Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) diegho válasza DeFranco (#18700) üzenetére


diegho
nagyúr

Megnéztem, most épp megy el vele párom, de majd hét közben kicserélem, néztem róla videót, az anyós oldalit kell cserélni, a műanyag burkolathoz simán hozzáférni. Mennyire szokta enni az izzókat? Van itthon Osram cool blue szett, de az nem a legtartósabb és ahhoz a másik oldalon is cserélni kellene, szerintem kap egy olcsó bárdis, vagy unixos izzót.

(#18702) DeFranco válasza diegho (#18701) üzenetére


DeFranco
nagyúr

En tungsramot teszek bele, nem eszi surun. Volt hogy valamiert egy idoben gyakrabban kiegett akkor evente csereltem mondjuk harmat, most nem tudom megmondani mikor volt utoljara csere de az emult egy evben nem volt egynel tobb

(#18703) radi8tor válasza diegho (#18701) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet Focus 1-nek kicsit magasabb a töltőfeszültsége, ezért égnek ki hamarabb az izzók. (én ezt tapasztaltam) De Tungsram jobban bírja ezt az emelt feszt, már évek óta nem kellett cserélni. (igaz azóta generátor is cserélve volt :D )

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#18704) Lefty válasza diegho (#18695) üzenetére


Lefty
addikt

Szerintem borzaszto, hacsak nincs kis kezed, de akkor se egyszeru. Ha az akksi oldalan egett ki, ott konkretan ki kell venni hozza az akksit, hogy hozzaferj. Meg az a csatos burkolat is szornyu.

(#18705) DeFranco válasza Lefty (#18704) üzenetére


DeFranco
nagyúr

dehogy kell kivenni. ki lehet játszani a deklit, bár nem egyszerű. de nem a kézmérettől függ.

viszont szerszám nélkül szerelhető, és sem nem kell hozzá levenni a lököst, sem kivenni a lámpatestet sem lebontani az autót hengerfejig. ha kétszer kicserélted az akkus oldalon harmadszorra már sima ügy.

(#18706) #31600896 válasza zoger (#18640) üzenetére


#31600896
törölt tag

Kicseréltem a teleszkópokat, de az a fura hang nem szűnt meg. Érdekes, hogy a jobb hátulja "ül", és ha a jobb oldallal megyek rá egy csatornafedélre, úthibára akkor hallom a csomagtér felől a zörgést. Ha bal oldalon kapok be egy kátyút, semmi hang. Egy fórumtárs már említette a csillapítókat, hogy lehet amiatt áll ferdén a kocsi.

(#18707) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Mondeo csoportban 35k Ft egy keveset futott DPF, ezek szerint jól sikerült a Mk4 facelift, hogy szinte eladhatatlan a részecskeszűrő hozzá :D

ReFleXx: Fordom sincs, de ennyiért én is komolyan gondolkodóba estem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18708) ReFleXx válasza molnarpeter (#18707) üzenetére


ReFleXx
addikt

annyiert elgondolkodtam rajta, de szerencsere nincs ra szüksegem. kopp - kopp :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#18709) molnarpeter válasza #31600896 (#18706) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha csak a zörgés forrása számít, elég kivenni őket, mondjuk mivel folyamatosan feszül, szerintem nem sokat zöröghet amúgy sem. Ha valaki vezet és te bent hallgatsz a csomiban, meg lehetne próbálni jobban belőni a zaj forrását (persze forgalomtól elzárt terület, stb). Másik, hogy kezdj el dolgokat kiszedni az autó hátuljából, hátha eltűnik a zörgés is :)

(#18710) Lefty válasza DeFranco (#18705) üzenetére


Lefty
addikt

Jo hat gondoltam, hogy nem az en modszerem a benchmark, de azert nem egy setagalopp. Azota mk3 focusra csereltem, ebben ahhoz kepest nagyon kenyelmesen lehet izzot cserelni, csak egy laposfeju csavarhuzo kell es semmi extra.

(#18711) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Vettem varrógépolajat, általános használatra jó legalábbis ez van rávésve. Csomagtartó nyitogatót gondoltam átkenni a mindenható wd40 helyett.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#18712) kcsa válasza flymi (#18711) üzenetére


kcsa
veterán

Ilyen célra egyértelműen jobb, mint a WD40.

(#18713) darvinya válasza flymi (#18711) üzenetére


darvinya
titán

Ilyen helyekre, ahol lehetséges a nedvesség, jobb száraz állapotban szilikon alapú kenőanyag.
Mert az száradás után nem csak síkos, hanem víztaszító is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#18714) flymi válasza kcsa (#18712) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Szuper, majd ha nem esik lekenyem.
Láncspray-ről nem is hallottak a gazdaboltban. :N :))

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#18715) zoltan.bagi válasza DeFranco (#18705) üzenetére


zoltan.bagi
csendes tag

Sminktükör még ajánlott a művelethez.
Illetve amíg nem áll össze fejben a rögzítő kis "drót/rugó" működése, addig kár nekiállni. Én a vakon tapogatózós módszerrel kiakasztottam és utána kellett youtube-on visszafejteni, hogy hova való :)
Ha viszont tudod hogyan kell használni, tényleg csak pár perc.
Hülyén hangzik, de lehet hasznos a jobb (anyós) oldalon "begyakorolni", mert a bal tényleg nem egy sikerélmény... (főleg, ha a műveletsor is ismeretlen)

Zsanérok: én grafitos zsírt préseltem be fecskendővel. Már 2 éve, nyikorgásnak nyoma sincs.
Napellenző: az infúziós cső nyert nálam is, könnyebb beszerezhetősége végett. +1 komfortfokozat, hogy városban nem kell 10 percenként visszapattintani :D

[ Szerkesztve ]

(#18716) darvinya válasza flymi (#18714) üzenetére


darvinya
titán

Mert olyan spray-t bicikli és motoros, és csapágy boltban kapható.

Bár a motor fűrészhez is olyan való.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#18717) molnarpeter válasza darvinya (#18716) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Így van, motoros (esetleg autós) boltban szokott lenni inkább :K Láncfűrész mellé én még csak lánckenő olajat vettem, amit bele kell tölteni, és magának adagolja, nem láttam olyat, amit fújni kéne.

(#18718) darvinya válasza molnarpeter (#18717) üzenetére


darvinya
titán

Fújost, azt extrém hideg, vízes, poros helyekre való, mivel az szilikon alapú kenőanyag szárazon.
Adagolós megoldás nem jó, mert azzal pillanatok alatt begyűjti a koszt, a víz lemossa ráadásul vízet szennyezi, hidegben kikristályosodik az olaj és akkor, már csiszol, nem ken.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#18719) xmad


xmad
őstag

Sziasztok

Nem reg vettem egy ford fiestát 2003 as 1.4 es benzines

Van itt valakinek még ilyen?

Egy toyota után kicsit olyan fura a hangja, morgósabb, nyersebb.
Normalis lehet?

Szivesen meghallgatnám masokét is
Eloben vagy videon 😃

(#18720) Erdei88 válasza kcsa (#18684) üzenetére


Erdei88
veterán

Van valahol leírás, hogy melyik miért felelős? 2 napja keresgélek, de nem találok egy táblázatot vagy rajzot...

(#18721) Jenne válasza Erdei88 (#18683) üzenetére


Jenne
senior tag

[link]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#18722) kcsa válasza Jenne (#18721) üzenetére


kcsa
veterán

Ez nem mk3 (mk2 lesz).

Mk3 pl itt

(#18723) Lefty


Lefty
addikt

Nem reg vettem egy mk3 2011-es focust, most kotottem ra cascot is, emiatt ma volt a szemle. Itt lefotoztak a szervizkonyvet is, csak azt akarom kerdezni, hogy evek mulva gond lehet, hogy nem lesz vezetve? Mert viszonylag friss bejegyzeses szervizkonyvvel vettem, de en nem fogom markaszervizbe hordani innentol.

(#18724) DeFranco válasza Lefty (#18723) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem maga a szervizkönyv ma már nem sokat ér, max annak aki nagyon laikus, ha nem márkaszervizbe hordod akkor le se tudják kérdezni hogy valósak-e az adatok vagy csak krumplinyomóból csináltál egy pecsétet és ráfeküdtél egy álmos szombat délután.

a számlákat tedd el meg amit lehet fotózz, az szerintem legalább annyira hiteles.

(#18725) molnarpeter válasza Lefty (#18723) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Biztosító pl. figyelembe veszi, ha van káresemény, és kisebb eurotax értéket vesz figyelembe, stb. Hivatalos szervizben szereltetve kérném ugyanúgy a pecsétet :)

(#18726) Lefty válasza DeFranco (#18724) üzenetére


Lefty
addikt

Van egy nagyon jo szerelo-ismerosom, a regi focust is hozza hordtam 4 evig. Az eletben nem kertem meg tole blokkot, se semmit. Nagyon sokszor ugy csinalja meg a kisebb javitasokat, hogy kozben beszelgetunk, mutogatja a dolgokat. Szoval nem terveztem ezen valtoztatni. Ez akkor gond lehet?

(#18727) gabor9991 válasza Lefty (#18726) üzenetére


gabor9991
őstag

Csak akkor, ha totálkárosra töröd a kocsit és a kárszakértő a valósnál jóval kisebb összegre értékeli a kocsit a valósnál.
Más esetben nagyon nem érhet hátrány, eladáskor egy vezetett szervizkönyv nem jelent nagy előnyt a lényeg úgyis csak az óraállás :D

[ Szerkesztve ]

(#18728) DeFranco válasza Lefty (#18726) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ahogy a többiek írták, amíg használod ez nem probléma. ha biztosítózni kell vagy eladni, akkor van különbség de gyanítom többet nyersz a réven mint buksz a vámon.

(#18729) Lefty válasza gabor9991 (#18727) üzenetére


Lefty
addikt

De ez mit jelent? A karomat ugyanugy fizeti a casco nem? A kocsi meg miert er kevesebbet ha nincs x km-enkent egy szervizes pecsetem?

(#18730) gabor9991 válasza Lefty (#18729) üzenetére


gabor9991
őstag

Fizeti persze, csak nem mindegy, hogy mennyit.
Eurotax alapján mondjunk egy 10 éves kocsi futott 200 ezret.
Neked van vezetett szervizönyved+ számla a javításokról és a kocsid 10 évesen nem futott csak 120 ezret.
Ekkor mindkét autó totálkárosra törik, na itt jön képbe a szervizkönyv és a számlák, ugyanis ha nincs akkor az átlagos Eurotax kalkulátor alapján lesz a kocsi értéke meghatározva, ha van akkor meg ugye lehet erre hivatkozva eltérni a megadott Eurotax ártól.

(#18731) molnarpeter válasza DeFranco (#18728) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nagyjából :K Ha 10 évre/bontóig lett véve, akkor mindegy is.

(#18732) molnarpeter válasza Lefty (#18729) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Milyen motor?

(#18733) DeFranco válasza molnarpeter (#18731) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szvsz 5 éves távlatban sem hiszem hogy nagy jelentősége van. akkor lesz 13 éves, ér mondjuk jelen értéken 800-at számlák nélkül, max 900-at számlákkal vagy szervizkönyvvel.

5 éves távlatban még nominálértéken is többet fizet ki a különbözetnél.

hozzáteszem olyan helyre járok ahol mindig van munkalap és számla, lefűzöm még a benzin blokkokat is, szóval én pártolom a bizonylati rendet és fegyelmet, csak az értéktartás szempontjából annyira nem tartom lényegesnek.

abból a szempontból már nagyobb a jelentősége, hogy egy értelmes vevőben komoly bizalmat ébreszthet ha követhető a szervizút, hamarabb (és valamivel kedvezőbb áron) adható el.

de én laikus vagyok, nem adtam el autót csak hangosan gondolkodom.

(#18734) Lefty válasza molnarpeter (#18732) üzenetére


Lefty
addikt

1.6 benzin, ti-vct, 2011/11-es.

Gabor, koszi szepen.

Bocs a hulye kerdesekert, de sose volt cascom (ez lesz az elso), illetve nem latom ertelmet markaszervizbe hordani. Nem bizom bennuk es draga. A sajat bevalt szerelom viszont tudom, hogy faszan megcsinal mindent es nem huz le.

Amikor meg eladnam ezt, lesz 12-13 eves a kocsi, senkit nem fog erdekelni a szervizkonyv. A masik, hogy allapotot/autot kell venni, nem papirt egy 12 ev koruli autonal alapvetoen. De egyebkent a casco miatt kerdezgetek most. Ha lesz egy kofelverodesem vagy valaki az ej leple alatt lezuzza a kocsit, akkor mire szamitsak ha nem lesz tobb pecsetem. Az utolso az amugy egy eves kb a konyvben. Akkor az is szamithat ha vannak szamlaim ugy kulon? Mert akkor innentol elkerem. Bar az meg barhonnan lehet, biztositot gondolom nem izgatna.

(#18735) gabor9991 válasza Lefty (#18734) üzenetére


gabor9991
őstag

Karcolás vagy apróbb sérülés esetén nem számít a szervizkönyv.
Ilyen esetben az számít, hogy a szemle alkalmával mit írt fel a kárszakértő.
Gondolom megmérte a fényezést minden elemen és a papíron beikszelte, hogy gyári vagy javított.
Ha egy javított elem sérül akkor majd egy esetleges javításkor a kártérítési összegből próbálnak lefaragni, hiszen már előzményben sérült volt.
Jó dolog a casco, én is fizetek havi 1300 forintot :D 50 ezres önrésszel, de az biztos, hogy ahol csak lehet megpróbálnak átb@szni ha fizetni kell.

[ Szerkesztve ]

(#18736) Lefty válasza gabor9991 (#18735) üzenetére


Lefty
addikt

Gyari volt minden ertek es nem talalt serulest. De en nem is karcolasra gondolok, azzal nem fogok cascozni nyilvan.

Most akkor a vegso kerdesem :) nem leszek hatrebb egy full cascoval azert ha maszekhoz fogom hordani a kovetkezo evekben a kocsit? Ezt egy kicsit jobban feltem, mint a 17 eves mk1 focust. Szoval mindenkepp szeretnek ra ha szelvedo repedne vagy valaki megnyom vagy akarmi.

[ Szerkesztve ]

(#18737) gabor9991 válasza Lefty (#18736) üzenetére


gabor9991
őstag

Szerintem nem.

(#18738) ReFleXx válasza Lefty (#18736) üzenetére


ReFleXx
addikt

csak ha évek multan semmi nem volt a kocsival és vegig fizetted :P
egyebkent mennyi az éves casco?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#18739) Lefty válasza ReFleXx (#18738) üzenetére


Lefty
addikt

73k, de pl. poggyaszbiztositas mellett mas dolgokat is kertem bele.

Amugy nem teljesen tiszta hogy erted ezt :)

[ Szerkesztve ]

(#18740) Lefty válasza Lefty (#18739) üzenetére


Lefty
addikt

Este van mar, elolvastam meg egyszer es vilagos :)

[ Szerkesztve ]

(#18741) ReFleXx válasza Lefty (#18739) üzenetére


ReFleXx
addikt

az sem kevés, most hogy 3 ev után bekaptam egy nagyobb kovet es berepedt a szelvedo, kivancsisagbol raneztem a casco árakra, hat az evesdijbol kijonne a gyari beszallitos szelvedo vagy az utangyartottbol 2 is, igy visszanezve nem bántam meg h anno nem kötöttem.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#18742) molnarpeter válasza ReFleXx (#18741) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hol csináltatod az üveget?

(#18743) troll81


troll81
addikt

Sziasztok.ujra 2 autó szerelő véleménye közé estem sajnos ami különböző... Tavaly kapott az autóm egy új vízhűtot, 16mm vastag.1.8 mk 1 benzin focus. itt is és máshol is 23mm vastag hűtőt javasolták és a gyari méret is.be lett szerezve nem volt szükség sürgős.a hétvégén blesz idő kicserélni.tegnap azt mondja a szerelő a két hűtő egyforma és felesleges kicserélni.
Egyszerű gondolat gyári méret a jó méret.vagy nem tudom miért ellenkezik,ezt a kisebb méretet o cserélte. így az biztos nem bele való szerintem.
A másik viszont állítja hogy a 16mm hűtő 1.4 vagy 1.6 focus hoz tartozik.
Kezdem unni hogy nincs egy értelmes autó szerelő a világon lassan.

(#18744) Cyrin


Cyrin
addikt

Tegnap megvolt a klímafeltöltés és fertőtlenítés a focus2-n. Ezzel befejezettnek nyilvánítom az autóvásárlási és javítási projektet.

A mérleg:

[Ezt vettük meg februárban]

már képen is egyben volt a kocsi, belső kopás- és alsó rozsdamentes, valós 160e km-rel.

És tényleg nem volt semmi különös gondja, de mindent rendbe akartam rajta tenni.

Így az első nagyszervíz (részben gyári alkatrészekkel, az kimaxolt kötelezőn kívül 2 lengőkar szilent, két csomagtartó teleszkóp és egy csomagtartó mikrokapcsoló cserével, valamint egy szervócső visszatérő szivárgás megszüntetéssel) 180e Ft lett.

Minden egyéb pedig (nyári gumi+dísztárcsa+futóműbeállítás, műszaki vizsga, tolatóradar, motorburkolat felső, klímafeltöltés, gumiszőnyeg, FM transzmitter, ablaktörlő lapátok, EÜ doboz, porral oltó, mosó szivacs és kefe) szintén 180e Ft lett.

Ezután még egy dolog van télire, az alvázvédelem, hogy ne is egye a rozsda tovbbra sem.

(#18745) kcsa válasza Cyrin (#18744) üzenetére


kcsa
veterán

Ha van infód alvázvédelemre, akkor az engem is érdekelne. Egyelőre túl szép, hogy igaz legyen a(z egyébként valós) futott 72ezer kilométer, ennek megfelelően rozsdamentes állapot :)

(#18746) ReFleXx válasza molnarpeter (#18742) üzenetére


ReFleXx
addikt

majd valszeg autouvegek.hu

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#18747) molnarpeter válasza ReFleXx (#18746) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Köszi, én most a Pilkingtont és a bestglass-t nézegettem, ott benne volt az árajánlatban a beszerelés is. Golfra 22500 egyelőre a legjobb ár mindennel együtt (Pilkington), itt ahogy nézem, 25900 lenne.

(#18748) ReFleXx válasza molnarpeter (#18747) üzenetére


ReFleXx
addikt

az jo ar, nekem a legolcsobb pilkington 125k lenne, gyarilag az volt, habar az sem a legjobb, mert eleg soknal latom, hogy alul felul delaminalodik...
Masik gyari beszallito a sekurit, az 100k + szereles.
Ha nem gyari beszallito akkor meg Nordglasd uveg a bestglassnal, 55k korul.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#18749) Pikkolo^^ válasza troll81 (#18743) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Helyileg merre?

(#18750) molnarpeter válasza ReFleXx (#18748) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Pilkingtonnál szerelve, de más gyártmányú szélvédőre ennyi, bocsi a pontatlanságért. Az akciós listájukban néztem. Láttam én is a szétválás problémát, valaki simán fólia csíkkal elintézte kívülről, de jobb, ha nem kell :D Itthon Jumperhez Nordglass volt a legolcsóbb, de anno észrevettem, hogy egy pontban a külső oldalon kb mm x mm pukli állt ki, szóval berakás előtt alapos átnézés indokolt lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.