Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79601) eddie17 válasza qnadam (#79579) üzenetére


eddie17
addikt

Ha rá tudom venni az ügyintézőt, hogy valakit kiküldjön, akkor még ez lehet megoldás. :R

(#79602) Stanley-B. válasza #78121280 (#79597) üzenetére


Stanley-B.
őstag

leesett utana, mindent ertek, koszi az infokat hasznos volt!
Azert elso korben megprobalom kiharcolni a 2 optikat ;]

(#79598) TeeJay: szerintem nem ez az oka, ez konnyeden megoldhato, en is egy dual WAN-os Synology routerrel hasznalhatnam ha egy gepen akarnam.

Inkabb az az oka, hogy a GPON amiket telepitenek, nem rendelkeznek gigabitesnel nagyobb sebessegu porttal.

[ Szerkesztve ]

(#79603) eddie17 válasza eddie17 (#79601) üzenetére


eddie17
addikt

Megnéztem, ahonnan tovább van húzva a kábel a lakott területről, ott van élő szolgáltatás.
Ha innen nézzük, elvileg nem lehet technikai akadálya annak, hogy van kraft a kábelben. :)

(#79604) Sonja


Sonja
veterán

No, ma átkötöttek FTTB-ről FTTH-ra. Kaptam egy szép fehér ZTE ONT-ot, amit rögtön bridge-be köttettem be. A router egy ASUS RT-AC65P, de a sebesség továbbra is 500/200Mbit, ahogy az eddigi FTTB-n! :F Mintha továbbra is ez a profil lenne beállítva nekem, mert rögtön odaugrik a sebesség. Fura. :U Ezt majd később átváltják (pl. Április 1-vel)? Vagy esetleg szólnom kell?! Vagy hogy van ez? :B

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#79605) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!
Pár hete jelentkezett (még a vírus leterheltség előtt..) az alábbi jelenség és nem jövök rá mi a ráktól lehet.
Diginet 1000-rem van, sose volt vele gond, Üllőn használom. A digi által adott wifis router bridge módban van, utána van kötve egy wdr3600-as router, ez kapcsolódik rá a netre PPPoE módon.
Van még utána egy miwifi is, ez csak a wifis csatlakozásokat szolgálja ki.
A hiba: változatlan időközönként de úgy ált 5 percenként eldobja a netet a rendszer. Nem csak wifi-n hanem a routerbe közvetlen bedugott lanos pc-n is. Nem jövök rá, mi lehet a hiba forrása. A wdr router baszakszik, vagy a digi-s, vagy netán a digi-s jellel lehet a gond?
Feleslegesen nem hívnám ki a digi szerelőt :/
Előre is köszi!

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#79606) qqcqqc válasza Sonja (#79604) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ha beér a a munkalap, akkor aktiválják az ezres csomagot.

(#79607) mexel válasza #42556672 (#79593) üzenetére


mexel
veterán

Ez a hiba már bővena vírusveszély előtt óta fennáll sajnos. ha csak most kezdődött volna nem is foglalkoznék vele, mert tudom hogy nagyobb a terhelés stb.

sgery: éppen erről írtam én is és ahogy látom mások is, akkor nem itt a házban lesz a hiba valószínűleg hanem valami digi központi gond lehet. De hogy hogyezt ők nem látják?

[ Szerkesztve ]

(#79608) qnadam válasza eddie17 (#79603) üzenetére


qnadam
veterán

ha tudsz, menj be személyesen, telefonon lepattintottak azzal, hogy nem tudnak mit csinálni, ugyanazt a listát látják, mint én. emailben meg akkor válaszolták, hogy nincs lehetőség, de figyeljem a szórólapokat, amikor épp ott voltak bekötni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#79609) Laccoss válasza sgery (#79605) üzenetére


Laccoss
addikt

Akkor most melyik routerbe dugva próbáltad ki a pc-t? Ha a bridge módban lévőbe, és ott is szakad, akkor a diginél van a hiba.

(#79610) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!
Mai napon rendeltem meg a DIGINet 500 (FTTB) csomagot (csak ezt és kizárólag). Lakásfelújítás során vagyunk, és állmenyezett felett csatornába húztunk be neki előre UTP kábelt, amire rá tudna kötni, és így be tudunk mindent javítani.
Megfelelő lesz ez nekik bekötéskor?

(#79611) adika4444 válasza M3aN (#79610) üzenetére


adika4444
addikt

Igen, FTTB miatt megfelelő lesz. De zajlik (ha lassan is) az FTTH-ra átépítés, ami azzal jár, hogy előbb-utóbb üvegszál fog bemenni, az pedig vagy egy ONT-ba vagy egy CATV receiver + ONT párosba fog érkezni, onnan megy tovább a LAN és koax. Ezért javaslom, hogy valami megoldást mindenképp csinálj a jövőbeli kábel behúzására (vlmi cső), és két konnektor a leendő eszközöknek, + ha van saját router és társai.

üdv, adika4444

(#79612) Biagiooo válasza sirály69 (#79595) üzenetére


Biagiooo
csendes tag

Jelenleg is jó? Tegnap azt hittem, hogy végre csináltak valamit, mert egész nap rendben voltak az értékek, de ma 18 óra körül megint olyan borzalom lett, mint volt... :W

(#79613) Lasersailing válasza g.killer (#79581) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia,

Éppen folyamatban van ez nálunk:
Ha jól értem az alapelvük, hogy légkábelen szerelnek, ha földkábelt akarsz, akkor azt intézd magadnak (vagy legalábbis legyen kész a védőcső + benne behúzószalag).

A szerelő, akivel én beszéltem maximálisan segítőkész volt:
Telefonon egyeztettem a szerelővel időpontot, kijött átbeszéltük, hogy merre akarom a földkábelt behúzni, megnézte, hogy melyik oszlopnál van csatlakozási lehetőség (ELMŰ oszlopán van a digi, nálunk pl. a második oszlopon van csak csatlakozási lehetőség). Ez alapján adott szükséges hosszúságú optikai kábelt dobon (ingyen, pedig még semmilyen hivatalos megrendelés nincs!).
A kábelt egy 20-as KPE csőben húztam (ez a minimum ajánlott vastagság a hajlítás miatt), majd házon belül is megoldom magamnak. Ha mindennel készen vagyok akkor kell megrendelni hivatalosan, majd jönnek bekötni. Mondjuk nálunk a mi oldalunkon van az oszlop, a járda alatt meg könnyen ki tudtam vezetni a védőcsövet.

Szerintem szerezd meg a helyi szerelő számát, és vele át tudod beszélni a lehetőségeket!

(#79614) g.killer válasza Intruder2k5 (#79584) üzenetére


g.killer
aktív tag

Köszönöm a választ mindenkinek!
Bíztatóan hangzik, szerencsére az adott oszlopon van az áram bekötés is szóval elméletben nincs akadálya. :R Szerelni meg úgy is szeretünk. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#79615) Lasersailing válasza g.killer (#79614) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szerintem a villanyvezeték mellé ugyanabba a védőcsőbe nem fogják engedélyezni, ha erre gondolsz. De kérdezd meg a szerelőt, hátha rosszul gondolom!

(#79616) Sonja válasza qqcqqc (#79606) üzenetére


Sonja
veterán

Köszi! :R Egyébként azóta is 500/200Mbit. :U :)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#79617) Dragon3000 válasza Sonja (#79616) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nézd meg a digi oldalán a szerződésed, hogy melyik szerepel benne, fttb vagy már az ftth, esetleg még hívd fel őket és kérdezz rá.

(#79618) Sonja válasza Dragon3000 (#79617) üzenetére


Sonja
veterán

Megnéztem az oldalon, ma már az FTTH 1000-el szerepel benne, így router újraindítás és mérés. :C :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#79619) Drenadar


Drenadar
veterán

úgyérzem hogy itt újpesten a központban sose lesz rendes net... :(

(#79620) Patice


Patice
nagyúr

Sziasztok!
Egyik kollégámnak szeretnék segíteni a home office megfelelő létrehozásában és van pár próblémája.
A kollégám - elmondása szerint - egy szál LAN kábelt kap az otthonába és közvetlenül csatlakozik így a netre. Van is internete, eddig minden szép és jó.
A munkahelyünk ad egy laptopot a home office-hoz, amin egy VPN kliens (FortiClient) segítségével csatlakozunk a munkahelyi hálózathoz.
Kollégának létre is jön a VPN kapcsolat, helyi IT-sokat is már bombázza hibajegyekkel, de eddig nem találtak megoldást a problémájára.
A VPN kapcsolat működik is rendben, csak valamiért nem ér el semmilyen belsős megosztásokat, meg belső portálokat/honlapokat, pedig mindent jól csinál a kapcsolódásnál.

Van egy tippem, amihez kellene egy kis infó: talán IP cím "ütközés" lehet a dologban. Ha a DIGI-től egy LAN kábelt kap, akkor ott milyen eszköz oszt a kollégámnak IP címet? És ez az IP címet lehet tudni? Arra gyanakszom, hogy a belsős IP címtartomány hasonló lehet ahhoz, mint amit a DIGI oszt a kollégámnak.
Vagy rossz a gondolatmenetem?
Előre is köszi! :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#79621) dchard válasza Patice (#79620) üzenetére


dchard
veterán

Ha LAN kábelt kap és nincs saját routere, akkor nem lehet címütközés. Ha van routere akkor lehet, de általában a VPN-t olyan privát címtartományba rakják, amit jellemzően nem használnak otthon (10.x.x.x vagy 172.16.x.x). Próbáljon meg pingelni egy olyan IP címet, ami csak VPN-en érhető el. Ha az megy, a VPN faszán működik.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#79622) g0dl válasza Patice (#79620) üzenetére


g0dl
addikt

Hát a PPPOE-nél a 10.0.0.1 használt
traceroute 8.8.8.8
traceroute to 8.8.8.8 (8.8.8.8), 30 hops max, 38 byte packets
1 10.0.0.1 (10.0.0.1) 1.095 ms 0.981 ms 0.320 ms

Ha bevetne egy bármilyen routert, akkor a pppoe nem okozhatna gondot.

Nézd meg neki mi van a routing táblájában (route -4 PRINT ha windows)
és milyen tartományt használ a céged saját lanra, meg vpn-re.

[ Szerkesztve ]

(#79623) Tragger


Tragger
tag

Sziasztok!

Azt lehet tudni, hogy a ZTE ZXHN F618 milyen WIFI szabványú? N/AC?

(#79624) adika4444 válasza Tragger (#79623) üzenetére


adika4444
addikt

Sima 2.4 GHz-s N szabványos.

üdv, adika4444

(#79625) PetiCalvus


PetiCalvus
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, DIGI 1000-es nettel kapcsolatban.
Kb. 95 Mbps mind a le-, mind a feltöltés. Próbáltam a routert alaphelyzetbe állítani, hátha ott állítottam el valamit, ugyan az, próbáltam router nélkül, közvetlenül a modemmel (ZTE), ugyan az, illetve más számítógéppel is, szintén ugyan az.

Ezek után írtam a Diginek, elég hamar válaszoltak, hogy ellenőrizék és minden rendben, de kiküldenek valakit ha kérem, 2500 forint ha nem talál hibát.

Hogy feleslegesen ne hívjam ki, az érdekelne, hogy bármi beállítás akár routeren, akár a gépen lehet-e, ami ezt okozza. A ZTE modemen GE porton van a kábel, jó a gép és a kábelek is.

(#79626) Laccoss válasza PetiCalvus (#79625) üzenetére


Laccoss
addikt

Itt most vagy rossz LAN portba dugtad (100 Mbit), vagy a kábel rossz (nincs meg a 4 érpár).

Windowsban mit ír a hálózat tulajdonságoknál a kapcsolat sebessége 1000/1000?

[ Szerkesztve ]

(#79627) PetiCalvus válasza Laccoss (#79626) üzenetére


PetiCalvus
csendes tag

optikai

(#79628) g0dl válasza PetiCalvus (#79625) üzenetére


g0dl
addikt

Ez nagyon olyan, mint ha csak 100-as lenne a link.
Milyen saját routert használsz?
Ha windows 10 akkor itt nézd meg, hogy a hálókártyán milyen a link
Vezérlőpult\Hálózat és internet\Hálózati kapcsolatok
Etherneten jobbklikk / Állapot
Szerintem vagy ez, vagy a kábel

Sajnos még ma is sok notebookot árulnak 100-as lan kártyával.

(#79629) PetiCalvus válasza g0dl (#79628) üzenetére


PetiCalvus
csendes tag

Asus Maximus Ranger VIII az alaplap
Asus rt-n56u a router
Cat6a kábel, jó minőségű

Erre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#79630) g0dl válasza PetiCalvus (#79629) üzenetére


g0dl
addikt

Hát ott látszik is a hiba, ez bizony 100-as kapcsolat

(#79631) PetiCalvus válasza g0dl (#79630) üzenetére


PetiCalvus
csendes tag

Mármint a szolgáltató által?

(#79632) BlackJack21


BlackJack21
tag

PetiCalvus: Go to [link]

[ Szerkesztve ]

(#79633) qqcqqc válasza PetiCalvus (#79631) üzenetére


qqcqqc
őstag

A digi eszközén két lan csatlakozó van. Az egyik 1000-es, a másik 100-as.
Te a százasba vagy bedugva, vagy szar a kábel.

(#79634) the.odzsy válasza PetiCalvus (#79631) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

A géped és a router (vagy a modem) között csak 100,0 Mbps a kapcsolat, nem pedig 1,0Gbps. Nézd meg kábeled.

[ Szerkesztve ]

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#79635) g0dl válasza PetiCalvus (#79631) üzenetére


g0dl
addikt

Nem, ez a géped, és a router közti kapcsolat hibája.
- rossz helyre van a router oldalon dugva
- kábelhiba
- valami driver/beállítási hiba gép oldalon

(#79636) PetiCalvus válasza g0dl (#79635) üzenetére


PetiCalvus
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a gyors segítséget! :R

Próbálgattam és a kábellel van gond... Jó kábellel megvan az 1000mbps

(#79637) speter33 válasza PetiCalvus (#79636) üzenetére


speter33
aktív tag

Üdv a klubban :C

(#79638) Tragger válasza adika4444 (#79624) üzenetére


Tragger
tag

Köszönöm :)

(#79639) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok budapest csepelen 2 percenként szakad...nálatok jó?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#79640) TeeJay válasza Angel2014 (#79639) üzenetére


TeeJay
félisten

BP 18. kerület Havanna 62megabit felfelé megvan
lefelé 760megabitet mértem
nem rossz nem rossz
2ms ping

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79641) pala10


pala10
csendes tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a minap kötötték be hozzám a digi 1000-t és afelől szeretnék érdeklődni, hogyan tudnám tesztelni azt, hogy a laptopom WIFI hálózati kártyája mennyit képes fogadni.
Azért lenne fontos, mert ha csak 100 Mbps-re képes akkor a routert nem cserélném le, illetve nem tudom eldönteni, hogy a routerem gyenge-e az internethez képest.
Igazából tudom, és nem is feltétlenül akarom wifin elérni a maximális sávszélességet, de ha már ilyen netre kötötték át, jó lenne kihozni a maximumot belőle.
Jelenleg WIFI-n 100Mbps-t tudok elérni és nem tudom melyik a szűk keresztmetszetem.

Elméletileg a kártyám: intel dual band wireless-ac 7260
A routerem: https://www.arukereso.hu/router-c3144/cisco-linksys/ea6200-p196247357/#termek-leiras

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#79642) GOTiBI válasza pala10 (#79641) üzenetére


GOTiBI
csendes tag

Itt megnézheted
Maximális sebesség:300/867 Mbps

[ Szerkesztve ]

Üdv GOTiBI

(#79644) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Tudna valaki Kerepesről (Szilasliget) mérni egy sebességet? Folyamatosan 300-500 / 200-300 Mbit/s sebességet mérek. Nem panaszkodni szeretnék, csak kíváncsi lennék, hogy a környéken másnak is ennyi-e és lekorlátozták-e ezt a részt 500-ra, vagy csak én vagyok túlterhelt helyen.
Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#79645) slug válasza Drenadar (#79619) üzenetére


slug
senior tag

miert, mi a baj nalad? enis ujpesten lakom a kozpont kozeleben es nem rossz

(#79646) expander


expander
senior tag

sziasztok,

lehetseges, hogy van jelenleg valami halozati problema vagy korlatozas? (hivatalos infot nem talaltam)
tegnap meg tokeletesen mukodott minden, ma viszont nagyon lassan tortent minden, ramertem es 10/60 Mbps-t mertem csak, router ujrainditas utan pedig gyanusan 90/90, pedig altalaban 6-700/300 stabilan meg szokott lenni mindig.
Termeszetesen nem volt semmi beallitas modositas vagy fizikai valtoztatas a halozaton

:F

(#79647) TeeJay válasza expander (#79646) üzenetére


TeeJay
félisten

kijárási korlátozás van, még többen otthon maradtak és még többen szívják a netet
jött pár film is és nézik netflixet, hbo-go-t ezekben az időkben kár is azon agyalni miért volt jó tegnap és miért lassú ma
majd ha lecseng az egész és lehet újra utcára menni meg utazni akkor normális lesz a nethálózat ismét

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79648) expander válasza TeeJay (#79647) üzenetére


expander
senior tag

tehat akkor ezert all meg pontosan 92 Mbps-nal a le- es a feltoltes is, mintha 100/100-as halozatot erzekelnek csak ?

(#79649) TeeJay válasza expander (#79648) üzenetére


TeeJay
félisten

Az nem de akkor kábel hiba van vagy rossz portba dugva

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79650) kabalababa válasza expander (#79648) üzenetére


kabalababa
tag

Nekünk is ilyen volt, kb. 20-a óta, igaz nem lett bejelentve.
Azóta olyan volt, mintha 100-as netünk lenne.
A router és a gép közötti kapcsolat sebessége gigabites, a kábelek nem lettek piszkálva.
Újra lett indítva a router is, hátha...
Viszont most tette egy próbát, és a ZTE GPON-t indítottam újra, most már jó.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.