Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#49101) PROTRON válasza mzso (#49099) üzenetére


PROTRON
addikt

Valami ott a távtartóval nem stimmel, az ugye egy "köztes" csavar az alaplap és a leszorító csavar közé.
Vannak mini-itx alaplapok, ahol a wifi modul a ssd alatt van, ott hamar kiderül nem a megfelelő magasságú távtartót használod.

De vannak olyan alaplapok, ahol távtartó helyett az olcsóság jegyében egy "egybe" műanyag csavart szoktak adni, ami egyszerre távtató és rögzítő is, ez csak belepattan az alaplapba.
Az én használt alaplapom esetében ez a műanyag cuccos hiányzott...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#49102) Pyttawrx válasza mzso (#49097) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem a tavtartot is kivetted

(#49103) Doky586 válasza mzso (#49099) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A másik résbe kell dugni...

(#49104) Graphics válasza Doky586 (#49103) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

idézet by Michelle Wild. ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49105) mzso válasza PROTRON (#49101) üzenetére


mzso
veterán

Én újonnan vettem anno. De nincs benne és külön sincs.

(#49102) Pyttawrx
Szerintem meg nincs és nem is volt. Ki biztos nem csavartam semmit.
Távtartó meg csak olyan volt ami az alaplap alá megy. Egy dobozba van egy halom csavar félretéve amit az alaplaphoz adtak, de egyik sem távtartó.

Valami ötlet, hogy mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

(#49106) mzso válasza Doky586 (#49103) üzenetére


mzso
veterán

Mit?
Az az egy lyuk van jó helyen a csavarnak.

(#49107) Doky586 válasza mzso (#49106) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel nem árulod el az alaplap típusát ezért lehet hogy olyan alaplapod van amibe 2db m2 rakható, de egymás fölé, ekkor természetesen csálén áll ha a felsőbe dugod.

(#49108) Baggio04 válasza Pyttawrx (#49095) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Bios frissítés oldotta meg a problémát.
Nem gondoltam volna, hogy még ennek is az kell....
Üdv és köszönöm a válaszaid!

Baggio

(#49109) mzso válasza Doky586 (#49107) üzenetére


mzso
veterán

Elvileg egy m.2 csatlakozó van a Prime B350-PLUS-omon.

(#49110) Gothmog válasza mzso (#49109) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Kell, hogy legyen ahhoz az alaplaphoz egy "M.2 screw package", ami egy csavarból és egy távtartóból áll. (A távtartót tekered bele először az alaplapon található megfelelő foglalatba (az az SSD hosszától függ, hogy melyikbe), majd ebbe megy bele a csavar, leszorítandó az SSD-t.)

Szerintem az lesz a bajod, amit a többiek is írtak már: a távtartó nélkül próbálod becsavarozni, ami így jóval alacsonyabban lesz, és ezért görbül lefelé az egész.

[Itt] keresd meg a képek közül a jobb szélsőt (ahol az alaplapod dobozát és a csomag tartalmát is láthatod elvileg), és ott nézd meg, hogy miként kell kinéznie a screw package két elemének! Na, ezeket kellene előkotornod valahonnan.

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#49111) Pyttawrx válasza mzso (#49105) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az m.2-höz is van a dobozba, vagy a lapon a helyén, ha nincs akkor lehet dobozba maradt

(#49112) Pyttawrx válasza Baggio04 (#49108) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szuper. :C

(#49113) Graphics válasza mzso (#49109) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fotózd mar le hova akarod betenni azt az SSD-t...

Így vaktában találgatunk

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49114) mzso válasza Gothmog (#49110) üzenetére


mzso
veterán

És tényleg... Minden más csavar a együtt volt egy dobozba, de ez az egy zsacskó az alaplap dobozának a mélyén bujkált.

(#49115) mzso válasza Pyttawrx (#49111) üzenetére


mzso
veterán

Az SSD-hez csak csavart adtak.

(#49116) Gothmog válasza mzso (#49114) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Akkor innen már gyerekjáték. Ahova a csavart próbáltad behúzni először (hogy melyik helyre megy, azt az SSD hossza adja ki), oda a távtartó pöcköt tekerd be először, majd ezután jön az SSD behelyezése, és ezt követően szorítsd le (határozottan, feszülésig, de nem izomból ráhúzva még) a csavarral. Akkor az SSD-nek már kb. párhuzamosan kell feküdnie a lappal.

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#49117) Graphics válasza mzso (#49114) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jesus. :B

Remélem nem pattant el a nyák... De jót nem tett neki...

Ha nem vagy biztos a dolgokban szerelés előtt kérdezz.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49118) mzso válasza Graphics (#49117) üzenetére


mzso
veterán

Érzésre nem feszült nagyon, mintha az m.2 slot billent volna lefelé is, vagy legalább is engedett. Legalább is minimális erővel leért a csavarvége az SSD-nek.

(#49119) mzso válasza Gothmog (#49116) üzenetére


mzso
veterán

Most jöhet a rendszer partíciók mozgatásával a vesszőfutás. :)

(#49120) Gothmog válasza mzso (#49119) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Szar a hideg szél nélkül :DDD
(Hogy egy erősen áttételes, de aktuális hasonlattal éljek.)

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#49121) Top cat válasza mzso (#49118) üzenetére


Top cat
őstag

Valahogy így nézett ki? ;]

(#49122) Graphics válasza mzso (#49119) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Macrium.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49123) viperabácsi válasza Top cat (#49121) üzenetére


viperabácsi
addikt

:DD

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#49124) isti732712 válasza Top cat (#49121) üzenetére


isti732712
aktív tag

Ez mekkora, hajlított ssd időben és térben :DD

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#49125) Graphics válasza isti732712 (#49124) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egész pontosan így...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49126) Pyttawrx válasza Pyttawrx (#49111) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mondtam, ott van a dobozban. Az alaplap ez magától értetődik…. A lényeg hogy megvan :C

[ Szerkesztve ]

(#49127) Pyttawrx válasza mzso (#49119) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Macrium, vagy s mini partiton tool. Mindkettővel gyerekjáték

(#49128) Gothmog válasza Graphics (#49125) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Jajj... :DDD

Endure. In enduring, grow strong.

(#49129) Pyttawrx válasza Graphics (#49125) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nekem ez jutott eszembe 😂

(#49130) pluto1969 válasza Graphics (#49125) üzenetére


pluto1969
tag

Azt hittem sok mindent láttam az életben, de be kell vallanom, ez egy kicsit fájt.

(#49131) Graphics válasza pluto1969 (#49130) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kollega láthatta élőben is, ha minden igaz. ;]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49132) isti732712 válasza Graphics (#49125) üzenetére


isti732712
aktív tag

Húúúú nézni is rossz!! :D

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#49133) isti732712 válasza Pyttawrx (#49129) üzenetére


isti732712
aktív tag

:DD :DD :DD :C

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#49134) mzso válasza Top cat (#49121) üzenetére


mzso
veterán

Nem hinném. (Nem bontottam szét mindent, hogy oldalról is rendesen lássam. Egy nagy Alpenföhn hűtőbordázat sem segített a láthatóságban)
Inkább a slot érződött hajlékonynak. Kb annyi erővel lehetett lenyomni mint amennyivel síkba hozni.

(#49135) mzso


mzso
veterán

Az SSDOK az csak válogatott SSD-kkel működik? Az új m.2 SSD-met nem ismeri fel támogatottnak.

Amúgy a BIOS sem látta amikor a SMART adat szekcióban néztem volna, normális ez? M.2-nél az volt, hogy not installed vagy ilyesmi. Bár ez mintha Sata szekcióban lett volna. Csak Sata-n keresztül tudna Smart adatot olvasni?

(#49136) Pyttawrx válasza mzso (#49135) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen az a progi sata ssd-ket tud

(#49137) mzso


mzso
veterán

Az öreg SSD-ket hogy szoktátok hasznosítani? Használjátok tovább?
Gondolkodom mit lenne érdemes arra mozgatni. A hely szűkös médiatartalomnak, programok meg nyilván az újról futnak majd. Az se segít, hogy így egy újabb meghajtó betűjel jön képbe.

(#49138) norba69 válasza mzso (#49137) üzenetére


norba69
senior tag

Ha zavar a betűjel, akkor csatold könyvtárba.

[ Szerkesztve ]

(#49139) Graphics válasza mzso (#49137) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Eladod, odaadod rokonnak, stbstbstb.

Beteszed és használod.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49140) pilu85 válasza mzso (#49137) üzenetére


pilu85
őstag

Tvre kötni még jó lehet évekig.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#49141) Armagedown válasza mzso (#49137) üzenetére


Armagedown
őstag

Külső házba szerelve multiboot telepítő is lehet belőle.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#49142) pilu85 válasza Armagedown (#49141) üzenetére


pilu85
őstag

Bizony, direkt erre tartok egy 120as ssd-t. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#49143) mzso válasza Armagedown (#49141) üzenetére


mzso
veterán

Erre a felhasználásra a mégrégebbi 80-asomat szántam.
Amúgy ez hogy működik. Elég ha rámásolom a fájlokat és az UEFI bootmenüben ki tudom választani, hogy melyik partíciót bootoljam?

(#49144) Graphics válasza mzso (#49143) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem egészen, de ez már nem is a topic témája.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49145) Mankó


Mankó
veterán

Ha Gen 4 m2 ssd-t gen 3 slotba teszek, milyen olvasási, írási értékekre számíthatok? Szekvenciális értékek nem érdekelnek, nem relevánsak. Inkább a 4k értékekre lennék kíváncsi, ott nem korlátozz a gen 3 slot.
Akinek van tapasztalata ilyen használatról írjon véleményt! Esetleg crystal disk mark értékekkel is tud szolgálni, az szerintem másnak is fontos információval bírna.
Elóre is köszi.

(#49146) Graphics válasza Mankó (#49145) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Gen3-ra. :) [link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49147) Mankó válasza Graphics (#49146) üzenetére


Mankó
veterán

:R
Én egy Elitedesk 800 G4-be akarnák egy PM9A1 512-est tenni, borda nélkül. Konfig i5-8500, 16 GB DDR4. Szimpla windwos műveletek, semmi extra.

(#49148) Graphics válasza Mankó (#49147) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Teljesen jó. Mehet nyugodtan.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49149) bnorci71 válasza Zoz (#38407) üzenetére


bnorci71
addikt

Sziasztok!

Jó régi a hozzászólás ezért inkább ide másolom.

"SATA3-ról nem tudsz NVME meghajtóra klónozni, vagyis tudsz, csak nem fog elindulni a windows."
Simán megoldható, az a trükkje, hogy a SATA-ról be kell bootolni úgy, hogy mellé van rakva az NVME is, így feltelepíti annak a driverét. Így nem fogja STOP 7B errorral hanyatvágni magát.
Gyorsindítás legyen kikapcsolva (ha nem volt már eleve letiltva).

Kicsit bonyolítja a dolgot, ha a SATA-s telepítés még Legacy volt. Erre nekem az a trükk vált be, hogy az NVME-re feltelepíteni egy új Windowst, majd utána a régi C-t (de csak azt!) ráklónozni az új C-re, miközben az UEFI segéd partíciókat nem bántjuk. Természetesen az előbb említett driver telepítős trükköt előbb meg kell csinálni.
(Ez a C klónozós trükk visszafelé is működik UEFi->Legacy irányba. Sőt olyankor is segített már amikor az ügyes felhasználónak sikerült törölni/tönkretenni a boot partíciókat :) )

A problémám pontosan ez Sata3 2,52SSD-ről költöztetném a W10-t M.2 NVME SSD-re és nem indul ugye bármit is csinálok.
Jól értem, hogy az alábbiakat kellene csinálnom.
-NMVE gépbe rak
-Win elindít meghajtót felismeri
-Újraindít
-Klónozás

és indulnia kellene? DE nem indul gondolom az UEFI Legacy mód miatt.

Akkor viszont a második verzió marad
-W10 feltelepítem az NVME-re szűz telepítésként.
-majd a régi SSD-ről indulok
-C:\ klónozom
-régi SSD ki
-NVME-ről indulás

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#49150) King Unique válasza bnorci71 (#49149) üzenetére


King Unique
titán

Mármint először a BIOS / UEFI menüben a megfelelő boot sorrendet kellene beállítani, az NVMe SSD-t az 1. helyre, illetve a Windows Boot Manager bejegyzést ha UEFI mód szerint lett telepítve. Ha ez nem stimmel, akkor nem meglepő, ha nem bootol...
Ha legacy (CSM) mód szerint lett telepítve a Windows 10 a SATA SSD-re, akkor az NVMe SSD-nél is értelemszerűen legacy bootolás módot kell beállítani, ahol akár NVMe SSD-ről is lehet legacy módban bootolni (példa).
Ha az adott hardverkörnyezetben NVMe SSD-nél csak az UEFI boot támogatott, ellenben a Windows 10 legacy (CSM) szerint lett telepítve a SATA SSD-re, akkor nem meglepő ha nem indul, ahol ilyenkor megoldható a rendszer UEFI-s re konvertálása a "második verzió" nélkül is, lásd MB2GPT parancssori eszköz használata.
Az ilyen kérdéseket legközelebb inkább a Windows 10 topikban kellene feltenni, mert a Windows 10 klónozása, telepítése és bootolása értelemszerűen inkább Windows 10, mintsem SSD specifikus.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.