Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#50101) Huma válasza Tibiajax (#50097) üzenetére


Huma
addikt

Ez tipikusan egy olyan film amiben vétek hibát keresni.

Nekem amúgy elég vicces volt mikor többször is megemlítik a filmben a SZTEREÓ zenét mint valami csúcstechnológiát. 1971-es film. :D

Nekem bejött azaz elborult világkép amit a film képvisel. Az ízes angol beszéd is dobott rajta. Ráadásul még van egy remek témája is a filmnek amit pedzeget (szabad akarat).

Így utólag látva, 40 év távlatából érdekes látni, hogy egyesek hogy képzelték el a jövőt akkoriban.

Beleolvastam a tartalmába a filmnek:
"Iona Aylesbury, nem tud megkülönböztetni egy boltot egy baltától, nyolcéves fia, Orlando a kisnyulának a nevét mázolja a falra, hogy felhívja magára a figyelmet, míg a srác meleg keresztapja, Stephen, félholtra verve fekszik a kórházban."

WTF :Y

(#50102) bagyulajuve:
Én a régi űrhajós filmeket bírom ahol a vezérlőtelem húszezer villogó kapcsolóból állt és a szuperszámítógép papírszalagon nyomta ki az infót. Természetesen az űrhajón kötelező volt mindenkinek garbóban lennie. :D

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#50102) bagyulajuve válasza Huma (#50101) üzenetére


bagyulajuve
addikt

valószínűleg 40 év múlva a mi jövőképeinket is érdekesnek találják majd :)

Resistencia eterna

(#50103) #54715584 válasza Huma (#50101) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az a leírás szar...

Láttad a szereplőket is? :)

[ Szerkesztve ]

(#50104) Huma válasza #54715584 (#50103) üzenetére


Huma
addikt

Amúgy milyen a film? Szerinted. (Azon kívül hogy sokkoló)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#50105) koxx


koxx
MODERÁTOR

American Reunion

A sorozat leggyengébb darabja, helyenként erőltetett, poén se sok van. Aránylag jó csajokat válogattak össze, de ez édeskevés. Az előzetese után én egy sokkal jobb filmre számítottam. 5/10

(#50106) #54715584 válasza Huma (#50104) üzenetére


#54715584
törölt tag

Itt írtam róla, de spoileres.

A film nagyon jó, nagyon tetszett. Az egész film szomorú, vannak benne megható és magával ragadó jelenetek is, végig összeszorult a szívem. Cruz néni is jól játszik benne és a többi szereplőnek is megvan a maga története.
Valahogy úgy hozták össze ezt a filmet, hogy simán el tudod képzelni, hogy van ilyen a való életben és ez tényleg megtörténhet valahol, valamikor.

[ Szerkesztve ]

(#50107) Huma válasza #54715584 (#50106) üzenetére


Huma
addikt

Mindenképp beütemezem a filmet. Kösz az ajánlást!

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#50108) spammer válasza koxx (#50105) üzenetére


spammer
veterán

Még a harmadik, esküvős résznél is rosszabb? :Y Mert akkor szomorú leszek :( Nekem az első kettő etalon, a harmadik hozzájuk képest közepes, de ha a 4. rész még rosszabb lett, akkor :W

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#50109) Viszlát válasza somasz (#50091) üzenetére


Viszlát
addikt

Szerintem Kate Winsletet leszámítva mindegyik színész zseniális volt. Jodie Foster-t folyamatosan meg akarod fejelni a film közben, annyira ellenszenves, a férje meg a papucs szerepből remekül kilép a film közepére. Én is nagyon jókat mulattam egyébként, pontozásügyileg kicsit magasabbra tenném nálad. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50110) darál0w válasza koxx (#50105) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

kiöregedtél a Pitéből. ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#50111) somasz válasza Viszlát (#50109) üzenetére


somasz
addikt

Szegény Winsletet valóban elnyomták, de ez a Christoph Waltz ez zseniális színész. Csak a brigantikban láttam eddig, ott még egy nagyságrenddel jobb volt... Van még jó filmje?

Visszagondolva a filmre lehet, jobb pontot érdemel, mert kevés ilyen film van, amiben ennyire adja a szövegkönyv és a mimika a kényelmetlen helyzeteket. Ez színdarabnak is kiváló lehet! (vagy lehetett? nem tudom biztosan, de mintha azt dolgozták volna fel a filmben)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#50112) dy_nmq


dy_nmq
aktív tag

God Bless America: Végre egy ötletes film, nekem tetszett. 10/7

The Quiet Earth: Nem volt rossz bár vagyok annyira fiatal hogy az I am Legend jobban bejöjjön. 10/6

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#50113) stranger28


stranger28
addikt

Szerb filmet nem ajánlom megtekinteni, szar is, meg beteg is. És nem abban az értelemben, amikor tényleg azt érzed, hogy ez de beteg, mint pl. a Motel, hanem amikor már azt gondolod, hogy ez valami rossz poén inkább. Erőltetett, hatásvadász fos. Valami szerencsétlen rendezte, aki ezzel akart egy kis figyelmet, ennyi.

Spoiler, de mondom úgyse nézed meg, ha van eszed:

Minden létező tabut összefon a dugással meg a droggal, meg a dugást a droggal. Mindenki műelmebeteg, borzasztó rossz. Viszont a kis fricska tetszett a vallásos emberek irányába...

Spoiler Vége.

0/10 pont Mínuszt is adnék, ha lehetne, és nem a látvány miatt, mai ember lassan több vért meg hullát lát, mint falat.

[ Szerkesztve ]

(#50114) koxx válasza spammer (#50108) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem a 3. rész tetszett, de ez... :( itt a fórumon több embernek bejött

(#50115) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Azt vettem észre, hogy mostanában van pár film ami, igazából semmiről sem szól, de körbe van hipe-olva és a sok tini (vagy épp nem tini, de az ilyen filmeknél inkább ők a célközönség) alig várja , hogy láthassa. És utána nem azért lesz neki jó, mert egy élménnyel gazdagodott, hanem azért, mert ő már látta a többiek meg még nem. Más is látja így a dolgokat? :F Mintha a marketingbe több pénzt fektetnének, mint magába a produkcióba. Hogy jön a sok semmirevaló film és mégis az olyan borítós füzetből és uzsonnatáskából fogy a legtöbb.

Nem értem én ezt...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#50116) #54715584 válasza RootRulez (#50115) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ez sajnos évek óta így van :(
5-6 évvel ezelőtt ha késett egy film az amerikai premierhez képest, akkor a moziban hangoskodtak a tinik, hogy "jaj ezt figyeld, én már láttam, mert letöltöttem"...

(#50117) rt06 válasza #54715584 (#50116) üzenetére


rt06
veterán

meg regebb ota van igy
kb, miota van marketing, azota vannak ilyen termekek, s nem csak a mozit tekintve, hanem szerte mindenfele

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#50118) RootRulez


RootRulez
félisten

Itt van ez a összevissza táncolgatós filmek, sztem semmirevalók, csak arra "jók", hogy nyáladzanak a tinik és megvegyenek minden hozzá kapcsolódó x@rt. :(

═════════════════════════════════════════

(#50119) troland26


troland26
őstag

Most sikerült megnéznem a John Carter-t ..nem fűzök sok kommentet hozzá mert szerintem már mindenki megnézte akit érdekelt ..klassz kis mese :) 7/10

(#50120) Tibiajax válasza dy_nmq (#50112) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

bár vagyok annyira fiatal hogy az I am Legend jobban bejöjjön
ez nagyon komoly volt.. respect
te egy bölcs - fiatal ember vagy, kérlek szépen

(#50121) spammer válasza RootRulez (#50115) üzenetére


spammer
veterán

Ezért készül olyan sok látványfilm, ami nem szól semmiről, nincs mondanivalója, csak IMAX meg 3D legyen, meg nagy robbanások... Igen, az ilyent egyszer megnézni az ember a látvány miatt, és örök életre elfelejti a fenébe. :(

Az a baj, hogy amíg van igény a Transzformersz szintű gagyiságokra, addig nem is fognak tartalmas filmeket készíteni, mert Halivúd egy nagy pénzgyár, üzlet az egész.

Szerencsére azért készülnek még olyan filmek, mint pl. az Életrevalók. Igaz, ezeknél nincs hype, évente talán 1-2 ilyen van, vagy pár évente 1, de ezeknek a filmeknek van mondanivalója, van benne tartalom, és legalább emlékezetes alkotások.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#50122) RootRulez válasza spammer (#50121) üzenetére


RootRulez
félisten

Legutóbb egy francia filmet láttam, ami piszkosul tetszett, egy tolószékes fószer volt benne egy színesbőrű sofőrrel. :)) Na csinálhatnak még 50 vámpíros csodamozit, az se fog felérni ezzel az egyel. :N

═════════════════════════════════════════

(#50123) spammer válasza RootRulez (#50122) üzenetére


spammer
veterán

Ezt említettem én is (Életrevalók - Intouchables), kiváló film volt :K

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#50124) Fecogame


Fecogame
veterán

Spoiler kérdés, Fűrész 5

Ha már a 4. részben meghalt a főhősünk, akkor az 5. részben hogy-hogy él? :F

Néztem én a filmet, de nem jöttem rá :D

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#50125) stranger28 válasza Fecogame (#50124) üzenetére


stranger28
addikt

Ott már nem él, csak szerepel benne a korábbiak miatt. De ő már nem csinál semmit, mivel kihűlt. Az "utódja" teszi a dolgát csak, illetve utódai.

[ Szerkesztve ]

(#50126) Fecogame válasza stranger28 (#50125) üzenetére


Fecogame
veterán

Így már érthető, köszönöm. :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#50127) #54715584 válasza Fecogame (#50126) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hová figyeltél közben? :)

(#50128) hoffman_ válasza darál0w (#50110) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Osztom, szvsz 1=2=4.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#50129) kenwood3 válasza hoffman_ (#50128) üzenetére


kenwood3
őstag

Szerintem is gyenge lett :(

Mi az az ekezet dragasag??

(#50130) F34R válasza RootRulez (#50118) üzenetére


F34R
nagyúr

hmm igazad van azokat én sem néztem sose semmire.

(#50121) spammer

nekem leginkább ez a szórakoztató vígjáték, annak ellenére hogy egy poén sem hangzik el benne.

(#50131) Fecogame válasza #54715584 (#50127) üzenetére


Fecogame
veterán

A szemhéjam belső felét figyeltem :D

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#50132) xlife11 válasza RootRulez (#50118) üzenetére


xlife11
senior tag

Nem érdemes általánosítani, 17 évesen mondhatom azt, hogy kimaradtam ebből a szar áradatból, 12 évesen keresztapát néztem, a kedvenc filmem a sebhelyesarcú, szóval ez max az ostoba tinédzserekre igaz. :K

(#50133) Viszlát válasza RootRulez (#50118) üzenetére


Viszlát
addikt

Mondasz példát, hogy konkrétan melyik filmekre gondolsz az össze-vissza táncolgatósok közül?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50134) RootRulez


RootRulez
félisten

ÖÖö, most épp valaminek a második része lesz...

mod:
Talán StreetDance 2...

De ide venném a Step Up-okat (nem tom hány része van) És hasonló csodajó filmeket...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#50135) kovsol válasza RootRulez (#50134) üzenetére


kovsol
titán

én szeretem a zenét bennük azért szoktam megnézni :D

May the Force be with you!

(#50136) Huma válasza Viszlát (#50133) üzenetére


Huma
addikt

Pl? [link]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#50137) troland26 válasza Huma (#50136) üzenetére


troland26
őstag

vagy pl [link]

[ Szerkesztve ]

(#50138) Viszlát


Viszlát
addikt

Zenéről jut eszembe, a Rock of Ages erősen várós, bár kicsit félek, mert a trailer elég tömény lett, remélem nem lőtték el az összes puskaport benne.

mod: ja igen, köszönöm a válaszokat. Egy kivétellel nem láttam az említett filmeket, de persze hallottam róluk. A Honey-t viszont láttam, nem egy korszakos alkotás, de nem is tinifilm, nagy szárnyalás nem is lett belőle.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50139) Viszlát


Viszlát
addikt

Jut eszembe, tegnap megnéztem a Dark Shadows-t (5/10), Johnny Depp hozta a kötelezőt (hálistennek semmi kalózos nem köszönt vissza a játékában), de Burton-ben csalódtam, ő ennél átgondoltabb, kerekebb filmekkel szokott előrukkolni, ez viszont meglehetősen gyenguskára sikeredett. Az nagyon jó ötlet volt szerintem, hogy a 70-es években szabadult ki a főhős, nem a mostani korban, de ezt aztán alig-alig aknázták ki, pedig önmagában ez is komoly humorforrás. Azért egyszer-kétszer jót nevettünk, szerencsére akadtak poénok amiket nem lőttek el az előzetesben.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50140) Huma válasza Viszlát (#50139) üzenetére


Huma
addikt

Nekem eleve nem voltak komoly elvárásaim a filmmel kapcsolatban, így nem is csalódtam miután megnéztem. Nem lett jó film. Egyszer nézős, hamar felejtős.

Mondjuk amikor káromkodott azért bennem is megmozdult valami. :D

Spoiler!

Szerintem ott hibázták el a filmet hogy valami nagyot akartak alkotni és ezért túl sok mindent zsúfoltak bele ami nem állt össze egy egésszé hanem egy katyvasz lett.
Dráma, humor, összetört lelkek. Mindegyik elég felszínesen volt jelen filmben és nem tudta bevonni a nézőt a mesevilágba.
Szerintem sokkal jobb lett volna ha inkább egy dologra koncentrálnak. Nem kellett volna ennyi drámai szál bele. Kisfiú+anyja szelleme, elcseszett tinilány, összetört szívű boszorkány, lelkisérült vámpír és a családi tragédiái, a szellemlátó dada akit eldobtak a szülei. Az ember azt sem tudja hova kapja a fejét. Emiatt jelentéktelenné válnak.
A humor pedig nem lett az igazi. Egyrészt nem is illett ennyi dráma mellé ez a stílus másrészt legtöbbször szimplán nem is volt vicces.

Ellenpéldaként tudom ajánlani a Távkapcsot ahol szerintem remek humor van jelen és sokkal megrázóbb drámai történet. Minden téren köröket ver erre a filmre.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#50141) #04441088


#04441088
törölt tag

de rég jártam itt. van 2300 hozzászólás, amit el kell olvasnom :B :DDD

(#50142) tween válasza Viszlát (#50139) üzenetére


tween
őstag

érdekes, de Seth Grahame-Smith irományai nem igazán érnek el közepestől jobb pontokat....kár...pedig az Abraham Lincoln, a vámpírvadász-t jobban várom, mint kisgyerek a karácsonyt...

(#50143) Integra


Integra
titán

van valami érdemi különbség a taken és a taken extended cut között?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#50144) dy_nmq válasza Integra (#50143) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

[link]

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#50145) Integra válasza dy_nmq (#50144) üzenetére


Integra
titán

ahhaaa, vagyis az uncut a felnőtt verzió belőle, köszi!! :R

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#50146) #65675776


#65675776
törölt tag

Ezt is megéltük, a topic elérte sőt, meg is haladta az 50000 hsz-t. Ez most zárul, a folytatás itt: [link]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.