Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#49501) pluto1969 válasza pluto1969 (#49500) üzenetére


pluto1969
tag

Kíváncsiságból rendeltem egy Lexar NS100 512GB SSD, majd beszámolok a belsejéről. Még nem is hallottam róla, nem túl gyakori.

(#49502) pluto1969 válasza Graphics (#49499) üzenetére


pluto1969
tag

Nem is mondtad, hogy muzsikál az NV2-es?.

(#49503) Graphics válasza pluto1969 (#49502) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egyelore nem bontottam ki, lehet tovabbadom, mert igazábol nincs mibe belerakni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49504) IzI


IzI
senior tag

Hi

Az miért van,hogy hd sentinal(ingyenes) 2. ssd nem látja? Viszont win 11 látja és az írás olvasási sebesség is rendben.
970 evo plus,magician látja

[ Szerkesztve ]

(#49505) Graphics válasza IzI (#49504) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Találgatunk.

Milyen SSD, melyik HDS?

HA túl ÚJ az SSD , nem fogja jól kezelni.

Szerk.: azt látnia kéne, töltsd le a legfrissebb HDSt

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49506) IzI válasza Graphics (#49505) üzenetére


IzI
senior tag

6.10 pro már látja,tehát minden rendben.Köszi

(#49507) Dönc válasza IzI (#49504) üzenetére


Dönc
tag

Melyik verzió van fent belőle? Régebbi nekem se látta az m.2-es ssd-t, akkor megvettem a legújabb verziót (6.10) és azzal minden rendben.

(#49508) IzI válasza Dönc (#49507) üzenetére


IzI
senior tag

6.10,azzal már jó

(#49509) Dönc válasza IzI (#49506) üzenetére


Dönc
tag

Bocsi, ezt a hsz-t nem láttam amikor írtam. :B

(#49510) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Micron 1300 ( MTFDDAK256TDL-1AW1ZABYY)
Marvell 88SS1074
96 Layer TLC NAND
DRAM cache is van rajta.

Hővezető anyag szinte minden alkatrésznél, fémház, passzív hűtés.

Elég miniatűr design, PH-s cikkben alaposan lehordták anno..
Nekem tetszik, alapvetően nem túl magas TBW ( 180 TBW
(0,39 DWPD), de 5 év garival adták régen.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49511) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Van egy Gigabyte B460M AORUS PRO lapom. Jó lenne bele egy ORICO M200 mSATA ? Illetve előrelépés lenne egyáltalán a mostani Crucial BX 500 SSD-mel szemben?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#49512) Graphics válasza Nerazim (#49511) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Honnan szeditek most ezt az Orico-t?

Nem jó bele, nincs ilyen foglalatod. mSATA egy régi foglalat.

Van NVMe foglalat a lapodon, miért nem abba akarsz SSD-t tenni?

Ha vásárolni szeretnél, akkor a megfelelő topic ez lesz: Milyen SSD-t vegyek?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49513) Nerazim válasza Graphics (#49512) üzenetére


Nerazim
őstag

Mert most akcios :DDD
Koszi a gyors segitseget :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#49514) Graphics válasza Nerazim (#49513) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi az a nagy akció és hol?

Ja látom alin. Annyit érhet, de nem sok helyen van mSata

Régi gépekben, bizonyos laptopokban

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49515) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Egy olyan USB-ről boot-olható megoldás kellene, amivel le tudom formázni a gépben lévő meghajtókat. Van köztük SSD is (ami épp a gépnek a Windows-os rendszer SSD-je, de már arra gépre nincs szükségem és át akarom rakni az SSD-t is egy új gépbe, de lőtte le akarom formázni teljesen, hogy a "régi" Windows boot-oláskor véletlenül se kavarjon be valamit az új gépen futó Windows-nak).

Létezik erre valami tuti megoldás?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#49516) Top cat válasza SunMount3r (#49515) üzenetére


Top cat
őstag

Mit szólnál a win USB-s telepítőjéhez? :D Azzal is letudod particionálni, a telepítés elején.

(#49517) Intruder2k5 válasza SunMount3r (#49515) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, sok is létezik. Az egyik például a Hiren’s BootCD PE, a másik a GParted Live.

(#49518) Doky586 válasza SunMount3r (#49515) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mit szólnál a win beépített lemezkezelőjéhez?

Ja és nem formázni hanem törölni és újraparticionálni érdemes és még csak USB-ről sem kell boot-olni. :)

(#49519) Top cat válasza Doky586 (#49518) üzenetére


Top cat
őstag

Élő rendszer nem fogja magát törölni / újraparticionálni. És feltételezem a másik gép még szűz. :D

(#49520) SunMount3r válasza Top cat (#49516) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, de az nem valami speciális rendszer particionálást csinál? Nekem ez az SSD, csak "adat" meghajtónak kellene majd a másik gépben.

#49517 Intruder2k5: Ok, de ezek miben lennének jobbak, mint amit Top cat ajánlott?

#49518 Doky586: Ahogy Top cat írta, ez az SSD most egy másik gépben van, amiből ki akarom szedni és át akarom rakni az újba (de ezt már írtam). És azt is írtam, hogy miért nem az új gépbe belepakolva akarom particionálni.

#49519 Top cat: Nem, nem szűz az új gép, már régóta Win11 fu rajta. Csak mint írtam "félek" beleleakni ezt a másik Windows-os "rendszer" SSD-t, amíg a rendszer még rajta van, mert esetleg bakavarhat a boot során az új Windows rendszernek.

(#49521) Doky586 válasza SunMount3r (#49520) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De van másik géped, másik winel.
A bootolásba akkor biztos nem zavar be ha rá sincs dugva. Csak akkor dugod rá ha a win már felállt, működik. Bios persze ahci és hot plug be legyen. Ez ilyen egyszerű. :K

(#49522) Intruder2k5 válasza SunMount3r (#49520) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi az, hogy jobb meg rosszabb? USB-ről boot-olható formatáló megoldást kerestél, én meg ajánlottam kettőt. Azt használod amelyiket akarod, ebben nincs jobb meg rosszabb, mindegyikkel lehet formázni.

(#49523) beteg


beteg
őstag

Ha a régi gépen be bootol a Win telepítőről és miután letöröle a particiókat, majd ott ki is lép, akkor már tuti nem kavar be az új gépbe áttéve a bootolásba.
Nem?

Csak futni kell!

(#49524) Top cat válasza SunMount3r (#49520) üzenetére


Top cat
őstag

Akkor meg beteszed az új gépbe az SSD-t. De a gép induláskor előhozod a BIOS boot menüt, (ez valamelyik funkció billentyű lesz, alaplaponként eltérő lehet) és úgy indítod a win11-et.

Ha elindult a rendszer, akkor jobb gomb a start menün -> lemezkezelés. És ezzel leparticionálhatod az SSD-t. Csak arra ügyelj, hogy a megfelelőt gyaluld le!

(#49525) SunMount3r válasza Doky586 (#49521) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ú, ez a "Hot-plug" még új nekem. És ezt csak úgy "simán", ahogy az ember képzeli, miközben be van kapcsolva a gép, csak úgy rádugom a SATA csatit, mega Power csatit is az SSD-re és kész?

[ Szerkesztve ]

(#49526) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

@SunMount3r
Igen, minden sata lemez is úgy működik mint egy pendrive. Rádugható, menüs leválasztás után lehúzható. Csak engedélyezve legyen a bios-ban. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#49527) pluto1969


pluto1969
tag

Team Group CX2 1TB. Teljesen jó a belseje, és árban is jó. megérdemelné, hogy az ajánlottak között legyen.

(#49528) Graphics válasza pluto1969 (#49527) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Csak a CX2 alja meg nem ez.

Így nehéz mit mondani rá. :N

Ha tudod pattintsd már szét, mert le lehet melegíteni ugyesen a matricat, lehet nem Micron, hanem Spectek

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49529) pluto1969 válasza Graphics (#49528) üzenetére


pluto1969
tag

Ennek is érdmes lenne utána járni, mert ezt itt sokszor javasolják.
A Crucial BX500-ban először észlelték a SpecTek vakut logó és fokozatjelzés nélkül (alacsony minőségű matricák) A SpecTek a Micron leányvállalata a gyengébb minőségű NAND matricák számára (ezek nem mennek át a teljes teljesítmény- vagy minőség-ellenőrzési teszteken) Senki sem tudja, hogy a Micron mikor kezdett el saját márkája alatt alacsony minőségű ssd-et árusítani a fogyasztói piacon. Ez idéztem a redditről

(#49530) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Azt hiszem mégiscsak az USB-s particionálás megoldást választom, de itt van több kérdés is, ha Windows Media Creation Tool-os megoldást választom.
Itt ugye ki is írja, hogy (lehet) létre fog hozni más (rendszer) partíciókat is:

És ugye ez az eredmény:

Ez így alapból áttéve a másik gépbe nyilván nem optimális, hisz ott direkt csak adat tároló lesz az SSD. Vagy töröljem az összes partíciót és ne is hozzak létre újat? Mert még így is "üresen" félek berakni a másik gépbe, ha ezek a rendszer partíciók is már rajta vannak.
(Ha persze minden jól megy a boot után, akkor gondlom már az új gépen lévő Windows-al arra és úgy particionálom át, ahogy csak akarom, de odáig el is kell jutni...)

Szerk: Ja, amúgy a "régi gép", amiben ezt el akarom végezni, nem, hogy nem is Windows 11 "kompatibilis", de még a BIOS-a sem UEFI-s. Ez ennek az USB-s Win 11 telepítőnek nem okoz gondot (már, amíg eljutok a particionálásig)?

[ Szerkesztve ]

(#49531) varmi2 válasza SunMount3r (#49530) üzenetére


varmi2
nagyúr

Na végre, hogy leesett. Töröld az összeset és kész. Majd ha beteszed az új gépbe, majd ott csinálsz új particiot.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#49532) beteg válasza SunMount3r (#49530) üzenetére


beteg
őstag

Elég, ha törlöd. De ha létrehozol, az sem baj, majd a másik gépben lemezkezelésnél letörlöd és létrehozol egy újat...
De komolyan Win11-et használsz? Van már ember, aki magától azt használ???

Csak futni kell!

(#49533) SunMount3r válasza beteg (#49532) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De írtam, hogy ezek amiket létrehoz ilyen "rendszer" szerű partíciók és hogy még anélkül, hogy fel lenne rá installálva a Windows (mert nyilván az előtt még kilépek az egészből), még így is kockázatosnak érzem a másik gépen beboot-olni.

De komolyan Win11-et használsz? Van már ember, aki magától azt használ???-> Ez most nem tudom hogy jött ide? De amúgy miért, használjak még mindig Win 7-et?

(#49534) Graphics válasza SunMount3r (#49530) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem ertem a problémát. Miért félsz üresen berakni a meghajtót?

Szerintem ezt túlgondolod... Én legalabbis olyan problémat latok, ami nem is létezik...

Töröld a particiokat es kesz, csak te rányomtál feleslegesen a New-ra. Nem kell. Ne nyomj arra.

Delete és annyi.

Ott a formázatlsn meghajtó, kilépsz a telepitobol es kesz.

Amit Te akarsz, azt én rendszer alatt csinálnám utána, ott tudsz betűjelet adni a meghajtónak. (De ez nem annyira SSD kérdés lesz lassan, hanem általanos edukáció:D )

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49535) King Unique válasza SunMount3r (#49530) üzenetére


King Unique
titán

A hogyan kell Windows 10/11-et telepíteni értelemszerűen a Windows 10/11 topiknak a témája, ott már készen vannak a válaszok [link], [link].
A meghajtó teljes törléséhez elég értelemszerűen a meghajtó törlése a telepítő menüjében - vagy a már telepített Windows alatt pl. parancssorban - , nem világos miért kellene azt utána a telepítővel rendszermeghajtóvá particionálni és formázni, ha csak másodlagos meghajtóként lesz használva az SSD adattárolási célra.

(#49532) beteg:
Nyilván van, a statisztikák és az egyes hírek szerint egyre több. :))

[ Szerkesztve ]

(#49536) SunMount3r válasza Graphics (#49534) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én csak arra reagáltam, amit előtted felvetettek, hogy akár létre is hozhatom az új particiókat. És írtam is korábban, hogy akkor e nélkül csinálom, sima törléssel. Lehet kicsit túl lett már gondolva a dolog, de erre az eddigi válaszok is rásegítettek, a javaslatok nem egyértelmű "elágazásai" miatt, úgyhogy nem kell ide semmi "általános edukáció". Csak ha ritkán csinál az ember ilyesmit, akkor szeretné tuti "bebiztosítva" megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#49537) Graphics válasza SunMount3r (#49536) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezt nem igazan lehet elrontani.

Ez egy szimpla művelet. Max újraformazod. Tény, túl lett gondolva.
Gyakorolj vele kicsit, ártani nem árt neked se, meg az SSD-nek sem.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49538) z123456z


z123456z
őstag

Sziasztok. Gen4 ssd Gen3 lapban hogy fog működni? Csak épphogy elmegy valami min szinten, hogy a kompatibilitás meglegyen, vagy kihozza a Gen3 -ból a "maxot" ( gyondolom 3500 körül voltak a leggyorsabbak ) ?
És egy hülyegyerek kérdés, kell e particionálni, vagy mehet rá minden egyben?

Köszönöm.

(#49539) Graphics válasza z123456z (#49538) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fog.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49540) varmi2 válasza z123456z (#49538) üzenetére


varmi2
nagyúr

Kihozza a gen 3bol a maxot. De ennyi semmivel nem gyorsabb.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#49541) z123456z válasza varmi2 (#49540) üzenetére


z123456z
őstag

Köszönöm nektek. És a partícionálás?

(#49542) Graphics válasza z123456z (#49541) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ahogy neked kényelmes, rendszert én azért külön particiora teszem mindig.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49543) Doky586 válasza z123456z (#49541) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Majd a telepítő particionálja ahogy kell. Utólag a futó win alól is leválaszthatsz D: nek helyet.

(#49544) varmi2 válasza z123456z (#49541) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem is van most egy gen 4 apacher SSD (500Gb) A320 lapban, tehát gen 3as. Kétféle van paricionalva 150Gb rendszernek, a többi meg a másik meghajtó .

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#49545) z123456z


z123456z
őstag

Köszi mindenkinek.

(#49546) Helga0203


Helga0203
tag

Sziasztok.
Asus P7H55D-M Pro alaplapba tennék Samsung 980 M,2 PCIe 3,0 4x NVMe SSD-t.
Milyen átalakítót kell vennem, hogy tudjam használni?
Egyáltalán lehetséges és jár bármi hátránnyal?

(#49547) varmi2 válasza Helga0203 (#49546) üzenetére


varmi2
nagyúr

Bootolni nem fogsz tudni. Túl régi a lap.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#49548) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv.
PCIe x16 os slotban működik a M2 PCIe x4 ?

(#49549) fatal` válasza pruzsi (#49548) üzenetére


fatal`
titán

Attól függ mire gondolsz? A normál m2 ssd nem, annak m2 foglalat kell.

Ha x4-es adapterkártyáról van szó, akkor igen. x16 foglalatba rakható x8, x4, x2 és x1 kártya is.

[ Szerkesztve ]

(#49550) Graphics válasza pruzsi (#49548) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Működik. Adapterrel

@Helga0203: Csak tárhelyként, és lassabban.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.