Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#49901) koby11h válasza Rockland (#49900) üzenetére


koby11h
aktív tag

Azt nem tudom, hogy megoldja-e a problémádat, de itt keresd:

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#49902) blp85 válasza Rockland (#49900) üzenetére


blp85
aktív tag

Itt van.
Ha a nagyítóba beírod a "fájlkezelő beállításait, akkor rögtön oda visz (a második fül a nézet, és abban van benne).

[ Szerkesztve ]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#49903) fatal`


fatal`
titán

Ha a BIOS látja, de a lemezkezelő nem, akkor valamilyen OS oldali probléma van.

Én nem használtam Windows 7-en M.2 ssd-t, egyáltalán kezeli? Chipset driver telepítve van?

A fájlkezelőt hiába állítgatjátok, ha a lemezkezelő sem látja a lemezt.

[ Szerkesztve ]

(#49904) Graphics válasza Rockland (#49894) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Legacy modeban vagy szerintem, nem UEFI modban, ez nem nagyon jön sztem össze.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49905) varmi2 válasza Graphics (#49904) üzenetére


varmi2
nagyúr

És az sem segít neki, hogy windows7-t használ egy olyan hardveren, ami már nem támogatja azt.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#49906) Doky586 válasza Rockland (#49896) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezek csak a partíciók. Ha nem raktál rá partíciót akkor itt ne is keresd. Alul a grafikus részen látszik csak.

(#49907) blp85 válasza Rockland (#49894) üzenetére


blp85
aktív tag

A Win 7 fölött átsiklottam, ott a
Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Felügyeleti eszközök\Számítógép-kezelés\Tárolás\Lemezkezelés -ben is meg lehet nézni.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#49908) PROTRON


PROTRON
addikt

Nem az inicializálással van gondja a kollegának?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#49909) Graphics válasza PROTRON (#49908) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Több dologgal is :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49911) myshka74


myshka74
csendes tag

Sziasztok! Szeretnek tanacsot kerni az alabbi problemaban: van egy 16TB SSD kulso hattertaram. Most kaptam, exFat fajlrendszeren formaztam. Elkezdtem filmeket masolni ra. Idoben es tarhely lefoglalasban ugy tunt, hogy minden rendben. A fajlok egy ideig latszottak is az uj helyukon, de egy ido utan eltuntek. Fogalmam sincs mi tortenhetet, de foleg, hogyan oldhatnam meg ezt a problemat. Minden megoldast szivesen fogadok. Koszonottel: Melinda

(#49912) Graphics válasza myshka74 (#49911) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kamu termék.

Nem valós fájlméret.

Átvertek röviden.

Mehet a kukába, egy microSD van benne, ha szétszeded.
Semmitérő vacak, aruljak minden szar weboldalon, meg aliexpressen is.
Ne reménykedj, tudom nyers, de ez tanulópenz, nem kapsz annyiert 16TB-ot.

Bárkitől is vetted, nyomd le a torkán.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49913) fatal` válasza myshka74 (#49911) üzenetére


fatal`
titán

Valószínűleg Kínából rendelt hamis cuccot kaptál, nem létezik 16TB consumer SSD (és ha létezne is kb. félmillióba kerülne).

Általában az SSD házba egy kisebb microsd kártyát raknak és átírják, hogy a kapacitást nagyobbnak mutatja. Valójában ahogy másolsz rá, felülírja amit korábban másoltál rá, ha szétszeditek látható mi van belül és mekkora valójában.

Sajnos csalás áldozata lettél, ha van rá lehetőség akkor kérjetek chargebacket a bankkártyára vagy paypalra amiről fizetve lett.

(#49914) blp85 válasza myshka74 (#49911) üzenetére


blp85
aktív tag

Valószínűleg kínai hamis termék, de ezt gondolom leírták páran. Hajítsd el jó messzire.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#49915) blp85 válasza myshka74 (#49911) üzenetére


blp85
aktív tag

Itt egy cikk a hamis SSD-kről:

[link]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#49916) tasiadam


tasiadam
veterán

Hasonló SD kártyát már vettem, 128gb-nek adták, 64 volt a valós, és felülírta az adatokat a második 64gb. Szóval valóban 128gb írás ment rá, ami matematikailag 2x64gb volt.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#49917) Armagedown válasza myshka74 (#49911) üzenetére


Armagedown
őstag

Mint ahogy már írták, nem valós a 16 TB tárolókapacitása.
Itt van egy videó egy hasonló cuccról, ez éppen kamu 64 TB, de ezen kívül rengeteg van ezekről a csalásokról, csak keresni kell.
Gondolom a vevő sem gondolhatta komolyan, hogy 8 dollárért ekkora ssdt kap, amikor napjainkban egy ilyen 2400 dollár.
Vagy mégis? :))

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#49918) King Unique válasza myshka74 (#49911) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég egy másik topikban is téma volt ez, meg hogy fake cucc lehet, a 16 TB lehet csak 16 GB. :))
Egyébként ott a H2testw, az megmutatja mekkora ténylegesen a tárolókapacitása az eszköznek.

(#49919) apszi válasza Zamma (#49889) üzenetére


apszi
őstag

Mindenképp köszönöm, hogy megirtad a tapasztalatod. Elviekben van egy saját hőlapkája a laposnak a foglalathoz, így valószínűleg nem lesz gond. :R

(#49920) Zamma


Zamma
őstag

Van valakinek tapasztalata arról hogy normális-e az Apacer SSD esetében mondjuk Crystal Disk Mark full bench közben néha - ez ha jól láttam a linear read-re igaz valószínűleg - 50%-os proci terhelés?
Ugyanez ugyanott Samsung 970 EVO Plus esetében 33%.
Ezt sem nevezem tyű, de jónak, de az 50%...

Egyébiránt az Apacer hőmérsékletével és gyorsaságával is nagyon meg vagyok elégedve, köszönöm szépen Graphics-nak az ajánlást! :R nem akarom betenni az ajánlós topikba, mert akkor irgumburgum lesz!
Ja, és az árával is! :B ;)

[ Szerkesztve ]

(#49921) abdulka1 válasza Graphics (#49832) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Elkiabáltam a dolgot. :O
Eddig tartott az Apacer AS2280P4U Pro.
Tegnap este, minden előjel nélkül azt tapasztaltam, hogy nem tudok rákattintani se asztal parancsikonra, se gombra a tálcán.
Először valami fagyásra gondoltam, és próbáltam elindítani a feladatkezelőt, de az se ment. 2-3 próbálkozás után dobott egy kék képernyőt, "A számítógép problémát észlelt, ezért újraindul. Összegyűjtünk néhány információt, aztán újraindítjuk a rendszert" hibaüzenettel. A számláló nem mozdult el 0%-ról, ezért néhány perc múlva reseteltem.
Újraindult, egyenesen az UEFI-be lépett, ahol az SSD nem látszott.
Kikapcsolás és hideg indítás után már az UEFI-be sem tudtam belépni, csak egy üzenet jelent meg a monitoron miszerint "Press <CTRL+P> to Enter MEBX setup menu".
Megnyomtam de sajnos se ez, se a Boot menübe jutásra tett kísérletre, nem történt semmi.
Átraktam egy másik ASUS lapba, de ott is ugyan ez a helyzet, ha a rendszerben van ez az SSD. Ha kiveszem, megy mindkét gép probléma nélkül.
Ha az M.2 NVMe mellett van egy SATAIII rendszerlemez kábelen, akkor arról sem hajlandó elindulni a rendszer, és az UEFI-be sem tudok belépni.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#49922) Graphics válasza abdulka1 (#49921) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Innye, akkor ott valami nem kerek.

Formazas? Ha semmi, akkor gari, aztan egy SN570-es.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49923) abdulka1 válasza Graphics (#49922) üzenetére


abdulka1
őstag

Nem látja egyik gép sem, szóval a formázás nem játszik. Megy vissza, és ha lehet kérem az ajánlott modellt.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#49924) Graphics válasza abdulka1 (#49923) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bocsi, ha esetleg én ajánlottam, belefuthatok bajba sajnos a gyártók szórasa miattt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49925) abdulka1 válasza Graphics (#49924) üzenetére


abdulka1
őstag

Eddig eszembe se jutott téged hibáztatni, de most hogy mondod..... ;]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#49926) Graphics válasza abdulka1 (#49925) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Félig en voltam. ;] :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49927) PROTRON válasza abdulka1 (#49925) üzenetére


PROTRON
addikt

Még mindig elérhető a samu 980-as is jó áron. :P
Hátha azzal is sikerül belenyúlnod és elhappolni más elől a 1 a millióból hibás darabot. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#49928) cigam


cigam
félisten

Létezik olyan, hogy nem mindegyik SSD-t szereti a laptop (Asus X541)? A régi SSD elromlott, és lett belevéve egy másik (256GB-os Samsung 870evo) A csere után kiteszi az Asus logót, és úgy marad, nem megy tovább. A fiók mélyén találtam egy Kingston-t, azzal meg pöc röf működik.
Túl sokat fogyaszt a Sansung, vagy miért nem ismeri fel/akasztja meg?
Külső tápos USB bölcsőben másik gép simán felismeri, látja, kezeli a Samsungot. Szóval azt, hogy gyárilag hibás az SSD, azt kizárnám.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49929) King Unique válasza cigam (#49928) üzenetére


King Unique
titán

Előfordulhat egyes beszámolók alapján (példa), amit ha a BIOS frissítése vagy a RAID / IDE / AHCI váltás nem old meg, akkor az szívás. Már ha valóban erről van szó és nem egyéb az oka (pl. hibás SSD), mert az ASUS X541 azért nem éppen muzeális laptop és eleve van 2,5" SATA SSD-vel szerelt változata is.

[ Szerkesztve ]

(#49930) tasiadam válasza cigam (#49928) üzenetére


tasiadam
veterán

X540L-be en WD Greent raktam, semmi baja

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#49931) cigam


cigam
félisten

Köszi! Megpróbálom becseréltetni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49932) Rockland


Rockland
tag

Megoldódott a problémám. Annyi volt a gond hogy Win7-em volt, de uefi-be tettem egy Win10-et és ott látta már. Úgy hogy csak a windows volt a gond. :))
Köszi mindenkinek!! :R

(#49933) blp85 válasza Rockland (#49932) üzenetére


blp85
aktív tag

Akkor nem volt semmi nagyobb probléma :DD

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#49934) pluto1969


pluto1969
tag

Akit érdekel most néztem Team Group CX2 512 GB SM 2258xt vezérlő, és Sandisk 96L TLC nand van benne. Eltér az 1 TB verziótól, mert abban SM 2259xt, és Mikron TLC nand van.

(#49935) abdulka1 válasza PROTRON (#49927) üzenetére


abdulka1
őstag

Így se valami jó az egészségi állapotom, ne szívd már ki az utolsó csepp vérem is! :DDD

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#49936) pluto1969


pluto1969
tag

APACER AS340 PANTHER 960GB
APACER - AS350X 1TB
Nem vett valaki mostanában valaki ezek közül? Érdekelne a belsejük, főleg a vezérlő.

(#49937) isti732712 válasza Graphics (#49807) üzenetére


isti732712
aktív tag

Szia!

Nekem nem úgy tűnik mintha ez ideérne 15 nap alatt, de legyen igazad :DD
Meg aztán itt lesz áfa meg vám?

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#49938) Graphics válasza isti732712 (#49937) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szállítási mód függő a dolog.

Aliexpresses topic temaosszefoglaloban le van irva melyik szállítás hogy néz :R ki.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49939) tasiadam válasza isti732712 (#49937) üzenetére


tasiadam
veterán

Nem lesz. De nekem pl a posta tokitette el a cuccot

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#49940) isti732712 válasza Graphics (#49938) üzenetére


isti732712
aktív tag

Köszi!!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#49941) isti732712 válasza tasiadam (#49939) üzenetére


isti732712
aktív tag

Neked is köszi!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#49942) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Van egy 120gb-os noname ssd nálam. A hdsentinel 27%-os kondíciót ír csak rá, pedig ali volt hazsnálva. van valami progi amivel le lehetne ellenőrizni, esetleg a hibás részeket tiltani vagy valami módon úgy használhatóvá tenni, hogy pl zenékettároljak stb. Így sajnos nem jó, mert van hibás olvasás/írás

(#49943) Pyttawrx válasza mexel (#49942) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Egy 128gb ssd új, 4300 plusz szállítás. (Silicon Power A55 2.5 128GB SATA3 (SP128GBSS3A55S25)) Szerintem a rossz ssd-vel nem érdemes kínlódni. Vagyis én azonnal rendelnék újat, bár nem 128-ast, de persze zenére elég lehet.

[ Szerkesztve ]

(#49944) xmad


xmad
őstag

megírom ide.

samsung 980 500gb SSD sebessége nálam 3100/2200 volt

most samsung 970 evo plus 1tb 3500/3300

ennyivel gyorsabb illetve lassabb lenne egyik a másiknál?

(#49945) Pyttawrx válasza xmad (#49944) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
gyártói érték szinte:
980 [link]
Ez meg teljesen gyártói érték:
970 evo plus: [link]
Bocsi de én nem értem, hogy min csodálkozol.

(#49946) PROTRON válasza xmad (#49944) üzenetére


PROTRON
addikt

Igen, ez ebbe a topicba való.
Az egyes típusok esetén az ssd technológiai sajátossága hogy az 1TB egységek szekvenciális sebességei gyorsabbak azonos széria 500-asokénál.
De ehhez utána kell olvasni. Ha 980-asból is 1TB-set használnál, ott már erősebb sebességet tapasztalnál.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#49947) tasiadam válasza xmad (#49944) üzenetére


tasiadam
veterán

A sima 980 az ha jol lattam egy mezei TLC gen3, olcso, mig a 970 evo plus egy kategoriaval magasabb TLC, de regebbi verzio.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#49948) Graphics válasza tasiadam (#49947) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi az, hogy mezei TLC ?

Meg, hogy egy kategóriával magasabb TLC?
Ezt hol láttad?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49949) tasiadam válasza Graphics (#49948) üzenetére


tasiadam
veterán

Nem a TLCkategoriazva hanem maga az ssd. Mind a 2 TLC. A 980 (sima) ugye nem gen4, hanem gen3, ami azert olcsobb, mint a evo vagy a pro, mert nem 1 nagy durranas. Az Evo plus meg 1 magasabb kategoriaju ssd, mint a sima jelzes nelkuli. Ugye elvegre ugy nez ki a samsung portfolio, vagy a QVO az QLC, az EVO az TLC, a PRO az MLC. Legalabbis eddig ez volt, es a 980 valahol az Evo, vagy az ala van pozicionalva. Elozo heten olvasgattam utanuk, hogy mire is jo a jelzes nelkuli samsung.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#49950) mexel válasza Pyttawrx (#49943) üzenetére


mexel
veterán

Nem is az ár, inkáb ba kíváncsiság mit lehet csinálni, tesztelni, stb. Van itthon még vagy 5-6 db, ez most játéknak jó ha unatkozom, használni nem fogom igazán

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.