Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30351) Mikulásbá válasza DJ. Ru$y (#30349) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Vegyél ilyet,másnap nálad van. :U

(#30352) DJ. Ru$y válasza Mikulásbá (#30351) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszi, nem megoldás. Persze, és fizessek érte kétszer, vagy háromszor annyit. Az idő nem számít, nem lét kérdés, de szeretnék egy normális töltőt venni és nem értem miért érné meg az amit te linkeltél 2-3x annyiért.

gagyilovag
Itt egy videó egy összeszerelt ilyen töltőről.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#30353) jozsi252 válasza Mikulásbá (#30330) üzenetére


jozsi252
veterán

Felejtős teljes mértékben. Van amelyik lámpa elbírja, főleg a márkásak, de a nagyrészének sok lenne a dupla akkora fesz.

iPhone 13 Pro Max

(#30354) Mikulásbá válasza DJ. Ru$y (#30352) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pedig amit linkeltem elég normális töltő!

(#30355) Benoe77 válasza DJ. Ru$y (#30349) üzenetére


Benoe77
őstag

Az Astrolux-nak ez az eredetije, kicsit olcsóbban:

[link]

Itt tesztelték

Néha 6usd alatt is meg lehet kapni.

(#30356) DJ. Ru$y válasza Benoe77 (#30355) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

4.49$-ért behúztam, remélem nem csalódok ismét a Gearbestben. Köszi Benoe! :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#30357) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Megrendeltem az OPUS BT-C3100 at.

:
[link]

(#30358) Vagany válasza Ra3 (#30348) üzenetére


Vagany
őstag

Nekem nincs a Lumintop Tool-omhoz ilyen mágnes tail, most utánanéztem és találtam ezt:
Lumintop TOOL Magnet Cap for TOOL AAA Flashlight
Azt nem tudom eredeti-e, de úgy néz ki. Ezzel akkor gondolom nincs módválasztás, csak a közepes fokozat. Vagy ez nem is jó clicki tail-eshez?

[ Szerkesztve ]

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#30359) Janaboy


Janaboy
veterán

Megjottek ma a samu akkuk.
Gyorsan ki is probaltam az s2+t, kellett 15mp mire rajottem h lehet a modcsoportok es a modok kozott valtani konnyen :)

Ami viszont meglepett, h a lilo 202be behelyezve rogton jelezte azok toltottseget.
Es itt rogton kerdeznem is, h melyik modet kell valasztani? A 100as melletti 3.85 a jo toltes azokhoz vagy a 3.7?

Illetve meg egy kerdes.. Ha kikapcsolom bekapcsolom mindig a következő szinttel kezd, en azt hittem modmemorias. Vagy ez ilyen?

Janaboy

(#30360) Vagany válasza Janaboy (#30359) üzenetére


Vagany
őstag

Pontosan az akku határozza meg, a legtöbb 3,7 V-os, de van kevés 3,85-ös is. Nekem is van 3,85V-os samsungom amit elvileg 4,2 helyett 4,35-ig lehetne tölteni. A 3,7 voltra állítsd azzal bajt nem csinálhatsz, max ha az akku 3,85-ös akkor kicsit kevesebb kapacitást szedsz ki majd belőle mint a névleges, cserébe kíméled :).
Az S2 az módmemóriás. Ha gyorsan kapcsolod ki-be akkor váltfeljebb, de lehet úgyis feljebb váltani, ha csak kicsit nyomod be a kapcsolóját, nem addig, hogy kikapcsoljon. Ha viszont tovább hagyod kikapcsolva (asszem 2 sec) akkor nem vált feljebb, hanem az utolsóval indít.

[ Szerkesztve ]

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#30361) jozsi252 válasza Janaboy (#30359) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha az akku töltési végfeszültsége 4.35V csakis abban az esetben válaszd ki a 3.85V-os lehetőséget!! Sima 4.2V-os akkunál 3.7V-ot kell kiválasztani.
4.2V-os akkut ha 4.35V-ra töltenél akkor jobb esetben a cellának annyi lenne, rosszabb esetben eldurranna.

iPhone 13 Pro Max

(#30362) Janaboy válasza Vagany (#30360) üzenetére


Janaboy
veterán

Ah ertem.
Igen a gyors valtasra rajotten, viszont 2mpet sztem nem vartam, de majd tesztelem

Koszi mind2toknek, meg jo h rakerdeztem.
Amugy samu icr18650 26f akkuk.

Meg egy kerdes.
0.5 vagy 1A?

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#30363) Vagany válasza Janaboy (#30362) üzenetére


Vagany
őstag

[link] Az 3,7V-os akku. Ha gyorsan kell 1A, ha ráér akkor 0,5A. Én általában 0,5A-rel töltök.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#30364) Kozy10 válasza Vagany (#30358) üzenetére


Kozy10
tag

Ezzel a a mágneses tailcap-el úgy tudod ki-be kapcsolni hogy a tailcap-et vagy a lámpa elejét(a bezelt) tekered oda-vissza ;) , a módok is megmaradnak természetesen, az a drivertől függ
Ebben a videóban szerepel mind a kettő verzió

(#30365) dobolan válasza Janaboy (#30362) üzenetére


dobolan
senior tag

1A -rel gyorsabban tölt, ha van hozzávaló adaptered

(#30366) -szabi-


-szabi-
őstag

LiitoKala Lii - 202 töltőre ezt írják:
"Detects battery type and charge the battery automatically under your selected charging current"
Beállítja önmagától a töltő feszültséget automatikusan.

üdv

(#30367) Vagany válasza Kozy10 (#30364) üzenetére


Vagany
őstag

Köszi, azt gondoltam, hogy az elejét tekergetve lehet bekapcsolni, ezért gondoltam, hogy a kettes fokozat lenne csak. De arra nem gondoltam, hogy ha gyorsan tekerem ki-be akkor a mód váltás is ugyanúgy működik, lóóóógikus :) . :R

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#30368) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!

Szeretnék valami normális lámpát venni. Hamar belefutottam a Convoy S2+-ba. Mindenhol az egekig dícsérik. Aztán láttam, hogy van már s3 is és árban nagyjából ugyanott mozog. Melyiket érdmesebb venni? Melyik webshop ajánlott?

18650-es akksim sincs. Abból milyet vegyek? Illetve milyen töltőt?

Előre is köszönöm a segítésget.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#30369) zoli03 válasza -szabi- (#30366) üzenetére


zoli03
őstag

És ezt ebből a mondatból olvastad ki?

(#30370) Thrawn válasza -szabi- (#30366) üzenetére


Thrawn
félisten

Ennél a töltőnél a feszültséget manuálisan is lehet állítani (az akksi behelyezése után kb 5 mp-ig), valamint választhatsz 0.5A vagy 1A között.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#30371) jozsi252


jozsi252
veterán

No végre csak meglett az új év első lámpája. :)

Olight S30R Baton III és ahonnan jött Leitz Hungária S30R III Baton

Hozza a szokásos Olight minőséget, minden makulátlan a lámpán, nincs olyan dolog amibe bele lehetne kötni. Szóval egy tökéletes kis EDC lámpa. Aki esetleg nem szeret bajlódni az akkuk töltésével, cserélésével, annak tökéletes vétel ez a kis lámpa. Jár hozzá töltő akku minden ami csak kell az üzemeltetéshez.

Uccsó képen egy S1R lámpa van.

Pár kép hátha valaki kedvet kap hozzá.

iPhone 13 Pro Max

(#30372) gyenesmartin válasza madmike (#30368) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Az S3 valamivel szebb szerintem, a végén is van egy fém gyűrű, ha fejjel lefelé teszed le, akkor nem fog lekopni később sem onnan festék, mint az s2+ -nál.
Valamint egy fokkal jobb a hőelvezetése is az S3-nak.
Gearbesten a legolcsóbb általában, ha nem fogod moddolni a lámpát akkor az inkább ezt vedd meg.

Töltőből Liitokala Lii 100 vagy ha két akkut szeretnél tölteni akkor a 202-es. Ehhez kell egy 5v-os USB-s töltőfej, ami legalább 1-2A-es.

Akksiból meg Panasonic NCR18650B, Sanyo NCR18650GA, LG MJ1, Samsung INR18650 35E legyen. Ezek most talán a fasttechen a legolcsóbbak.

[ Szerkesztve ]

(#30373) madmike válasza gyenesmartin (#30372) üzenetére


madmike
őstag

Köszi az infókat. Végül s2+ mellett döntöttem, nem valószínű hogy moddolnám, de ki tudja... :)
A lámpát és egy lii-100 töltőt Gearbestről rendeltem.
A panasonic aksit a Fasttechről.
Aliexpressről pedig rendeltem egy ilyen fejpántot. Gyanúsan olcsó és kevés a rendelésszám, de az eladó megbízhatónak tűnik, úgyhogy megkockáztattam.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#30374) ZozzV6 válasza Ra3 (#30348) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ott is jelen vagyok Zozz84 néven :)

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#30375) -szabi- válasza zoli03 (#30369) üzenetére


-szabi-
őstag

Akkor ezt még hozzá, innen: klikk
MODE button:
select the type of battery when installing the battery. it will begin to charge the battery after fixing the battery type (please note that it will automatically identify Li-Ion and Ni-Mh, no need to choose manually)

Ha jól értem. :)

(#30376) zoli03 válasza -szabi- (#30375) üzenetére


zoli03
őstag

Felismeri, hogy Li-Ion vagy NiMH akku van benne, és ahhoz állítja be a töltést. De itt 4,2 és 4,35V-os Li-Ion celláról volt szó, és azt nem ismeri fel, hogy melyiket raktad bele.

(#30377) hpsafl


hpsafl
tag

Lámpás akció

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#30378) -szabi- válasza zoli03 (#30376) üzenetére


-szabi-
őstag

Most vagy az angolt nem értem vagy téged, de egyik biztos. :)

(#30379) Öreg 61 válasza hpsafl (#30377) üzenetére


Öreg 61
csendes újonc

Jó a lámpa akció de a legtöbb drágább mint szokott.

(#30380) Benoe77


Benoe77
őstag

Megjött a clear C8, de érdekes dolgot művel: bekapcsoláskor úgy villog, mint amikor várja a módváltáshoz, vagy a módmemóriához a gombnyomást, ezután megy csak az első módra. Utána szépen végigmegy az összesen, majd vissza a moonlight-hoz, de ha kikapcsolom, és újra be, akkor megint villog.

(#30381) benfolds válasza Benoe77 (#30380) üzenetére


benfolds
őstag

nem lehet, hogy nem túl jó az akksi és az alacsony feszültséget jelzi a lámpa villogással? nálam is volt már olyan, hogy hidegben villogással indított a lámpa, aztán ahogy egy kicsit felmelegedett, abbahagyta.

bontott akksi érintkezőjéről érdemes lecsiszolni a ponthegesztés nyomát? lehet, hogy alaptalanul, de kicsit aggódom, hogy nem jó, hogy nem fekszik fel rá a lámpában lévő rugó rendesen.

(#30382) Studi válasza benfolds (#30381) üzenetére


Studi
addikt

Igen, mert ha nagyon pici felületen érintkezik, ott hő fog keletkezni, az pedig gondot okozhat.

(#30383) Benoe77 válasza benfolds (#30381) üzenetére


Benoe77
őstag

Nem sajnos, itt is írták, hogy lehet ilyen (első pont)

(#30384) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Sziasztok

Végre megjött a Boruit RJ - 02. Itt ajánlottátok, tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Elvileg az akkut túl tölti a beépített töltője, ezért tettem bele védett pana akkut. A kérdésem az lenne, hogy lekapcsol e töltés végén a bekapcsoló gombon a led, vagy nem. igazából az érdekel, hogy meddig töltsem.
Köszi

Csend a lelke mindennek!

(#30385) benfolds válasza Studi (#30382) üzenetére


benfolds
őstag

akkor megreszelgetem egy kicsit, köszi.

(#30386) Wendelke


Wendelke
senior tag

Hali!

Látom szóba jött a Liitokala Lii 202-s töltő, van már tapasztalat vele? Nekem pont tegnap jött meg és próbálgattam, de úgy tűnik, mintha nem töltené fel teljesen a 3.7-s akksikat. Próbálgattam párat, de gagyi multiméterrel mérve max 4.16-ig nyomta fel. Volt amit annyira sem, de mondjuk ebbe belejátszhat az akksi állapota is.

Egyébként jópofa kis töltő, én is azért vettem meg, mert nem volt drága, és az Opus mellé akartam még egy tartalék töltőt, ami még ugye akár power bank-ként is funkcionál.

Szóval vannak róla tapasztalatok?

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#30387) WestBam válasza Wendelke (#30386) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Örülj neki, ez a jobbik eset. Ha túltöltené nagyobb baj lenne, így legalább kíméli az akkuid :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#30388) krisztianAMG válasza WestBam (#30387) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Ráadásul ennyit simám tévedhet a gaudaságos multiméter is.

(#30389) jozsi252 válasza Wendelke (#30386) üzenetére


jozsi252
veterán

Attól függ milyen multiméterrel méred. Nem mindegy hogy egy Fluke, vagy egy 1000ft-os multiról van szó. Írtad hogy gagyiról van szó, így simán lehet akár 4.19V-is az adat.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#30390) tomcsi23 válasza Wendelke (#30386) üzenetére


tomcsi23
veterán

A multiméter mellé elférne egy ilyen, aztán látnád, mennyivel mér mellé. :)
A töltő alaposabban tesztelve elég szépen tölti a cellákat. Persze, miután feltöltötte, esik valamennyit a feszültség.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#30391) nufenen111 válasza gabikiraly2 (#30384) üzenetére


nufenen111
tag

Ez engem is érdekelne. Mert nekem nem védett van benne.

(#30392) jozsi252 válasza nufenen111 (#30391) üzenetére


jozsi252
veterán

Ezzel inkább ne kísérletezzetek. Attól hogy egy akku védett nem fog 4.21V-nál lekapcsolni a védelem, hanem 4.25V környékére simán fel tud menni.

Inkább vegyetek egy Xtar MC1 Plus, vagy Lii-100 töltőt, azok legalább pontosak. Ár terén szerintem simán megér 1-2000ft-ot egy normális töltő.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#30393) gyenesmartin válasza nufenen111 (#30391) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Védett akkuk még 4.3V-nál sem nagyon kapcsolna le. Samsung legalábbis biztosan nem.
A Boruit fejlámpában egy TP4057-es ic van, ami a 4056-os kistestvére. Elvileg nem szabadna 4.2 fölé töltenie, de nálam mégis sikerült 4.27-ig (drága Fluke-val mérve).

(#30394) Ra3 válasza jozsi252 (#30392) üzenetére


Ra3
őstag

Nem értem hogy a Lii100 miért lenne pontosabb mint a Lii202, nálam járt olyan ami túltöltött, de más is jelezte itt ezt a problémát. Az Xtarokkal viszont nekem se volt gondom, MC1Plus nagyon bevált, ennek hatására vettem VC4-et is.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#30395) benfolds válasza tomcsi23 (#30390) üzenetére


benfolds
őstag

látom a lii-202-nél már rájött (szemben a lii-100-as tesztjével), hogy power bankként eléggé szarul működik a töltő.

[ Szerkesztve ]

(#30396) jozsi252 válasza Ra3 (#30394) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem mondtam hogy pontosabb a Lii100 mint a Lii202. De még mindig jobb mintha egy 1.5 dolláros töltőt használnának.
Én is csak Xtar töltőket használok. VP2 meg SV2, és tökéletesen meg vagyok velük elégedve. A VP2 4.18 környékén kapcsol le, az SV2 olyan 4.17V környékén.

iPhone 13 Pro Max

(#30397) WestBam válasza jozsi252 (#30392) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Kisebb csoda, hogy még nem írta be senki, hogy az olcssó lámpában töltés közben felgyújtotta a lakását / házát. Mondjuk ha éjjel töltötte lehet azért, mert ő maga is a lángok martalékává vált. :W
Tényleg nem ér meg a biztonság és precíz töltés 8$-t (MC-1) sem? :F

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#30398) jozsi252 válasza WestBam (#30397) üzenetére


jozsi252
veterán

Tegnap hogy meglett az Olight S30R III Baton lámpám, kíváncsi voltam a gyári dock-ra hogy mit tud. Töltés után egyből mérve 4.22V (este), reggel pedig pont 4.2V-ra állt be. Szóval innen nézve nyugodtan merem használni a dock-ot.
De egy olcsóbb nem márkás lámpánál már nem merném megkockáztatni, még akkor sem ha a fesz nem sokkal több.

Voltcraft multiméterem van, igaz hogy nem volt drága még 6k sem volt, de a munkahelyi kalibrált multiméterrel összehasonlítva nagyon pontos! Szóval megbízok az értékekben.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#30399) Wendelke válasza WestBam (#30387) üzenetére


Wendelke
senior tag

krisztianAMG

jozsi252

tomcsi23

Köszi a válaszokat!

Ja a multiméter természetesen tévedhet, és igen, inkább alá, mint fölé menjen a feszültség. De ezek szerint aki ilyen töltőt vesz, nem jár rosszul.

"A multiméter mellé elférne egy ilyen, aztán látnád, mennyivel mér mellé."

Ez viszont jó ötlet, főleg ennyi pénzért :)

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#30400) Joshi


Joshi
titán

Megjött a LUMINTOP Tool AAA 110 Lumen XP-G2 Led lámpa. Nagyon szuper kis lámpa pont ilyenre gondoltam. Köszönöm az ajánlást. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.