszi be csak "technikásan" vagy ha keményebben rá kell nyomni akkor ott más is lehet gond.

nem tudom ezek szinkronizált fokozatok-e, lehet a szinkrongyűrűk fáradtak meg, és az olaj ridegsége ezt jobban kidobja.

(#29491) n1nja válasza DeFranco (#29490) üzenetére


n1nja
tag

Igen, szinkronizáltak. Legalábbis úgy tudom, hogy csak az 1 és R nem.

(#29492) molnarpeter válasza David891 (#29477) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ikea bőr ápoló szett hibátlan, ára igen baráti.

(#29493) cappa72 válasza molnarpeter (#29492) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hú... nekem meg az volna a kérdésem, hogy kb. mennyi időnként kell a bőr részeket ápolni?
Első olyan autónk, amiben vannak bő részek (nem az ülés, mert attól kirázna a hideg), mint pl. az ajtókárpitnál, a könyöklőn.
Alapesetben garázsban tartott autó.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#29494) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Mivel jön lassan a hideg és fel kellene rakni a télit úgy döntöttem nem keresgélek tovább használt gumit, megrendeltem újonan a Kleber Krisalp HP3-mat.Remélem egy jó pár évig ki fog szolgálni és meg leszek vele elégedve.

Mondeo mk4 hátsó Ford emléma ragasztott vagy van tüske és belepattintós? Jobban járok matrinyát rendelni rá vagy szedjem le az egész jelet és az egészet rendeljek másikat?

(#29495) kcsa válasza zsolt1225 (#29494) üzenetére


kcsa
veterán

tizenévvel ezelőtt volt nekem Krisalp HP (vagy HP2, már nem emlékszem), de szívből gyűlöltem, ilyen szar gumim még addig nem volt :D Remélem HP3 már élhetőbb.

(#29496) gabor9991 válasza kcsa (#29495) üzenetére


gabor9991
őstag

Az a felhasználók szerint ritka sz@r gumi volt, viszont ez jó.

(#29497) kcsa válasza gabor9991 (#29496) üzenetére


kcsa
veterán

"ajándékba" kaptam életem első és utolsó új autójához. Legközelebb inkább árengedmény formájában kérném az fix :D

(#29498) DeFranco válasza kcsa (#29497) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én is azt vettem most, eddig teljesen jó.

(#29499) westcoastog


westcoastog
veterán

Ez is megvan.!444!! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29500) oliwire válasza westcoastog (#29499) üzenetére


oliwire
őstag

Azta.. :Y ezt úgy mellétenném:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.