Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) Atish19 válasza MájMekk (#3250) üzenetére


Atish19
őstag

Első körben szerintem nézd át a gépet egy jobb vírusirtóval vagy Rescue disc-el. Lehet benyeltél egy trójait és bekerültél egy botnet hálózatba.

(#3252) 4Grider válasza MájMekk (#3250) üzenetére


4Grider
nagyúr

A freemail fiókod jelszavát pedig minimum változtasd meg jó erősre.

(#3253) petakpa1 válasza 4Grider (#3252) üzenetére


petakpa1
őstag

Faterom Freemail fiokjaval ugyanez a helyzet. Értesítették, hogy fiokjaval kapcsolatban spammer tevékenységet észleltek és azzal a mozdulattal le is tiltottak a kliensalapu hozzáférést. Ráadásul úgy, hogy webes felületről sem tudjuk visszakapcsolni. Vissza kapcsolást csak emailben lehet kerni.

Jelszót mi azonnal megváltoztattuk, és kértük emailben a kliensalapu hozzáférés ismételt engedélyezését. Ez volt péntek délelőtt. Válasz azóta sem jött.

Mivel MájMekk-nel is pont ugyanez történt, gyanítom nem is ismer hanem Freemail oldalon van valami gebasz...

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#3254) 4Grider válasza petakpa1 (#3253) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálam nincs ilyen probléma, így nem gondolnék freemail oldali problémára, max. valami szigorúbb szabályra (pl. nat mögül több freemail fiókba különböző eszközökkel és különböző földrajzi helyekről történő szimultán bejelentkezések figyelése).
Beállítások/eseménynapló alatt nincsenek gyanús bejegyzések?

(#3255) petakpa1 válasza 4Grider (#3254) üzenetére


petakpa1
őstag

Az én saját fiókommal sincs semmi gond, csak a Fateéra dobták ezt a spammer tevékenységet észleltek üzit, és tiltották le a kliensalapú hozzáférést neki.

Eseménynaplóban semmi különleges nincs. Csak azokról az ip címekről jelentkeztek be ahol tartózkodni szokott, illetve van még egy harmadik ip cím is, de az is a Vodafone-hoz tartozik, gyanítom akkor mobilneten keresztül a gmail app-ján keresztül használta.

Ma írtam ismét egy mailt nekik, hogy kérjük vissza a kliensalapú lekérést, de gyanítom hétfőig már semmi nem fog történni :(.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#3256) MájMekk válasza 4Grider (#3252) üzenetére


MájMekk
tag

Köszönöm a válaszokat Atish19 és 4Grider, a jelszót megváltoztattam, Avira Antivirus Pro (fizetős) folyamatosan megy a gépen és virus scan se mutat semmit.
Ami érdekes, hogy van egy másik Freemail címem, ami egyetlen karakterben tér el a korlátozottól és azt ugyanazon a gépen gond nélkül tudom használni Outlookból.

(#3257) MájMekk válasza petakpa1 (#3253) üzenetére


MájMekk
tag

Egy az egyben ugyanez van nálam.
Csütörtökön 13:06-kor jött a letiltás, azonnal írtam, de semmi válasz.

(#3258) MájMekk válasza MájMekk (#3257) üzenetére


MájMekk
tag

Hat hete semmi válasz.

(#3259) Atish19 válasza MájMekk (#3258) üzenetére


Atish19
őstag

Esetleg próbálj érdeklődni telefonon. Ez az ügyfélszolgálat telefonszáma: +36 1 510 0611

(#3260) MájMekk válasza Atish19 (#3259) üzenetére


MájMekk
tag

Már hetekkel ezelőtt megpróbáltam, de azt mondták, hogy telefonon ilyen ügyben (kliens használat engedélyezése) telefonon nem tudnak segíteni, majd az e-mailre fognak válaszolni, ami akár 3 hétig is eltarthat. De hat hete semmi...

(#3261) mlac81


mlac81
csendes tag

Sziasztok! Olyan gondom van, hogy mióta ez az új felület van nem tudom megnyitni, letölteni a csatolmányokat! Jelzi, hogy van csatolmány de nem lehet vele csinálni semmit! Gépen és telon sem müködik! Ügyfélszolgálat sem tudott segíteni! Valakinek ötlete?

(#3262) ledgeri válasza mlac81 (#3261) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Csak most láttam ezt meg: nekem vanilla brave kellett hozzá, mert túlvédett FF-ban nekem sem ment.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3263) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A minap belépve láttam, hogy anélkül, hogy én töröltem volna bármit, csükkent a foglalt helyem bagysága... Nem a legjobb!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3264) mlac81 válasza ledgeri (#3262) üzenetére


mlac81
csendes tag

Köszi, most láttam én is a választ! Megpróbálom!

(#3265) ledgeri válasza mlac81 (#3264) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3266) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Szép: hóelejével, vagy még egy picit korábbtól nincsenek szűrőim... Aki ritkánbelépős és neki számít a szűrőzés nézzen rá!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3267) Livius


Livius
őstag

Valahogy van még arra mód, hogy a freemail-en mindenféle HTML formázós mód nélkül teljesen nyers text-be lehessen levelet írni mindenféle formázás nélkül?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3268) ledgeri válasza Livius (#3267) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Talán szimplán.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3269) Livius válasza ledgeri (#3268) üzenetére


Livius
őstag

Ez ugyan arra a belépős oldalra visz tovább mint ami a jelenlegi default freemail.hu, semmilyen szimpla freemail már nincs szerintem.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3270) ledgeri válasza Livius (#3269) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Akkor lépj be, majd -ugyanazon süti-környezet mellett- nyisd meg a simpla linkjét!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3271) Livius válasza ledgeri (#3270) üzenetére


Livius
őstag

Hogyan teremtem meg a Chrome-ban az -ugyanazon süti-környezetet-? Belépek, és utána ha a szimplát is megnyitom semmi változás, ugyan az az új fajta freemail design jön be.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3272) ledgeri válasza Livius (#3271) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hmm... előbbi kinézet mellett még létezett... lehet, hogy kinyirták. Így bocsi.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3273) mexel


mexel
veterán

Nálam 2-3 napja nem megy a freemail. Másnál sem?

(#3274) mexel válasza mexel (#3273) üzenetére


mexel
veterán

Közben megy már, érdekes, két napig se kép se hang nem volt

(#3275) mexel válasza mexel (#3274) üzenetére


mexel
veterán

operával már megint nem megy. más böngészővel igen

(#3276) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Freemail-ben hogyan tudnék letiltani egy email címet?(nem spam-be rakni)
Úgy hogy ne tudjon email-t küldeni nekem,vagy legalább ne lássam.

(#3277) p.t.r válasza ToBeY (#3276) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Webfelületen a szűrők alkalmazásával. Nekem kismillió cím van blokkolva.

(#3278) stomi61 válasza p.t.r (#3277) üzenetére


stomi61
tag

Azért ezzel óvatosan!
A múltkor megtettem és csodálkoztam, hogy napokig nem jön semmi. Nem csak az adott címet blokkolta, hanem mindent.
Muszáj volt törölnöm az adott szűrőt és egy új szűrővel átrakatni a spam mappába.

(#3279) ToBeY válasza p.t.r (#3277) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi,tudnál esetleg egy screenshot-ot készíteni erről a felületről,menüről?
Már átnyálaztam az egész beállítások részt,de nem találtam tiltás lehetőséget. :F

[ Szerkesztve ]

(#3280) pn4hvq válasza ToBeY (#3279) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Beállítások, bal oldalt Szűrők, jobbra Új szűrő hozzáadása, aztán:
spam@gmail.com helyére a kérdéses e-mailcím

(#3281) ToBeY válasza pn4hvq (#3280) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi szépen,így már biztos menni fog! :K

(#3282) ledgeri válasza stomi61 (#3278) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nekem ilyesmi csak akkor volt, mikor emoji-ra próbáltam szűrni...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3283) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Meglepődtem, de benyel 90+ karakteres jelszavakat mostmár ez is! Aki még itt ragadt, ajánlott frissítéskor kiterjeszteni a karakter számot... meg a frissítést is ha már régi a jelszó! + akkor már 2fa-t is...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3284) tyuráj válasza Piftuka (#2778) üzenetére


tyuráj
friss újonc

Bocs, hogy egy régi témával zavarlak, de lett erre a problémára megoldásod? hasonlóval küzdök...

(#3285) ledgeri válasza tyuráj (#3284) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem kapunk értesítést a hsz-válaszról. Csak arról hogy írtak a topikba.
Legjobb ilyen hosszú idő után írni neki egy privátot is, hogy "szia, itteni (hsz linkje) hsz-re kérdeztem, és lehet, hogy tudsz segíteni". A jobb oldali itt szóltam hozzá véges, és lehet, hogy sok más helyre írt bőven többet, mint az a limit.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3286) tyuráj válasza ledgeri (#3285) üzenetére


tyuráj
friss újonc

Köszi az észrevételt, de további keresgélések után úgy vélem a freemail is csak néhány levelezőprogramnak teszi lehetővé, hogy használják a levelező rendszerét. A gmail ezt már egyértelműen letiltotta.

(#3287) borges7


borges7
aktív tag

Nem tudok levelet küldeni egy barátom t-online.hu-s címére, mindig visszajön ezzel a hibaüzenettel:

"said: 550 5.1.8 Message rejected: Access denied due to spamming (vade) - code_501 (in reply to end of DATA command)"

Ő viszont úgyanúgy tud nekem küldeni, mint eddig, de ha arra válaszolnék, amit ő küldött,
azt megint csak visszadobja...Eddig soha, semmi ilyen gond nem volt.
Megnéztem, a saját gmail-es fiókomba simán tudok küldeni most is.

(#3288) 4Grider válasza borges7 (#3287) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor használd levelezésre a gmail-es fiókodat. A Freemail már legalább egy évtizede a hulladék kategória.

(#3289) ledgeri válasza borges7 (#3287) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Azért a hibaüzenetből eléggé sok kiderül... legalább fordítózni lehetne. (Rejected>elutasítva; Due to spamming> kéretlen üzenetek matt (ez általában a domain-re vonatkozik [a @ utánáni rész]!)
Másik, hogy ez így akkor csak közvetve freemail probléma, és a t-online szűrője.

Egyébként meg mind a hármat lehetne feldni: freemail, mert tényleg borzalom, t-online, mert szolgáltatós, gmail, mert google.... ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3290) borges7 válasza 4Grider (#3288) üzenetére


borges7
aktív tag

Ez a freemail-topik, és azzal kapcsolatban tettem fel kérdést, szóval a
"használd levelezésre a gmail-es fiókodat" nem válasz.

Egyébként több mint egy évtizedig semmi bajom nem volt a freemail-el sem.

(#3291) 4Grider válasza borges7 (#3290) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csak jó tanács volt, nem kötelező megfogadni.

Az, hogy neked nem volt vele gondod, az pont nem jelent semmit. Én még a c3 óta használom ezt a szolgáltatást, durva ámokfutás volt ezzel a domainnal. Tény, hogy a mélyponton túl vagyunk.

(#3292) pn4hvq válasza borges7 (#3287) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Nézd meg ezt a topikot.
Annyit kipróbálhatsz, hogy másik Freemailes címről próbálsz neki küldeni, akkor azt megkapja-e. Ha megkapja, akkor a te emailcímed van blacklistre téve, ha azt sem, akkor valamiért a freemailes irányból érkező levelek mindegyike. Mondjuk, ha utóbbi, akkor valószínű, már kaptak erről jelzést.

(#3293) ledgeri válasza pn4hvq (#3292) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Lehet ilyenkor white-listes megoldást alkalmazni? (aki ír azt nem, de mindenkit blokkolunk) ... vagy inkább "csak blacklist" jellemző?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3294) pn4hvq válasza ledgeri (#3293) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Ahol én csináltam kicsiben hasonlót, ott lehetett whitelistet és blacklistet is alkalmazni párhuzamosan.

(#3295) FNZ


FNZ
őstag

Sziasztok!

Egy ritkán használt freemail-es fiók jelszavát hogy lehetne megtudni?
Hiába küldetek egy jelszó emlékeztető e-malit rá, hisz nem tudok bejelentkezni és jelszó emlékeztetőt sem tudjuk.
a pláne, hogy egy g-mailes fiók biztonsági emilcíme

[ Szerkesztve ]

(#3296) ledgeri válasza FNZ (#3295) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ugyanúgy mint a sűrűn használtét: Erősen kéne gondolkodnia annak akinek feladata lett volt megjegyezni!
Ha lenne "bevált módszer" az egész rendszer rég összeomlott volna csak emiatt.

Ennek nem volt beállítva biztonsági emailcím? Gmail-hez telefon szám? Vagy az nincs belépve máson, hasonlóképp elfeledve?
Emellett ha 90 napon túl volt belelépve legutóbb (fm-be), akkor előbb bele kéne jutni, hogy újra aktivált legyen a tárhely, és majd újrapróbálkozni a mail fogadással, mert 90 napos nem belépés esetén az új emailek is el vannak dobva.... lehet, hogy esélyesebb a google fióknál elindulni a "nincs hozzáférésem" úton.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3297) perempe


perempe
addikt

Tegnap este óta ez a hibaüzenetem asztali gépen, Firefox:

A biztonságos kapcsolat sikertelen
Hiba történt a következőhöz csatlakozáskor: freemail.hu. A partner tanúsítványát visszavonták.

Hibakód: SEC_ERROR_REVOKED_CERTIFICATE
- A megtekinteni kívánt oldal nem jeleníthető meg, mert a kapott adatok hitelessége nem ellenőrizhető.
- Lépjen kapcsolatba a webhely üzemeltetőjével, és értesítse a problémáról.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#3298) pn4hvq válasza perempe (#3297) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Most ránéztem, mert nem használom már. Nálam is problémás a tanúsítvány. Felteszem, hogy orvosolják a problémát jó esetben még a mai nap.
Kellemetlen, ha meg kéne nézned valami fontos levelet. :U

(#3299) RedCactus válasza pn4hvq (#3298) üzenetére


RedCactus
senior tag

Chrome-ról működik szerencsére.

(#3300) 4Grider válasza RedCactus (#3299) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem böngészőfüggő, hogy valamelyik oldal tanúsítványát visszavonták-e avagy sem. Ha ilyen oldalt problémamentesen enged a böngésződ és/vagy a biztonsági szoftvered meglátogatni, akkor biztonsági probléma van nálad.

(#3301) pn4hvq válasza RedCactus (#3299) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Sem Chrome-ból, sem Firefox alól nem ment. Csak kíváncsiságból néztem meg reggel, többet nem foglalkoztam vele.

(#3302) RedCactus válasza pn4hvq (#3301) üzenetére


RedCactus
senior tag

Most már megy rendesen Firefox alól is.

(#3303) 4Grider válasza RedCactus (#3302) üzenetére


4Grider
nagyúr

Még reggel frissítették a tanúsítványt. Persze nem mindet, de lehetett használni a weboldalt, a kilépés oldal akkor még tanúsítvány hibás volt.

(#3304) RedCactus válasza 4Grider (#3303) üzenetére


RedCactus
senior tag

Értem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.