Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78701) Sethdobaloah válasza Laz_ (#78699) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Kb 10 perc alatt atraktak nekem anno. Ha hibat akarsz bejelenteni, agressziven megprobalnak ravezetni, hogy te vagy a "hulye", de ha tenyleg tudnak segiteni, akkor az megy gyorsan.

...csak én vagyok helikopter?

(#78702) Hegyirabló válasza Sethdobaloah (#78701) üzenetére


Hegyirabló
veterán

"Ha hibat akarsz bejelenteni, agressziven megprobalnak ravezetni, hogy te vagy a "hulye""

Erről írtam kicsit feljebb én is. Mondjuk ez nem Digi sajátosság, tizenhat évig voltam Telekom ügyfél, ott is ezt csinálták.

Aquila non captat muscas.

(#78703) wwenigma válasza MadMancs (#78693) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Javaslom elolvasni hogy az esetek hány százalékában garantált illetve a garantált az egészen pontosan mi is mert definiálja.

Nem látom hogy az idő 101%-ra vonatkozna az átlagosan elvárható sebesség. Ettől függetlenül lehet jelezni a szolgáltatónak de mielőtt jogosan hülyének nézik az embert aki az asztalt csapkodja, gondoltam szólok.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#78704) MadMancs válasza wwenigma (#78703) üzenetére


MadMancs
veterán

Én pedig szinten javaslom hogy nézz utána. Mint UPC mint digi 95% os rendelkezésre állást GARANTÁL, ez azt jelenti hogy maximum 18 nap lehet egy évben amikor is csökkentett szolgáltatás vagy szolgáltatás kimaradás van. A maradék 347 napban kutya kötelessége a GARANTÁLT minimumon, vagy felette teljesíteni. Ezért garantált.
Nézd a mobilcégeket. Náluk a garantált 0/0kbps, mert ha leesik sebesség 0,000033/0,000024kbps ra usernek akkor is kuss van. Szép lenne ha digi azt se tudná garantálni amit garantál.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#78705) Hegyirabló válasza wwenigma (#78703) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nem értelek téged. Fejjel mész a falnak, és ez még a legfinomabb kifejezés arra, amit csinálsz. Van rá egy másik, egy bizonyos testrész, meg erdő van benne, stb. Nem lenne egyszerűbb elismerni, hogy tévedtél? Csak mert az volna az igazi emberi nagyság.

Aquila non captat muscas.

(#78706) wwenigma válasza MadMancs (#78704) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A rendelkezésre állás nem azonos az átlagosan elvárható sebességtől amit garantált sebességnek neveznek és az esetek 80+%-ban hoznia kell.

Azert ezt mondom mert egyelore nem talaltam mas hivatkozast, de most mégegyszer átolvasom a teljes ASZF-et. A C.2-es függelék szól erről.

Egyebkent ha kicsit tovabbolvasod akkor van "garantált" azaz átlagosan elvárható célérték mobilinternet szolgáltatásra is.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#78707) pw12345 válasza Dragon3000 (#78700) üzenetére


pw12345
aktív tag

Tavalyig semmi. Legutóbb, viszont, azt hittem a trét hívtam tévedésből,
össze-vissza kapcsolgatott, élő embert képtelenség volt elérni. :((
Mintha direkt ráznák a pofonfát ezekkel a húzásokkal, a különböző, érdekes meghibásodásokkal, a "nálad a hiba paraszt, keresd" típusú hozzáállással, és az ilyen anyázásra vonatkozó közleményekkel. Ezek miatt fog végül balhéba torkollni az ügyintézés. :U

(#78708) Dragon3000 válasza pw12345 (#78707) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem nem volt ilyen gondom, pedig pár hete hívtam őket, mondtam, hogy router nélkül sincs net és router logja szerint mikor ment el, egyből nézte a rendszert és közölte, hogy a környező digis eszközöket nem éri el, reggel mire keltem már volt net. Előtte fél-egy éve szombat 22 órakor hívtam őket, hogy szar a net, hol van, hol nincs, ha van akkor se töltenek be az oldalak. Vasárnap reggel hívott a szerelő, hogy jöhet e, átrakott másik portra, mert az halt le az eszközön.

[ Szerkesztve ]

(#78709) pw12345 válasza Dragon3000 (#78708) üzenetére


pw12345
aktív tag

Magával az ügyintézővel most sem volt gond, bár érdemi infót nem tudott adni, de mire, addig eljutottam épp a jobb vesémet nem kellett leadnom.
Korábban ez a trés jellegű, szoptató menü nem volt náluk. :((
Fél éve... ja én korábban hajnal 2-kor is tudtam hívni őket.
Karbantartás volt, de nem írták ki az oldalra, amúgy sem tudtam volna elolvasni net nélkül. :U

(#78710) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Jó lenne befezni a INVITEL teljes integrációját beleértve a SZIP-es fejlesztéseket. Van valakinek információja erről?

(#78711) woodworm válasza Lajosnagy17 (#78710) üzenetére


woodworm
veterán

Meg befejezni az FTTH átállást. Sok volt ez egyszerre a cégnek, nem bírják kapacitással és pénzmaggal.

(#78712) the.odzsy válasza Lajosnagy17 (#78710) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

A SZIP-et már én is várnám. A pályázat leírás alapján itt nálunk (Mezőkovácsháza járás) tavaly októberre kivitelezni kellett volna. De nem tudom mikor lesz ebből valami, meg hogy lesz-e ebből valami. A helyi szolgáltató -konkurencia híján- egy kicsit drága, és most már ez a rendszer is kezd rakoncátlankodni az idősödés és karbantartás hiánya miatt.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#78713) woodworm válasza the.odzsy (#78712) üzenetére


woodworm
veterán

Mármint tavalyelőtt októberre, nem?

(#78714) the.odzsy válasza woodworm (#78713) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Igazad van, hiszen már 2020-at írunk. :R
Makó járásban Makó, Földeák, Maroslele már meg van. Csak haladnak a többivel is.

[ Szerkesztve ]

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#78715) Lajosnagy17 válasza the.odzsy (#78714) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

A DIGI honlapján még nem látom, működik már?

(#78716) qnadam


qnadam
veterán

belga autóval csak busz árában lehet parkolni :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78717) BlackJack21 válasza qnadam (#78716) üzenetére


BlackJack21
tag

Minek a mobilt leparkolni? Elfér a zsebemben. :))

(#78718) rozmarph


rozmarph
csendes tag

Sziasztok!
Segítsetek kérlek, mert ti vagytok az utolsó reményem :)

Digi 500-as netem van. Tplink gigabites routerre csatlakozik kábelen három számítógép, ebből kettő win10 és egy ubuntu Linux.

A letöltés mindhárom gépen 150 körüli speedtestel több szerverrel mérve.
A feltöltés mindhárom gépen 300 simán megvan speedtestel több szerverrel mérve.

Ma jött hozzám a digits technikus csapat, hoztak egy laptopot, rádugták a saját routeremre saját kábelemmel (cat5e) - simán kijött az 500 speedtest letöltés.

Az én eszközeimen azóta is max 150.

Szóval router jó, kábelek jók, de van olyan, hogy három laptop egyszerre szar ráadásul két féle oprendszerrel?
Segítsetek légyszi, hogy merre keressem a hibát...

Köszi!

(#78719) MadMancs válasza rozmarph (#78718) üzenetére


MadMancs
veterán

Milyen accounttal mért? Anyuéknál anno volt hogy 1000 helyett 300, szaki jött, laptopján jó, én gépem nem jó. Mondom mivel mér? Saját acc, na mondom nézzük már meg mienkkel is. Beírta, szintén 300. Telefonálgatott erre arra és jó lett, nála is, nálam is.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#78720) rozmarph válasza MadMancs (#78719) üzenetére


rozmarph
csendes tag

Most ezt nem biztos, hogy értem. Gyakorlatilag az egyik itthoni gépből kihúzta a kábelt és bedugta a sajátjába, nem adott meg usert passot...

(#78721) MasterMark válasza rozmarph (#78720) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor gyengék lehetnek a gépeid ehhez a sebességhez esetleg?

Azt próbáltad, hogy több gépen is elindítod a mérést egyszerre?

Switch Tax

(#78722) XFishboneHUN


XFishboneHUN
senior tag

Sziasztok!

Ha bridge módba rakatom a digis ONT-t, akkor a saját gigabites routeremben a PPPOE-t, attól még be kell állítani igaz?

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#78723) rozmarph válasza MasterMark (#78721) üzenetére


rozmarph
csendes tag

Gigabites ethernet kártya van minden gépben, de nem is ez a lényeg, hanem hogy ezek a gépek tudták az 500-at korábban. Szóval hardveresen szerintem nem lehet gond... Illetve nagyon kicsi esélyt látok arra, hogy három hardver is egyszerre adja meg magát... 🙁

(#78724) MasterMark válasza rozmarph (#78723) üzenetére


MasterMark
titán

Azért nézz egy mérést egyszerre szerintem. Nem csak hardveres ok miatt lehet most kevesebb a sebesség.

XFishboneHUN: Nem attól még, hanem pont hogy csak akkor kell neked beállítani a kapcsolatot csak.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#78725) XFishboneHUN válasza MasterMark (#78724) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

értem, köszi. :)

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#78726) rozmarph válasza MasterMark (#78724) üzenetére


rozmarph
csendes tag

Megnéztem egyszerre, a 150-et osztja tovább, azaz két párhuzamos méréskor 60-70 körüli letöltést mutat a két gép... Ez most jó vagy rossz nekünk? 🙂

Illetve ami a szomorú, hogy a digis arcnak a gépén simán ment az 500 🙁

[ Szerkesztve ]

(#78727) MasterMark válasza rozmarph (#78726) üzenetére


MasterMark
titán

Rossz, mert akkor így nem tudjuk még mindig, hogy mi a baj.

Pedig ha a digis gépen ment, akkor csak a te gépeden lehet valami, viszont ha így lenne, akkor nem oszlana meg a sebesség.

Switch Tax

(#78728) rozmarph válasza MasterMark (#78727) üzenetére


rozmarph
csendes tag

Van a routeren még egy ps4 konzol is, azon is mértem egyet, azon is csak 150 a letöltés 🙁

(#78729) MadMancs válasza rozmarph (#78720) üzenetére


MadMancs
veterán

Akkor 100% hogy sajátjával mért.
Annyira nem értek a technikai hátteréhez, de tapasztalat és tény hogy acc és acc között van különbség. Lesd amit írtam példát. Sajátjával megvolt gigabit, mienkkel harmada. Ugyanazon gépen. Telefonálgatása után miénk is gigabittel hasított. Hogy mit csinált vagy mit állíttatott központban, passz .

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#78730) Intruder2k5 válasza MadMancs (#78729) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Ma jött hozzám a digits technikus csapat, hoztak egy laptopot, rádugták a saját routeremre saját kábelemmel (cat5e) - simán kijött az 500 speedtest letöltés."

Kétlem, hogy az előfizető routerében módosította volna a PPPoE felhasználói adatokat.

(#78731) Intruder2k5 válasza rozmarph (#78728) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Töltsd le a parancssoros Speedtest® CLI alkalmazást, és próbálj azzal mérni.

(#78732) rozmarph válasza Intruder2k5 (#78731) üzenetére


rozmarph
csendes tag

Köszi, elővettem az ubuntus gépet, felettem a parancssoros speedtestet és rosszul vagyok.
4 mérésből 4-szer 400 fölötti letöltésem lett. Megnéztem ubuntu chrome alatt a speedtestet, ott még mindig 169.7.

Mi történik?

(#78733) Intruder2k5 válasza rozmarph (#78732) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van Windows-ra is parancssoros kliens. Igaz, csak 64bit-re.
ookla-speedtest-1.0.0-win64.zip

Ha viszont 32bit-es a Win-ed, akkor használj alkalmazást!
Windows 7: Speedtest® for Windows
Windows 10: Speedtest by Ookla

A böngészőből való mérést felejtsd el, főleg ha gyengébb a géped.

[ Szerkesztve ]

(#78734) MadMancs válasza Intruder2k5 (#78730) üzenetére


MadMancs
veterán

Jogos. Figyelmetlenül olvastam. :R

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#78735) rozmarph válasza Intruder2k5 (#78733) üzenetére


rozmarph
csendes tag

Nem hittem volna hogy gyenge, de úgy tűnik hogy az.
Ugyanis a parancssoros speedtestet win10 64bit simán hozta ugyan azokat a 400-500 közötti letöltéseket mint a másik ubuntus laptop.

Köszi a segítséget!!!
így ha jól értem akkor a diginél nincs baj, routerrel kábelekkel nincs baj, a számítógépekre viszont ráfér egy upgrade... Amúgy a win10es pc egy htpc, AMD a6-5400k apuval és 4gb rammal. Eddig semmi performancia probléma nem volt....

(#78736) Lackooo84 válasza rozmarph (#78735) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát szerintem akkor a routered is egy szar lehet. Nekem egy 10 éves foscsi VAIO laptoppal csont nélkül jön a 940/300.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#78737) Intruder2k5 válasza rozmarph (#78735) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, ezek szerint a DIGI oldalán minden rendben.

Szerintem ebben a témában is elég változó a helyzet, nekem egy ezer éves (valójában szerintem már 10 körül lehet) Lenovo T500 notebook-om van, Tí9900 Core2 Duo proci, 8GB RAM, SSD, Win7 64bit + LMDE Linux-al, és 1Gbit/sec DIGI nettel. A PPPoE csatlakozást szintén router végzi, szóval a kliensek DHCP-n mennek. Így az említett lapos Windows alatt Firefox-al ~800Mbps körül, LMDE alatt ugyancsak rókával a maximális ~940Mbps körül mér speedtest-en. Alkalmazással illetve parancssorban mindkét rendszer alatt ki tudja mérni a maximumot. Teszteltem már torrenten is, ott pedig valamivel 70MB/sec fölött sikerült elérni. Mondjuk amire én használom, 90%-ban csak böngészés, még jó darabig elég, szóval nem is kapkodok a cserével.

[ Szerkesztve ]

(#78738) Intruder2k5 válasza Lackooo84 (#78736) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt miből szűrted le?

(#78739) kontaku válasza Lackooo84 (#78736) üzenetére


kontaku
tag

Digi500-assal nemigen fog neki 940 menni.

(#78740) Lackooo84 válasza kontaku (#78739) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

De 500-nak simán kellene, ha elég erős a router.

The Truth is out there...

(#78741) Dragon3000 válasza rozmarph (#78732) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ott is a hiba forrása, többször olvastam itt is, hogy chrome alatt szar a mérés, míg firefox és edge mellett jó, illetve win10-nél storeból telepítve a speedtestet a legjobb.

(#78742) kontaku válasza Lackooo84 (#78740) üzenetére


kontaku
tag

Igen. :K Akár picivel felette is.

[ Szerkesztve ]

(#78743) mpo válasza Dragon3000 (#78741) üzenetére


mpo
veterán

Mindent kipróbáltam régebben, a Firefox és itt végzett mérés még nem hazudott. (kihagyom és mérek).
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#78744) Intruder2k5 válasza Lackooo84 (#78740) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#78745) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném! Greencom internetem van 200/20 Mbps sebességű!
Speedtest-el magyar szerverről tökéletesen az eredmény! De ha külföldi szervert állítok be, akkor már nagyon lassú. Csak a letöltéssel van gondom. Ezt az eredményekből is látjátok! Ez gondolom szolgáltató hiba! Lehet valamit reklamálni? Ha küldöldi oldalakról akarok letölteni drivert-t egyéb dolgokat, akkor egy nagyobb fájl letöltése akár fél óra is lehet. Magyar oldalakról pikk-pakk lejön!
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#78746) MasterMark válasza Impair1980 (#78745) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem hiba, így működik az internet.

Switch Tax

(#78747) Impair1980 válasza MasterMark (#78746) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Az előbb Vodafone-os internetemet megosztottam és magyar és külföldi szerverről is 30 Mbps-el töltött le.

(#78748) MasterMark válasza Impair1980 (#78747) üzenetére


MasterMark
titán

Azért mert a Vodafone-nak van sávszélessége külföldre is.

Ezt a szolgáltatót a bix.hu-n sem találom.

Eddig jó volt egyébként, vagy most lett lassabb?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#78749) Impair1980 válasza MasterMark (#78748) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Ez a szolgáltatóm!
Eddig Telekom-os voltam! Ott 40/15 Mbps volt a sebességem. Azzal nem tapasztaltam soha hibát. Egy hónapja lettem a Greencom-os! Eddig is panaszkodtam nekik, de nem tudtam, hogy mi lehet a gond a letöltéssel! Most, hogy a speedtesttel tesztelgettem külföldi szervereket is, akkor esett le, hogy a külföldi szerverekről való letöltéssel vannak csak a gondok!

(#78750) Dragon3000 válasza Impair1980 (#78749) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ezzel nem fognak foglalkozni, mert a garantált sebességek országon belül értendőek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.