Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78801) MasterMark válasza Dragon3000 (#78800) üzenetére


MasterMark
titán

Soha nem maga a cucc jobb, hanem egyszerűen jobb a minőségellenőrzés / minőségbiztosítás az ismertebb márkáknál mint Hama vagy Delock, mint egy noname-nél.

Egy gyros árát sincs sok értelme ezen spórolgatni szerintem ha már itt tartunk.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#78802) Dragon3000 válasza MasterMark (#78801) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ezt most ebben az esetben komolyan írod? Itt az érintkezők egyik oldalról a másikra vannak bekötve, ezen aztán sok mindent kell ellenőrizni. Amúgy a hama se ellenőrzi durvábban a dolgait, mint más, gondolom a gyártásból, minden 1000diket ellenőrzik azt csá.

(#78803) MasterMark válasza Dragon3000 (#78802) üzenetére


MasterMark
titán

Igen komolyan mondom.

A kábel is csak annyi, hogy a rezek mennek az egyik végétől a másikig, nem?

Egy simán nem a legjobban sikerült krimpeléstől is van, hogy egy érzékenyebb eszköz eldobja a gigabitet, pedig ott is érintkezik minden mindennel. Egy ilyen kis műanyag szarnál is megmozdul a kábel benne, és dobja a linket. Van értelme ötszáz forinton spórolni?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#78804) MadMancs válasza MasterMark (#78803) üzenetére


MadMancs
veterán

Elnézést hogy vitát indítottam, de azt írtam ilyen és nem azt hogy ezt. Innentől a kérdező tudja mit keressen, és saját igényei / pénztárcája szerint tud venni egyet. :R

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#78805) adika4444 válasza MasterMark (#78803) üzenetére


adika4444
addikt

+1. Noname villanyos boltból vettem fehér műanyag toldót, márkája sem volt. Háromból három egyre többet dobta el a gigabitet, majd már ott tartunk, hogy egyik sem működik. Kis gagyik, egy helyben voltak, de így is tönkrementek... Végül megoldottam a switch-em áthelyezésével.

Szóval amit mondani akartam ezzel, hogy inkább a Hama-ba tenném a bizalmam, mert a noname cuccok ilyen téren (is) leszerepeltek...

üdv, adika4444

(#78806) 4Grider válasza Dragon3000 (#78802) üzenetére


4Grider
nagyúr

A helyzet az, hogy egyik toldó sem felel meg a szabványnak, mert egy szegmensben nagyjából két dugó hosszan lehet széttekerve a kábel, de ezek a toldók ezt tovább növelik. Az érpárak nem véletlenül vannak úgy összetekerve a kábelben, ahogy, nem cél ui., hogy a hálózati kábelek antennaként működjenek.

(#78807) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Két héten belül másodszorra cserélte a modememet a Digi. Tehát két hét alatt ez a harmadik modem. Hozzáteszem, amit egy hete hoztak, valamilyen ZTE két LAN porttal, eddig teljesen jó volt, de ma beállítottak hozzám, hogy utasításba kapták, cseréljék le Huawei HG8143A5-re. Így is történt, csak egy óra volt, mire bebootolt az eszköz, majd öt perccel azután, hogy elmentek, össze is omlott. Mindegy, újraindítottam, most egyelőre jó.

Viszont szerelő ember azzal etetett, hogy ez már 5Ghz wifit tud. Szerintem nem, admin felületén sem látok erre vonatkozólag semmit, bár tudja a 802.11n szabványt, valószínűleg annak csak a 2,4Ghz változatát. Ki mit tud erről?

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#78808) Grg válasza Hegyirabló (#78807) üzenetére


Grg
tag

Én is úgy tudom, hogy 2,4GHz-s, ráadásul az antennái 2dBi-sek...

Szvsz, szerintem ez lehet az eredetije

[ Szerkesztve ]

(#78809) 4Grider válasza Hegyirabló (#78807) üzenetére


4Grider
nagyúr

Elég egyértelműen le van írva a Huawei oldalán a datasheet-ben, hogy csak 2.4 GHz-et tud. Ha komoly wlan-ra van szükséged, akkor vegyél saját és komoly routert/ap-t.

(#78810) Hegyirabló válasza Grg (#78808) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Kinézetre valóban ez az. Az viszont tény, hogy eddig mobilon (Appe 11 Pro) és laptopon (MacBook Air 2017) az előző két modemmel (ZTE F668 és ZTE F618) 40/40Mbit körüli sebességet tudtam elérni. Ezzel a Huaweiel ez már 100/100. Tehát valamennyit előreléptünk, és én már a kicsinek is tudok örülni. :)

Aquila non captat muscas.

(#78811) TeeJay válasza Grg (#78808) üzenetére


TeeJay
félisten

Wow akkor most ismét egy eszközt adnak amin van CATV is :R Nem tűnik rossznak 2/1 gigabitet tud
Jöhetnének már felénk is hogy ilyet kapjak

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#78812) TeeJay válasza Hegyirabló (#78810) üzenetére


TeeJay
félisten

Azért mert 2x2:2 wifis tehát 20MHz-en 144mbit linked lesz telefonnal ha az is 2 antennás

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#78813) Dragon3000 válasza 4Grider (#78806) üzenetére


Dragon3000
veterán

A digi által 8 éve beszerelt toldó a mai napig működik, csak azóta már a router és a nas között, mert a digis toldás helyére került a router, ez is a leggagyibb fehér megoldás és hiba nélkül megy a hálózat.

[ Szerkesztve ]

(#78814) TeeJay válasza Dragon3000 (#78813) üzenetére


TeeJay
félisten

előző helyen albiban 3. emeleti ONT-től a lakás ajtóig volt egy CAT5 kábel szakasz, azon egy toldó amin egy 2 méteres szakasz az ajtón belülre majd azon még egy ilyen toldó és a routerig még 10méter kábel

mind CAT5 volt csak összesen kb. 20-25méter 2 toldással és mégis ment a gigabit LAN gond nélkül
Most saját lakásban a 3.-on lévő ONT-től jön a lakáson belülre CAT5 kábel azon toldó onnan meg 10méter CAT6 a routerig és megy a gigabit gond nélkül :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#78815) 4Grider válasza Dragon3000 (#78813) üzenetére


4Grider
nagyúr

A szabványt azért találták ki, hogy minden - normálisnak tekinthető - körülmények között is tudja a cat5e/cat6, amit írnak rá. Pl. normális körülmény az is, ha tőled 1 km-en belül ott a Széchenyi-hegyi adótorony a maga 100 kW-jával. Csak épp ott pont nem célszerű a szabvány határait feszegetni. És ez csak egy példa volt a sok közül. (Természetesen én is használtam már - szigorúan ideiglenesen - toldót. Idővel viszont mindig kicseréltem az adott kábelszakaszt, akkor is ha épp problémamentes volt az adott szegmens. Otthoni körülmények közt is, mert igényes vagyok a saját LAN-ommal kapcsolatban is.)

(#78816) Dragon3000 válasza 4Grider (#78815) üzenetére


Dragon3000
veterán

Lehetsz igényes a saját lanoddal, ha a szolgáltató a lakásba behúzott kábelt már összevissza toldja, nálam is a net kábel volt így megoldva, és azért tudtam megszüntetni a toldást, mert a routert áthelyeztem a toldáshoz, bejárati ajtó után 1,5m-rel a falra került. A nasnál meg az első elméletileg hibátlan kábellel csak 100Mbps volt meg, így gyors előszedtem két rövidebbet és azzal ment, azóta nem volt kedvem szétszedni mindent, hogy egy új kábelt húzzak oda be.

[ Szerkesztve ]

(#78817) MasterMark válasza Dragon3000 (#78816) üzenetére


MasterMark
titán

Nálunk is, nagypapámnál, és apámnál is az ajtón kívül van ilyen műanyag toldó. Panelház mind, és FTTB.

Persze azzal sincs gond, de azt nem is mozgatja senki.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#78818) Dragon3000 válasza MasterMark (#78817) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem lakáson belül volt, amúgy a nasnál sincs mozgatva a kábel.

[ Szerkesztve ]

(#78819) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Másnál sem volt internet éjféltől kb 06:35-ig? Egész éjjel PADO packetekre várt a routerem :D

üdv, adika4444

(#78820) Cr00py válasza adika4444 (#78819) üzenetére


Cr00py
senior tag

Ha esetleg írnál egy települést, talán az érintettek is meg tudnák erősíteni, amennyiben ők is tapasztaltak hasonlót.

Nálam minden rendben van, és éjszaka sem volt semmi gond. Debrecen

(#78821) Intruder2k5 válasza adika4444 (#78819) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nálam volt. Lehet ütemezett karbantartás is akár, sőt, az időtartam is arra utal.

(#78822) adika4444 válasza Cr00py (#78820) üzenetére


adika4444
addikt

Ja igaz, lemaradt, nagyon reggel volt. Budapest, XVII. kerületről van szó.
(#78821) Intruder2k5
A digi.hu-n nem volt bejelentett karbantartás, ezért is csodálkoztam. De a lényeg, hogy már megy :D

üdv, adika4444

(#78823) cadj92 válasza adika4444 (#78822) üzenetére


cadj92
csendes tag

Szintén 17.ker, nem volt szakadás éjjel.

(#78824) BPéter1984


BPéter1984
tag

Sziasztok , ma nézegettem nagyszülőm digi számláját és szemet szúrt egy dolog , 2 havi számla van egyben diginet1000 , digitel 250 ez ugye 2x , pedig a szolgáltatás digi tv , digi net , digi tel ami 6000FT lenne. Persze mindhárom szolgáltatás a bekötés (2018.05.10 ) óta működik .
Felhívtam az ügyfélszolgálatot hogy ezt nem értem hogyan lehet erre utánanéztek és mondták hogy a tv szolgáltatás nem volt kiszámlázva eddig semikor. Úgy tudja visszamenőleg ki fogják számlázni az elmaradást , na most ez tényleg így van ha nem mi hibáztunk hanem ők , hisz normális szerződés lett és normális bekötés is. Most mérges vagyok rájuk ha tényleg ki akarják számlázni holott ők hibáztak. :(( :((
Valaki segítsen ebben , köszönöm.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#78825) MadMancs válasza BPéter1984 (#78824) üzenetére


MadMancs
veterán

Eddig mennyi volt a havi számla és hogy nem tűnt fel lassan 2 éve hogy nincs számlán tv? Egyébként nem 3000 a 3 együtt már vagy 2 éve csak 3 hónapig annyi utána 5xxx a digi 1000 + tv+ alap tel.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#78826) BPéter1984 válasza MadMancs (#78825) üzenetére


BPéter1984
tag

Úgy nem tűnt fel hogy nem én fizetem , most is csak a szülőm szólt hogy szerinte nem jó. Én tudom nekem is digi van havi 6000Ft , neki most 6600Ft volt január - február havi net és telefon , azért két havi mert ez a 2 szolgáltatás nem éri el a 3500ft-ot havonta így elvileg 2 havonta fizet ( ezt az ügyfélszolgálatos mondta ). Mondom nem én fizetem az övét ezért nincs sok infom róla.
A kérdés még mindig az hogy visszamenőleg kiszámlázzák az ő tévedésüket ?

Én tudom az árakat kb mert nekem 2016 nyara óta van mióta elérhető a szolgáltatás a településen , én egyből köttettem amint lehetett.

[ Szerkesztve ]

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#78827) 4Grider válasza BPéter1984 (#78826) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az eht alapján egy évre visszamenőleg lehet számlázni hírközlési szolgáltatás elmaradt díjait.

(#78828) MadMancs válasza BPéter1984 (#78826) üzenetére


MadMancs
veterán

Szerintem igen. Kiszámláhatják. Hisz igénybe lett véve. Sógoromék pl pont akkor lettek invitelesek mikor digi megvette, 9 hónapig nem kaptak számlát hiába szóltak ( majd elkezdték küldeni 2 havival, 1 aktuális és 1 elmaradt. Békéltető testülettől lett info kérve, azt mondták jogos és rendben van. Szerintem itt is így lesz.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#78829) BPéter1984 válasza 4Grider (#78827) üzenetére


BPéter1984
tag

Köszönöm.
Igaz nem jó hír de akkor lehet rá számítani hogy ki kell fizetni. :((

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#78830) MadMancs válasza 4Grider (#78827) üzenetére


MadMancs
veterán

Az nem a követelés elévülése? Itt élő szerződésről van szó, digi simán visszavághat azzal hogy jó akkor szerződés vége ha nem fizet. Aztán lehet tévedek.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#78831) 4Grider válasza MadMancs (#78830) üzenetére


4Grider
nagyúr

Részlet az eht-ból:
"Az előfizetői szerződésekből eredő polgári jogi igények egy év alatt évülnek el."

(#78832) BPéter1984 válasza MadMancs (#78828) üzenetére


BPéter1984
tag

Ha a szerződés tartalmazza a 3 szolgáltatást , be is kötik , aktiválják is de számlázni elfelejtik az miért az előfizető hibája ?
Ezt a dolgot értem meg nehezen.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#78833) tudi13 válasza BPéter1984 (#78832) üzenetére


tudi13
aktív tag

Mert ha rosszul van számlázva, akkor neked a kötelességed szólni, hogy valami nem jó.

(#78834) Lasersailing válasza BPéter1984 (#78832) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Nem az előfizető hibája, de nem is kérnek kamatot, azért mert használhattátok az ő pénzüket. Csak a kiszámlázni elfelejtett összeget kiszámlázzák és behajtják. - közgazdaságilag így fogalmaznám meg. Persze értem, hogy fáj (nekem is fájna), de - szerintem - igazuk van. Sorry.

Ha korrektek akkor felajánlanak valami részletfizetést, lásd 78828-as HSZ.

(#78835) wwenigma válasza BPéter1984 (#78829) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ez ilyen, ki kell fizetni a dolgokat.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#78836) Lackooo84 válasza BPéter1984 (#78829) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Csak egy évre visszamenőleg, a többi elévült. Viszont ha továbbra is onnan akarod igénybevenni a szolgáltatásokat, akkor nem árt az egészet. ;]

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#78837) Sethdobaloah válasza Lackooo84 (#78836) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

nem évül el, csak nem behajtható. Az élő szerződést gond nélkül felmondhatja, ha nem fizeti ki akár az 1 éven túli tartozásokat is.

...csak én vagyok helikopter?

(#78838) 4Grider válasza Sethdobaloah (#78837) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor még egyszer: Az eht hatálya alá tartozó polgári jogi igények egy év alatt évülnek el.Itt erről van szó, mivel ki nem számlázott műsorelosztási tételekről beszéltünk. Ha kiszámlázták volna, akkor lenne igazad.

(#78839) Lackooo84 válasza Sethdobaloah (#78837) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát ezért írtam, h ha kell a szolgáltatás, akkor nem árt kifizetni. Ha nem, akkor nem muszáj. :D

The Truth is out there...

(#78840) Gyurka6 válasza Dragon3000 (#78800) üzenetére


Gyurka6
őstag

Ugyan kicsit megkésve a toldókról: a 200ft-os toldóban sima vezetékekkel oldják meg a két csatlakozó közötti kötést, 2eft-osban egy nyák panelen árnyékolva kívülről.

Gyurka

(#78841) Dragon3000 válasza Gyurka6 (#78840) üzenetére


Dragon3000
veterán

200 és 1000Ft-ról volt szó, ott mindkettő sima vezetékes.

(#78842) Gyurka6 válasza Dragon3000 (#78841) üzenetére


Gyurka6
őstag

Azért írtam, hogy ha nem jó/vagy egyébbként, lehet találni precízebbet is, igaz drágábban...

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#78843) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Sajnos a pénteken iderakott Huawei HG8143A5 ONT-vel teljesen bizonytalan az internetsebességem. Kezdődött azzal, ahogy már említettem is, hogy több mint egy óra volt, amíg ez a Huawei egyáltalán bebootolt. Itt ültünk a szerelőkkel, mint a hülyék. Nem is teljesen értem, hogy miért kellett a ZTE F618-at lecserélni erre, amely bár egy fapados ONT, még is előtte egy hétig teljesen jól működött. A szerelők azt mondták, azt az utasítást kapták, hogy ZTE el, helyébe Huawei. Másfél nap alatt kétszer omlott össze és kétszer kellett újraindítani, a sebesség is meglehetősen ingadozó.

Azt szeretném kérdezni, hogy ha veszek egy saját routert, vajon megoldódhat vele a gondom? Nyilván persze megpróbálom elérni, hogy hozzák vissza a ZTE-t, és azt rakatnám bridgebe, és arra menne rá a saját router.

Az a bajom, hogy az elmúlt három és fél évben semmi bajom nem volt az internetszolgáltatással, néhány üzemkimaradást leszámítva. Teljesen stabilan hozta a 900Mbit feletti letöltéseket és a 300Mbit feletti feltöltést. FTTH, optika.

Köszönet a válaszokért!

Aquila non captat muscas.

(#78844) adika4444 válasza Hegyirabló (#78843) üzenetére


adika4444
addikt

A ping is ugrál bizonytalan sebességnél?

Át kell kérni bridged módba, és ki kell próbálni, hogy megoldódik-e. Szerintem amúgy nem fog, cserés az az ONT.

üdv, adika4444

(#78845) Hegyirabló válasza adika4444 (#78844) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Pingem jó, 1-2 msec között változik. Ennyire trágya volna ez a Huawei? Tényleg csak ismétlem magamat, de nem értem, hogy a teljesen stabilan működő ZTE-t miért kellett lecserélni erre.

Aquila non captat muscas.

(#78846) adika4444 válasza Hegyirabló (#78845) üzenetére


adika4444
addikt

Azt én sem értem. Főleg, hogy elvileg Huawei ONT ZTE-s területen nem megy, és fordítva. Igen érdekes, nem tartom kizártnak, hogy ez okozhatja a problémát. Jelentsd be újra.

Az is érdekes, hogy egy órát bootoltatták, szerintem ha 10 percig nem tér magához, az nem normális, és az sem megoldás, hogy egy óra elteltével ha megy akkor jó lesz az...

üdv, adika4444

(#78847) Hegyirabló válasza adika4444 (#78846) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi! Nyomni fogom a dolgot, nem ráznak le. Ez meg kifejezetten érdekes (én sem tudtam), hogy területileg lebontva adják az ONT-ket. Az tény, hogy itt eddig csak ZTE volt, nem volt soha Huawei vagy bármi más.

Aquila non captat muscas.

(#78848) adika4444 válasza Hegyirabló (#78847) üzenetére


adika4444
addikt

Ez a téma nem kifejezetten az én asztalom, de itt az ONT a kábel túlvégén lévő OLT-tel szerves kapcsolatot alkot, azaz nem olyan mint ADSL-nél, itt meg van kötve, mivel mi működik együtt...

Az lenne érdekes kérdés, hogy másnak is cserélték-e, mert lehet globálisan cserélgetnek a környéken, de ezt nem hiszem.

üdv, adika4444

(#78849) Hegyirabló válasza adika4444 (#78848) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Jól hiszed, ha nem hiszed. Itt csak én vagyok most a problem child, legalább is ők azt állítják, hogy mindenki másnak jó a nete a környéken. Nyilván, ha nem így lenne, akkor sem árulnák el. Azt tudom elképzelni, hogy valójában a kedvembe akartak járni ezzel a Huawei ONT-vel. Arra alapozom ezt, hogy régi a viszonyom a Digivel, aktívan segítettem őket abban, hogy ki tudják építeni az optikájukat, mert több házban is közös képviselő vagyok a környéken, és amikor terjeszkedtek, akkor ott segítettem őket, ahol tudtam.

Szóval azt gondolom, hogy alapvetően jót akartak ezzel a Huaweiel, csak rosszul sült el.

Aquila non captat muscas.

(#78850) Turcy086


Turcy086
tag

Sziasztok!

Akinek bridge módba megy a router, hogy tudja autofrissiteni az IP-t dyndns szolgáltató felé?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.