Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#43801) Pitterix


Pitterix
őstag

Urak!

Elhiszem, de nem kell mindenhez rögtön teszt. Előfordulhat, hogy mindenféle program, ellenőrzés, futtatás, teszt nélkül is lehet valamit tapasztalni. Főleg, ha az ember megszokott egy bizonyos sebességet-töltési gyorsaságot és vásárol egy, az előzőnél jobbnak titulált valamit, ami szemmel, hangsúlyozom szemmel láthatóan nem hozza az előző gyengébbnek titulált eszköz szintjét.
De nem akarok vitatkozni, csak szerettem volna megosztani az észrevételemet. :R

Azt még hozzátenném, hogy az új MX500-as eddig hibátlanul működik, csak lassabb az elődjénél.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#43802) MidnightBB válasza Graphics (#43800) üzenetére


MidnightBB
tag

Szerintem ez nekem egy olyan rossz berögződés.
Még anno főtt meg procim (AMD Thunderbird) és azóta mindig figyelem ezeket a dolgokat és az EVO ezért hozta rám a frászt a 50 fok feletti értékekkel...

(#43803) Ciccuka válasza MidnightBB (#43802) üzenetére


Ciccuka
veterán

Lényeg, ha M.2 SSD, akkor legyen rajta valami jobbfajta/minőségi nagyobb hűtőborda legalább.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#43804) Graphics válasza Ciccuka (#43803) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez egy sima SATA SSD...[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43805) Cs1csó válasza MidnightBB (#43802) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha M2-es SSD lenne akkor borda, ahogy Ciccuka írta, de mivel ez egy 2,5"-os SSD úgy legyen beszerelve, hogy egy ventilátor nyomja rá a levegőt, annyi elég lesz.

(#43806) Pyttawrx válasza MidnightBB (#43799) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor használni kell. :D

(#43807) Ciccuka válasza Graphics (#43804) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ebben az esetben jó ha van huzat/légáramlat van körülötte
Utólag ilyen hőmérő egységet is beépíthet akár:

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#43808) Raymond válasza Ciccuka (#43807) üzenetére


Raymond
félisten

Egy sima SATA SSD-hez? Minek? Bele kell rakni a gepbe es hasznalni, nem azon izgulni hogy 40C vagy 50C a homerseklet menet kozben :U

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43809) Graphics válasza Ciccuka (#43807) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Felesleges. 20-30 éve az 1200-es Zsiguliban fain volt, ide teljesen felesleges.

Az egy SM2258XT alapú SSD, Toshiba NAND-dal.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43810) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Team SSD és Ram-ok azért nem annyira megbízhatóak (mint egy Samsung vagy SkHynix).

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#43811) Graphics válasza Ciccuka (#43810) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezt mi alapján mondod?

Meglévő elemekből épülnek fel. Adott a Nand, adott a vezérlő.

Mi az, hogy annyira nem megbízhatóak? Mennyire?.

Oké , egy L5 meg a kínálat alja bármelyik gyártónál lehet szar.

De itt nem erről volt szó. Szerintem engedjük is el.
(Ram-okkal nem tudom mi a gond.)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43812) MidnightBB válasza Cs1csó (#43805) üzenetére


MidnightBB
tag

Pont a merevlemez felett van a ház közepén alul. Oldalba kapja pont az a ventillátor ami a ház elejében van, a kábeleket meg úgy igazítottam, hogy minden az oldallap mögött van. A hdd hőmérséklete 25 fok úgy, hogy folyamatosan dolgozik torrent miatt :D
Nem hinném, hogy ilyen körülmények között baja lesz csak a tudat, hogy nem látom mi újság vele ilyen szempontból.

Nagyon köszönöm, hogy az én apró hülyegségemre ennyier reagáltatok! :R

(#43813) Pyttawrx válasza Ciccuka (#43807) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Minek! Ne kezdjük már megint. Ez nem m.2 ssd! Ahogy írtam már. Használni kell és kész.Sokkal fontosabb, hogy vigyázzunk másra. Pl ne lgyen tele az ssd, kb 15% kell szabadon, akkor nem lassul be... stb. Nem ilyen érzékelőkről kell itt beszélgetni. :R

(#43814) Pyttawrx válasza MidnightBB (#43812) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szuper, zárhatjuk is! Használd! :D

(#43815) Cs1csó válasza Ciccuka (#43807) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD
Amit én írtam az egyszerűbb, legyen egy ventilátor huzatában és kész. Annyi elég.

(#43816) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Szeretnék 2 dolgot kérdezni NVMe SSD-vel kapcsolatban.
- Egyik az lenne hogy a BIOS-ba esetleg valamit be kell állítanom hogyha az eddigi sima Sata 3-as SSD helyett NVMe SSD-t rakok a gépbe? MSI Z490 Tomahawk alaplapom van.
- Másik kérdésem pedig az lenne hogy itt van a táblázat hogy NVMe SSD-nél melyik SATA portok működnek. Na most elvileg az lehetséges hogy én csak a M2_2 portba rakok NVMe SSD-t? Vagy ha csak egy M2 SSD van az alaplapra csatlakoztatva akkor annak mindenképp a M2_1 portba kell lennie? A táblázat nem ír olyat a végén hogy a M2_1 portba nincs semmi, és az M2_2-be pedig.
Biztonságképpen azért mondom rákérdezek.
:R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#43817) Ciccuka válasza Graphics (#43811) üzenetére


Ciccuka
veterán

Pl. Newegg és az árukeresőn elég sok meghibásodott példányról olvastam.
Amikor DDR4 memóriával kapcsolatban utánanéztem valaminek, akkor a review-ek alatt (visszajelzéseknél) ugyanezeket tapasztaltam. Talán még hibastatisztikában is benne volt a rosszabbak között.

A memória topikban is emlékszem valakire, akit Kit-et vett és egyik ram hibázott.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#43818) Cr00py


Cr00py
senior tag

MX500-hoz elvileg van újabb frimware.

2 hete jelent meg a cikk.: Katt
Nálam a gyári sw szerint viszont a legfrissebb van telepítve ( M3CR023 ) .. Pedig a cikk szerint már elérhető a ( M3CR033 ) sőt.. volt korábban ( M3CR032 ) is.

Vásárláskor már ez volt rajta, én nem frissítettem.

Sebaj.. gondoltam letöltöm a weboldalon lévő frimware-t ( MX500_M3CR033.zip )
Ezt betallózva sem sikerül, mivel a software szerint: ( Firmware Update Error
Uploaded file does not appear to be a valid firmware update package. )

Hogyan lehet ezt működésre bírni?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#43819) Raymond válasza Cr00py (#43818) üzenetére


Raymond
félisten

1) Ott van az oldalon mit javit:

- Fixed SATA protocol error that causes start-up failure on certain data center RAID systems - - Improved boot time after unexpected power loss
- Fixed Read DMA command abort after an interrupted Secure Erase

Ha ezek kozul egyik se erint akkor ne upgrade-elj.

2) Kulonosen azt figyelembe veve hogy ez egy re-upload a tavaly oszi kavarodas miatt amikor a M3CR022-es SSD-kre felrakta a Storage Executive az M3CR032-es FW-t az M3CR023-as helyett, lasd [link] vagy itt [link]

3) Nem ez az elso fw kavaras a Crucial reszerol az utobbi evekben, ha egy update-ben nincs semmi ami egy nalad is elofordulo problemat javitana akkor hanyagold

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43820) Maelephant válasza Cr00py (#43818) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Szia,
nekem a Storage Executive szerint up-to-date a firmwarem, már jó ideje nem frissült, verziószám szerint: M3CR023.

(#43821) Cs1csó válasza Cr00py (#43818) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem a Crucial BX naprakész volt - mint utóbb kiderült - de nem tudta az adatot lekérni a saját szoftver, frissítettem a SATA driver-t (az alap 2006-os volt rajta) és utána már gond nélkül lefutott a frissítés keresés és ki is hozta, hogy okés.

(#43822) Cr00py válasza Raymond (#43819) üzenetére


Cr00py
senior tag

Nincs vele gond, szal akkor marad így. Majd jelez, ha akar valamit. :)

#43820Maelephant: Nálam is ez a helyzet. Gyárilag ezzel jött. Azért köszi.

#43821csicso82: Az összes driver up-to-date, de így sem találja az sw. Sebaj. :)

(#43823) Frawly válasza Pitterix (#43801) üzenetére


Frawly
veterán

De kell teszt, mert így 0 infó híján nem lehet vele mit kezdeni, és a te érdeked, hogy segítséget kapj. Futtasd le az SSDOK-ot, meg a Crystal Disk Markot, és tedd be ide róluk a képfelvételeket. Azokból okosabbak leszünk. Mármint elég az MX500-ról, a V300-ról nem kell.

(#43824) Frawly válasza Cr00py (#43818) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem a letöltött .zip fájlt bontsad ki. A firmware-ek tipikus .bin kiterjesztésűek.

(#43825) Cr00py válasza Frawly (#43824) üzenetére


Cr00py
senior tag

A gyári sw szerint .zip kiterjesztés-t tallózzak be. Ha mást szeretnék, azonnal error, próbáltam én is... mondjuk, ha a .zip-t teszem be, akkor sem jó neki :DD

iso van benne egyébként, abban pedig EFi, és egy BOOT mappa.

Annyira nem zavar, működik így is.

[ Szerkesztve ]

(#43826) Doky586 válasza Cr00py (#43825) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"ISO van benne egyébként, abban pedig EFi, és egy BOOT mappa"

Egyértelmű hogy kiírod (kimásolod) a EFI és a többi mappát egy fat32 pendrivera és rábootolsz uefi módban (akárcsak egy win10 telepítő penre).

[ Szerkesztve ]

(#43827) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Volt itt valaki, aki 22110 méretű M.2 SSD-t próbált belerakni 2280-as helyére?

Rögzítőcsavar teljes eltávolítása után, alulra thermal pad távtartóként és szilikongumival rögzítve jónak kell lennie rövidtávon úgy gondolom.

Így összefogatva pl. egy adapterben:

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#43828) Pyttawrx válasza Ciccuka (#43827) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De pontosabban, mert így nyilván nem! De ha egy alaplapon van hely, és levehető az ssd rögzítő, kis leleményességgel megoldható. Viszont én semmiképp sem javaslom.

(#43829) Raymond


Raymond
félisten

Crucial MX500 „M3CR033“ im Test

Az eredeti MX500 es az uj kivitel osszehasonlitasa.

Spoiler alert: az aranylag drasztikus hardware valtozasok ellenere nincs teljesitmenybeli difi a ketto kozott.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43830) Graphics válasza Raymond (#43829) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Várható frissítés volt, a vezérlőnél frissítés, a NANDnál meg a jobb gyártástechnológia.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43831) Cr00py válasza Doky586 (#43826) üzenetére


Cr00py
senior tag

Próbáltam, de semmi nem történt.

Ami viszont érdekesebb, hogy trimcheck szerint nem megy a trim. Másik nforce-s lappal is ezzel szívtam, de ott megoldódott,
Ez most egy 970A-ud3 rev 1 lap.
ssdok szerint megy.
Melyik a tuti?
Ha nem megy, akkor miért nem?
AHCi-n van, sata 3.
Lehetne egy trim opció a gyári sw-ben, mint samunál.

[ Szerkesztve ]

(#43832) Cs1csó válasza Cr00py (#43831) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van a TRIM lekérdezésére egy Windows-os parancssor kódja. Ezt olvasd végig: [link]

(#43833) Ciccuka válasza Cr00py (#43831) üzenetére


Ciccuka
veterán

Hard Disk Sentinel-el nézd

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#43834) Doky586 válasza Cr00py (#43831) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"trimcheck szerint nem megy a trim. Másik nforce-s lappal is ezzel szívtam, de ott megoldódott ... ssdok szerint megy."

trimcheck a biztos. Ha ssdok/hds szerint megy de trimcheck szerint nem, akkor nemis tudod megjavítani mert valamelyik hardver nem támogatja. Ez van. Venni kell új alaplapot.. :B

[ Szerkesztve ]

(#43835) Ciccuka válasza Cr00py (#43831) üzenetére


Ciccuka
veterán

Trimm Sata IDE mód esetén (ez a helyzet régi alapoknál, de a tied ennél jóval újabb)

AS SSD Benchmark
A "pciide - bad" üzenet csak akkor nem jelent gondot, ha egyébként sincs a BIOS-ban AHCI mód, mert ha a fentebb linkelt cikk alapján helyesen telepítettünk, akkor rendben lesz a TRIM IDE módban is.

Bios egyébként a legfrissebb?

A HDS-st vedd szerintem alapul, de nézd meg a AS SSD Benchmark-ot is. Biztosan valami beállításbeli gubanc van csak (vagy driver probléma, esetleg az OS-t kell újratenned)

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#43836) Doky586 válasza Ciccuka (#43835) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"pciide - bad" üzenet csak akkor nem jelent gondot, ha....
"ide - OK" üzenet is van.. [kép] :P

[ Szerkesztve ]

(#43837) Cr00py válasza Ciccuka (#43835) üzenetére


Cr00py
senior tag

AHCI van biosban.
Igen, az elérhető legfrissebb van telepítve. F8f verzió.
Nincs 24 órája, hogy wint telepítettem, tehát clean install.

Az még mondjuk külön érdekes, hogy egész "hamar" romlik a kondíció.
Sosem mutatott 100%-t, bár nem is igazán néztem, lévén új volt.

HDS
Bench
SSDOK
Trimcheck

[ Szerkesztve ]

(#43838) Pyttawrx válasza Cr00py (#43837) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezt csináld meg:
[link]

Az SSD kondíciója, tények és tévhitek

[ Szerkesztve ]

(#43839) Pyttawrx válasza Ciccuka (#43835) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szó nincs itt most IDE-ről. :)

[ Szerkesztve ]

(#43840) Cr00py válasza Pyttawrx (#43838) üzenetére


Cr00py
senior tag

(#43841) Doky586 válasza Cr00py (#43840) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem fog menni azon alaplapon sose a trim, bármit is csinálsz.. :((
Annyit tehetsz csak hogy ~havonta 1x kinullázod az üres cellákat hogy működhessen a Garbage Collection. Pl ccleanerben van ilyesmi vagy parancssorból: [kép] (a 2. menetben meg kell szakítani)

[ Szerkesztve ]

(#43842) Cr00py válasza Doky586 (#43841) üzenetére


Cr00py
senior tag

Remek. Azért köszi. :D

(#43843) Pyttawrx válasza Cr00py (#43840) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nah, ennyi kellett volna. régen :) Nem fog ezen menni, de ezt már írták sokszor. :)
A HDS nem jól mutat

(#43844) Doky586 válasza Pyttawrx (#43843) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A helyzet az hogy se a HDS, se az SSDOK nem állít olyat hogy működik a trim..!
Ezen progik két dolgot néznek és állítanak: 1. a windows küldi-e a trim utasítást (nincs-e letiltva) és 2. a driver átengedi-e azt. Ennyi.
Általában az elég is ha ez a kettő rendben, kivéve ilyen régi spéci alaplapoknál vagy ha közbe van ékelődve egy USB ház/dokkoló.
Ezeknél érdemes Trimcheckel letesztelni hogy tényleg működik-e. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#43845) Doky586 válasza Doky586 (#43844) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Itt pl egy USB3 csatlakozású nem megy: [kép]
(Persze itt esetemben lehet bezavar a Bitlocker is, de szerintem a szabad helyet akkor is törölné a trim [kép])

[ Szerkesztve ]

(#43846) Pyttawrx válasza Doky586 (#43844) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

erre írtam, hogy nem a trim-re igen, mert ugye nekem is azt mutatja, hogy megy, de nvme-m van.... :D

(#43847) JohnD


JohnD
tag

Helló! (WD Blue) SSD kezelésének szempontjából van-e előnye (és milyen ha van) a Windows 10-nek a 7-tel szemben? Windows rendszert telepítenék rá.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#43848) Graphics válasza JohnD (#43847) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Win7 támogatása kifulladt.

Én már nem tennék 7-et

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43849) JohnD válasza Graphics (#43848) üzenetére


JohnD
tag

Tudom, most nem mennék bele milyen okokból kifolyólag, de lehet a Win 7 lesz a rendszer. ;)

Ez tényleg lemaradt: Western Digital Blue "3D Nand" SSD 2.5" SATA 240GB-ról van szó
Csak a Win 7 férne hozzá

[ Szerkesztve ]

(#43850) King Unique válasza JohnD (#43847) üzenetére


King Unique
titán

Az, hogy "(WD Blue) SSD", az önmagában nem mond kb. semmit, mivel van abból 2,5" SATA és M.2 SATA, meg M.2 PCIe NVMe is, nem ártana pontosabban fogalmazni... Ahol a W10 nyilván jóval fejlettebb mint a W7, tud natív meghajtóoptimalizálást (TRIM) futtatni, natívan kezeli az NVMe SSD-ket, illetve a telepítésnél is stb., míg a 7-es nem tud és nem támogatja natívan sem. max. külön driverrel (ha van) + Ugye a W7 konzumer vonalon már több mint 1 éve EOL, vagyis normál esetben nem is kellene kérdésnek lenni, hogy a kettő közül melyiket telepítse a user, meg pláne ha valami modernebb hardverről van szó. :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.