Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) Terrorista


Terrorista
senior tag

Facetracket használ valaki? Mit kell bekapcsolni ingame, hogy működjön? A facetrack működik és töltöttem le új .csv filet is hozzá az elite miatt, de ingame nem történik semmi.

[ Szerkesztve ]

(#2452) Rakamaz válasza Terrorista (#2451) üzenetére


Rakamaz
tag

Ezen oldal hozzászólásaiban van róla szó:
[link]

(#2453) duvi válasza Terrorista (#2451) üzenetére


duvi
nagyúr

Kukk meg EZT a videót, hátha segít a beállításban.

(#2454) [w]


[w]
őstag

tényleg, hányan használtok headtrackert? megéri csinálni egyet?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#2455) Nosam válasza Terrorista (#2451) üzenetére


Nosam
aktív tag

Így legyen bekapcsolva ahogy itt ezen a képen, és akkor trackIR-ként látja majd az elite, és automatikusan működni fog.

(#2456) Nosam válasza [w] (#2454) üzenetére


Nosam
aktív tag

Jó dolgok ezek, és igazából pár ezret megér de annál többet nem mert később úgy is jön az oculus, és azzal meg lesz oldva az is...

(#2457) [w]


[w]
őstag

azért néha eléggé fel tud húzni ez a beta. most pl. vennék Haulert, de nem engedi, merhogy előbb ürítsem ki a rakteremet :(( hát fakjú bammeg, üres!

akkor most ezmiez?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#2458) duvi válasza [w] (#2457) üzenetére


duvi
nagyúr

Szerintem te is belefutottál a "hajóvásárlós bugba". Nem vettél véletlenül új modulokat a jelenlegi hajódra? Ha igen akkor először próbáld meg eladni a modulokat. Ha az sikerült, akkor elvileg már menni fog a hajó eladás is.

(#2459) [w] válasza duvi (#2458) üzenetére


[w]
őstag

nem vettem semmilyen új modult, nem is fért volna hova. sőt, ez egy zsír új gép, mivel az elsőt már összetörtem... :((( :DDD

szerk.: egyébként csak a hatótávolsága miatt venném meg, SW-vel szívás a 8+ fényéves távolságok elérése. várjak inkább míg összejön egy Viper/Cobra ?

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#2460) duvi válasza [w] (#2459) üzenetére


duvi
nagyúr

Szerintem mindenképpen vedd meg a Haulert :K . Egyrészt a Viper és Cobra sokkal drágább. Sidewinderrel mire összekalapozod ezek árait, lemegy a nap. Másrészt a Vipernek még a Sidewindernél is kisebb az alap ugrótávolsága! A Haulernek kb. a Cobráéval megegyező az ugrótávolsága (10,46). Jóval olcsóbb mint a másik kettő (kb. 56,000 CR). Végül, 8-as raktérrel indul, míg a Viper csak 4-el.

(#2461) duvi


duvi
nagyúr

Megdöntöttem az eddigi sebességrekordomat :D LFT 992 rendszerben, Szulkin Minesba volt egy fuvarom. 560 fölé gyorsult a hajó a nagy távolság miatt (132,435 Ls):

(#2462) tikshow válasza duvi (#2461) üzenetére


tikshow
addikt

Az egy nagyon undorító rendszer, ott majdnem elmentem cigizni, mert jó pár perc volt míg odaértem. De akkor téged láttalak ezek szerint. A hajó az stimmel. :D

(#2463) duvi válasza tikshow (#2462) üzenetére


duvi
nagyúr

Láttad a rendszámom? :DDD

(#2464) tikshow válasza duvi (#2463) üzenetére


tikshow
addikt

A postod előtt 5-10 perccel jártam arra kb. :)

(#2465) Terrorista válasza Nosam (#2455) üzenetére


Terrorista
senior tag

Nem a programmal volt a baj, az rendesen be volt állítva. War Thunderben mai napig használtam gond nélkül. A megoldás az lett, hogy reinstalláltam meg feltettem 1 hotfixet és 1 updatet a facetrackhez.

Teljesen jól használható Eliteben is, van némi lag de a látvány kárpótol, mikor egy csillag vagy bolygó közelében húzok el. Plusz a dogfightban is könnyebben tudom követni a targetet. :)

Más:
Az csapatozást próbálta már valaki? Vannak csapat küldik? Egyáltalán részt lehet venni a másik küldetésében (dogfight, bounty hunting stb.)? Ha nem, akkor a fejlesztőknek jó lenne ezekre is rámenni, mert csapatban szép az élet. :)

Némely küldetésre elég kevés az idő, legalábbis szerintem. Amikor le kell vadászni 2-3 civil hajót 25 perc alatt, az cinkes. Eleve nincsenek fix helyen a célpontok. Keringsz a rendszerben és nézegeted a USS-eket, majd reménykedsz, hogy egy körözött Hauler a célpont. Pedig egész jól fizetne, de amennyi időt elvesz, addig más olcsóbb küldikkel többet keresek. -.-

[ Szerkesztve ]

(#2466) duvi válasza Terrorista (#2465) üzenetére


duvi
nagyúr

-Én még nem láttam kimondott party questet. Ennek ellenére szerintem össze lehet dolgozni. Csak arra kell vigyázni, hogy (az említett killes küldinél) akié a quest, az vigye be az uccsó lövést. Amúgy is van a menüben Party fül, csak jelenleg még nem él. Ebből arra következtetek, hogy kapunk group questeket is majd :K .

-Hajó amortizáció. Nem tudom, hogy néztétek-e már a hajótok festését menet közben, de ez nagyon állatul meg lett csinálva :C
Frissen vásárolt Cobra fényezése:

Pár nap használat (és harc) után:

(#2467) Malachi válasza duvi (#2466) üzenetére


Malachi
addikt

én azt furcsállom egyelőre, hogy öt ugrás után tiszta ütött-kopott lesz a hajó. gondolom ezen változtatnak majd később, ráérne több hetes használat után kopni. mindenesetre jól néz ki. :)

(#2468) _Kondor_ válasza Terrorista (#2465) üzenetére


_Kondor_
tag

Nav Beacon-nál próbálkozz a civil hajókkal, többnyire lehet olyat találni, amin vérdíj is van, az még jobb. Bár nincs minden rendszerben.

(#2469) _Kondor_ válasza duvi (#2466) üzenetére


_Kondor_
tag

Open-ben próbálkoztunk 2 haverral partyzni, többször is, de nem láttuk egymást, pedig ugyanazon a helyen voltunk, ráadásul barát listán is rajta vagyunk egymásnak. Ez béta 1-ben jól működött, de sajnos elmúlt. Nem értem miért nem lehet ezt megoldani, legalább a barát listások egy instába kerüljenek.

(#2470) Nosam válasza duvi (#2461) üzenetére


Nosam
aktív tag

Ez egy pöttyet messzebb van. :DDD Festés kopás amúgy tényleg szenzációs lett, nagyon hangulatos.

[ Szerkesztve ]

(#2471) schawo válasza Nosam (#2470) üzenetére


schawo
titán

Jesszus, ez komoly? Járt már valaki annál az állomásnál? :DD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2472) [w]


[w]
őstag

azt hogy tudom megnézni, hogy a Frontier szervere megy-e? már 10 perce várom a forgó hajót, hogy kipörögje magát, de nem csatlakozik...

cmdr PETER W. VOLKOV

(#2473) duvi válasza Nosam (#2470) üzenetére


duvi
nagyúr

:Y Az már nagyon durva! Közben megnézhetjük kedvenc sorozatunkat is :D

(#2474) schawo válasza [w] (#2472) üzenetére


schawo
titán

Mondjuk tőlem megkérdezed :D Megy.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2475) [w] válasza schawo (#2474) üzenetére


[w]
őstag

akkor annak mi lehet az oka, hogy nekem nem? :( a bal alsó sarokban pl. most nem írja ki a servercímet. az gond?

szerk: relog megvolt, semmi hatása.

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#2476) schawo válasza [w] (#2475) üzenetére


schawo
titán

Passz. Nálam megy :(

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2477) [w] válasza schawo (#2476) üzenetére


[w]
őstag

nekem az utóbbi 2 napban folyamatos szopás volt a multival. azért kíváncsi lennék, hogy másnak is gyakran szarakodik (elvégre béta) vagy csak én vagyok "kitüntetett"? :F

cmdr PETER W. VOLKOV

(#2478) rexsimus válasza duvi (#2466) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Én a Hauleren vettem észre, ami szép fehér/zöld festéssel kezdett, majd egyre jobban lekopott a fehér rész, és iszonyatosan hangulatosan nézett ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#2479) duvi válasza [w] (#2477) üzenetére


duvi
nagyúr

Nálam semmi gond a csatlakozással. Solo játékban se megy?

(#2480) Terrorista válasza [w] (#2477) üzenetére


Terrorista
senior tag

Openben játszom és nálam se megy rendesen. A hyperbe/cruiseba történő ugrásnál gyakran kifagy. Néha feladatkezelőből le tudom állítani, néha csak a reset segít.
Kicsit tördelt a játék, de ez csak akkor rossz, ha időre megy egy mission és ezzel megy el a játékidő java. :(

(#2481) [w] válasza duvi (#2479) üzenetére


[w]
őstag

soloban is csak annyira megyeget, mint multiban: néha...

ma délelőtt ráadásul lagolt is mint atom, a vadi új hauler-t úgy odacsaptam az állomás falához, hogy utána kiskanállal kellett összeszedni :((( és ez nem ritka.

az is elég "béna" megoldás, hogy semmivel nem lehet megszakítani a csatlakozási próbálkozást és kénytelen vagyok 10 perc után a feladatkezelőből kilőni az egészet. nem igaz, hogy ezt komolyan gondolták a fejlesztők.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#2482) tikshow válasza [w] (#2481) üzenetére


tikshow
addikt

A beta ilyenekkel jár, törődj bele. Jelentsd a hibát.

(#2483) Nosam válasza [w] (#2481) üzenetére


Nosam
aktív tag

Ha ez nálad rendszeres, akkor írj a fejlesztőknek jelezd a hibát a support oldalon is.

Tikshow: Az a feladata a béta tesztereknek, hogy beszéljenek a hibákról.

[ Szerkesztve ]

(#2484) [w] válasza tikshow (#2482) üzenetére


[w]
őstag

tudtam, hogy valakinél már egynéhány tény megemlítése is ki fogja verni a biztosítékot. én kérek elnézést. :DDD

de gondolkodjunk már racionálisan, egy alapfunkciót (csatlakozás megszakítása) miért is ne lehetne már bétába implementálni?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#2485) tikshow válasza [w] (#2484) üzenetére


tikshow
addikt

Dehogy verte ki, csak írtam, hogy itt idegeskedsz, amikor az ilyen és hasonló problémák teljesen megszokottak egy játék beta állapotában. :)

(#2486) schawo válasza [w] (#2484) üzenetére


schawo
titán

Igazad van, nem jó, de túlélhető. Korábban egyáltalán nem lehetett kilépni a játékból, mindig ki kellett lőni. Óriási fejlődés, hogy most már nem fagy bele a kilépésbe :DD

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2487) schawo


schawo
titán

Miért nem lőnek a turret fegyverek a viperen?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2488) rexsimus válasza schawo (#2487) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Nem kell őket bekapcsolni?
Vagy csak én láttam valami ilyen funkciót?

[ Szerkesztve ]

(#2489) Nosam válasza schawo (#2487) üzenetére


Nosam
aktív tag

Mert gondolom a jobboldali panelen nem állítottad be, hogy mire is lőjenek. Simán csak magától, vagy kizárólag az általad kijelölt targetekre.

(#2490) schawo válasza rexsimus (#2488) üzenetére


schawo
titán

Be vannak kapcsolva. Ha "csak előre" üzemmódban vannak, akkor lőnek, ha célpontkövetésen, akkor némák.

Minden hajón kell mennie turreteknek, ugye?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2491) Nosam válasza schawo (#2490) üzenetére


Nosam
aktív tag

"ha célpontkövetésen, akkor némák."

Be is targeteltél hajót és úgy némák?

(#2492) duvi válasza schawo (#2490) üzenetére


duvi
nagyúr

Point Defence Turretről van szó? Mert ha igen, akkor az nem lő mindenre. Tudtommal légelhárító szerepen van csak. Pl. a beérkező rakétákat lövi ki. A Hard Points listádban meg tudod nézni, hogy van-e turret a hajódon. Szerintem alapból nem jár a hajókhoz. Külön meg kell venni ezeket. Eddig legalábbis így volt.

[ Szerkesztve ]

(#2493) schawo válasza Nosam (#2491) üzenetére


schawo
titán

Igen.

(#2492) duvi
Nem, rendes fegyverekről van szó, "turret" típusról, amik teljes követésre képesek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2494) Nosam válasza schawo (#2493) üzenetére


Nosam
aktív tag

Akkor lehet bugos, milyen turretek ezek?

(#2495) schawo válasza Nosam (#2494) üzenetére


schawo
titán

2x focused bean laser
2x multicannon
Mind turretes, de egyik se lő. :F

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2496) [w]


[w]
őstag

bocs srácok, sos help kellene!
hogy a viharba tudok leszállni egy állomáson, ha egyszerűen eltűnt a képről? :DDD a világító bizbasz reklámok látszanak, de maga az objektum grafikája nincs.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#2497) duvi válasza [w] (#2496) üzenetére


duvi
nagyúr

Sehogy :( Meg se próbáld, mert csak pukkanás lesz belőle! Restartold a játékot.

(#2498) duvi


duvi
nagyúr

Láttatok már olyan rendszert, ahol Anacondak adják a járőrszolgálatot? Most voltam Lalande 29917 (Hopkins Hanger) rendszerben. Kalózokkal fogócskáztam, amikor megjelent két Anaconda security hajó :D

(#2499) schawo válasza duvi (#2498) üzenetére


schawo
titán

Tiszta Dubai, ahol Lambó rendőrautók szaladgálnak. :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2500) Terrorista


Terrorista
senior tag

A modulok-fegyverek új osztályozási rendszeréről van valami leírás? Régen volt ugye a Class 1-2-3-4, viszont most csak Class 2-es cuccot találtam még. Ez most a max. jelenleg egy kisebb hajóra vagy van nagyobb is?
Egyes fegyvereknek láttam, hogy van több típusuk, mint pl. a Multicannonnál az Overcharged, High Impact.

Mondjuk itt a sima MC és a High Impact között pont annyi különbség van, hogy a sima jobb mindenben és olcsóbb mint a HI. Ennek pl. mi értelme? Az Overcharged típusú pedig csak tűzgyorsaságban jobb picit, de minden másban rosszabb, cserébe 50%-al drágább.

Egyelőre nem sok logikát látok benne, ezért is lenne jó valami leírás.

A modulok árai is elszálltak kicsit. Egy Kill W. Scanner 365k. Az embereket leszoktatják a masszív kamionozásról, hogy csináljanak minden mást amiből alig jön pénz. -.-

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.