Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#49751) Ajándékok válasza varmi2 (#49750) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Akkor az eredeti kérdéseimre kaptam választ. Köszönöm.
Már csak az új kérdésem maradt, hogy valahogyan kikapcsolható-e az SLC cache?

#49752 Graphics
Neked is köszönöm ezt és az előző válaszokat is.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#49752) Graphics válasza Ajándékok (#49751) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49753) Raymond válasza Ajándékok (#49749) üzenetére


Raymond
félisten

".... 2bit MLC": Az SLC pedig 1bit.

Igen, de amit kifogasolsz (SLC cache hasznalata) az csak a 3bit TLC es 4bit QLC SSD-knel van. Az hogy a 2bit MLC-s 970 Pro-nal nincs az nem meglepo mert egyik MLC-s SSD-nel sincs.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49754) PROTRON válasza Ajándékok (#49743) üzenetére


PROTRON
addikt

Először is ha már felvetted a kötőtűt, jelzem hogy nem "4* annyit ír" hiszen 1x amúgy is ráírnád az adatot, tehát a különbözet csak 3x-os.
BTW a marketing szöveg alján ott az apróbetű, szal nem tudom miért is gondoltál egyből csoportos perekre, hisz tájékoztatva vagy.

Egyébként ahogy utána olvastál láthattad hogy ha csak nem server központban használod az SSD-t, akkor normál átlagos felhasználás mellett nem fogsz havi 1,5 TB-nál többet ráírni.
Ezt onnan tudom hogy intenzív helyszín bejárási fotók miatt rendszeresen másolgatok a gépemre és ezen érték alatt maradtam 2 év alatt, munkaállomásként.
Tény, nem ismerem a szándékaid a használatra.

Jelenleg az átlagos SSD-k is legalább 150 TWB legalább tudnak a fenti általad kikapcsolásra ítélt tulajdonságuk mellett, de amit kinéztél abban a kategóriában 300-600-as számok simán röpködnek, ameddig a gyártó garantálja a működést, de a legtöbb esetben efelett is bőven elketyegnek még.
Havi 1,5 TB-vel számolva tehát 8 évtől 20-50 évig használhatóak, ha nem száll el a csip csak úgy.
Áruld el nekem hol van a 20 évvel korábban vásárolt HDD?
Csak nem a polcon mert a teljes technológia és az akkori kapacitás felett eljárt az idő? Ja nem, mert már rég kukázva lett. :D

Tehát adott egy tulajdonság, amit azért akarsz kikapcsolni hogy olyan előnyre tegyél szert, amit soha az életben nem használsz ki.
Szemben azzal hogy ez a funkció biztosítja, hogy normál napi használat során az okosmobil méretű adatmentéseid gyorsabban megtörténhessenek, mert amíg nem telik be a cache addig gyorsabban másolsz nagy méretű fájlokat.
Amit szintén kevésbé használsz ki a valóságban, de még mindig jobban mint az örökéletet...vagyis hogy az SSD örökéletét. :D

Ezért "okoskodik" itt a sok kollega. ;)

Hidd el ezek az SSD-k nem egyenlőek egy eredeti állapotban megőrzött pentium 286-os PC-vel, ezeknek nem lesz gyűjtői értékük 30 év múlva.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#49755) Ajándékok válasza PROTRON (#49754) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Igaz, 4-1=3 vagyis a "különbözet csak 3x-os"
De ez is igaz: 4*1=4 vagyis "4* annyit ír"
Keresgéltem és még olyat is találtam, hogy a cellákat használat után törölni kell. Vagyis a 4*-es írásmennyiség tényleg nem igaz, mert 7*-es.

"Tény, nem ismerem a szándékaid a használatra"
Akkor miért akarsz lebeszélni arról, amit szeretnék?
Ha nem lehet kikapcsolni, akkor úgyis úgy fogom használni, ahogy javaslod.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#49756) Dave567 válasza Graphics (#49735) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm.

Megérné a cserét? Gyorsabb nem az M2?

(#49757) varmi2 válasza Dave567 (#49756) üzenetére


varmi2
nagyúr

Normál használatban nincs különbség érzetre egy sata ssd vagy nvme ssd között. A normál használat: oprendszer, net, youtube, játék, office, és hasonlók. Persze, ha akarsz új ssd-t, akkor már az nvme ssd éri meg.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#49758) tasiadam


tasiadam
veterán

A PM991 Samsungok miért ilyen olcsóak? 128as is alig drágább, mint egy random márkájú, használtan sem drágább, mint egy 961 vagy 9A1

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#49759) PROTRON válasza tasiadam (#49758) üzenetére


PROTRON
addikt

Az SSD-k ára általánosságban beesett, összevissza ugrálnak a piacon egyes típusok.
De jó tudni hogy van jelenleg 2242-es méretkategóriában is NVME lehetőség a piacon elérhető áron.
Ahogy nekem kellett ez a méret oda vagy mSATA vagy M.2 sata kellett. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#49760) tasiadam válasza PROTRON (#49759) üzenetére


tasiadam
veterán

Szeretnék is csak tárolásra/játékokra egy lassabb QLC-t és egy gyorsabb TLC-t munkára :D meg az összes sata-t lecserélném nvme-re, ahol lehet

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#49761) Maelephant


Maelephant
aktív tag

Sziasztok, külső SSD sebességét mivel mérjük?
Megvettem a Samsung T7-et, a Macrium full backup egy óra helyett megvan 21-24 perc alatt (400 GB-os backup fájl), de az USBTreeView alapján úgy tűnik, csak 5 Gbps-en tudom csatlakoztatni, annak ellenére, hogy az eszköz maga Gen2 (10 Gbps), az alaplapom hátlapi dedikált két portja (A és C) "3.1 Gen 2", azaz szintén 10 Gbps, és vettem külön kábelt, amely megintcsak 10 Gbps-es. UEFI-ben semmi sincs elállítva, energiatakarékosság nincs bekapcsolva, mégis csak az 5 Gbps kapcsolat megy.

(#49762) PROTRON válasza Maelephant (#49761) üzenetére


PROTRON
addikt

Nunu kicsi turpisságot érzek a levegőben.
Nem azt írtad fentebb hogy csak SATA ssd-k vannak a gépedben? Mert az ugye max 5GBPs-t tud. Na most ha a forrás meghajtó csak 5-ös akkor az én elméletem szerint arról készülő rendszer backup kép se lehet gyorsabb, az hogy a winfos már benne van a ramban, ezen szerintem nem módosít.

Azt mondjuk megnézheted hogy egyszerre 2 db meghajtóról párhuzamosan másolsz fel fájlt, hátha a winfos intézője nem fog összegabalyodni. Vagy eleve profibb intézővel tesztelni.

Persze ehhez nagyméretű, olyan fájlok kellenek (különbozők) kell aminél előtte letesztelted hogy egyik sata meghajtóról másikra 500-al indul az első 2-2 percben a másolás, tehát nem valami olyan tömörített fájl amivel utána csak szív az SSD.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#49763) Graphics válasza Maelephant (#49761) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Forrásmeghajtó típusa, csatoló? :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49764) Maelephant válasza Graphics (#49763) üzenetére


Maelephant
aktív tag

SATA3, SSD, Samsung Evo 850 vagy 860, 1 TB-os. Elfogadom, hogy nem lehetne képes gyorsabban létrehozni a backupot, nem is zavar ez igazán, még az 5 Gbps-t sem látszik szaturálni a művelet (a Macrium ablaka szerint 2.1-3.0 Gbps-sel halad a folyamat), azaz elfogadom, hogy igazatok van és a gyakorlatban is elégedett vagyok a sebességgel. Inkább már az USB-s "jelenség" zavar, mint elméleti probléma, hogy ha minden 10, miért csak 5 :) ? De tudom, hogy ez nem ide tartozó kérdés, hanem inkább talán a W10 topic témája lehetne. Még meg kell próbálnom a T7-hez adott "saját" kábelekkel is a csatlakoztatást, csak azok olyan rövidek, hogy a gép tetejére sem tudom kb. feltenni a meghajtót (nagy gépházam van).

[ Szerkesztve ]

(#49765) Graphics válasza Maelephant (#49764) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem érted.

Nem fog tudni többet. A forrásneghajtó sebessége nincs meg.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49766) King Unique válasza Maelephant (#49761) üzenetére


King Unique
titán

Ott van pl. a CrystalDiskMark program, ahol ha ilyen vagy ehhez hasonló értékek jönnek ki a szintetikus tesztnél, akkor egyértelmű, hogy USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) módban működik a külső SSD, hiába ír mást az USBTreeView program.
Ha a forrásmeghajtó csak 6 Gb/s SATA SSD, akkor pedig értelemszerűen az limitálja max. az arra az értékre az olvasási sebességet a fájlmásolásnál, hiába tud maga a külső SSD 10 Gb/s értéket, pont ezért kell az utóbbi adatátviteli sebességének meghatározásához eleve az utóbbi eszközt tesztelni a már említett CrystalDiskMark / ATTO / WinSAT vagy egyéb hasonló programmal

"vettem külön kábelt, amely megintcsak 10 Gbps-es"

Biztos? Mert ha csak Gen 1-es (5 Gb/s) a kábel, akkor az limitálja arra a szintre az adatátviteli sebességet, meg ugye USB-C kábel lehet 2.0 / 3.2 Gen 1 (3.0) / 3.2 Gen 2 / 3.2 Gen 2x2, stb. alapon is.

"Még meg kell próbálnom a T7-hez adott "saját" kábelekkel is a csatlakoztatást"

Alapesetben eleve az eszközhöz gyárilag mellékelt kábelt kellene használni, de ha a másik kábel is megfelelő (10 Gb/s), akkor elvileg azzal is annak megfelelő adatátviteli sebességet kell tudnia, meg ha a PC-n lévő port is olyan (10 Gb/s).

[ Szerkesztve ]

(#49767) Maelephant válasza Graphics (#49765) üzenetére


Maelephant
aktív tag

De, értem. Olvasd végig, amit írtam és ld. King Unique alábbi hsz-ét, az a problémám, amire ott ellenőrzési javaslatot ad.

(#49768) Maelephant válasza King Unique (#49766) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Szia, köszi a segítséget,
itt a CrystalDiskMark eredménye az általad hivatkozott mellé rendezve:

A kábel MM-ból van, hama, csomagolás szerint: SuperSpeed+, standard: USB 3.2 Gen 2, speed: max. 10 Gbps, current: max. 5A, supports: Full-featured, PD, DP AltMode, Ethernet

(#49769) King Unique válasza Maelephant (#49768) üzenetére


King Unique
titán

Na, akkor egyértelműen látszik, hogy USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) módban működik a külső SSD, máskülönben megállt volna ~ 450 MB/s körül a szekvenciális maximum, utóbbi az USB 3.0-s (5 Gb/s) szint.
Vagyis akkor eleve zöldséget írt az USBTreeView program, bár az nem derült ki, hogy pontosan hol írt 5 Gb/s értéket, melyik verziója (3.8.5 a legújabb) volt használva, stb.

[ Szerkesztve ]

(#49770) Maelephant válasza King Unique (#49769) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Szia,
a sárgával kiemelt adatokból következtettem arra (logikailag nehéz máshogy érteni szerintem), hogy az eszköz ugyan képes SuperSpeed + sebességre, azonban a tényleges kapcsolat "csak" SuperSpeed.

(#49771) PROTRON válasza Maelephant (#49764) üzenetére


PROTRON
addikt

Pedig az alábbi félsorod "hogy ha minden 10, miért csak 5 :) ?"
kérdés pont azt jelentette amit Graphics kollega kiolvasott belőle, hogy nem érted. :D
Tehát hogy rossz mérési módszer alapján alkottál véleményt a "zavar, mint elméleti probléma" témában. Csak erre reagált.
Tehát hogy nem a kábel cserével volt sose a gond, mert abból leírtad hogy megfelelőt vásároltál.
Az a módszer ami a meglévő sata meghajtóról akar kiolvasni bármit, az a módszer volt a ludas.

Az már másik hsz-ed amiben mérő programra kérsz javaslatot. ;)
Én fentebb valóban nem reagáltam az eredeti hsz-ed azon részére, mert csak a jelenlegi "megfigyelési elemzésedre" reagáltam...én is. :)
Egyébként egy másik fajta mérési lehetőséget ugyanakkor javasoltam.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#49772) Met


Met
nagyúr

Win telepítéskor még mindig javasolt lehúzni minden drive-ot az alaplapot, kivéve azt amire telepítenék.

A rendszer SSD az SATA-s, de van bent egy M.2-es SSD is. Ezt le lehet tiltani a BIOS-ban vagy hogy szoktátok? :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#49773) Graphics válasza Met (#49772) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kivesz vagy letilt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49774) King Unique válasza Maelephant (#49770) üzenetére


King Unique
titán

Tehát akkor az eszköznél sikerült eltalálni a programnak a megnevezést, ellenben a portnál már nem és az utóbbi miatt lett "SuperSpeedPlus" helyett "SuperSpeed". Ahol lehet az is bekavart, hogy USB 3.0-s gyökérhub alatt szerepel az a bejegyzés.
De mindegy, nem kell ezzel foglalkozni, meg ilyenkor elsődlegesen amúgy is az a mérvadó, amit a Windows eszközkezelője és a szintetikus tesztek mutatnak.

(#49775) Maelephant válasza PROTRON (#49771) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Nemigen tudnék nagy fájlokat másolgatni, hacsak nem a Steam stb. libraryból nagyobbakat keresve, nem tartok filmeket, nem torrentezek stb.
Mindenesetre tisztázódott a kérdés (szerintem): az USBTV összefoglalója vagy nem helytálló, vagy én értettem félre, a kapcsolat valós sebessége a vártnak megfelel, a rendszer SATA3 SSD-re tekintettel kizárt, hogy a 10 Gbps sebesség elérhető (megléte igazolható) legyen, de még az 5 Gbps-t sem lenne képes (az én rendszeremen) kihasználni a Macrium, úgyhogy lekeverhetem magam. Így mindenkinek elfogadható az exec summary?
Köszönöm a segítséget.

(#49776) King Unique válasza Met (#49772) üzenetére


King Unique
titán

Ez értelemszerűen inkább az adott Windows topik témája, ahol amúgy a letiltás / lehúzás alapesetben csak opcionális és nem feltétlen kötelező, meg leginkább azon felhasználóknak javasolt, akik a telepítésnél nem figyelnek oda pl. erre, erre + erre, stb.

(#49777) King Unique válasza PROTRON (#49771) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk világosan leírta már az elején is, hogy az USBTreeView programra célzott és utólag mellékelte is, hogy ott pontosan mi tévesztette meg.
Az adott eszköz adatátviteli sebességét az adott eszköznél javasolt tesztelni a CDM / egyéb programmal, a fájlkezelős fájlmásolás nem a legjobb ilyenkor, mivel ott az érték a forrásmeghajtó sebességétől is függ.

(#49778) tasiadam


tasiadam
veterán

Gen4 ssd, ami boven 4gb/s folott tud,gen3 lapban mire kepes? Kimaxolja a gen3 sebesseget?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#49779) ginola


ginola
addikt

Sziasztok
Van értelme Axagon M2 to data adapterbe rakni egy M2 SSD-t. Egy sima Sata SSD- hez képest lenne gyursulás? Vagy eleve sata határozza meg a maximális sebességet?

(#49780) Pyttawrx válasza ginola (#49779) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen a SATA lesz a mérvadó

(#49781) King Unique válasza ginola (#49779) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor azért nem ártana leírni vagy linkelni, hogy pontosan melyik adapterről / kiegészítőről és milyen típusú M.2 SSD-ről lenne szó, mert lehet az előbbi SATA-alapú és pl. ilyen / ilyen PCIe bővítőkártyás egyaránt, valamint M.2 SSD-ből is van M.2 SATA és M.2 PCIe NVMe... Na meg értelemszerűen azt is, hogy pontosan milyen PC-ről, milyen alaplapról, utóbbinál milyen bővítési lehetőség van, stb.

[ Szerkesztve ]

(#49782) King Unique válasza tasiadam (#49778) üzenetére


King Unique
titán

A PCIe Gen4 x4 SSD értelemszerűen PCIe Gen3 x4 tempóra képes Gen3 x4 alapon: [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#49783) baro32 válasza tasiadam (#49778) üzenetére


baro32
aktív tag

Ha vissza olvasnál jobban lennél informálva de én mutatom nálam mit hoz:
Az aláírásomban lévő gépben :)

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#49784) tasiadam válasza King Unique (#49782) üzenetére


tasiadam
veterán

Egen, de engem az elmeleti maximum erdekepne kb, mert van olyan gen3 ssdm ami 2200/2000 es az kb a gen2 teteje. Tehat hiaba gen3 egy ssd, ha maga az ssd lassu.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#49785) Pyttawrx válasza King Unique (#49781) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Írta! Axagon M2 to data….
csak elírta a data = sata. :)
A többi szinte lényegtelen.

(#49786) Graphics válasza tasiadam (#49784) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De akkor mi a kérdés valójában?

Az elméleti maximum 32Gbps :)

[link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49787) tasiadam válasza Graphics (#49786) üzenetére


tasiadam
veterán

Hát hogy ha belepattintok egy gen4-et egy gen3 lapba, akkor fogja tudni a 4000mb/s-et, ha ennél többet tud maga az SSD? PErsze kicsit kevesebbet tud.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#49788) varmi2 válasza tasiadam (#49787) üzenetére


varmi2
nagyúr

Inkább 3000 vagy felette.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#49789) tasiadam válasza varmi2 (#49788) üzenetére


tasiadam
veterán

Akkor viszont megéri váltanom, mert a 128as nem kevés win10 alá, de egy gyorsabb 500asra cserélném, de gen4ből majdnem több akad, ami gyorsabb és amivel ki is lehetne maxolni a gen3 tudását, míg a gen3 ritkán maxolná ki.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#49790) Graphics válasza tasiadam (#49789) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Gen3-ba egy Samsung 970 Evo Plus simán hozza a top sebességet.

Értem az elképzelésedet persze, csak itt is érvényes, hogy a telítettséggel lassulni fog a termék. :)

Különbség nulla :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49791) varmi2 válasza tasiadam (#49789) üzenetére


varmi2
nagyúr

Vehetsz gen4 ssd-t, de semmi különbség nem lesz érzetre. Tehát nehogy azt hidd, hogy hírtelen minden száguldani fog. Jelenleg én is gen4 ssd-t használok gen3 lapban. De volt, mikor gen3 ssd-t használtam gen3 lapban, és volt mikor sata ssd-t, ezek között normál használat mellett semmi különbség nincs érzetre.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#49792) tasiadam válasza varmi2 (#49791) üzenetére


tasiadam
veterán

Nem csak a win10 miatt, hanem le akarom cserélgetni az SSD-ket. A 128ast 500-asra, és 128gb maradna a win10nek, esetleg 256gb, a maradék meg Photoshop-Illustrator meg egyéb munkára használt cucc. Az 1TB A2000 maradna a játékoknak gen2 slotban, kb 1800/1800at tud, amúgy meg enm sokkal többet. A harmadik disken egy WD RED laptop HDD, ezt is cserélném, viszont sima SATA, 1, vagy 2TB. Ide töltök meg rakom az adatokat. Azért cserélném ezt le, mert ha egyszerre töltök meg túrok benne cuccokat, akkor 1-2 elfogy a tudása, ja meg a hangja és a pár ezer nap már benne van.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#49793) Graphics válasza tasiadam (#49792) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tessék egy 980 Pro ( 981A Gen4)

C meghajtón 25% szabad hely, F meghajtón pedig 50%

Gen3-as lap, Ryzen 7 3700X

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49794) tasiadam válasza Graphics (#49793) üzenetére


tasiadam
veterán

teljesen jó, olvasás egy ezressel, írás 1500al gyorsabb, mint am ostani PM961

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#49795) Graphics válasza tasiadam (#49794) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Persze, mert a PM961 256GB

Maximális SSD olvasási sebesség 2800 MB/s
Maximális SSD írási sebesség 1100 MB/s

Amit tud. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49796) King Unique válasza tasiadam (#49784) üzenetére


King Unique
titán

A lényeg továbbra is az, hogy a Gen4-es SSD max. annyit fog tudni Gen3 alapon, amit a Gen3 sávszélesség enged és amit olyan alapon egy kellően gyors Gen3-as SSD is tud, amit az előzőleg linkelt példa világosan szemléltet. Vagyis Gen3 alapon nyilván nem lesz csak azért annyival gyorsabb a Gen4-es, mert Gen4-es maga az SSD, az utóbbi Gen4-et támogató alaplapban fog összejönni (példa).
Ha az adott SSD alapból lassú és nem képes kihasználni az adott PCIe sávszélességet, akkor meg nem nagyon van miről beszélni. :N

[ Szerkesztve ]

(#49797) PROTRON válasza Graphics (#48204) üzenetére


PROTRON
addikt

Na még egy utolsó kérdés ezzel az AS2280Q4-1-el:
jól gondolom hogy borda nélkül, venti nélküli területen inkább ne próbálgassam, mert úgyse fogok valós eredményt kapni?
Csak mert most az alaplapi heatspreaderrel használt PM981a 1TB egységem CDM teszt alatt 69-72 fokra melegedett, így hogy most ideiglenesen nincs ott az a venti amit direkt rá szoktam irányítani.
Jól gondolom hogy az apacer is melegedni fog tehát inkább kapjon hűtést?
Még vagy 1 óra míg előkészülök vacsi után a beszerelésre. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#49798) Graphics válasza PROTRON (#49797) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem ismerem a környezetet, próbáld ki, akkor kapsz valós képet. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49799) Dave567 válasza varmi2 (#49757) üzenetére


Dave567
addikt

:R Köszi.

Gondoltam gyorsabb lesz kicsit a rendszer, de akkor még se, akkor viszont nem váltok, még ez is működik rendesen.

(#49800) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Tanácsot szeretnék kérni.
Van egy keveset használt Samsung 860 EVO SSD-m (2026-ig garanciális, Sata3). Másik gép miatt feleslegessé vált és nem is tudnám más gépbe tenni, mert azokban M.2 foglalat van.
Csak külső házban tudnám használni (USB C, USB 3).
Szerintetek érdemes lenne megtartani adattárolásra külső házban, vagy inkább adjam el?
Adatokat most HDD-ken tárolok. Azok kicsit már régiek. SSD viszont nem tudom mennyire szeretné, ha sokat állna.
USB C házban tudnék külső rendszert is telepíteni, de nincs rá nagy igényem, inkább csak vészhelyzetre lenne.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.