Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49701) Hauptmann válasza FollowTheORI (#49700) üzenetére


Hauptmann
addikt

Lehet, kell a telefon a riasztó távfelügyelethez. Nekem is csak ezért van vonalas.

(#49702) bkiky01 válasza Multibit (#49699) üzenetére


bkiky01
senior tag

Nem a 210ft-on lepődtem meg, hanem egyrészt az ''ügyfélmegtartáson''.. Másrészt meg azon, h a 200-as nettel lenne a csomag drágább a fentebb említett összegel..Olcsóbb a gigabit így telekomnál.. Ne menjünk bele, h melyiket hogyan lehet, vagy nem lehet kihasználni.. A dolog lényege részemről, h fura a digi gondolkodása.. Annak ellenére,h a legegyszerűbben van megoldva a szolgáltatásuk, amivel tökéletesen megvoltam elégedve..

(#49703) FollowTheORI válasza bkiky01 (#49702) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez a többi szolgáltatónál sem jobb általában, vagy pedig hiába a hűség, még úgy is drágább lesz. :)

Nyilván az új előfizetők a kedvezményezettek, a digi meg hűség nélkül is az utóbbi időkig a legolcsóbb volt... a többi szolgáltató hűség lejárta utáni/nélküli díjszabásáról nem is beszélve.

A T csak kb pár hónapja változtatott az árazásán, ezt annak köszönheted (mármint hogy olcsóbb).
Szvsz ne várd hogy a digi azonnal reagál rá üzletpolitikailag... majd ha sok lesz az elpártoló, akkor lépnek szvsz.

Csak ugye az IPTV macera tényleg, pl a kötelező set top box, külön távirányító vs annyival hogy csak egy koax be a tévébe, vagy max egy kártya. Kábelt kell vinni újra minden tévéhez (ha nincs ott az ethernet ugye). Szóval jól meg kell fontolni.

(#49701) Hauptmann

Elég sok ilyen szolgáltatónál van már azis független vezeték nélkül, pl szüleimnél sincs a vonalasra kötve (és még külön fizetni sem kell érte). Egy sim kártyás kütyüvel megoldják... persze igazad van, de az sem leküzdhetetlen akadály (sőt a vezetéket sem tudják elvágni, ha profik és gondolnak erre :D). :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49704) bkiky01 válasza FollowTheORI (#49703) üzenetére


bkiky01
senior tag

Ott van minden kábel, mert 2éve elsőként nekem kötötték be a digit a házban, előtte t volt.. A beltéri, ami elgondolkoztat, de abból meg csak 1db kellene..Ma megemésztem, de az ár lehet győzni fog, meg az ajándék gigabites ac-s router..

(#49705) qnadam válasza Zwodkassy (#49697) üzenetére


qnadam
veterán

honnan kerülnek elő... hát visszatöltöm a mentésből :K

de nyilván a villámvédelem jobb megoldás, szerintem a biztosítóknak érdemes lenne támogatniuk.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#49706) Varszegig válasza qnadam (#49705) üzenetére


Varszegig
veterán

Hát ja, akinek NAS van anélkül, hogy az értelmes adatait egy biztonságos (értsd leválasztott, vagy más lokációjú) helyen mentse, az meg is érdemli.

(#49707) Zwodkassy válasza Varszegig (#49706) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Csakhát sok ember backup-nak veszi a NAS-t, köztük én is. És akkor a backup-ról is csináljunk backup-ot? :-):-):-)

(#49708) Varszegig válasza Zwodkassy (#49707) üzenetére


Varszegig
veterán

Ha fontosnak tartod, hogy meglegyen, akkor igen. Ha máshonnan reprodukálható adatokat tartasz rajta, akkor nem.

(#49709) qnadam válasza Zwodkassy (#49707) üzenetére


qnadam
veterán

ha ugyanaz villámcsapás agyon tudja vágni az eredetit és a backupot is, az nem igazán tekinthető backupnak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#49710) qqcqqc válasza qnadam (#49709) üzenetére


qqcqqc
őstag

külső vinyó, kicsit távolabb. ja és újraírható optikai lemez, mondjuk egy másik lakásban.

(#49711) fokukac válasza qqcqqc (#49710) üzenetére


fokukac
nagyúr

és hány optikai lemezre írsz ki mondjuk 2-3 TB adatot?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49712) DarkByte válasza fokukac (#49711) üzenetére


DarkByte
addikt

Na igen, emiatt gondolkodtam én LTO-s szalagra archiválásban, de kegyetlen drága hozzá a meghajtó :(

(#49713) qqcqqc válasza fokukac (#49711) üzenetére


qqcqqc
őstag

1 lemez 25 GB pár száz forint volt darabja és kukáztam hozzá egy ide írót.

(#49714) fokukac válasza qqcqqc (#49713) üzenetére


fokukac
nagyúr

tehát 2 TB az rá is fér 80 lemezre... 200 forintjával számolva az 16 e Ft, és nagyjából egy hét folyamatos írogatás.

Akkor már tényleg inkább egy offline vinyó... amit egy másik helyen tárolsz...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49715) Met válasza Zwodkassy (#49697) üzenetére


Met
nagyúr

Ezt én tudom, úgy látszik nem jött át a mondani valóm...
Egyre többen szajkózzák hogy a jó biztosítás megvéd, persze. Ahogy írtad, ha szerencséd van az eszközt kifizetik.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#49716) Hauptmann válasza Met (#49715) üzenetére


Hauptmann
addikt

Hát, aki arra játszik, hogy a biztosító fizet, az igencsak naív ember.

(#49717) qnadam válasza qqcqqc (#49710) üzenetére


qnadam
veterán

amazon cloud drive. nem sok híján 10 terabájton terpeszkedek, nincs az az isten, hogy lemezekre írjam :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#49718) Varszegig válasza qnadam (#49717) üzenetére


Varszegig
veterán

így csinálom én is.

[ Szerkesztve ]

(#49719) bkiky01 válasza qnadam (#49717) üzenetére


bkiky01
senior tag

mibe kerül? az csak nem free.. :)

(#49720) llacee


llacee
őstag

Nalam is nemzetbiztonsagi csaladi fotok doksik felhobe es offline driveon, kevesbe erzekenyek, de fontosak offline driveon szivacsos dobozban a kerti fahazban(gyerekek nem erik el :) ) hazbizti van de hiszem ha nemakaromlatni.

[ Szerkesztve ]

(#49721) Hauptmann válasza llacee (#49720) üzenetére


Hauptmann
addikt

És ha kigyullad a faház? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49722) playmore


playmore
csendes tag

Helló mindenkinek, én voltam az akinek véletlenszerűen megszakadt a DIGI kapcsolata fél percekre. Javasoltatok egy beállítást a routeren és azóta nem volt semmi szakadási problémám, köszönöm a segítséget még egyszer!

(#49723) istvankeresz válasza playmore (#49722) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

És melyik volt az a beállítás, ha szabad érdeklődni? Csak, hogy egyértelmű legyen mindenkinek, aki ilyen problémával küzd. :R

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#49724) wwenigma válasza istvankeresz (#49723) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

[link]

playmore: remélem igy marad. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#49725) llacee válasza Hauptmann (#49721) üzenetére


llacee
őstag

fahaz 30m re van a haztol :)

(#49726) qnadam válasza bkiky01 (#49719) üzenetére


qnadam
veterán

nyilván nem ingyen :) 55 gbp egy évre, ha jól emlékszem. ha amerikai amazonon rendeled, lehet hogy olcsóbb, de akkor adataid is amerikába kerülnek.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#49727) worxland válasza qnadam (#49726) üzenetére


worxland
addikt

MI6 megosztja az NSA-val az adatait, így ott tárolt cuccoknál egyszerre ismerik a kecskeporeszodat az angolok és az amcsik, ha az USA-ban van tárolva az adatod, akkor legalább T(h)eresa May :DD nem tud róla.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#49728) qnadam válasza worxland (#49727) üzenetére


qnadam
veterán

cserébe a kecskés kultúra talán hamarabb visszatöltődik, ha szükség van rá.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#49729) nfsu17 válasza qnadam (#49726) üzenetére


nfsu17
veterán

milyen sebességekkel tudsz fel-le mozogni?

(#49730) Varszegig válasza worxland (#49727) üzenetére


Varszegig
veterán

Amazonnak van Frankfurti szervere pl.

(#49731) DarkByte válasza qnadam (#49726) üzenetére


DarkByte
addikt

És ez bárkinek elérhető, vagy valami nagyon kedvezményes, "egyszer az életben" típusú csomag? Mert elég jól hangzik.

(#49732) g0dl válasza Varszegig (#49730) üzenetére


g0dl
addikt

Ettől nekem nem tűnik megbízhatóbbnak. Merkelből az sem váltott ki érdemi reakciót, mikor kiderült, hogy őt magát hallgatta le a "szövetséges" usa.

Ezzel együtt szerintem a felhő alapú megoldások a helyükön kezelve jó megoldást nyújtanak. Úgy $60 körüli éves költséggel több szolgáltató is nyújt "korlátlan" tárkapacitást. pl. blackbaze akikkel kapcsolatban az az érdekes, hogy milyen opensource storage hardvert használnak, illetve rendszeresen publikálnak hdd meghibásodási statisztikát.

[ Szerkesztve ]

(#49733) fujifilm1 válasza lajos0001 (#49549) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia Lajos.

Köszönöm szépen a válaszod. ismét :)

Irtam nekik hogy legyenek szivesek látogatást tenni nálunk. csatoltam a legutobbi mérést.

Köszi,R

(#49734) playmore


playmore
csendes tag

Megy tovább a horror sztori a net szakadással, tegnap 3 nap szünet után persze ismét megszakadt ugyanúgy. Miután megnézegettem a logokat jöttem rá, hogy valószínűleg semmi sem változott ugyanis SEMMI sincs most már a logban a szakadással kapcsolatban, csak idáig valószínűleg nem szakadt meg pont amikor rajta voltam. Kihívtam a digiseket ha 2500Ft akkor 2500Ft, de most már nagyon elegem van. Majd lesz valami 3 napon belül. Ha nem találnak semmit akkor meg passz, router csere. Pedig még jóval jobb routert is vettem mint amire szükségem lenne, de úgy látszik a sors ellen nem lehet küzdeni. :))

(#49735) xeon forever


xeon forever
addikt

Sziasztok. Irtam regebben, hogy 720 -as hibaval kidob a digi otn. (digi1000)

Megoldas: Win reinstall.
Magyarazat: Realtek halozati kartya utolso drivere osszekutyult valamit. Masodik telepitesnel, driver install utan 300mbpst mertem. 😒 digi 1000hez. Szoval megint uj win, majd fent hagytam AZ eredeti drivert. Azota 750... Szoval vmi meg mindig nem tokeletes. De ez mar digi oldalon lesz.
Teszteltem ramdriveval ennyi Jon at.

UI.: Nem nem volt eleg a driver uninstall.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#49736) Varszegig válasza g0dl (#49732) üzenetére


Varszegig
veterán

Tökmindegy különben hol van a backupod, ha akarod titkosítod is. Aki fél a felhőtől, az tegye egy sublótfiókban tárolt usb-re, én jobban bízom az amazonban, mert ha ég a ház (ne égjen), ott akkor is megvan mind fontos adatom. Ami meg nem fontos, az mehet a levesbe.

(#49737) qnadam válasza nfsu17 (#49729) üzenetére


qnadam
veterán

felfelé 3 szálon 100-150 megabit szokott meglenni, de nincs pontos mérésem. mehetne több szálon is, de mivel titkosítva és darabolva mennek fel a cuccok, már a 3 szál is nagyon meg tudja akasztani a dolgokat, ha pont egyszerre zippelnek. lefelé még nem sűrűn kellett, de most elindítottam 4 fájlt, 4,5-5 megabájttal jön darabja.

DarkByte: bárkinek. amerikaiul 60 usd, németül 70 eur, júkéjül 55 gbp.

g0dl: korábban próbáltam a backblaze-t. azon még túltettem magam, hogy a kliense buta mint a tök, és mindent backupol, de van egy limit benne: az első teljes mentésre egy hónap van. amilyen feltöltési sebességgel ment, erre esélyem se volt. a crashplannél ilyen gond nem volt, az csak simán lassú volt, ünnepszámba ment ha a feltöltés sebessége elérte a 10 megabitet, de inkább 3-4 volt a jellemző. mik vannak még ennyiért?
ja, természetesen titkosítva (a nevek is) megy fel minden.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#49738) xeon forever válasza Varszegig (#49736) üzenetére


xeon forever
addikt

Biztonsag nincs. Csak AZ erzete. 😈

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#49739) maszibmw


maszibmw
tag

Sziasztok !

Az utcánkban lehetőség nyílt DIGI előfizetésre. Évek óta UPC-s vagyok, kérdésem érdemes e váltani ?
Anyagilag nem kérdés, alapvetően a szolgáltatás minőségére gondolok. Optika jönne be a házba.

Maszi

(#49740) wwenigma válasza maszibmw (#49739) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem kérdés. Válts. De hamarosan megkeres az UPC is valami űberakciós, csakmostcsaknekedkinehagydmertsohatobbbetnemlesz csomaggal. :]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#49741) FollowTheORI válasza wwenigma (#49740) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem biztos... de mikor felmondja esetleg fognak erősködni ezzel. :)

Mondjuk én azt mondtam azért mondom fel mert nincs rá szükség megyek el külföldre... nem is kérdeztek többet. :D

(#49739) maszibmw

Alapvetően eléggé azonos a szolgáltatás minőség... talán az SD adások gyengébbek a DIGI-nél (némelyik adó elég ocsmány tényleg), de a HD adóknál elég minimális az eltérés, bár mintha ebben is picit jobb lett volna az UPC.

Nekem egyedül a Sport2 HD hiányzott az amerikai foci miatt... de hát ez van, cserébe fele annyit se fizetek az egészért hűség nélkül és gyorsabb a net nagyságrendekkel. :)
Szvsz megéri váltani összegészében.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49742) qnadam válasza FollowTheORI (#49741) üzenetére


qnadam
veterán

nem tévézek, de az szomorú, hogy így lement a diginél a bitráta, régebben amit lehetett, úgy raktak fel a hálóra, ahogy megkapták.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#49743) wwenigma válasza FollowTheORI (#49741) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Most megnéztem néhány SD adót, nincs nyoma hogy transzkódolnák saját bitrátára, nem egyformák. Lehet hogy az SD adások kepminosege nincs egálban az UPC SD-vel, ezt nem tudom mert nincs UPC elofizetésem, de szvsz tovabbra is azt adják tovább amit kapnak.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#49744) Klown válasza wwenigma (#49743) üzenetére


Klown
aktív tag

Nekem I-TV-s partnernél (HWR) volt előfizetésem. 95%-ban ugyanaz volt a kínálat, mint a DIGI-nél, de az SD-k tényleg csúnyák voltak, gyakori blokkosodás. Ég és föld volt összehasonltíva a műholdas adásokkal a műholdas javára! :( (Pl. RTL, Pro7, Rai Uno, TVE Internacional, PRO TV Int.) A HD-k viszont tényleg jók voltak! Nem hiszem, hogy történt transzkódolás a DIGI -> I-TV -> HWR vonalban. Ugyanazok a multiplex-ek voltak, csak más frekvenciákra lekeverve, mint a DIGI-nél.

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#49745) wwenigma válasza Klown (#49744) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem, nincs ilyen mostanaban, nagyon nem is emlékszem. Sok csatornának van HD megfeleloje, csak az van beallitva de ami SD only az is jol nez ki 37"-on (Samsung LE37B679)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#49746) Prosector


Prosector
addikt

Mindig minimum 1 nappal a bekotes elott hivnak a szerelok? Aznap sohasem? Mert ha nem akkor a heten mar nem lesz netem :W

(#49747) proradeon válasza Prosector (#49746) üzenetére


proradeon
őstag

Emlékeim szerint engem több nappal előtte hívott egy ügyintéző időpontot egyeztetni, aztán a vele megbeszélt napon telefonált a szerelő. (XIII. kerület, kb. 1 évvel ezelőtt)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#49748) sajog159


sajog159
aktív tag

Sziasztok!

Ha minden igaz, 30napon belül nálam bekötik a DIGI kábelt trió csomaggal (családi ház, optikai kábel). Elvileg az üzletkötő többé kevésbe elmondta műszaki részletet is, így van megközelítő elképzelésem a lehetséges bekötésekről. Az alább leírom, hogy képzelem a bekötést és örülnék, ha valaki megerősítene vagy az esetleg hibákra hívna fel a figyelmemet. Most UPC internet, DIGI műholdas TV és Telekom telefonom van.
1. Az emeleten bejön a DIGI optikai kábel, ott lehetne a falra tenni a terminált. Ha valakinek mostanában Pesten szereltek be, milyen típust adták, van róla valami leírás?
2. Terminálról koax kábellel menne a fenti TV (Smart CAM-el).
3. Egy koax T-elosztóval levezetem a TV jelet a fszt-re. Itteni TV csak CI csatlakozós, így a csatornák többségét koax kábellel meg be abba, de a DIGI Film egy box/HDMI-el; ehhez boksz előtt koax T-elosztó kell.
4. Internetet UTP kábellel gondoltam elvezetni az optikai termináltól a PC-ig (az emelten van, másik szobában). Kb. 15-20 m, 1000Mbit/s miatt feltehetően nem árt a CAT6. Nem?
5. PC előtt most egy UPC wifi router van, igazából ez csak mobilhoz kell. Ha nem wifi a DIGI terminál, ide tennék egy routert (TP-Link WDR-4900, most nem használom).
6. Telefon-t gondoltam simán rákötöm a jelenlegi vezetékre: a bejövő Telekom madzagot le és jelenlegi 3 telefonkészülék rá lesz kötve DIGI terminál telefon csatlakozóra. Jó így?

Pár kérdés még:
a. kell valamit állítanom a PC-en a levelezésem miatt?
b. a TP-Link router és DIGI terminál „megértik” egymást? Vagy itt is kell valami beállításra figyelnem?

Kicsit hosszóra sikeredet :Y .
Előre is köszönöm, ha valaki veszi a fáradságot elolvasni és kommentálni a fentieket!

(#49749) Prosector válasza proradeon (#49747) üzenetére


Prosector
addikt

Ha jol emlekszem, engem csak a szerelo hivott, mikor eloszor digis voltam. Persze van idejuk boven sajnos, mert csak mult penteken kotottem szerzodest, szoval nem ugralhatok.

(#49750) adika4444 válasza sajog159 (#49748) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

1. Huawei vagy ZTE, mindkettő wi-fi-s cuccot adnak.
A többi jónak tűnik.

a. kell valamit állítanom a PC-en a levelezésem miatt?
Milyen szolgáltató, milyen kliens?
gmail és Thunderbird esetében például semmi...
b. a TP-Link router és DIGI terminál „megértik” egymást? Vagy itt is kell valami beállításra figyelnem?
Vagy switch/ap módba kösd össze, vagy fix ip és LAN-WAN kapcsolattal a ONT és TP-LINK, vagy a ONT-ot rakasd bridged módba. Legutóbbinál a TP fogja felépíteni a PPPoE-t, és az ont-n kikapcsol a wi-fi.

üdv, adika4444

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.