Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Az 1-es fókába kellene nekem egy fejegység beépítő kerettel és a gyárihoz kiszedő kit is. Ezeket találtam:
kiszedő
beszerelő készlet
fejegység

Mivel narancs a műszerfal világítás (ha jól emlékszem, nem én használom az autót) ezért gondoltam narancs színű fejegységre. Szerintetek ez így jó lenne? Rádió és USB a fontos, noname szart nem akarok, ez meg még a telefonnal is tud csatlakozni és egész jó az ára.

(#18802) DeFranco válasza diegho (#18801) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kiszedőt csak ha nagyon kényelmes vagy, egy fém vállfából kiválóan le lehet hajtogatni, az ára mondjuk nem vészes.

a készlet OK, én is ezt néztem, bár ez a fedlap nekem annyira nem tetszik beszerelve, ahogy nézegettem róla képeket, de fiókos full keret meg ami középre pozicionálja a rádiót az aránytalanul drága

a műszerfal világítás zöld, nem narancs

én ezt a fejegységet néztem: [link] mert ezen van bluetooth és szerintem ma már anélkül nem érdemes venni, de ez se zöld.

még nem tudtam rászánni magam egyrészt azért mert nem igazán esztétikus az 1 din sehogy sem a gyári helyen, másrészt meg megoldottam egy kazettás jack adapterrel a jack bemenetet esztétikusan (teljesen rejtve van, nem látszik) így összességében nem rúgta le az ingerküszöb-lécet a vásárlás

(#18803) diegho válasza DeFranco (#18802) üzenetére


diegho
nagyúr

Erről a Sencor-ról nem sok jót írnak. A BT pedig nem igazán kell, én sem használom a sajátomban, páromnak meg arra az évi 2-3000km-re teljesen felesleges, pláne egy csendesnek nem igazán nevezhető autóban.

(#18804) DeFranco válasza diegho (#18803) üzenetére


DeFranco
nagyúr

itteni topicban budget kategóriában elfogadott ha jól tudom

persze autóhifinördök nyilván kutyázzák de azt hiszem én is ajánlás alapján találtam meg.

a bluetooth meg ha nem kell akkor annyival egyszerűbb dolgod van, én mióta rákaptam a spotifyra azóta csak telefonon megy a zene, ott meg vagy BT vagy jack.

(#18805) diegho válasza DeFranco (#18804) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem a hangzásra van a panasz, hanem a nem működésre, random kikapcsolásra, random zene léptetésre stb.

(#18806) DeFranco válasza diegho (#18805) üzenetére


DeFranco
nagyúr

beleásom magam akkor mélyebben ha aktuális lesz, amikor én futottam vele két kört, dícsérték, azon kívül hogy nem egy combos megszólalású valami de az engem különösebben nem érdekel

(#18807) diegho válasza DeFranco (#18806) üzenetére


diegho
nagyúr

árukeresőn szoktam megnézni a véleményeket, elég sok panasz van random hülyeségekre vele.

(#18808) DeFranco válasza diegho (#18807) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó hát igazad van, ezt benéztem. nem tudom honnan jött hogy ez megvehető. bocs, nem szeretek megalapozatlanul ajánlani, tévedtem.

(#18809) diegho válasza DeFranco (#18808) üzenetére


diegho
nagyúr

Van másik Sencor, ami egész jónak tűnik, de annyiért már vannak nagy márkák is, igaz BT nélkül, de nekem az nem számít.

(#18810) DeFranco válasza diegho (#18809) üzenetére


DeFranco
nagyúr

azt hittem találtam egyet ami még jó lehet de kiderült hogy azt rosszul listázta az árukereső

[ Szerkesztve ]

(#18811) radi8tor válasza diegho (#18801) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kiszedőnek tökéletesen megfelel 4 darab kis méretű fúrószár.

⭐ Stella

(#18812) patomi válasza diegho (#18809) üzenetére


patomi
őstag

Nekem ilyen beépítő kittem volt: [link] Nagyon jó ez a keret, pakoló rekesz is van benne. (kábel nem tudom milyen, az nem innen volt)
Árat most nem néztem, biztos van olcsóbban is.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#18813) radi8tor válasza patomi (#18812) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja ez tök praktikus. :K

⭐ Stella

(#18814) kelly416 válasza radi8tor (#18813) üzenetére


kelly416
veterán

De ez akkor 1,5din hely mk1 fókában? Amikor az mk2 fókába kerestem ilyet, akkor majdnem teljes rádió méretű rekesz volt az 1din rádió alatt. (Sokáig el volt mentve könyvjelzőnek, de mióta kifele áll a fóka rúdja, nem akarok rádiócserére költeni ,töröltem. Ebben a topikban kaptam válasznak a linket, úgyhogy ha kell, előkerítem.)

(#18815) kcsa válasza kelly416 (#18814) üzenetére


kcsa
veterán

Mk1 1.5 din
Mk2 2 din

(#18816) diegho válasza patomi (#18812) üzenetére


diegho
nagyúr

6k ez a keret itthon + posta, a másik keret 1,3k, azért ez elég nagy különbség.

(#18818) patomi válasza diegho (#18816) üzenetére


patomi
őstag

Ahogy gondolod, te fogod nézni minden alkalommal.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#18819) diegho válasza patomi (#18818) üzenetére


diegho
nagyúr

Remélem soha nem nézem, mert akkor elromlott az autóm.

(#18820) patomi válasza diegho (#18819) üzenetére


patomi
őstag

Akkor fogalmazzunk úgy, hogy nekem megérne 5k pluszt, csak ne azt a fekete burkoló vackot lássam ha beszállok az autóba. Neked tetszik és megfelel elfogadom.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#18821) troll81


troll81
addikt

sziasztok mk1 focus 1.8 16V milyen hofoku termosztat kell? 88? :F

(#18822) ReFleXx válasza troll81 (#18821) üzenetére


ReFleXx
addikt

92, nem a gyárit raktad be? hutot kicserelted az 1.8ba valora? anno azt irtad 1.4-1.6 osé kerult be.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#18823) troll81 válasza ReFleXx (#18822) üzenetére


troll81
addikt

Nem tudom milyen van benne. Ki lett cserelve a hűtő gyári ra. Majd 100 120 km megtetele utan megint vacakolt a vizhofok. Es meg a termosztát rol nincs infó annyi hogy bele való. Nem sok. Az erdekes az hogy mentem 140 180 al is ekkor semmi baja nem volt nem billegett állt közepén a vizhofok. Ez volt ilyen proba jellegű. Majd normal 120 140 kozt egyszer csak megbillent felfelé ez 140 körül volt. Meg 120 km folyamatos menet utan. Kezdem unni :) ötlet van e? Igen a hűtő 15 mm vastag került bele a termosztát ot nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#18824) molnarpeter válasza troll81 (#18823) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Venti kapcsol rendesen?

(#18825) troll81 válasza molnarpeter (#18824) üzenetére


troll81
addikt

ma most meg nem hallottam,hideg is van . de a vekony hutovel kapcsolt hallottam mit hol keresek? meg problemat?

(#18826) troll81 válasza troll81 (#18825) üzenetére


troll81
addikt

Jó reggelt. Egyelőre nincs fűtésem az autoban. Magától legtelenedik, vagy meg kell oldani nekem? Nem igazan ertem miert nem lehet normálisan feltolteni. Ráadás kent mester ember aki javitotta eddig. Ezutan max olajcsere lesz ott. Nagyon unom hogy nincs ertelmes szerelő. Aki nem csak cserélni tud hanem gondolkodni is.

(#18827) pn4hvq válasza troll81 (#18826) üzenetére


pn4hvq
senior tag

F2-es Focus, MK3 Mondeo magától légtelenít (nem tudom, neked milyen autód van).

(#18828) troll81 válasza pn4hvq (#18827) üzenetére


troll81
addikt

Mk1 focus 1.8 2002 évjárat.

(#18829) m3tr0


m3tr0
senior tag

Sziasztok,

az alany egy 2009-es Ford Focus 1.6 dízel.
Állítólag a főtengelytömítésnél folyik az olaj, azt állítja a szerelő,hogy le kell szedni a cseréjéhez a váltót.
Ez igaz lehet? Ha jól rémlik a tömítés a vezérlés felől van (mivel erre hivatkozva akarja majd cserélni a vezérlést is,mivel olajos lett).

(A szerelő brigád hogy is mondja morálisan kicsit ingoványos, mivel a céges autóinkat szervizelik, előfordulnak mostanában furcsa megoldások...pl. múltkor hátsó féknyerget cseréltek egy Meganeon(2014-es)ahelyett,hogy első körben javítókészlettel próbálkoztak volna.Ez csak a jéghegy csúcsa.)

Köszönöm a válaszokat előre is. :R

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#18830) Tony21


Tony21
tag

Sziasztok!

Focus MK3, 1,6 benzin (125Le) alatt múlt héten olajtócsát vettem észre.
Lebontottam az alját, az olajszűrő alsó peremétől lefelé indulva csupa olaj volt minden (olajszűrő pereme, olajhűtő, stb, menetszél miatt az alja is jó darabon).
1 litert kellett utántöltenem, hogy elérje a minimum szintet ... :Y
Még garos, tavaly nyár végén volt benne olajcsere szakszervizben.
Mi adhatta meg magát egyik pillanatról a másikra? Tömítés, szűrő? (húzni nem tudtam rajta, mert nincsen kulcsom).

(#18831) ReFleXx válasza m3tr0 (#18829) üzenetére


ReFleXx
addikt

hát gondolom van tömites valto es vezerles oldalon is, nezz be masik szerelohoz is hogy ő mit mond, de egyebkent alulrol latszodnia kell

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#18832) molnarpeter válasza m3tr0 (#18829) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Két vége van a főtengelynek. Kéne látni, mi is olajos. Féknyereg esetében gyakorlatilag egy kiszervezett felújítás biztos minőségben, én sem biztos, hogy adott óradíj mellett nekiállnék.

(#18833) gabor9991 válasza m3tr0 (#18829) üzenetére


gabor9991
őstag

Ha a vezérlés oldali folyik akkor ahhoz nem kell levenni a váltót, hogy kicserélje.
Ha a kuplung felőli a rossz akkor attól még nem lesz olajos a vezérműszíj :D
Ha mindkettő rossz, akkor lehet igaz amit mondott.

(#18834) darvinya válasza Tony21 (#18830) üzenetére


darvinya
titán

Valószínű nem húzták meg rendesen, vagy túlhúzták az olaj szűrőt.
Előbbi estben olaj tisztítás után után húzható, utóbbi esetben csak csere jöhet szóba, mert tömítést tönkre ment.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#18835) Tony21 válasza darvinya (#18834) üzenetére


Tony21
tag

Köszi!

Tömítésre gyanakodtam én is, csak azt nem értem, hogy 3 hónap híján 1 évig jó volt, most meg hirtelen úgy döntött, hogy inkább ereszteni fog? Mint ha a gyerekemet látnám, mikor hisztizik :)

Olaj tisztítás alatt mit értesz? Olaj leenged, átszűr/leüllepít, szűrő kicsavar, tömítés lepucol, felfekvési felület lepucol, majd összerak, olaj beleönt?

Egyébként továbbra is folyik, most néztem be a kocsi alá, igaz azt csak holnap tudom megnézni, hogy a szűrő mellől-e jön-e továbbra is ... mondjuk a minimum szintet egyelőre tartja ...

(#18836) darvinya válasza Tony21 (#18835) üzenetére


darvinya
titán

Külsejéről letakarítani, mert akkor látható mi történt vele.
Lehet, maga szűrő repedt meg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#18837) Tony21 válasza darvinya (#18836) üzenetére


Tony21
tag

Köszi, már előre gondolkodtam mikor észrevettem, hogy folyik. Ráálltam az aknára, lebontottam az alsó burkolatot és megnéztem honnan indul a dolog, majd letakarítottam az olajat mindenhonnan. Így holnap látszani fog, hogy mi a történés.

Olaj tisztítás, ahogy gondoltam? :)

(#18838) rongyi


rongyi
aktív tag

Sziasztok!

Első sorban benzines C-Max tulajoktól kérdezném, hogy mik a hosszútávú tapasztalatok? Van-e valami komolyabb típus hibája? Mennyire szereti a rozsda? Mennyi a fogyasztása? Melyik motor a legkiforottabb? Stb. stb.

Évjárat 2008-2012.

Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#18839) Lefty


Lefty
addikt

MK3 focushoz belfoldon lehet mankokereket rendelni emelovel es kulccsal egyutt? Nem jar a kocsihoz semmilyen potkerek, de valamit csak tennek bele.

(#18840) Lefty válasza Lefty (#18839) üzenetére


Lefty
addikt

Igazabol valami normalisabb defektjavito szett is szoba johet (kompresszorral).

(#18841) molnarpeter válasza Lefty (#18839) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Simán venném ebayről :)

(#18842) molnarpeter válasza rongyi (#18838) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

1.6 100/101 lovasat nézd, egyszerűbb motor. Csomiajtó zárral volt gond annál, amire ráláttam. Rozsdához még fiatal alapvetően, származási helytől függ.

(#18843) molnarpeter válasza Tony21 (#18837) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Garis - simán vidd vissza szervizbe, a többi az ő dolguk :D

(#18844) m3tr0 válasza gabor9991 (#18833) üzenetére


m3tr0
senior tag

Köszönöm mindenkinek a választ,én is így gondoltam. Ezért is fura az egész,mindig mindennek így állnak neki.
A múltkor egy XC60-on kitalálták,hogy azért fogy az olaj mert az 1 éves új turbó letérdelt,meg gond van a kartergáz szűrővel. Mindezt átvizsgálás után,majd átvittem egy másik műhelybe.
A Volvot ők nettó 300 ezer körül javították volna, aztán az igazi műhelybe egyből rájöttek,hogy az olaj leeresztő csavarnál elfolyt az olaj nagy része,azért nem volt nyoma mert a kartervédő szivacsos volt és felszívta...ezt ők nem vették észre...persze, a faszt nem,csak sokkal jobb nettó 300-at lehúzni rólunk mint nettó 17 ezret. :DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#18845) flymi válasza molnarpeter (#18842) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem tom h akkor én nyúltam mellé nagyon vagy mindegyik mk2 13-14 év után ennyire tele van hibával...?! Mondjuk az jó, h motorikusan rendben van, de ugye volt már komplett hátsó lengőkar csere, a gyári szilentek már bele voltak rohadva. A szervót is megpiszkáltuk (bár ne tettem volna), de most már talán az is rendben lesz, mint kiderült már javítva volt 3 helyen is a nyomó ág. Jobb hátsó rugó törött volt, lengéscsillapítókkal együtt mindkét oldal cserélve lett plusz a kötelezők (olaj, vezérlés, gyertyák, szűrők cseréje). Egy hátsó hangszóró csere, mert ez is típushiba, egyszer már volt cserélve korábban mint kiderült, mert csak egy csavar fogta és szét volt faragva a műanyag perem.
Beázás szerencsére viszont sehol sincs, se hátul se a motortérben de megelőzésképp tettem fel motorvédő burkolatot.
Rozsda kívülről nincs, viszont sajnos alul és a kasztni mögött felületi szinten jelen van. A víz utat talál magának sajnos.
A kipuff is rozsdás, a hátsó dob kilukadt most már rendesen, csereérett. Néhány hőbédő lemez is elengedte a csavarokat vagy fordítva...
Igazából ha lem lett volna muszáj kocsit venni akkor vártam volna még egy évet és vettünk volna valami újat, bár ezek a 3 hengeres turbós bigyók nekem nem tetszenek. Az új Focusok külsőre szépek, a beltér is élhető, csak hát a szíve már gyárilag kicsit olyan pacemaker-es...
Mindenképp kombit akartam, ez nálam valami mánia. Ha tehettem volna akkor befizettem volna régebbi mk2 kombi ST-re vagy bár nem vagyok oda a négykarikáért, de egy RS6 is a szívem csücske lenne. De ezt csak halkan mondom, nehogy meghallja a kis szőrös JUH-ocskám.
A kezét kellett volna törni annak aki 10w40-et öntött a torkába. Most gyári 5w30 lötyög benne. Lehet idő előtt cseréltetem, gyanítom keveredett bele némi maradék, jobb ha tisztul egy adag friss olajjal.

Váltóolajat azt külön kell cserélni gondolom. Mennyit nyel belőle illetve oda milyen kell?

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#18846) kcsa válasza flymi (#18845) üzenetére


kcsa
veterán

Nézd, fogyó-kopó dolgok cseréje tökéletesen normális ennyi idősen (szilentek, lengőkarok, lengéscsillapítók, vezérlés, rozsdásodó kipufogó stb.)

A rugó-hangszóró téma is előfordul, de ha csak ennyi a valódi szériahiba, akkor az egész jó hír szvsz :)

Váltóolaj a motortól természetesen teljesen külön téma, IB5 (1.4-1.6) esetén leeresztőcsavar sincs, le kell szívni, vagy tudok olyan elvetemült arcot, aki gyártott rá leeresztőcsavart :D Olaj szigorúan az előírt gyártói minősítésű (WSD-M2C200-C - nem kell gyári, de ezt a szabványt tudnia kell) kerüljön bele, ne hallgass szerelői ajánlásokra, nekem az MTX75 hatalmasat javult váltásérzetre, amikor friss olaj került bele ~10 évesen.

(#18847) diegho


diegho
nagyúr

Fejegység témában [ezt az Orion-t] dobja az árukereső első helyre. Egész jókat írnak róla. Szerintetek rá lehet erre kötni a kormány távvezérlőt? Átalakító kell hozzá tudom, de erre is megoldható lehet? Ha megoldható, akkor szerintem ezt venném meg.

(#18848) flymi válasza kcsa (#18846) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

És mennyi kellhet bele? Asse tom milyen kiszerelésben lehet venni...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#18849) kcsa válasza flymi (#18848) üzenetére


kcsa
veterán

Egyliteresben árulják, úgy emlékszem 3 flakonnal kell.

(#18850) pn4hvq válasza flymi (#18848) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Én az MK3-as Mondeon cseréltem olajat, ezt vettem bele. Nem innen, csak gyorsan google-ztam egyet.
Nekem abban az volt a jelenség, hogy az első 2-3 váltás indulás után nehézkes volt, hideg időben pedig kifejezetten. Ha az álló autóban 5x váltogattam vele, utána megjavult.
A váltóolaj cseréje segített rajta, de nem lett 100%-os. Azon a váltón történetesen van leeresztő csavar (bár extrarövid imbusz fér csak be a kitekeréséhez -> ezúton is üdvözlöm a tervezőjét). A leengedett olaj színe "enyhén" eltért a frisstől, így azt hiszem megérdemelte a cserét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.