Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19351) kelly416 válasza kcsa (#19350) üzenetére


kelly416
veterán

Persze, tudom, a fórumra azért írnak be az emberek, mert valami nem ok, de tényleg rengeteg mindent olvasok itt, ami nálam nem jelentkezik. És vicces, hogy hiába szinte tökéletes az autó (most ugrotta meg hét végén a 200.000KM-t, tehát kettős tömegű csere már bármikor bekopogtathat, de aki telefonon érdeklődött, azzal úgy is beszéltem, hogy ez várható, ezért hajlandó vagyok akár 150-et elengedni az árából akár, bár ezt lehet, a hirdetésbe is be kellene írni), ketten nézték meg három hónap alatt, és mindkettő azóta is hív, hogy érdekli-e még az autó, vagy nem.

(#19352) diegho válasza DeFranco (#19345) üzenetére


diegho
nagyúr

Megnézem a hétvégén.

(#19353) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Akarok vezérlést cseréltetni a kocsimon. 2.0 tdci moci van benne. Milyen márkát érdemes keresni? Valaki javasolta nekem a Lin-t, de nem ismerem igazán egyiket sem.

[ Szerkesztve ]

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#19354) embe válasza molnarpeter (#19336) üzenetére


embe
nagyúr

Végül megvan, igaz az utastér felől.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19355) Cyrin


Cyrin
addikt

Na megjöttek a dolgok...:)

(#19356) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

Szerintetek mi okozhatja a videón hallható csörgő hangot?

További infó:
- Jobb hátulról hallatszik a hang.
- Gázadáskor, üresjárati és kuplungos gurulásnál is jelentkezik, fékezéskor viszont egyáltalán nem.
- Eleinte csak úthibákon jelentkezett, azóta már sima úton is.
- A nyári gumik felrakásakor alápillantva a gumis nem látott semmit, ami láthatóan mozogna.

(#19357) kcsa válasza KilgoreTrout (#19356) üzenetére


kcsa
veterán

Hővédő lemez, valami futómű alkatrész, vagy (ha fékezéskor azonnal elhallgat pl) akkor fékbetét.

(#19358) kelly416 válasza kcsa (#19357) üzenetére


kelly416
veterán

Én is erre gyanakodnék, fékbetét rögzítő lemezke vagy rugós tag eltört, libeg a fékbetét vagy maga a rugós tag.

(#19359) kelly416 válasza Cyrin (#19355) üzenetére


kelly416
veterán

A könyöklőt én nem használom, de van nekem is. Arra jó, hogy a gyerekek ne dugdossanak előre ezt-azt néha, főleg ha fel van hajtva. :P
De a légterelő nagy királyság.

(#19360) Cyrin válasza kelly416 (#19359) üzenetére


Cyrin
addikt

Én hozzászoktam a Toyota Corollánál illetve előzőleg a mondeoban a könyöklőre, így amikor a ford-ot vezettem nagyon hiányzott.

állítani lehet mindenfelé, közben hátrább lett álltva, hogy a pohártartó használható legyen, de van a könyöklőben is van pohártartó. Illetve a teteján a könyöklő rész kb 3 cm-t előrehúzható.

[ Szerkesztve ]

(#19361) kelly416 válasza Cyrin (#19360) üzenetére


kelly416
veterán

Az jó. Az én MK2 Fókámban a pohártartó tökéletesen használható, ha a könyöklő nincs lehajtva, de ha előre akarom húzni a tetejét, akkor emlékeim szerint 8-10 centit jön előre, csak nem igazán könyökölnék rá. Lehet, hogy megtartaná a kezem, de nincs sok bizodalmam hozzá.

(#19362) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Remélem tud valaki segíteni, aki érti a dátumozást meg a motor olaj eltarthatóságát/felhasználhatóságát.
Adott egy TOTAL QUARTZ FUTURE 9000 5W-30 5 literes olaj, még bontatlan kannában. Kannán rajta van, hogy Szintetikus technológiával előállított motorolaj
A flakonon a gyártó által rányomtatott dátum: 21/11/17
Ez ha igaz akkor 2017 novemberi töltésű olaj lenne? Felhasználható még? Ha igen akkor meddig?
Előre is köszi a választ.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#19363) kcsa válasza Jenne (#19362) üzenetére


kcsa
veterán

A gyártók általában öt évet szoktak vállalni (bontatlanul), én simán beleönteném.

[ Szerkesztve ]

(#19364) Jenne válasza kcsa (#19363) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszi.

Én csak azért hezitálok, és kérdeztem rá erre a dátumos dologra, mert eddig mindig olyan olajat vettem, amin csak néhány hónappal régebbi dátum volt.
De akkor ezek szerint nem lehet gond majd.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#19365) Cyrin válasza kelly416 (#19361) üzenetére


Cyrin
addikt

ennek a fedlapja csak 3 cm-t jön előre, így még az használható. nem kell tőle félni.

(#19366) kelly416 válasza Jenne (#19362) üzenetére


kelly416
veterán

Én most vettem Ford olajat a Fordba, az 5 literes áprilisi gyártású, a literes február 28, és mindkettőre rá van írva, felhasználható a gyártástól számított 5 évig. A Tiéden is kellene hasonló tájékoztatás legyen.

(#19367) kelly416 válasza Cyrin (#19365) üzenetére


kelly416
veterán

Az enyém tetejét is lehet 3cm-t kihúzni, az is használható úgy. :DDD

Na jó, értelek. Meg az enyémben hátsó hamutartó sincs, pedig az tök jó érmetárolónak, és a buta barna gyerek sem töri be az ablakot 2db százasért...

(#19368) ReFleXx válasza egyedülülő (#19353) üzenetére


ReFleXx
addikt

és milyen kocsid van? egy transit vagy esetleg egy ranger? :F

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#19369) kelly416 válasza ReFleXx (#19368) üzenetére


kelly416
veterán

Nekem fókában van ilyen. Szerintem Neki is, csak nem MK2, hanem MK2,5 vagy MK3.
Ja? Vagy mondi, mert eredetileg is azért köszönt be, hogy arról kérdezzen.

Szerk.:
Mind mellé, C-Max.

[ Szerkesztve ]

(#19370) flymi válasza AMD Power (#19339) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Olvass vissza picit (#19306).

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19371) egyedülülő válasza ReFleXx (#19368) üzenetére


egyedülülő
őstag

Egy 2004-es 2.0 TDCi Focus C-Max. Valahogy ez kimaradt.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#19372) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Sziasztok!

Valaki meg tudja mondani, hogy a Focus II esetében ez a szín milyen nevet visel? Fantázianév vagy színkód is jöhet. Az új Focusnál talán a Ruby Red áll a legközelebb hozzá, de azt még élőben nem sikerült látnom és a fotók nem úgy adják vissza. A Google egy gyors kereséssel csak ezt a C-Maxot dobta fel, amin a fotós elég ügyes volt hozzá, hogy visszaadja ezt a színt (nem könnyű, mert az árnyalat attól is változik, ahogy a napfény megtörik rajta, éppen ezért tetszik baromira).

(#19373) dellfanboy válasza Stauffenberg (#19372) üzenetére


dellfanboy
senior tag

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#19374) smokiii1


smokiii1
aktív tag

Hali! Első genes focusban az első elektromos ablakok furán viselkednek. Mikor lefelé engedem mintha szorulna az üveg, olyan hangja van mintha karcolná valami, nyomot is hagy de nem karcolja csak maszatolja. Ez mitől lehet?

(#19375) kelly416 válasza smokiii1 (#19374) üzenetére


kelly416
veterán

Nézd meg a gumit, nem-e szorult be valami közé, meg az üveg közé. Mármint ne a nyári gumit, hanem azt, ami az üveget szorítja meg az ablak alján. :)

(#19376) flymi válasza smokiii1 (#19374) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mk2 is csinálja nyugi, csak nyöszörög és csikorog de viszont nem maszatol. Iszonyat hangja van.
Istenem, mit v(ét)ettem én? :D

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19377) Stauffenberg válasza dellfanboy (#19373) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezek között melyik a konkrét árnyalat amit én keresek? A Google össze-vissza dobál fel mindent, van amikor a generáció nem stimmel, van amikor a típus sem, máskor meg a szín.

(#19378) darvinya válasza Stauffenberg (#19377) üzenetére


darvinya
titán

Itt nézd meg. [link]
Állítsd be melyik típus és évjáratot keresel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19379) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!
Megjött rokonnak a focusa. 1.0 literes EcoBoost motor 125 Le (azt hiszem). Mentünk egyet, hegyi szerpentin, országút...Nem is annyira rossz (belül), de...
Bekapcsolt klímával állandóan az az érzésünk volt, hogy mintha egy megpakolt utánfutót is húztunk volna. Hegyi kanyarokban főleg. Valahogy nem igazán tetszett. Én többször is néztem, hogy ki van engedve az a kézifék,,,?A boldog tulajnak is kicsit lekonyult a végére a szája széle, már nem annyira örült mint addig előtte. Na meg a fordulatszám országúton menve 4 ezer körül vagy picit mindig felette volt. Szóval pörgetni kellett, de így bekapcsolt klímával valahogy nekem nem az igazi. Majd a fogyasztására is kíváncsi leszek.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#19380) sparta2 válasza Jenne (#19379) üzenetére


sparta2
tag

Hmmm.... 130-nál a 2850 fordulat hatodikban nem egetverően sok.

(#19381) gabor9991 válasza Jenne (#19379) üzenetére


gabor9991
őstag

Országúton 4000-es fordulat?Ha 150-nel mentetek akkor nem rossz :D

[ Szerkesztve ]

(#19382) Cyrin


Cyrin
addikt

Na megvan mit csináltatok meg legközelebb az autón... Polírozás!!!
Szebb lesz mint új korában...

(#19383) molnarpeter válasza Cyrin (#19382) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(#19384) Cyrin válasza molnarpeter (#19383) üzenetére


Cyrin
addikt

Sok lesz az, ez nem egy BMW...

(#19385) Tsebacsi válasza Jenne (#19379) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem arra való ezt el kell fogadni, nem sportosabb karakterű szívó, a nm meg a LE jól néz ki, de ez egy 3 hengeres kis motor. A 4 hengeres 150 LE is jól néz ki, nem is megy rosszul, de 1500 köbcentis a motor, ami motorféknél nagyon érződik pl. Egy 2500-as szívó egészen más jellegű, ott a lökettérfogat miatt jobban menőnek érződik. Az 1.0-nál a turbó dolgozik, az meg nem a világ, ha nincs löket, nincs akkora erő. Gondolj bele hogy 10-15 éve egy 1.4 sima szívó motor 70-80LE-t tudott. A pluszt a turbó adja bele...

Ez az ezres a városi és országúti normál haladásra lett kitalálva, és arra maradéktalanul elég is.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#19386) SPeti1984 válasza Jenne (#19379) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Nekünk volt 2014-es 2016-os Focus amiben 1.0 125le-s motor volt illetve 1.5 hete van egy új C-max ezzel a motorral. Teljesen vállalható. Én azt mondom ez az 1.0 motor azoknak való akik régebben 1.6 max 1.8-as motorral vásárolta az autót. Azt a szintet simán hozza és veri is szerintem. Az meg, hogy autópálya tempónál 3 ezres fordulat alatt forog az nem rossz érték, egy szívó ott inkább 4 ezret forog. Az 1.5 ecoboosthoz képest pedig simábban vezethető szerintem, legalábbis tesónak 1.5 Kuga van és ahhoz képest picit nekem nyugisabb az 1.0.

(#19387) dellfanboy válasza Jenne (#19379) üzenetére


dellfanboy
senior tag

probakor/tesztvezetes nelkul vett a rokonod uj autot?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#19388) flymi válasza Cyrin (#19355) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog


Érdekes, a tiéd az első olyan Focus ahol a bordóval bekeretezett résznél a műanyagról még részben semnem hámlott le a lakk vagy mi a bánatommal lehet bevonva. Vagy erről már fullra lejött és azért ilyen?
A kékkel bekarikázott rész a váltógomb alatt azmiaz? :U
Jó az a kartámasz. Nekem is ilyen van csak fekete varrással, azzal nem üt el nagyon a belsőtől. Szerencsére nekem kicsit vidámabb a belső terem mint a tied, ugyanis az enyém bézs! :D

Hogy bírják az ülések a mindennapi használatot? A két elsőn én fennhagytam a Pennyben vett ülésfűtést plusz egy huzat is van rajta ami eddig meglepően jól bírja a kiképzést. Mondjuk a fejtámlákra nem jók a textilek mert csak félig lehet ráhúzni, túl rövidek és hátra sem raktam fel mert az ülésekkel ellentétben sajnos nem osztott.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19389) Cyrin válasza flymi (#19388) üzenetére


Cyrin
addikt

Ez egy ilyen autó, semmi kopás nincs belül, a kormányon se, az ablaknál se. Egyedül a fűtés/szellőzés kapcsolóknál volt sérülés a fényes kereten, az meg kapott egy fóliát.

A váltónál az egy hajgumi, ugyanis a bnőmé az autó, én csak költök rá :D

Az ülésekkel nincs semmi gond, nem nagyon vagyok híve a huzatoknak, amik aztán szarul állnak... mondjuk bézs belsőre én is raknék...

(#19390) LeventeV


LeventeV
senior tag

Sziasztok.
Van egy 1.8-as TDCi Focus-om 2002-ből, ami az elmúlt heti melegben elkezdett meg-megállni.
Eddig meleg motorral nehezebben indult, de más problémám nem volt vele.

A megállás után kb 2-3 percnek el kell telnie, hogy újra beinduljon.
Volt esetleg valakinek hasonló tapasztalata?

(#19391) diegho válasza DeFranco (#19345) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem láttam repedést, viszont próbáltam én is az autót. Reggel szépen indul, viszont, ha leállítom pár órára a napon, akkor első indítás nem sikeres, lefullad, másodikra indul csak, de akkor rendesen. Mi a fene lehet ez?

(#19392) pn4hvq válasza LeventeV (#19390) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Én a 2003-as 2.0TDCi Mk3-as Mondeonál vezérműtengely holtpont jeladó hibájánál találkoztam hasonlóval. Először csak nagy melegben (nyáron, kánikulában) jelentkezett, 1x vagy 2x menetközben megállt, 2 alkalommal pedig a bevásárlás végén nem indult el, csak tekert. Azután megszűnt a hiba, de télen (hidegben) szintén menetközben léállt. Utána kicseréltem, azóta jó. Diaggal ki lehetett olvasni a hibakódot, és egyértelműen azt adta ki hibának. Viszont, ha ez a hiba okozója, akkor figyelni kell, mert bármikor megállhat -> akár előzés közben is. Első körben hibakódolvasást javaslok.

Szerk.: minden alkalommal néhány perc várakozás után elindult. Ha indítani próbáltam, akkor "újraindult" a pár perc várakozás.

[ Szerkesztve ]

(#19393) gabor9991 válasza pn4hvq (#19392) üzenetére


gabor9991
őstag

Én úgy tudom, hogy a vezérműtengely jeladó jelét csak indításkor figyeli hogy megvan-e a szinkron a főtengellyel, amikor már jár a motor akkor csak a főtengely jeladó jelét nézi, hogy mikor van a felső holtponton a dugattyú.
Szóval emiatt, ha hibás, nem kellene menet közben leállnia, ha egyszer beindult.

(#19394) pn4hvq válasza gabor9991 (#19393) üzenetére


pn4hvq
senior tag

A működési elvéhez nem értek, csak a hibakódra és az alkatrészcsere utáni hibátlan működésről tudok nyilatkozni.

(#19395) -v- válasza DeFranco (#19265) üzenetére


-v-
addikt

Itt még a telefon is el szokott repülni a műszerfalról a rögzítőjéból :C

[ Szerkesztve ]

(#19396) Stauffenberg válasza darvinya (#19378) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Úgy néz ki, hogy a facelift előtti és utáni modelleken is a Tango Red nevet viseli ez az árnyalat. :)

Köszi, így azt hiszem megvan.

(#19397) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!

Van egy 11 éves 1.4 benzines Fusion -om.
Egyik pillanatról a másikra egyszerre ment el a műszerfal, és a hátsó rendszámtábla világítása.
A rendszámtáblánál cseréltem izzót, mert az egyik már korábban elszállt.
Biztosítékra gondolok, de sajnos nem találom a táblán.
Tudnátok segíteni? Esetleg biztin kívül lehet más?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#19398) olasz61 válasza Stauffenberg (#19396) üzenetére


olasz61
tag

Igen Tango Metallic.

(#19399) Stauffenberg válasza olasz61 (#19398) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Sajátod?

Én pont ezzel a színnel figyeltem fel a típusra a sok egyenfekete, fehér, meg hivatali szürke között. Mennyire macerás ilyet lelni a használt piacon?

(#19400) DeFranco válasza diegho (#19391) üzenetére


DeFranco
nagyúr

üzemanyag oldal esetleg? de amúgy passzolom, nem akarok okoskodni mert csak tippelni tudnék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.