Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18901) troll81


troll81
addikt

El is felejtettem be került a rúgóba a lufi teljesen jó.

(#18902) DeFranco válasza flymi (#18896) üzenetére


DeFranco
nagyúr

amikor a kipufogót csináltattam akkor mondta a szaki hogy valamiért ha emelve forgatja a motor a kereket akkor hibát jelez a kompjuta és vagy az abs vagy a fék (ha nem ugyanaz) a visszajelző világít pár méteren aztán amikor kiméri hogy rendben van akkor eltűnik

(#18903) flymi válasza DeFranco (#18902) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Érdekes. Csak itt nem volt még emelve.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#18904) radi8tor válasza embe (#18900) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak 1 napig, utána már inkább olyan illat van benne, mint 3000 méter magasan egy hegyen.

⭐ Stella

(#18905) embe válasza radi8tor (#18904) üzenetére


embe
nagyúr

El fogom hinni. Még nem jártam 3000 m. magas hegyen. :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#18906) radi8tor válasza embe (#18905) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vagy mint az orvosi rendelőben, ahol megy a kvarclámpa. :DD

⭐ Stella

(#18907) Erdei88 válasza embe (#18900) üzenetére


Erdei88
veterán

Szerintem megéri akár évente is megcsináltatni. :K

(#18908) Tony21 válasza TigerCat (#18872) üzenetére


Tony21
tag

Tegnap cserélték garban (na még szép).
Mindegy, idén lesz 5 éves, többet úgysem viszem oda.
Eddig is megcsináltam volna az olaj/szűrő cserét, csak ugye tudjuk, hogy van ez ...

(#18909) TigerCat válasza Tony21 (#18908) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én csak márkaszervizbe hordom a kocsimat 2004 óta. Újat és használtat egyaránt. Mondjuk márka hű vagyok, szóval konkrétan ugyanaz a szerviz, de még ha akadnak is gondok, jobb eséllyel oldódik meg, mint egy kis független szerelőnél... De ez az én véleményem, elfogadom, ha más mást tapasztal, vagy másként vélekedik.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18910) zoltan.bagi válasza TigerCat (#18909) üzenetére


zoltan.bagi
csendes tag

Én is.
Egy szerelőtől sem várható el, hogy értsen mindenhez. Aki meg csak egy adott típust (vagy párat) lát, rááll a szeme a gyenge pontokra, jobban látja mi mennyit bír. Tapasztalatból is tudják mit "illik" még cserélni, mert visszatéve csak reklamáció lesz.
Persze van egy univerzális SOS szerelőm is, de "komolyabbat" csakis márkaszervizben.

(#18911) diegho válasza zoltan.bagi (#18910) üzenetére


diegho
nagyúr

Én csak független szervizbe megyek. Eddig bármit vittem oda, elmondtam a hibát, azonnal tudták mi a gond és az áraik is jók.

(#18912) Tony21 válasza TigerCat (#18909) üzenetére


Tony21
tag

Márkaszervizbe hordtam én is ... :)

(#18913) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Megvan a végeredmény:

-Bosal hátsó dob, kipufogó vég cső + szerelékek 37k (ezt mondjuk kicsit sokallom, ennyiért komplett szettet kéne adjanak flexicsőtől az utolsó centiig szvsz)
-Meyle kerékagy első (párban cserélem, bár csak a bal oldali búg) 2 x 14.5k
-Alsó váltótartó bak (megrendelve, 9k és még pár százas lesz)

Ez cirka 75k + majd még a munkadíj. Végül is nem lőttem alá a 80k-s tippemmel, csak ott egy aggyal számoltam.

Szervoolaj szintre ránéztem ma a max fölött van egy ujjnyival. Ez okozhat gondot vagy ekkora ráhagyás nem számít?

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#18914) #31600896


#31600896
törölt tag

Szevasztok!

Focus Mk2 külső tükreit be lehet hajtani valahogy? Kifele hajlik elég könnyen, befelé nem, vagyis nem mertem egy pontont túl erőltetni. Elég gáz lenne, ha nem lehetne, a Fiestáét is lehet.

(#18915) kcsa válasza flymi (#18913) üzenetére


kcsa
veterán

a minimum olajszint alatt egy ujjal nagyobb gond lenne :)

De szerintem szívd le a felesleget, patikában kapsz 100ml-es fecskendőt (opcionálisan hozzá egy infúziós szereléket), azzal megoldható mindenféle leszívás. (a motortérben IS :DDD)

(#18916) DeFranco válasza kcsa (#18885) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem, de budapesti vagyok így elvileg összehozható lenne. idénre viszont ha minden igaz habos tisztítást tervezek, remélem elég lesz, de ha később is lesz lehetőség, lehet egyszer élnék majd vele köszönettel :)

(#18917) kcsa válasza DeFranco (#18916) üzenetére


kcsa
veterán

Jelentkezz, ha szükségét érzed :)

(#18918) kelly416 válasza #31600896 (#18914) üzenetére


kelly416
veterán

Az enyémét biztos, 2006-os Fóka.

(#18919) trialboj


trialboj
őstag

Üdv,

Egy haver régi fordjában a magnó benyalt 1 cd-t és ne tudja kivenni, ilyen modellről van szó

esetleg tud valaki megoldás, mit lehet ilyenkor csinálni?

Kösz

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#18920) jupp008 válasza trialboj (#18919) üzenetére


jupp008
senior tag

Rádiót hallgatni ?
Amúgy én úgy tudom ilyenkor teljesen szét kell szedni, ha a kiemelő automatika nem működik mert máshogy nem fog kijönni.

[ Szerkesztve ]

(#18921) rgeorge


rgeorge
addikt

Üdvözlet.
Ford Focus MK1 facelift, 1.6 benzines. Indításkor a távolsági fényszóró bekapcsolt állapotban volt és nem is lehet kikapcsolni azóta. A fénykürt mód megy helyzetjelző üzemmódban, de fényszóró módban csak a távolsági megy, kikapcsolhatatlanul. Mi lehet ennek az oka? Igen ritkán megyünk úgy, hogy szükség lenne a távolságira, nem is emlékszem, mikor kapcsoltam be szándékosan utoljára, a tompított viszont szinte mindig be van kapcsolva.
Van más furcsaság is, de régebb óta, mintha testelési vagy egyéb rejtélyes elektromos gond is lenne, a következők fordultak elő leginkább az elmúlt évben:
* páramentesítő gombra kinyit a csomagtartó (2x),
* rádió kikapcsol (2-3x) menet közben,
* kézifék/ABS visszajelző fel-felgyullad, kialszik menet közben (mindkettő ok nélkül),
* sebességmérő mutató leesik majd visszatér (1-2 perctől 15 percig, kilométerszámlálók állnak, de nem jelenik meg ---- a kijelzőn (tehát nem a klasszikus jeladó hiba).
A távolsági fényszóró bekapcsoltság lehet szintén emiatt?
Pár hete az akku melletti két testkábel csatlakozást megtisztítottam (erre szokott az ablakmosó folyadék utántöltéskor ráfolyni), elég rozsdásak voltak, a parajelenségek nem szűntek meg. Múlt szombaton az akkusarukat is megtisztítottam, azóta nem volt ilyen jelenség. Kedden volt szervizben, ahol megnézték az akksit is, még messze van a cserétől, generátor is rendben tölt. És azóta nem kapcsolható ki a távolsági fényszóró sem.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#18922) radi8tor válasza rgeorge (#18921) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom a távolsági fényszóró reléje besült és nem kapcsol le. Szerelési útmutatóban le van írva hol találod (motortérben jobbra az ablaknál)

De az is lehet, hogy szétment valamelyik kábelköteg és "zárlatos" vagyis összeér több olyan kábel, aminek nem kéne.

El kell menni a kocsival egy jó autóvillamosságihoz.

⭐ Stella

(#18923) rgeorge válasza radi8tor (#18922) üzenetére


rgeorge
addikt

Köszönöm. Szerelési útmutatóm nincs, csak kezelési, ott csak a biztosítékok szerepelnek.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#18924) n1nja


n1nja
tag

Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Fojtószelep tisztítás után furán viselkedik az autó.
Szervíz azt mondta, hogy idő kell, amíg megtanulja a rendszer az új értékeket. 1 hete napi 50km-t mentem vele, nem igazán javult.
A jelenség: megálláskor vagy gázpedált felengedve vagy felpörög a motor vagy 1500 fordulat környékén megy még pár másodpercig majd úgy esik vissza alapjáratra. Motorfék hatást is gyengébbnek érzem azóta. Túl sok levegőt kapna?

Mi lehet a bibi, mit tudnék tenni?

Köszi.
(Focus mk1 1.6b 2002)

(#18925) gabor9991 válasza n1nja (#18924) üzenetére


gabor9991
őstag

Vákuumcső lehet lyukas.

(#18926) DeFranco válasza n1nja (#18924) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mivel tisztították? ha nekiestek valami durva anyaggal, ne adj' isten smirglivel akkor lehet többet ártottak vele mint használtak

de csatlakozom a vákuumcső-elmélethez

(#18927) ReFleXx válasza flymi (#18913) üzenetére


ReFleXx
addikt

az egy ujjnyi + nem fog gondot okozni.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#18928) n1nja válasza DeFranco (#18926) üzenetére


n1nja
tag

Szervíz tisztította, nem láttam és nem tudom mivel.

Ha a cső lyukas, akkor miért nem jelentkezett a probléma tisztítás előtt?
A szelepen lehet állítani bármit? Lehet eltekerték korábban, amikor koszos volt?

Köszi.

(#18929) DeFranco válasza n1nja (#18928) üzenetére


DeFranco
nagyúr

most nincs előttem a folyamat, de gondolom valami levegőcsőnek kell oda menni lehet rosszul rakták össze, nem résmentes. ha nem akarod visszavinni akkor egy youtube videó alapján meg tudod esetleg nézni, hogy minden a helyén van-e

nem értek hozzá csak ötletelek

(#18930) n1nja válasza DeFranco (#18929) üzenetére


n1nja
tag

Voltam náluk más okból kifolyólag, ugyanazt mondták: idő kell neki. Ja, amíg újra olyan koszos lesz :)

Megnézem a hétvégén, ha lesz időm. Bosszantó.

Köszi.

(#18931) DeFranco válasza n1nja (#18930) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hol voltak ilyen kedvesek?

(#18932) n1nja válasza DeFranco (#18931) üzenetére


n1nja
tag

Az amíg újra olyan koszos lesz csak az én gondolatom volt.

(#18933) flymi válasza ReFleXx (#18927) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:R
Gondolom kerékagyat nem feltétlenül kellett volna párjával vennem, de szerintem jobb a békesség.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#18934) kelly416 válasza flymi (#18933) üzenetére


kelly416
veterán

Szólj, ha el akarod adni az autódat. Mindjárt új autót raktál össze, annyi mindent kicseréltetek már rajta. :DDD

(#18935) kcsa válasza kelly416 (#18934) üzenetére


kcsa
veterán

Ismerőseim nekem is ezt szokták mondani :D

(#18936) zoltan.bagi válasza n1nja (#18924) üzenetére


zoltan.bagi
csendes tag

Amíg gurul a kocsi kicsit magasabb az alapjárat.
Valószínűleg a PCV csöve lecsúszott vagy lyukas. Az alapjárat szabályzó után esik az is, így a kelleténél több levegőt kaphat.

(#18937) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Létezhet ilyen külsővel Fóka, ami csak külsőre ilyen? Szóval nekem nem kell a teljesítmény, csak az optikai tuning..

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#18938) TomMusic válasza TomMusic (#18937) üzenetére


TomMusic
őstag

Bocsi, a link lemaradt:
[link]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#18939) jupp008 válasza TomMusic (#18938) üzenetére


jupp008
senior tag

Ezeknek tényleg ilyen irreális áron mennek ?

(#18940) kcsa válasza TomMusic (#18937) üzenetére


kcsa
veterán

1.4idegeshez ideális.

Amennyire tudom rs optikai csomag nincs, csak st.

(#18941) radi8tor válasza jupp008 (#18939) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Biztos az egyedi rendszám miatt. :D

⭐ Stella

(#18942) Tsebacsi válasza TomMusic (#18937) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Utólag megvehető a Body kit, súlyos százezrekért :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#18943) n1nja válasza zoltan.bagi (#18936) üzenetére


n1nja
tag

Üresben, ha elengedem a gázpedált, jópár másodpercig pörög 1500-on, majd onnan ejti vissza alapjáratra.
Nem találtam sérült vagy lecsúszott csövet. (ez persze nem jelenti azt, hogy nincs).
A fojtószelepen lehet bármit állítani?

(#18944) diegho válasza n1nja (#18943) üzenetére


diegho
nagyúr

Este lefényképezem melyik csövet nézd meg.

(#18945) zoltan.bagi válasza diegho (#18944) üzenetére


zoltan.bagi
csendes tag

Telefonnal érdemes körbevideózni, s utána meghallgatni. A "sziszegő" hangot nagyon jól kiemeli a telefon, én anno úgy találtam meg a repedést a csövön.

Btw: üresben alatt álló autót is értesz? Gurulva kicsit magasabb az alapjárat, az normális. Ha falsot szív, akkor sokkal, az nem normális :)
Viszont ha álló autónál csinálja ezt, akkor lehet más a hiba. (alapjárati vagy fojtószelep környéke)

(#18946) n1nja válasza zoltan.bagi (#18945) üzenetére


n1nja
tag

Aha, álló autó, nem gurul. :)

(#18947) Erdei88


Erdei88
veterán

2013-as 1 literes ecoboost MK3-as Focus esetén, ha nem tankolni szeretnénk, hogy lehet bármiféle üzemanyag adalékot beleönteni a tankba? Van egy zsilip/zár amit nem lehet kinyitni és megakadályozza, hogy bármit is beleöntsenek.
Ki lehet ezt valahogy nyitni?

(#18948) kcsa válasza Erdei88 (#18947) üzenetére


kcsa
veterán

Van ingyenes, és fizetős megoldás is :)

Fizetős: létezik méretpontos Ford tölcsér, azzal beöntheted.

Ingyenes: leemeled a töltőpisztolyt, beleöntöd a pisztolyba/csőbe, és tankolsz.

(de adalékok egyébként sem sokat érnek ;) )

[ Szerkesztve ]

(#18949) molnarpeter válasza Erdei88 (#18947) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Pótkerék üregben, vagy kesztyűtartóban szokott lenni a kis tölcsérke, de egyszerűbb a pisztolyba önteni. Miért kell bele adalék?

(#18950) ReFleXx válasza zoltan.bagi (#18945) üzenetére


ReFleXx
addikt

de az is jo ha megfujkalod fektisztito sprayvel, ha valtozik a hang/alapjarat akkor ott a bibi.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.