Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17851) Urby66 válasza Micsurin (#17843) üzenetére


Urby66
aktív tag

Én elsőként eladnám a Sidey-ról a fegyvereket vennék olyan erős pajzsot amit megenged a keret és a többi helyre pedig cargo modult. (persze maradjon biztosítási pénz :K ) És jöhetnének a szállítós esetleg a csempész küldetések, olyanok ahol adják az árut amit el kell vinned. (lásd a téma összefoglalót).
Ha teheted legyen legalább egy alap discovery scanner is. Rendszerenként ezzel is lehet pár ingyen ezrest szerezni ami jól jön az elején.
Szerintem egy hétvége alatt ezzel meg lehet egy alap viper vagy akár cobra. Ráadásul ezzel emelheted a választott oldalnál (Fed vagy Empire) a rangod.
Persze azután szomorúan fogod tapasztalni, hogy a harcban így is elkenik a szád mert még nincs elég tapasztalatod. ;]

[ Szerkesztve ]

(#17852) nubreed válasza duvi (#17847) üzenetére


nubreed
veterán

Én sem jártam végig a klasszikus fát, nekem a Sidewinder után a Cobra következett. Nagyon sokáig csak csempész és szállító küldiztem, ezekből azért össze lehet szedni a pénzt a fullos cobrára.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#17853) duvi válasza nubreed (#17852) üzenetére


duvi
nagyúr

- Többféle "út" létezik a fejlődéshez :K Gondolom te sem az alap Sidewinderrel mentél a Cobráig.
"Ennyi játéktapasztalattal ne akarjál Sidewinderből Cobrába ülni"
-Azért javasoltam neki a "fejlődésfát", mivel még mindig az alap Sidewinderrel repül, ami kezdőként elég nagy kihívás, legyen az harc, csempészet vagy kereskedés. A folyamatos hajócsere látványosabb és több sikerélményt ad, mintha "bakugrásokkal" igyekeznénk a végcélig. Mellesleg megismeri a legtöbb hajótípust, ami szintén plusz élmény. Anyagilag sem jár rosszul, mivel cserénél veszteség nélkül eladja a modulokat, majd beszámítja az üres hajót (amin valóban van egy minimális veszteség).
- Az a baj a Sidewinderrel, hogy minimális a mozgásterünk. Szállító hajóként vagy felteszünk 2db 4 tonnás cargot + marad Basic Discovery Sanner(BDS) vagy 1db 4 tonnás cargo + pajzs + BDS. Előbbinél jól jön a 8 tonnás raktér, amivel több rakományt tudunk szállítani/csempészni, de ha kilövik a hajót, akkor sokat bukhatunk. Utóbbinál jól jön a biztonság (menekülésig kitart), ha megtámadnak minket, cserébe csökken az időegység alatti bevételünk. Az biztos, hogy áruval megpakolva kiszedik az NPC-k (kalóz vagy rendőr) SC-ből, aminek csúfos vége lehet - alap Sidewinder estében - egy kezdő játékosnak.
- Én ezt a fittet javasolnám, amivel nagyobb ugrótávolságot érünk el és a CL segítségével megnő az esélyünk a menekülésre és csempészésre.
- Kezdőknek nem javaslom a combat Sidewinder fittet, mivel kevés a harci gyakorlatuk és sokat bukhatnak az upgradelt modulokon.

(#17854) nubreed


nubreed
veterán

A tegnapi live stream még nincs feltöltve vagy csak én vagyok béna és nem találom?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#17855) Micsurin válasza duvi (#17853) üzenetére


Micsurin
nagyúr

:R Jó értem :R De akkor se haul vagy mi hanem Adder mert az tetszik is :B

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#17856) duvi válasza nubreed (#17854) üzenetére


duvi
nagyúr

Tegnap csak közösségi játék volt Eddel: Educating Ed Episode 4 - Canonn Research

(#17855) Micsurin
Persze :K Ami neked tetszik és belefér a költségvetésedbe, azzal menjél. Biztosításra (rebuy cost) mindig maradjon pénzed, mert nagyon fájó tud lenni, ha mindent buksz és visszakerülsz a kezdőpontra ;)

[ Szerkesztve ]

(#17857) Urby66 válasza duvi (#17853) üzenetére


Urby66
aktív tag

Mivel csak kb 100 k tőkéje van én inkább ezt javaslom:
http://coriolis.io/outfit/sidewinder/12E2E2B1E1B1E1C--00-3v0100.Iw19A===.Aw19A===

Szerintem a pajzs hasznos ha menekülni kell, illetve nem árt egy kis páncél sem. Lesz 6T raktér ami elég sok küldihez elég és telepakolva is majd 13-at ugrik. Erős power distributor, hogy hamar töltődjön a boost, és pont marad pénz a biztosításra. Mivel szállítós küldiket csinál így több tőke nem kell. ;-)
A második chaff fölösleges, ha egy nem elég úgysem éli túl. :-P

Duvi: most nézem levették a topikgazda rankod vagy csak rosszul emlékszem és sosem volt kiirva?

[ Szerkesztve ]

(#17858) Micsurin válasza duvi (#17856) üzenetére


Micsurin
nagyúr

:R Oké köszi

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#17859) nubreed válasza duvi (#17856) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi, igen ez meg volt. :) Akkor nem maradtam le semmiről. :) Inkább Obsidian Ant új videóit nézegetem meg, abból is sok minden ki szokott derülni.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#17860) baphomet válasza rtitusz (#17848) üzenetére


baphomet
senior tag

Rankhúzáshoz.
Éppen most sikerült meglépni a Lt. -> Lt. Commander fokot. Kb.: 40 segély + 100 kalózvadász küldetés + 1,5 millió értékű bounty és exp. adat beváltása kellett hozzá.

Ez a lépcső 8 XP. Egy XP az 33 db. segélyezés 10000-es átlaggal számolva. Érjen a 40 segély + a sallang 2 XP-t, akkor a 100 harci küldetés 6 XP. Ezzel az jön ki, hogy egy XP-hez 17 harci küldetés kell. Az azért elég nonszensz, hogy egy harci küldetést ki lehet váltani 2 segélyezéssel, miközben egyfolytában azt szajkózzák, hogy harci tevékenységek sokkal többet nyomnak a latban. :((

(#17861) duvi válasza Urby66 (#17857) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez is egy jó lehetőség (bár ez E-s pajzs kb. egy találatot bír ki) :K Itt a felfedezésből befolyó pénzekről kell lemondania ( a scanner hiánya miatt), ami az elején talált pénz és nagyon jól jön az a pár ezer/tízezer credit. Azért javasoltam a 2db chaffot , mert külön weapon group esetén folyamatosan tudja nyomni őket. Amíg az egyik töltődik, addig a másikat használja. Másrészt nem egyszer volt, hogy egymás után többször is kiszedett ugyan az a hajó SC-ből (6x!), amire sok chaff lement.
Szerk:
Topikgazda rang csak az itteni topikhozzászólásoknál jelenik meg. A többi Ph fórumban mezei PH! kedvence rangom van.

[ Szerkesztve ]

(#17862) Urby66 válasza duvi (#17861) üzenetére


Urby66
aktív tag

Ha csak tényleg 1 találatot bír akkor jobb a discovery scanner + a két chaff. :DD

Érdekes, mobilon nézve nem mutatja a topikgazdát csak az asztali verzióban.

(#17863) Cooper911 válasza Micsurin (#17843) üzenetére


Cooper911
senior tag

Én pl amikor átültem a Cobrába nem sok pénzem maradt. De messzebbre tudott ugrani, jobb küldetések jöttek, csináltam elöször a szállitósokat, utánna a csempészősöket. Ha valaki kiszedett SC-ből akkor boost aztán uzsgyi. Amit kerestem azt egyből ráköltöttem a hajóra. D, C, B, A modulok sorban, egyre jobb fegyverek. Aztán a végére már milliókat ért.
Persze ez csak solo módra igaz. Openben ha kifogsz egy csúnya arcot aki Cobra-val van akkor nem tudsz meglépni előle.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#17864) nubreed


nubreed
veterán

Ahogy nézegetek videokat a youtube -on, pl akár Obsidian Ant -ét, azt látom, hogy pl amikor egy Vulture -ben ül, de akár más hajóban, sokkal hátrébb van a nézőpontja, mint pl nekem, vagyis kicsit távolabbról látja a dolgokat, magát a cockpitot is, olyan "mélyebb" érzése van az embernek, sokkal jobban át lehet érezni ahogy az űrhajóban ülsz. Nekem sokkal jobban tetszik így, ezt hogy lehet megcsinálni? Pl ebben a videoban 6:50 -től látszik nagyon jól.

Szerk:
Nem aktuális, megtaláltam rá a megoldást, de beteszem hátha mást is érdekel:
[link]

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#17865) Micsurin válasza Cooper911 (#17863) üzenetére


Micsurin
nagyúr

:R köszi inkább Adder aztán majd.... Egyszer :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#17866) duvi válasza nubreed (#17864) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, a FOV manuális szerkesztése a megoldás, csak arra vigyázzatok, hogy ezután menüből ne állítsátok a FOV csúszkát, mer akkor kifagyhat a játék!

[ Szerkesztve ]

(#17867) rtitusz válasza duvi (#17861) üzenetére


rtitusz
őstag

Más rangot ír a mobil és az asztali oldal. :)

(#17868) nubreed válasza duvi (#17866) üzenetére


nubreed
veterán

Ja, hogy menüben is lehet állítani a FOV -ot? Erre még nem figyeltem. De akkor az nem működik olyan jól, mint az xml file megszerkesztése?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#17869) duvi válasza nubreed (#17868) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, menüből is állítható, de alapból maximumon (60-on) van a csúszka, ezért ott csak csökkenteni tudjuk:

(#17870) Sylc


Sylc
senior tag

Lepj ki Openbol, menj CQC-zni, megtanulsz harcolni, 2-3 nap alatt osszeszeded a Cobrara a penzt es meg jobban is fogod elvezni :D

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#17871) nubreed válasza duvi (#17869) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi, értem akkor marad az xml buherálás. :) Hihetetlen, hogy ilyen kis apróságok mennyit tudnak dobni a játék élményen. Bár én már az elejőtől fogva használok EDFX -et is, sokat dob már az is a látványon.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#17872) duvi válasza nubreed (#17871) üzenetére


duvi
nagyúr

Összedobtam egy 60-tól 75-ig terjedő FOV skálát. Arra azért figyeljetek, hogy a betű és ikonméret is egyre kisebb lesz, a FOV növelésével! A keretek egymáshoz való viszonya mutatja a látótér növekedés arányát:

[ Szerkesztve ]

(#17873) nubreed válasza duvi (#17872) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi szépen! :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#17874) Urby66 válasza duvi (#17872) üzenetére


Urby66
aktív tag

Jól sikerült kép! Lehet érdemes lenne betenni a téma összefoglalóba. :-)

(#17875) Micsurin válasza Sylc (#17870) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ez tetszik a legjobban de nagyon hosszú a várakozás :(

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#17876) duvi válasza Urby66 (#17874) üzenetére


duvi
nagyúr

Este beteszem, a többi érdemleges infóval együtt :K

(#17877) Sylc válasza duvi (#17876) üzenetére


Sylc
senior tag

Dobd be azt is, hogyan kozelits meg allomast 75% speeddel :)

[ Szerkesztve ]

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#17878) undercover


undercover
senior tag

Valakinek nincs valamilyen jó, kék színt használó hudja?:D

Amugy mi a vélemény az új CG-ről? Szerintem annyira nem jó, ennyi emberrel alig lehet kalózokat találni és elég kicsi a bounty is.

[ Szerkesztve ]

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#17879) duvi válasza undercover (#17878) üzenetére


duvi
nagyúr

Nézd meg ObsidianAnt színsémáját.

(#17880) rtitusz


rtitusz
őstag

(#17881) Cooper911


Cooper911
senior tag

Van arról infó, hogy 1.5 open béta lesz e és mikor?

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#17882) Micsurin


Micsurin
nagyúr

[link] Ezek aktuális összegek ? :B

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#17883) Urby66 válasza Micsurin (#17882) üzenetére


Urby66
aktív tag

A hajók árait és a biztosítási összegeket szerintem jobb a coriolis.io oldalon nézegetni. Itt össze tudod rakni magadnak azt a hajót amit caak szeretnél és mutatja az árakon felül az ugrótávot és az energiafelhasználást is. Ráadásul az összeszerelt hajót meg tudod itt osztani ahogy mi is tettük... :-)

(#17884) Micsurin válasza Urby66 (#17883) üzenetére


Micsurin
nagyúr

:R Nézem , linkelve is volt , de kiment ! :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#17885) duvi válasza Cooper911 (#17881) üzenetére


duvi
nagyúr

Elvileg lesz, de dátumot nem tudok. Utolsó infó szerint, Nov. 24-én indul a 2.0 (Horizons) closed béta. Gondolom, hogy ezután indul a public 1.5 bétája.

(#17886) gigafun válasza duvi (#17861) üzenetére


gigafun
senior tag

Nem kell a chaff launcher-t weapon group-ba tenni. Ha van dedikált gombja, akkor egyesével, sorban fogja használni őket egymás után. Ugyan így működik a heat sink launcher is.

(#17887) Bibgr0


Bibgr0
aktív tag

Csak nem ED Hungary van a hírlevélben? :-) Gratula

"Educating Ed Episode 5 - ED Hungary

In the next episode the Galactic Intern will join ED Hungary, who will be testing his combat skills in the R-Type challenge: The Ultimate Gladiator. The stream will be happening on our official YouTube channel at 7PM GMT on November 26. Join the intern and members of the Hungarian Elite Dangerous community to learn all about another amazing community group."

[ Szerkesztve ]

(#17888) duvi válasza Bibgr0 (#17887) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen :K . Az utóbbi hetekben, Araen ötlete alapján szervezzük ezt az eventet.

(#17889) gigafun válasza duvi (#17888) üzenetére


gigafun
senior tag

Ráadásul pont a századik hírlevél. :)
Gratulálok Araen-nek és minden szervezőnek!

(#17890) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Ez a játék mintha széllel szembe p..álnék :U Eddig a cargo méret miatt nem volt több küldi most volt 2 , lett 16k-m , megint semmi , már lassan a SOL systemet is elérem semmi :W Csak retek repu küldik :W

retek csempész küldinél fed vessel kikap le is szed... megint az indulási ponton :(((

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#17891) nubreed


nubreed
veterán

Aki szintén AMD-s... mi a jó istent állítsak be a CCC -ben, hogy az AA ne úgy nézzen ki mint valami hányadék? A játékbeli beállítások semmit nem érnek, mindent próbáltam, egyik rosszabb mint a másik...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#17892) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Miért kell egy NPC-nek kikapnia és kilőnie amikor nuku vérdíj és nuku cargo? :W :W A gyökérség netovábbját tudja ez játék felsorakoztatnia....

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#17893) rtitusz válasza nubreed (#17891) üzenetére


rtitusz
őstag

Nem AMD hiba, nVidia is ilyen. Jelenleg van egy bug ami miatt semmilyen AA nem megy. 1.5-el se jön javítás, csak "workaround", de ideiglenesen jó lesz.
Én super samplinget használok (DSR), csak attól sajnos a textúra betöltés hal meg, és elég szar néha a LOD.

(#17894) undercover válasza Micsurin (#17892) üzenetére


undercover
senior tag

Figyelj semmi offensive, de a hiba benned van :D Én nekem 65 órám van a játékban a side--eagle--viper-cobra-vulture útvonalat toltam végig nem mindig fullos hajókkal, de kezdőként az is élvezet. A lényeg, ha nem akartam soha nem szedett ki egy NPC hajó, ha bajba kerülsz mert kiszednek Cruise módból akkor nem állsz le harcolni csak boost meg futás és az ugrásra koncentrálsz nekem még mindig bejött.
Nem egyszer volt,hogy 3 anaconda közé ugrottam be :D

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#17895) duvi válasza Micsurin (#17892) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem tudsz feljönni az EDHU Ts szerverére? Úgy könnyebben tudnánk élőszóban is segíteni.

(#17896) gigafun válasza Micsurin (#17892) üzenetére


gigafun
senior tag

Veszélyes galaxisban élünk. :)
De azért sokunknak sikerült túlélni a kezdeti nehéz időket.
Két lehetőséged van:
1. Nem hagyod magad kirángatni. Ennek csak az a veszélye, hogy ha mégis kiszed, sokkal lassabban hűl le az FSD-d, és később tudsz tovább ugrani, mintha...
2. Hagyod magad, tehát gázkar nullára, és amikor kiestél SC-ből, padlógáz, boost, chaff, és ugrasz, amint lehűlt az FSD. Persze hasznos ha van némi pajzsod.

(#17897) nubreed


nubreed
veterán

Van egy új bounty hunting -os CG a Xelabara rendszerben. El is mentem oda, de nincs semmi, csak egy nav beacon. Se egy RES, se CZ, semmi. Azt tudjuk, hogy a nav beaconok eléggé béna helyek bountykat gyűjteni, nagyon kicsi az intenzításuk, még egy sima RES-hez képest is (én legalábbis ezt tapasztaltam) bele lehet őszülni, mire ott össze jönne egy izmosabb mennyiség. Szerintetek ha egy szomszédos rendszerben találok RES-t és oda megyek bountykat gyűjteni és ezt próbálom meg beváltani a CG -hez, el fogadja a rendszer?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#17898) gigafun válasza nubreed (#17897) üzenetére


gigafun
senior tag

Csak akkor, ha a CG-t indító frakció jelen van a szomszéd rendszerben, és ad ki bounty-t. Egyébként az előző CG-ben Kaushpoos-ban beszámították az Alliance bounty-t is, így ha a frakció valamelyik nagy frakció felé nyal, akkor sanszos, hogy azt is beszámítja.

(#17899) nubreed válasza gigafun (#17898) üzenetére


nubreed
veterán

Ez is Alliance rendszer, ahol van a mostani CG. Akkor van rá esély.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#17900) Cooper911 válasza nubreed (#17897) üzenetére


Cooper911
senior tag

Nem. Itt az a feladat, hogy a Xelabra rendszerben írtsd a kalózokat.
Mászkálj SC-ben és jönni fognak szépen. FSI-vel kiszeded őket aztán kilövöd őket.
Ha látsz azonositatlan signalt, vagy High intensity signalt oda is benézhetsz.

Ok ez nem olyan harvest mint egy RES-ben de itt most ez van.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.