Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74801) btomi9 válasza CirrMee (#74798) üzenetére


btomi9
aktív tag

Úgy is próbáltam, hogy UTP kábel egyáltalán nem ment a ZTE -be, mondjuk a telefonkábel igen. Valamit figyel a szolgáltató, hogy a ZTE -t engedi csak fel? Régen nem kellett pl. MAC címet behazudni, de azt is próbáltam az Asus -on bemondtam a ZTE WAN MAC címét, de úgy se engedett.

(#74802) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv. Az alábbi tervet gondoltam ki az FTTH bekötésre.
Az oszlopról a padláson keresztül (hőálló gégecsőben) jönne be az optikai kábel, majd a nappali sarkában kábelcsatornában érkzene le a TV asztalig. Ugyanebben a kábelcsatornában menne felfelé egy UTP kábel a padlásra, és a konyhaszekrény tetején érkezne meg (a páraelszívó csövét burkoló gipszkartonban). Szintén hőálló gégecsőben a wifis routerig. Semmi sem látszódna belőle.) Innét 2 db UTP menne az egyik kisszoba, illetve a nappali PC-hez.
A padlásra a bejáratot kifúrnánk előre, a külső fali kábeltartót a szerelőre bíznánk. A gégecsövet feltennénk előre, illetve a kábelcsatornákat is. Cat6-os UTP kábelt vennék, de a csatlakozókat a szerelővel tetetném fel (nincs krimpelő fogóm). Mekkora hajlítási sugárban kell gondolkodni (kábelcsatorna/gégecső) kapcsán? 30 napot mondott a DIGI ügyfélszolgálata a kiépítésre. Még nem rendeletem meg,először kiépítenénk a kábel fogadásra a helyet.
Szerelő beleköthet valamibe (pl optikai kábelhossz)?

[ Szerkesztve ]

(#74803) bendegruz


bendegruz
őstag

sziasztok,

milyen modemet rak be a digi mostanában?
olyat mint a upc, azaz vezetek nelkul lehet rá csatlakozni, vagy kell kulon routert vennem?
köszi :)

Asus Rog Strix Scar III

(#74804) wwenigma válasza bendegruz (#74803) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Alap wifi opció elérhető FTTH területen, ha nagyobb sebességre van szukséged akkor sajat router.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#74805) bendegruz válasza wwenigma (#74804) üzenetére


bendegruz
őstag

:R
köszönöm, akkor nekem igy pont megfelel :)

Asus Rog Strix Scar III

(#74806) kzsole


kzsole
csendes tag

Van egy HUAWEI E5785 modemem, DIGI kártya van a készülékben. Sajnos csak 2G-t lát a készülék. Mi lehet a hiba? (Pécs)

(#74807) wwenigma válasza kzsole (#74806) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

DIGI Mobil topik

BTW frissíteni kellene olyan firmware-re ami ismeri de masnak is volt problemaja vele és megoldast nem posztoltak.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#74808) poli27 válasza gedikart (#74802) üzenetére


poli27
veterán

tegyetek be egy behúzó szálat majd a gégecsőbe ennyi...

(#74809) poli27 válasza Fandango (#74788) üzenetére


poli27
veterán

:K

(#74810) DonMaster válasza gedikart (#74802) üzenetére


DonMaster
addikt

Amit poli irt es szemelyesen rendeld meg!!!

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#74811) rosszcsont88 válasza denko (#74778) üzenetére


rosszcsont88
tag

meglehet oldani ha csinálsz lyukat fal also sarkába, kb utp kábel átfér

[ Szerkesztve ]

(#74812) R3laX


R3laX
addikt

Úgy látszik Dorog másik végén is kötik az FTTH-t, Szüleimnél, Tesómnál. Érdekes, hogy a központot, ahol lakom hagyják a végére. Bementem az irodába, átlag életkor 75 év volt. Egyik papinnyónak problémája volt, hogy nem tudja majd hányas gomb lesz az M4. Mindegyik "új" ügyfél problémaként élte meg :) . Nekem azt mondták, hogy mivel Ltp., bár ez inkább társasház de mind1, 2 kemény emelet, későbbre hagyják. Dorog szíve, fura hogy a város szélein kezdik. Még mindig a 4 megabit a max itt Digin.

Azt mondtak ősz végére talán, de járjak be érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#74813) szaboi6512 válasza wwenigma (#74807) üzenetére


szaboi6512
őstag

Megvan a megoldás, de a szabályzat tiltja hogy leírjam, meg nem is ebbe a topicba való.
Csak akit érdekel pm-ben adom a tudnivalókat.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#74814) CirrMee válasza btomi9 (#74801) üzenetére


CirrMee
addikt

Bejövő kábelnek mindenképpen a 298 -as eszközre kell kerülni, különben nem lesz neted. Azt meg mellesleg nem fogod AP módba rakni, max a saját routered.

Ha a bejövő kábelre saját eszközt akarsz közvetlenül kötni, akkor el kell vitetni a 298 -ast. Mondjuk akkor ugrik a vezetékes telefonod is.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#74815) wwenigma válasza CirrMee (#74814) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A ZTE eszköz nekem is a sajat routerem mögött van, csak a telefont szolgaltatja. Csak a telefon VLAN-ját kapja meg....

Egyebkent ahogy a kollega irta bekapcsolta benne a PPPoE passthru opciót (admin hozzaferessel lehet, nekem is volt igy) szoval inkabb a tul korai ujracsatlakozas miatt dobhat hibat.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#74816) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Megjavult a samsung update,úgy látszik érdemes volt reklamálni (bár nem reagáltak rá...)

(#74817) Sanyi.mTs válasza ToBeY (#74816) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

valóban, nálam se ment múltkor, mikor írtátok. most 3 mp alatt lekérte a szervert.

(#74818) barnaróka


barnaróka
újonc

Helló. Valaki próbálkozott már saját ONT-vel? Az is érdekelne, hogy a digi által adott cuccokhoz milyen mértékben lehet hozzáférni.

(#74819) Laccoss válasza barnaróka (#74818) üzenetére


Laccoss
addikt

Nincs rá lehetőség. Felhasználói szinten lehet hozzáférni.

(#74820) barnaróka válasza Laccoss (#74819) üzenetére


barnaróka
újonc

Köszi a választ.

A saját ONT használatát csak tiltják, vagy van előre beégetett autentikáció a saját eszközeikbe?
Ugye itt van ez a GPON dolog amiről halvány lila dunsztom sincs.

(#74821) CirrMee válasza barnaróka (#74820) üzenetére


CirrMee
addikt

Csak a náluk regisztrált, hozzájuk tartozó eszközzel tudod használatra bírni a netet.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#74822) DonMaster válasza barnaróka (#74820) üzenetére


DonMaster
addikt

nem lehet sajátot használni. , többször leirtuk már,
amit kapsz az van, ha nem tetszik veszel routert és átkéred bridge-be a digi ont-jét. onantol az sima modemként szolgál.

nem te vagy az első és nem is utolsó de mivel bevannak reggelve az ont-k a digi-nél és a szerint oszt és nem reggelbe másik eszközt biztonsági okokbol, persze jo lenne saját sfp saját ont-t használni de nem lehet, ez van.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#74823) gedikart


gedikart
aktív tag

Milyen átmérővel bír a kültéri FTTH optikai kábel (amit az oszlopról húznak)? Tudnom kell, hogy mekkora furattal számoljak a családi ház falán. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#74824) BPéter1984


BPéter1984
tag

Sziasztok , ezt az ip címet kapta a routerem a digi-től , fura hogy nem egyezik , talán natolva lennék ? Én még akkor kértem hogy ne legyek mikor bekötötték évekkel ezelőtt. A whatismyip.com oldalon néztem.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#74825) Geth válasza BPéter1984 (#74824) üzenetére


Geth
addikt

A routeren a WAN IPv4 cím első darabja 100, úgyhogy ja, CGNAT mögé raktak.

(#74826) BPéter1984 válasza Geth (#74825) üzenetére


BPéter1984
tag

Szia , köszönöm , és mindezt csak úgy maguktól ?
Hívjam fel őket és kérjem hogy vegyék le a nat-ot ?

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#74827) poli27 válasza gedikart (#74823) üzenetére


poli27
veterán

6x2mm kb...

(#74828) gedikart válasza poli27 (#74827) üzenetére


gedikart
aktív tag

Köszi!

(#74829) szaboi6512 válasza BPéter1984 (#74826) üzenetére


szaboi6512
őstag

:K

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#74830) Kenderice válasza BPéter1984 (#74826) üzenetére


Kenderice
senior tag

Igen.
Mondd azt például, hogy az otthoni webkamerádat így nem éred el.

(#74831) ballazol


ballazol
senior tag

Hi!

Valakinek kötöttek be a napokban DIGI FTTH-t?
Milyen eszközt adnak?
Még mindig külön adnak ONT-t és tv egységet?

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#74832) exabit


exabit
tag

Üdv! Szeretnék segítséget kérni.
A Digi modem két portján keresztül két géppel szeretnék felcsatlakozni az internetre de ez nem sikerült. Külön-külön mind a két géppel tudok csatlakozni csak együtt a kettővel nem. Akkor sincs, gond ha a Digi modem egyik portjára egy router csatlakozik és onnan osztom szét a netet több gépre. De hogy a modemre közvetlenül kettő gép csatlakozzon az sehogyan sem megy. A Digi ügyfélszolgálat szerint ennek a részükről semmilyen akadálya sincs, csak a 4-es portot ne használjam mert az szervízport. Mi lehet akkor a probléma?

Illetve még annyi hogy azt szeretném hogy az egyik gép közvetlenül a modemre csatlakozzon, a másik gép pedig a routeren keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#74833) Intruder2k5 válasza exabit (#74832) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Az ONT router módban működik?

(#74834) sfdrakex válasza exabit (#74832) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kérd át bridgebe a digi eszközt, mögé a routered, abból kábel a 2 gépbe.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#74835) ballazol válasza sfdrakex (#74834) üzenetére


ballazol
senior tag

Ezt nem látják amúgy a szerelők, hogy ott van a router az asztalon bekapcsolva, amikor érkeznek?
Tőlük kérhetem bekötéskor az átállítást?

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#74836) sfdrakex válasza ballazol (#74835) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kérheted, betelefonálnak, és bridgebe kérik. Itthon se voltam, anyám intézte, elmondtam mi hol legyen, úgy lett.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#74837) Laccoss válasza ballazol (#74835) üzenetére


Laccoss
addikt

Bocs, látom Brdige-ről van szó.

Ha a szerelő kér, hogy vegyenek ki NAT-ból, akkor visszarakhatnak, míg nem kéred saját magad telefonon, vagy mailben? Valószínűleg minden esetben az a tiszta, mikor van valami nyoma annak, hogy te kérted.

Egyébként a nagy része az embereknek nem is használja ki, csak mert a "torrent úgy fog feltölteni" hülyeséget ismerik, azért kéri mindenki. A vége az lesz, hogy azok sem tudják majd NAT nélkül használni a netet, akiknek szükségük is van rá.

[ Szerkesztve ]

(#74838) exabit válasza Intruder2k5 (#74833) üzenetére


exabit
tag

Nem tudom milyen módban működik, ezt hol tudom megnézni?
A biztonság kedvéért feltölöttem hogy mit szeretnék elérni. A gép3-at nem tudom csatlakoztatni egyelőre. A routertől ugyanis messze van, ezért menne a modemre közvetlenül. A gép1-en és a gép2-őn van net, azzal nincs gond.
Ezek szerint át kellene állítatni bridge a modemet?

(#74839) Gyurka6 válasza Laccoss (#74837) üzenetére


Gyurka6
őstag

Időnként visszaraknak (pl.2év nálam), jön az ipv6 (lassan) és el lehet felejteni.....

Gyurka

(#74840) sfdrakex válasza exabit (#74838) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A routered van beállítva hogy hozzon létre pppoe kapcsolatot?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#74841) Gyurka6 válasza sfdrakex (#74840) üzenetére


Gyurka6
őstag

Amennyiben router, egy elég.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#74842) exabit válasza sfdrakex (#74840) üzenetére


exabit
tag

Igen, a router hozza létre a pppoe kapcsolatot.
A kép lemaradt az előző hozzászólásomból.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#74843) sfdrakex válasza exabit (#74842) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha a routeredaz ONT után van, és az hozza létre a kapcsolatot, akkor az ontba ha bedugsz egy újabb gépet, az szerinted hogyan csatlakozna? Vagy vissza kell kérned router módba a Digis ontot, vagy megoldani, hogy a routerbe menjen a 3. gép is. Egyszerre egy névvel jelszóval nem fogsz tudni 2 szeresen csatlakozni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#74844) ballazol válasza sfdrakex (#74836) üzenetére


ballazol
senior tag

reméltem...... tx

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#74845) adika4444 válasza Laccoss (#74837) üzenetére


adika4444
addikt

"A vége az lesz, hogy azok sem tudják majd NAT nélkül használni a netet, akiknek szükségük is van rá."
Szerintem 200-ból ha 50-en kérik, szóval egy darabig ez biztos nem lesz probléma.
(#74839) Gyurka6:
A v6 még nagyon kezdetleges. Bár jó eszközökkel és némi hozzáértéssel már lehet okoskodni vele ezt-azt, de pl. MikroTik esetén is nagyon gyerekcipőben jár. A hazai szolgáltatók egy nagy része sem ad még v6-ot, így esélytelen az otthoni eszközök elérése publikus v4 hiányában...

üdv, adika4444

(#74846) exabit válasza sfdrakex (#74843) üzenetére


exabit
tag

Nekem is fura volt de két digi ügyfélszolgálatos szerint is lehet kettővel egyszerre csatlakozni. Persze ők is tévedhetnek és valóban ez tényleg nem logikus.
Ha routerként működik az ont akkor a csatlakozáshoz az ont-n kell beadni a jelszót és a felhasználónevet valahogy?

(#74847) sfdrakex válasza exabit (#74846) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha az ONT routerként működik, akkor megy a dolog, ilyenkor azon kell beállítani a jelszót, felhasználónevet, csak akkor a routeredet kapcsold át sima AP módba, hogy ne is próbáljon létrehozni pppoe kapcsolatot. Az ügyfelesek gondolom, nem tudták, hogy nálad az ont bridgeben van, ezért mondták, hogy menni kell.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#74848) woodworm válasza adika4444 (#74845) üzenetére


woodworm
veterán

Ha felborul az aktív/passzív arány, az nem fog jót tenni a torrentezésnek.

(#74849) DonMaster válasza exabit (#74846) üzenetére


DonMaster
addikt

Igen
Es csak ha az ont n van a nev jelszo beadva megy ugy ahogy felirtad rajzon a Digi is igy gondolta ha sajat routeted tarcsaz akkor a gep3 nincs net nem is lehet ha az ont tarcsaz akkor mindegyiken van ekkor a sajat routert erdemes ap modeba tenni

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#74850) Angel2014


Angel2014
addikt

Akinek a samsung telefonon vagy máson nem ment a wifivel a szoftverfrissítés akkor jelentem javítva van. :K

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.