Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) Salex1 válasza Real_Necro (#18250) üzenetére


Salex1
senior tag

Nincs semmi pereme.

(#18252) penge111


penge111
addikt

Sziasztok egy 1.4 benyás 2007-es Ford Fietához olajcsere végett ez megfelelő? Vagy van ettől jobb, ajánlottabb márka? Válaszokat előre is köszönöm! :R

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#18253) kcsa válasza penge111 (#18252) üzenetére


kcsa
veterán

Nagy általánosságban ez az ajánlott, ha mást akarsz az már inkább vallási kérdés :)

[ Szerkesztve ]

(#18254) penge111 válasza kcsa (#18253) üzenetére


penge111
addikt

Köszi, akkor ezt veszem! :R

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#18255) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Van valakinek Forensis kártyája? Én két hónapja igényeltem, ma járt le a 60 napos határidő, de még nem kaptam meg a mai napig sem. Tegnap óta naponta többször is próbálok érdeklődni az 'Élő chat vonalon' de állandóan ezt az üzenet írják vissza. Ez a mai utolsó, de mindig ez jön vissza. E-mail címet is hiába adtam meg, oda sem jött válasz az elmúlt 2 nap alatt. Nagyon kezd kamu érzetem lenni ezzel az egésszel.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#18256) Mikulásbá válasza Jenne (#18255) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem lejárt a régi,igényeltem az újat,de nekem sem érkezett még meg.A régin lévő összeget visszautalták a számlámra,szerintem el vannak havazva,azért késik.Jó lesz az,türelem.

(#18257) Jenne válasza Mikulásbá (#18256) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Hát ez nagyon megnyugtató. Közben kaptam választ és azt írták vissz, hogy MOL-nak kártyagyártásra átadva. Ezt én is látom, ha belépek a Forensis oldalára a regisztrált adataimmal.
Még nem használtam ilyen kártyát, de gondolom akkor kell bemutatni/jelezni ha a pénztárnál fizetésre kerül a sor. Milyen összeg kerül rá? Az ami a kedvezmény miatt lejön az üa. árából? Én multipontokról olvastam.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#18258) Mikulásbá válasza Jenne (#18257) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Bankkártya jellegű,fel kell tölteni előre vagy tankolás utáni fizetés előtt is lehet másik bankkártyáról MOL kútnál.Van számlaszáma is,otthonról is tudsz rá tenni utalással.Ha Forensis-el fizetsz,akkor jön le a kedvezmény,az marad a Forensis kártyán.

[ Szerkesztve ]

(#18259) Jenne válasza Mikulásbá (#18258) üzenetére


Jenne
senior tag

Inkább privátban kérdezek, ne itt offoljak.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#18260) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

nah, hát úgy áll, hogy nem hagyom el nagyon sokáig a ford topicot, jön egy smax a mondeo helyére.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18261) Pikkolo^^ válasza Mikulásbá (#18258) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az új kártya MOL-s és erre nem kell tenni összeget. Fizetéskor bemutatod, lehúzzák és automatikus a kedvezmény. Nekem megjött és rendszeresen használom.

(#18262) SzlobiG válasza bajnokpityu (#18260) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nofene, hogy hogy? :) Ha a méret a fontos, akkor miért nem inkább a nagy disznó Galaxy?

(#18263) bajnokpityu válasza SzlobiG (#18262) üzenetére


bajnokpityu
félisten

3 kölkös támogatás miatt nem lett kombi. Hát, a galaxy nekem túl buszos. ha csak szögletes lenne, még oké, de még emeltek is a tetőn. elég komoly felszereltséggel, diesellel vesszük. remélem majd a kötelező matrica nem lesz másfél négyzetméteres. olyan szinten lerabolták a magyarok a 7 üléses programban az autókat, hogy kb az utolsó Mon levő titan Smaxot foglaltuk be. két hete jött ki az elvileg végleges támogatási program, azóta kb sorban állás van. ez még decemberi import, januáriak már 700al drágábbak, és várhatóan az importőri kedvezmények mértéke is csökkenni fog júliusban ezekre. a kedvezményes árból már alig tudtam faragni.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18264) Gergőke88 válasza bajnokpityu (#18263) üzenetére


Gergőke88
addikt

De ilyenkor befoglalod (előleg vagy foglaló) és majd júliustól tudod átvenni? Elvileg akkortól lehet igényelni. Vagy tévedek?

(#18265) SzlobiG válasza bajnokpityu (#18263) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jaa, ez frankó így azért megéri az új is. Grat hozzá. :))

(#18266) bajnokpityu válasza Gergőke88 (#18264) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igy van. júli (bár volt, aki júnit mondott) 1-én kincstárba kell menni támogatás igényléséért, majd a 14 napon belüli elbírálás végén a kereskedőhöz, aki sztornozza az előleget, majd adásvételit ir.Gyakorlatilag most csak azért hagysz ott pénzt, hogy ne adják el másnak.

és persze a legtöbb helyen úgy van, ha mégse kapsz támogatást, akkor is megvetted a kocsit, ij.

néztem dákónál is totál kifogytak a megbizhatóbb motoros gépekből, és nemhogy többért, de semennyiért se lehet pl szivóbenyát venni. csak a kisturbosbenyás lesz nekik, vagy ott is diesel.

nekem nem azért lett diesel, mert fogyasztáson akarok spórolni, de ekkora böszmét már nemigen fog jól vinni az 1.5T. mondeo még pont használható, de ez még 200kg, és még nagyobb homlokfelület.

nomeg ezek már adblues dieselek, várhatóan még kevesebb gond lesz.

SzlobiG:köszi. 5008 volt még talonban, de mentem egy AT8as 1.5 HDIvel próbakört, majd bérautónak volt egy hétig 308asom. hát, a csatolt lengőkar nekem nagyon nem gyerebe, 5008 + 2.0 HDI meg annyiba kerül már,mint smax, akkor meg miről beszélünk. és kijózanitó volt a 308as is. kb fél óráig tök menő az úőj pözsó belső, de utána agyf*szt kaptam, hogy nincs valódi gomb, mindent tabletről, unalmassá is válik a felületképzés, stb.

ami viszont ott megtetszett, az a sávtartó, úgyhogy szempont volt, h legyen ebben is.

talonban volt még a fapad sorento is, de senki se tudta megmondani, h milyen ülés lesz benne (egy hétig kerestünk valódi LX felszereltségű max 4 éveset, hogy tehessek üléspróbád, de ilyet nem adtak el, 5 hónap múlva lesz kipróbálható belőle, addig off. nomeg 6.5Mért dűlöngél, érzéketlen a fék, manual klima, amikor kb 7M egy fullos Smax...

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18267) molnarpeter válasza bajnokpityu (#18266) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Király, melyik kereskedő? Az AdBlue csomi alján, vagy tanksapka mellett megy már ebbe?

(#18268) Gergőke88 válasza bajnokpityu (#18266) üzenetére


Gergőke88
addikt

Értem, grat az Smaxhoz.

(#18269) Tsebacsi válasza bajnokpityu (#18266) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Grat hozzá nagyon szép az S-max :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#18270) bajnokpityu válasza Tsebacsi (#18269) üzenetére


bajnokpityu
félisten

+ többiek.
köszönöm. nagy dolog nekünk, bár nem az első új autónk, de még kedvezménnyel is a legeslegdrágább. ha bárki megkérdez 3 hónapja, h valaha lesz-e új fordom, kiröhögöm, nekem nem kell ilyen értékvesztéssel jármű.

mig sorban álltam (nem röhög, de tényleg 7üléses Smaxért álltak még ketten előttem) hallgattam, hogy másik sorban azért sirnak, h miért nem rendelhető automatával a v8as mustang, és hogy kib*szás, hogy csak manual van. eladó meg szabadkozott, hogy CO kóta, meg, hogy jövőre még szarabb lesz, mert csak 430lovas lesz. mindenkinek megvan a maga kategóriája :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18271) kcsa válasza bajnokpityu (#18270) üzenetére


kcsa
veterán

Mindenkinek megvan a maga helye, az fix. Szerdán cseréltem a 13 éves Mondeot 9 éves Focusra ;]

(#18272) Cyrin válasza Cyrin (#18248) üzenetére


Cyrin
addikt

sikerült kikapcsolni az övcsipogást.

(#18273) flymi válasza Cyrin (#18272) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Gondolom ahogy írtad softveresen vót meg.
Tényleg elég idegesítő tud lenni, ha mondjuk csak 100-200 méterrel arrébb vagy az utca végéig akarnék menni és csipog mert nem vagyok bekötve. De úgy vagyok vele, h inkább mégiscsak magamra rántom a szíjjat ha csak két lámpaközt is kell menni, mert vótmá h pont egy ekkora táv miatt adtak egy csekket (még a rönyóval), ami meg a fenének se hiányzik.
Meg aztán a régi vadócból apuka lett, nem kívánok megdegleni pár méter "szabadság" miatt.
A lámpát sűrűbben szoktam égve hagyni kiszállásnál, annak örülök h jelez és szól, h te marha kapcsolj le! :)

Valaki tudja fejből h lehet lezárni a hátsó ajtókat úgy h belülről ne, csak kívülről lehessen nyitni? Az megvan h a vezető oldalon a felső kallantyú lezárja az összes ajtót és csak belülről lehet nyitni csak fordítva nem emlékszem h van, pedig rémlik h van ilyen fícsör is.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#18274) DeFranco válasza flymi (#18273) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az ajtó élében szokott lenni egy általában a kulccsal elforgatható retesz erre. manual biztos taglalja.

(#18275) flymi válasza DeFranco (#18274) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hát jó, majd fellapozom az aktuális oldalnál. :) Eccer...
Kár h az ember nem éri be hosszabb távon napi 2-3 óra alvással. Úgy sokkal több dologra jutna idő. :B

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#18276) Cyrin válasza flymi (#18273) üzenetére


Cyrin
addikt

Egyszerű trükk, a gyújtást ráadva kilencszer kell ki be kapcsolni az övet. Erre elkezd villogni a visszajelző lámpa és kész. Ugyanezzel vissza is lehet kapcsolni.

(#18277) flymi válasza Cyrin (#18276) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ja így!
Vannak ám trükkök!

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#18278) Clain válasza Tsebacsi (#18226) üzenetére


Clain
tag

Én kérdeztem, köszi!
Hasznàltat néztem ki,kellene valamire figyelnem?
A vilàghàlòn sem talàltam nagyon panaszokat pedig màr több mint 4éves konstrukciò,jò lehet ezekszerint?

(#18279) Tsebacsi válasza Clain (#18278) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem jó motor, nekem automata van, az kicsit sokat fogyaszt :) A Spritmonitor szerint 6-9 liter között van ami reális is, az enyém 10 körül van.
Olajfogyást nézném hogy van-e, milyen volt a csere periódus. Elektronikus a szervizkönyv szerintem lekérhető a szervizben.
Futómű, fékek ne kopogjanak,illetve a hűtővíz ne fogyjon.
Egyéb ötletem hírtelen nincs.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#18280) kelly416 válasza flymi (#18273) üzenetére


kelly416
veterán

A hátsó ajtó zárja alatt van egy kis műanyag elfordítható gomb, amit mondjuk a sluszkulccsal tudsz elfordítani és nyitott-zárt lakat szimbólumokkal jelzi, hogyan is működik éppen akkor az ajtó.
Már ha mk2 fóka, de úgy emlékszem, az. Csináljak képet, hol találod?

(#18281) flymi válasza kelly416 (#18280) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Szerintem megtalálom. Mindjárt ki kell állnom a tető alól, előtte megnézem.
Köszi!

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#18282) #31733248 válasza Tsebacsi (#18226) üzenetére


#31733248
törölt tag

De jó, hogy írsz! Hogyhogy 20 ezres a szervizciklusa? Én most vittem 20 ezresre, de a szervizes felvilágosított, hogy 30 ezres az autó ciklusa... Lehet, hogy azért, mert ez már Euro 6.2-es?

Milyen remap került rá és mennyiért? Én a Superchipset néztem...

(#18283) Tsebacsi válasza #31733248 (#18282) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Évente érdemes cserélni, hogy most az 10k vagy 20k az mind1, a motornak jót tesz. Az hogy a gyár 30k-t ad meg az legyen az ő hülyeségük. Superchips féle ment rá, szerintem jó lett, rugalmasabb az autó és simábban jár a motor azzal hogy előbb van nyomaték. Az ár már drágább, Március 31ig volt akciós.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#18284) flymi válasza kelly416 (#18280) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hááát, most nem tudom mi van de nem találtam meg. Se műanyag elfordító gombot, se feliratot. :U

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#18285) #31733248 válasza Tsebacsi (#18283) üzenetére


#31733248
törölt tag

Köszi. :) Ez bluefin?

(#18286) gabor9991 válasza flymi (#18284) üzenetére


gabor9991
őstag

Ez lesz az amit keresel.

(#18287) flymi válasza gabor9991 (#18286) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Na jól van... :W
Nem is tudom minek vannak a szemeim a helyükön.

:R

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#18288) molnarpeter válasza #31733248 (#18285) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az :K

(#18289) #31733248 válasza molnarpeter (#18288) üzenetére


#31733248
törölt tag

Legálisan rá lehet tenni az enyémre is? :)

(#18290) molnarpeter válasza #31733248 (#18289) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A törvény betűje 10% eltérést enged meg a forgalmiban szereplő teljesítményhez képest, műszakin szokták tudni az értékeket, károsanyag normák terén passz.

(#18291) #31733248 válasza molnarpeter (#18290) üzenetére


#31733248
törölt tag

Köszi, de nem fogalmaztam egyértelműen: arra gondoltam, a Superchips alkalmaz-e megkötést, azaz, ha egyszer ki lett fizetve, más autóra is ráhúzható és ezt ők engedik? Mintha mondjuk az ember szoftvert venne, amit engednek asztali gépre és laptopra is telepíteni, így értem...

(#18292) ReFleXx válasza #31733248 (#18291) üzenetére


ReFleXx
addikt

[link]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#18293) Tsebacsi válasza #31733248 (#18291) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem tudod más autóra ráhúzni. Kapsz postán egy bluefin eszközt, ez lehet akár használt is. Regisztrálod a kliensprogramjukon keresztül, OBD-n lementi az autód gyári ECU-ját, majd feltöltöd nekik. Onnantól a Bluefin csak a te autóddal megy, csak arra tehetsz fel programokat. (igazából 2 van, a gyári és amit a superchips ad).

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#18294) ReFleXx válasza Tsebacsi (#18293) üzenetére


ReFleXx
addikt

fentebb linkeltem, at tudod rakni a bluefint a kövi kocsidra is ha kompatibilis es kicsengeted a remap 35%al csökkentett árát.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#18295) Tsebacsi válasza ReFleXx (#18294) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez tény, de szerintem nem erre irányult a kérdése.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#18296) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Focus 2012 MK3 1.6 tdci 115ps kocsim van. Egy barátom nemrég tuningoltatta meg az 1.4 pdtdi fabiaját és elég jó lett, egy pécsi srác csinálta neki. Elgondolkodtam én is rajta, de aggódok, hogy valami baja lesz.

Próbált itt már valaki tuningot ilyen motoron?

Üdv!

(#18297) Tsebacsi válasza johnny82 (#18296) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A dízeleken lehet jó eredményeket elérni számottevő probléma nélkül. Az 1.6 TDCI nem rossz motor szerintem, olyan 140 ló körülre lehet húzni talán. Utána én nagyon figyelnék a hűtésre, illetve azu olajok rendes cseréjére és szintjére.
A kérdés persze az, hogy mi az elvárásod a tuninggal kapcs. A túl sok nyomatékot egy elsőkerekes problémásabban viszi majd le az útra, lehet el fog kaparni az első kerék ha nagyon forszírozottan indulsz/alacsony sebességnél. Autópályán nyerhetsz talán nagyon max 1-1,5 litert fogyasztásban, városban lehet kicsit több lesz.

Egy példa: [link]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#18298) molnarpeter válasza johnny82 (#18296) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Km mennyi benne, turbó felújítás volt-e már, hány km-enként regenerál? Ha menés kell, szvsz jobban megéri egy 2.0 TDCI, az 180-190 lovat tud kisujjból.

[ Szerkesztve ]

(#18299) SzlobiG válasza johnny82 (#18296) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nyugodtan írathatsz rá egy programot ésszerű keretek közt semmi baja nem lesz. Nekem is már évek óta van, sőt kipróbáltam már vagy 4 fajtát magamnak.

(#18300) RazoR válasza johnny82 (#18296) üzenetére


RazoR
veterán

MK2,5 1.6TDCi 90 ló lett átírva 128 ló/298Nm. azóta belement 80ezer km, semmi baja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.