Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) kcsa válasza pn4hvq (#18850) üzenetére


kcsa
veterán

Én is ugyanezt vettem, ugyanilyen autóba, csak nálam a hideg időben nem vette az 1-2-t. Viszont ezt száz százalékban javította.

(#18852) rongyi válasza molnarpeter (#18842) üzenetére


rongyi
aktív tag

Csomagtartó mennyire pakolható? Gondolok itt ezalatt babakocsi, nagy bevásárlás, toronyóra láncostól stb. stb.

(#18853) kcsa válasza rongyi (#18852) üzenetére


kcsa
veterán

1.6 Ti-VCT is teljesen ajánlható, számomra érezhetően jobb volt (pont egy c-max a viszonyítási alapom ennél a motornál). Az össze-vissza hajtogatható/kivehető/csúsztatható ülések miatt tényleg remekül variálható.

szerk.: úgy emlékszem MK1 FL után már csak magasabb felszereltséghez jártak ezek a variálható hátsó ülések, ennek érdemes utánanézni.

[ Szerkesztve ]

(#18854) rongyi válasza kcsa (#18853) üzenetére


rongyi
aktív tag

Tehát akkor egy 1.6-os benzinessel, amiben kb. 200e km van nagyon nem lőhetek mellé? Első sorban családi autó lenne és az asszony vezetné, de néha azért én is oda-oda lépnék neki és szeretem ha egy motorban van tartalék :D

(#18855) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Focus MK3.5-be keresek telefon töltőt/tartót, ami nem hullik le a szellőzőrácsról. A vezeték nélküli töltés fontos, csak rápattintom és tölt. SYNC van, a BT-on keresztül csatlakozás jobb mint a madzagos, nem kell molyolni vele, plusz a telefonom csatlakozója erősen odavan, szóval ez semmiképp nem játszik. Nézegettem párat, vettem is (10W Wireless Charger Fast Car Mount), de eddig nem sikerült olyat találni, ami masszívan megáll, vagy nem hullik le a rázkódástól.

Nem ragaszkodom a szellőzőrácshoz, de mivel nem sok hely van a műszerfalon, ötletem sincs. Javaslat?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18856) Tony21 válasza molnarpeter (#18843) üzenetére


Tony21
tag

Igen, ezen túl vagyok, június 4-én már tudnám is vinni ... :W

(#18857) kcsa válasza rongyi (#18854) üzenetére


kcsa
veterán

Ha kell tartalék, akkor nem 1.6, hanem 2.0-t kell venned :DDD de jó lesz az 1.6 is, főleg ha Ti-VCT ;)

(#18858) molnarpeter válasza TigerCat (#18855) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Brodit kínál olyan tartókat, amik műszerfal résbe illeszthetők, esetleg nézz rá azokra :)

(#18859) molnarpeter válasza Tony21 (#18856) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Akkor csak a szokásos :((( Esetleg valami kartont tegyél alá még, hogy jobban látszódjon, honnan folyik.

(#18860) TigerCat válasza molnarpeter (#18858) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nézem, köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18861) patomi válasza rongyi (#18854) üzenetére


patomi
őstag

1.6-ban nincs tartalék, hiába nyomogatod. De jó kis mászkálos kocsi. Csomitartó rövid, de magas. Az üléseket egyesével lehet kivenni, viszont dög nehezek és a tárolás is macerás. Fogyi 10-7 lityi között. Sok dugóval benyal a 10-be. Átlag nálam olyan 8-8.5 (95% város). Vezetni jó, de az ülés nem a legjobb. “A” oszlop sokat kitakar, erre figyelni kell. Az enyém 1.6 100 ló 2006-os.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#18862) Senhi válasza rongyi (#18838) üzenetére


Senhi
aktív tag

Nekem 2008-as van, de 2.0-ás dízel szóval erről a részéről sokat nem tudok mondani (bár pont a motor az amivel még nem volt gondom).

Rozsda mostanában kezdett megjelenni, hátsó kerékíveken, balelső küszöbnél az ajtó alatt. Állítólag ez jellemző hibája. Alulról szerelő szerint rendben van (még).
Nagyobb kopó dolgokat is most kezdte el kérni: első rugók, lengéscsillapítók, hátsó lengőkar, motortartó bak, generátor, zörögni is zörög belül.
Amúgy menni megy rendesen (bár ez motor függő), hely van benne és nekem kényelmes :) .

(#18863) flymi válasza patomi (#18861) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

"A" oszlop tényleg kicsit kitakar, de azért mérföldekkel jobb mint egy Zafirában. :)
Csomitartó hamar meg tud telni tényleg és még babakocsi se kell bele.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#18864) rongyi


rongyi
aktív tag

Köszönöm a válaszaitokat, körbe nézek a piacon :R

(#18865) molnarpeter válasza patomi (#18861) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jó Öreg Megbízható 1.6: nem eszik sokat, nem romlik el
Ti-VCT: volt a fórumon kolompoló dugattyúval és eltűnt olajnyomással, dupla annyi lambda szonda van benne, okoskerék mindben elromlik általában
1.8-2.0: menetrend szerint elkezdi enni az olajat
Aerodinamikailag egy Rubik kocka közeli rokona, úgysem versenyautó, legalább ne romoljon el :D

(#18866) patomi válasza molnarpeter (#18865) üzenetére


patomi
őstag

Bizony ezért lett sima 1.6, c-max meg praktikussága miatt. (No meg tetszik is)

(#18863) flymi , c-maxban még ott a háromszög ablak is, aminek semmi gyakorlati haszna nincs, csak a latóteret csökkenti. (Nyilván tetőt, karosszériát merevebbé teszi)

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#18867) Tony21 válasza molnarpeter (#18859) üzenetére


Tony21
tag

Nem várom meg a júni 4-et, holnap bemegyek és az arcukba nyomom ezt:

A lyuk:

A sérülésmentesen felszerelt szűrő, pár rozsdafoltocskával:

(#18868) gabor9991 válasza Tony21 (#18867) üzenetére


gabor9991
őstag

Ez kemény:Y

(#18869) darvinya válasza Tony21 (#18867) üzenetére


darvinya
titán

Kaptál újként egy használtat, ami mostanában adta meg magát.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#18870) Tony21 válasza darvinya (#18869) üzenetére


Tony21
tag

64900Ft-ot a hülyének is megért.

(#18871) Lefty válasza Tony21 (#18867) üzenetére


Lefty
addikt

Eleg jo szervized van, biztos nem mennek oda tobbet.

(#18872) TigerCat válasza Lefty (#18871) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem márkaszervizben küzdöttek egy napot a kocsimmal, mert az istennek nem akart menni. 60 ezres szerviz után rángatott és nem gyorsult. Fél napig szerelték, mire kiderült, hogy az egyik gyertya megrepedt. Szabad szemmel alig lehetett látni. Nem védeni akarom őket, de könnyen lehet, hogy észre sem vették. Persze majd kiderül a jófejség, ha visszaviszi...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18873) darvinya válasza TigerCat (#18872) üzenetére


darvinya
titán

Repedt gyertyát hamar felismerhető, mivel az elektronikai zárat okoz, és ennek sz.gépen, stb. látható nyoma van.
Még ha mikró repedés van, még akkor is van nyoma.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#18874) TigerCat válasza darvinya (#18873) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ok, én nem értek hozzá. Csak a szándékot akartam jellemezni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18875) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Klíma tisztító sprayvel van valakinek pozitív tapasztalata? Ha igen melyik márkával?
Arra gondolok amit bekapcsolva az utastérben a szőnyegre állítva kell működtetni, miközben a belső levegőre állított szellőztető működik.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#18876) kcsa válasza embe (#18875) üzenetére


kcsa
veterán

Inkább ózonos fertőtlenítés, ami valóban működik, a klímabombával elég vegyes tapasztalatok vannak.

Jóbarátom HRV-je elég penetráns szagot árasztott, egy negyed órás ózonos kezelés lerendezte, házilag csináltuk.

(#18877) DZs válasza embe (#18875) üzenetére


DZs
senior tag

Egyik ilyen sem hatásos. Nem elég a szer töménysége, ami a légcsatornákba kerül. Műhelyek által használt eszközöknek van haszna.
Lerakódást, vagy baktériumot akarsz eltávolítani?

(#18878) ReFleXx válasza Tony21 (#18867) üzenetére


ReFleXx
addikt

ha jol ertem tavaly nyar ota lyukas az olajszuro? :Y

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#18879) embe


embe
nagyúr

Csak úgy gondoltam egy ilyen nem árt. Másik autónál 1x használtam, nem is emlékszem a márkájára.

Milyen árban mozog egy ilyen ózonos tisztítás? És hogyan kell házilag? :F

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#18880) SzlobiG válasza ReFleXx (#18878) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pár deci olajat szépen elszórhatott. :D

(#18881) kcsa válasza embe (#18879) üzenetére


kcsa
veterán

Házilag? Hát... nekem van ózongenerátorom :DDD

De a helyi szervizben olyan 5k körül csinálják.

(#18882) embe válasza kcsa (#18881) üzenetére


embe
nagyúr

Ja kérem így könnyű!! :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#18883) Tony21 válasza ReFleXx (#18878) üzenetére


Tony21
tag

Nem, kb. múlt hét közepe óta. Havonta nézem az olajszintet, áprilisban is OK volt. Eddig bírta :)

(#18884) DeFranco válasza kcsa (#18881) üzenetére


DeFranco
nagyúr

egy linket igazán adhatnál :D

most volt nálam a klímás a lakásklímát tisztítani, ő bombát használ a sajátjában, csak nézett hogy én habozni tervezem a hőcserélőt (persze nem ellenezte csak szerinte elég a bomba)

nem vitatkoztam vele, de szerintem is érdemes rendszeresen "lemosni" a lamellákat, mert hiába aeroszolozod meg gyilkolod a gombát ha megtapad, és nem mosod le helyi kezeléssel, akkor sokkal könnyebben gombásodik le újra.

kivenni beáztatni nyilván nem lehet rendszeresen, ezért marad a hab mint az ahhoz legközelebbi megoldás.

(#18885) kcsa válasza DeFranco (#18884) üzenetére


kcsa
veterán

Ilyenem van.

De mivel folyton keverem ki hova valósi: nem te vagy óbudai? Mert akkor grátiszba meg tudjuk azért oldani ;)

(#18886) radi8tor válasza kcsa (#18885) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én vagyok óbudai és engem is érdekelhet. :)
Gondolom kellene neki 230V hálózat a működéshez. Vagy van invertered is? :D

⭐ Stella

(#18887) kcsa válasza radi8tor (#18886) üzenetére


kcsa
veterán

Ah tudtam hogy valaki :DDD 220V kell, inverterem nincs, de lehet kellene :D

[ Szerkesztve ]

(#18888) radi8tor válasza kcsa (#18887) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem volt csak évekig nem használtam és megváltam tőle.

⭐ Stella

(#18889) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Fura dolgok kerülnek elő a kocsiből. Szervo hidraulika cső csere után mondja a szerelőm, hogy meglepődött, mert a kiszerelt darabon van egy plusz méteres hullámos nyúlvány ami a hűtő elé lett bevezetve olajhűtés gyanánt. Majd egyszer lövök róla képet milyen is, de gondolom el tudjátok képzelni. Lehet anno gond volt a szervo olaj hőfokkal?
A Cromaxos eladó megesküdött, hogy amit rendeltem az full gyári és azon nincs ilyen nyúlvány, tehát akkor ezt utólag mókolták rá. ABS világít a műszerfalon, de remélem csak az esős párás idő miatt, reggel még semmi baja nem volt. És búg valamelyik első kerékcsapágyam, szóval megint meglett a következő adag javítani való.
Pár hete kezdett el hangosabb lenni, de gondolom pár száz kilométert még elmegy ezzel is. Pénteken irány Füle.
Mennyire macerás egy komplett kerékagy csere porfogó lemezzel? Elől lecserélném jövő hónapban az első kettőt. Árban sem olyan vészes ahogy nézem, ~30-35k-ból megvan az anyag + munkadíj. Tárcsák és betétek jók, azokat nem kell piszkálni. Gondlom utána futómű állítás.
Hátsó dob, csővég és bilincsek + függesztékek a héten lesznek megrendelve.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#18890) kcsa válasza flymi (#18889) üzenetére


kcsa
veterán

Szerintem élő ember nem méri a szervoolaj hőfokát :D Esetleg nem lehet, hogy volt beépítve szervoolajszűrő? Mondeo MK3 esetén elég népszerű módosítás.

(#18891) gabor9991 válasza kcsa (#18890) üzenetére


gabor9991
őstag

Tartályban van szűrő.

(#18892) pn4hvq válasza flymi (#18889) üzenetére


pn4hvq
senior tag

"ABS világít a műszerfalon" vs "Pénteken irány Füle" :Y
Én azért megpróbálnám péntekig megszüntetni azt a világító ABS-t...
Nézd meg a kábeleket, csatlakozókat, hátha csak szétcsúszott.

(#18893) patomi válasza flymi (#18889) üzenetére


patomi
őstag

Vagy nem oda való cső volt, csak a csatlakozás passzolt. Amúgy szvsz olyan nincs, hogy oda megy hűtés de nincs vissza térő. Az csak egy pangó ág lesz akkor. ABS nem nagy gond, ha féked van.(nem árt csekkolni a hatásfokát) Én a kerékcsapággyal nem szórakoznék, ha beáll annyi, tréler. Eszközök nélkül neki se állj a cserének otthon.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#18894) kcsa válasza gabor9991 (#18891) üzenetére


kcsa
veterán

Az nem szűrő. Ez már szűrő :)

(#18895) gabor9991 válasza kcsa (#18894) üzenetére


gabor9991
őstag

Igen, ez szűrő :)

(#18896) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hasonló a toldat mint amit a linkelt képen láttam csak ez nem gumi, hanem fém cső és U alakú ha úgy nézzük és be volt gyógyítva a hűtő elé.
Megrendelem a héten a komplett kerékagyat is, gondolom párban érdemes azt is cserélni. 35k-ban talán megáll a kettő. Nem akarok nekiállni házilag, elől is cserélni kell párban egy szilentet.
Abs nem világít a műszerfalon, koma azt mondja h csak addig világított amíg megfordult vele az utcában, de utána eltűnt. Nálam még sosem égett. Talán az esős-párás idő, nem tom. Jobb oldalt elől viszont azt mondja mókolva van az abs vezetéke, legalábbis nem egyforma a két oldalon. A fék jól fog, abs is működik.
Kiderült miért kopog-csattog a kocsi eleje erőteljesebb induláskor. Az alsó váltótartó baknál van holtjáték, az is csereérett.
Gyanús nekem azért, h ennyi gond volt a jobb oldalon. Szerintem törve volt de nem annyira, h a nyúlvány is sérült volna. Azon nem látszik semmi.

A lényeg, h szépen lassan fény derül minden apró hibára és javíttatgatom. Mondjuk ez a szopás a szervóval nem hiányzott viszont most már legalább ez is rendben van. 3000 felett azért lehet hallani a pumpa hangját de őszintén már teszek rá.

Úgyhogy így néz ki a következő javítás:
-Hátsó kipufogó dob, kipufogó vég cső, talán a szakadt flexi cső csere is belefér
-Első kerékagy és porvédő lemez
-Alsó váltótartó bak

Munkadíjjal kábé 80k-val számolok max.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#18897) jupp008 válasza embe (#18875) üzenetére


jupp008
senior tag

Nekünk van otthon rendes ózongenerátor, valami ilyesmi, de mégis ma vittem a kocsit vegyszeres tisztításra, mert én mondjuk abban hiszek. Ezek a spray dolgok pedig szerintem csak placebók amik illattal elfedik a rossz szagot egy darabig.

Én mondjuk utálom az ózongenerátor után hátramaradt pocsolyaszagot is ...bár az csak én vagyok.

(#18898) kcsa válasza jupp008 (#18897) üzenetére


kcsa
veterán

Ózonozás után jó sokat kell szellőztetni, nem túl egészséges szagolgatni.

(#18899) jupp008 válasza kcsa (#18898) üzenetére


jupp008
senior tag

Igen persze, de utána is kb. 1 hétig érzem azt a hátramaradt 'illatot" mire kimegy.

(#18900) embe


embe
nagyúr

Na akkor ha megcsinálom hallgathatom majd a feleségem, hogy jó büdi lett a kocsiban. :Y

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.