Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21851) Vakegérke válasza g0dl (#21850) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem én csináltam, ez a PH! "ajándéka". Bármely tagnak lehetősége van felkerülni a TérkéPH!-re. Jobbra lent van a piros "Beállítás" gomb. :)
Statikus, beállítod a tartózkodási helyed, és kész.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21852) trec12 válasza ToBeY (#21848) üzenetére


trec12
addikt

Szerintem nem.

[ Szerkesztve ]

(#21853) trec12 válasza allein (#21847) üzenetére


trec12
addikt

Ez igaz. :B De ha már egyszer rátaláltam..... :)

[ Szerkesztve ]

(#21854) ToBeY válasza trec12 (#21852) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez jó volna mert akkor nem kéne új routerba beruházni.

(#21855) trec12 válasza ToBeY (#21854) üzenetére


trec12
addikt

A 21622-től van erről pár hozzászólás.....azt hiszem csak az 500-as nettől van ilyen routerre lehetőség ha... de olvasd el miket írtak a többiek.

[ Szerkesztve ]

(#21856) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Sziasztok!

Nah ma voltam bent a Diginél... bírom, hogy annyira okos az ügyfélszolgálat. Most emberre is mondhatnám de a rendszer is valami katasztrófa. Ha a net szolgáltatás nem lenne olyan amilyen, sebesség stb...olyan messze kerülném el őket.
Bent voltam hét elején, akkor még egy másik címre kérdeztem rá, úgy volt oda költözök és előérdeklődtem...rendes kiscsajt fogtam ki...mondta hmmm hát az a környék még érdekes ( IV. ker árpád ) ... de pill...rögtön telefon...vmi szerelő vagy nem tudom kt hívott...utca lehet-e stb megoldható bumm ... 2 percet se beszélt vele, mondta ők azt mondják technikailag nincs akadálya...jöjjek mikor aktuális és mehet.

Nah mondom ez frankó volt így. Közben másik cím lett... ez már a fix. Bemegyek ma már a kitöltött hozzájárulásos hülyeséggel, mert ugye bérlő vagyok... mondom mit kérek és hova...hűűű hát ő arról nem tud mondani semmit. Próbáltam sugallni neki, hogy múltkor a kollegina ezt a nem tudomot lezárta 1 min alatt egy telefonhívással, ba**tt rá :) Hát kiküldeti a felmérőket és akkor azok majd értesítenek. Ezek a felmérők mennyit szoktak vacakolni ezzel a kérdéssel, akinek volt ilyen??

+ az a legszebb kitöltve viszem a meghatalmazást....jajjjj ez nem jó..... ehhez másik kell, mert már van bent digi és akkor nem mehet az én nevemre csak a tulajéra...ergó megy tovább az ő előfizetése, csak módosítani kell arra, amit én akarok...de ahhoz ez a meghatalmazás nem jó..... nah akkor koppantam, mert munka mellett stb. találkozgatni minden a főbérlőmmel is stb... meg hozzájuk rohangálni vissza...pont erre van időm. Nem akartam megkérdezni, mihez nincs nekik kész formanyomtatvány meghatalmazás??? Ajtón bemehetek megbízás nélkül??? :DD :DD

Gxyb: És ezt ilyenkor te beszéled le mire kössék vagy hogy megy? Mert ha itt is vacak régi switch van, nekem ne szórakozzanak majd :) Bár gondolom ennyire értelmesek jönnek, hogy meglehet velük beszélni mindent....főleg ha látják nem vagy hülye a témához :) Hát remélem akkor nekem is ONT-ra köti

Viszont ahogy olvasom király lesz a kötés, mert az lett volna a kövi kérdésem meddig melóznak....mert én nem vagyok itthon negyed 6 előtt... és ehhez én kelleni fogok keményen akkor ha sebességtesztet kérnek stb... mást tudnék korábbra, hogy beengedje őket a családból...csak nem fogják tudni a szerelővel a dolgokat ők. Szép kör lesz :) hétvégén gondolom nincsenek!!!???

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#21857) Vakegérke válasza Brian_GT (#21856) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lehet, hogy túlkomplikálod a dolgot?
Szólsz a tulajnak, hogy intézkedjen, és persze vállalod, hogy a gyorsabb NET árkülönbözetét fizeted.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21858) Brian_GT válasza Vakegérke (#21857) üzenetére


Brian_GT
őstag

Nem helyi a tulaj, ezért ha vmi gond lenne vagy akarnék valamit akkor mindig abba ütköznék bele, hogy nem állnak szóba velem. Nincs illetve nem lett volna itt gond, ha odafigyelnének néha arra, amit mond az ember és akkor nem kell 3x visszamennem.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#21859) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Nagy a kavar a diginél.
Felhívtam ma is az ügyfélszolgálatot. Azt mondták, hogy az email után amikor bementem személyesen nem szerződést kötöttem, hanem csomag módosítási kérelmet adtam le.
Ettől számított 15 napon belül jönnek ki felmérni, hogy egyáltalán alkalmas-e a hálózat a csomagra.
Ha alkalmas, akkor beállítják.

Valamint, amit alig akartam elhinni: a szerződést csak ez után tudom megkötni a csomagra, tehát ismét be kell menni vagy az emailben levő utasításokat követni.

Kérdeztem mégis hány napon belül várható a csomag beállítása, erre nem mondott semmit, kitérő választ adott. 15 napon belül csak kijönnek felmérni, de nem is biztos, hogy beállítják. OMG. :W

⭐ Stella

(#21860) front3r válasza radi8tor (#21859) üzenetére


front3r
őstag

OMG.

Nem egy olyan szerződést írtál alá ott bent, aminek ez a címe: Egyedi előfizetői szerződés kábeles szolgáltatásra és mobilinternet előfizetői szerződés?
Be vannak jelölve az okos csomag szolgáltatásai(nálam), az internet résznél meg már az 1000-es net. A végén 2db aláírással. Összesen 4 oldalas.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#21861) radi8tor válasza front3r (#21860) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Most nincs előttem, mert nem otthon vagyok, de be van jelölve a csomag, így rémlik nekem is.

⭐ Stella

(#21862) sethyx válasza front3r (#21860) üzenetére


sethyx
csendes tag

Nekem is ilyet adtak amit írtál, és ezen bizony telepítési határidő van, semmiféle felmérésről nincs szó. :F

Szerk: Mellesleg augusztus 30-ig kell megvalósítaniuk, és már kaptam szeptemberi számlát az 1000-es csomaggal...

[ Szerkesztve ]

(#21863) radi8tor válasza sethyx (#21862) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Detto, nálam ráadásul be írták határidőnek augusztus elsejét. :W

⭐ Stella

(#21864) front3r válasza radi8tor (#21861) üzenetére


front3r
őstag

Akkor lehet a rendszerükben nincs rögzítve, hogy te már megkötötted a szerződést.
Gondolom ha eléjük toltad volna az aláírt szerződést(aminek a másik példánya ott van náluk), akkor meg vakarták volna a fejüket. Ezt is simán el tudom képzelni róluk.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#21865) radi8tor válasza front3r (#21864) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Telefonos ügyfélszolgálat elé nehezen tolom. :)
Amúgy látta a papírt, mondta is hogy melyik nap írtam alá.

⭐ Stella

(#21866) allein válasza allein (#21801) üzenetére


allein
addikt

Megtudja valaki erősíteni, 15 nap az munkanap lesz? Mindig az szokott lenni egyébként, gondolok arra ha az ember ügyintéz valamit.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#21867) Kantorpe válasza allein (#21866) üzenetére


Kantorpe
tag

Igen. Az lesz. Megkerdeztem.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#21868) front3r válasza Kantorpe (#21867) üzenetére


front3r
őstag

Én is megkérdeztem, nekem naptári napot mondtak ,tehát a hétvége is beleszámít! :D
Telefonos ügyfélszolgálaton mondták ezt. Szerződéskötéstől számítva 15 napon belül jönnek(júli 29-től számítva), tehát a jövő héten mindenképpen telefonálniuk kell! Ezzel egyet értett az ügyfélszolgálatos is.
Nekem nem mondott semmiféle módosítást meg új szerződést, nálam a végleges van ő szerinte is.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#21869) Gejza1981 válasza radi8tor (#21865) üzenetére


Gejza1981
tag

érdemes lenne személyesen felkeresni őket morcosan nézve...

(#21870) allein válasza Kantorpe (#21867) üzenetére


allein
addikt

Köszi. Én ekkor rendeltem meg, de még nem kaptam semmilyen választ tőlük: Online jelentkezés időpontja: 2014.07.23 09:27:18.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#21871) Flashget válasza front3r (#21868) üzenetére


Flashget
félisten

Nekem ezek az ügyfélszolgálatok emlékeztetnek a történelem órákon tanult város államokra.
Több van belőlük, de saját kút fejük után mennek, semmi egységes utasítás alapján. 15-30-60-90 napos határidők ugyanarra a szolgáltatás bekötésre, nem egységes a szerződés kötés sem.. :W

Realme GT Master Edition

(#21872) Lin3Lord válasza allein (#21870) üzenetére


Lin3Lord
tag

en jul. 25-en adtam le igenyt, 13 naptari nappal kesobb mar a kezemben is volt a papir, amin szept 15. all, mint kiepitesi hatarido.

akkountvadasz

(#21873) lajos75 válasza Lin3Lord (#21872) üzenetére


lajos75
senior tag

Én amikor megláttam a TV-ben a reklámjukat azonnal bementem érdeklődni az ügyfélszolgálatra, sajnos akkor még nem tudtak mondani semmit az egészről. Azt mondták menjek be párnap múlva akkor többet tudnak már, én így is tetem. Felvették az igényemet az 500/100 csomagra, mondván majd értesítenek ha megvalósítható.El is telt kb.2-3nap és hívtak menjek be szerződést kötni, aznap be is mentem megkötni csajszi kérdezi mikortól kérem a válozást, erre a válaszom mostantól :) Sajnos csak holnaptól tudjuk aktiválni a csajszi válasza.Oké renden, másnaptól jött is a megrendelt csomag :)) (Kertes házi övezet Maglód)

[ Szerkesztve ]

(#21874) Multibit


Multibit
veterán

Mostanában, napjában többször is új IP-t kapok a Digitől :((( Persze ilyenkor mindig leszakadok a VPN-ről, külső adatbázisokról, appszerverekről. Kellemes így dolgozni...

(#21875) gyuri81


gyuri81
veterán

Egy érdekes dologgal állok szemben...

Adott egy 50/30-as net.

Eddig volt egy Tp-link 741n-es routerem, de azon csak sajnos olyan 14Mbps-et tudtam mérni wifi-n ( a mérést egy Galaxy Note 3-al és egy LG L70-el végeztem)

Gondoltam veszek egy másik routert, hátha az a gond..... (Tp-link 841n )

Az érdekesség , hogy a Galaxy Note 3 a speedtest applikációjával 15Mbps-et, az LG meg 30Mbps-et mér az új routerrel.

Az gondoltam ,hogy valamitől elromlott a Note 3 wifije, de a szüleimnél a T-home wifi-jükön meg simán jön a Note3-on a 40/20-as net.

Na ez most hogy a fenébe van?? Mivel lehet a gond?

Egy 841n-es router tényleg csak 30Mbps-et tud??

(#21876) Brian_GT válasza gyuri81 (#21875) üzenetére


Brian_GT
őstag

841nd van nekem... az 100at tud kábelen hozni meg majdnem annyit vezeték nélkül is. Beállítás lesz a baj.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#21877) gyuri81 válasza Brian_GT (#21876) üzenetére


gyuri81
veterán

akkor segíts kérlek ,hogy mit állítsak be rajta :(

(#21878) wwenigma válasza Multibit (#21874) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Uzleti elofizetesed (berelt vonal) van?

Gyuri81: mire nem eleg az a sebesseg egy telefonon vagy min? Egyebkent a router topikjaban tudnak segiteni, a "hiba" nem kotodik az internetelofizetesedhez.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#21879) atees válasza Brian_GT (#21876) üzenetére


atees
őstag

Nekem a 1043 v1 gyari fw-el nem tudott 100at wifin!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#21880) Multibit válasza wwenigma (#21878) üzenetére


Multibit
veterán

Nem.

(#21881) wwenigma válasza Multibit (#21880) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Na latod. ;)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#21882) Multibit válasza wwenigma (#21881) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, ebben az esetben (nem bérelt vonal) megengedett, hogy szakadozzon a net. De ennek nem kell feltétlenül így lennie! Mint ahogy egy héttel ezelőttig nem is volt így. Remélem ez csak átmeneti állapot.

(#21883) Brian_GT válasza atees (#21879) üzenetére


Brian_GT
őstag

nézd én egyszerűen beállítottam a netkapcsolatot a digi adataimmal, felcsatakoztam és ennyi...és működött...reseteld le a routert és állítsd be újra...

Atees: Nagyjából írtam valamit.... mivel wifit csak a ps3-hoz használok az meg nem tudja alapból a 80at sem a benne lévő adapter végett, így nagyon nem érdekelt wiffin mennyi jön át :) De az a 40-50 amit bír az tuti.

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#21884) HZoli87


HZoli87
veterán

Ezen a héten sem maradhatott el a 4 órás net + telefon leállás Salgótarjánban, természetesen a Digi honlapján semmi. Az elmúlt pár hétben több leállás volt, mint az elmúlt 5 évben. Nem lesz ez így jó.

(#21885) poli27 válasza TeeJay (#21824) üzenetére


poli27
veterán

Ha ennyire okos vagy, megkérdezhetem mi a szakmád, mert ezt hallom azt hallomból nem lehet okoskodni,mivel sokszor maga a szerelő sincs tisztában azzal mit beszél jelzem.... Én 9. éve kábel tévézek szval láttam már pár dolgot, sztem többet mint te!Arról már nem is beszélek, hogy megint maximummal van számolva minden, egy hálózatot nem erre terveznek, holott te megint így számolod..... a Diginek a bixhez van 40 gigája akkor azt 40 gigás előfizető megtölti ezt te sem gondolod komolyan ugye? :DDD

(#21886) TeeJay válasza poli27 (#21885) üzenetére


TeeJay
félisten

BIX-en megy DIGI összes forgalma? nem! megy hálózaton belül nekik nagyon sok főleg a torrent miatt illetve megy a többi nagy magyar szolgáltató felé is amit meg megoldanak közvetlen kapcsolattal
egy 40gigás BIX portból meg annak forgalmából ha te megmondod mennyi a DIGI országos forgalma akkor megérdemled a lottó ötöst

az infót amit írtam nem szerelő mondta hanem itt írt rám egy DIGI-s core hálózatban dolgozó kolléga de mondta hogy nem adhat több infót és a nevét se írhatom ide szóval nem hasraütés szerűen írtam
hogy GPON 2,5gigabit amit bármikor n x 2,5 gigabitre tudnak bővíteni illetve kitalálható hogy az összes lépcsőházat sem csak 2,5gigabiten fogják össze hanem n x 2,5gigabiten ami lehet 10gigabit is

aki okosabb majd megírja a tutit de én inkább hiszek egy core hálózatüzemeltetésben dolgozónak
mint azoknak akik okoskodtak itt össze vissza
az is látszik hogy ahol lassulás van ott valszeg lesz +2,5gigabit bővítés és majd megoldódik
nem minden lépcsőházra kell illetve nem minden tömbre, komplett lakótelepre meg úgyis látható ha bővítenek jön is hetente a friss infó hol lesz hálózat bővítés (legutóbb óbuda ahol ott a pók utcai lakótelep, békásmegyek meg óbuda-városközpont) érthető hogy 30+ezer lakásnál már lehet terhelés növekedés és kell a bővítés több részen is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#21887) jcvd


jcvd
tag

Sziasztok!

Srácok, próbáljatok meg segíteni, mert órák óta itt szarakodok és sehol nem találok megoldást. :W

Mostanság viharok, a DIGI szolgáltatása is elment órákra. Vihar alatt nekem is le van áramtalanítva minden.

Egy ilyen vihar/áramtalanítás után nyomom be a gépet, de többé nem tudta észlelni a netet a router. 3 éve semmi probléma nem volt vele.

Ha a DIGI kábelt közvetlen a gépbe dugom, akkor VAN NET!

TP-Link 741ND routert használok, a DIGI kábel ebbe megy bele, sima LAN kábellel pedig csatlakozok a routerrel a PC-be.

Az összes LED villog, diagnosztikánál mutatja, hogy küldött, fogadott, szóval valahol érzékeli a digi hálózatot, mégsem tud csatlakozni hozzá.

Írják, hogy e router telepítésénél ha nem is észlel netet, akkor is írjuk be a 192.168.1.1.-et a böngészőbe és hipp-hopp be lehet állítani mindent. Na nekem error, nem tölt be, nem észlel netes kapcsolatot egyáltalán, pedig minden LED villog, érzékel hálózatot.

Érthetetlen. Kérem akinek van ötlete, az segítsen! :R

(#21888) Multibit válasza jcvd (#21887) üzenetére


Multibit
veterán

Biztos, hogy a helyes felhasználónév/jelszó párost adtad meg a PPPoE beállításoknál?

(#21889) jcvd válasza Multibit (#21888) üzenetére


jcvd
tag

3 éve így használtam...

Jelszót most csak akkor tudok adni, ha közvetlen a Digi kábelt a gépbe dugom. Ekkor a Digi által megadott felhasználónevet és jelszót kell használnom.

Wifi jelszót sehol nem tudok beírni, hisz nem tudok vele netre csatlakozni.

(#21890) betyarr válasza jcvd (#21889) üzenetére


betyarr
veterán

próbáld meg a router tápkábelét vagy 5 percre kihúzni és aztán visszadugni.utána próbálj meg csatlakozni a netre vagy a routerhez.ha nem megy,akkor meg egy resetet nyomj.de ez a téma amúgy erőteljesen off itt.ez nem a digi sara lesz,hanem a routeré.

[ Szerkesztve ]

(#21891) Lackooo84 válasza gyuri81 (#21875) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Laptopon 90Mbps, telón max 40Mbps a Wifim 741n routerrel. Kitaláltad? Igen, a telefonok ennyiket bírnak max. Ezért kár volt új routert venned. :D

The Truth is out there...

(#21892) TeeJay


TeeJay
félisten

bármilyen meglepő nekiálltam Cfosspeed-et (9.64 verzió) tesztelni mert anno ADSL korszakban vettem licencet és nézegetem mit tud a 100/50-ből kihozni
egyelőre azt láttam hogy egyidejű le és feltöltésnél bizony 10-15megabittel többet értem el letöltésre értelem szerűen ahhoz képest mikor csak simán ment a net priorizáló nélkül :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#21893) jcvd válasza betyarr (#21890) üzenetére


jcvd
tag

Mindkettőt próbáltam már, semmi eredmény. :W

(#21894) Flashget válasza jcvd (#21893) üzenetére


Flashget
félisten

Amennyiben mindent megpróbáltál routerrel...milyen csatlakozóba van dugva? Gondolok a túlfeszültség elleni védelemre. E nélkül ha visszajön az áram akkor kitudja nyírni az ilyen készülékeket.
Én ilyet használok PC, router, tv kapcsán.

Realme GT Master Edition

(#21895) ACE- válasza jcvd (#21887) üzenetére


ACE-
addikt

Valószínű a router meghalt (a routerben lévő switch túláramot kapott), feltéve ha olyan led is villog, ami be sincs dugva, és ha mind, egyszerre villog).

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#21896) allein válasza Lin3Lord (#21872) üzenetére


allein
addikt

Akkor jövő héten bemegyünk személyesen a digihez :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#21897) Flashget válasza allein (#21896) üzenetére


Flashget
félisten

ja eljöhetne velem is megmondani az üfsz-es hölgynek nekem miért 2014 10.03. 23 óra 59 perc szerepel a"szolgáltatás kiépítésének és megkezdésének" határidejeként! :)

Realme GT Master Edition

(#21898) Chris.G


Chris.G
tag

Sziasztok!
A digi honlapján hogy lehet megnézni, hogy a hónapban mennyi adatforgalmat generáltam?

(#21899) wwenigma válasza Chris.G (#21898) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem lehet, nincs miert nezegetni. Ha erdekel a statisztikád, neked kell gondoskodni mérésről. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#21900) TeeJay válasza Chris.G (#21898) üzenetére


TeeJay
félisten

sehol mivel nincs adatkorlát így minek foglalkozzanak ezzel feleslegesen?
tegyél fel valami mérő programot vagy ha olyan routered van akkor alapból van benne forgalom számláló :))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.