Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30601) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

olyan ügyben érdeklődnék,hogy van egy wolf eye lámpám,amiben a led megbarnult/megsült,lehet az előző tulaj véletlen bekapcsolva hagyta,nem tudom,lényeg,hogy elég nagyot vesztett a teljesítményéből.
Szerintetek lehet valahol venni csak ledet és kicserélni?netalán erősebbet :D ?
Csinált már valalki hasonlót?nézegettem a conrad-ot de elég nagy ahhoz a kínálat,hogy elvesszek benne.
A lámpát szétszedtem,úgy néz ki,ki is lehetne cserélni házilag,ha kapnék egy egyező ledet.
Előre is köszönöm a segítséget!

Mr.Brightside

(#30602) jozsi252 válasza joe979 (#30600) üzenetére


jozsi252
veterán

Esőbe ne használd, mert a repedés mentén beszivároghat a víz és az nem lenne túl jó neki. Erre figyelj oda inkább.
Az a baj hogy nagyon nem mindegy hogy melyik részére milyen szögben esik. :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#30603) cobra76


cobra76
csendes tag

Kaptam egy Jetbeam Jet-II Pro lámpát tesztelésre, lássuk mit tud.

Buborékfóliás csomagolásban érkezett, a lámpa övcsattal, külön a "korona", csuklópánt (logóval) manual, és gari kártya.
Nagyon szépen megmunkált szerkezet ez is, jó kézbe venni. Oldalt lehet nyomógombbal bekapcsolni. Majdnem pont akkora mint egy 18650-es akku:

A kézikönyv szerint a korona rész egy "inverted tail stand". Valóban szépen megáll az orrán, és mivel három csúcsa van nem billeg. Orra állítva nem világít az ember szemébe, de azért asztalon már csak kevés fény jön ki oldalra. Szóval értelme nem biztos hogy van, de nagyon szépen CNC-zett szerkezet, különlegesebbé teszi a lámpát. Gondolom a gyártó ezzel próbál kitűnni. Fordítva is fel lehet tekerni, így nincs útban. Van hozzá egy sima gyűrű is, ami pont eltakarja a menetet, a tesztre most nem jutott el (a csomagban ott volt).

A gyári adatok:
LED: Cree XP-L HI
Max fényáram: 510 lumen
Üveg: Edzett ultra-clear ásványi üveg
Test: alumínium ötvözet
Bevonat: Kemény eloxált felszín
Akksi: 1 db 16340 vagy CR123
Vízállóság: IPX-8 (2 méter vízfelszín alatt)
Fényerősség: 4800 kandela
Hatótáv: 138 m
Működési idő: 510 lm: 45 perc; 100 lm: 90 perc; 5 lm: 3 óra; 0,5 lm: 150 óra
Reflektor: OP

Képek:
Tartozékok
Elől (korona)
Elől (reflektor)
Hátul
Akkuval
Klarus Mi7-tel
Másik oldali felirat
Hátsó rugó

A driver közepén a pozitív érintkező eléggé kiemelkedik, magasabban van mint az smd alkatrészek körülötte. Szerintem emiatt menne flat top akksival is (bár nem próbáltam):

Első alkalommal nem akart bekapcsolni. Kiderült hogy figyelni kell arra hogy az övcsaton a kihajtott fül pontosan a testen kialakított helyre kerüljön (két ilyen bemarás van). Így nem fordul el az övcsat. Viszont ha nincs a helyén, nem lehet összezárni teljesen a lámpát, így nem érintkezik. Ebből következik hogy lockolni is lehet ha nem tekerjük teljesen össze, ami fontos, mivel oldalkapcsolós. De van elekronikus lock is.

A kapcsoló:
Rövid nyomás és elengedés: bekapcsolja az előző fokozatot (megjegyzi, módmemóriás).
Bekapcsolt állapotban nyomva tart: a három fokozat között vált (510-100-5 lm)
Bekapcsolt állapotban rövid nyomás: kikapcs
Kikapcsolt állapotban két rövid: moonlight, két rövid: magas mód.
Be vagy kikapcsolt állapotban három rövid: stroboszkóp, két rövid: előző mód.
Elektronikus lezárás: Kikapcsolt állapotban több mint 3 másodpercig lenyomva tart (egyet villan). A moonlight és a stroboszkóp így is működik. Kikapcsolása ugyanúgy, három másodperc után bekapcsolja a lámpát.
Moonlight módban nyomva tartva: átvált a legnagyobb fokozatba.
Időzítő: bekapcsolva négy gyors nyomásra indul (kettőt villan), és három perc után kikapcsolja a lámpát. Kétszer egymás után négyszer nyomva 9 perc múlva kapcsolja ki (és hármat villan).

Azt vettem észre, hogy visszaszabályoz a legnagyobb fokozaton: Három perc után lecsökkenti a fényerőt.

Mérések:
Teljes fokozaton 1,81 Ampert mértem az Xtar 16340-es akkuval (az akkukat innen vettük, de a 650-est küldték, nem a 600-ast ami a shopban van). Három perc után 0,61 Amperre vette vissza a teljesítményt.
Közepes fokozaton 0,21 Ampert; legkissebb fokozaton 0,2 Ampert fogyasztott.
Moonlight fokozatban 0,008 Ampert mértem

Most is az Xrite eye-one spektrofotométerünket használtam, és az argyll csomag spotread programját. Itt van róla egy összehasonlítás. Legnagyobb fokozaton 5476 luxot mértem (egy méterről) a "turbo" módban, leszabályozva 2995 lux maradt. A CCT 6172 kelvin, a CRI 70,4.

Közepes fokozaton 851 luxot, kis fokozaton 53 luxot mértem. Moonlight módban 1,7 lux jött össze.

Spill 80°
Hotspot 15° Több mérésből, szögfüggvényekkel számítva jött ki az érték.

Egy raktárépületben sikerült sötétet csinálnom, így sikerült különböző távolságokról is megmérni a hotspot fényességét. Mindegyik mérés legnagyobb fokozaton, "turbó" módban történt (odaírtam, hogy az adott távolságon körülbelül mekkora átmérőjű lesz a spill illetve a spot):
50 méter 2,1 lux spill: 83,9 m; spot: 13,1 m
25 méter 8,2 lux spill: 41,9 m; spot: 6,6 m
10 méter 47,3 lux spill: 16,8 m; spot: 2,6 m
5 méter 193 lux spill: 8,39 m; spot: 1,3 m

Ezzel az akkuval úgy néz ki megvan a gyártó által ígért 4800 kandela is. (A különböző távolságokon mért értékekből 5250, 5125, 4730, 4825, és 5223 cd jön ki.)

Mivel ez a rengeteg száraz adat nem sokat mond az átlag felhasználónak, készítettem fotókat is a fenti távolságokról. (Viszont egymással összehasonlítani az adatokat lehet.) A hely hátránya hogy sajnos nagyobb távolságot nem lehet itt kimérni, előnye hogy nem függ az időjárástól, az évszakoktól, és az utcai lámpáktól. Sokat agyaltunk azon hogy mégis milyen "céltárgyat" kellene fotózni. Nem tükröző felületre gondoltunk, és valami olyanra amin eldönthető hogy az adott fényviszonyok között mennyire felismerhető a forma. Mintás szövet és emberalak megfelelő választásnak tűnt. Mivel senki vállalta hogy kiégessék a szemét, csináltunk egy próbababát. (Még nincs neve.)
Itt a fórumon találtam infókat a fényképezőgép beállításokról, de bevallom rettentő nehéz volt úgy belőnöm, hogy értékelhető legyen az eredmény. Háromszor is végigfotóztam az egészet. Manual módban volt a gép természetesen, Iso 200, f2.8, 1s beállítást javasoltak itt régebben, ez Ev 2-t ad ki, itt számoltam.
Az obi amit használtam nem tud 2.8-at, ráadásul tele állásban még csökken is a fényereje, így az 5.6 volt a legtágabb rekesz amit választani tudtam (csináltam képeket 35 mm-en és 135 mm-en is). A fenti 2 Ev-s beállításokkal megegyező így az f5.6 - 1s - iso800 lenne, de ez nekem túl világos volt, a közeli képeken pedig használhatatlan (és ez még nem is egy nagyon erős lámpa). Öt méterről azért akartunk fotókatm mert az nagyjából egy szobai távolság.
Végül f5.6 - 1/4 - iso800 beállításokat használtam, ez Ev 4. A 35mm-es fókusztáv pedig nagyjából az emberi szem látószögének felel meg.
Minden képen a legerősebb fokozatban volt.
50 m: 35mm, 135mm
25 m: 35mm, 135mm
10 m: 35mm, 135mm
5 m: 35mm, 135mm
Itt az 50 méteresből kivágva:

Megmértem a különböző hullámhosszú összetevők eloszlását a látható spektrumon is (számokban):

Jól bírta a folyamatos üzemet is:

Legnagyobb fokozaton hajtottam, 53 perc után kapcsolt ki. Az akksi protected fajta, 3,055 voltot mértem rajta amikor kikapcsolt. A fényerő visszaszabályzás után 3000 lux körül stabilizálódott, folyamatosan csökkent kicsit. A hőmérséklet gyorsan felment 40 fokig, onnan lassan 46,5-ig emelkedett.

(#30604) joe979 válasza jozsi252 (#30602) üzenetére


joe979
aktív tag

Pont a fejére esett .
Minden nap használom, de esőben nem járok ki vele. Viszont , elvileg hobbi pecára szántam , de a lencse cserét nem úszom meg.

Szissz

(#30605) Kozy10 válasza cobra76 (#30603) üzenetére


Kozy10
tag

Nagyon jó bemutató! :C
Köszönjük! :R

(#30606) dobolan válasza ZozzV6 (#30597) üzenetére


dobolan
senior tag

Nagyon jó kis videó. :R Nem kritizálni szeretném, de egy zajszűrést rá lehetne engedni, mert nagyon nagy az alapzaj, legalábbis nálam fülesen hallgatva...

(#30607) ZozzV6 válasza dobolan (#30606) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Köszi!
Új még nekem a premier pro. Ki kell ismernem magam benne. Én is kerestem de nem találtam. Youtube meg nem tud ilyet. Majd következőknél jobban rákeresek.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#30608) dobolan válasza ZozzV6 (#30607) üzenetére


dobolan
senior tag

Az adobe premieret nem nagyon ismerem, de azeffektek kozott keresd, vagy plugint kell hozza letolteni. En sony vegast hasznaltam videovagashoz.

(#30609) ZozzV6 válasza dobolan (#30608) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Régen én is azt használtam.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#30610) Gargouille válasza ZozzV6 (#30607) üzenetére


Gargouille
őstag

Csak tipp: ha kiexportálod a hangsávot külön majd például rászűrsz audacity-vel (ingyenes opensource program), majd visszahúrakod premier-be akkor meg is oldottad.

http://manual.audacityteam.org/man/noise_reduction.html

De itt rgy premieren belüli megoldás is:
http://smallbusiness.chron.com/reduce-background-noise-adobe-premiere-76891.html

[ Szerkesztve ]

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#30611) dobolan válasza Gargouille (#30610) üzenetére


dobolan
senior tag

Én is ezt javaslom! A hangsávot a videótól érdemes már az elején szétválasztani.

(#30612) Paklee válasza Paklee (#30587) üzenetére


Paklee
csendes tag

Köszönöm! Akkor a Mecot messze elkerülöm :D

(#30613) bul07


bul07
nagyúr

Láttátok már a Teleshopos led lámpa ajánlatot
Hány embert húzhatnak le vele 10e Ft-ért adnak 2db kinézetre ilyen lámpát

És biztos van akai megveszi

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30614) hpsafl


hpsafl
tag

LUMINTOP Torpedo 007 XP-L LED, 520 lumen, rozsdamentes acél ház, de ami a legjobban meglepett az a trícium csövecske a lámpa végében. Ennek lényege, hogy kb 10 évig világít mindenféle feltöltés vagy áram felhasználása nélkül. Készült már ilyen lámpa, de azok általában titán házzal készülnek, és jóval drágábbak.
Kupon: fonaL ár: 25,49$

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#30615) Pocee válasza Pocee (#30601) üzenetére


Pocee
senior tag

erre valaki tud valamit javasolni?

Mr.Brightside

(#30616) WestBam válasza Pocee (#30615) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Igazából magadnak megválaszoltad kb. a teendőket.
Fasttech-en tudsz LED-et rendelni komplett csillagon szerelve, a LED típusának és a csillag átmérőjének ismeretében. Érdemes a színhőmérsékletre is figyelni, hogy olyat vegyél amit szeretnél.
A régi LED-ről a két vezetéket leforrasztod, az újat be a helyére és mehet is a móka. Hővezető paszta nem árt alá, ezt mondjuk számtech boltokban tudsz venni legegyszerűbben.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#30617) Pocee válasza WestBam (#30616) üzenetére


Pocee
senior tag

attól,hogy le tudom forrasztani meg vissza,nem tudom,hogy led és led között mi a különbség.illetve,a lámpát már szétszedtem,pasztát azt látom,hogy kell,de még mindig nem tudom melyik leddel nem lövök mellé.szeretném azért ha pirítana rendesen.
Egy leírásban találtam ilyet: Cree LED Premium Cree Premium 7090 R2/R2 Turbo HO/R5 Turbo HO LED
mármint,hogy TALÁN ez van a lámpában.
gondolhatod,hogy sehol máshol hasonlót...
itt vagyok elkaparva.

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#30618) WestBam válasza Pocee (#30617) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Írj a lámpára pontos típust, akkor ki lehet keresni.
Itt meg tudod keresni, hogy melyik van neked.
Nem csak a LED a tényező a fényerőben, de először ki kellene találni, hogy mibe is kell pontosan a cseredarabot nézni. Illetve egy tolómérővel felszerelkezve az alu lapot amin rajta van a LED meg kellene nagyjából mérned, hogy milyen átmérőjű.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#30619) balazs1956 válasza cobra76 (#30603) üzenetére


balazs1956
senior tag

Igazán profi, tudományos teszt, köszönjük!
Amit amatőrként hiányolok belőle, az a szubjektív vélemény, pl.milyen érzés kézben fogni, meg tudsz-e lenni nélküle,hol érdemes venni, esetleg milyen kuponnal.
Egyébként gratula a rengeteg munkához, számoláshoz, mérésekhez.

(#30620) jézusom válasza cobra76 (#30603) üzenetére


jézusom
addikt

Köszönjük az írást, elég aprólékos!

Egy ConvoyS2-höz viszonyítva milyen erős?

(#30621) erik365 válasza jézusom (#30620) üzenetére


erik365
aktív tag

Fele fényerő kb..

1.4 T-jet M32

(#30622) jozsi252


jozsi252
veterán

Vettem egy XTAR USB Detectort, kíváncsiságképpen hogy 1-1 adott dolog mekkora áramot vesz fel, illetve a feszültség hogy alakul.

Így elsőre blikkre az S1R gyári töltőjét próbáltam ki. Az S1R -be az akku nem volt lemerülve, szóval a 750mA helyett jóval kisebb érték jött ki, de ez azért mert közel voltam a 4.2V-os értékhez. Mindenesetre hasznos kis szerkezet nagyon!

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#30623) jozsi252 válasza jozsi252 (#30622) üzenetére


jozsi252
veterán

Ja meg úton van egy ilyen cucc is, ez profibb, több soros kijelző, több mindent is jelez ki.

KEWEISI 3V-9V 0-3A USB Charger Power Battery Capacity Tester Voltage Current Meter

iPhone 13 Pro Max

(#30624) erik365 válasza jozsi252 (#30623) üzenetére


erik365
aktív tag

Én használom nagy megelégedéssel, saccra belehet vele lőni a telefon akkujának állapotát, power bankot stb.
Jó kis cucc.
Bár szerintem ez a fajta tartósabb, mert nem fixen van az egyik fele, nekem már újra kellett forrasztanom, mert a sok nyúzás megviselte. :D

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#30625) jozsi252 válasza erik365 (#30624) üzenetére


jozsi252
veterán

Pl ha valaki nem akar drágább töltőt venni, hanem csak maradna egy lii100-nál vagy mc1-nél, akkor simán ki tudja deríteni hogy mennyi ment bele az akkuba. Nyilván a kisütési értékhez nincs olyan sok köze, de mégis egy támpontot adhat az érték.
Szóval hasznos kis dolog nagyon szerintem is.

Kíváncsi vagyok hogy az S30R III Baton-t 1A-el tolja-e a kis dock charge. Majd lemérem azt is, csak most teljesen fel van töltve.

iPhone 13 Pro Max

(#30626) Pocee válasza WestBam (#30618) üzenetére


Pocee
senior tag

Köszönöm a választ,így már el tudtam indulni és itt tök más LED típus van írva,mint amit a másik oldalon találtam.Erről(NIGHT HUNTER) lenne szó.
Az alu lap mérése nem gond,van tolómérő,kérdés gondolom arra a lap átmérőre vagy kíváncsi amire a led maga fel van forrasztva/nyomva,mert a led korong alatt tényleg van még két alu lapocska hőelvezetésnek,most nem tudom megnézni,lehet amúgy ugyan olyan átmérő mind a 3,de gondolom a led-re vagyunk kíváncsiak.hoolnap mérek,addig is nagyon szépen köszönöm!

Mr.Brightside

(#30627) 5-ös kezelő válasza hpsafl (#30614) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Tríciumcsöves karórát én is vettem, tök jó éjjel. /Carnival H3 watch, Alin v Ebayen, cca. 77 dodótól./

(#30628) hpsafl válasza jozsi252 (#30622) üzenetére


hpsafl
tag

Én egy KCX-045 USB dokivalmértem ki, hogy az S4-em akkuja 2400mAh helyett már csak kb 1600mAh környékén mozoghat.
De ugyanakkor a Lii 100 töltőt is fel lehet vele okosítani, és ha nem is ad halál pontos eredményt a betöltött kapacitás mérése, de az akku állapotára következtetni lehet belőle. Ha jól emlékszem nekem a VTC4-nél csak pár tíz mAh eltérés volt a gyárilag megadott, és az előzőleg kivett kapacitáshoz képest is, szóval elég pontos is volt.

5-ös kezelő: nekem eddig kimaradt az életemből, de tervben van egy ilyen lámpa építése is :))

[ Szerkesztve ]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#30629) cobra76 válasza jézusom (#30620) üzenetére


cobra76
csendes tag

Köszönöm, szépen a véleményeket. Lassan haladok, de lesz ilyen teszt s2+ -ról és s3-ról is, és akkor össze lehet majd nézni az eredményeket.

(#30630) Clever0 válasza hpsafl (#30628) üzenetére


Clever0
senior tag

Nagyon sokféle USB teszter van. Melyiket érdemes megvenni? Egy reklám ezt dobta fel nekem: MantisTek® White Tail USB Doctor Voltage Current Detector Power Tester Drágább, mint a többi, de jónak tűnik. Próbálta már valaki?

(#30631) cobra76 válasza balazs1956 (#30619) üzenetére


cobra76
csendes tag

Köszönöm szépen! Igyekszem elfogulatlan lenni, ezért koncentrálok inkább az adatokra. És persze azért hogy könnyen összehasonlíthatóak legyenek.

(#30632) beta válasza Clever0 (#30630) üzenetére


beta
aktív tag

Ez jóval olcsóbb és uazt tudja. Gearbest/banggood szereti picit felfújni a kiírt árakat :)

[ Szerkesztve ]

(#30633) WestBam válasza Pocee (#30626) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Igen, a LED alatti lapnak az átmérője kell. Illetve a modellben ahogy az adatlap is írja lehet XM-L2 és XPL-HI LED is. Ezt könnyen meg tudod állapítani. Ha "púpos" a LED, akkor XM-L2, ha lapos a teteje akkor XPL-HI.
Ha ezeket megnézed és megírod akkor belinkelem vagy bárki aki épp erre jár a rendelendő LED-et.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#30634) balazs1956


balazs1956
senior tag

Megjött az új kedvenc.
Járt hozzá csuklópánt, 2 o gyűrű, angol manual, usb töltőkábel, és tok.

A lámpa tölthető közvetlenül micro usb ről.
A kis led kiírja az akku feszültségét, , a pillanatnyi lumen számot( 1-1000-ig állítható), a módot (sos, BEA, stroboszkóp) és ha lemerült azt is kijelzi állítólag, de még itt nem tartok.

A fényéről annyit,hogy jól világít :D :D
Ami a használhatóságát illeti azzal vannak problémáim: szobában világosban símán megtalálom az érintős ki-be kapcsolóját.
Két gyors érintés bekapcs, 1, érintés kikapcs. Sötétben megtalálni az érintőgombot elég necces, pláne, hogy pici idő kell az érintés után a lámpa bekapcsolásához.
Bekapcsolt állapotban 2 gyors érintéssel lehet módokat váltani.
Az érintőkapcsoló alatti két lakat egyidejű érintésével lehet a fényerőt csökkenteni, a bekapcsológombbal növelni.
A kis visszajelző ledet szintén ki lehet kapcsolni.
Módmemória szépen működik.
Előnyök: szép kidolgozás, sokat tudó lámpácska, állítható fényerő, tok, csuklószíj,beépített töltő.
Hátrányok: sötétben amikor kéne, szerintem elég nehéz megtalálni a bekapcs gombot, de lehet, hogy csak szokás kérdése.
Akcióban 28,84 dollárért, elsőbbségi szállítással , nekem megérte.
Ha kihagytam volna, egy nyugodt éjszakám sem lenne.

[ Szerkesztve ]

(#30635) ZozzV6 válasza WestBam (#30633) üzenetére


ZozzV6
senior tag

A sima XP-L is púpos.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#30636) WestBam válasza ZozzV6 (#30635) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Speckóban olyan nem szerepelt, csak XPL-HI és XM-L2. Hogy nézessem meg vele ha nem így? ;)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#30637) Clever0 válasza beta (#30632) üzenetére


Clever0
senior tag

A kétféle lengőkábelesben van micro USB bemenet is, ezért az ilyen végű töltők is vizsgálhatók egy további normál-micro kábel segítségével.

(#30638) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Megérkezett a fejlámpám:

[link]

Hát nem semmi a fényereje!
Igaz még profi lámpát nem próbáltam :)

(#30639) gyenesmartin válasza gagyilovag (#30638) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ennyiért már Boruit is van. Annak nagyobb a fénye, nem fókuszos ami előny, jobb a hűtése. Ezen a LED egy kis aluminium lapra van ráragasztva, ami alig érintkezik a házzal.
Valamint a töltője egy ellenállásból áll. Tehát nem védett cellát nem szabad ebben tölteni.

(#30640) gagyilovag válasza gyenesmartin (#30639) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

A boruit még úton van,és az Opus töltő is.
Amihez nekem kell ahhoz tökéletes,és elég területet világít be.
Már várom,hogy összehasonlítsam a boruittal :K

(#30641) hpsafl válasza Clever0 (#30630) üzenetére


hpsafl
tag

Nekem KCX-045 van, és kellően pontos, így nem is vágyom másra :)

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#30642) ZozzV6 válasza WestBam (#30636) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ja azt nem olvastam hogy ez a lámpa mivel volt gyártva. Így igaz. :DDD

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#30643) SlyChocolate válasza gagyilovag (#30638) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Nekem is pont ez van.
Eddig szépen müxik csak ne lenne annyira kékes a fénye.
Bár az elég jó kontraszt növelő.

(#30644) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Külömböző okok miatt mèg nem vettem egy erősebb lámpát,de hogy leessen az álam illetve 2-300 méterre ellássak ,a Convoy c8 után a terepen..... L2 is elég vagy kell az L6 ??? :F :Y
Ha már rászánom ,melyik legyen??

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#30645) WestBam válasza 206 cc (#30644) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Az L2 eléggé céleszköz, "csak" távolra tud világítani. Az L6 viszont terít is rendesen. Ha csak az egyiket veszed meg akkor én az L6 mellett tenném le a voksom a helyedben :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#30646) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Megjött a boruit lámpa,nem rossz,meg kell hagyni,de a cree lámpám,szerintem erősebben világít

(#30647) lacibattya


lacibattya
csendes tag

Sziasztok kéne egy lámpás ami max 10cm hosszú és 3cm vastag módmemóriás van holdfény mód vízálló ha kell elemmel is üzemel max 10000ft.
Mindig az astrolux s1 jön elő jó ez a lámpa vagy tudtok jobbat?

(#30648) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Belefogtam egy újabb modba. Egy Small Sun Zy-T08 fog MT-G2-t kapni Általam kitalált és BLF-en Texas Ace fórumtárs által megtervezett driverrel amin egy módosított Bistro firmware fog futni 24 módcsoporttal és rengeteg finomsággal. Ki-bekapcsolható módmemória, moon mód, rejtett turbó, állítható turbo timer stb.
A lámpa:

Led:

A félkész driver amit most raktam össze az üres panelből és az alkatrészekből:

Még két ellenállás hiányzik de se melóba se otthon nem találtam így azokra várnom kell.
Maga a driver 3 csatornás a jobb hatásfok miatt. Egy csatorna egy 7135 amivel jó moon mód és hatékony pici fokozatok érhetők el. A második csatorna tartalmazza mind a hét 7135-öt amivel közepes módokat használ és végül a high és a turbó a feten keresztül kapcsol be. Hamarosan elkezdem a centi vastag rézdarabot belefaragni a driver fészekbe a led alá hővezetésnek aztán berakom a ledet és várok a maradék két ellenállásra. Meg persze a kapcsoló részt módosítani kell mert gyárilag párhuzamosan volt a két 18650 a lámpában. Most sorba lesznek kötve.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#30649) Janaboy válasza ZozzV6 (#30648) üzenetére


Janaboy
veterán

Amig wifi és bluetooth nem lesz benne és kezel egeret és billentyűt és jelszóval védhető, addig nem is érdekes :DDD

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#30650) ZozzV6 válasza Janaboy (#30649) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ja jó! :DD
Meg színváltós legyen wifis beállítással :P

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.