Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49651) the.odzsy válasza Prosector (#49650) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Így volt nálam is, (emeletes társasház) de az 1000-es net miatt a 8. emeletről kellett utp-t lehúzni, ott volt csak gigabites switch. De ez is belefért fél órába. Tényleg le lehetnek terhelve, ha ez sem fér bele.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#49652) plus44


plus44
veterán

Sziasztok!

Átfutottam gyorsan a fenti összegzőt és felmerült bennem pár kérdés:okos csomagos digi 500as nethez elvileg kapok zte routert. Kérdés, mennyire jó ez a router, illetve ha úgysem marad az enyém, milyen saját router vásárlását javasolnátok, már amennyiben digi bácsi ezzel is beköti a szolgáltatást, és nem csak a zte-s routerrel. (függetlenül a router topiktól, biztos van itt olyan, aki saját routert használ)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#49653) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Na, megcsinálták a netet. Az volt a baj, hogy a 100-as rendszerbe kötöttek be. -.-

De legalább, aki javítani volt csávó, az nem volt totál sötét, mint akik bekötötték...

(#49654) qnadam válasza Roshan (#49639) üzenetére


qnadam
veterán

akkor sose fogjuk megtudni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#49655) szőröscica válasza Tin (#49058) üzenetére


szőröscica
addikt

Hello!

Én ez alapján csináltam port forwardingot a wifin lógó gépemre: fix IP MAC cím alapján, port forwardolva hozzá.

Az uTorrent tesznél azonban továbbra is úgy látszik, hogy zárva van a port. Pedig a windows tűzfalhoz is hozzá adtam kivételként, sőt külön meg is nyitottam a portot benne.

Mit kell még tenni, hogy működjön?

(#49656) nfsu17 válasza szőröscica (#49655) üzenetére


nfsu17
veterán

indítsd el az ut-t, majd itt írd be a portot, amit használsz, ha zöld pipa lesz, akkor okés.

(#49657) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok!

Valaki ért a túlfeszültséghez? Az lenne a kérdésem ,hogy ahol a digi az ezer megás netet adja ott gondolom optikai kábellel dolgoznak, nem sima koax? Nem értek hozzá.
A lényeg, hogy a kérdésem az lenne ,hogy azon betud jönni villámlás azaz vihar idején túl feszültség ami belemegy a routerembe és tönkreteszi azt?

Mert a héten nálam volt vihar és most még invitel van(jövőhéten váltok a digire), a lényeg hogy kiderült hogy a telefonkábelen, bejött a túl feszültség, s tönkretette a modemet, a routerem és az Ap eszközt.. De ha váltok a digire ott ilyen előfordul? Mivel más vezetékeléssel dolgoznak, így mi a helyzet e téren? Azért kérdezem, mert ennek függvényében kell a túlfesz elleni dolgokat megvennem, de ha ha a diginál nincs ilyen mint a másik szolgáltatónál akkor persze feleslegesen ruháznék be. (Konektorba túl fesz védő persze nem árt, ha a hálózati áramnál jönne a túl fesz, vagy teljesen áramtalanítás vihar idején.)

Köszönöm!

(#49658) qnadam válasza Ferenc. (#49657) üzenetére


qnadam
veterán

a villámos nyűgökből arra tippelek, hogy családi ház, ott optika megy be, azon nem megy áram, így villám se.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#49659) Hauptmann válasza plus44 (#49652) üzenetére


Hauptmann
addikt

A ZTE routert nem tudod kihagyni a tv és a telefon miatt. De ha az ügyfélszolgálattal bridge-be rakatod, és utána kötöd a saját routered, a net szempontjából olyan, mintha ott sem lenne.

Én F668-at kaptam itt Érden FTTH területen. Csak azt nem értem, hogy a digi miért nem IPv6-os routereket osztogat eleve, mert ez nem tudja.

Ferenc.,

Az optikán csak fény jön, áram nem.

[ Szerkesztve ]

(#49660) plus44 válasza Hauptmann (#49659) üzenetére


plus44
veterán

Igazából, nem zavar a zte router, ha rendesen működik és nem okoz zavart az erőben és az internetben..

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#49661) nfsu17 válasza plus44 (#49660) üzenetére


nfsu17
veterán

Átlagpistiknek (nekem is) teljesen jó.
Portot tudsz nyitni, fix ipt tudsz adni, wifije is elég erős, sebessége is elegendő lehet, kábelen kihajtja a gigát. Akinek ennél több kell...saját router

(#49662) plus44 válasza nfsu17 (#49661) üzenetére


plus44
veterán

Akkor tökéletes lesz. :R

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#49663) Roshan válasza Hauptmann (#49659) üzenetére


Roshan
tag

Ipv6-on csak optikan lehet csatlakozni elvileg, vagyis nekem szerelo azt mondta, nekem alkalmas a routerem de meg nem sikerult soha azon csatlakozni, lehet csak azert nem osztogatnak olyan ezkozoket:)

(#49664) DarkByte válasza Ferenc. (#49657) üzenetére


DarkByte
addikt

Mint írták feljebb az optika villámvédett, mivel nem elektromos közeg. Többek között ezért örülnék én is ha a Digi itt minél hamarabb átvezetékelné a lakást optikára. De ötletem sincs Szegeden mi az ütemterv erre, gondolom alacsony prioritás a terjeszkedés javára.

(#49665) Hauptmann válasza Roshan (#49663) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nálam is optika van, ennek ellenére olyan routert osztogatnak itt errefelé, ami nem IPv6 kompatibilis.

(#49666) proradeon válasza Roshan (#49663) üzenetére


proradeon
őstag

"Ipv6-on csak optikan lehet csatlakozni elvileg"

Én vígan használom az IPv6-ot UTP-n. (FTTB) :N

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#49667) Ferenc.


Ferenc.
tag

Köszönöm a válaszokat, akkor megnyugodtam, a digi nálunk Szeged családi házas külterületén nem rég húzta ki az optikai kábelt, így abból akkor túl feszültség nem jön, egy gonddal kevesebb mint az eddigi réz telefonkábelen. A hálózati áramból persze bármikor jöhet túl fesz, de az ellen pedig majd túl fesz védelmes elosztókat veszek, mást nem tudok, és ennyi. Sok sikert mindenkinek!

(#49668) Roshan válasza proradeon (#49666) üzenetére


Roshan
tag

Akkor ha van egy kis idod szivesen fogadnam segitseged:D

(#49669) qnadam válasza Ferenc. (#49667) üzenetére


qnadam
veterán

egy villámcsapás túlfeszültségén az elosztó nem segít.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#49670) Ferenc. válasza qnadam (#49669) üzenetére


Ferenc.
tag

Ez igaz, arra a legjobb a kihúzzuk a konnektorból az eszközöket. S itt nem értek még egy valamit. Ugye vannak olyan elosztók amin van be-ki kapcsoló(hogy ne kelljen kihúzgálni a konnektorból ahhoz hogy ne legyen áram alatt).

S ha ilyet használ az user és lekapcsolja, akkor az elég a villám védelemhez? Mert ilyenkor ugye az oké hogy az elosztóban már nincs áram, de még ugyan úgy be van dugva az dugaljba, s van aki azt mondja attól még belemegy a túl fesz, valaki azt mondja nem.. Mi az igazság?

(#49671) Hauptmann válasza Ferenc. (#49670) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nem ér semmit, hatalmas feszültségről beszélünk, az meg egy olyan fos kapcsolón nevetve ámegy. De vannak villámvédelemmel ellátott elosztók jó drágán, bár nem vagyok meggyőződve arról, hogy érnek is valamit.

(#49672) proradeon válasza Roshan (#49668) üzenetére


proradeon
őstag

Asus router esetén csak be kellett állítani az IPv6 menüben a Kapcsolat típusát Native-ra, a csatolófelületet pedig PPP-re állítani. És már ment is. ([link])

Más gyártók eszközeinél nem tudom mennyire bonyolították túl ezt a dolgot. :N

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#49673) bl4ze válasza Hauptmann (#49659) üzenetére


bl4ze
veterán

Érd, szintén ZTE, családi házas övezetben vagyok FTTH

.:. bl4ze .:.

(#49674) Roshan válasza proradeon (#49672) üzenetére


Roshan
tag

TP linkem van, probaltam mar sokmindent de sehogy nem adta..

(#49675) Hauptmann válasza Roshan (#49674) üzenetére


Hauptmann
addikt

TP-Linknél kell a Share with PPPOEv4 opció. Enélkül ha bekapcsolod az IPv6-ot, az IPv4-es címeket nem fogod tudni megnyitni.

A baj az, hogy nem mindegyik TP-Link tudja ezt.

(#49676) lostprophet


lostprophet
aktív tag

Sziasztok!
Csak úgy lazán egy kérdést tennék fel, mint tudatlan:

Eddig UPC volt, viszont mint kiderült, az egész ház, mind a 6 lépcsőházában elérhető a DIGI, és a héten jönnek is ki, viszont ha jól tudom routerről/modemről nekem kell gondoskodnom.

Csak DIGI 200 lesz bekötve (tehát sem tévé, se telefon nem lesz), és ha mondjuk veszek egy ilyet, akkor minden oké? Sosem volt még optikai kábeles netem, azért kérdezem. Ha nem jó, mit ajánlanátok?

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#49677) CirrMee válasza Hauptmann (#49659) üzenetére


CirrMee
addikt

A ZTE routert nem tudod kihagyni a tv és a telefon miatt. De ha az ügyfélszolgálattal bridge-be rakatod, és utána kötöd a saját routered, a net szempontjából olyan, mintha ott sem lenne.

FTTB: ki lehet hagyni, ha az ügyfél külön kábelre kéri a telefont. Ha ingyen van, és nem zavarja a kérdezőt, én arra szavaznék, ha saját router van/lesz betervezve.

A bridge módba rakás meg saját tapasztalat alapján helyfüggő: nálunk pl az ügyfélszolgálattól kezdve a műszaki szakembörig' mindenki tagadta, hogy ilyen van/létezik. Miután közöltem a műszakisokkal, hogy tudok a létezéséről, meg hogy más településeken ezt vicces módon meg tudják oldani, továbbra is az "ezt nem lehet megoldani" kamu dumával jöttek. Azt persze nem tudták megmondani, hogy miért nem.

A mi esetünkben a dolog vége az lett, hogy lemondtam a telefont (most reggel lövik majd le), mert nem fogok 4-5 ezrest kifizetni nekik a külön kábelre szerelés+kiszállásért. A saját router meg kell, mivel szobán kívül szinte használhatatlan a ZTE wifi részlege (saját router wifije meg lefedi a lakást rendesen), ddns meg admin módból elérhető, amihez nem adnak hozzáférést.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#49678) qqcqqc válasza lostprophet (#49676) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nem lesz jó, csak 100-as portok vannak rajta.
Az összefoglalót olvaszd el.

(#49679) Roshan válasza Hauptmann (#49675) üzenetére


Roshan
tag

Jelenleg egy TP-link archer C5400-as keszulekem van, ha hazajovok melobol meglesem, igazabol mikor csatlakozni akarok ipv6on akkor nincs internet, amint vissza valtok ipv4re mar van is.

(#49680) poli27 válasza lostprophet (#49676) üzenetére


poli27
veterán

én várnék vele, mert ha optika 90% ban routert fogsz kapni az ontben...

(#49681) lostprophet válasza poli27 (#49680) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Köszönöm szépen a segítségeteket. Közben átnéztem a routeres topikba, és ott a több ajánlott router közül a [TL-WR1043ND] elvileg megfelel (aztán ha tényleg hoznak routert, legfeljebb lemondom a rendelést.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#49682) Varszegig válasza Ferenc. (#49670) üzenetére


Varszegig
veterán

Villámcsapás ellen az egyetlen 100%-os védelem a lakásbiztosítás:) Na jó, 99,9%:) De az optikán nem fog bejönni a villám. Olyat meg a nagyanyám óta nem láttam, hogy valaki vihar előtt kihúzzon minden szart a lakásban. Ő még megtehette, volt bedugva vagy 3 cuccos, ma meg meg se tudnád számolni.

(#49683) TeeJay válasza Varszegig (#49682) üzenetére


TeeJay
félisten

Pedig faluhelyen napi rutin nyáron mindent kihuzni vihar esetén. Nekünk robbant már fel képcsöves TV meg ment tönkre hűtő, pc, modem, router, hordozható telefon mert becsapott a ház előtti oszlopra a villám... Akkor mindenki megtanulta h olcsóbb minden konnektort kihuzni nyáron ha vihart jósolnak

Optika kábelen nem tud bejönni de az ONT áram alatt van simán elszállhat a tápegység

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#49684) Met válasza TeeJay (#49683) üzenetére


Met
nagyúr

De ha van biztosításod akkor nem kell kihúzkodni mert az megvéd, érteeem? :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#49685) CirrMee


CirrMee
addikt

No, Digi ma nálunk megint a toppon volt.

Miután mára datálták a ZTE routerük likvidálását, reggel amint felkeltem, első dolgom volt meggyőződni erről. Vezetékes telefont felhív mobilról, ahol megnyugtató volt hallani, hogy előfizető ezen a számon nem kapcsolható. Hurrá, tehát megtörtént kívánságunk teljesítése.

Nosza neki is estem kikötni a ZTE -t, majd ugrott be a helyére az N56. De hoppá, timeout hibával megint nem tud csatlakozni, pont mint korábban.

Üf.szolgálat felhív #1.: náluk minden rendben van, a hiba nálam lesz. De kössem már rá egy 'ámítógépre, mert a rúterre nem fognak itt mindenféle "működni fog" garanciát vállalni (b+, akkor minek adtok telefon mellé rútert...?). Mondom az kicsit nehéz lesz, mert a kábelezést nem ehhez rendeztem le a szobában, és emiatt aztán a kábel nem a gépig, hanem a hálózati elosztóig ér csak el. Megjegyezte még a hölgyemény, hogy nem tudja, ki mondta azt a baromságot, hogy amíg a telefonos egybekábel+ZTE korszak dübörög nálam, nem lehet idegen eszközt betolni a ZTE helyére. Mondom csókolom, idáig ezt mondta nekem mindenki önöknél. Meg hogy nem lehet bridge módba kapcsolni, mert ugye jött az a kérdés is, hogy miért nem ezt kértem, ha a telefont nem akartam lemondani.

Telefon lerak, szoba átrendezése indul. Kábelt gépbe bedug, PPPOE kapcs létrehoz, kapcsolódni nem sikerül, code 651. *nyátokat van rendben ez...

Üf.szolgálat felhív #2.: másik hölgy, kéri a sztorit, aszongya kössem direktbe, mert az adataik szerint náluk minden rendben, mennie kellene nálam a cuccnak. Mondom megtörtént, code 651 error. Hát szerinte az nem lehet, mert az alapján a kábelnek minimum le kellett volna robbannia. Mondom az nem létezik, mert egyrészt az ellenőrző lámpák világítanak a csatlakozón, másrészt ha visszadugom a ZTE wan portjára, akkor van net. Mondja: biztos gépben port hiba, ellenőriztetni is akarja velem, de kérdem tőle, miféle porthiba az, ha ZTE -ről linket kapva működik? Nem hiszi el. Kábelt átdug, csak hogy elhiggye, bediktálom még a kapott IP címet is. Tartsam kicsit a vonalat - pár perces eszmecsere mehetett gondolom a háttérben. Visszatérés után megint sokkal okosabb lettem, ugyanis most már nagyon biztos, hogy mennie kellene saját eszközzel/közvetlen kábellal is. Óhajtok e laptopos ide kiszállós jómunkásembert, 2500Ft -os kiszállási díjjal, ha mégis én vagyok a hülye? Naná hogy jöhet! Ja, és nem érti, honnan szedtem azt, hogy telefon+ZTE kombónál ki mondta azt, hogy nem működik idegen eszköz (lolb+, hát ti...). Apropó, múlt héten még kereken két ezrest mondtak kiszállási díjnak több helyen is, biztos náluk is magyarországjobbanteljesítés van.

Miközben azon gondolkodtam, hogy nagy az Isten állatkertye', meg ellopták a kerítését, kb negyed órával később váratlanul megszakadt a net, miközben a gépen dolgoztam. Hurrá...
De akárhogy is vártam, nem jött vissza, ZTE csak nem tolta a netet. Aztán telefonál a párom, most hívták fel, hogy megcsinálták a hibabejelentés alapján a netet, próbáljam ki. Tiszta szerencse, hogy a hibabejelentőnél kértek egy elérhetőséget, és nem az ott meghagyott számot hívták a probléma helyszínén, hanem egy másikat, aki éppen a munkahelyén tartózkodik. Nosza ugorjunk neki újra - hopp, véletlenül sikerült megcsinálniuk! Tiszta szerencse, hogy náluk minden rendben volt, és (állandóan) az ügyfél a hülye...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#49686) Arni9010 válasza CirrMee (#49685) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Valószínűleg nálad is VPN volt beállítva a ZTE-re :)
Ugyanez volt nálam is, nem tudtam más eszközt használni mert nem volt net...
Aztán át lettem rakva másik portba (a lépcsőházban), aminek az lett a hatása hogy bármilyen eszközt tudtam használni, kivéve a ZTE-t :DD

[ Szerkesztve ]

(#49687) CirrMee válasza Arni9010 (#49686) üzenetére


CirrMee
addikt

Egy topictársnak köszönhetően erről is tudtam, de váltig állították, hogy szó sincs ilyesmiről, és szűrés sincs, szóval annak mennie kell.

Azért felmerült bennem a kérdés, hogy ilyenkor bezzeg ki tudnak szállni a balek adó (kiszállási díj) megfizetése nélkül is? De ha külön vezetékre kérem, akkor meg fizessek? Menjenek a 3.14...ba.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#49688) CyberPunk666 válasza CirrMee (#49687) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Erről már én is írtam nem is olyan régen, hogy a diginél olyan nincsen, hogy valami náluk rossz...

(#49689) Arni9010 válasza CirrMee (#49687) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Én hányszor próbáltam elintézni... :D
Mindig az volt a válasz hogy "nem lehet ezen változtatni".
Aztán nagyon belassult a hálózat, és kértem hogy jöjjön ki szerelő, aki megnézte és közölte hogy ez így nagyon szabálytalan bekötés volt :DDD
Úgyhogy átkötött máshova :D Örültem neki... Már csak az optikát várom :)

(#49690) CyberPunk666 válasza Arni9010 (#49689) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nekem az szokott lenni a taktikám (nem mindig működik, de sokszor), hogy igyekszem a problémát úgy előadni, hogy tényleg csak az értse meg, akinek ez szakterülete. Elsütöm az összes adatot vagy szakszót, amit csak lehet (és persze illik is oda).
Ilyenkor vagy kiderül, hogy szakemberrel beszélek és örül neki, hogy végre valaki normálisan el tudta mondani, vagy a telefonos kisasszonnyal, aki nem tud az előre betanított válaszokkal nyaggatni, mert nem is érti, amiről beszélek és kénytelen szakembert hívni.
De néha van, aki a nem érti rész után elkezdi felolvasni a 10 pontból álló problémamegoldó listát, amit a betanításon kapott. Velük nem lehet mit csinálni...

Most is amikor 100-as portra dugták a 200-as netemet, akkor úgy tettem hibabejelentést, hogy világossá tettem még azt is, hogy CAT5E kábel jön be és bent a lanomon CAT6 van... stb, mindezt olyan embernek, aki ebből nem értett semmit, cserébe akadékoskodás nélkül továbbadta egy szerelőnek. Amikor neki elmondtam, akkor meg nem nyaggatott ilyen mérjük meg, nézzük meg hülyeségekkel, hanem egyből felment a dobozhoz megnézni.

Ha nem így csinálod, akkor az a tapasztalat, hogy kb ez zajlik:
- Mi a panasza?
- Nincs net, mert egy atomrobbanás miatt leomlott a felső 5 emelet, és a 8. emeleten volt a központ.
- Próbálta már újraindítani a modeme?
- Nem az a baj, mondom nincs felső 5 emelet a házban már.
- Újraindította már? Én innen nem látok hibát.
- Igen újraindítottam, de nem ezért nincs net.
- Ellenőrizze, hogy minden kábel rendesen be van-e dugva. Húzza ki és dugja vissza.
- Anyád!
- Frissítem a fjörmvert, kérem várjon... Most próbálja meg.
- ...
- Próbálja meg újraindítani a modemet!

[ Szerkesztve ]

(#49691) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Diginet 500-at köttettünk be kb 2 hónapja nagyjából.
A játék most kezdődik, látom hogy a PORT-ot valamiért 100Mbit-re lehúzták.
Vagy a lakóházban elhelyezett switch-ük akarja a 100MBit-et.

Kint voltak, jó volt a net, kb 3 napig, majd megint nem. Kijöttek, megint jó volt, aztán megint nem.
97/95-öt mérek gépre dugva.

Jelenleg TP-Link 1043ND v3-as router csatlakozik rá. Mértem én 520/250-eket bőven, de nem értem, hogy mi a gond.

Folyamatosan nálam keresik a hiba okát, de amikor egy Lenovo Y700-as gamerbook, egy router, egy HP Elitebook Gigabit porttal mind-mind ugyanazt mérik, akkor nem gondolnám, hogy nálam van a hiba.

Ötletetek van ?

Köszi előre is !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#49692) poli27 válasza eladogeppc (#49691) üzenetére


poli27
veterán

szóljál nekik cseréljék le a csatlakozókat, valamelyik kontakthibás...

(#49693) bkiky01


bkiky01
senior tag

A héten lejár a hűségem, ezért felhívtam az ügyfélszolgálatot, h telekomtól kaptam egész jó ajánlatot(1000-es net, full tv hd-vel,alap tel 6990/hó 2évre, 0ft az 1. 3hó), de én szeretnék a diginél maradni. Azt mondták, mivel lejárt az okos 2év, ha kell, ha nem 7200ft/hó listaáron a tv+200-as net+tel.. Még én kérdeztem, hogy semmi, h maradjak?? Azt mondják semmi.. Soha nem mentem volna a t-hez, de így..?? Ennyire nem kell az ügyfél?Meglepődtem.. Pedig mennyire vártam őket 2 évvel ezelőtt.. Na majd talán 2év múlva..

[ Szerkesztve ]

(#49694) eladogeppc válasza poli27 (#49692) üzenetére


eladogeppc
veterán

Van berakva egy toldó, szerintem az lesz a szar. :R :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#49695) Arni9010 válasza CyberPunk666 (#49690) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Igen, én is valahogy így próbáltam, mert ahogy a végén írod, úgy jártam :DDD

Régebben volt a helyi ÜSZI-n egy pasi aki nagyon értette a témát, és vele bármit meg lehetett dumálni :) Sajnos már nincs itt...

Próbáltam szerelőknél is, mikor kötötték be, akkor mondták hogy ők máshogy nem fogják megoldani... Hiába próbálkoztam :D
Utána mentem ÜSZI-re, telefon, stb. Ez nem segített :N
Végül a sebesség probléma miatt kértem szerelőt, aki jófej volt és segített :)

(#49696) wwenigma válasza bkiky01 (#49693) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha DVB-C nem kell, go telekom, de IPTV soha nem fog olyan olcso lenni hogy elofizessek rá (minden tv-hez külön box, felvétel opció fizetős, etc). 1000-es nettel nem leszel amugy sem előrébb hacsak nem valami spec célra akarod használni, max annyi hogy a garantáltja magasabb mint a digis 200-nak, ha esetleg eddig barmikor lassabban ment mint 200.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#49697) Zwodkassy válasza Met (#49684) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

1. Biztosítás. Ha szerencséd van, az eszközt kifizetik neked. De az idődet soha! És mondjuk egy NAS esetén mi van? Ja, kifizetik. Ok. És a rajta tárolt adatok hogyan kerülnek elő? Azt is kifizetik?
2. Azért különbséget kell tenni túlfeszültség védelem, és villám védelem között. A kettő nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#49698) Zwodkassy válasza Ferenc. (#49667) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Túlfeszültség védelmes elosztó önmagában kevés, mivel az csak D fokozat. Ahhoz hogy ez jól működjön, kell előtte lennie A, B és C fokozatnak. Az A fokozatot a szolgáltató tudja csak megoldani. Te viszont a betáphoz már be tudsz építeni egy B+C fokozatú kombinált egységet. Ez egy 4 pólusú kivitelben (3 fázis + nulla) kb 40eFt. Innentől van értelme a túlfeszültség védelmes elosztóknak. Viszont ehhez nagyon jó földelés KELL! Különben több a kár, mint a haszon :-)

[ Szerkesztve ]

(#49699) Multibit válasza bkiky01 (#49693) üzenetére


Multibit
veterán

Tényleg ennyit számít neked havi 210 forint? :Y
Rosszabb HD kép, fizetős kütyük, kötöttségek.

(#49700) FollowTheORI válasza bkiky01 (#49693) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha nem kell a telefon, azt visszamondod és máris olcsóbb.

Én sosem használtam egy szolgáltató vezetékes telefonját sem, mobil only a család.

Amugy szerintem az IPTV sokkal nagyobb kötöttség és macera, mint a digi koax... de te tudod. :)
Persze ha digi tv sem koax, akkor olymindegy ez a része.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.