Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74151) Laccoss válasza Szabi1979 (#74149) üzenetére


Laccoss
addikt

Van windowst futtató géped? Arról tudsz portot megnyitni? Ha arról sikerül, akkor a NAS beállításnál lesz valami gond.

itt meg egy tökjó link [link]

(#74152) Szabi1979 válasza Laccoss (#74151) üzenetére


Szabi1979
csendes tag

Nem csak a NAS-ra átiránytott portok nem nyílnak, hanem semmi. A routert sem érem el kívülről. Alig van némi beállítási lehetőség, egyszerűen nem fogom fel, hogy mi lehet a baj.
Néha az az érzésem, hogy valami triviális dolgot nézek el, de semmi ilyet nem találok. Vagy ennyire bamba lennék? Van egy tűzfal a routerben, amit nem veszek észre?

[ Szerkesztve ]

(#74153) DonMaster válasza Szabi1979 (#74152) üzenetére


DonMaster
addikt

routert ne is akard kintröl elérni,.
nekem megy a megnyitot porton a forgalom távolrol elérem a videokat,
torrent meg upnp-n keresztül megy,
ha ennyire nem megy akkor vegyél egy saját routert 12e-töl csillagos ég a 1000-res képes ac-sok ára, és a 21h-t kérd bridge-be.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#74154) Laccoss válasza Szabi1979 (#74152) üzenetére


Laccoss
addikt

Akkor NATolva vagy.... bár azt írtad, hogy nem.

Apply-t nyomtál a beállítás után? Esetleg egy router újraindítást azt követően?

LAN - DHCP Static IP configuration-be rögzítetted a belső ipt amire a portot nyitod, és az ipcímhez tartozó MAC címet?

[ Szerkesztve ]

(#74155) trafipax


trafipax
tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki hasonló jelenséggel mint én?
Adott egy digi 1000 es internet csomag (FTTH) ami ugye papíron 1000/300 Mbit/s de 300/75 Mbit/s
garantált le- és feltöltési sebesség. Ha a csodálatos speedtesteket nézem, akkor megvan a feltöltésem a garantált vagy afelett. viszont valóságos körülmények között, ha az otthoni NAS ok egyikéről szeretnél távolról letölteni akkor a max 25 Mbit/s amit elér. Próbáltam több helyről, több NAS-al, de a max az kb ugyanaz.
Annó még FTTB-s időszakban is kb ezt produkálta más hardverekkel. A kedves ügyfélszolgálat természetesen nem foglalkozik velem, mert a speedtestek szép eredményt mutatnak.

Ötlet valakinek?

A setup jelenleg: FFTH->Digi Router-> TP Link AC1200 (switch módban) -> NAS
Régi setup: FTTB->TP Link AC1200 -> NAS

ui: a portok nyitva vannak

köszi

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#74156) sfdrakex válasza trafipax (#74155) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nas és router között milyen kábel van? Érdemes lenne digis routert átkérni bridge módba, és a saját routeredet használni routerként.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#74157) varso válasza trafipax (#74155) üzenetére


varso
tag

Én kipróbálnám először úgy, hogy a DIGI ONT-t bridge módba rakatnám az ügyfélszolgálattal, és a TP-LINK-et beállítani rendesen. Szerintem nem a Diginél van a probléma, de nem elképzelhetetlen.

Én még egy olyat kipróbálnék, hogyha van egy másik DIGI FTTH előfizető a környéken, akit ismersz, és hozzá bekötni a NAS-t 1 napra, és a saját hálózatról indítasz adatforgalmat a NAS felé. Ha ott is 25mbit / s az adatátvitel, akkor ott valami más probléma lesz.

[ Szerkesztve ]

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#74158) trafipax válasza sfdrakex (#74156) üzenetére


trafipax
tag

A NAS és a Router között cat5.e van, ami a NAS gyári kábele, de volt már az is cserélve. azért van a Digis ONT Router modba, mert az szórja a lakás egyik sarkában a wifit, a TP-Link meg a másik lakás másik sarkában csak a TVnek meg miegymásnak az AC-s wifi-t. Kényelmi szempont.
Kábel gond azért nem hiszem hogy lenne, mert a downloadom megy szépen, mind a NAS on mind az asztali PC-n átlag 650 Mbps

(#74157) varso: Azért nem gondolom, hogy a DIGI ONT lehhe a ludas, mert a régo setupban is ennyi volt az upload. Sajna egyedül vagyok a környéken, uhogy ez az opció nem játszik.

Én azt gondolom, hogy adott irányokba (pl speedtest oldalak) a digis routerek/switchek a csomagokat high prioba teszik, míg a többi upload csomagokat meg low-ba de lehet hogy csak paranoiás vagyok :)

[ Szerkesztve ]

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#74159) 4Grider válasza trafipax (#74158) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az nekem logikus, hogy a diagnosztikai célú csomagokat priorizálják, ahogy a voipot is szokták.
Nekem 20 MB/s (kb. 160 Mbps) körül van a feltöltési sebességem Drive-al.

(#74160) trafipax válasza 4Grider (#74159) üzenetére


trafipax
tag

20 MB/s (kb. 160 Mbps): ezzel már elégedett lennék :))

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#74161) 4Grider válasza trafipax (#74160) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor ne routolj fos szolgáltatói eszközökkel. A priorizálás nem azt jelenti, hogy a lentebb elhelyezkedő csomagokat direkt lassítják, mert a lassításhoz sok erőforrás kellene.

(#74162) dethroner


dethroner
veterán

Aki csekken fizeti a díjat, azok kaptak az elmúlt kb másfél hónapban csekket? Az utolsó amit befizettem annak 07.31 volt a befizetési határideje, még a múlt hónapban kaptam. Máskor kb jó másfél hónappal vagyok előre a befizetésekkel, most nem tudom, talán eltűnt a csekk a postaládából?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#74163) Laccoss válasza dethroner (#74162) üzenetére


Laccoss
addikt

Kaptak, de most ha mi kapunk, te meg nem, azzal előrébb vagy? Egyébként ha nem kaptál, akkor ügyfélszolgálatot felhívod, vagy bemész és tudatod velük. Mi nem tudunk intézni semmit ez ügyben.

Ügyfélkapun nézted?

[ Szerkesztve ]

(#74164) DonMaster válasza Laccoss (#74163) üzenetére


DonMaster
addikt

igazad van, meg nem is,
májusban volt sok mindneki akinek nem is számláztak neten se, nem hogy csekken, én se kaptam csekket, de netem megjelent. befizetni betudom , emiatt nem is zavar hogy jött-e csekk max látnám papiron a telefon kimutatást.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#74165) sfdrakex válasza dethroner (#74162) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nekem nem csekk jön, hanem mail, de másokkal ellentétben nekem nem májusban jött a szokásosnál később, hanem most.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#74166) sfdrakex válasza sfdrakex (#74165) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Most megnéztem, általában hó első három napján jön a számlám, most július 14én jött az Augusztusi, kb 2 hét csúszással.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#74167) HartgeH3-2.8 válasza Laccoss (#74163) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Amúgy igen.

Érdekel is a csekk, ügyfélkapun 2 perc alatt kifizetem kártyával.

Rekt

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#74168) SUPREME7


SUPREME7
őstag

[kép]

Sziasztok, zseniális módon sikerült "kiszakítani" az optikai kábelt a digis ONT-ból, valaki tudna segíteni, hogyan lehetne visszabuherálni? :F

[ Szerkesztve ]

(#74169) Varszegig válasza SUPREME7 (#74168) üzenetére


Varszegig
veterán

Hát ezt neked sehogy. Szerelő.

(#74170) Sanyi.mTs válasza SUPREME7 (#74168) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

nálunk a szerelő azt mondta, hogy "pattintós" a csatlakozó, csak simán rányomta a csatlakozót, miután megtisztította. egy próbát megér. legrosszabb esetben telefon diginek

[ Szerkesztve ]

(#74171) SUPREME7 válasza Varszegig (#74169) üzenetére


SUPREME7
őstag

Már bejelentettem, de akkor ezek szerint házilag sehogy?

(#74172) DonMaster válasza SUPREME7 (#74171) üzenetére


DonMaster
addikt

ha nem vagy szakember akkor sehogy, ha értesz hozzá és van optika tisztitod akkor megtudod csinálni a gyorscsatit. ez így 2500ft lesz.

megcsinálni persze ha nem tört bele és újrahasználható a csatlakozó ha beltört és sazrlett, akkor felejtös, max ha veszel boltba gyorscsatit, de akkor kell optika vágó is, szoval bonyolult, nem olyan mint a coax hogy lejött és home made megoldod okosba és megy a tv.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#74173) TeeJay válasza SUPREME7 (#74168) üzenetére


TeeJay
félisten

ezért kell olyan helyre tenni ahol sosem nyúlsz hozzá
ajtó fölé kispolcra hogy senki ne érje el soha :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74174) z1RoX


z1RoX
tag

ac 1200 v.2 es modellnél csak resettel vagy full resettel tudom át engedni a portokat upnp keresztűl. Natolva nem vagyok, de ez biztos a router hibája. Van valakinek valami megoldása rá? Manual ba müködik de nem szeretnék mindent beállitani ezért fontos nekem az upnp.

(#74175) Laccoss válasza z1RoX (#74174) üzenetére


Laccoss
addikt

Ez a digihez tartozik? Máskülönben meg, miket akarsz átengedni? Mert torrent kliensre, ill. ha kintről el akarsz valamit érni, arra kell portot nyitni, semmi másra. Firmware update?

Szerk: Látom megtaláltad a router problémákkal foglalkozó topikot.

[ Szerkesztve ]

(#74176) Geth válasza z1RoX (#74174) üzenetére


Geth
addikt

Már válaszoltam is korábban, tessék. Jéé, pont Neked :P

(#74177) rob2174


rob2174
tag

TP-Link TL-WR1042ND Router megy most 100as nettel.
Ha ideér az optika a digis Huawei HG8121H ONT-ot
bridge módba kérem
és ennnyi, megy tovább az itthoni háló,wifi,minden?

(#74178) Regiee


Regiee
aktív tag

Sziasztok!

A Digi most milyen routert ad ftth hálózaton? 4 éves ztem van amit ők adtak, de kezd szarozni. :(

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#74179) poli27 válasza SUPREME7 (#74171) üzenetére


poli27
veterán

de ha veszel hozzá egy készletet amivel lehet szerelni kb 30-40k ...

(#74180) TeeJay válasza rob2174 (#74177) üzenetére


TeeJay
félisten

hát az a benne lévő 620MHz Realtek proci kétlem hogy kitekeri a gigás netet pppoe mellett
ASUS AC57U router 15ezer és hasít gigás pppoe net alatt is
annyit csak ki tudsz fizetni :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74181) Geth válasza TeeJay (#74180) üzenetére


Geth
addikt

Ez a kitekerés honnan jött?

(#74182) SUPREME7 válasza poli27 (#74179) üzenetére


SUPREME7
őstag

Elhiszem, csak nem tudtam, hogy ez ennyire spec dolog, reméltem, hogy meg lehet házilag oldani :) Szerelő megoldja, én meg többet a közelébe se megyek :D köszi mindenkinek

[ Szerkesztve ]

(#74183) TeeJay válasza Geth (#74181) üzenetére


TeeJay
félisten

kihajtja, elbírja, megugorja hogy írjam még?
lényeg a lényeg hogy röhögve átmegy rajta az 1/1gigabit mert valódi HWNAT van benne :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74184) Geth válasza TeeJay (#74183) üzenetére


Geth
addikt

Nem, úgy értem a kérdésben nem írta hogy "ki akarja tekerni", vagy csak én nem látom?

(#74185) DonMaster válasza Geth (#74184) üzenetére


DonMaster
addikt

TeeJay kitekerés azt jelenti, hogy 30/24-ben 1000/300-at pörget.

Normális esetben igen simán viszi az 1000/300-a.t

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#74186) rob2174 válasza Geth (#74184) üzenetére


rob2174
tag

Így így nem feltétlen cél a kitekerés ;)
a tplink nem mai darab,4 éve megy hiba nélkül.
viszont a 15ezres ASUS AC57U a dupla wifi miatt érdekes lehet,
ha win 7el is elmegy
de legyen éles az optika a digitől addig nem sürgős.
de kösz mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#74187) BBalazs92


BBalazs92
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy 1000-es Digi netcsomag. FTTH (családiház)

Olyan problémám lenne, hogy az elmúlt időszakban azt produkálja, hogy a számítógép elindítását követően tudja az elvárható 600/300 Mbps sebességet (saját Digis oldalon mért)
Viszont minél régebb óta megy a gép esik a sebesség, kevesebb mint egy nap után 50/100, korábban akár 5/10, viszont a gép újraindítását követően újra helyreáll.
Ebből gondolom, hogy nem hálózati probléma, viszont egyelőre ötletem sincs mi okozhatja. Korábban próbálkoztam vele hátha valamelyik hálózati eszköz újraindítása oldja meg a problémát, de már biztosan látom, hogy a számítógép újraindítása a megoldás. Kellemetlen probléma, mert alaphelyzetben "szökőévente" szoktam csak kikapcsolni.

(#74188) sfdrakex válasza BBalazs92 (#74187) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Gép adatai? Mi fut rajta, hogy non-stop megy? Meg kellene nézni mi fogja a netet. Gép nem lassú ilyenkor?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#74189) BBalazs92 válasza sfdrakex (#74188) üzenetére


BBalazs92
csendes tag

Gép:
i7-7700
MSI Z270 A-Pro
16 GB DDR4 Crucial Ballistix
GTX 1060 6GB
Rendszer meghajtó: Samsung SSD
Egyéb meghajtók:
2 TB HDD
500 GB HDD
120 GB SSD
500 GB SSD

Feladatkezelőből nézve a Chrome szokásos memóriazabálásán felül mást nem vettem észre. Hálózati terhelést nem mutat. Állandó jelleggel Bitdefender fut.
A non-stop futás tekintetében: általában szimuláció vagy tervező szoftver fut a gépen, amikor nem, akkor épp torrent,film,játék. Torrentezésre qBittorrent.
Nem hinném, hogy közre játszhat, de a 2TB HDD tárhelyének utolsó 5-10%-át használom jó ideje.
Maximum amit tapasztalok, hogy rohadt meleg van, amióta jelentősebben észlelem a problémát, viszont érzékelők alapján is csak a 2TB HDD melegszik.

[ Szerkesztve ]

(#74190) trafipax válasza BBalazs92 (#74189) üzenetére


trafipax
tag

Tegyél fel Pl egy Wiresharkot, és monitorozd a forgalmat. Abból kiderülhet, ha valami elviszi a forgalmat.

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#74191) Laccoss válasza BBalazs92 (#74189) üzenetére


Laccoss
addikt

Rakd fel a speedtest appot és csak az fusson, chrome-ot zárd be.

(#74192) bolic válasza BBalazs92 (#74189) üzenetére


bolic
őstag

Nem írtad a hardverek hőmérsékletét, írj részletesen, lehet hogy a túlmelegedés problémát jelent.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#74193) BBalazs92


BBalazs92
csendes tag

Köszönöm a segítségeket.

Wiresharkot feltettem, de ehhez a részhez sajnos hülye vagyok. Mit kellene figyelnem?

Speedtest appot feltettem. Indítás után 825/332, utána Chrome-mal párhuzamosan futtatva sincs komolyabb eltérés. Mérem félóránként a következő időszakban és jegyzem esetleg mit használtam azóta.

Hőmérsékletek:
Alaplap: 50
CPU: 55
GPU: 50
2TB HDD: 60-65
Többi HDD/SSD: 25-45
Szoba hőmérséklet: 32 :O

[ Szerkesztve ]

(#74194) bolic válasza BBalazs92 (#74193) üzenetére


bolic
őstag

2TB HDD 60-65 fok? Az már halálos ítélet vagyis már réges-régen ekkora hőmérsékleten tönkrement!!! Vegyél 8cm-es vagy 12cm-es házventillátort és szerelj be, különben megöl secperc alatt! Nézd meg a windows feladatkezelőben, pl. win10 esetében a proci, ram, hdd, ssd terhelés százalékokat nézesd meg, hogy nem véletlenül 100%-on pörögnek!

Röviden házventillátort vegyél és split klímával hűtsd le a szobádat ahol gép van, a szobahőmérséklet legyen legalább 20 Celsius fok, legfeljebb 25 Celsius fok. Nincs mese, van légkondim, azzal hűtőm le a szerver gépemet... :(

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#74195) Geth válasza bolic (#74194) üzenetére


Geth
addikt

Azért túlzásokba ne essünk. 28 fok szoba mellett is max. 38 fokosak a HDDk a NASba, ennyit a split klímáról :)
(Illetve annak hiányáról)

Azt akarom mondani, hogy a probléma gyökere máshol keresendő, az említett HDDk ultraforróak, de nem a klíma a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#74196) ACE-


ACE-
addikt

Bent voltam ma kihozni DIGI Mobil SIM-et, és közölte az ügyfélszolgálat, hogy bár eddig meghosszabbították az okos csomagomat, de ezután listaáron fognak számlázni, és max. köthetek hűséget. Ennek mi az oka? Nem valami hírközlési törvényben foglaltak miatt kellett nekik tovább számlázni? Ez már megszűnt? Tudja valaki mi ez az okos csomag megszűnésének az oka?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#74197) DonMaster válasza ACE- (#74196) üzenetére


DonMaster
addikt

Megszunk a regi csomag es uj csomagok uj sebeseggel vannak telefon is nem 200 hanem 250 tv is. Internet 1000/200 rol 1000/300 az uj csomagokba . persze regiek is megkaptak a 300up ot de szerzodes szerint nem jar emiatt raknak at mindenkit az uj csomagba ftth2019 digitv 2019 digitel250. Nevuek . torveny nem rendelkezik ugyfel szempontjsbol pozitiv valtozas eseten hogy akkorse valtozhat az ar . tv nel. Spillerek netnel plusz 100up tel nel igaz 50ft plusz de mas dijak

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#74198) rob2174 válasza TeeJay (#74180) üzenetére


rob2174
tag

TP-Link Archer C5 AC1200 is megoldás lehet, ha cserélném a 1042nd-t?

(#74199) DonMaster válasza rob2174 (#74198) üzenetére


DonMaster
addikt

A kerdes az hogy 365/24 ben maxon akarod jaratni vagy elg az amikor kell akkor maxon jaratni. De masreszrol router topic

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#74200) woodworm válasza rob2174 (#74198) üzenetére


woodworm
veterán

Az asus kb. 2k-val kerül többe és egy kategóriával erősebb hardver van benne. Néhány beállítás érzékenyen érintheti a C5 sebességét.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.