Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) dellfanboy válasza flymi (#19200) üzenetére


dellfanboy
senior tag

De azért a szerelő macskáját csak nem kapom le a lábairól mikor ott a gazdája is.

miert? ha mondjuk a szerelo 4 eves gyereke focizza le az antennat akkor se szolsz hanem alsz mint 1 faszent? :Y
fuggetlenul, hogy macska/kutya/gyerek en ha latom elkuldom a pi-be

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#19202) radi8tor válasza flymi (#19198) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De, voltak macskák a kertben. Azt hittem macskák nem garázdálkodnak a motortérben.

⭐ Stella

(#19203) ReFleXx válasza flymi (#19198) üzenetére


ReFleXx
addikt

az fixen nyest volt, rosszul láttad :D

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#19204) Jorus


Jorus
nagyúr

Bekerült a Brodit tartó, elégedett vagyok vele. Nagyon stabil és kényelmesen kézreáll benne a telefon, ki sem kell nyújtani a kezem, plusz elég messze van a szellőző rácstól ahhoz, hogy a levegő a telefon mögött akadály nélkül tudjon áramolni mondjuk az utas felé. Emellett nem takar ki egy gombot sem, és váltáskor a kezem sem ütközik bele, jól kitalálták.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#19205) Mágus2 válasza Jorus (#19204) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Jól néz ki. :K

(#19206) Tsebacsi válasza Jorus (#19204) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ennyi pénzért legyen is jó, de korrektül néz ki, ha majd 1x eljutunk megnézni a verdát erre is vetek egy pillantást. :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#19207) radi8tor válasza Jorus (#19204) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

👍

⭐ Stella

(#19208) kelly416 válasza flymi (#19200) üzenetére


kelly416
veterán

Biza belemásznak, főleg ha fázik a 3,14-csájuk. Gyűlölöm én is, amikor melóba beérek, és a macska már feni a szemét meleg motorháztetőre. Hogy a fene meg nem enné azt az infrakamera szömit. :DDD

(#19209) kelly416 válasza dellfanboy (#19201) üzenetére


kelly416
veterán

Én csak a szerelőnek szólnék, hogy "ugye tudod, ezt Te fogod megcsinálni ingyé?!"

(#19210) embe


embe
nagyúr

Én a kis mágnesest ragasztottam ide. Így ha megy a navi, kap egy kis hűtést is a klímától. Csak tartsa meg a telót.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19211) olasz61


olasz61
tag

Klíma rendesen hűt ezzel a részével nincs gondom csupán annyi hogy nem hallom mikor megy a klíma kompresszor,előfordulhat hogy ilyen csendesen működik.AC lámpa világít jön a hideg levegő pl.kondenz tócsát sem láttam soha alatta.
Tavasszal volt pollenszűrő csere,gáz feltöltés,következő nap tömítettség ellenőrzés UV-vel azt mondták minden rendben.

(#19212) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Ma átvettük az új autót: C-Max 1.0 125le, de amit furcsállok, hogy a szervízkönyvben 1 év vagy 20 ezer km van írva illetve a korábbi ilyen motorral szerelt autóinknál is ez volt, addig a 0 revíziós nyomtatott papírra 2 év vagy 30 ezer km van nyomtatva és ezt is mondta az értékesítő. Ilyenkor melyik lehet a valós? 0 revíziónál a kereskedés lényegében csak ellenőrzi az olaj ill. folyadékszinteket nemde? Vagy olajjal is ott töltik fel? Mondom nehogy másikat töltsenek bele véletlen mert mondjuk félrenéztek valamit és nyugodtan használja az ember (habár a papíron minden más adat jó).

(#19213) molnarpeter válasza SPeti1984 (#19212) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

-olaj a gyártósoron kerül bele, különben gáz lenne trailerre rakni és lejönni, telephelyen gurulni, stb
-akkor vidd szervizbe, mikor szól az autó

(#19214) SPeti1984 válasza molnarpeter (#19213) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Jóval kevesebb km-nél szoktam, csak mondom nem mindegy hogy évente 60-70 ezer ft vagy 2 évente.

(#19215) molnarpeter válasza SPeti1984 (#19214) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem csak a km-t figyeli, idő miatt is szól :) Nem tudom, sync vagy műszerfal ki tudja-e írni a szervizig hátralevő időt :F viszont nekem gyanúsan a nullrevíziós igazolás lesz pontos, mert adatbázis szerint társított az alvázszámhoz, míg a szervizkönyv az csak egy random adag papír, amibe bele van írva az autó alvázszáma kézzel stb. :D

[ Szerkesztve ]

(#19216) SPeti1984 válasza molnarpeter (#19215) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Utánajárok azért még, de ez lenne a jobbik. :)

(#19217) molnarpeter válasza SPeti1984 (#19216) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Esetleg etis regisztráció ha még nincs, aztán ott is lesz bőven infó :) Nekem úgy tűnik, hogy az euro 6 1.0 EB még 1 éves volt, a 6.2 már 2 éves ciklussal van.

[ Szerkesztve ]

(#19218) SG3rg0 válasza Jorus (#19204) üzenetére


SG3rg0
őstag

Tényleg elég vagány! :) ( az autó is :K )

(#19219) Jorus


Jorus
nagyúr

Mk3 csomagtérbe van vmi ajánlott típusú határoló, csomagtérháló, lógatható kiskosár, bármi? A 4 db kis műanyag kampó és az oldalsó tépázárak nem mindenre jelentenek megoldást. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#19220) molnarpeter válasza embe (#19210) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Erről jut eszembe, lehet működne egy mágnessel a műszerfal mögött elrejtve is, csak valószínű erősebb kéne, illetve egy védőfólia nem ártana a felületre :D mondjuk aránytalanul sok meló, és nem lehetne pzícionálvni sem valószínűleg normálisan.

(#19221) molnarpeter válasza Jorus (#19219) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Aldi-Lidl táska?

(#19222) molnarpeter válasza molnarpeter (#19221) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Illetve...
-ha van smart pontod [link]
-ha háló jobb lenne [link]

(#19223) embe válasza molnarpeter (#19220) üzenetére


embe
nagyúr

Ez most jónak tűnik. Csak a tartó talp átmérője elég kicsi, és rányúlik az ezüst színű betétre is, tehát nem egybefüggő felület.
Remélem fogja bírni!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19224) troll81


troll81
addikt

Sziasztok mk1 focus ban hol van a vizhofok gomba? Merre keressem?

(#19225) Jorus válasza molnarpeter (#19221) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem bevásárláshoz gondoltam feltétlenül, hanem napi használatra, szal mondjuk a táskám, meg a kajám és a pár apró cucc, amit viszek magammal, ne szánkázzon minden kanyarban faltól-falig. Ilyesmire gondolok:

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#19226) molnarpeter válasza embe (#19223) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lehet tudni, milyen ragasztóval került fel, vagy csak ami volt rajta gyárilag? Hátha valakinek hasznos lesz egyszer :R

[ Szerkesztve ]

(#19227) Tsebacsi válasza Jorus (#19225) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én összecsukható rekeszt tartok hátul ilyen esetekre. Igaz nagyrészt nyitva van, és van benne 1-2 dolog (szatyor, ablaklehúzó, kendők a szárazoláshoz)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#19228) embe válasza molnarpeter (#19226) üzenetére


embe
nagyúr

Amivel "szerelve" volt gyárilag, 3M.
Egyébként ez a tartó.
Majd lövök egy képet arról is hogy hogy néz ki a teló ott.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19229) flymi válasza Jorus (#19225) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

ebay -> Nemrég rendeltem, rendben van és többféle méretben is elérhető.
+ nekem is van Pepco-ból 2db összecsukhatós vászon-karton doboz, de egy nagyobb karton is van hátul a szükségesebb holmiknak + egy összecsukható műanyag rekesz. Szóval tele van a puttony. :)

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19230) molnarpeter válasza Jorus (#19225) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Na ilyennel még nem is találkoztam, szellemes :) emagon találtam, de nincs készleten, ali-ebay vonalon körülnéznék.

[ Szerkesztve ]

(#19231) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok.

Tudom, hogy elmondás alapján nagyon nehéz vagy éppen lehetetlen behatárolni egy hibát.
De talán...
Az autó Ford Fiesta dízel, 1.4 TDCi és 2006-os.
A jelenség: a motortérben, ott ahol a kiegyenlítőtartály van, azon a területen, az alatt hallani egy magasabb fütyüléshez hasonló hangot, ami kicsit lüktet. Leállításkor hallani, hogy lassulva tűnik el ez a hang, kábé bő 1 másodperc alatt. Mintha leállna egy forgó alkatrész Gázadásra nem változik a hang.
Nem hinném hogy a generátor lenne, vagy generátor csapágy, mert annak egyszer hallottam a hangját egy másik autón és az inkább egy mélyebb tónusú hang volt. Szerintem a vízpumpa sem lehet, mert nem olyan magas vékony és állandó fütyülő hang és 2 éve volt teljes vezérlés csere, azóta az autó ment talán 10 ezer km-t . Gőzöm nincsen mi lehet, leghamarabb a jövő héten érek majd csak rá elvinni egy szervizbe, de addig hátha van ötlet, hogy nyugodtabban aludjak addig.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#19232) DeFranco válasza Jenne (#19231) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kiegyenlítő tartály vagy annak a kupakja nem ereszt?

ilyenkor meleg motornál nyomás alatt van a tartály, lehet azt engedi el, vagy valamelyik csatlakozásnál, stb.

[ Szerkesztve ]

(#19233) embe


embe
nagyúr

Én méterre vettem széles öntapadós tépőzárat. Annak a "szúrós" oldalát egy műanyag doboz oldalára ragasztottam. Így a dobozt a kombi hátuljában a csomagtár oldalához nyomom, és a tépőzár miatt hozzátapad, és így nem csúszkál. Viszont könnyen kivehető.

molnarpeter: tessék.

Még egy pár.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19234) Jenne válasza DeFranco (#19232) üzenetére


Jenne
senior tag

Nem a kiegyenlítőtartály lesz a hiba okozója. Kicsit lentebbről hallani, de arról a részről.
Hűtőfolyadék nem ment el, ugyan ott van a szint.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#19235) molnarpeter válasza troll81 (#19224) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

ford.7zap.com-on csekkold szerintem :)

(#19236) molnarpeter válasza embe (#19233) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Köszi, nem is vész az ára. ST mivoltában lehet előnyösebb is egy ilyesmi, mint a tépőzár :D

(#19237) TigerCat válasza embe (#19233) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Dettó. Műanyag OBI-s doboz aljára raktam, durva kanyarokban sem mászik el. Kicsit túl is lőttem a célon, mert alig bírom kitépni a csomagtérből... :D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19238) embe válasza TigerCat (#19237) üzenetére


embe
nagyúr

Az első kör után én leszedtem egy csíkot...én is sokat raktam rá.

molnarpeti: lehet van olcsóbban is, nem kerestem sokáig, csak az első ilyen találatig.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19239) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Sziasztok!

Munkához keresek autót, napi használatra, főleg vidékre. 1 milla a keret+kötelezők. Az Mk3 Mondeo is a látómezőmbe került, abból is az 1.8 benzin. Ennyi pénzért érdemes ezeket nézni egyáltalán? Mire érdemes figyelni?

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#19240) TigerCat válasza embe (#19238) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hasonló megoldással láttam L-alakú tépőzáras biszbaszokat, amelyekkel frankón fel lehet osztani a csomagteret. Praktikus, ha csak egy szatyor és egy üveg üdítő kerül be. Nem gurul minden szanaszét...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19241) kelly416 válasza TigerCat (#19240) üzenetére


kelly416
veterán

Nem tudom, hogy vagytok vele, de én egy szatyor aprónyavalyát és egy üditőt leginkább jobb egy lábtérbe teszek. Kéznél van, nem kell hátra szaladgálni és kicsi a hely, sok felé nem távozhatnak. Persze, ha foglalt a jobb egy, akkor jobb hátra mennek lábtérbe, ha az is foglalt, akkor meg gyerekkel úgysem úgy közlekedek, hogy ezek katapultálhassanak. Illetve a szatyornak ott a csomagtérben az akasztó, általában untig elég.

(#19242) kcsa válasza egyedülülő (#19239) üzenetére


kcsa
veterán

Legnagyobb baja, hogy hajlamos jelentős olajfogyasztásra. Nem mindegyik, de jellemző.
Vannak még típusbajai (szívósor csappantyúk kopása, végső stádiumban beszippantja és motorkár várható, FL előtt ajtó rozsdásodás, FL2 előtt hátsó fék berohadása), de összességében nem rosszabb mint a kortársai. Én szerettem :)

(#19243) egyedülülő válasza kcsa (#19242) üzenetére


egyedülülő
őstag

Értem. Köszi a választ. :R

[ Szerkesztve ]

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#19244) TigerCat válasza kelly416 (#19241) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Néha az ülés mögé és a jobb egybe is elkelne az akasztó... Pont emiatt.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19245) Rukongai


Rukongai
csendes tag

Focus mk1 1.6 vásárlásán gondolkozok.

Pár kérdés:
Hogy épül fel a felszereltségi szintek? ambi-fresh-comf-trend-ghia?
Mennyit eszik kb 100-on városban?
Vezérlést hány km-en szükséges cserélni?

:R

(#19246) kelly416 válasza TigerCat (#19244) üzenetére


kelly416
veterán

Pl?

(#19247) TommyX_ válasza Rukongai (#19245) üzenetére


TommyX_
őstag

Ebben szerintem megtalálsz mindent :)

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#19248) Erdei88 válasza kcsa (#19242) üzenetére


Erdei88
veterán

Mi az a szívósor csappantyú? Az enyémben most van 185 ezer, de ha ez problémás lehet, akkor megnézetem

(#19249) radi8tor válasza TommyX_ (#19247) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Óh, itt még nem hazudtak a fogyasztási adatokról.

⭐ Stella

(#19250) kcsa válasza Erdei88 (#19248) üzenetére


kcsa
veterán

Erről van szó.

1.8 és 2.0 benzinesek érintettek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.