Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#43101) Frawly válasza F4T4L 3RR0R (#43100) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor az eladót kéne keresni, hogy mondja meg hozzá a jelszót. Formázással sem változna a szitu, az eladónak a BIOS-ba kéne bemennie, és ott törölnie róla a titkosítást, hogy ne kérjen jelszót, ne legyen lezárva.

Az online piactereken elég sok ilyen kétes származású, lejelszavazott termék van, főleg laptopok, de van desktop, SSD, okosteló, stb. is. Ezek egy része nem is lopott, de anno valami selejtezett céges gép volt, vagy guberáltak belőle SSD-t, és nem tudták, hogy jelszavazva van.

(#43102) Graphics válasza Graphics (#43073) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És mégegy... A400 kuka...

Bakker, ha ezek sorban elhullanak, az elég nagy baj lesz... :D

Na mindegy, ezen megpróbálom a FW helyreállítást újra.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43103) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kis adalék infó, hogy azért az A400-ra is került 32MB cache...

Tehát ugyanaz, mint a Patriot Burst kompletten.

Érdekes, hogy ott nem olvasni ennyi elhullást, valószínűleg már gyárilag javított FW-vel jött ki.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43104) PROTRON válasza Graphics (#43102) üzenetére


PROTRON
addikt

Csak kíváncsiságból: sok helyre építettél be ilyet?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#43105) Graphics válasza PROTRON (#43104) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:D csak egy 30db-ot ja... Mivel közbeszerzés, így nem volt beleszólás..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43106) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nos, akkor készülök egy hosszabb leírással. S11 SATAFIRM

Sikerült 2db Kingston A400-ast megmenteni.

Szükség volt több dologra is.

Először: S11 Flasher
És S11 FW-k: [link]

Ami nálam gondot okozott, hogy a Flasher 2.0 verziója nem volt jó az én SBFK71e0 FW-t tartalmazó A400-asomhoz.

A FW-k közül ki kell keresni azt, ami a legközelebb van a hibás SSD-n lévőhöz.

A többit videóban: [link]

A termék ezt követően sima SATA SSD-nek fog látszódni, eszközkezelőben inicializálni kell, majd létrehozni partíciót.

Sajnos több FW verziós A400 létezik, feltehetőleg ez leginkább a Phison sara lesz.

Működik a dolog minden S11 vezérlős SSD-vel, de valamiért az A400-asokról többet hallani.

SAJÁT FELELŐSSÉGRE HASZNÁLJÁTOK! - GARANCIA ELVILEG UGRIK - ADATVESZTÉSSEL JÁR A FOLYAMAT

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43107) Pyttawrx válasza Graphics (#43106) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Köszi, ezt jó tudni. :C

(#43108) Graphics válasza Graphics (#43106) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ide is kitettem , picit részletesebben: [link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43109) Laccoss válasza Graphics (#43106) üzenetére


Laccoss
addikt

És ezt még a hiba előtt ajánlott csinálni, vagy meg lehet csinálni akkor is, mikor már a hiba jelentkezik?

(#43110) Graphics válasza Laccoss (#43109) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hiba előtt sima FW update a Kingston programjával.

Ez a megoldás már csak akkor kell, ha beütött a baj.

A hiba okát nem tudom , reprodukálni sem, mert nálunk irodai használatra mennek, jellemzően ha volt bennük kb 2-3TB ( Win8.1, letiltott update, tehát ezek alig kaptak terhelést)

Pár napja egy BX500 szállt el, ott nem látta egyáltalán , az teljesen más hiba lehetett, ott vezérlő.

Itt is a vezérlővel van baj, valamiért összeomlik a vezérlés teljesen... Oroszoknál ki lehetne kutatni esetleg mi a gond.

De elég ha belenézek a Phison S11 FW mappába... legalább 30 féle FW van.. Hogy ez miért van így még nem jöttem rá...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43111) Armagedown válasza Graphics (#43110) üzenetére


Armagedown
őstag

Ha nem a megfelelő firmwaret telepítem a sok közül, még lehet utána próbálkozni, vagy ezzel teljesen tégla lesz?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#43112) Graphics válasza Armagedown (#43111) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én tudtam próbálkozni, a nem megfelelőnél nem ment végig a folyamat.

Akkor eltűnt az eszközkezelőből is , kikapcsolás majd indítás után megjelent ismét S11 Satafirmként

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43113) Frawly válasza Graphics (#43103) üzenetére


Frawly
veterán

Végül is nem elképzelhetetlen, hogy raktak rá DRAM cache-t, de míg a gyártó a termék oldalán nem ír róla semmit, úgy kell venni, hogy nincs benne. Már a NAND típusát se írják, régen ott volt, hogy (planár) TLC. Most, hogy semmi sincs említve, akár a QLC NAND-ot is lehet feltételezni, esetleg TLC módban használja, de akkor is rakhattak rá lassabb NAND-ot.

Elég gáz, hogy semmit nem írnak róla, azt bezzeg igen, hogy Vibration operating: 2.17G Peak (7–800Hz), meg hogy a 240-480 gigás az 41 grammot nyom, és nem 39-et, mint a 120-as. Szerintem minden vásárló erre kíváncsi elsősorban, a vibrációra. Az lényegtelen, hogy milyen vezérlő, milyen NAND, van-e DRAM cache, csak túlterhelődnének az emberek a túl sok lényegtelen adattól.

Én egyébként azon röhögök, hogy ezt az 1 millió óra MTBF élettartamot minden szutyokhoz odaírják, azokra is, amik 2 órát nem bírnak. Még ha elosztják 40-nel, és csak 25 ezer órát írnának, akkor is túl optimisták voltak, de akkor még megérteném, hogy úgy számoltak, hogy azért a 3 éves gariidőt kibírja.

Ha meg közbeszerzés, akkor ne vedd magadra. Hullanak és kész, majd beszereznek helyette valami jobbat legközelebb. Ledokumentálod a hibastatisztikát, meg megjegyzésben feltünteted, hogy fw-es újraélesztés is meg lett próbálva, és nem segített.

(#43114) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Megérkezett az Orico M.2 NVME 10Gbps házam.

Hát nem rossz, de az SSD nincs fixálva benne.

A kidolgozás szép még jó, de lehetne jobb is belül szerintem.

Sebesség USB3.0-n a max határon mozog egy EX900-as 120GB-tal.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43115) tomaszka88 válasza Graphics (#43114) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Szia!

Neked milyen jó cuccaid vannak. :)

(#43116) Graphics válasza tomaszka88 (#43115) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Most az SSD a mániám, régen a tápok :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43117) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Driver hiányozhat a smart adatok lekérdezéséhez?

(#43118) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő lenne a kérdésem: új Samsung 970 EVO Plus 1 TB ssd-re átmigráltam a meglévő win 10 pro 64 op. rendszerem egy samsung 850 pro 128 gb ssd-ről az Aomei partition assistant programmal, működik is rendesen a rendszer, csak a lemezkezelőben 813 gb nem lefoglalt particiót jelez. Ezt a részt hogyan tudnám használatba venni. A fájlkezelőben az 1 TB ssd-t csak 120 gb-osnak mutatja. Elnézést, ha nagyon primitív dolgot kérdeztem. Előre is köszi a segítséget.

(#43119) King Unique válasza Tappancs2001 (#43118) üzenetére


King Unique
titán

Ha a C-hez akarod hozzáadni a nem lefoglalt területet, akkor kiterjesztéssel, vagy külső particionáló programmal ha a kettő között ott van pl. egy WinRE partíció (példa). Ha a C mellett egy különálló D meghajtó létrehozása a cél, akkor meg létrehozással (bővebben), ennyi.
Máskor meg a közvetlen a klónozás megkezdése előtt is megoldható a kiterjesztés pl.a klónozóprogram kezelőfelületén, ami nemrég már el lett itt magyarázva az ilen célra általánosan ajánlott Macrium Reflect kapcsán.

[ Szerkesztve ]

(#43120) King Unique válasza Panthera (#43117) üzenetére


King Unique
titán

Inkább a megfelelő programmal kellene próbálkozni, lásd WD SSD Dashboard, vagy naprakész (5.70) HDS / SSDOK. + Helyileg, SATA-n csatlakoztatni az SSD-t és nem USB-n.

(#43121) Panthera válasza King Unique (#43120) üzenetére


Panthera
őstag

SATA porta van csatlakoztatva.
A HDS kiírja a működési időt és az összes írt adatmennyiséget.

Az SSDOK-al kezdtem és ott is furcsa a smart rész: [kép]

(#43122) smint


smint
csendes tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni Crucial P5 NVME M.2 2280 -hoz alkalmas adapter vásárlással kapcsolatban.
Az MSI Z77A-G41 Plus alaplapon nincs m.2 port https://www.msi.com/Motherboard/Z77AG41_Plus/Specification
ami van:
PCI-E x16 - 2
PCI-E Gen - Gen3 (16) Gen2(4)
PCI-E x1 - 2

KÉRDÉSEIM :) :
1. A PCI-E x16 ba be tudok tenni PE x4 et?
2. Fog tudni bootolni erről a meghajtóról?
3. melyik adaptert ajánljátok?

Akasa, SilverStone és Lycom adaptereket néztem (Uk-be kellene): https://www.scan.co.uk/shop/computer-hardware/pci-pci-e-add-in-cards/m2-u2-and-msata-adapters
Köszi a válaszokat, előre is. :K

[ Szerkesztve ]

(#43123) varmi2 válasza smint (#43122) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem fog bootolni, ne is fáradj vele, felesleges.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#43124) smint válasza varmi2 (#43123) üzenetére


smint
csendes tag

Köszi Varmi2 a gyors választ

Na erre nem is gondoltam (komolyan), milyen chipset a minimális egy nvme-nek?
Semmilyen módszerrel nem tudom megoldani? csak mert már megvan a p5

[ Szerkesztve ]

(#43125) Graphics válasza smint (#43124) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lapcsere.

Túl régi ez a chipset ehhez

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43126) Pug válasza smint (#43122) üzenetére


Pug
veterán

Ezt azért még böngészd át

Nem azonos lap, nevermind... :(

[ Szerkesztve ]

(#43127) smint válasza Pug (#43126) üzenetére


smint
csendes tag

Köszi a válaszokat, elég geccsolósnak tűnik a bios hack inkább nézek valami újabbat.

(#43128) tasiadam


tasiadam
veterán

udv
Van olyan pcie kartya ami 2 nvme ssd-bol csinal "egyet"? A lapomban 2.0-n megy a masodik m.2 port. Am ha nincsbenne, akko asszem 3.0 4x. Viszont kartyaval mehetne 1+ tb is. Vagy csereljem le egy darab 1tb-re?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#43129) Graphics válasza tasiadam (#43128) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez inkább érzelmi kérdés lesz.

Kihasználod?

Kéne pár plusz infó, mert nem tartom fejben a fórumozók gépeit. :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43130) Raymond válasza tasiadam (#43128) üzenetére


Raymond
félisten

Megmondom oszinten egyaltalan nem ertem mi a felallas itt hardverugyileg.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43131) tasiadam válasza Graphics (#43129) üzenetére


tasiadam
veterán

profilomnal van leirva.
b450m mortar max amugy a delikvens, ssd pedig PM961 512gb. Es kezd keves lenni. Az 1es nvme port, ami sata kepes, az foglalt, abban egy 128as PM961 van. Masodik port csak nvme es csak 2.0 4x.
Most vagy:
1: berakom egy kartyara egy masik 512es melle
2: eladom es sata 2.5 1tb jon helyette
3: eladom az 512-est es nvme 1tb-t veszek.
+1: eladom az 512-est, 128ast a 2es portba rakom, es sima sata m.2 megy az 1es portba. (kinlodas)
Sebesseg ugyileg semennyire nem tudom kihasznalni, max a toltesi idonel.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#43132) Graphics válasza tasiadam (#43131) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor felesleges macera, ha nem használod ki

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43133) Pyttawrx válasza tasiadam (#43131) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezt nem értem:
Sebesseg ugyileg semennyire nem tudom kihasznalni, max a toltesi idonel.
Rendszerbetöltésre gondolsz?

(#43134) tasiadam válasza Pyttawrx (#43133) üzenetére


tasiadam
veterán

jatek csak. Meg max masolas. De az is olyan 1-2 gigas video neha. A win10-nek sajat nvme van. Ez csak jatekoknak van.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#43135) tasiadam válasza Graphics (#43132) üzenetére


tasiadam
veterán

Akkor mennyire viseli meg a rendszert, ha az egyik portbol a masikba kerulne az ssd? Satat tudom hogy annyira nem.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#43136) Graphics válasza tasiadam (#43135) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Miért viselné meg?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43137) Pyttawrx válasza tasiadam (#43134) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor nem lenne kihasználva, így felesleges is az egész, de ezt már írták is. :)

(#43138) tasiadam válasza Graphics (#43136) üzenetére


tasiadam
veterán

nemtom mennyire haklis erre a win10. :D de ha nem, akkor megcserelem es inkabb szerzek egy nagyobb satat.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#43139) vtommy


vtommy
aktív tag

Sziasztok!
Az asztali gépemben lévő 1TB-s m.2 970 EVO Plus közepes load alatt is simán eléri az 55-60°C-t, és zavar, hogy a HD Sentinel mindig totál pirosban van, mintha már égne a ház, holott ennél a típusú drive-nál (legjobb tudásom szerint) ez többnyire normális jelenség.
Van esetleg valami okosabb alternatíva a Sentinelre? Sajnos csak nemrég tértem át az asztali PC világba, és a laptopon hozzászoktam, hogy mindig nézegetem az SSD/HDD állapotát.

Köszönöm Graphics & Pyttawrx :R

[ Szerkesztve ]

(#43140) Graphics válasza vtommy (#43139) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Teszel rá egy bordát, és nem nézegeted mindig :)

Samsung Magician :)

Sőt mondok jobbat:

HD Sentinel: Egyéni hőmérsékleti küszöb beállítása... :) Beállítod ahová csak szeretnéd...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43141) Pyttawrx válasza vtommy (#43139) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igen ez normális nála.
teendők:
1.) Nem kell nézegetni, hanem használni, :)
2.) veszel rá bordát ~2-3k, és akkor megnyugszik a kis lelked is, nah meg a HD Sentinel is kizöldül, ha így jobban tetszik.
3.) Állítasz a HD Sentinel inger küszöbén. :)
Amúgy a gyártó 70°C-ig garantálja a jó működést, addig nem kell aggódni.

közben le is írták már :)

[ Szerkesztve ]

(#43142) rushty


rushty
senior tag

Forrás 120 ssd - C:\ ( rész 30 C:\ - 90 D:\)
Cél 32gb ssd-re klonozas, onnan vissza 120-as ssd-re

Van egy 1 meghajtós rendszer (Windows), klonoznam (32GB-osra), visszaklonozaskor viszont particionalnam a 120gb(egyelőre nem D:\ particionalt) rendszert. Hogy fog ez egyszerűen történni? Win alatt a működő egy particiot fel lehet osztani? Az is lehet, hogy csak a 120-as particionalt rendszerparticiojat klonoznam ki, ha megoldható Winben rendszer alól.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#43143) Pyttawrx válasza rushty (#43142) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ezt nem ide kell feltenni.
Itt [link] tedd fel. :)

De nem kell 2x klónozni, macrium progival mentsd el az imaget, majd vissza amire kell

[ Szerkesztve ]

(#43144) King Unique válasza rushty (#43142) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég el lett magyarázva itt újra, hogyan kellene Windowst klónozni, meg mi van akkor, ha eltérő a forrás- és a célmeghajtó mérete, tárolókapacitása.

"Cél 32gb ssd-re klonozas, onnan vissza 120-as ssd-re"

Ennek nem világos mégis mi értelme van, pláne ha a forrásmeghajtó is 120 GB-os SSD... :F Ha tesztelés/egyéb (?) a cél, akkor lehet pl. mentést készíteni lemezképfájlba és azt visszaállítani egyik/másik meghajtóra.

Meg amúgy igen, ez inkább OS- és programspecifikus kérdés, nem SSD specifikus, ezért az előbbiek topikjába való.

[ Szerkesztve ]

(#43145) gyapo11 válasza Graphics (#43140) üzenetére


gyapo11
őstag

Vagy Cpuid hwmonitor, és akkor a hőfokokon kívül W-ok, MHz-ek, V-ok is lesznek, lesz mit nézegetni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43146) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy van egy Gigabyte 480gb 2,5" ssd a gépemben,amire telepítve van a warzone.Azt figyeltem meg, hogy amikor ezen az ssd-n van a játék akkor sokszor nem tölti be a texturákat és ez miatt kidob a játékból.Amikor átteszem samsung 860evo-ra akkor ez a hiba megszünik.Ennek mi lehet az oka? Tudtok benne segíteni? :W

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#43147) Graphics válasza steewcv65 (#43146) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Gigabyte-on valószínűleg nincs dram cache és a nagyméretű fájlokkal megszenvedhet de csak tipl

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43148) steewcv65 válasza Graphics (#43147) üzenetére


steewcv65
őstag


Zöld a giga és sárga a samsung, szerintem itt valami nem kerek....Ilyen gagyi nem lehet :W

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#43149) Graphics válasza steewcv65 (#43148) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem gagyi, hanem alsó kategóriás

Nem erre a célra való.

Ez irodai gépbe oké, erre a célra nem igazán.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43150) steewcv65 válasza Graphics (#43149) üzenetére


steewcv65
őstag

Akkor a memória a ludas,mert ebbe külön nincs....

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.