Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68151) Koszta válasza #29810560 (#68147) üzenetére


Koszta
tag

Köszi!

Ez alapján a FTTH Receiver egy koax bemenettel, egy koax és egy UTP kimenettel rendelkezik, míg az ONT egy UTP bemenettel, egy RJ11 és X db UTP kimenettel fog rendelkezni?

Illetve a koax kábel valószínűsíthetően jó lesz a mostani is, vagy teljesen újat kell behúzni?

[ Szerkesztve ]

(#68152) #29810560 válasza Koszta (#68151) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Ez alapján a FTTH Receiver egy koax bemenettel, egy koax és egy UTP kimenettel rendelkezik, míg az ONT egy UTP bemenettel, egy RJ11 és X db UTP kimenettel fog rendelkezni?"

Nem egészen. :N

FTTH Receiver:

- Optikai betáp.
- Optikai továbbmenő patch
- "F" csatlakozós RF kimenet a TV(k)-nek. (A régi belső TV kábelezés maradhat és ide csatlakoztatható.)

ONT:

- Optikai patch az FTTH Receiver felől
- két RJ45 UTP csatlakozó az Internetnek (GE felirat: Gigabit Ethernet; FE felirat: Fast Ethernet/100 Mbit/s) (Ezekhez lehet csatlakoztatni a saját routert vagy a belső LAN-t.)
- RJ11 csatlakozó az analóg telefonnak

[ Szerkesztve ]

(#68153) TeeJay válasza Nippon (#68144) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem terület függő is mert én 5évet voltam 18-ban albiban DIGI használó
abból 3,5év 1000-es net (tulaj nevén volt)
de sosem volt NAT
most december 1 óta már saját előfizetésem van szintén a telepen csak már saját lakásban
és itt sincs NAT itt is 1000-es net FTTB és ONT-re vagyok kötve ismét úgy mint másik helyen is
sebesség kb. hasonló, letöltés mindig 800megabit felett
feltöltés 220megabit éjszaka
napközben 80-120megabit
csúcsidőben 50-60között
NAT-ot még sosem láttam persze ha beraknak kérném de itt még sosem volt, lehet terület függő is
hol tolnak NAT-ra

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68154) LW


LW
őstag

Sziasztok!

FFTH-t terveznek behozni Digiék és felvetődött bennem pár kérdés:
- A régi coax kábelen továbbra is lesz digitális jel a TV-khez? (lépcsőházból jön)
- A behozott optikai kábel mekkora keresztmetszetű és mennyire hajlékony? Kb derékszögben kéne, hogy lejöjjön magasról és nem szeretném, hogy nagy kunkor legyen a végén.
- Milyen FFTH receivert használnak?

Köszi, ha valaki segít ezekben.

(#68155) #29810560 válasza LW (#68154) üzenetére


#29810560
törölt tag

"- A régi coax kábelen továbbra is lesz digitális jel a TV-khez? (lépcsőházból jön)"

A betáp. koaxon nem lesz semmilyen jel. Azt is az optikai betáp. helyettesíti, de a lakás belső koax rendszere - az FTTH Receiverbe dugva - használható.

"- A behozott optikai kábel mekkora keresztmetszetű és mennyire hajlékony? Kb derékszögben kéne, hogy lejöjjön magasról és nem szeretném, hogy nagy kunkor legyen a végén."

Kb. az UTP kábelével azonos "átmérőjű".
Az elektromos/villanyszerelési 16-os MŰ II-es csőívbe biztos behúzható. (Ennek megfelelően vezethető szabadon is.)

"- Milyen FFTH receivert használnak?"

Ilyent.

(Amúgy nem FFTH hanem FTTH. :) )

[ Szerkesztve ]

(#68156) 4Grider válasza LW (#68154) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem lesz jel rajta, csak optika jön be.
Vékonyabb, mint a koax, és nem hajlatható derékszögben, mert akkor törik.
Noname-et.

(#68157) LW válasza #29810560 (#68155) üzenetére


LW
őstag

Köszönöm a választ!

A bejövő coax megszűnése a legkellemetlenebb. Jobb lesz a rendszer, de a jelenleg kiépített megoldások átalakítása sok nyűggel jár a végfelhasználók számára.Ez elég sok barkácsolással jár.

Ezt tudom kezdeni a dologgal:
- Előszobába csinálunk egy külön 220-as ágat a receivernek; magasra a receiver, onnan a régi coax és régi ethernet
- Optika lejön a földig; földön az egység; coax vissza a plafonig (ez biztos nem) régi kábelezéshez vagy új coax-ot kiépíteni.
- Nappaliban magasan a doboz, onnan vissza coax; táp megy fel; utp jön le (ez is felettébb esztétikus megoldás)

Ha egy végfelhasználó fel sem méri, hogy ez mivel jár, akkor hogy fog ez kinézni? :)

szerk:
Szerencsére nem falra szerelhetőt használnak

[ Szerkesztve ]

(#68158) DonMaster válasza LW (#68157) üzenetére


DonMaster
addikt

internet 1 külön optikai cucc
tv külön optikai cucc
de mind kettöböl csak 1-et ad
bejárati ajtonál ha felteszed a receivert amibe belmegy az optika akkor ott lesz a net optika is,
ajtó felet az 2 ajzat áram kell, és ajtó felül lefelé a régi vezetékkel összetoldod, receiverböl kijövö coax a régi coax-al toldva, ahogy a gpon-bol kijövö utp a régi utp-vel össeztoldva, persze ajtó felet lesz egy kis változás .
van más receiver is, nekem amit adtak az jobban nézki mint ez a képen

https://hardverapro.hu/dl/uad/2018-08/4003793/20180825_161636.jpg
https://itcafe.hu/dl/upc/2018-04/17/167017_hwanicucu7ddeslq_img_20180417_210510.thumb.jpg

utobi van nekem, de ez terület függö hogy milyet kapsz nem lehet választani, azt kapsz ami azon a területen van és hoz a szerelö be/átkötéskor.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#68159) Laccoss válasza LW (#68157) üzenetére


Laccoss
addikt

A behúzott utp-nél megkéred a szerelőket, hogy amit kint levágnak azt ne az ajtódnál vágják le, hanem előrébb, így kapsz pár plusz métert, és azt majd bedughatod a Digi által adott ONT-be. Maga az utp és a koax is könnyen toldható, tehát ha valahol levágod, akkor is egy toldókábellel el lehet bárhova vezetni, és úgy rádugni az ONT-re vagy Receiver-re.

Egyedüli gond esetleg, a semmiből két konnektor előteremtése, de szerencsére már feltalálták a hosszabbítót.

[ Szerkesztve ]

(#68160) iMaverick válasza Laccoss (#68159) üzenetére


iMaverick
addikt

Egyedüli gond esetleg, a semmiből két konnektor előteremtése, de szerencsére már feltalálták a hosszabbítót.

A kolléga leírása alapján gondolom ez egy panel. Már korábban is volt róla szó, hogy az ajtó feletti olvadóbiztosítékos dobozkából kiállhat egy szerelhető elosztóval egy villanyszerelő. (Vagy adott esetben a polgár, ha van hozzá vénája.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#68161) zex


zex
aktív tag

Volt már kérdés, de kielégítő választ nem találtam. FTTH-s hálózaton vagyok DIGI-nél. Szerettem volna egy levelező rendszert összerakni (ismerkedem a témával). Ha jól értem, akkor a 25-ös port mindkét irányban tiltva van DIGI-éknél. Ez azt jelenti, hogy semmilyen megoldás nincs arra, hogy működőképes levelező rendszert rakjak össze? (Dinamikus IP problémát a FreeDNS-el elvileg megoldottam, így van saját .hu-s domainem)

Köszönöm a segítségeteket.

(#68162) Core2duo6600 válasza zex (#68161) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha átváltasz üzleti előfizetésre, akkor minden további nélkül tudsz levelező szervert üzemeltetni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#68163) zex válasza Core2duo6600 (#68162) üzenetére


zex
aktív tag

Igen, azt tudom, de mivel ez csak hobbi szonten próbálkozom, nem akartam emiatt üzletire váltani. (De ha már így szóva került. Tudja valaki mennyibe kerülne egy üzleti csomag fix IP címmel?)

(#68164) Jorus válasza zex (#68163) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az 1000/200-as (500/100 garantált) 5.780 HUF, a fix IP 2.880 HUF.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#68165) adika4444 válasza zex (#68161) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ez bennem is felmerült mint kérdés. Végül tavaly augusztusban vettem egy ARUBA Cloud VPS-t, akkor még 300 forintért lehetett kötni. Sajnos most már 900 forint (az árak nettóban értendőek), de talán még így is megérheti akár csak 1--2 hónapra.

Fut rajta levelező, és teljesen elégedett vagyok vele.

.hu doménnel amúgy hogy oldottad meg a DDNS-t?

üdv, adika4444

(#68166) DonMaster válasza zex (#68163) üzenetére


DonMaster
addikt

1000/200
garantált 500/100-al
5780ft/hó
fix ip 2880/hó
ez a kisvállalkozós amit magánszemély is köthet.
közben látom megelöztek :)
van garantált 100/100 is de ott ez a fix sebesség ott jár 1 fix ip is. annak viszont nem publikus az ára de gondolom 10+e ft mert bérelt vonal szerünek tünik.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#68167) zex válasza adika4444 (#68165) üzenetére


zex
aktív tag

Nem rossz az ötlet, és ha más megoldás nem lesz, akkor vagy azt választom, vagy lemondok róla. :) De mivel van otthon egy Synology NAS-om, szerettem volna ezt használni, és nem valahol valakinél tartani a dolgaimat. :U

A .hu-s domaint meg a https://freedns.afraid.org/-el odottam meg. A megvásárolt .hu-s domain névszervereit kell csak átírni a FreeDNS-el által biztosítottra, majd kell egy kliens aki update-eli az aktuális IP-t. Ezt a Synologyi alapból tudja, de sajnos a legtöbb routerben nincs benne a DDNS-nél a FreeDNS csak a DynDNS vagy No-IP.

Köszönöm a pontos árakat is a többieknek! :R

[ Szerkesztve ]

(#68168) Varszegig válasza zex (#68161) üzenetére


Varszegig
veterán

Levelező nem csak a 25-ös portot használhatja, sőt a titkosítatlan küldés esetén használja, ami kifejezetten nem ajánlott. SMTP portnak 465 a titkosított portja.

(#68169) zex válasza Varszegig (#68168) üzenetére


zex
aktív tag

Hát épp ez az ami motoszkál a fejemben. Ugyan is mind a 465-ös mind pedig az 587-es port nyitva van és a szerveren engedélyezve is van, de a leveleket mégsem kapom meg.. :F

(#68170) wildpig


wildpig
tag

Sziasztok. Gigabites netem van. Mióta lakótársam lett, nem tehetem meg hogy ha kell a kakaó akkor kihúzom a 200megás router-ből a kábelt, és közvetlen csatlakozok rá. A kérdésem az lenne hogy valahogyan megoldható gigabites router vásárlása nélkül, hogy a gépem közvetlen a kábelt kapja, de legyen wifi a lakásban? A wireless netnek természetesen nem kell gigabittel hasítania.

[ Szerkesztve ]

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#68171) zex válasza wildpig (#68170) üzenetére


zex
aktív tag

Veszel egy USB-s Wifi stick-et bedugod a gépedbe és bekonfigolod, hogy a LAN-on kapott netet a stick-en kerestül ossza meg.

(#68172) iMaverick válasza wildpig (#68170) üzenetére


iMaverick
addikt

Egy használt TP-Link 1043 (V2 vagy V3) használtan sem fér bele? Ezzel mind2 kritériumod teljesülne... A mostani router milyen?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#68173) wildpig válasza zex (#68171) üzenetére


wildpig
tag

Köszönöm! Ehhez 24/7-ben mennie kellene a gépemnek gondolom.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#68174) Mr.Csizmás válasza wildpig (#68173) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igen.

egyszerűbb venni valami olcsó routert, ha nincs nagy igény a sebességre. (vagy az AC-re)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#68175) zex válasza wildpig (#68173) üzenetére


zex
aktív tag

Hát igen sajnos, de szerintem sem ez lenne az igazán frappáns megoldás. Jobb lenne egy olcsóbb, használt gigabites roti szerintem is!

(#68176) wildpig válasza iMaverick (#68172) üzenetére


wildpig
tag

Perpill sajnos nem, minden baj egyszerre jött, viszont későbbre elmentettem, köszönöm! Ez nagyon jó áron van. Valami régi 200 megás TP-Linkem van. A pontos típust nem tudom, és nem otthon vagyok.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#68177) El Gringo válasza wildpig (#68170) üzenetére


El Gringo
senior tag

rárakod a routert a FE portra, te meg mész a GE porton :) bár így neki csak 100 megája lesz

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#68178) wildpig válasza El Gringo (#68177) üzenetére


wildpig
tag

Köszönöm, bár kínai de ráguglizok :D Ő csak facebookozik nagyrészt, még a 100 mega is overkill.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#68179) adika4444 válasza zex (#68167) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi az infót!:)

üdv, adika4444

(#68180) g0dl válasza zex (#68167) üzenetére


g0dl
addikt

Tetszőleges ddns jó, amit a routerünk kezel, és az ott regisztrált névre mutató cname rekordot kell csinálni a vásárolt domain-hez.

Openwrt-vel persze megy az afraid.org is ( én is azt használom)

(#68181) poli27 válasza 4Grider (#68123) üzenetére


poli27
veterán

hülyeséget ne terjesszünk ok?...

(#68182) DonMaster válasza poli27 (#68181) üzenetére


DonMaster
addikt

Azert 90fokot nem hajtaszbele mint coaxba de nem is kell 20-30cm se ez is igaz .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#68183) Livius válasza DonMaster (#68182) üzenetére


Livius
őstag

Koaxba sem tudsz 90 fokot, úgy hogy ne legyen valami károsodása a kábelnek.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#68184) TeeJay válasza DonMaster (#68182) üzenetére


TeeJay
félisten

és akkor a DIGI hogy vezeti be a lakásokba?
panelban még ha kábelcsatornában viszik akkor is van legalább 3 darab 90fok mire bejut a lakásba a kábel
bent meg szintén általában ráfektetik a falra tehát ismét 90fok kanyar
nyílván nagyobb sugarú körben de kintről hogy bejöjjön ott tuti van egy 90fok előtte meg szintén van egy kanyar a sarokban

rég rossz lenne ha olyan béna kábel lenne amit nem lehet 90fokba vezetni :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68185) Intruder2k5 válasza TeeJay (#68184) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyilván lehet 90 fokban hajlítani, de nem mindegy, hogy egy 15cm-es szakaszt hajlítasz meg így, vagy 3cm-t. Utóbbi esetben megtörhet az optikai szál, illetve tudtommal előfordulhat olyan is, hogy a fény kilép az üvegből, ha túl kicsi az íve.

(#68186) poli27 válasza TeeJay (#68184) üzenetére


poli27
veterán

Lehet simán 90' vezetni, csak nem tűéles derékszöggel, pici rádiusz kell neki 1-2cm kb több nem...pl a kábelcsatornába amit tud mozogni az pont elég neki...

[ Szerkesztve ]

(#68187) szőröscica válasza szőröscica (#67877) üzenetére


szőröscica
addikt

Sztori tovabb folytatodik, 31-en kijott egy ur, kicserelte a routerbe meno optikai kabel csatlakozojat, de igazabol nem tudta, hogy mi lehet a gond, mondta, hogy lehet, hogy kabelt kell cserelni. Tegnap estig jo is volt a net, de azota ismet csak az LOS villog es hosszabb aramtalanitas sem segitett.

Tippek esetleg? Nem lehet, hogy a router adta meg magat? Nem tudom mekkora macera behuzni egy masik kabelt, gondolom az kene legyen az utolso opcio.

(#68188) bksgbr válasza poli27 (#68186) üzenetére


bksgbr
tag

Ha már kábelvezetés...
A következőre lennék kíváncsi, hogy ezt hogy oldanátok meg optikai kábellel:

https://kepkuldes.com/image/8OwIf
https://kepkuldes.com/image/8ORBy

Én hirtelen 6 db 90°-os szöget számoltam meg, kérdés, az optika bírná-e?

(#68189) the.odzsy válasza bksgbr (#68188) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Hát én már a szegő fölött átfúrtam volna azt a beugró falszakaszt, azután bele egy bergmanncső és bejavítva. Azon keresztű mehetne a kábel. Nekem ez a kanyaros megoldás amúgy is egy kicsit csúnya.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#68190) bksgbr válasza the.odzsy (#68189) üzenetére


bksgbr
tag

Hát igen, nem egy szép megoldás, az tuti, csak egy a bibi, az első beugró rész az tulajdonképpen fából van és abban van a tetőről jövő csapadékcsatorna, szóval azt fúrkálni elég rizikós, a második beugró a kijjebb jövő, pedig egy 16 cm vastagságú kőkemény beton, na azt átfúrni művészet...

(#68191) Intruder2k5 válasza bksgbr (#68190) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A csapadékcsatorna burkolata nem megbontható? Úgy elég lenne csak a borítást átfúrni, belül aztán megkerülhetnéd a csövet az optikai kábellel. A másik felét, a betont, azt meg egy szép vasárnap reggel 7 órakor, amikor még mindenki alszik a házban, egy jó kis ütvefúróval át lehet fúrni. Olyankor a legpuhábbak a falak. :D

Én is csináltam nem régen hasonlót, csak az 35cm körül volt, redőnyt szereltem fel ablakra, és a furat ahol a gurtni bejött, pont az ablak fölötti beton áthidalóba került. Kb. egy félórás meló volt sima TESCO-s ütvefúróval.

[ Szerkesztve ]

(#68192) the.odzsy válasza bksgbr (#68190) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

:Y
Nálam is van ilyen, hála istennek nem ott jön el a kábel. Csak azt nem tudom, ki az az eszement aki a lakásokon belül visz le az esővizet. Nálam egyszer már kibontották az alsó szomszédnál történt beázás miatt. Miért nem mehetett volna ez a cső a ház falán kívül?

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#68193) bksgbr válasza Intruder2k5 (#68191) üzenetére


bksgbr
tag

Hát biztos megbontható, bár még sose szedtük szét. Igen, egyébként ez lehet egy megoldás.
Tudok jobbat, hétfőn éjjel 2-kor nekiállni ütvefúrózni, így aki hétfőn korán megy munkába biztos átkozni fog... :DD

(#68194) bksgbr válasza the.odzsy (#68192) üzenetére


bksgbr
tag

Jó kérdés, de hát miért csodálkozunk, 35 éves épületről beszélünk, akkor jó volt még ez így is, a tervező szerint az átkosban...

(#68195) DonMaster


DonMaster
addikt

Story folyt. Tura most hivtak hogy mivel foldben megy es nincs mukaero itt igy februarban lesz csak bekotes addig varjak . csak ugye decemberben is ezt mondtak emelet mar 60napja nincs szolgaltatas nem melesleg tobb mint 1eve szerzodesben veluk most atkoltozeses 30nap dec19en lejart . az nap hivtak hogy januar ma jan10 hivtak hogy februar mert 1 team van alepitmenyes es elvannak nem kicsit csuszva mert korabbna ertekesitettek . eez szep es jo de uj ugyfel varjon turelmesen mert o meg nem kap csekket en meg mar dec jan csekket es hamarosan a februarit is megkapom csak ugye 0szolgaltatas van kozben . szoval tudom hogy diginel dolgozok is olvassak akar csak read onlyban akar irjanak privatot nekem . de ha mar nincs szolgaltatas elvarhato lenne hogy a csekkse jojon mert nincs szolgaltatas!

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#68196) iMaverick válasza DonMaster (#68195) üzenetére


iMaverick
addikt

Vagy amikor működni fog végre, akkor x hónapot jóváírhatnának...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#68197) DonMaster válasza iMaverick (#68196) üzenetére


DonMaster
addikt

igen az lenne a minimum , értem hogy ászf-ben 90nap van de az nem régi elöfizetöre akinek hüsége is van hanem ujkötésre vonatkozik, minimum az hogy a dec januári-t jováirják vagy kötbérben bánom is én de nagyon kiakasztott most ez.
ha uj ügyf lennék nem jönne csekk nem zavarna anynira , de nem vagyok uj ügyf jön csekk és nincs szolgáltatás , persze azon része hogy nincs internet se tv és még telefonse az is zavar nyilván, mind kettö esetben de még csekket is kapok.
nah mindegy gondoltam leirom, aki Tura-n lakik és földben megy a kábel azok hasonloképen jrátak, bár kb 99,9999% mind uj elöfizetö aki nem kap csekket.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#68198) the.odzsy válasza bksgbr (#68194) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Ehhez csak józan paraszt ész kellett volna. Akkor pedig, még volt belőle. Visszatérve a vízlevezető kb.: egy 10-15 cm-re van a falaktól (láttam az enyémen is) az esetleges javításkori hozzáféréshez. Ha mindkét oldalon egymással szemben óvatosan szorosan a fal mellett befúrsz, egy acéldróttal át lehet mögötte húzni bármilyen kábelt. A másik beton sarok annyira nem gáz.
Ez emeletes ház, talán panel és a folyosón van ez a kábelezés?

[ Szerkesztve ]

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#68199) ispi


ispi
tag

Üdv!

Kerestem, de nem találtam a következő hibáról infót, így mégiscsak megkérdezem: FTTH körzet, Huawei HG865 GPON, 1000-es net. A készüléken 4 db FE port (mindebből csak az 1-es működik) és 1 db GE port. A probléma, hogy a GE porton keresztül nincs net. Próbáltam közvetlenül a gépre csatlakoztatva (ennek 651-es hibakód a vége), több kábellel, valamint 3 különböző routerrel is de semmi, egyik sem képes netet csiholni a GE portból. Az 1 db működő FE port stabil, 90+ Mb, de mivel most beruháztam egy 1000-es routerre és az előfizetés is erről szól, így nem bánnám, ha 100 Mb fölé tudnék menni. Saját részről már mindent kipróbáltam ami eszembe jutott, ha az FE portnál működik a PPPoE bejelentkezés és van net, gondolom kellene működnie a dolognak akkor is, ha simán csak átdugom a kábelt a GE portba. Beállítás kérdése lehet a dolog a Digi részéről, vagy inkább GPON eszköz hiba? Valamit még próbálhatnék, vagy ügyfélszolgálat?

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#68200) szőröscica válasza szőröscica (#68187) üzenetére


szőröscica
addikt

Up

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.