Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19501) kabdzsi válasza Jenne (#19498) üzenetére


kabdzsi
tag

Szia! Sógoromé az autó, csak segítek neki ilyen kis műanyagot keresni. Az autó egy 2007-es, 3 ajtós, 1.6-os Fiesta. Az ablakemelő motor az tökéletesen működik, csak az a kis fogaskerék eltörött ami az ablakot emelné.

Ha lenne a neten 3D modell, akkor kitudnám nyomtattatni, de sajnos nem igazán találtam.

(#19502) Kephamos válasza pn4hvq (#19500) üzenetére


Kephamos
addikt

Ennem már barátibb az ára. :C

Egyébként érdekes a helyzet. Rámértünk, 10,3V volt állóhelyben. A poén kedvéért mégegyszer ráindítottam és kicsit köhögve, de beindult, aztán pár perc motorjáratás után pöccre indult.

(#19503) molnarpeter válasza Kephamos (#19499) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

IBS szenzor van a saruknál? Gyári volt még benne? Szvsz egy gyári silver calcium lenne a nyerő, és persze csere után reset kell.

[ Szerkesztve ]

(#19504) Kephamos válasza molnarpeter (#19503) üzenetére


Kephamos
addikt

Csak az egyik sarut látom kiszerelés nélkül, de az sima, mezei saru. Nézegettem én is a gyárit, de baromira drágának találom. Ha olyan sokáig bírja, mint az eredetei, akkor talán megéri. 7. éves az autó és még az eredeti akku van benne.

(#19505) Jenne válasza Kephamos (#19499) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Nem akarom itt osztani az észt, mert annyira okos nem vagyok, de...
Szűkebb ismeretségi körben is van Ford több is és ott nem jöttek be a nem Ford akkuk. Volt Banner márkájú is meg Varta is meg az itt említett Exide is, de 2-3 évnél többet nem bírtak. Ford Silver Calcium akku meg elment/elmegy 7-8 évet is.
Vélhetően a Ford különleges, Smart Charge rendszerének köszönhetően. Van hogy felmegy a töltőfesz akár 15,5 V-ra is vagy éppen csak alig 13 V felett van. Ezt a nagy töltőfesz változásokat nem igazán bírják az akkuk.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#19506) radi8tor válasza Kephamos (#19504) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem gondoltál arra, hogy gyengélkedik a generátor?

⭐ Stella

(#19507) molnarpeter válasza Jenne (#19505) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ennyi :K Esetleg EFB vagy AGM mehet szerintem, ha olcsóbb, de a sima sajnos túlmerül illetve -töltődik.

Van egy plusz szál vezeték, az megy a szenzorra. Ha lehúzod, teljes erővel tölt.

[ Szerkesztve ]

(#19508) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok
Egy 2015-ÖS Ford Kugával szemezgetek. 2.0 diesel motorral szerelt 150LE, eu6 motor állítólag. 120.000km van benne, külföldi autó. Mi a vélemény erről az autóról, kell e figyelni valamire. Mikor esedékes a nagy szervíz? stb.
Köszi

(#19509) molnarpeter válasza daniel2121 (#19508) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vezérlés 210-nél esedékes a gyári ajánlás szerint (bár ha nem garis, 150-nél lehet érdemes volna már ledobni). Jó kis PSA motor, nincs különösebben gyakori drága baja (pár szivárgás, ilyesmik lehetnek, de semmi GTK). Kézi váltóval nézted?

Hazai autóknak annyi előnye lehet, hogy talán könnyebb extra garanciás példányt találni (5 éveset lehetett pluszban kérni talán).

[ Szerkesztve ]

(#19510) daniel2121 válasza molnarpeter (#19509) üzenetére


daniel2121
senior tag

Manuális a váltó, a Ford automatákról nem sok jót hallottam,elég lutrinak tűnik. Akkor vállalható típus.

[ Szerkesztve ]

(#19511) #31600896 válasza radi8tor (#19432) üzenetére


#31600896
törölt tag

Pénteken elvittem szerelőhöz. Szervószivattyú megadta magát minden előjel nélkül. Utántöltöttük a tartályt, azóta az autó hangja jó, nem ürült ki a tartály, most minden ok. Gurultam vele 300 km-t, de sajnos a szivattyút azt cserélni kell majd. Minden szervóolajos lett a szivattyú körül. Kicsit most is látszanak fröcsögésnyomok itt-ott a tartály körül, meg alatta.

(#19512) embe


embe
nagyúr

Megkímélt Focus. :D

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19513) n1nja


n1nja
tag

Sziasztok.

Nehézkes indulás okát keresem. :)

Hideg indításkor van, hogy csak 3.-ra sikerül beindulnia vagy ha el is indul, akkor először egy nagyon alacsony fordulaton dadog és pár másodperc után ugrik fel alapjáratra. Ha csak rövid időre állítom le, akkor melegen szinte pöcc-röff visszaindul.

Cserélve: trafó, gyújtókábelek és gyertyák, akksi, benzinszűrő.
Tisztítva: fojtó- és alapjárati szelep.
Ellenőrízve: csövek, csatlakozók.

Üzemanyagrendszernél volt szivárgás, az javítva lett. Szivattyú se a gyári van már bent.
Mivel próbálkozzak még?

(Focus mk1 2002 1.6b)
Köszi a tippeket előre is!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#19514) dellfanboy válasza embe (#19512) üzenetére


dellfanboy
őstag

mondjuk az arat nem merte elmondani...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#19515) radi8tor válasza dellfanboy (#19514) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jajj az ilyen nyugdíjasoktól vett autó sem makulátlan. Ők pl szeretik a kuplungot füstöltetni.

⭐ Stella

(#19516) Sub-ZeRo válasza n1nja (#19513) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Alapjárati levegőszabályzót írtad le? Mert nekem annó az volt a baj. Féktisztító majd wd40 és tökéletes mái napig.

Gyertya gyári benne?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19517) zoltan.bagi válasza lotuska (#19461) üzenetére


zoltan.bagi
csendes tag

Ha levételnél nem pisszent, akkor nem zárt a rendszer és azért forrt fel.
Jó eséllyel kupakcsere (van benne egy túlnyomásszelep, ami el tud romlani), ha az nem oldja meg jönnek a drágább alternatívák.

(#19518) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok,

Tudja valaki, mitől lehet az, hogy motor leállítása után úgy látszik mintha alacsony lenne a hűtővízszint, majd mikor letekerem óvatosan a kupakot, szépen visszajön a Min és Max közé középre ahogy kell?

Aggódni kell emiatt?

szerk. mk3 focus 1.6 tdci 95LE 2012

[ Szerkesztve ]

(#19519) n1nja válasza Sub-ZeRo (#19516) üzenetére


n1nja
tag

Igen, arra gondoltam. Tisztítva és olajozva, könnyen jár.

Igen, gyáriak. Ezek csak azokkal működnek. :)

(#19520) Sub-ZeRo válasza n1nja (#19519) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én kifogytam az ötletekből...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19521) #31600896 válasza dellfanboy (#19514) üzenetére


#31600896
törölt tag

2-2.2 misi közöttre tippelném az árát.

(#19522) daniel2121


daniel2121
senior tag

Tudtok Pesten vagy környékén valakit aki a szoftvert "megmókolja" hogy nagyobb teljesítményt adjon le. 120LE diesel motort kellene és kb. mennyiért csinálják.

[ Szerkesztve ]

(#19523) cappa72 válasza daniel2121 (#19522) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem itt a fórumon ajánlották PowerFord-ot (talán a lófogásról gyűjtöttem be a telefonszámát), nekem a navit csinálta meg a parkolóban, közben meg egy másik autót (Mondeo) részesített teljesítménynövelésben (180LE-re...)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#19524) daniel2121 válasza cappa72 (#19523) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi megpróbálom a jófogáson megnézni.

(#19525) pn4hvq válasza daniel2121 (#19524) üzenetére


pn4hvq
senior tag

A névből kiindulva: klikk

(#19526) TigerCat válasza cappa72 (#19523) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jófej srác, segítőkész.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19527) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. A 2004-es 2.0 tdci focus c maxomba szeretnék vezérlést cseréltetni. Néztem a neten az árakat Gates szett van 30 körül. Szíj, feszítő görgők, vízpumpa. Hívtam több szerelőt, szervízt. Valahol ugyanezt akarták 60 ért adni, máshol szerelőkészletet kellett bérelni egy vagyonért. Megint máshol, azt mondták, hogy valami extra lapos szíjak is kellenek darabja 10-15k. Persze én nem vihetek alkatrészt....A lényeg, hogy 100 alatt nem áll meg olajcsere nélkül. Ezt valahogy kissé sokallom. Némi tapasztalatra lenne szükségem. Tényleg nem lehet ezt megoldani olajcsere nélkül 100k alatt?

[ Szerkesztve ]

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#19528) flymi válasza egyedülülő (#19527) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nekem benyás fókám van, de az alábbi tételek voltak kicserélve 12k-ért, persze ez jószomszédi ár volt a szerelőmtől, mástól a dupláját is elkérte volna szvsz:
Gates vez. készlet vízpumpával 30k
motorolaj 5w30 10k
NGK gyertyák 3,7k
Mann-Filter olaj és levegőszűrő 1,5 + 4k
+ egy szimmering

A dízel nem tudom mennyiben/mennyire más de nem hinném, h 100k-ba kerülne egy vezérlés csere. Az 55-60k inkább reális. Ha 5 ezres órabérrel számolok (ami azért elég durva szerintem, bár nem ismerem a szervizek óradíjait) és számlázzanak mondjuk 6 órát az akkor is 30 Mátyás ha jól matekolok.
Minden más lenyúlás.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19529) molnarpeter válasza egyedülülő (#19527) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Helyileg merre?

(#19530) #31600896 válasza gabor9991 (#19426) üzenetére


#31600896
törölt tag

Szervószivattyú és hosszbordás szíj csere is lesz. Nagyon húzós az áruk. Beszereléssel együtt kb 90k lesz. Azóta marokszám szedem a vérnyomáscsökkentőt. 😀
De még 2 hete rendben volt a szervóolaj szint, megnéztem szúrópróbaszerűen, most meg hirtelen kampó...

[ Szerkesztve ]

(#19531) flymi válasza #31600896 (#19530) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Szervoszivattyúból milyet?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19532) #31600896 válasza flymi (#19531) üzenetére


#31600896
törölt tag

Gyári megy bele majd, úgy tudom az 66-67 ezer forint lesz. Szíj 18 körül

(#19533) kelly416 válasza egyedülülő (#19527) üzenetére


kelly416
veterán

Az én fókámban 120 volt a teljes nagyszervíz amit megvételkor megcsináltat az ember (összes folyadék meg szűrő csere) és a vezérlés cseréje. Ne sokalld, sajna nem olcsó.

(#19534) AshaNoR


AshaNoR
tag

Sziasztok, megbízható pesti szerelő keresésében tudnátok-e segíteni? Előre is köszi. 2002 ST220

(#19535) flymi válasza #31600896 (#19532) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

És hol kerül 67k-ba mert akkor nem is értem minek szívattam magam a ~30k + 20k betétdíjjas felújítottal?! :((( :DDD

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19536) ReFleXx válasza flymi (#19528) üzenetére


ReFleXx
addikt

5ezres oraber? szervizben inkabb 15ezer

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#19537) egyedülülő válasza molnarpeter (#19529) üzenetére


egyedülülő
őstag

Sopron és környéke.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#19538) egyedülülő válasza flymi (#19528) üzenetére


egyedülülő
őstag

Ez az én gondom is. A szettet látom 30 körül a neten és nevetségesnek találom azokat az árakat amikkel a szerelők dobálóznak. 60 ugyanazért a cuccért ugyan már. Az óradíjak ahol kérdeztem 6-7 ezer körüliek voltak. Szerintem egy 30k simán okés munkadíjra és szívesen ki is fizetem, de a többi dolognak átverés szaga van. Még fagyállóval is sokkal kevesebb, ha számolom.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#19539) flymi válasza ReFleXx (#19536) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

15k/h? Hová is kell leadni a jelentkezést?
Ha elmondanám mennyi az én órabérem, szerintem annyiért fel sem kelnél reggel.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19540) kcsa válasza flymi (#19535) üzenetére


kcsa
veterán

Gyorsan átpörgettem az árakat, 66-ért nem találtam új gyárit. Ha ilyen jó forrása van a szerelőnek, én is onnan szeretnék rendelni :D

(amúgy ugye kétféle szervoval szerelték a focust: hagyományos hidraulikus - 1.4, 1.6) és ehpas (1.8, 2.0 és dízelek) szervoval, az ehpas árát inkább ne akard tudni :DDD)

A 15k órabér nem a fizetése, hanem a számlázott díj.

[ Szerkesztve ]

(#19541) Kephamos válasza molnarpeter (#19503) üzenetére


Kephamos
addikt

Végül egyszerű volt a megoldás. Az adott időpontban fellelhető legjobbat vettem, Varta Silver, ami amugy szerintem ugyan az, mint a gyari, csak mas rajta a cédula.
A negatív sarun volt egy szenzor. Kéne resetelenem a BMS-t?

(#19542) pn4hvq válasza Kephamos (#19541) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Nekem úgy rémlik, hogy a Varta és a Bosch a testvérek. Én szándékosan nem ezek közül választottam.

(#19543) Jenne válasza Kephamos (#19541) üzenetére


Jenne
senior tag

Ha jól tudom akkor a Varta akku és a Ford Silver-Calcium nem azonos. Igaz, hogy a Varta gyártja, az én Ford akkumon is ott a Varta logó, de a Ford előírásainak megfelelően és nem ugyan az a kettő akku.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#19544) ReFleXx válasza flymi (#19539) üzenetére


ReFleXx
addikt

a szerviz oradij nem egyenlo azzal hogy mennyit rak zsebre a szerelo orankent. 5k/h az nagyon barati ar.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#19545) kelly416 válasza flymi (#19539) üzenetére


kelly416
veterán

Azt azért ne feledd, hogy a 15-ből megy a rezsi, a helynek az ára (akár bérlet, akár "csak" saját, de felújítások és egyéb költségek), és még sok egyéb apróság, mint a dolgozók után fizetett TB és társai. Ami ezek után marad, azt még elosztják az irodisták fizetésére is, és a szerelőkére (persze, amit nem könyvelnek el nettó nyereségnek), és máris lesz sejtésed, mennyit keres egy dolgozó.
Nálunk is valami 15-20 Mátyás közötti rezsi óradíjjak számlázzák ki a dolgozókat, ha külsős cégnél végeznek munkát, az órabérük meg valahol 2500Ft körül lehet.

(#19546) n1nja


n1nja
tag

Sziasztok.

Utolért a beázás ebben az esős időben.
Gondolom a pollenszűrő fedélnél folyik be, ahogy másoknak is tette. Klíma használatánál gyönyörűen csöpög a tütü alá a víz, tehát nem az lesz.
Érdekelne, hogy ki milyen megoldással hárította el a problémát?!

Válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.

(#19547) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Jó-jó, persze érthető miből tevődik össze a számlazott óradíj de ez nekem mezei halandónak akkor is rettenetesen magas összeg.

Nekem a hátulja ázott, most ameddig be tudtam nyúlni egy pálcával addig kikentem. Nem volt humorom tetőkárpitot bontani. De bal oldalt a kocsi végénél gyönyörűen látszott a repedés a tető és az oldalelem között. Következő nagy esőzésnél meglátom mennyire volt sikeres a mutatvány.
Elől nem ázik, de azért tettem egy szelepfedél burkolatot a motorra.

Gyári szervo szivattyúra nekem 110-től a csillagos égig mondtak árat, ezért csodálkoztam a 66k-s áron.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19548) ReFleXx válasza n1nja (#19546) üzenetére


ReFleXx
addikt

Milyen kocsirol van szó?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#19549) n1nja válasza ReFleXx (#19548) üzenetére


n1nja
tag

Bocsánat, kimaradt.
Focus mk1 2002 1.6b

(#19550) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Előre is bocsi az off témáért. Vennék valamilyen tűzoltó készüléket az autóba, jó ha van, de nem tudom melyik legyen? Porraloltó vagy esetleg széndioxiddal oltó? És mekkorát? 1 kg-ost vagy nagyobbat 2 kg-ost?
Mit javasoltok? Melyiket és mekkorát?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.