Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok! Édesapám benzines B-Maxokat nézeget. Elég kevés eladó van. Mit tudtok erről a típusról? Érdemes beleugrani? 1.6 vagy 1.4?


Egyébként Fordokra hány év garancia van?

[ Szerkesztve ]

(#19152) mate1396


mate1396
tag

Sziasztok!
2017-es Ford Focus 1.6 ti-vct motorral a következő probléma adódott. Reggel mikor elmegy Aból Bbe semmi baja nincs az autónak, de mikor Bből indul akkor mikor a gázpedált megnyomja sokszor durrog az autó és nem megy csak akkor ha visszaengedi és megint rálép az ember a gázra. Győrben frissítettek rajta szoftvert (erre is csak nagy nehezen voltak hajlandók) akkor 1 hónapra megjavult, ismét előjött. Szerintetek hova lenne érdemes fordulni ahol nem küldik el az embert? Garanciális autót meg kellene csinálni jóra... (Sajnos hibakódot nem ad)
Előre köszönöm aki tud tanácsot adni!

(#19153) syC


syC
addikt

Üdv.

Nem tudja esetleg valaki, hogy 05' -ös galaxyra a gyári 7x17 et54-es felnihez képest a 8x17 et46-os felmegy rá? Ha jól számolom, 4.5 mm-rel megy beljebb.

(#19154) ReFleXx válasza mate1396 (#19152) üzenetére


ReFleXx
addikt

csak nem az itteni kolega hasonlo bajokkal küzdö autojat vettetek meg? :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#19155) Lefty válasza embe (#19140) üzenetére


Lefty
addikt

Irtam az eredeti hsz utan nem sokkal, en ezt tudom ajanlani mk3-hoz: [link]

Egyszeru, teljesen stabilan kapaszkodik a racsba, kormanyzast nem zavarja, telefont tok stabilan fogja. Amennyire egyszeru annyira jo, annak idejen rohadt sokat kiprobaltam en is.

(#19156) embe válasza Lefty (#19155) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi! Nem pont ilyet, de 2 másik hasonlót próbáltam már. Nem tudtam úgy beállítani, hogy jó legyen.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19157) kelly416 válasza TigerCat (#19139) üzenetére


kelly416
veterán

Veszel egy ilyet szellőzőrácsra, és megmarad a qi is.
(Remélem a link működik, nyomi ali app-os megosztás mindig kiakaszt.)

(#19158) TigerCat válasza kelly416 (#19157) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Vettem hasonlót, lifeg... MK3.5, sajnos függőleges a rács, emiatt...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19159) Jorus válasza TigerCat (#19158) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jepp, nem elég hosszú a "csőre" ennek a típusú a tartónak, és így nem éri el a merőleges lamellákat. Én most feltettem a tükör mellé a telót, végülis a Carplay miatt nem nagyon kell rajta matatni, és nem is takar ki semmit, de holnap már meglesz a Brodit. 18k lesz egyébként a Proclip + a tartó.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#19160) TigerCat válasza Jorus (#19159) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egyedül a töltés érdekelt volna, de kábellel is megfelel. A mágneses biszbasz pedig bevált. A jobboldali lamellára teszem rá, így nincs útban de kényelmesen elérem. Sajnos Sync 2-es van a kocsimban, így nincs CarPlay, bár annyira nem hiányzik. Telefonálni, zenét hallgatni tökéletes így is. Egyedül a navi tükrözése hiányzik, de amennyit használom, az sem kritikus. Beszereltetni egy vagyon lenne...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19161) Jorus válasza TigerCat (#19160) üzenetére


Jorus
nagyúr

Uhh, most látom, milyen áron van az upgrade Sync 3-ra. Enyém is mk3.5-ös, de már Sync 3-mal jött.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#19162) TigerCat válasza Jorus (#19161) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hol látod? Én csak tippeltem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19163) Jorus válasza TigerCat (#19162) üzenetére


Jorus
nagyúr

Itt vannak árak pl. ahogy nézem komplett hardvert is cserélni kell hozzá.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#19164) TigerCat válasza Jorus (#19163) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, kb. én is ezt láttam...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19165) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

DRL utólagos beépítéséhez milyen vízhatlan kötődobozt/csatlakozót ajánlotok?

Két oldalra kerül egy egy DRL LED, ezeket párhuzamosítani kell, majd a helyzetjelző által vezérelt reléhez csatlakoztatni.
Ja és még egy vízhatlan biztosíték foglalat is kellene.

⭐ Stella

(#19166) DZs válasza attamero81 (#19148) üzenetére


DZs
senior tag

Ez turbós változat? Ha nem, és csak a csiphez nyúlnak, bárhova is viszed, 4 lónál többet nem nyersz. Teljesen haszontalan önmagában a chippel foglalkozni.

(#19167) molnarpeter válasza albiosz (#19151) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mikorit keres?

2+3 év rémlik, Ford oldalán fent van, de Hovány egy ideje 7 évet ad pl.

Motor benzin vagy dízel?

(#19168) molnarpeter válasza syC (#19153) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gumis topikba kérdezz be esetleg :R wheel-size.com érdekes lehet, szerintem nem kéne gond legyen.

(#19169) molnarpeter válasza radi8tor (#19165) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Másik oldalról megközelítve, mi lenne, ha be lenne húzva a vezeték a biztitábláig mondjuk? Ott már szárazon volna.

(#19170) radi8tor válasza molnarpeter (#19169) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajnos nem járható út ez mivel csak kb 1.5 méteresek a kábelek rajta. De lehet az lesz belőle...
Vízálló csatlakozót már találtam Lomexben, lökös alatt megtoldom a kábeleket vele.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#19171) albiosz válasza molnarpeter (#19167) üzenetére


albiosz
őstag

Max 3 éves és benzin. Keveset megy, főleg autóút/autópálya. Powershift váltó gondolom megdobja a fogyasztást, ugye?

(#19172) molnarpeter válasza embe (#19156) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] esetleg ilyesmi?

(#19173) bajnokpityu válasza albiosz (#19171) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ritkán Autóút autópálya esetén nyugodtan vehetsz dieselt is.
Sőt.
Diesel városban nem oké. Éves kmtol függetlenül

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19174) mate1396 válasza ReFleXx (#19154) üzenetére


mate1396
tag

Nem, újonnan lett vásárolva az autó 🤔

(#19175) ReFleXx válasza mate1396 (#19174) üzenetére


ReFleXx
addikt

keresd fel őt alant, vagy olvasd el az itteni hozzászolásait, mintha hasonlo lett volna neki is.
[link]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#19176) 3L1T3


3L1T3
addikt

Sziasztok!

Ford Focus MK2-be milyen fejegységet ajánlotok amire lehet Bluetooth csatlakozni? :R

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#19177) molnarpeter válasza 3L1T3 (#19176) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mire kell, zenélni vagy telefonálni?

(#19178) embe válasza molnarpeter (#19172) üzenetére


embe
nagyúr

Passz... A Kelly által linkelt oldalt sem tudom betölteni.
A baj az hogy a szellőzőrácsba nem nagyon lehet berakni ezeket, ami ráadásul még ferdén is áll, és a kormány mögött van.
A következő autómnál tekintettel leszek erre is.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19179) xEon1337 válasza embe (#19178) üzenetére


xEon1337
őstag

Én CD slotos telefontartókat használok, éppen most rendeltem a harmadik, immár "gravitációs" [variánst]. Sokan félnek, hogy kárt tesz a CD lejátszóban, de nálam semmi baja. Egyedül annyi, hogy lekopott a festék a CD nyílás egy pontján, de már tartalékban van egy gyári, zsír új burkolat, ha eladásra kerülne az autó.. :) Szerintem a Focus 3-nál tökre ideális helyzetben van a nyílás egy ilyen tartóhoz.

A légbefúvó rostélyos tartókat nem szeretem, mert könnyen törik a terelőlapot, a szélvédőre cuppantós meg folyton leesik / útban van / hülyén néz ki és még messze is van, ha a kijelzőn kell valamit babrálni (mondjuk Wazen eseményt jelenteni).

"Less but better" - Dieter Rams

(#19180) molnarpeter válasza xEon1337 (#19179) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Focus 3-nál kb annyi hely van is, hogy fekve ne lógjon be sehova a telefon :) [link] nemrég néztem ezt a hirdetést, itt is CD-s, de mágneses tartót látni.

(#19181) DeFranco válasza xEon1337 (#19179) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem egy sima "négykörmös" mágneses tartóm van, nem is a leszorítós verzió, de teljesen jól tart, jól áll, nagyon komfortos, remélem sokáig használható marad, mert nagyon megszerettem.

nem utolsó sorban nyáron a melegben a túlmelegedés nagyon hatékonyan kezelhető mivel a lamellák előtt direktben kapja a hűvös légáramot. a szélvédőre csiptethető tartónál ez nem volt triviális.

(#19182) xEon1337 válasza molnarpeter (#19180) üzenetére


xEon1337
őstag

Ez igaz, de a vezető szemszögéből talán nem takarja ki teljesen a központi kijelzőt állítva sem. Meg egyébként sincs semmi fontos információ azon a kis kijelzőn, amit ne lehetne nélkülözni. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#19183) embe


embe
nagyúr

"Gyűjteményem" amit nem tudok kedvem szerint használni. Az a 3 nincs rajta, amit a sikertelen próba után ismerős körben eladtam.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19184) 3L1T3 válasza molnarpeter (#19177) üzenetére


3L1T3
addikt

Spotify-ról Bluetooth-on keresztül zene hallgatásra. :R

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#19185) molnarpeter válasza 3L1T3 (#19184) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekem Roidmi van ilyen célra :) vagy ha van aux bemeneted, azzal is lehet varázsolni, pl. Tunai Firefly.

(#19186) Tsebacsi válasza embe (#19183) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A samuval mi a baj? Nekem az van, eddig mindenhol megtapadt és tartotta amit kell.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#19187) embe válasza Tsebacsi (#19186) üzenetére


embe
nagyúr

Szélvédőt betakarja ha középre teszem, illetve menet közben ( tudom balesetveszélyes ) körülményes így nyomkodni.
Merivában jó helye volt a műszerfalon - de ebben nem találtam jó helyet neki.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19188) Lefty válasza olasz61 (#19135) üzenetére


Lefty
addikt

Nekem az mk3 focus esetén volt ilyen defektjavító lötty a pótkeréknek való mélyedés helyén egy tartóban. Vettem oda egy mankókereket jacking kittel együtt, hogy azért ne defektjavítóval hülyéskedjek ha úgy van, de a mankókerék még mindig fele olyan vastag, vagy magas ha úgy tetszik. Viszont így is hasonló helyzet állt fel, mint nálad, van kb 5 centi rés. Lefogó csavar nálam nincs, így is olyan stabil, hogy meg se mozdul. A résbe meg mindenfélét betömködtem, amit ritkán használok, pléd, sárga mellény meg ilyen egyéb dolgok :)

(#19189) molnarpeter válasza Lefty (#19188) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vagy kell egy gyári pótkerék köré való távtartó cucc, vagy lehet alá megfelelő vastagságú hungarocellből vágni egy réteget, hasonló történet :)

(#19190) kelly416 válasza embe (#19178) üzenetére


kelly416
veterán

Ez most amazon, meg nem is pont olyan, de a lényeg ugyanaz. Gravitációs tartó, a nyakánál meglazítva el tudod forgatni a fejet, tehát függőleges rácsra is feltehető (nem tudom, súlyban mit bír, de ha a rács aljára teszed, ahol van alátámasztási lehetőség, tuti tart, mert a csipesz durván szorít), és egy gombbal kell kinyitni a pofákat, rátolni a helyére anélkül, hogy a lamellát gyötörnéd, majd elengeded a gombot ,a két gumilappal rászorít és ott marad.

És van már aranyos automata pingvin is. :D (yt allert a második linkre)

(#19191) embe válasza kelly416 (#19190) üzenetére


embe
nagyúr

A gyűjteményemben ilyen is található.
Ez a 3. ilyen típusú amit próbáltam. A gond, hogy a teló a kormány mögé esne, ráadásul a rács oldal irányba néz.
Küszködök tovább vele.Itt valami barkácsszakkör fog csak segíteni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19192) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Nyestriasztó LVL100

35db ásványvizes palack...
:DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19193) Tsebacsi válasza TigerCat (#19192) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jááááj :)) Ilyenkor adok hálát a garázsnak.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#19194) xEon1337 válasza TigerCat (#19192) üzenetére


xEon1337
őstag

Nálunk a nyestek még játékból végig is szlalomoznának közöttük..

"Less but better" - Dieter Rams

(#19195) TigerCat válasza Tsebacsi (#19193) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nyaraló...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19196) Tsebacsi válasza TigerCat (#19195) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Itt már felmerülne bennem egy műanyag háló gondolata amit ráterítessz az autóra, a szélein sátorcövekeled és nem jut alá semmi, max ha alagutat ás :DDD

(#19194) xEon1337: :DD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#19197) radi8tor válasza TigerCat (#19192) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nálunk nincs nyest, de amikor leadtam 3 napra szerelőhöz a kocsit azt vettem észre utána, hogy a motortérben sáros mancsnyomok vannak és a fekete filcet is kirágcsálta valami a bal toronycsapágynál (szélvédő alatt).

⭐ Stella

(#19198) flymi válasza radi8tor (#19197) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nincs a szerelőnek macskája? :U Az enyémnek van, a rosseb a belit annak a koszos bolhafészeknek! :D Megrágcsálta az antennámat és végigjárta a motorháztetőtől a szélvédőn át a kocsi faráig az egészet. Persze sáros manccsal.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19199) xEon1337 válasza flymi (#19198) üzenetére


xEon1337
őstag

Motortérbe nem megy be a macska, főleg nem rágcsál antennát. Nálad is nyest lesz.

"Less but better" - Dieter Rams

(#19200) flymi válasza xEon1337 (#19199) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ha nem láttam volna a saját szememmel én se hittem volna el. A k*va macska dörgölődzött azt antennának aztán bevette a szájába és rágcsálni kezdte. :K
De azért a szerelő macskáját csak nem kapom le a lábairól mikor ott a gazdája is.
Meleg motorháztetőre is ráülnek, ha nyitva a gépfedél akkor meg láttam azt a dögöt a blokkon ülni.
Egyszer apósom kocsijának motorterébe mászott be egy fekete macska alulról, csak pislogtam én is elhiheted.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.