Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#49401) Graphics válasza csuzda (#49400) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az olcsó kategóriában mind az lesz.

Te csak az szekvenciális sebességet nézted sajnos.

Az A55 egy fapados SSD.

Persze van értelme, ezek pl adattárolásra jók, olvasás rendben, ott nincs lassulás, írásnál viszont igen.

Én is erre használok egy Patriot Burst-öt.

Drágább modellek Dram cache ahogy írtam.

Vagy olcso NVME modellek HMB.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49402) pluto1969 válasza csuzda (#49400) üzenetére


pluto1969
tag

100 %, hogy QLC, és sajnos ezek ezt a sebességet tudják. Valószínűleg nem Phison S11 van benne, mert ez a hírhedt vezérlőt max 1 TB kapacításig szerelték, mert csak ennyit tud. Kis SLC , és ha elfogy ez ilyen lassú. Tudom , hogy nem vigasztal, de vannak még ettől lassabb ssd-k is. Olyat vegyél ami Dram-os, és TLC, azzal nem nagyon lősz mellé.

(#49403) Graphics válasza csuzda (#49400) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nézd meg ezzel, lehet SMI vezérlős.

[link]

Vagy Maxiotek

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49404) csuzda válasza Graphics (#49401) üzenetére


csuzda
aktív tag

Az, hogy olvasásnál leesik a teljesítmény és "csak" 220+ MB/s az nekem bőven jó, mert adattárolásra használom. [kép]

De hogy szekvenciálisan írok rá 1! (ismétlem 1) fájlt és 17GB írás után az SSD sebessége 40-60MB/s azt nem akarom elhinni. [kép] és [kép] (itt épp indítottam egy új másolást, 17GB-ig bírta a rendes tempót)

(#49405) Graphics válasza csuzda (#49404) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Addig tart az SLC cache.

El kell fogadnod pedig, mert ez így működik.

Ez eddig is így volt, és ezután is így lesz.

A rendes tempó nem azt jelenti, hogy végig azt tudja, bármennyire is ebben a hitben vetted, de a termék paraméterei ebben az eset az SLC cache-ig érnek. :)

Az a baj ráböktök vásárlásnál a legolcsóbbra, és elvárjátok tőle azt, hogy mindent tudjon, ez nem bántás, hanem tény.

Vásárlás előtt itt érdemeskérdezni, én kapásból erre mondtam volna egy WD Blue 3D-t, vagy egy Crucial MX500-t ,esetleg egy olcsóbb NVME modellt. ( De a topicot ismered, régen jártál már ott.

Adattárolásra meg akkor elfogadod a tényt, hogy ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49406) csuzda válasza Graphics (#49405) üzenetére


csuzda
aktív tag

Hát akkor arra jó volt ez a művelet, hogy töredezettségmentesítsem a HDD-met :DDD Hát ezzel jól megszívtam... Vagy visszaküldöm, vagy letöltésre a samsugg 850 EVOra fogok tölteni, majd másolom át az A55-re... Kár hogy azt is ki akartam venni a gépből

Mert ha még 50GB után lassulna be akkor nem lenne gáz, de 5db OS telepítő ne fektessen már meg egy SSD-t...

Talán BB topikba dobták be, hogy van ez az SSD, ~37k, gyors review nézés, ahol írják hogy "but its write speed would often drop to 370MB/s". Meglegyintettem a vállam, hogy még az 1000 mbites netem felett van addig jó. Gyorsan megnéztem, hogy "TLC NAND Flash és SLC Cache technológia az átfogó teljesítményjavításért". Sajnos ebből már csak a TLC maradt meg...

Hát ez van :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49407) easy...rider válasza Graphics (#49399) üzenetére


easy...rider
őstag

Itt most lehet félreértelek, de múltkor a szaki már megszakta, hogy ha sok adatot írsz akkor a DRAM Cache értéke nem számít
#74470 Raymond

Az a kis fájlok írásánál lényeges, hogy villám gyorsan betölti a RAM-ba, majd onnan kiírja.

Csak az SLC Cache értéke számít ha egy nekifutásra sok GB adatot akarsz írni. Utána az SLC cache is a háttérben ürül a névleges írási sebességgel amit az SSD tud. De ha rövid időn belül újra elkezd írni az ember rá, akkor be fog telni az SLC cache, mert a háttérben nem tudta még átírni az MLC/TLC/QLC tárhelyre.

én így értelmezem :) ha te is, akkor csak félreértettelek :D

[ Szerkesztve ]

(#49408) Graphics válasza easy...rider (#49407) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez valós igen, de egy kis összefüggést tennék hozzá, ami lehet csak az én észrevételem.

Amin van DRAM cache, ott azért az SLC cache is magasabb, így ha csak közvetve is, ezek mindig tovabb tartanak ki.

Teljesen valid amit írsz. Én akkor írtam is, hogy a dram cache kapcsán tévedésben voltam, ámbár nekem azért fura, ha egy 1-2TB-os SSD-re 1-2GB-nyi cache kerül, hisz az azért már nagy szerintem.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49409) norba69 válasza Graphics (#49408) üzenetére


norba69
senior tag

Érdemes figyelembe venni azt is, hogy a rendelkezésre álló slc cache mérete függ a rendelkezésre álló szabad helytől is. Üres ssd-n jóval nagyobb, mint egy 70%-ig megtöltöttön.

(#49410) Raymond válasza norba69 (#49409) üzenetére


Raymond
félisten

Ez markatol es modelltol fugg. Van sok ahol fix a meret es raadasul eleg kicsi (pl. 12GB).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49411) pluto1969 válasza Raymond (#49410) üzenetére


pluto1969
tag

Kingston A400-nál például 7GB az slc cache mérete, utána belassul.

(#49412) ***ANDRÁS*** válasza spiritex (#49381) üzenetére


***ANDRÁS***
aktív tag

Mindenkinek más a szeme, enyém valamiért ilyen. Talán a mai újabb típusoknál, 6 év után talán már nem lenne próbléma, egy SAMSUNG ODYSSEY G7 S32BG700EUXEN monitorral már pár hónapja szemezgettek.

(#49413) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Adott egy adata sp920, ami minden előjel nélkül elromlott 7 éves kb..
A rendszer töltés nem indul el róla, vagy ha mégis 50/1 akkor kékhalál.
A bios látja, de másik gép sem ismeri fel, még a méretét sem képes felismerni.
Van valami lehetőség ezt javítani vagy kuka ?
Az adatot le tudom róla menteni házilag ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#49414) Graphics válasza DonThomasino (#49413) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha mondjuk egy USB-s eszközben epp latja, akkor tudsz menteni vagy esetleg livelinux alatt.

Amúgy necces. :(

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49415) DonThomasino válasza Graphics (#49414) üzenetére


DonThomasino
veterán

Próbáltam, de nem tudja olvasni és tetű lassú.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#49416) .:bld:. válasza Doky586 (#49366) üzenetére


.:bld:.
csendes tag

A 870-essel ez esetben csak az a probléma, hogy aki mondjuk 1 éve vette, az mihez kezdjen azzal, hogy csak 4 hónapja jött ki hozzá a fw frissítés, amitől megáll a badsectorosodás (márha egyáltalán)?

BTW: nekem volt tényleges adatvesztésem is, 29 bad sectornál állt meg, és ki tudja mennyi "belassult" sector maradhatott még...

Én ki is kaptam a gépből, köszöntem szépen az új fw-t.

(#49417) pluto1969 válasza .:bld:. (#49416) üzenetére


pluto1969
tag

Teljesen igazad van. Annak már édes mindegy. Én is 1 éve vettem, de szerencsémre ki sem csomagoltam még. Ezért mondtam korábban, hogy ennek simán garanciális hibának kellene lennie. 4 hónapja jött frissítés, de ez sokkal régebbi probléma. 2021 szeptemberben is már téma volt ez külföldi oldalakon.

[ Szerkesztve ]

(#49418) Soma01 válasza .:bld:. (#49416) üzenetére


Soma01
veterán

Ezek a bad szektorok hol látszanak? A SMART adatoknál? Pl. HDSentinelben?

(#49419) .:bld:. válasza Soma01 (#49418) üzenetére


.:bld:.
csendes tag

HDSentinelben írja pl az Overview fülön is. De ahhoz, hogy reális képet kapj csinálni kell egy teljes read scan-t. Én csak nemrég jöttem rá, hogy baj van, a probléma kb egy évig rejtve maradt, pedig kb havonta ránézegettem SSD health-re szúrópróbaszerűen.

[ Szerkesztve ]

(#49420) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv.
Samsung 970 Evo Plus- rá szeretnék venni egy hűtőbordát. (Alaplap ha kell infonak : msi mag b550 tomahawk)

Ezt ajánlották EK-M.2 NVMe
Van jobb ebben az árban ?

(#49421) varmi2 válasza pruzsi (#49420) üzenetére


varmi2
nagyúr

Azon a lapon van hűtőborda, minek vennél másikat?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#49422) pruzsi válasza varmi2 (#49421) üzenetére


pruzsi
őstag

Nem lehet csak az egyik oldalát becsavarozni annyira feszül ..... Szóval kell egy nornalis

(#49423) pilu85 válasza pruzsi (#49422) üzenetére


pilu85
őstag

Mind2 csavart csak félig tekerd be

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#49424) pruzsi válasza pilu85 (#49423) üzenetére


pruzsi
őstag

Nem lehetséges kipattan és ahogy írtam feszül , valószínű gyári hibás az alsó a felső M2 jó annak más is a kialakítása .

Na mindegy majd keresek rá

(#49425) spiritex


spiritex
veterán

Ilyen SSD van a furbify-os használtan vett gépemben:
SAMSUNG MZ7PD256HAFV-000H7

Tudna valaki segíteni, hogy ez konkrétan milyen típus? Mert én hiába kerestem, nem találtam rendes típus nevet hozzá.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#49426) fatal` válasza spiritex (#49425) üzenetére


fatal`
titán

Samsung SM841

(#49427) spiritex válasza fatal` (#49426) üzenetére


spiritex
veterán

:R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#49428) Graphics válasza spiritex (#49425) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

840 OEM változata
Nem mai csirke

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49429) spiritex válasza Graphics (#49428) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi! 3.5 éve nagyon szépen teszi a dolgát, de akkor lehet, hogy érdemes lenne klónoznom egy op.rendszer SSD-t róla...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#49430) Sdi válasza pruzsi (#49420) üzenetére


Sdi
addikt

Ha esetleg elfér, akkor ez a hűtő nagyon jó teljesítményű és kb. a felébe kerül. Írtunk már itt róla, keress rá.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#49431) mpierre


mpierre
veterán

Üdv!
Mindössze érdeklődésképpen kérdezősködnék:

- Intel 535 sata ssd klónozva egy régebbi méretben stimmelő Intel 520-asra = BSOD (Mindegy, hogy macrium vagy clonezilla volt az elkövető. 6-ból 6 esetben fail.)
- Intel 535 sata ssd klónozva egy picit nagyobb Samsung 960 pro-ra = fut, szalad, hasít, teszi a dolgát. (Samsung saját szoftverével klónozva.)

Mind a macrium, mind a clonezilla eddig többször megugrotta a feladatot. 520-as ssd-re is. A tárgyi 520-as ssd nem kehes. 100%-os, most tiszta telepítéssel fut egy másik gépben, ahogyan kell.

Mi volt az amit elszúrhattam?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#49432) Graphics válasza mpierre (#49431) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem biztos, hogy megtörtént az átklónozás.

Érdemes megnézni, a tapasztalatom alapján nekem volt egy-két vezérlővel ilyen klónozási gondom, igaz én hardveres klónózót használtam, és ott pl. a Marvell vezérlőre nem mindig tudtam klónozni.

520-ban SandForce SF2281 van, ami mondjuk népszerű volt egy időben.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49433) mpierre válasza Graphics (#49432) üzenetére


mpierre
veterán

Az is megvolt. Átment minden.

Egy valamire gyanakszom, hogy a macrium esetében a win 10 felismerte a meghajtót és gyorsba dobott neki egy betűjelet. Mivel a "C" foglalt volt, így lett "F", mint legelső kiadható meghajtójel.
Próbálkoztam win10 indítóval, meg promttal is (rebuildbcd, dtb) egyik se jött be.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#49434) ginola válasza Graphics (#49432) üzenetére


ginola
addikt

Használatból, ami nagyobb írást visel el milyen régebbi bevált típusok akarnak?

(#49435) Graphics válasza ginola (#49434) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sose nézem ezeket az írás értékeket, én használni veszem, nekem mindegy mi.

Venni akarok és használni.

Nem tudok mondani nagyon, én általában Liteon, Skhynix, Oem Samsungokat veszek, de vettem már régi V300-as Kingstont is.

A lényeg, hogy olcsó és jó legyen. Nem fogsz érdemi sebességkülönbseget tapasztalni sem.

Tudom a tutit keresed, de bármi jó lehet.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49436) #72042496 válasza #72042496 (#48593) üzenetére


#72042496
törölt tag

"De megírom, ha bármi gyanús történne."
Történt, én pedig lecseréltem egy bordás WD Black SN850X-re.

(#49437) Pyttawrx válasza ginola (#49434) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Voltaképpen mit keresel? Bocsi, de lehet csak én nem értem.

(#49438) ginola válasza Graphics (#49435) üzenetére


ginola
addikt

Pl Intel d3-4510, 860 pro jó videó vágások alá? Nálam sok emiatt az írás.

(#49439) Pyttawrx válasza ginola (#49438) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

860 pro-t venném erre.

(#49440) Soma01 válasza .:bld:. (#49419) üzenetére


Soma01
veterán

Megcsináltam az olvasás tesztet üres 500-as sd-ken a HDSentinellel. Mind a két ssd teljesen zöld volt a teljes felületén. Az új fw fent van. Szerintetek mehet vissza rendszer rá és az adatok? Biztonságos?

[ Szerkesztve ]

(#49441) Pyttawrx válasza Soma01 (#49440) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igen, de mindentől függetlenül rendszeres mentésed legyen a fontos dolgaidról, külön 1 vagy 2 példányban!
Ezt évek óta szajkózzzuk, legyen szó bármilyen háttérttárról.

(#49442) Soma01 válasza Pyttawrx (#49441) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi szépen!
Mentés az lesz, meg van is.
Akkor most már úgy kezelem a fejeben mit egy teljesen átlagos, normál ssd-t. Nem parázok miatta, nem adom el... 1 TB illetve 11 TB írás van rajtuk.

(#49443) Doky586 válasza Soma01 (#49440) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Mind a két ssd teljesen zöld volt a teljes felületén"
Ezen ne csodálkozz. A döglött szektorok már nem jelennek meg az adatfelületen, csak a smart adatok közt.

(#49444) Soma01 válasza Doky586 (#49443) üzenetére


Soma01
veterán

Melyik értéket kell nézni?
Mindre azt írta a HDSentinel, hogy OK.

(#49445) Doky586 válasza Soma01 (#49444) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A smart fül adat oszlopát decimálisan.

(#49446) ginola válasza Pyttawrx (#49439) üzenetére


ginola
addikt

Sikerült használtam venni egyet....
HDSentinelben írja pl az Overview fülön is
Biz' isten, d e nem találom ....

[ Szerkesztve ]

(#49447) ginola válasza .:bld:. (#49419) üzenetére


ginola
addikt

Sikerült használtam venni egyet....
HDSentinelben írja pl az Overview fülön is
Biz' isten, d e nem találom ....

[ Szerkesztve ]

(#49448) pruzsi


pruzsi
őstag

Samsung 970 Evo Plus Original

Hűtő nélkül

EK-M.2 hűtővel

(#49449) .:bld:. válasza ginola (#49447) üzenetére


.:bld:.
csendes tag

https://www.hdsentinel.com/ssd_case_bad_sectors.php

Ha nincs, akkor nem írja. Ha van akkor meg kb így

[ Szerkesztve ]

(#49450) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Megtörtem, beszereztem egy Kingston NV2-est. :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.