Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74101) patyoka1 válasza sfdrakex (#74100) üzenetére


patyoka1
újonc

Hát 3 órája olvasgatok és az volt a baj hogy nem a ge portba volt a kábel. bár még most sem pppoe val csatlakozik. Mostani sabesség duplája az eddigieknek. Tudom hogy az ilyen oldalak nem adnak pontos mérést.

(#74102) sfdrakex válasza patyoka1 (#74101) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mi az, hogy nem pppoevel csatlakozik? Máshogy csak akkor tud ha az ONT pppoezik, akkor az nincs bridge módban.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#74103) woodworm válasza patyoka1 (#74101) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk fast.com-os sebességmérésnél hamar előfordulhat, hogy nem a wifi a szűk keresztmetszet, hanem a szolgáltató és a mérőszerver közötti kapcsolat. Egy speedtestes mérés egy hazai, jól prosperáló szerveren több információval járna.

(#74104) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Tele van a tököm a UPC-vel. Örülnék, ha a ConnectBoxukat az IPv6-jukkal együtt feldugnák a seggükbe. :U

Felhívtam a DIGI-s ügyintézőt és tájékoztatott, hogy Budapest XIV ker (Zugló) azon részén ahol lakom még nincsen kábelük.

Kértem hogy jelezze a feletteseinek, hogy a környékünkről érdeklődés van és vizsgálják ki, hogy errefelé érdemes-e terjeszkedni. Azt mondta erre nincsen lehetőség. Kb "lesz amikor lesz, várjak türelemmel..."

Én nem vagyok türelmes.

Hogyan lehet a DIGI illetékesei figyelmébe ajánlani az egyébként nagyon jó környékünket, mi ennek a módja ? :)

DIGI-nek van valami WiFree szerű szolgáltatása?

[ Szerkesztve ]

(#74105) sfdrakex válasza joysefke (#74104) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Van egy ütemtervük. Aszerint haladnak. Csak mert neked sürgús, dobjanak mindent rohanjanak hozzád? 😃

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#74106) Intruder2k5 válasza joysefke (#74104) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Én a magam részéről kétlem, hogy mostanában új területeket fognak bekábelezni. Jelenleg amik lekötik az erőforrásokat (úgy az emberit mint az anyagit), az a DIGI Mobil, illetve a meglévő FTTB, valamint egyéb technológiákkal (koax, ADSL, VDSL) működő területek FTTH-ra átépítése.

(#74107) DonMaster válasza joysefke (#74104) üzenetére


DonMaster
addikt

Wifree szeru szolgaltatas ez jo vicc volt . bar ha igy nezzuk akkor most meg a digimobil teszt az LTEfree .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#74108) Cr00py válasza joysefke (#74104) üzenetére


Cr00py
senior tag

Ezek után majd lehet a Vodát szídni. :D

btw ~1 éve én is upc-ről váltottam, én bevittem a cb-t, és kb 10 darabra törtem. Egy élmény volt az üfsz csajszi arca.. kifizettem, annyit megért.

(#74109) xeon forever válasza Cr00py (#74108) üzenetére


xeon forever
addikt

Szép munka. :D

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#74110) dethroner válasza xeon forever (#74085) üzenetére


dethroner
veterán

Nem értem hogy lehet másnál 1ms a ping, míg nálam router nélkül se megy sose 5 alá. Most beraktam egy 841-es routert a megszokott 1043 helyett, és ezzel is megvan a szerverre várakozás szöveg, meg a youtube-on belefutok ezzel is olyanokba, hogy a hálózattal valami gond van, nem indul a videó és indítsam újra a böngészőt. De egy frissítés után betölti. Majd egy másik videó és újra előjön időnként. :F Itt a PH-n is sokszor várok és azt írja, szerver azonosítás folyamatban...

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#74111) sfdrakex válasza dethroner (#74110) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tűzfalaidat, biztonsági cuccaidat zúzd le. Optimalizáló, tune up űber fiszem faszomokat is. A gépeden lehet valami ami fogja az egészet.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#74112) dethroner válasza sfdrakex (#74111) üzenetére


dethroner
veterán

Kikapcsoltam az antivírust és a tűzfalat, más ilyet nem használok. Frissítettem lan drivert is. Szemre picit mintha gyorsabb lenne, de félek hogy már csak bemesélem magamnak. A sebességtesztnél a ping ugyanúgy 6-7ms, és a PH betöltése közben a bal alsó sarokban folyamatosan ott az üzenet: várakozás a szerverre.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#74113) sfdrakex válasza dethroner (#74112) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Más böngészővel is gázos? Ne kikapcsold töröld a védelmet. Router nélkül se megy? Valami böngésző kiegészítő se fogja?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#74114) dethroner válasza sfdrakex (#74113) üzenetére


dethroner
veterán

Edge, chore és firefox is ugyanez. Router nélkül is próbáltam tegnap, de tök ezt hozta. Böngészőkiegészítőket is kikapcsoltam mindet. Nálad/nálatok a PH-n kattintgatva, sose, egy pillanatra se jelenik meg a bal alsó sarokban az az üzenet, hogy várakozás a szerverre?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#74115) Intruder2k5 válasza dethroner (#74114) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbálj meg lefuttatni egy AdwCleaner-t. Ez nem DIGI probléma, de nem is PH. Lehet várakozik a szerverre a böngésző, de nem a PH-ra, hanem a tps20230.doubleverify.com-ra. Fogalmam sincs, hogy ez milyen szerver.

szerk.: Biztató.

[ Szerkesztve ]

(#74116) Laccoss válasza dethroner (#74114) üzenetére


Laccoss
addikt

DNS szervernek mi van beállítva? Esetleg ki lehet próbálni a google dns szerverét.

(#74117) dethroner válasza Intruder2k5 (#74115) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi, holnap megcsinálom. De a PH csak példa volt, mert itt mindig van ez a szerveres üzenet. De ezen kívül nagyon sok más oldalon is van ez a tökölődés.

(#74116) Laccoss Köszi neked is, holnap megnézem, ma már nagyon hulla vagyok.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#74118) varso válasza dethroner (#74112) üzenetére


varso
tag

Én nekem is volt ilyesmi gondom....(meg sok más is, ami elhárítódott :P )

Először a Windows-ra gyanakodtam, újra is telepítettem és ugyanez volt, és amióta váltottam DNS szervert, olyan gyorsan jönnek be az oldalak, amilyen sebességgel be kellene töltenie!

Én a Cloudflare DNS-t használom!

Elsődleges (Primary): 1.1.1.1
Másodlagos (Secondary): 1.0.0.1

Mondjuk nekem a sebességtesztnél a ping 3-4 ms.

További szép napot! ;)

Szerk.: Videó: [link] A második lépést ki lehet hagyni! ;)

[ Szerkesztve ]

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#74119) norba69 válasza dethroner (#74117) üzenetére


norba69
senior tag

Az internet security csomagok szoktak biztonságos böngészés, vagy hasonló kifejezések mögé bújtatott kiszúrást telepíteni, amikor is a saját ellenőrzőcuccukon keresztül böngészel. Na , az hasonló tüneteket tud produkálni.

(#74120) st3v3np3t3r válasza st3v3np3t3r (#74075) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

megjött tegbap a digi üfsz hívása...
Jelenleg technikai gondjaik vannak a felfele váltással, azt kérték legyünk türelemmel,igyekeznek minél előbb javítani a rendszerhibát

ja meg persze a 15nap újraindul :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#74121) Dark Archon válasza dethroner (#74112) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nincs valami vírusod?

Na mindegy, próbáld ki egy Ubuntu Live-val, aztán egyből kiderül, hogy szoftveres vagy hardveres gond van.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#74122) dethroner válasza varso (#74118) üzenetére


dethroner
veterán

Most nézem a DNS szerver dolgot, nálam 156.154.70.25 és 156.154.71.25 Ez akkor most jó, nemjó, törlendő vagy mi?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#74123) Intruder2k5 válasza dethroner (#74122) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek elvileg a Comodo Secure DNS IP címek, ez is jó, bár én sosem használtam, és inkább javasolnék Neked is olyat, ami úgymond "elterjedtebb". Google DNS, vagy esetleg a fentebb említett Cloudflare DNS. Bár szerintem a problémádat nem ez okozza.

[ Szerkesztve ]

(#74124) dethroner válasza Intruder2k5 (#74123) üzenetére


dethroner
veterán

Beállítottam a google DNS-t, próbálgatom egy ideig.
Szerinted mi okozza a gondot nálam?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#74125) Intruder2k5 válasza dethroner (#74124) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

GoTo 74115 - Tippem szerint valami fertőzés.

[ Szerkesztve ]

(#74126) dethroner válasza Intruder2k5 (#74125) üzenetére


dethroner
veterán

Amikor elkezdett így lassulni, ráengedtem a malwarebytes-t, az talált is pár fertőzést, de valahogy azután se lett az igazi. Holnap megpróbálom a javaslatod, hátha. De tervezek venni egy új SSD-t, ha nem tudom teljesen helyrepofozni, elleszek pár hétig így vele, utána majd az új rendszer remélem hasítani fog.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#74127) GödiAli


GödiAli
tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni, Invitelről váltanék Digi-re, jelenleg a házba optika jön be és a mondemtől utp kábelek mennek a routerbe, illetve tv boxokba, nincs koax kábel behúzva. A digi is utp kábelen keresztül osztja a netet, illetve a tv-t?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#74129) varso válasza GödiAli (#74127) üzenetére


varso
tag

A DIGI FTTH rendszeren, az optika bejön a házba és csatlakozik egy Receiverhez ami kábelTV-t ad le Koax hálózaton, a Receiverből kijövő optikai kábel pedig csatlakozik a terminálhoz.

Mindkettőnek külön tápellátás kell. A terminálon (ONT) általában kettő LAN port van, egy Gigabites és egy Fast port (az utóbbi csak 100mbit/s sebességet tud átvinni). Ha kevés a 2 LAN port akkor pedig switch-el tudod továbbosztani a netet, vagy veszel egy routert és az ONT-t átkéreted Bridge módba.

Szerk.: A BOX-ra nem lesz szükség, mert ha tud a TV-d DVB-C, akkor lehet használni a TV saját tunerjét. LAN kábelen nem lehet kábelTV-t továbbvinni. (Téma összefoglalóban minden le van írva!) :-)

[ Szerkesztve ]

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#74130) dethroner válasza Intruder2k5 (#74125) üzenetére


dethroner
veterán

Már korábban is futtattam a malwarebytes programot, most a javaslatodra leszedtem a nem is tudom, kiegészítőjét, az adwcleaner-t. Le is futott, talált kb 40 valahány hibát és valami winsock alaphelyzetbe állítást is csinált, de az szerver üzenetek ugyanúgy ott vannak, és a youtube-on is belefutok még mindig ilyenekbe

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#74131) zsolt501 válasza dethroner (#74130) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Lehet bűvészkedni a vírusirtókkal, vagy bejön, vagy nem, de vannak olyan vírusok amik még egy HDD-t is meg tudnak fertőzni, szerencsére ezek egyre ritkábbak.
Én mindenképpen javaslok egy újratelepítést.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#74132) #65537792


#65537792
törölt tag

Gondolom szombaton is épp dolgoznak valahol itt a környéken...
[link]

Annyira jó a net, hogy a képet fel sem tölti.

[ Szerkesztve ]

(#74133) norba69 válasza dethroner (#74130) üzenetére


norba69
senior tag

A Comodót pucold le, de teljesen.
A youtubeon meg ez lenne a hirdetés, amit valami blokkolt. Várd ki az idejét, és elindul a videó.
És vagy malwarebytes online, vagy comodo IS, de egyszerre a kettőt ne!

[ Szerkesztve ]

(#74134) Szabi1979


Szabi1979
csendes tag

Sziasztok! Egy hete van ftth előfizetésem, port forwarddal kínlódok HG8121H routerrel. Próbáltam itt a fórumon tájékozódni, de az a bajom, hogy úgy tűnik, nem vagyok NAT-olva, 178-cal kezdődik az ip-m, whatismyip oldalak szerint is ezt látom. Port forward oldalak szerint minden port zárva, bármit is állítok be. Pls segítsetek! Mit rontok el?

(#74135) Intruder2k5 válasza Szabi1979 (#74134) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Jó lenne látni, hogy miként van beállítva a forward. Illetve fontos még, hogy teszteléskor fusson az alkalmazás, aminek a portot nyitottad.

(#74136) Szabi1979 válasza Intruder2k5 (#74135) üzenetére


Szabi1979
csendes tag

Most épp így

[ Szerkesztve ]

(#74137) Intruder2k5 válasza Szabi1979 (#74136) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az "external source port number"-re szerintem nincs szükség, ettől eltekintve jónak kéne lennie. Azt mondjuk még átgondolnám, hogy a samba-nak forwardoljak-e portot a netről, de ez a Te dolgod.

Ha törlöd a 9091-es forward mellől az "external source port number" értékét, megnyitod ezt az oldalt, beírod a porthoz a 9091-et, majd indítod a tesztet, akkor zártnak mutatja?

(#74138) Szabi1979 válasza Intruder2k5 (#74137) üzenetére


Szabi1979
csendes tag

[ Szerkesztve ]

(#74139) Laccoss válasza Szabi1979 (#74138) üzenetére


Laccoss
addikt

És a 9091-es porthoz tartozó szolgáltatás fut?

(#74140) Geth válasza Szabi1979 (#74138) üzenetére


Geth
addikt

Bátor vagy. Én biztos nem nyitnám ki ezeket a portokat :)

178-cal kezdődik az ip-m, whatismyip oldalak szerint is ezt látom
A router is ezt írja WAN IP-nek? Csak az utókor kedvéért legyen ez is explicit leírva.

(#74141) Szabi1979 válasza Geth (#74140) üzenetére


Szabi1979
csendes tag

Igen, ott is ezt az ip-t látom.
Most no route to host hibát ír a port check oldal, ha próbálom bármelyik nyitott portot.

(#74142) Szabi1979


Szabi1979
csendes tag

Semmi ötlet?
Az lehet, hogy hibás a router? Jelentsem be Diginél?
Esetleg kérjem bridge-be és saját routert mögé?

[ Szerkesztve ]

(#74143) Laccoss válasza Szabi1979 (#74142) üzenetére


Laccoss
addikt

Nincs tűzfalad, egyéb védelmi szoftvered ami okozza a problémát?

Egyébkén nem hiszem, hogy ez romlott volna el benne.

Egy portra hogy dugtál két gépet?

[ Szerkesztve ]

(#74144) Szabi1979 válasza Laccoss (#74143) üzenetére


Szabi1979
csendes tag

Egy TP-Link router switchként üzemel.

(#74145) 4Grider válasza Szabi1979 (#74142) üzenetére


4Grider
nagyúr

Már régóta saját routert kellene használnod.

(#74146) Laccoss válasza 4Grider (#74145) üzenetére


Laccoss
addikt

Nálam tökéletesen működik a portnyitás, tehát nem a routerben keresném a hibát.

(#74147) 4Grider válasza Laccoss (#74146) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálam is, de eszem ágában sincs szolgáltatói eszközzel megvalósítani a saját LAN-omat.

(#74148) Intruder2k5 válasza Szabi1979 (#74142) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg még olyanra gondolok, hogy a NAS-on a Transmission webes felületének elérése korlátozva van a helyi címekre. Ez nem lehetséges?

(#74149) Szabi1979 válasza Intruder2k5 (#74148) üzenetére


Szabi1979
csendes tag

Transmissionben nem lett semmi állítva mostanában. Múlt héten még telekomos szolgáltatói router volt a digis Huawei helyén, ugyanúgy minden TP-Linkes plusz routerrel, mindennel. Azokat a port átirányításokat állítottam be, ami azon is volt, de most gyakorlatilag egy portot sem tudok megnyitni, és ez marhára idegesítő. :F

(#74150) Intruder2k5 válasza Szabi1979 (#74149) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor most ezt így passzolom, rakasd át bridge módba a ONT-t, és használj saját routert! Nekem kb. két éve kötötték a szolgáltatást, de arra emlékszem, hogy semmi gond nem volt a forwarddal, beállítottam, működött. Igaz csak egy éjszakát, mert másnap reggel átrakták bridge módba a 8121H-t, és azóta saját routert használok én is.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.